Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.165
Κριτικές
150
Like
2.918
Πόντοι
6.925
Bonasera 3καρδάκο !
Δυστυχώς πριν καταβροχθήσεις εργολάβους θα πρέπει να φας τα ορεκτικά δλδ κάθε εργάτη οικοδομής, μπετατζήδες, τουβλάδες, σοβατζήδες κλπ κλπ . Αυτοί οι μεροκαματιάρηδες θα το νιώσουν το αγγουράκι ακλόνητο σε λίγο.
 

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.127
Like
12
Πόντοι
16
Στον Ελληνα πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελλες και κανει και μουγγα.
Και ψαχνετε φτηνα σπιτια?αυτο ειναι αστειο
 

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.957
Like
0
Πόντοι
16
Bonasera 3καρδάκο !
Δυστυχώς πριν καταβροχθήσεις εργολάβους θα πρέπει να φας τα ορεκτικά δλδ κάθε εργάτη οικοδομής, μπετατζήδες, τουβλάδες, σοβατζήδες κλπ κλπ . Αυτοί οι μεροκαματιάρηδες θα το νιώσουν το αγγουράκι ακλόνητο σε λίγο.

μεγαλε εισαι λαθος.πρωτα την πουτσα την τρωει ο εργαλαβος και μετα αυτοι ολοι που λες.και μπορω να στο εξηγησω και αναλυτικα αν θελεις.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
μεγαλε εισαι λαθος.πρωτα την πουτσα την τρωει ο εργαλαβος και μετα αυτοι ολοι που λες.και μπορω να στο εξηγησω και αναλυτικα αν θελεις.

Πιστεύω ότι όλοι μας την τρόμε την πούτσα.
Η κατοικία ειναι κοινωνική ανάγκη και αγαθό, όπως πρωτήστος η ΥΓΕΙΑ & ΕΡΓΑΣΙΑ.
Δεν επιθύμησα ποτε κανένα κακό για κανένα συνάνθρωπό μου, όλοι να ζήσουμε και να χαρούμε.
Φυσικά τα τελευταία χρόνια η κοινωνική αλληλεγγύη ειναι άγνωστη ιδέα, τα παζάρια δεν εχουν σκοπό να ρίξουν κανέναν, το έχω ξαναπεί, αλλα να διαπραγματευτούν και να μυράσουν το κέδρος
όσο το δυνατόν δίκαια.
όμως οι τράπεζες και οι εργολάβοι, συνεπικουρούμενοι από τους μεσίτες, ανέβασαν φουσκοσαν τις τιμές αδικαιολόγιτα, τώρα ειναι αργά για διορθώσεις γιατί δεν υπάρχει χρήμα.
 

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.957
Like
0
Πόντοι
16
τρικαρδε συμφωνω μαζι σου αλλα το πηγες αλλου το θεμα τωρα.αυτο ειναι μια πονεμενη ιστορια.μην ξεχνας οτι πριν την κριση ελληνας στην οικοδομη για δουλεια δεν ερχοτανε,το θεωρουσε υποτιμητικο.φτασαμε σε σημειο οι ελληνες να ειναι ο εργαλαβος και μηχανικος μονο.επισης η μεσιτες εκαναν μεγαλες πουστιες που στον κοσμο εν αγνοια των εργολαβων.αλλα και εργολαβοι εν αγνοια των μεσιτων.αυτο εγινε γιατι ως γνωστων το μπουρδελοκρατος που ζουμε δεν εχει νομους.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
'Οχι δεν πήγα το θ'εμα αλλού, άλλωστε ο τιτλος του θρεντ ειναι "παζάρι...."
Αν διαβάσεις τις αρχικές σελίδες θα καταλάβεις ποιοί και πως πήγαν να απροσανατολήσουνε τον διάλογο.
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
13
Πόντοι
6
Πιστεύω ότι όλοι μας την τρόμε την πούτσα.
αυτο ελεγα και εγω πριν,η κριση εχει επιρρεασει ολη την ελληνικη κοινωνια,οχι μονο την οικοδομη
όμως οι τράπεζες και οι εργολάβοι, συνεπικουρούμενοι από τους μεσίτες, ανέβασαν φουσκοσαν τις τιμές αδικαιολόγιτα, τώρα ειναι αργά για διορθώσεις γιατί δεν υπάρχει χρήμα.
ξερεις ποσο ανεβηκαν οι τιμες των υλικων τα τελευταια χρονια? ψαξ'το λιγο, οι τιμες των διαμερισματων δεν ανεβηκαν μονο απο το βιτσιο των εργολαβων οπως θελουν ολοι να πιστευουν.ολοι βεβαια εχουν μεριδιο ευθυνης αλλα για διαφορετικους λογους.
για τους οικοπεδουχους δεν ακουω κανεναν να γκρινιαζει που ζηταν 60% αντιπαροχη γιατι ετσι τους καπνισε... φυσικα εδω φταινε οι κακοι κατασκευαστες που τους τις δινουν.αν ολοι τους λεγαν να την  βαλουν στον κ.λο τους θα αναγκαζοταν να ριξουν απαιτησεις. Αλλα στους τοσους που κυκλοφορουν θα βρεθει καποιος να ενδωσει
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Η πρώτη κίνηση για την επίλυση ενός προβλήματος ειναι να αποδεχθει κάποιος ότι όντος υπάρχει το πρόβλήμα.
Τωρα για όσα λες φιλε μου alfistas έχουν απαντηθεί ήδη πριν πολλές σελίδες.
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
13
Πόντοι
6
Η πρώτη κίνηση για την επίλυση ενός προβλήματος ειναι να αποδεχθει κάποιος ότι όντος υπάρχει το πρόβλήμα.
Τωρα για όσα λες φιλε μου alfistas έχουν απαντηθεί ήδη πριν πολλές σελίδες.
τεσπα,δεν διαβασα και τις 130 σελιδες.τωρα αν αναφερθηκαν ολα αυτα και παλι σταυρωνουμε τους εργολαβους... οκ ας βγαλει ο καθενας τα συμπερασματα του, δεν πειραζει
σαφως και υπαρχει προβλημα τρικαρδε,ειδαλλως δεν θα ειχε ανοιχτει καν το παρον θρεντ. δεν υπαρχει κανεις μας νομιζω που να πιστευει οτι ολα πανε καλα. αλλο το να υπαρχει προβλημα και αλλο βεβαια το ποιες ειναι οι ριζες του. και βεβαια ολοι συμμετοχοι ειμαστε ως εναν βαθμο, απλα τυγχανει να διαφωνω καμμια φορα στο πως επιρριπτονται και κατανεμονται οι ευθυνες
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Με πολύ ευγένια σου επαναλαμβάνω διάβασε όσες περισσότερες σελίδες του θρεντ για να καταλαβεις τι έχει ειπωθεί εδω μέσα.
Ειναι οι τελευταίες καμια 30αρία σελίδες που πλέον έχει να γίνεται κοινή αποδεχθεί η ύπαρξη του προβλήματος στην οικοδομή-ακίνητα.
Πριν το 2009, δλδ 4 μήνες μετά το ανοιγμα του θρεντ, οι περισσότεροι συναδελφοί σου- εργολάβοι, μας κορίδευαν χλευαζαν και πουλούσαν πνευμα του λώκου στον Αχαχούχα και σε μένα.
Ως και το κόστος ενοικίασεις χημικής τουαλέτας έλεγαν ότι ανεβάζει στα υψη το κόστος κατασκευής :jerking:. τα ποστ αυτά τα έσβησαν οι μοντ.
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
Με πολύ ευγένια σου επαναλαμβάνω διάβασε όσες περισσότερες σελίδες του θρεντ για να καταλαβεις τι έχει ειπωθεί εδω μέσα.
Ειναι οι τελευταίες καμια 30αρία σελίδες που πλέον έχει να γίνεται κοινή αποδεχθεί η ύπαρξη του προβλήματος στην οικοδομή-ακίνητα.
Πριν το 2009, δλδ 4 μήνες μετά το ανοιγμα του θρεντ, οι περισσότεροι συναδελφοί σου- εργολάβοι, μας κορίδευαν χλευαζαν και πουλούσαν πνευμα του λώκου στον Αχαχούχα και σε μένα.
Ως και το κόστος ενοικίασεις χημικής τουαλέτας έλεγαν ότι ανεβάζει στα υψη το κόστος κατασκευής :jerking:. τα ποστ αυτά τα έσβησαν οι μοντ.
Ειπώθηκε τέτοια μαλακία;
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ναι φίλε μου petrosyn ειπώθηκε και μα΄λιστα κάλυψε δυο σελίδες στο θρεντ (και καλά ερωταποκρίσεις) που όμως κάποιοι  :jerking: τις έσβησαν.
Ο YORGOS που ειναι εντάξη μάγκας μπορεί να σε διαβεβαιόσει, και ο Αχαχουχας και άλλοι
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
Ναι φίλε μου petrosyn ειπώθηκε και μα΄λιστα κάλυψε δυο σελίδες στο θρεντ (και καλά ερωταποκρίσεις) που όμως κάποιοι  :jerking: τις έσβησαν.
Ο YORGOS που ειναι εντάξη μάγκας μπορεί να σε διαβεβαιόσει, και ο Αχαχουχας και άλλοι
Μακάρι να ήξερα τα ονόματά τους να τους βάλω φωτογραφία στο ενημερωτικό του ΤΕΕ
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Μπορεις να αναλυσεις λιγο περισσοτερο αυτα τα 2 θεματα?
Επισης, επειδη βλεπω οτι το κατεχεις το θεμα, ξερεις αν σε μια οικοδομη ειναι υποχρεωτικο να υπαρχει ΧΗΜΙΚΗ ΤΟΥΑΛΕΤΑ κατα τη διαρκεια της κατασκευης?

Nα ένα ποστάρισμα ενός χαμένου μου φίλου
Αλλα και εσύ φιλέ μου petrosyn συμμετήχες στις αρχικές σελίδες που μιλάγατε για τα μπετά- καλό λαμογιο εισαι ακι του λόγου σου
ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
 

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.957
Like
0
Πόντοι
16
τρικαρδε,αυτοι τωρα που εκανα αυτη την ερωτηση ερλαβοι το επαιζαν?
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
Nα ένα ποστάρισμα ενός χαμένου μου φίλου
Αλλα και εσύ φιλέ μου petrosyn συμμετήχες στις αρχικές σελίδες που μιλάγατε για τα μπετά- καλό λαμογιο εισαι ακι του λόγου σου
ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Είσαι ψυχασθενής αγαπητέ; Προς ενημέρωσή σου δεν είμαι εργολάβος
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Είσαι ψυχασθενής αγαπητέ; Προς ενημέρωσή σου δεν είμαι εργολάβος

Σε αυτό το θρεντ είμαστε όλοι εργολάβοι πέτρο..Εκτός από τον τρίκαρδο και τον αχαχαχούχα οι οποίοι αν θυμάμαι καλά μένουν ακόμη στο νοίκι γιατί δεν θέλουν να τα δώσουν στους εργολάβους...

Και εννοείται ότι τους πολεμάμε διότι με αυτό το θρεντ έχουν φέρει τα πάνω - κάτω στην αγορά ακινήτων... :2funny:  :2funny:

Απορώ πώς δεν έχει βγάλει ανακοίνωση το ΤΕΕ, ο Παραδιάς, ο Καψιμάλης και ο Ρεβύθης ακόμη!  :2funny:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Σε αυτό το θρεντ είμαστε όλοι εργολάβοι πέτρο..Εκτός από τον τρίκαρδο και τον αχαχαχούχα οι οποίοι αν θυμάμαι καλά μένουν ακόμη στο νοίκι γιατί δεν θέλουν να τα δώσουν στους εργολάβους...

Και εννοείται ότι τους πολεμάμε διότι με αυτό το θρεντ έχουν φέρει τα πάνω - κάτω στην αγορά ακινήτων... :2funny:  :2funny:

Απορώ πώς δεν έχει βγάλει ανακοίνωση το ΤΕΕ, ο Παραδιάς, ο Καψιμάλης και ο Ρεβύθης ακόμη!  :2funny:

Και τι να μας πουνε όλοι αυτοί, ολοι τους μέσα στα κολπα και τις λαμογιές ειναι.
Δλδ να μας καταγγήλουνε ώς ψεύτες ή συκοφάντες;;;; Στα αρ@@@@δια μας.

27480 εμφανίσεις-επισκέπτες εχουνε διαβάσει το θρεντ
 

street_of_dreams

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2009
Μηνύματα
83
Like
0
Πόντοι
0
Ρε μάγκες, μαζί σας ό, τι κι αν πείτε, αλλά εμένα άλλος είναι ο νταλκάς μου:πτυχιούχοι..μπαίνουν στα ένσημα;;;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom