Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
φαντάζομαι ότι τελειώνοντας σχολείο και πανεπιστήμιο με άριστα καθώς και έχοντας έμμισθη εργασία περί τα 6 χιλιάρια μηνιαίως το μυαλό μου πρέπει όντως να συγκαταλέγεται στους ηλιθίους και βλάκες νεοέλληνες.

Φαντάσου πόσα θα έπερνες αν αντι να σπαταλάς το χρόνο σου εδώ γραφοντας 18.000 μηνυματα δούλευες περισσότερο.
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.434
Like
19
Πόντοι
16
Φαντάσου πόσα θα έπερνες αν αντι να σπαταλάς το χρόνο σου εδώ γραφοντας 18.000 μηνυματα δούλευες περισσότερο.

Να ήταν μόνο αυτές οι 18.000....
Βάλε τουλάχιστον επί 3 και λογάριασε !!! :2funny:  :2funny:  :2funny:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Φαντάσου πόσα θα έπερνες αν αντι να σπαταλάς το χρόνο σου εδώ γραφοντας 18.000 μηνυματα δούλευες περισσότερο.

φαντάσου πόσα πράγματα θα έκανες στη ζωή σου εάν μπορούσες να εφαρμόσεις το multitasking multithreading που εφαρμόζεται στην τεχνολογία των επεξεργαστων.

Περαστικά στους σύγχρονους επιχειρηματίες.
Οι εποχές που η συνταγή του μπακάλη με το τεφτέρι έβγαζε μύρια πέρασαν ανεπιστρεπτί.

Αντάπτιβ εντερπράιζ είναι το σύγχρονο μυστικό.
Οποιος νομίζει ότι χτυπώντας κάρτα πρωί βράδυ παράγει έργο εν έτει 2009 είναι τελειωμένος επαγγελματικά.
Να σαι καλά και συ. Αν θυμάμαι είσαι αυτός που στα ενδιάμεσα των μίτινγκς ρίχνεις κάνα μπουτσο σε σι τζι....
Πρόταση.... Καθιέρωσε το τελεκόνφερενς να δεις που στα ενδιάμεσα θα κάνεις και πιο πολλές παρτούζες και πιο φθηνά θα σου έρχεται....
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
Να ήταν μόνο αυτές οι 18.000....
Βάλε τουλάχιστον επί 3 και λογάριασε !!! :2funny:  :2funny:  :2funny:

Τότε προκειτε περί διάνοιας! Να μιλήσουμε με τον εργοδότη άμεσα για αύξηση :boobies: Που θα ξανα-βρεί τέτοιο επαγγελματία?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Τότε προκειτε περί διάνοιας! Να μιλήσουμε με τον εργοδότη άμεσα για αύξηση :boobies: Που θα ξανα-βρεί τέτοιο επαγγελματία?

κλάαααααααααααααααααααααααψεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

πίκραααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα


δάαααααααααααααααααακρυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
κάτι σαν multi-crying δηλαδή?  :boobies:

ε ρε σανίδα που χρειάζεται....

 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Και επανέρχομαι στο μεγαλύτερο ερώτημα της οικονομίας :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

[move]ΤΑ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;[/move]

(μην πείτε να τα βάλω στον λώκο μου, καμία ποιο συμφέρουσα πρόταση για εσας;;;;;;;;;;)
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
φαντάσου πόσα πράγματα θα έκανες στη ζωή σου εάν μπορούσες να εφαρμόσεις το multitasking multithreading που εφαρμόζεται στην τεχνολογία των επεξεργαστων.

Ψιιιιιτττττττ, νεαρέ, περσινά ξανά σταφύλια.

Έχω νέα για σένα:
http://[URL unfurl="true"]www.deseretnews.com/photos/midres/5868118.jpg[/img[/URL]]

[url=http://[URL unfurl="true"]www.psych.ucla.edu/news/russell-poldrack-multi-tasking-adversely-affects-the-brains-learning-systems]Russell[/URL] Poldrack: Multi-Tasking Adversely Affects the Brain's Learning Systems[/url]
[url=http://[URL unfurl="true"]www.apa.org/releases/multitasking.html]IS[/URL] MULTITASKING MORE EFFICIENT? SHIFTING MENTAL GEARS COSTS TIME, ESPECIALLY WHEN SHIFTING TO LESS FAMILIAR TASKS[/url]

(Και να φανταστείς ότ παλαιότερα ήταν της μόδας ο μύθος ότι οι γυναίκες κάνουν ευκολότερα multi-tasking από τους άνδρες).
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.666
Like
8
Πόντοι
66
φαντάζομαι ότι τελειώνοντας σχολείο και πανεπιστήμιο με άριστα καθώς και έχοντας έμμισθη εργασία περί τα 6 χιλιάρια μηνιαίως το μυαλό μου πρέπει όντως να συγκαταλέγεται στους ηλιθίους και βλάκες νεοέλληνες.

Κάτι έλεγα τις προάλλες στο θρεντ του Τζάκσον για ισοπέδωση και ανυπαρξία.......
να σαι καλά μου γάμησες την ψυχολογία με τα επιχειρήματά σου σήμερα.....

:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Άστο ρε περσόνα - χέστο το γαμημένο.

Εντάξει μπορεί να συμφωνούμε σε λιγότερα απ' ότι νόμιζα τελικά.

Big fucking deal - προχωράμε....
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
ρε πες μου τώρα πόσα πρέπει να δώσω και άσε τις περσονικές απαντήσεις.
3 Υ/Δ, 2 μπάνια σαλοτραπεζαρία, αυτονομία, δρύινα πατώματα. κλπ.......

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

200sqm και 3Υ/Δ ακούγεται σεμνή περίπτωση, μου κάνει εντύπωση που φτιάχνονται ακόμη τέτοια σήμερα.

Οπότε χτυπάει ειδικό κοινό, που σημαίνει ότι ξεκινάς από επτάμισι πράσινα, χωρίς να ξέρω θέση, οικόπεδο, ποιότητα κλπ

Εάν είναι fully loaded μπορεί να ζητάει και 1 μύριο και δεν θα μου έκανε εντύπωση.

Πολλά λεφτά...άλλαξε περιοχή και φτιάξε δικό σου σπίτι εάν έχεις τέτοια ποσά διαθέσιμα.

Προσωπικά...δεν την πάω την περιοχή, έχει πολύ υγρασία για τα γούστα μου. Όταν θέλω υγρασία πάω στο χωριό μου που έχει ποτάμι.

Α...και ο νότος είναι και γεμάτος γαύρους!  :2funny:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
470 κλωτσιές και ούτε δραχμή παραπάνω.

Εμ, για αυτό λέμε ότι η αγορά έχει ξεφύγει.

Για 1ο όροφο και για τα χαμηλά των Βριλησσίων (Α' Ζώνη) τα σχεδόν 4 χιλιάρικα το τετραγωνικό είναι πάρα πολλά.

Τώρα αν μιλάμε για Άνω Βριλήσσια και για τελευταίο όροφο κάτι γίνεται.

Πριν από 3 χρόνια Άνω Βριλήσσια με καλή θέα, 3ος όροφος, 120 τετραγωνικά και τα ίδια χαρακτηριστικά ήταν 400 χιλιάδες. Ο 4ος ήταν γύρω στις 430 χιλιάδες, αλλά η θέα έλεγε.

Δεν με ενοχλεί τόσο το 4.000 € / sqm.

Αλλά δεν δίνω 470.000 € για μία μίνι φυλακή, μόνο και μόνο για να λέω ότι μένω Βριλήσσια.

Τα 120 τετραγωνικά είναι περίεργο νούμερο. Αν βγάλεις 3 Υ/Δ τότε είναι κλουβιά. Αν βγάλεις 2 είνα μεν ανθρώπινα, αλλά ο άλλος λέει, με ένα κάρο λεφτά και έχω μόνον 2 δωμάτια; Άσε που συνήθως αυτά τα τετραγωνικά πάνε σε οικογένειες με 2 παιδιά.
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
Και επανέρχομαι στο μεγαλύτερο ερώτημα της οικονομίας :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

[move]ΤΑ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;[/move]

(μην πείτε να τα βάλω στον λώκο μου, καμία ποιο συμφέρουσα πρόταση για εσας;;;;;;;;;;)

Τι σε νοιαζει μπρε 3καρδε ?

Ετσι και αλλιως, εσυ δεν εχεις φταλε, οποτε τι ρωτας καθε μερα?

Να πουληθουν φτηνονετα, μονο στα ονειρα σου.. Οποτε συνεχισε να κοιμασαι μηπως και αγορασεις σπιτι.. :sleeping: :sleeping: :sleeping: :sleeping:

Αυτα..
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
..........
Τα 120 τετραγωνικά είναι περίεργο νούμερο. Αν βγάλεις 3 Υ/Δ τότε είναι κλουβιά. Αν βγάλεις 2 είνα μεν ανθρώπινα, αλλά ο άλλος λέει, με ένα κάρο λεφτά και έχω μόνον 2 δωμάτια; Άσε που συνήθως αυτά τα τετραγωνικά πάνε σε οικογένειες με 2 παιδιά.
120 τμ αν εχει γινει καλη μελετη του χωρου, δεν ειναι κλουβια. Βγαινουν ανετα 3 υδ, 1 μπανιο, 1 wc, και μια μικρη αποθηκουλα. Το παλιο σπιτι που εμενα (προικα της γυναικας μου) ητανε 100 τμ με 3 υδ, και δεν μπορω να πω οτι ητανε εντελως κλουβια. Η γατα ο πεθερος μου ειχε εκμεταλευτει και το τελευταιο τετραγωνικο. Γκαρνταρομπα στο διαδρομο, οποτε δεν υπηρχαν ντουλαπες στα υπνοδωματια.
Σε αυτο που μενω τωρα που ειναι 144 τμ εχει γινει και εκει φοβερη διαρυθμιση χωρου και εχουν βγει 3 υπνοδωματια,1 μικρο γραφειο 2 μπανια, 1 wc, και μια μικρη αποθηκουλα. Ολο το μυστικο ειναι η καλη διαρυ8μιση και η μηδενικη απωλεια χωρου. 3 ντουλαπες στα υπνοδωματια τρωνε κοντα 9 τμ. Αν το βαθος του διαδρομου που συνηθως ειναι αχρηστος χωρος, γινει γκαρνταρομπα, τοτε εξοικονομουνται αυτα τα 9 τμ.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Τα 120 τετραγωνικά είναι περίεργο νούμερο. Αν βγάλεις 3 Υ/Δ τότε είναι κλουβιά. Αν βγάλεις 2 είνα μεν ανθρώπινα, αλλά ο άλλος λέει, με ένα κάρο λεφτά και έχω μόνον 2 δωμάτια; Άσε που συνήθως αυτά τα τετραγωνικά πάνε σε οικογένειες με 2 παιδιά.

Σωστά, οπότε η λύση είναι 140 τετραγωνικά π.χ. και 3 Υ/Δ που είναι αξιοπρεπέστατη κατάσταση και όχι στα Βριλήσσια.

π.χ. Χολαργός ή αγία παρασκευή....δεν ξέρω....αλλά εάν έχεις 2 παιδιά και σε ενδιαφέρει να έχεις παιδί και δωμάτιο, δεν πας στα 120 τετραγωνικά, προτιμότερα περισσότερα τετραγωνικά και περιοχή με λιγότερο κόστος

για να μην σου πω γέρακα, που είναι κολλητά στα Βριλήσσια και οι τιμές δεν έχουν καμία σχέση

δλδ....τι διαφορά έχεις να μένεις χολαργό ή αγία παρασκευή ή γέρακα με το να μένεις βριλήσσια?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
200sqm και 3Υ/Δ ακούγεται σεμνή περίπτωση, μου κάνει εντύπωση που φτιάχνονται ακόμη τέτοια σήμερα.

Οπότε χτυπάει ειδικό κοινό, που σημαίνει ότι ξεκινάς από επτάμισι πράσινα, χωρίς να ξέρω θέση, οικόπεδο, ποιότητα κλπ

Εάν είναι fully loaded μπορεί να ζητάει και 1 μύριο και δεν θα μου έκανε εντύπωση.

Πολλά λεφτά...άλλαξε περιοχή και φτιάξε δικό σου σπίτι εάν έχεις τέτοια ποσά διαθέσιμα.

Προσωπικά...δεν την πάω την περιοχή, έχει πολύ υγρασία για τα γούστα μου. Όταν θέλω υγρασία πάω στο χωριό μου που έχει ποτάμι.

Α...και ο νότος είναι και γεμάτος γαύρους!  :2funny:

δε θέλω να αγοράσω.
να το πουλήσω θέλω.  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
120 τμ αν εχει γινει καλη μελετη του χωρου, δεν ειναι κλουβια. Βγαινουν ανετα 3 υδ, 1 μπανιο, 1 wc, και μια μικρη αποθηκουλα. Το παλιο σπιτι που εμενα (προικα της γυναικας μου) ητανε 100 τμ με 3 υδ, και δεν μπορω να πω οτι ητανε εντελως κλουβια. Η γατα ο πεθερος μου ειχε εκμεταλευτει και το τελευταιο τετραγωνικο. Γκαρνταρομπα στο διαδρομο, οποτε δεν υπηρχαν ντουλαπες στα υπνοδωματια.
Σε αυτο που μενω τωρα που ειναι 144 τμ εχει γινει και εκει φοβερη διαρυθμιση χωρου και εχουν βγει 3 υπνοδωματια,1 μικρο γραφειο 2 μπανια, 1 wc, και μια μικρη αποθηκουλα. Ολο το μυστικο ειναι η καλη διαρυ8μιση και η μηδενικη απωλεια χωρου. 3 ντουλαπες στα υπνοδωματια τρωνε κοντα 9 τμ. Αν το βαθος του διαδρομου που συνηθως ειναι αχρηστος χωρος, γινει γκαρνταρομπα, τοτε εξοικονομουνται αυτα τα 9 τμ.

είναι και λίγο θέμα feeling αυτά τα πράγματα, αλλά γενικά υπάρχουν κανόνες περί ελάχιστων "ανθρώπινων" διαστάσεων

ο τρόπος που γίνεται η διαρρύθμιση ενός διαμερίσματος σαφώς παίζει πολύ ρόλο

προσωπικά, δεν έχω πετύχει διαμέρισμα 120 τετραγωνικά με 3 Υ/Δ που να χαρακτήριζα ανεκτούς τους χώρους, πόσο μάλλον 100, αλλά αυτό είναι και υποκειμενικό θέμα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom