Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
ενω οι αλβανοι-λοιποι μεταναστες μπορουν ολοι???
Νομίζω δικαιούνται όσοι πάρουν Ελληνική υπηκοότητα. Οι υπόλοιποι ζουν πέντε οικογένειες μαζί, δουλεύουν σαν σκυλιά, κάνουν το σκατό τους παξιμάδι και μαζεύουν φράγκα
 

Επισκέπτης
Νομίζω δικαιούνται όσοι πάρουν Ελληνική υπηκοότητα. Οι υπόλοιποι ζουν πέντε οικογένειες μαζί, δουλεύουν σαν σκυλιά, κάνουν το σκατό τους παξιμάδι και μαζεύουν φράγκα
ε με τον ιδιο τροπο να μαζεψουν φραγκα & οι επερχομενες γενιες(αμα τους αφησει η μαννουλα τους να ξεκολλησουν απο το βρακι της)..
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
ε με τον ιδιο τροπο να μαζεψουν φραγκα & οι επερχομενες γενιες(αμα τους αφησει η μαννουλα τους να ξεκολλησουν απο το βρακι της)..
Οι καιροί δυστυχώς είναι δύσκολοι για τέτοια ανοίγματα. Κατά την ταπεινή μου δεν αξίζει να καταχρεωθείς για ένα σπίτι
 

Επισκέπτης
Οι καιροί δυστυχώς είναι δύσκολοι για τέτοια ανοίγματα. Κατά την ταπεινή μου δεν αξίζει να καταχρεωθείς για ένα σπίτι
τι να πουν δηλαδη & οι γονεις μας,οι παππουδες μας???τα μεταξωτα βρακια,θελουν & επιδεξιους κωλους αδελφε..τα καλα,κοποις κτωνται..αμα δεν βρεξεια κωλο,ψαρι δεν τρως..κανενας δεν εχτισε σπιτι ξυνοντας τα παπαρια του στην καφετερια..
 

starbus

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2006
Μηνύματα
142
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
1
παιδια το θεμα ειναι συνθετο, επειδη ειμαι δικηοροσ οποιος θελει ασ στειλει pm για περισσοτερες πληροφοριες
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Οι καιροί δυστυχώς είναι δύσκολοι για τέτοια ανοίγματα. Κατά την ταπεινή μου δεν αξίζει να καταχρεωθείς για ένα σπίτι

Το πρόβλημα είναι ότι οι γενιές που θάβει ο πλέσουρας προτιμούν να χρεωθούν για ένα αμάξι, για μια λουί βιττόν, για διακοπές στη μύκονο και άλλα πρόσκαιρα...

Και κάτι άλλο..
Δεν είναι ανάγκη το πρώτο σου σπίτι να είναι μεζονέτα στην πολιτεία ή ρετιρέ με θέα στη θάλασσα στο π. φάληρο...
 

Επισκέπτης
Το πρόβλημα είναι ότι οι γενιές που θάβει ο πλέσουρας προτιμούν να χρεωθούν για ένα αμάξι, για μια λουί βιττόν, για διακοπές στη μύκονο και άλλα πρόσκαιρα...

Και κάτι άλλο..
Δεν είναι ανάγκη το πρώτο σου σπίτι να είναι μεζονέτα στην πολιτεία ή ρετιρέ με θέα στη θάλασσα στο π. φάληρο...
κανενα δεν θαβω φιλε..απλα τους κραζω-ξεμπροστιαζω γιατι εχω σιχαθει τα μαμοθρεφτα που κλαψομουνιαζουν..
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
νομίζω γιατρέ ότι παίρνουν και άτοκα δάνεια

Για την ακρίβεια επιδοτούμενα στο , όχι εντελώς άτοκα...
Και επειδή το ποσό που επιδοτεί ο ΟΕΚ είναι σχετικά χαμηλό, παίρνουν σχεδόν πάντα συμπληρωματικό από την Τράπεζα μέσω της οποίας πήραν και του ΟΕΚ...
Πάντως, τα δάνεια του οεκ κάνουν θραύση σε ομογενείς (λέμε τώρα) όσο και οι πιστωτικές στους "γηγενείς" έλληνες...
Και ξέρω ότι πολλοί χρωστάνε σε πιστωτικές και καταναλωτικά (με επιτόκια 15%) όσα ο μέσος δικαιούχος του οεκ για να αγοράσει σπίτι...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
κανενα δεν θαβω φιλε..απλα τους κραζω-ξεμπροστιαζω γιατι εχω σιχαθει τα μαμοθρεφτα που κλαψομουνιαζουν..

Το "θάβω" με την έννοια του "επικρίνω", "ασκώ έντονη και δυσμενή κριτική"...

ονομαστικα επιτοκια 15% ενω ο οεκ εχει(νομιζω)κατω απο 5% πραγματικα επιτοκια..

Και ο μεν δικαιούχος του οεκ έχει εξασφαλίσει στέγη για αυτόν και τα παιδιά του ες αεί και έχει στην κυριότητά του ένα περιουσιακό στοιχείο, η αξία του οποίου άνεβαίνει κατά κανόνα, ο δε ελληνάρας τα έχει ρίξει ΟΛΑ όσα δανείστηκε στον υπόνομο (αμάξια, μπουζούκια, ρούχα, διακοπές πολυτελείας) για να κάνει φιγούρα στη σούλα την κομμώτρια και να βγάλει γούστα σε όλη την παρέα...
 

Επισκέπτης
Το "θάβω" με την έννοια του "επικρίνω", "ασκώ έντονη και δυσμενή κριτική"...

Και ο μεν δικαιούχος του οεκ έχει εξασφαλίσει στέγη για αυτόν και τα παιδιά του ες αεί και έχει στην κυριότητά του ένα περιουσιακό στοιχείο, η αξία του οποίου άνεβαίνει κατά κανόνα, ο δε ελληνάρας τα έχει ρίξει ΟΛΑ όσα δανείστηκε στον υπόνομο (αμάξια, μπουζούκια, ρούχα, διακοπές πολυτελείας) για να κάνει φιγούρα στη σούλα την κομμώτρια και να βγάλει γούστα σε όλη την παρέα...
δεν γαμιουνται ρε φιλε???τους εχω σιχαθει..ωρες-ωρες καποια θρεντς καταντανε χειροτερα & απο το κοσμοπολιταν με την κλαψα που πεφτει..γαμω τα παντελονια που φορανε & το τσουτσουνι που κρεμεται αναμεσα στα μπουτακια τους δηλαδη..

Υ.Γ κοτες-φλωροι-μαμοθρεφτα ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ επιτελους ρε..
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Μεγαλε δασκαλε finder που χαθηκες, σε ποιο αναροχητηριο διαλογιζοσουν. Θα σε παρακαλεσω να τοθετηθεις με το υψηλο πνευμα που διαθετης, δωσε μου λογο υπαρξης
& πως αγοραζουν οι μεταναστες(αλβανοι)καργα σπιτια???δουλευουν σαν πουστηδες..οι γενιες που λες να πανε να γαμηθουνε..αει στα διαλα με τα μαμοθρεφτα..
Οι αλβανοι αγωραζουν καινουργια σπιτια, δεν το ηξερα, απο ποτε;
Αμα πας αλβανια να δεις τι εχουν κτισει θα σου φυγει το κλανιδι
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Η προσφορα μου ισχυει
500 χρυσες περιμενουν καποιο τυχερο
Γιατι να μην εισαι εσυ ο τυχερος εργολαβος.
Στηλε pm ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ
Υ.Γ Αν καποιος νοημονας διαβασει τι γραφετε ολοι οι :jerking: εδω μεσα, θα καταλαβει ΤΟΝ ΠΑΝΙΚΟ ΣΑΣ
ΨΥΧΡΕΜΙΑ ΡΕ ΟΛΑ ΚΑΤΑΡΕΟΥΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Δασκαλε FINDER πολυ μεγαλος, καλα πως με εκοψες αμεσως. ΝΑΙ ειμαι ετσι ακριβως οπως με περιγράφεις:
Ειναι κλασικη περιπτωση αποτυχημενου επαγγελματικα, κακου μαθητη στο σχολειο που ετρωγε καρπαζιες και που η ζηλια εχει μετατραπει με το περασμα του χρονου σε φθονο.
 

Finder

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
198
Like
2
Πόντοι
1
Τρομερα τα επιχειρηματα σου φιλε!
Ουτε στο δημοτικο να ειμαστε!  :rockon:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Νοιόθω τυχαιρος που ασχολισε μαζι μου δασκαλε finder (και μαλιστα πρωι πρωι, α ρε αυπνίες).
Εγω το αμορφοτο μαθητουδι σου, ο φτωχος και κομπεξικος απεναντι στον πλουτο και τη δυναμη σου, κανω συνεχος σφαλματα. Μην με παρεξηγης. Σε παρακαλω πολύ ομως απαντησησε μου:
1. Ποιοι ειναι οι εν δυναμη υποψηφιοι αγοραστες ήτε σημερα ήτε στο μέλλον. Ειναι αυτοι που αγορασαν ακριβα και υπερχρεώθηκαν. Ειναι οι Αλβανοι, που εγκαταληπουν την χωρα ή απαξιούν να αγορασουν καινούργια διαμερίσματα που εχουν υπερτιμηθεί. Ειναι η πληθησμιακη αυξηση της χώρας.
2. Ποιοι ειναι οι εν δυναμη ενοικιαστές των απουλητων και συμφέροι να τα νοικίασετε
με τους φορούς που θα πληρονεται;
3. Τα διαμερίσματα δεν ειναι ντομάτες να χαλασουνε, όμως ο χρονος φέρνει φθορά και απαξιόνει και τις κατασκευές.
4. Τα δανεια τελος με καλο επιτοκιο και στα τυφλα.
ΕΧΩ 500 ΖΕΣΤΕΣ ΧΡΥΣΕΣ ΠΟΙΟΣ ΤΙΣ ΘΕΛΕΙ

 

plsme

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
209
Like
0
Πόντοι
1
εγω επιμενω οτι 500 λιρες ειναι 75000ευρο αλλα δεν με ενοχλει να επιμενεις δικο σου θεμα.ζητας 120m2 περιπου με 80000 αν δεχτω την δικη σου τιμολογηση του χρυσου,δηλαδη 650ευρο το m2,ποσο λογικο σου ακουγεται ?το θες και καινουριο !!!!απλα επειδη ασχολουμαι 20 χρονια με το real estate ειναι ισως η πιο παραλογη απαιτηση που εχω ακουσει ποτε...
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Τα πμ πεφτουνε βροχη
Λεω να κατεβασω την προσφορα.
Μου εστηλε και καποιος απο Ολυμπιαλη τεχνικη τι λεει σαν εταιρεια;
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Φιλε plsme μαλλον πρεπει τωρα αμεσως να αλλαξεις επαγγελμα ή καλυτερα να διαβαζεις τα δελτια τιμων της ΤτΕ
500X16=82000
Ναδεις και το βραδυ στο σπιτι την ταινια ΤΑ ΚΑΝΟΝΙΑ ΤΟΥ ΝΑΒΑΡΟΝΕ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom