Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
ΕΥΓΕ ΣΟΥ ΠΡΟΕΔΡΑΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rockon: :rockon: :rockon:

Αυτές ειναι σωστές και τίμιες προτάσεις. :2on1:

2 σε 1  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Καλά στα νησία κλένε χρόνια τώρα :'( :'( :'(
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
Απορώ πως και δεν έχουν ξεκινήσει οι ομαδικές αυτικτονίες εργολάβων-κατασκευστών.
Με μια μικρή έρευνα αγοράς πάντως, διαπιστόνω τα εξής:
1. Η πτώση των τιμών είναι της τάξης του 25%> σχεδόν με το καλημέρα.

2. Συνεχίζουν να κτίζουν (πρέπει να παραδόσουν τα αντιπαροχούμενα διαμερίσματα ;) ) άρα τα ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ
3. Οι υποψήφιοι καλοπληροτές αγοραστές των ΑΠΟΥΛΗΤΩΝ έχουν ήδη ξυπνίσει (εδώ έχει συμβάλει τα μέγιστα ο πρόεδρος του ΠΕΥΚΑΑΔ κ.Αχαχούχας) και παζαρεύουν σκληρά (δλδ φουλ πρόγραμμα με κωλούρι και κατάποση)
Συμπέρασμα, ΚΑΝΕΝΑ ΕΛΕΟΣ για τους καλούς μας φίλους τους εργολάβους, όπου τους βρούμε τους τρώμε το κωλούρι.
ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ (παρακαλετό νουνί- ξυνό μαμήση)


Φιλος μου πηγε σε εργολαβο και του εριξε την τιμη στο 25 % αμεσα χωρις πολλα πολλα

απο 300.000 σε 225.000 κορυδαλλο μερια

αλλα ο φιλος μου λεει να τον παιδεψει κι αλλο.........

και μιλαμε για οροφοδιαμερισμα 105 τμ 3ου με τζακουζι αποθηκη και υπογειο παρκνγκ

αρα μιλαμε για τιμη και παλι ακριβη αφου φτανει τα 2.000 το τμ
οπως ΟΛΑ πλεον

μαλιστα λεει ο γνωστος οτι αμα του δειξει περιπου 190.000 το πηρε

εγω βεβαια του προτεινα τις θεσεις της ενωσεως

ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΤΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΑΓΟΡΑΣΤΩΝ ΑΠΟΥΛΗΤΩΝ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ

''ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ''

οπου μεταξυ αλλων λεει οτι

ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΜΙΣΟΤΙΜΗΣ ΟΠΟΙΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΧΑΡΙΖΟΥΝ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΤΗΣ ΑΡΕΣΚΕΙΑΣ ΤΟΥΣ


πιο ΤΙΜΙΑ προταση διαθεσης των απουλητων δεν θα βρειτε πουθενα


Εδω ΣΑΦΩΣ υπαρχει μια διαφοροποιηση......... η οποια ειναι ΤΙΜΙΑ



Αντι λοιπον για ενα εξτρα διαμερισμα εδω πρεπει να μας δωσουν ενα ΕΞΟΧΙΚΟ σε οποιο νησι θελουν αυτοι ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΔΩΡΕΑΝ


ΞΕΡΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ....... ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΠΑΛΙ  :2funny: :2funny:


Στο 99,9% των ποστ σας, μιλάτε για "διαμερισματάκια".... τι νομίζετε ότι οι εργολάβοι περιμένουν από "διαμερισματάκια" για να ζήσουν; axaxouxa αυτό που σε ρώτησα για τις μεζονέτες, δεν το ρώτησα τυχαία... Το ξέρεις ότι υπάρχουν εργολάβοι πυο ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με μεζονέτες;;; αν τους ρωτήσεις για διαμερισματα είναι σαν να τους βρίζεις...

Μην βλέπετε το δέντρο μια αγοράς δείτε το δάσος

Η αγορά των ακινήτων είναι πολύ μεγάλη και μέσα σε αυτή μετουσιόνονται και άλλες αγορες (real estate, αμοιβαια, κτλ)
Δεν πιάνω συζήτηση για το πως σοβαρές εταιρίες χετζάρουν τα ακίνητα σε αμοιβαια γιατι μαλλον θα φανουν κινέζικα σε μερικούς .....

Axaxouxa και trikarde το μόνο σίγουρο είναι οτι οι σοβαροί εργολάβοι δεν θα πεινάσουν ποτέ ....

 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
ΕΥΓΕ ΣΟΥ ΠΡΟΕΔΡΑΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rockon: :rockon: :rockon:

Αυτές ειναι σωστές και τίμιες προτάσεις. :2on1:


2 σε 1  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Καλά στα νησία κλένε χρόνια τώρα :'( :'( :'(

Στα νησια το κανουν ηδη αυτο ......!!!!!!

οσο αστειο κι αν φαινεται βεβαια με λιγο τσιμπημενες τις τιμες


 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
ΕΥΓΕ ΣΟΥ ΠΡΟΕΔΡΑΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rockon: :rockon: :rockon:

Αυτές ειναι σωστές και τίμιες προτάσεις. :2on1:

2 σε 1  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Καλά στα νησία κλένε χρόνια τώρα :'( :'( :'(

O Oργανισμός Παγκόσμιας Υγείας, επίσημα ανακοινώσε προς τα μέλη τη ενώσεως καλοπληρωτών απούλητων ( δηλαδή στους βοήθεια.. δεν έχω στον ήλιο μοίρα.. :2funny:)ότι το ανώτατο όριο μαλακιας εινα δυο την ημέρα.. Παραπάνω μαλακιες θα επιδεινώσουν την κατάσταση τους, φθάνοντας στα όρια της μαλακο-πανδημίας...!! :2funny:

Αυτα..


 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Δεν πιάνω συζήτηση για το πως σοβαρές εταιρίες χετζάρουν τα ακίνητα σε αμοιβαια γιατι μαλλον θα φανουν κινέζικα σε μερικούς .....

Axaxouxa και trikarde το μόνο σίγουρο είναι οτι οι σοβαροί εργολάβοι δεν θα πεινάσουν ποτέ ....

Ξερω τι παιχνιδι γινεται φιλε μου με τις ΕΓΓΥΗΤΙΚΕΣ αφου μεσω αυτων βρισκουν ετοιμα κεφαλαια για αλλε μπισνες και συγχρονως ενοικιαζουν τα ΑΠΟΥΛΗΤΑ....


τα λεω σωστα η κανω λαθος εδω ?
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
O Oργανισμός Παγκόσμιας Υγείας, επίσημα ανακοινώσε προς τα μέλη τη ενώσεως καλοπληρωτών απούλητων ( δηλαδή στους βοήθεια.. δεν έχω στον ήλιο μοίρα.. :2funny:)ότι το ανώτατο όριο μαλακιας εινα δυο την ημέρα.. Παραπάνω μαλακιες θα επιδεινώσουν την κατάσταση τους, φθάνοντας στα όρια της μαλακο-πανδημίας...!! :2funny:

Αυτα..

βρε συ το καλαμπουρακι ειναι καλοδεχουμενο ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ .....

ΑΝ κρινω απο το αβαταρ σου ...........



Παντως σου λεω να μην συγχιζεσαι τοσο πολυ ... θα σου πεσουν τα μαλια και δεν θα σε θελει καμια........ κουλαρισε λιγο και χαμογελα


ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΟΛΑ

ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΟΥ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ !!!!

ΣΤΟΝ ΞΥΠΝΙΟ ΣΟΥ ΜΙΣΟΤΙΜΗΣ !!!!
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ΕΔΩ τιθεται ενα σοβαρο ερωτημα ......

Αντε και οι τραπεζες αρχισαν να δινουν και παλι δανεια με ''ΧΑΜΗΛΑ ΕΠΙΤΟΚΙΑ'' (ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΑΣ)

ΕΙΝΑΙ εγγυημενα για ολη την ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΠΛΗΡΩΜΗΣ ?

Η θα σκασει καμια ''κριση'' στην πορεια παλι και τα επιτοκια φτασουν παλι στο Θεο ?



γιατι αυτη η ΞΑΦΝΙΚΗ ΩΡΑΙΟΠΟΙΗΣΗ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ......



ΒΡΩΜΑΕΙ ΚΑΙ ΖΕΧΝΕΙ.......

Τσακάλι...Όλα τα πιάνεις...Τίποτα δεν σου ξεφεύγει...


Αυτά τα καραγκιοζοεπιχειρήματα με το νοίκι,
τα χρησιμοποιούσαν και οι τράπεζες για να πνίξουν τον κόσμο στα δάνεια!!!

Έλεος ρε μάγκες...

Δλδ όποιος μένει στο νοίκι, μαλάκας είναι?

Αυτά μόνο εδω στην Ελλάδα τα ακούς....  :jerking:

Μα και μόνο στην Ελλάδα έχεις 80% ποσοστό ιδιοκατοίκησης...

Δεν ξέρω επομένως αν το νοίκι είναι μαλακία αυτό καθεαυτό (πχ ένας 20άρης που θέλει να μείνει μόνος του δεν έχει άλλη επιλογή) αλλά το να μπορείς να αγοράσεις με κάποιες μικρές θυσίες και μικρό ρίσκο σπίτι και να εξακολουθείς να μένεις στο νοίκι, σίγουρα είναι μαλακία...

Χίλιες φορές να τα δίνω στην Τράπεζα και στο τέλος να μείνω με ένα σπίτι όλο δικό μου παρά να ταϊζω επί 20-30 χρόνια τον κάθε μαλάκα που κληρονόμησε ένα αχούρι και στο τέλος να έχω μείνει με το πουλί στο χέρι...
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Και σάλιο να προσθέσω, πολύ σάλιο, γιατί ως γνωστών "με σαλιο και υπομονη ο κωλος γινεται μουνί"

Ετσι λοιπόν παζάρεμα και σαλιο για τα λωκάκια τους ;)
Αλλά αν τους βρήτε με φάρδος μπήτε τους δυνατα

Όπως δηλαδή σου ζητά το νοίκι ο σπιτονοικύρης σου;  :fuck1:

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
παρα την υπερβολη τους ο τρικαρδος και ο αχαχουχας εχουν δικιο
και ποιο ειναι το επιχειρημα τις "αλλης" πλευρας;
καλα βρε αχρηστε στο ενοικιο θα μενεις ολη σου την ζωη;τα λεφτακια σου πανε στον ιδιοκτητη και οχι σε σενα;
λοιπον το ενοικιο σημαινει ευελιξια
εγω στο νοικι μενω και επιδη εχω βαρεθει την Αθηνα, μου εχουν γινει και 2 προτασεις απο Πατρα και Χανια, οποτε Σεπτεμβρη ξενοικιαζω και φευγω
το ενοικιο εχει το καλο της ευελιξιας και σε μια ασχημη στιγμη
δεν εχεις λεφτα γιατι κατι σου ετυχε, σηκωνεσε και πας σε πιο οικονομικο διαμερισμα
αλλη σαχλαμαρα ειναι οτι θα πληρωνεις την δοση αντι για ενοικιο και μετα θα σου μεινει και το σπιτι
πανω κατω η δοση για 25ετια ειναι 2,5 εως 3 φορες πανω απο το ενοικιο
αυτη η μεγαλη διαφορα εαν επενδυχει, ειτε στην δουλεια σου, ειτε καπου αλλου, θα εχεις πολλαπλασιο οικονομικο οφελος απο οτι θα εχεις για ενα διαμερισματακι στην Αθηνα
εγω πριν λιγα χρονια κληρονομησα διαμερισμα στην Χαλκιδα 25ετιας
απο τοτε εχω γαμηθει να χωνω χρημα
αλουμιναδες,ελαιοχρωματιστες,υδραυλικος,μια διαροη μετα το ρολοϊ της ΔΕΥΑΧ
Περιπου 9000-10000 μου εχει κοστισει και ακομη δινω, για να το νοικιασω 350 ευρω το μηνα και μετα απο 3-4 χρονια να το ξαναεπισκευασω
ενοικιο και παλι ενοικιο
αλλα ειναι μαλακας ο Ευρωπαιος και γατα ο Ελληνας

 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
παρα την υπερβολη τους ο τρικαρδος και ο αχαχουχας εχουν δικιο
και ποιο ειναι το επιχειρημα τις "αλλης" πλευρας;
καλα βρε αχρηστε στο ενοικιο θα μενεις ολη σου την ζωη;τα λεφτακια σου πανε στον ιδιοκτητη και οχι σε σενα;
λοιπον το ενοικιο σημαινει ευελιξια
εγω στο νοικι μενω και επιδη εχω βαρεθει την Αθηνα, μου εχουν γινει και 2 προτασεις απο Πατρα και Χανια, οποτε Σεπτεμβρη ξενοικιαζω και φευγω
το ενοικιο εχει το καλο της ευελιξιας και σε μια ασχημη στιγμη
δεν εχεις λεφτα γιατι κατι σου ετυχε, σηκωνεσε και πας σε πιο οικονομικο διαμερισμα
αλλη σαχλαμαρα ειναι οτι θα πληρωνεις την δοση αντι για ενοικιο και μετα θα σου μεινει και το σπιτι
πανω κατω η δοση για 25ετια ειναι 2,5 εως 3 φορες πανω απο το ενοικιο
αυτη η μεγαλη διαφορα εαν επενδυχει, ειτε στην δουλεια σου, ειτε καπου αλλου, θα εχεις πολλαπλασιο οικονομικο οφελος απο οτι θα εχεις για ενα διαμερισματακι στην Αθηνα
εγω πριν λιγα χρονια κληρονομησα διαμερισμα στην Χαλκιδα 25ετιας
απο τοτε εχω γαμηθει να χωνω χρημα
αλουμιναδες,ελαιοχρωματιστες,υδραυλικος,μια διαροη μετα το ρολοϊ της ΔΕΥΑΧ
Περιπου 9000-10000 μου εχει κοστισει και ακομη δινω, για να το νοικιασω 350 ευρω το μηνα και μετα απο 3-4 χρονια να το ξαναεπισκευασω
ενοικιο και παλι ενοικιο
αλλα ειναι μαλακας ο Ευρωπαιος και γατα ο Ελληνας

Εσύ το λες ευελιξία και έχεις κάποιο δίκιο...
Αν το επάγγελμά σου επιβάλει συχνές μετακινήσεις ή και αλλαγές έδρας το νοίκι είναι μια κάποια λύση ...
Εγώ το λέω αστάθεια και έλλειψη μακροπρόθεσμου σχεδιασμού...
Μην σκέφτεσαι με οριζοντα μια ή δυο σαιζόν...
Δες το σε ορίζοντα εικοσαετίας...

Και απ' όσο γνωρίζω, η απόκτηση σπιτιού δεν είναι μόνο ελληνική "εμμονή"...
Δες εδώ:

Να επισημάνω απλά ότι εξίσου λάθος είναι και το να χρεωθείς μέχρι τα μπούνια για να αγοράσεις- πχ με μισθό 1200 € είναι ανόητο να πάρεις δάνειο € 300.000 για ένα σπίτι...

Η αγορά δεν είναι αυτοσκοπός...
 

clk200

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2009
Μηνύματα
40
Like
0
Πόντοι
0
Εγώ το λέω αστάθεια και έλλειψη μακροπρόθεσμου σχεδιασμού...
Μην σκέφτεσαι με οριζοντα μια ή δυο σαιζόν...
Δες το σε ορίζοντα εικοσαετίας...

εδώ σε λίγα χρόνια, σε περιοχές της αθήνας που σήμερα θεωρούνται οκ θα είναι ανυπόφορη η διαβίωση, συν την αστάθμητη πολιτική σε λαθρομετανάστευση, ρυμοτομία, σχέδιο πόλεως κτλ και μιλάς για ορίζοντα 20ετίας?  :jerking:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
παρα την υπερβολη τους ο τρικαρδος και ο αχαχουχας εχουν δικιο
και ποιο ειναι το επιχειρημα τις "αλλης" πλευρας;
καλα βρε αχρηστε στο ενοικιο θα μενεις ολη σου την ζωη;τα λεφτακια σου πανε στον ιδιοκτητη και οχι σε σενα;
λοιπον το ενοικιο σημαινει ευελιξια
εγω στο νοικι μενω και επιδη εχω βαρεθει την Αθηνα, μου εχουν γινει και 2 προτασεις απο Πατρα και Χανια, οποτε Σεπτεμβρη ξενοικιαζω και φευγω
το ενοικιο εχει το καλο της ευελιξιας και σε μια ασχημη στιγμη
δεν εχεις λεφτα γιατι κατι σου ετυχε, σηκωνεσε και πας σε πιο οικονομικο διαμερισμα
αλλη σαχλαμαρα ειναι οτι θα πληρωνεις την δοση αντι για ενοικιο και μετα θα σου μεινει και το σπιτι
πανω κατω η δοση για 25ετια ειναι 2,5 εως 3 φορες πανω απο το ενοικιο
αυτη η μεγαλη διαφορα εαν επενδυχει, ειτε στην δουλεια σου, ειτε καπου αλλου, θα εχεις πολλαπλασιο οικονομικο οφελος απο οτι θα εχεις για ενα διαμερισματακι στην Αθηνα
εγω πριν λιγα χρονια κληρονομησα διαμερισμα στην Χαλκιδα 25ετιας
απο τοτε εχω γαμηθει να χωνω χρημα
αλουμιναδες,ελαιοχρωματιστες,υδραυλικος,μια διαροη μετα το ρολοϊ της ΔΕΥΑΧ
Περιπου 9000-10000 μου εχει κοστισει και ακομη δινω, για να το νοικιασω 350 ευρω το μηνα και μετα απο 3-4 χρονια να το ξαναεπισκευασω
ενοικιο και παλι ενοικιο
αλλα ειναι μαλακας ο Ευρωπαιος και γατα ο Ελληνας

ΑΥΤΟΣ ΕΙΣΑΙ ΜΑΓΚΑ ΜΟΥ
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
εδώ σε λίγα χρόνια, σε περιοχές της αθήνας που σήμερα θεωρούνται οκ θα είναι ανυπόφορη η διαβίωση, συν την αστάθμητη πολιτική σε λαθρομετανάστευση, ρυμοτομία, σχέδιο πόλεως κτλ και μιλάς για ορίζοντα 20ετίας?  :jerking:

Εσύ μπορείς να κάνεις σχεδιασμό με ορίζοντα πότε θα παντρευτεί η κόρη του σπιτονοικοκύρη σου και θα πρέπει να φύγεις από το μισθωμένο σπίτι "σου"...

Κάποιοι κάνουν σχεδιασμό με βάση τις δικές τους ανάγκες και μόνο, παρά τις δυσκολίες...

Και φυσικά οι περιοχές έχουν το δικό τους "χρηματιστήριο"...

Πόσοι δεν είχαν δικό τους σπίτι στο κέντρο και είτε το πούλησαν και αγόρασαν κάπου καλύτερα είτε αγόρασαν κάπου καλύτερα και το νοίκιασαν;

Η αγορά σπιτιού δεν είναι ισόβια καταδίκη...

 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
κι αν είναι σπιτονοικοκυρά;

Kαλά βρε γατόνι που το κατάλαβες ;)

Κρίβε λόγια μάγκα μου, γιατί είναι ένα μιλφακι 45+ μες την τρελή την κάβλα :tits2:

Τα επιχειρήματα των εργολαβων-μεσητών-δικολάβων είναι για γέλια και για κλάματα πλέον :'( :2funny: :'( :2funny: :'( :'( :2funny:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Εμενα παλι μου κανουν ΤΡΟΜΕΡΗ εντυπωση η κινησεις του ΒΓΑΙΝΟΠΟΥΛΟΥ

Οσον αφορα τις γεναιες μειωσεις σε γαλα και γιαουρτι

Ενω ηδη εχουν γινει μειωσεις στα αυτοκινητα και παιρνουν σειρα τα κλιματιστικα και οι οικιακες συσκευες απο Σεπτεβρη - Οκτωβρη .....



[glow=red,2,300]ΟΛΑ ΤΡΙΓΥΡΩ πεφτουν σαν αξιες ....... και ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟ[/glow]

Γιατι δεν ακολουθανε το παραδειγμα Βγαινοπουλου οι κατασκευαστες εργολαβοι ?

ΜΙΑ ΜΕΙΩΣΗ ΣΤΙΣ ΥΠΕΡΟΓΚΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥΣ ΤΙ ΦΟΒΕΡΟ ΚΟΣΤΟΣ ΘΑ ΕΙΧΕ ΓΙΑ 'ΥΤΟΥΣ ?

Οσον αφορα την ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ και τα μεσα μαζικης εννημερωσης που ΤΟΣΑ κονομανε απο τις διαφημησεις ......... (μας τα εχουν κανει πραγματικα τουμπανο)

Γιατι δεν φτιαχνουν και μια εκπομπη σαν την Αμερικανικη [glow=red,2,300]EXTREME MAKE OVER ?[/glow]

Οπου και οι ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ θα δειξουν ενα πιο ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ (ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΗ)....

και θα ΕΥΕΡΓΕΤΗΘΟΥΝ πολλοι πραγματικα ΑΠΟΡΟΙ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΑΣ.



Το ξερω οτι η ιδεα αυτη ισως ακουγεται καπως αλλα πιθστευω οτι εχει διπλο οφελος και για τις δυο πλαυρες
 

Ακόρεστος

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.904
Κριτικές
100
Like
1.263
Πόντοι
7.195
Εμενα παλι μου κανουν ΤΡΟΜΕΡΗ εντυπωση η κινησεις του ΒΓΑΙΝΟΠΟΥΛΟΥ

Οσον αφορα τις γεναιες μειωσεις σε γαλα και γιαουρτι

Ενω ηδη εχουν γινει μειωσεις στα αυτοκινητα και παιρνουν σειρα τα κλιματιστικα και οι οικιακες συσκευες απο Σεπτεβρη - Οκτωβρη .....



[glow=red,2,300]ΟΛΑ ΤΡΙΓΥΡΩ πεφτουν σαν αξιες ....... και ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟ[/glow]

Γιατι δεν ακολουθανε το παραδειγμα Βγαινοπουλου οι κατασκευαστες εργολαβοι ?

ΜΙΑ ΜΕΙΩΣΗ ΣΤΙΣ ΥΠΕΡΟΓΚΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥΣ ΤΙ ΦΟΒΕΡΟ ΚΟΣΤΟΣ ΘΑ ΕΙΧΕ ΓΙΑ 'ΥΤΟΥΣ ?

Οσον αφορα την ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ και τα μεσα μαζικης εννημερωσης που ΤΟΣΑ κονομανε απο τις διαφημησεις ......... (μας τα εχουν κανει πραγματικα τουμπανο)

Γιατι δεν φτιαχνουν και μια εκπομπη σαν την Αμερικανικη [glow=red,2,300]EXTREME MAKE OVER ?[/glow]

Οπου και οι ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ θα δειξουν ενα πιο ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ (ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΗ)....

και θα ΕΥΕΡΓΕΤΗΘΟΥΝ πολλοι πραγματικα ΑΠΟΡΟΙ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΑΣ.



Το ξερω οτι η ιδεα αυτη ισως ακουγεται καπως αλλα πιθστευω οτι εχει διπλο οφελος και για τις δυο πλαυρες
Εσυ κανεις καθε μερα φιλανθρωπιες και ζητας και από τους αλλους να κανουν??
Καλο ειναι να κοιταμε και την καμπουρα μας καμια φορα......

Και εγω θα ημουν ευτυχισμενος να μου εδιναν με 20000-30000 ευρω σπιτι αλλά δεν παει να πει κι ότι ειναι εφικτο και ότι αν δεν γινει θα βριζω τους κατασκευαστες...
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
Εμενα παλι μου κανουν ΤΡΟΜΕΡΗ εντυπωση η κινησεις του ΒΓΑΙΝΟΠΟΥΛΟΥ

Οσον αφορα τις γεναιες μειωσεις σε γαλα και γιαουρτι



Εσυ, να πας να αγορασεις μια κατσικα..Θα σου 'ρχεται ακομα φτηνοτερο το γαλα..! :2funny:

Αυτα..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom