Νέα

Παύλος Χαικάλης Μου έδιναν 2-3 εκατ. για να ψηφίσω Πρόεδρο Δημοκρατίας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα paraskeuas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 51K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Σε πειραξε πολύ η τελευταια ε?

Οχι ρε γιατι το λές αυτο? οποτε θελω βρισκω δεν έχω θέματα εγώ. Απλα το δυσκολο ειναι να βρεις ελληνιδα που δεν ειναι φαντασμενη
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
Η εναλλακτική στον ΣΥΡΙΖΑ είναι οι 2 κατ επαγγελμα ψεύτες και αρριβίστες ανήθικοι πολιτικοί
ο ένας έριξε μια κυβέρνηση που είχε λάβει 46% και μετά από 20 χρόνια εμφανίστηκε ως αθώα περιστερά
ο άλλος ψευτοσυνταγματολόγος της κακιάς ώρας ειδικεύεται σε νόμους που παραβιάζουν μονίμως το Σύνταγμα(ο οποίος με την τεράστια ευφυία που τον διακρίνει κατέληξε στο συμπέρασμα πως οι αριθμοί λογαριασμών του Τσοχατζόπουλου ήταν αριθμοί τηλεφώνων)

δεκάδες πράξεις νομοθετικού περιεχομένου,που απαγορεύει το Σύνταγμα παρά μόνο σε εξαιρετικά επείγουσες περιστάσεις

δεκάδες άσχετες τροπολογίες σε άσχετα νομοσχέδια λίγο πριν τις εκλογές για να ικανοποιηθούν κομματικά ρουσφέτια ακόμα και τώρα

θάψιμο στα μουλωχτά και μη άρση της ασυλίας Μιχελάκη για τις κατηγορίες περί χρηματισμού του,όπου υπήρχαν ατράνταχα στοιχεία

μαιμουδένια έξοδος στις αγορές,φρούδες υποσχέσεις περί εξόδου και σκισίματος Μνημονίου και επίτευξης πλεονασμάτων,που στηρίζονται αποκλειστικά με περικοπές μισθών συντάξεων παρά σε κάποια σοβαρή προσπάθεια εξυγίανσης του κράτους

απαλλαγή τραπεζιτών για τα θαλασσοδάνεια στα κόμματα

πορίσματα Ρακιντζή για διαφθορά,κουκούλωμα  υποθέσεων ποινικών ευθυνών διοικητών οργανισμών,συνεταιρισμών και άλλων βαρβάτων περιπτώσεων διασπάθισης δημοσίου χρήματος

ξεδιάντροπος επηρεασμός δικαιοσύνης στην υπόθεση της ΧΑ
φορολογικό σύστημα που αλλάζει κάθε 24 ώρες με δεκάδες εγκυκλίους,επεξηγήσεις,λάθη,αδικίες,ΕΝΦΙΑ,φόρους υπεραξίας σε ακίνητα,όλα στο πόδι για να ισοπεδώσουν την πραγματικά οικονομία και τους μικρομεσαίους

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Οχι ρε γιατι το λές αυτο? οποτε θελω βρισκω δεν έχω θέματα εγώ. Απλα το δυσκολο ειναι να βρεις ελληνιδα που δεν ειναι φαντασμενη
Ετσι μπραβο μπόλντη, δεν μασαμε  :rockon:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
Δραχμή, μαγκάλι και Παύλο Χαϊκάλη  :2funny: :2funny: :2funny: :rockon:
 

Mexikanos_

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.929
Like
7
Πόντοι
16
Τι ψάχνεις να βρεις σε μια καφενειακή κορώνα...

Τί θα πει "ανώτατος άρχοντας"; Ο πρωθυπουργος τί είναι;

Το αυτονόητο είπε. Εφόσον ουσιαστικά δεν προσφέρει τίποτα, δεν έχει λόγο ύπαρξης.

(προσωπικά ούτε συμφωνώ, ούτε διαφωνώ με το παραπάνω)
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.435
Κριτικές
3
Like
3.388
Πόντοι
786
Και ποιόν θα έχουμε ανώτατο άρχοντα General Kenobi;

Τον Luke Skywalker;

Τον πούλο κάτι αλλά με τί θα το αντικαταστήσουμε;

Βάλε μία τρόικα διπλωματών ξέρω γώ νά υποδέχονται διάφορους προέδρους καί πρέσβεις έκ περιτροπής γιά τά τυπικά.
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Τρίχες. Η "ΔΕΔΗΛΩΜΕΝΗ" είναι η δεδηλωμενη στηριξη της βουλης στην κυβερνηση.
Εσυ προφανως μιλας για "λαϊκή νομιμοποιηση".
Αυτή όμως καθορίζεται από το Συνταγμα πότε παρεχεται.
Γιατι αγνοουμε το ότι σε ολες τις δημοσκοπησεις (αφου τις εχουμε αναγαγει σε μεγαλο ρυθμιστη) ο κοσμος στην πλειοψηφια του ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ εκλογες, αρα "ανεχεται" ακομη την κυβερνηση?
Θελω να μου απαντησεις σε αυτό.

Φυσικά και υπάρχει τυπικά η δεδηλωμένη αλλά έχεις καταγεγραμένο εκλογικό αποτέλεσμα ΚΑΙ συνεχείς δημοσκοπήσεις που σου λένε ότι το 50άρι των εδρών με βάσει τη μαλακία εκλογικό νόμο που έχουμε έχει αλλάξει!

Εδώ μιλάμε ότι αλλάζει το 1/3 της Βουλής εάν ισχύει αυτό! 50 που χάνει ο ένας και 50 που κερδίζει ο άλλος! Αλλάζει τελείως το σκηνικό!

Όσον αφορά το ότι ο κόσμος δεν θέλει εκλογές, είναι ένας δείκτης, δεν λέω. Αν και δεν το έχω μελετήσει επισταμένως, μου φαίνεται λογικό. Λογικά κανείς δεν θα θέλει εκλογές πλην των ψηφοφόρων του Συ.Ριζ.Α και του Ποταμιού. Δες τους ψηφοφόρους για ένα-ένα τα κοινοβουλευτικά κόμματα. Η Δημ.Αρ εξαφανίζεται, το Πα.Σο.Κ πέφτει στα μισά του, η Ν.Δ χάνει την πρωτιά, οι Αν.Ελλ βγαίνουν μάλλον εκτός βουλής, οι της Χ.Α εχουν μέσα τα μεγαλοστελέχη τους...

Είναι λογικό να θέλουν εκλογές; Δεν θέλουν γιατί οι εκλογές θα σημάνουν αρνητικές αλλαγές για τα κόμματά τους και όχι διότι ανέχονται την κυβέρνηση...
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
 ε μα και συ ψαχνεις δεξιες.. οι δεξιες ειναι φαντασμενες εξ ορισμου :grin:

Δεν έχει να κανει με τις τσέπες εχει να κανει με το πως έχουν γαλουχηθει απο το σπιτι τους.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Φυσικά και υπάρχει τυπικά η δεδηλωμένη αλλά έχεις καταγεγραμένο εκλογικό αποτέλεσμα ΚΑΙ συνεχείς δημοσκοπήσεις που σου λένε ότι το 50άρι των εδρών με βάσει τη μαλακία εκλογικό νόμο που έχουμε έχει αλλάξει!

Εδώ μιλάμε ότι αλλάζει το 1/3 της Βουλής εάν ισχύει αυτό! 50 που χάνει ο ένας και 50 που κερδίζει ο άλλος! Αλλάζει τελείως το σκηνικό!

Όσον αφορά το ότι ο κόσμος δεν θέλει εκλογές, είναι ένας δείκτης, δεν λέω. Αν και δεν το έχω μελετήσει επισταμένως, μου φαίνεται λογικό. Λογικά κανείς δεν θα θέλει εκλογές πλην των ψηφοφόρων του Συ.Ριζ.Α και του Ποταμιού. Δες τους ψηφοφόρους για ένα-ένα τα κοινοβουλευτικά κόμματα. Η Δημ.Αρ εξαφανίζεται, το Πα.Σο.Κ πέφτει στα μισά του, η Ν.Δ χάνει την πρωτιά, οι Αν.Ελλ βγαίνουν μάλλον εκτός βουλής, οι της Χ.Α εχουν μέσα τα μεγαλοστελέχη τους...

Είναι λογικό να θέλουν εκλογές; Δεν θέλουν γιατί οι εκλογές θα σημάνουν αρνητικές αλλαγές για τα κόμματά τους και όχι διότι ανέχονται την κυβένηση...
Η μη επιθυμια του κοσμου για εκλογες σε συνδυασμο με τον διαχυτο φοβο που καταγραφεται στις δημοσκοπησεις για την πρωτια του συριζα από τους ψηφοφόρους εκτος συριζα, είναι η λεπτομερεια που μπορει να δωσει στη ΝΔ την πρωτια ή εστω μια ελαχιστη ηττα.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Δεν μπορεις ευκολα να αντιμετωπισεις μια φαντασμενη προσωπικοτητα στα 25 της ειναι ολοκληρωμενη ουτε να την αλλαξεις ως προς τον τροπο σκέψης ή πας με τα νερα της ή το διαλυετε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom