Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Στην Κέρκυρα παίζου έδώ και 2 χρόνια οι προ-χρονολογιμένες επιταγές, αλλά μάλλον δεν είναι καθαρά Ελληνικό μονοπόλιο, Ιταλία (για άλλους λόγους και σκοπούς έπαιζαν χρόνια) :fuck2:
Τώρα ηρέμησα κατά κάποιο τρόπο που άλλοι πρωτοτύπησαν  :badair:  :tooth: :tooth: :tooth:

Επίσης, απο σήμερα ξεκινάει, δοκιμαστικά, το scoring μέσω του Τειρεσία.
Για να δούμε αν θα κυκλοφορήσει κανένα φράγκο  :think: :think:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Το μεταφέρω από άλλο θρεντ,

Χθες το πρωι είδα στην ΕΡΤ3 πως ένας προεδρος καποιου εμπορικού συνδεσμου, δεν θυμαμε όνομα, πάντως από τους γνωστους λαμογιους. Εξηγούσε με απλά λόγια την αναγκη "πλασματικής" ρευστότιτας της αγοράς. Πλασματικής-ψευτικης (ντε και καλά) ανάκαμψης που θα τονόση την ψυχολογία (μην το ρίξουμε στα ψυχοφάρμακα) και δεν θα πέφτουμε όλοι από τα μπαλκόνια.
Είπε λοιπόν μια διδακτική ( Jerking Off) ιστοριούλα που τα τελευταία χρόνια είναι καθημερινότητα πλέον.
Πάει ένας φραγκάτος "αμερικάνος" διακοπές σε ένα ελληνικό νησί για διακοπές.
Μπαίνει στο ξενοδοχείο (άδειο όπως όλα) και ζητά να δει μια σουίτα.
Ο ξενοδόχος του ζητά ως προκαταβολή 100 ευρα γαι να τον ξεναγήσει στις άδειες σουίτες του και ο "αμερικάνος" να επιλέξει ποιοά γουστάρει.
Πέρνει λοιπόν ο ξενοδοχος τα 100ευρά και με τον μικρό τπυ λογοστηρίου τα στέλνη στον χασάπι, ως έναντι στο χρέος του και έτσι να του δώσει κάποια ποσότιτα με πίστωση.
Ο χασάπης με τα 100ευρά τα στέλνει αμέσως στον χονδρεμπορα προμηθευτη του.
Ο χονδρέμπορας κρεάτων τα κάνει πάσα στον κτηνοτρόφο.
Ο κτηνοτρόφος τα πέρνει και επειδή του είχαν πριστεί τα αρχιδ@@ια παέι στην μεγαλοπουτάνα και του κανει με 100ευρώ σπέσιαλ πρόγραμμα.
Και η πουτάνα με τα 100 πάει στον ξενοδόχο να αποπληρωσει κάτι χροστούμε απο διανυκτερευσεις.
Την ώρα που πληρωνει στο λογιστήριο, τσουπ νάσου και ο "αμερικάνος" που επιστρέφει από την ξενάγηση.
Ευχαριστεί τον ξενοδόχο αλλά δεν βρίκε σουιτα της αρεσκίας του και ζητά τα 100 ευρά που έδωσε προκαταβολη
Με λίγα λόγια, με μια ακόμη και ανολοκλήροτη οικονομικη πράξη (μόνο η πουτάνα εγαμμηθει) όλοι νόμισαν ότι κάτι κάνανε και ανέβηκε η ψυχολογια της αγορας.

Ιστορίες για κλάματα δλδ, τέτοιες που λένε οι παπούδες για τα νιάτα τους όταν δεν μπορει να τους σηκοθεί άλλο.


Βρε μάγκες, κάτι τρέχει στα γύφτικα δλδης, σίγα μην σοθει η αγορά με ενέσεις.
ΆΜΑ δεν υπάρχει παραγωγή, είναι σαν να σε έχουνε διασοληνομένο σε καταστολή, με θαύματα ζούμε, αλλά τα θαυματα δεν είναι κάθε μέρα. :helpplea:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Μα ο δικαιος αγώνας του Προέδρου Αχαχούχα και μένα δεν γινεται για να αγοράσουμε μόνο εμείς.

Είναι λαικός αγώνας, οι όλοι ή κανένας. :tickedoff:

Να μιλήσουμε και για την τοκογλυφία;;;;;;;; ή να το αφήσουμε για το απόγευμα;;;;;;;;;;;;;;;;;;


ΕΝΑΣ ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ.......



ΤΟΚΟΓΛΥΦΙΑ ?

Οργιο γινεται πλεον.......

απλα δειτε ποσα ενεχυροδανειστηρια ανοιξαν τωρα τελευταια
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
ποσοι ανεργοι θα μεινουν μετα το καλοκαιρι στην Ελλαδα ? :think: :think:

και ΤΙ θα κανουν για να ζησουν ? :think: :think:

θα ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ απουλητα ? :think: :jerking: :think:

ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ......... :s&m_1:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
ποσοι ανεργοι θα μεινουν μετα το καλοκαιρι στην Ελλαδα ? :think: :think:

και ΤΙ θα κανουν για να ζησουν ? :think: :think:

θα ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ απουλητα ? :think: :jerking: :think:

ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ......... :s&m_1:

Πρόεδρε άσε τον κόσμο να αγοράσει τώρα που είναι φθηνά :2funny: :2funny: :2funny:

Η Ελληνική οικονομία είναι στα απάνω της, δεν βλέπεις ότι όλα ειναι ρόδινα και ότι ο ΘΕΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ δεν θα μας αφήσει αβοήθητους :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:

ΠΑΡΕ ΚΟΣΜΕ ΤΣΑΜΠΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :2funny: :2funny: :2funny:

ΤΡΕΞΕ ΛΑΕ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΤΙΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΜΗΛΟΤΟΚΑ ΔΑΝΕΙΑ ΤΩΝ +35ΧΡΟΝΙΑ :jerking:
(τουλάχιστον έτσι θα αφήσεις κατι στα εγγονια σου να σε βρίζουνε, εεε σορρυ να σε θυμούντε)
 

xristos1974

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2008
Μηνύματα
16
Like
0
Πόντοι
0
Σε προηγούμενο post μου ανέφερα ότι η κρίση στην Ελλάδα θα έχει ορίζοντα δεκαετίας και ότι στο τέλος της θα δούμε τιμές -50% από τις σημερινές (ανηγμένες βάσει πληθωρισμού). Μου φαίνεται ότι έκανα συντηρητική εκτίμηση. Για -60% το βλέπω να πηγαίνει το πράγμα.

Καιρός να αντιληφθούμε όλοι μας ότι έχουμε μπροστά μας την μεγαλύτερη οικονομική κρίση ΑΠΟ ΣΥΣΤΑΣΕΩΣ ΝΕΟ-ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ. Αγορά ακινήτου (και δη στην Αθήνα) θα πρέπει νομοθετικά να δίνει το δικαίωμα στους συγγενείς του αγοραστού να τον κλείσουν σε ψυχιατρικό ίδρυμα. Νοίκι και πάλι νοίκι για να έχουμε την ελευθερία μας και την ψυχική μας ηρεμία.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Σε προηγούμενο post μου ανέφερα ότι η κρίση στην Ελλάδα θα έχει ορίζοντα δεκαετίας και ότι στο τέλος της θα δούμε τιμές -50% από τις σημερινές (ανηγμένες βάσει πληθωρισμού). Μου φαίνεται ότι έκανα συντηρητική εκτίμηση. Για -60% το βλέπω να πηγαίνει το πράγμα.

Καιρός να αντιληφθούμε όλοι μας ότι έχουμε μπροστά μας την μεγαλύτερη οικονομική κρίση ΑΠΟ ΣΥΣΤΑΣΕΩΣ ΝΕΟ-ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ. Αγορά ακινήτου (και δη στην Αθήνα) θα πρέπει νομοθετικά να δίνει το δικαίωμα στους συγγενείς του αγοραστού να τον κλείσουν σε ψυχιατρικό ίδρυμα. Νοίκι και πάλι νοίκι για να έχουμε την ελευθερία μας και την ψυχική μας ηρεμία.

Είμαστε για κλάματα δυστηχώς, απλός αναπολούμε ήδη την πλαστική (σε μορφή κάρτας) ευτυχία μας (τρομάρα μας).
Φυσικά το -60% είναι ένα κάπως αισιόδοξο όραμα.

Νοίκι;;;;;;;;;;; ΖΗΤΩ ΤΟ ΝΟΙΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :dancing:
Τουλαχιστον δεν τρέχεις πίσω από το καρότο και στο τέλος σου πέρνουν το όνειρο. :tickedoff:
Καθόλου - υπερεαλιστικός καταναλωτισμός. :S  :2funny:

Καλά νομίζω 'ότι είσαι σοβαρός άνθρωπος :think:
Κάτι τέτοιες θεωρίες του κώλου να μην ανέφερες :helpplea:
 

indigo

Μέλος
Εγγρ.
18 Δεκ 2008
Μηνύματα
54
Like
0
Πόντοι
0
Σε προηγούμενο post μου ανέφερα ότι η κρίση στην Ελλάδα θα έχει ορίζοντα δεκαετίας και ότι στο τέλος της θα δούμε τιμές -50% από τις σημερινές (ανηγμένες βάσει πληθωρισμού). Μου φαίνεται ότι έκανα συντηρητική εκτίμηση. Για -60% το βλέπω να πηγαίνει το πράγμα.

Καιρός να αντιληφθούμε όλοι μας ότι έχουμε μπροστά μας την μεγαλύτερη οικονομική κρίση ΑΠΟ ΣΥΣΤΑΣΕΩΣ ΝΕΟ-ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ. Αγορά ακινήτου (και δη στην Αθήνα) θα πρέπει νομοθετικά να δίνει το δικαίωμα στους συγγενείς του αγοραστού να τον κλείσουν σε ψυχιατρικό ίδρυμα. Νοίκι και πάλι νοίκι για να έχουμε την ελευθερία μας και την ψυχική μας ηρεμία.
Σε ποιό κέντρο τραγουδάς ?????
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.666
Like
8
Πόντοι
66
Καλά νομίζω 'ότι είσαι σοβαρός άνθρωπος :think:
Κάτι τέτοιες θεωρίες του κώλου να μην ανέφερες :helpplea:
Αφού έχω βάλει smiley που γελάω ρε ούφο - το πήρες στα σοβαρά?

Αν ναι - τι σημαίνει, για πες μου? :rolleyes:

Πα να φύγω ρε μάγκα - ώρα για logout.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Αφού έχω βάλει smiley που γελάω ρε ούφο - το πήρες στα σοβαρά?

Αν ναι - τι σημαίνει, για πες μου? :rolleyes:

Πα να φύγω ρε μάγκα - ώρα για logout.

Καλά μην σε βαστάω άλλο.
Εγώ πάντως δεν σε είπα ούφο.


 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Επί τη ευκαιρία, πληρώσατε τα νοίκια σας σήμερα ή θα αρχίσουν τα "μια μικρή παρατασούλα, έ, φανταστικέ σπιτονοικύρη;"

:2funny:  :2funny:  :2funny:  :2funny:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Επί τη ευκαιρία, πληρώσατε τα νοίκια σας σήμερα ή θα αρχίσουν τα "μια μικρή παρατασούλα, έ, φανταστικέ σπιτονοικύρη;"

:2funny:  :2funny:  :2funny:  :2funny:

Φτου ρε γμτω!!!!!!!!!!!!!!!!!!! το ξέχασα ;)

Νάσαι καλά βρε δικολάβε-χασοδίκη str81977 που μου το θύμισες :-* :-* :-*

Αύριο θα κάνω ντουζάκι και θα πάω στη μιλφ-νουνάρα να της πω "καλό μήνα" και να τις τα δώσω ......στο χέρι :cheesy: :cum:

Λες να μου κάνει έξωση ή να με βάλει στον Τειρεσία :2funny: :2funny: :2funny:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
ΜΠΑΑΑΑ ΧΑΖΗ ΕΙΝΑΙ ?



Που θα βρει τετοιο νοικαρη ?
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
τα πραγματα θα σφιξουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ


Μεχρι το Σεπτεβρη ολα καλα ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΑΟΣ .....




Οποτε η

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΓΟΡΑΣΤΩΝ ΑΠΟΥΛΗΤΩΝ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ
                           [glow=red,2,300]''ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ''[/glow]

ΣΥΝΗΣΤΑ.......


[move]Μην πουλατε τωρα για να σας τα παρουμε κοψοχρονια αργοτερα !!!!![/move]
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
ΜΠΑΑΑΑ ΧΑΖΗ ΕΙΝΑΙ ?



Που θα βρει τετοιο νοικαρη ?

Πλάκα - πλάκα Πρόεδρε, μεγάλη διαφορά μεταξύ διαπροσωπικών σχέσεων (πχ. σπιτονοικοκύρη- ενοικιαστή) και δανειολύπτη-τράπεζας.

Με τον σπιτονοικοκύρη υπάρχει η πιθανότητα αμοιβαίας κατανόησης (πχ. είχε έξοδα ο ανθρωπος και μου ζήτησε εξηπυρετηση 2 νοικια μποστά, είχα και του τα έδωσα ή είχα εγω εξοδα και τον πλήροσα στις 10 του μήνα)

Άντε να κάνεις διακανοκησμό με την τράπεζα :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Συμφωνω απολυτα ...

ετσι ειναι με τις διαπροσωπικες σχεσεις.....

γιαυτο λεω λοιπον το κατωθι.....



ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΓΟΡΑΣΤΩΝ ΑΠΟΥΛΗΤΩΝ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ
                           [glow=red,2,300]''ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ''[/glow]


ΣΥΝΗΣΤΑ.......


[move]Μην πουλατε τωρα για να σας τα παρουμε κοψοχρονια αργοτερα !!!!![/move]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom