Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Βιαστηκες να απαντησεις. Δεν μιλησα για θανατο. Για διαζυγιο μιλησα.
Αν δεν τοπιασες πες μου το να σου το κανω πιο λιανα.

εσύ βιάστηκες να απαντήσεις.....
και η μαγική λέξη είναι το ΑΝΗΛΙΚΑ.
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Τι να σου πω? Αν εισαι ιδη παντρεμενος και εχετε αποκτησει περιουσακα στοιχεια μετα το γαμο, τοτε μαλλον πεταξε το πουλακι αν σου τυχει καμια στραβη. Αν δεν εχετε αποκτησει τοτε ρωτα δικηγορο νωρις νωρις.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Τι να σου πω? Αν εισαι ιδη παντρεμενος και εχετε αποκτησει περιουσακα στοιχεια μετα το γαμο, τοτε μαλλον πεταξε το πουλακι αν σου τυχει καμια στραβη. Αν δεν εχετε αποκτησει τοτε ρωτα δικηγορο νωρις νωρις.
πες του να στα ξαναπεί....
άλλο απόκτησα περιουσιακά μετά από 10 χρόνια έγγαμου βίου, άλλο μετά από 1 μήνα....
και άλλο η γυναίκα όταν είναι ξυπόλυτη και άλλο όταν είναι φραγκοσυριανή.....
μη τα βάζεις όλα στον ίδιο κάζανο.......
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
εσύ βιάστηκες να απαντήσεις.....
και η μαγική λέξη είναι το ΑΝΗΛΙΚΑ.
Πρεπει να εισαι εντελως στοκος.
Ναι υπαρχουνε ανηλικα παιδια.
Αλλο το ενα και αλλο το αλλο.
Μη μπερδεβεις την διατροφη με τα κληρονομικα.
Στη δικη μου περιπτωση (υποθετικα μιλαω παντα) εφοσον χωρισουμε, η κυρια παιρνει την οποια διατροφη της,(εως οτου ενηλικοθουνε τα ανηλικα) και εγω ΟΛΗ μα ΟΛΗ το 100%(ετσι το εχω κανονισει)απο την περιουσια που εχει αποκτηθει μετα γαμου, την οποια την κανω οτι θελω. Την πουλαω δηλαδη και την τρωγω στις πουτανες.
Αν δεν το ειχα κανονισει ετσι, τοτε η κυρια θα δικαουτο καποιο ποσοστο το οποιο δεν με ενδιαφερει ποσο θα ητανε, και δεν ειναι του παροντος 25-30-35-40-45-50%.

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Πρεπει να εισαι εντελως στοκος.
Ναι υπαρχουνε ανηλικα παιδια.
Αλλο το ενα και αλλο το αλλο.
Μη μπερδεβεις την διατροφη με τα κληρονομικα.
Στη δικη μου περιπτωση (υποθετικα μιλαω παντα) εφοσον χωρισουμε, η κυρια παιρνει την οποια διατροφη της,(εως οτου ενηλικοθουνε τα ανηλικα) και εγω ΟΛΗ μα ΟΛΗ το 100%(ετσι το εχω κανονισει)απο την περιουσια που εχει αποκτηθει μετα γαμου, την οποια την κανω οτι θελω. Την πουλαω δηλαδη και την τρωγω στις πουτανες.
Αν δεν το ειχα κανονισει ετσι, τοτε η κυρια θα δικαουτο καποιο ποσοστο το οποιο δεν με ενδιαφερει ποσο θα ητανε, και δεν ειναι του παροντος 25-30-35-40-45-50%.

το ποιός είναι στόκος φαίνεται από τον τρόπο που τα γράφεις....
Αμα σου βγάλει το δικαστήριο κάνα 5άρι χιλιάρια ευρώ το μήνα διατροφή έλα να μου πασαλείψεις το στόκο........από τα κληρονομικά...............
Εχουν χάσει πολλά μαγκάκια σπίτια από τα κληρονομικά που εξασφάλισαν πληρώνοντας διατροφές για δεκαετίες.....

Από την άλλη εάν νομίζεις ότι είσαι καβάλα με παιδιά ανήλικα ΜΑΓΚΙΑ ΣΟΥ.
Κάνε μόνο κάνα κόπο να ρωτήσεις τους μάγκες σαν και σένα με περιουσία και ανήλικα μετά το διαζύγιο........
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
το ποιός είναι στόκος φαίνεται από τον τρόπο που τα γράφεις....
Αμα σου βγάλει το δικαστήριο κάνα 5άρι χιλιάρια ευρώ το μήνα διατροφή έλα να μου πασαλείψεις το στόκο........από τα κληρονομικά...............
Εχουν χάσει πολλά μαγκάκια σπίτια από τα κληρονομικά που εξασφάλισαν πληρώνοντας διατροφές για δεκαετίες.....

Από την άλλη εάν νομίζεις ότι είσαι καβάλα με παιδιά ανήλικα ΜΑΓΚΙΑ ΣΟΥ.
Κάνε μόνο κάνα κόπο να ρωτήσεις τους μάγκες σαν και σένα με περιουσία και ανήλικα μετά το διαζύγιο........
Ειδες λοιπον που τα μπεδρεψες παντογνωστη?
Κατεστησα σαφες οτι μιλαω υποθετικα, και σε καμια περιπτωση δεν θα εβαζα τα κληρονομικα και οτιδηποτε αλλο πανω απο τα παιδια μου.
Το 5000 και το δεκαετιες διατροφη πολυ ωρα το σκεφτοσουνα? Εδω 5000 δεν μπορεσε να παρει η Βατιδου απο τον Κουγια που εχει μηνιαια εσοδα μισο εκ ευρο.
Ακου δεκαετιες διατροφη!!!!!!!! :2funny:
 

Επισκέπτης
Ειδες λοιπον που τα μπεδρεψες παντογνωστη?
Κατεστησα σαφες οτι μιλαω υποθετικα, και σε καμια περιπτωση δεν θα εβαζα τα κληρονομικα και οτιδηποτε αλλο πανω απο τα παιδια μου.
Το 5000 και το δεκαετιες διατροφη πολυ ωρα το σκεφτοσουνα? Εδω 5000 δεν μπορεσε να παρει η Βατιδου απο τον Κουγια που εχει μηνιαια εσοδα μισο εκ ευρο.
Ακου δεκαετιες διατροφη!!!!!!!! :2funny:

Sorry που πετάγομαι...αλλά δεν φαντάζομαι να είσαι ο Κούγιας ή να έχεις τον Κούγια δικηγόρο...;) ;)
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Ειδες λοιπον που τα μπεδρεψες παντογνωστη?
Κατεστησα σαφες οτι μιλαω υποθετικα, και σε καμια περιπτωση δεν θα εβαζα τα κληρονομικα και οτιδηποτε αλλο πανω απο τα παιδια μου.
Το 5000 και το δεκαετιες διατροφη πολυ ωρα το σκεφτοσουνα? Εδω 5000 δεν μπορεσε να παρει η Βατιδου απο τον Κουγια που εχει μηνιαια εσοδα μισο εκ ευρο.
Ακου δεκαετιες διατροφη!!!!!!!! :2funny:

η διατροφή δεν κόβεται στη γυναίκα.
Κόβεται στα παιδιά.
Εάν το δικαστήριο κρίνει ότι είσαι φράγκουλας και αναθέσει την κηδεμονία στη μάνα (το πιο πιθανό) θα πρέπει να εξασφαλίσεις στέγη και διατροφή για τα παιδιά μέχρι τα 18...
Εάν χωρίσεις με παιδιά 2 και 5 λ.χ. είναι μήνες;
Η διατροφή δεν είναι ταρίφα. Πάει με την οικονομική ευμάρεια των διαζευγμένων.
Βάσει επίσης της νέας νομοθεσίας περί ισότητας φύλων εάν το ισχυρό μέλος (οικονομικά ανεξάρτητο είναι το θήλυ), το δικαστήριο μπορεί να επιδικάσει διατροφή και στο σύζυγο.

Τελικά πράγματι είσαι πολύ μάγκας........
Τα χεις κανονίσει όλα από πριν........

Υ.Γ.
έχεις τις ίδιες νομικές διασυνδέσεις με τον Κούγια; Γιατι εγώ λέω ότι εάν είσαι κάνας τυπάς με τα φράγκα του Κούγια και όχι από το νομικό κύκλο θα πλήρωνες όχι 5 αλλά πολλά περισσότερα... Χώρια τα φράγκα που θα έχωνες στους δικηγόρους για την δικαστική διαμάχη.. Ο Κούγιας τα κάνει όλα τζάμπα...
Μιλάμε είσαι τεράστιος μάγκας.
Για να έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης για τι μιλάμε, ένα συναινετικό διαζύγιο στοιχίζει χωρίς παιδιά ενάμισυ χιλιάρικο συν την αμοιβή του δικηγόρου.....
Με διασκεδάζεις μάγκα... Συνέχισε.....
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095

Μάλιστα....έχει παραμείνει στους στόχους, παρόλο που τις τελευταίες 2 φορές που πήγα ήταν απούσα. Αλλά είμαι πιστός. Μπήκα μέσα, ρώτησα εάν είναι εκεί, μου είπαν όχι και σηκώθηκα και έφυγα, δεν την απάτησα!

:2funny:
 

Επισκέπτης
Μάλιστα....έχει παραμείνει στους στόχους, παρόλο που τις τελευταίες 2 φορές που πήγα ήταν απούσα. Αλλά είμαι πιστός. Μπήκα μέσα, ρώτησα εάν είναι εκεί, μου είπαν όχι και σηκώθηκα και έφυγα, δεν την απάτησα!

:2funny:

Θα πάμε με τον δάσκαλο...μην μου αγχώνεσαι...μάζεψε λεφτά εσύ κ όλα θα πάνε καλά...!!!
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Σας παρακαλώ πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Για να επανέλθουμε στο θέμα μας ;)

Μια ακόμη φορά η εφιαλτική ερώτηση, για τον φίλο μου τον ΝΟΚΙΑ :s&m_2:
[move]
ΤΑ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ;;;;;;;;;;
[/move]

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
:think: Είναι μια πολύ καλή πρόταση, θα έλεγα :cheesy:

Δεσμεύεις βέβαια τα κεφάλαια, αλλά με την κρίση είσαι σίγουρος ότι δεν θα χάσεις το οικόπεδο.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

ΕΥΓΕ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! φίλε μου 1personanongrata δεν το είχα σκεφτεί!!!!!!!

Εγω πρότινα να κάνουν οικοκαλλιέργεια φούντας, αλλά η προτασή σου είναι πολύ καλύτερη :o
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.165
Κριτικές
150
Like
2.921
Πόντοι
6.925
ακου 470 χιλιάρια για διαμέρισμα στα Βριλήσσια.........
νοικιάζω αντίστοιχο, επενδύω τα φράγκα και πληρώνω νοίκια απ τα κέρδη.  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:

Αντε πάλι με την επένδυση του κεφαλαίου, η οποία εγγυημένα αποφέρει κέρδη με τα οποία πληρώνεις τα νοίκια. Την εποχή των παχιών αγελάδων ταλεγες αυτά. Τώρα που θα επενδύσεις ???
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Αντε πάλι με την επένδυση του κεφαλαίου, η οποία εγγυημένα αποφέρει κέρδη με τα οποία πληρώνεις τα νοίκια. Την εποχή των παχιών αγελάδων ταλεγες αυτά. Τώρα που θα επενδύσεις ???

Εγώ θα επενδύσω σε ΑΠΟΥΛΗΤΑ :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:(στο τέλος θα τα χαρήζεται και δεν θα τα πέρνει κανείς)

Για την φουκαριάρα την μάνα μου :2funny: :2funny: :2funny:
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.165
Κριτικές
150
Like
2.921
Πόντοι
6.925
Μπρε 3καρδε εσένα τι σε κόφτει επειδή μερικά καλόπαιδα κτίσαν πολυκατοικίες και τις κοιτάνε? Εσύ δλδ τι κάνεις τις λίρες σου. Τις μετράς. Ασε και τους άλλους να τα μετράν. Ωωωωωχ
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Μπρε 3καρδε εσένα τι σε κόφτει επειδή μερικά καλόπαιδα κτίσαν πολυκατοικίες και τις κοιτάνε? Εσύ δλδ τι κάνεις τις λίρες σου. Τις μετράς. Ασε και τους άλλους να τα μετράν. Ωωωωωχ

Ναι ωρε ΦΡΗ έχεις δίκαιο οι λιρες όμως δεν παλιώνουν ποτές (ευγενές μέταλλο γαρ) :2funny:

Τα ΑΠΟΥΛΗΤΑ για πόσο καιρό ακόμα θα τα πασάρουν ως νεοδόμητα :2funny:

ααααααααααααα οι λίρες είναι και αφροδισιακές
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.165
Κριτικές
150
Like
2.921
Πόντοι
6.925
Ναι ωρε ΦΡΗ έχεις δίκαιο οι λιρες όμως δεν παλιώνουν ποτές (ευγενές μέταλλο γαρ) :2funny:

Τα ΑΠΟΥΛΗΤΑ για πόσο καιρό ακόμα θα τα πασάρουν ως νεοδόμητα :2funny:

ααααααααααααα οι λίρες είναι και αφροδισιακές

Παλιώνουν και οι λίρες αλλά αποκτούν αξία όσο παλιώνουν. Τώρα δεν ξέρω αν σου σηκώνεται μετρώντας τες αλλά σίγουρα θα τα καταφέρνουν καλύτερα από έναν ημιυπαίθριο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom