Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Με το καλό αχα ....

... είναι επίλογος του θρεντ αυτός ?

ΠΟΤΕ ΘΑ ΥΠΟΣΤΗΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΗΜΑΙΑ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ ΑΓΩΝΑ ΜΑΣ :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Σας πονάει που χαλάμε τις λαμογιές σας.
Ήδη πάνω από 37000 χιλιάδες άτομα έχου διαβάσει το θρεντ και έχουν καταλάβει το πόσο έχεται κατακλέψει τα όνειρα χιλάδων αγοραστών που υποθήκευσαν την ζωή τους για ένα διαμέρισμα.

ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ - ΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣ - ΘΑ ΠΕΙΝΑΣΕΤΑΙ :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1:

Τα ψευτοεπειχηρήματα σας σας εκθέτουν συνέχεια.
Εχουν καταλάβει όλοι πλέον "το όνειρο".
Ο Σταρίστο σας περιμένει για να τα ξεπουλήσεται ΟΛΑ
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
13
Πόντοι
6
ΔΕΝ διαφωνει κανεις στο οτι τα ακινητα ειναι ακριβα για τον μεσο ελληνα.Απλη πραξη πολλαπλασιασμου μεσου μισθου με χρονια
ωστε ν αγορασει 1 διαμερισμα.

ΠΟΙΟΣ ΟΜΩΣ θα μου απαντησει: ΡΩΤΑΩ για τελεταια φορα: Τι πρεπει να μειωθει κ πως??1. Το οφελος του εργολαβου που γι αυτους που ξερουν με το ρισκο στο κωλοκρατος που ζουμε γιατι αλλιως σε βαθος χρονου θα το κλεισει το μαγαζι, αντε να μειωθει κατα 20%.(ΤΟ ΟΦΕΛΟΣ ΟΧΙ Η ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΑΚΙΝΗΤΟΥ). 2. Το κοστος κατασκευης???Πως γινεται αυτο??Μαλλον δινοντας ακομα μικροτερα μεροκαματα πεινας στους εργαζομενους στην οικοδομη (αντε να γινει κ αυτο κυριως σε ξενους) γιατι το κοστος των υλικων μαλλον δεν μπορει να πεσει ευκολα.3. Η τιμη της γης.ΝΑ ΤΟ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Προτασεις λοιπον πως μπορει να γινει αυτο.Αλλωστε δεν ειναι τυχαιο που διαμ/τα σε επαρχιες με χαμηλο κοστος οικοπεδου ειναι πραγματικα προσεγγισιμα για οποιον μεσο ελληνα γουσταρει ν αγορασει.
επιτελους μια σωστη τοποθετηση
οχι τπτ αλλο,αλλα τα λεω εγω και το μονο που λενε ειναι οτι εχω μαλακιες επιχειρηματα και οτι οι κατασκευαστες κανουν καρτελ για να πουλανε ακριβα
αν μου βρει καποιος πως θα πουληθει σπιτι 50% φθηνοτερα με εστω 15% κερδος μικροτερο για τον κατασκευαστη και τον κανω χρυσο
ολοι οι εργολαβοι αυτην την φιλοσοφικη λιθο ψαχνουν αλλα δεν την βρισκουν
περιμενω απαντησεις και οποιος απαντησει σωστα τον κανω συνεταιρο.
φαντασου οι αδαεις εργολαβοι να πουλαν 2000/τμ και εγω 1000. θα τιναξουμε την μπανκα στον αερα
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Φίλε μου alfistas, ανεβένω Σαλονίκη να σου τα εξηγήσω από κοντά.
Εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις ειναι να με κεράσεις σαλονικιότικο κωλούρι ( ;)) και μετά καζαν ντιπί από του Χατζή. :2funny: :2funny: :2funny:  (πλάκα σε κάνω)
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Πρόεδρε μηηηηηηηη, έχει χειμώνα τώρα εκεί.

Για δες, όλο συννεφιές είναι:
Άμα δε είναι να πας με το κόττερο, πρόσεξε τους Σομαλούς πειρατές. Να μην σε διαβάζουμε στα νέα.

Δεν πας καλλίτερα μιά Μύκονο ή Σαντορίνη μήπως χτυπήσεις κανένα απούλητο μισοτιμής;;;;;;

O Πρόεδρος μετακινήται μόνο με Learjet :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:
Άρα μόνο αεροπειρατές φοβάτε
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
μπααααα εχουν κλεισει λεει οι θεσεις για Αγ. Μαυρικιο.....


αλλα μου προτεινουν .........


καναρια νησια
ταιλανδη - πουκετ
ντουμπαι
χαβαη
και μαδαγασκαρη


το κοστος ξεκιναει απο 1000 - 2200 ευρω

το σκεφτομαι δεν ειναι ακριβα για 8-10 μερες
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Πρόεδρε θα σε παρακαλέσω να μην απουσιάσεις ούτε στιγμή από τον δίκαιο αγώνα μας
Ντα΄ξη δεν είπαμε να μην πας ένα ταξίδι σε εξοτικούς προορισμούς το δικαιούσε, αλλά πάντα ον λαιν να καθοδηγείς τον αγώνα μας.
'Αλλωστε έχεις να ομιλήσεις και σε διεθνή συνέδρια και να ξεσκεπάσεις τα λαμόγια :booty:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
μπααααα εχουν κλεισει λεει οι θεσεις για Αγ. Μαυρικιο.....


αλλα μου προτεινουν .........


καναρια νησια
ταιλανδη - πουκετ
ντουμπαι
χαβαη
και μαδαγασκαρη


το κοστος ξεκιναει απο 1000 - 2200 ευρω

το σκεφτομαι δεν ειναι ακριβα για 8-10 μερες

Πρόεδρε δεν το συζητώ.
Η προτεραιότητα είναι η Ταϋλάνδη η οποία συνδυάζει το τερπνόν μετά του ωφελίμου.

Δεν χρειάζεται να πούμε ποιό είναι το τερπνόν στην Ταϋλάνδη, ολόκληρο νήμα χιλίων και βάλε σελίδων υπάρχει εδώ μέσα: www.bourdela.tv/component/option,com_smf/Itemid,250/topic,2495.0]Ταϊλάνδη sex trip... [/url]  ,εεεεεε, όλο και κάποια πληροφορία θα βρεις για κανένα σχιστομάτικο.

Το ωφέλιμο όμως ποιό είναι ευλόγως θα ρωτήσεις.
Μα πρόεδρε, φυσικά τα ακίνητα. Έχεις μεγάλη μάχη να δώσεις στο Phuket εναντίον των εργολάβων (developers τάχα μου, τάχα μου). Η αγορά κρατάει καλά, οι τιμές είναι ψηλά παρόλο που η οικονομική κρίση χτυπάει την Ταϋλάνδη για καλά και οι ξένοι αλλά και οι ντόπιοι αγοραστές έχουν εξαφανιστεί:
Demand continues to fall in Phuket
Και άκουσον, άκουσον τι λένε τα λαμόγια οι σχιστομάτηδες οι εργολάβοι (developers λέμε): εδώ οι τιμές άντεξαν με το τσουνάμι και θα τις ρίξουμε τώρα;
www.thailandrealestatemagazine.com/phuket/is-it-time-for-a-correction-in-the-phuket-property-market]Is it time for a Correction in the Phuket Property Market?[/url]
Πρόεδρε, εμπρός στον αγώνα. Διότι αν πέσουν οι τιμές στο Phuket δεν θα ήταν άσχημα να τσιμπίσεις  1 - 2 διαμερισματάκια (ή και condos βρε παιδάκι μου) τα οποία στην συνέχεια θα μπορούσες να νοικιάζεις σε συναγωνιστές από εδώ μέσα που πάνε για sex trip. Είδες ιδέα εεεεεε;

Στην συνέχεια ο δεύτερος στόχος είνα το Ντουμπάϊ. Εκεί δεν πολυέχει τερπνόν αν κρίνεις και από κάτι ξέμπαρκα CT που προσπαθούν να μας τα πασσάρουν και εδώ ως μουνάρες.
Ωφέλιμο όμως;;
Πρόεδρε, στο Ντουμπάϊ τους πήραμε τα σώβρακα τους αραπάδες εργολάβους.
Πρόεδρε, οι τιμές έχουν πέσει ήδη 40% και πάνε για 60% κάτω.
Κατρακύλα πρόεδρε, στο Ντουμπάϊ έπρεπε να ζεις και να ήσουν πρόεδρος.
www.gulf-daily-news.com/NewsDetails.aspx?storyid=240508]Dubai real estate prices may slide 60pc says Shuaa[/url]

Οπότε χτυπάς και εκεί ένα διαμερσιματάκι. Έτσι, για να υπάρχει βρε Πρόεδρε.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Πολύ σωστά τα όσα προτίνεις Βολτέρε μου.

όμως αυτά είναι για τους λεφτάδες φίλους μας. ΝΟΚΙΑ-STARISTO-Σπυράκο-str81977-FREE κλπ
εμείς ειμαστε ένα τίποτα μπροστά τους :-

Ακόμη και το learjet με δάνειο τα πήραμε :helpplea:

Πάντως σύντομα θα κάνουμε ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ τον αγώνα μας

ΥΓ. Ντουμπάι δεν πάμε έχει τσούχτρες :2funny: :2funny: :2funny:
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
13
Πόντοι
6
Φίλε μου alfistas, ανεβένω Σαλονίκη να σου τα εξηγήσω από κοντά.
Εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις ειναι να με κεράσεις σαλονικιότικο κωλούρι ( ;)) και μετά καζαν ντιπί από του Χατζή. :2funny: :2funny: :2funny:  (πλάκα σε κάνω)
σοβαρα σε μιλαω ρε,αν ανεβεις στειλε μυν να πιουμε ουζακι(κερνας εσυ που εχεις φραγκα) και μετα καφεδακι(που το κερναω εγω αν και κοντευει να γινει πιο ακριβο απο το ουζακι)και να τα πουμε.μακαρι να σε πεισω κιολας για 5 πραγματα
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
το λιαρτζετ δεν το παιρνεις με δάνειο αλλά με λιζ...
Ρωτα όποιον δισεκατομμυριούχο το έχει κάνει...

ΟΧΙ με δάνειο το πήραμε ;) και ο φίλος εργολάβος που διαμεσολάβισε έβγαλε φυσικά το ποσοστο του (όπως παλιά με τα διαμερίσματα ;))

Ο Στεγκος ( αυτός ο μεγαλο-εργολάβος με το ΠΟρτο Καρρας κλπ) τι έγινε εξεφανίστικε
Άντε σειρά εχει ο Μπώμπος :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.165
Κριτικές
150
Like
2.918
Πόντοι
6.925
ΠΟΤΕ ΘΑ ΥΠΟΣΤΗΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΗΜΑΙΑ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ ΑΓΩΝΑ ΜΑΣ :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Σας πονάει που χαλάμε τις λαμογιές σας.
Ήδη πάνω από 37000 χιλιάδες άτομα έχου διαβάσει το θρεντ και έχουν καταλάβει το πόσο έχεται κατακλέψει τα όνειρα χιλάδων αγοραστών που υποθήκευσαν την ζωή τους για ένα διαμέρισμα.

ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ - ΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣ - ΘΑ ΠΕΙΝΑΣΕΤΑΙ :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1:

Τα ψευτοεπειχηρήματα σας σας εκθέτουν συνέχεια.
Εχουν καταλάβει όλοι πλέον "το όνειρο".
Ο Σταρίστο σας περιμένει για να τα ξεπουλήσεται ΟΛΑ

Ωρε τρικ κάθε φορά το ίδιο λέω ... δεν είμαι εργολάβος, αλλά η βελόνα έχει κολλήσει μαζί με την φαιά (?) ουσία του εγκεφάλου σου.
Ζήσε στην ψευδιαίσθηση ότι με τα επαναλαμβανόμενα - κενά επιχειρημάτων - ποστ σου ¨χαλάς¨ τα μεγάλα κόλπα των εργολάβων.
Λίκνο που σε λίκνιζε.

 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ωρε τρικ κάθε φορά το ίδιο λέω ... δεν είμαι εργολάβος, αλλά η βελόνα έχει κολλήσει μαζί με την φαιά (?) ουσία του εγκεφάλου σου.
Ζήσε στην ψευδιαίσθηση ότι με τα επαναλαμβανόμενα - κενά επιχειρημάτων - ποστ σου ¨χαλάς¨ τα μεγάλα κόλπα των εργολάβων.
Λίκνο που σε λίκνιζε.

Nτάξη το κατάλαβα ωρέ μπαρτσινέβελε, δεν είσαι εργολάβος αλλά έχεις συμφέροντα και έχεις τσιμπίσει κάτι από την αισχοκέρδια τόσων χρόνων.
Κούνια που σε κούναγε και να σε κουνάει :2funny: :2funny: :2funny:

ΛΑΜΟΓΙΑ ΘΑ ΠΕΙΝΑΣΕΤΕ
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
ΛΑΜΟΓΙΑ ΘΑ ΠΕΙΝΑΣΕΤΕ


Κατσε ρε γμτ μου να δουλεψεις και λιγο.. :tickedoff:!! Σε πληρωνουμε τα ωραια μας λεφτα και εσυ σε εργασιμες ωρες γυρνας και γραφεις στα μπουρδελα..

Μετα λεμε γιατι οι δημοσιοι υπαλληλοι ειναι κοπροι..!! :tickedoff:

Αυτα..
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Κατσε ρε γμτ μου να δουλεψεις και λιγο.. :tickedoff:!! Σε πληρωνουμε τα ωραια μας λεφτα και εσυ σε εργασιμες ωρες γυρνας και γραφεις στα μπουρδελα..

Μετα λεμε γιατι οι δημοσιοι υπαλληλοι ειναι κοπροι..!! :tickedoff:

Αυτα..

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Σπίτι μου είμαι :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Βρε τα λαμόγια είναι εξ ορισμού φοροφυγάδες ;)
Εσύ ΝΟΚΙΑ θα π΄ρεπει να το γνωρίζεις καλά :s&m_3:
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Σπίτι μου είμαι :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Βρε τα λαμόγια είναι εξ ορισμού φοροφυγάδες ;)
Εσύ ΝΟΚΙΑ θα π΄ρεπει να το γνωρίζεις καλά :s&m_3:

Τι σοι δημοσιος υπαλληλος εισαι, οταν σχεδον 2-3 ημερες την εβδομαδα, εισαι στο σπιτι σου η' γραφεις στο μπουρδελα σε εργασιμες ωρες ?  :think:

Σταματα να ξοδευεις τα λεφτα απο τους φορους μας και κατσε να δουλεψεις..!! :tickedoff:

Εγω αυτο που γνωρισω καλα, ειναι απο κομπλεξικους δημοσιους υπαλληλους..κυριως στις πολεοδομιες..!! :tickedoff:

Εσυ σε ποια δημοσια υπηρεσια δουλευεις ?????? :think:

Αυτα..
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
NOKIA πάντα άστοχα μιλάς.

Μακάρι να δούλευα σε πολεοδομία θα σας είχα :fuck2: κανονικά και ασάλιοτα :fuck1:

Εσύ πάντως ως ε΄να έντιμο λαμόγιο δεν φοροδιαφευγείς έτσι;;;;;;;;;;;;;; :2funny: :2funny:

Κάνω 24 βάρδυες και έτσι ρεπάρω :shower:

΄ΝΟΚΙΑ η μανδαμ μου έκανε φακές να σου στήλω ένα ταπεράκι;;;;;;;;;;; η πείνα θολόνει το μυαλό :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom