Νέα

Παρακμιακά Bar/Club ιδανικά για πεσιματική σε κορασίδες από μόνους άνδρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MrRobot15
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 91
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
683
Κριτικές
3
Like
873
Πόντοι
366
Τα λες Παρά πολύ Σωστά Φίλε μου . Αρκετά Δύσκολο ακόμη κ εάν είσαι μεγάλος παίχτης κ γόης . Μπορεί όμως ο φίλος να δοκιμάσει Bellunga Πειραιά , παίζουν αρκετά τσολιά αγαμητα εκεί μέσα
Όχι
ασχετο το belunga πειραια δεν ειναι εστιατοριο?
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
683
Κριτικές
3
Like
873
Πόντοι
366
Μέγα ψέμα.

Όταν βλέπεις να βγαίνουν 2 ή παραπάνω γκόμενες μόνες υπάρχει πιθανότητα να ψάχνοται.
Δεύτερον, παίζουν αφτεράδικα που σκάνε όντως γκόμενες που ψάχνονται.
Το πιο δύσκολο και σπάνιο είναι να πετύχεις γκόμενα να είναι μόνη της έξω.
για δωσε ινφο για αυτα τα αφτεραδικα
 

Stevedrake22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2022
Μηνύματα
123
Κριτικές
9
Like
605
Πόντοι
301
Το πρωί τα βράδια βαράει
 

jorjoXXX

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2024
Μηνύματα
36
Like
26
Πόντοι
0
Μάστορα ποια ταινία είναι αυτη; Η αισχρη τύπισα δίνει μόνο κώλο, ου να ψαθει να χαθεί, δε ντρεπεται υο παλιοθυληκο. Ουααααα
Άνοιξε το λινκ τα γράφει όλα . Η αγάπη είναι ελέφαντας. Έτσι λέγεται.
 
  • Like
Αντιδράσεις: vladgr

greekfeet

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.360
Κριτικές
16
Like
1.454
Πόντοι
2.487
Καλησπερα φιλοι μου βραδυ πεμπτης σημερα και η αγαμια εχει φτασει στο θεο και το θεμα κοινο για ολους πως να ριξουμε κανα γκομενακι. Οκ υπαρχουν οι εφαρμογες γνωριμιων, τα social media οκ, αλλα πλεον τα θεωρω λιγο βαρετα θελω πλεον να γινει γνησιο αντρικο πεσιμο. Για αυτο το λογο εφτιαξα αυτο το νημα ελπιζω να παει και καλα για να γραψουμε ολοι και να δωσουμε τα φωτα μας για το ποιο βραδινα μαγαζια τονιζω παρακμιακα μαζεουν κορασιδες για πεσιματικη. Τονιζω παρακαμικα γιατι στα πιο γνωστα club παραλιακης π.χ acanthus,bolivar και ολα αυτα εχει ολο πιτσιρικια. Αν θελετε πιτσιριακια πατε εκει οκ αλλα εγω δν ειμαι φαν.(Φυσικα για πανω απο 20). Ξερουμε κανα μαγαζακια συνοικιακο σε γειτονια που να μαζευει κορασιδες ηλικιας 25+ μεχρι 40 που να θελουν να διασκεδασουν να περασουν καλα και να γνωριστουν με νεα ατομα να τις φλερταρουν ασχετως αν θα σου ριξουν χειλοπιτα στο τελος ή αν εισαι τυχερος μπορει οχι, να υπαρχει γενικα λιγο η καυλαντα ή τσακπινια. Ακομα ιδανικο θα ειναι αν ξερουμε ποια μαγαζια βαζουν και αυτο το ladies night για να μαζεψει κοσμο που εχει τσαμπα ποτα ή εισοδο για κορασιδες που εκει θα εχει πιο πολλες κοπελες. Πιστευω οτι πολλοι εδω μεσα οσοι εχουν αυτοπεποίθηση θελουν να εχουν ενα κοντινο στεκι στην γειτονια τους και οχι μονο που να γνωριζουν το προσωπικο να ειναι συχνοι πελατες και να πηγαινουν τακτικα για να φλερταρουν με νεες κοπελες και να περασουν καλα ειτε ειναι μονοι τους ειτε με κανα φιλο μαζι για υποστηριξη. Επισης πιστευω οτι υπαρχουν και αρκετες κοπελες ηλικιας 30 που και αυτες ψαχνουν ενα κοντινο προορισμο για δεσκεδαση με ωραια μουσικη που να μην μαζευει πιτσιριακια και να εχει ωριμους ανδρες να φλερταρουν σαν ανθρωποι και οχι απο σοσιαλ media. Θεωρω οτι υπαρχουν αρκετες ωριμες γυναικες 30+ που μπορει να εχουν βγει απο μια σχεση μεγαλη ή απο ενα γαμο και θελουν να φλερταρουν face to face οχι απο σοσιαλ και ειτε να γινει κατι ειτε ακομα και αν το παιξουν δυσκολες και να σου ριξουν ακυρο. Ολα με ευχαριστη διαθεση καια τμοσφαιρα. Κατι τετοιο ψαχνω και εγω και πιστευω πολλοι και απο εσας εδω μεσα. Για να σας βοηθησω ακομα περισσοτερο θα σας δωσω ενα παραδειγμα ενος τετοιου μαγαζιου που πηγαινα παλια προ καραντινας αλλα πλεον εχει πεσει και δεν αξιζει λεγοταν μπουμ μπουμ στην νεα ιωνια ηταν πολυ ωραιο μαγαζακι ξεφτιλαδικο εννοειται παρακμιακο που εκανες καβλαντα ευκολα κεφι, πεσιματικες οι γκομενες ηταν πιο ευκολες σε καμακι λιγο τριτοτεταρτες βεβαια οτι πρεπει και δεν ειχε πολλα πιτσιριακια και πολλα αλλα. Κατι τετοιο στην Αθηνα ξερουμε? Για γραψτες γνωμες


Υ.Γ μην με πρηξετε να μου λετε να παω κολομπαρο εχω παει και εκει αλλα θελω αλλη φαση αυτη που σας περιεγραψα
Ολα τα μπαρ ετσι ειναι μαν, βαλε το πιο αστραφτερο σου χαμογελο, ντυσου με θαρρος και πιστη, και πηγαινε εκει εξω να βρεις την αγαπη που σε περιμενει
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.551
Like
4.627
Πόντοι
1.706
Τύπε μου θα πας στο Άσυλο στην Αχιλλέως βάλτο στο maps το μαγαζί είναι ο ορισμός της παρακμής. Αν πας Αχιλλέως και ψάχνεις ταμπέλα δε θα βρεις τίποτα. Εχθρικό καταγωγιο για ανώμαλα σκηνικά. Θα το επισκεφτείς μετά τις 4:30 με ένα 50€ στην τσέπη. Συχνάζουν ηλικίες 18-28 τα περισσότερα πορνιδια. Θα μπορούσα να σου γράφω ώρες για σκηνικά εκεί μέσα αλλά προτιμώ να ροχαλισω αυτή τη στιγμή. Αν είσαι λίγο εμφανισιμος προχωράς αν είσαι ναυάγιο τραβά απέναντι στα μπουρδέλα
Έχω πάει κάποιες φορές. Για άλλο μαγαζί φημιζόταν. Και τελικά παίζει μέχρι και λεπα, καμπριολέ κλπ.
Το πιο ''παρακμιακό'' που είδα ήταν να χορεύουν στις μπάρες όρθιες και μία κοπέλα να κάνει βουτιά από το stage όπως στις συναυλίες και την κρατούσαν στα χέρια τους όλοι. :confused:
 

Rafelo

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουν 2006
Μηνύματα
638
Κριτικές
10
Like
4.311
Πόντοι
5.267
Έχω πάει κάποιες φορές. Για άλλο μαγαζί φημιζόταν. Και τελικά παίζει μέχρι και λεπα, καμπριολέ κλπ.
Το πιο ''παρακμιακό'' που είδα ήταν να χορεύουν στις μπάρες όρθιες και μία κοπέλα να κάνει βουτιά από το stage όπως στις συναυλίες και την κρατούσαν στα χέρια τους όλοι. :confused:
Φαντάσου τι θα έκανε τούτο αν της πεταγες έξω ένα καυλι
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.200
Like
3.433
Πόντοι
456
Στα πιο πολλά νυχτομάγαζα της Αθήνας άνδρας μόνος του είναι θλιβερό θέαμα, δυστυχώς. Κάνει μπαμ σαν τη μύγα μες στο γάλα.
Φαντάζομαι εξωτερικό δεν θα είναι τέτοιο χάλι.
Εδώ για καφέ ή μπύρα βγαίνεις και έρχεται κανένας μόνος του και κάθεται δίπλα στην παρέα και νιώθεις άβολα.
Δεν είναι τόσο συνηθισμένοε εδώ.

Τώρα κοριτσοπαρέες βγαίνουν σε αγέλες για να σπάσουν τα έξοδα και να κάνουν χαβαλέ με τα λιγούρια. Παλαιότερα που έρεε το χρήμα έβγαιναν και 2 ή 3 μόνες τους αλλά τώρα δεν...εκτός αν υπάρχει χορηγός.

Γυναίκες μεγαλύτερες 30+ δεν βγαίνουν γιατί δεν έχουν παρέες και παίζει αφραγκία, όχι πως δεν θα ήθελαν βέβαια.

Αν είναι να βγεις μόνος καλύτερα κάπου κοντά ή συνοικιακά που να ξέρεις και κάποιον κιόλας να πεις και καμιά κουβέντα και να μη δείχνεις και τόσο άκυρος. Για αυτό άλλωστε δεν έχει και νόημα να πούμε που πάει ο καθένας στην Πετρούπολη ή στου Ζωγράφου κτλ
Αν είναι να κάνεις καμιά ταρζανιά και κατέβεις πχ από Περιστέρι κέντρο και κάνεις barhopping στα τυφλά θα χτυπήσεις 5-6 ποτά και μετά θα ψάχνεις ταξί να σε πάει πίσω. Μόνο στοχευμένα αλλιώς χαιρέτα μου τον πλάτανο.

Καλή φάση ήταν τα μπαράκια γύρω από ξενοδοχεία, όπως γύρω από το χίλτον πριν την ανακαίνιση, όπου έβγαιναν και ένοικοι μόνοι τους για κανένα ποτό και δεν έδειχνες τόσο άκυρος.
 

n_i_k_o_s

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2014
Μηνύματα
117
Like
1
Πόντοι
1
Παιδιά, οι της Θεσσαλονίκης, πως τα βλέπετε τα πράγματα Λαδάδικα/Βαλαωρίτου, γίνεται τίποτα; Βγαίνει κάποιος συστηματικά να μας πει; Εγώ τώρα και λόγω δουλειάς πολύ σπάνια πλέον κατεβαίνω. ΉΗ κλασικά εικονογραφημένα όπως προηγούμενα χρόνια; Παρατήρησα ότι έχουν αυξηθεί πολύ τα μαγαζιά που είναι μόνο για φαγητό στην περιοχή.
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.551
Like
4.627
Πόντοι
1.706
Στα πιο πολλά νυχτομάγαζα της Αθήνας άνδρας μόνος του είναι θλιβερό θέαμα, δυστυχώς. Κάνει μπαμ σαν τη μύγα μες στο γάλα.
Φαντάζομαι εξωτερικό δεν θα είναι τέτοιο χάλι.
Εδώ για καφέ ή μπύρα βγαίνεις και έρχεται κανένας μόνος του και κάθεται δίπλα στην παρέα και νιώθεις άβολα.
Δεν είναι τόσο συνηθισμένοε εδώ.

Τώρα κοριτσοπαρέες βγαίνουν σε αγέλες για να σπάσουν τα έξοδα και να κάνουν χαβαλέ με τα λιγούρια. Παλαιότερα που έρεε το χρήμα έβγαιναν και 2 ή 3 μόνες τους αλλά τώρα δεν...εκτός αν υπάρχει χορηγός.

Γυναίκες μεγαλύτερες 30+ δεν βγαίνουν γιατί δεν έχουν παρέες και παίζει αφραγκία, όχι πως δεν θα ήθελαν βέβαια.

Αν είναι να βγεις μόνος καλύτερα κάπου κοντά ή συνοικιακά που να ξέρεις και κάποιον κιόλας να πεις και καμιά κουβέντα και να μη δείχνεις και τόσο άκυρος. Για αυτό άλλωστε δεν έχει και νόημα να πούμε που πάει ο καθένας στην Πετρούπολη ή στου Ζωγράφου κτλ
Αν είναι να κάνεις καμιά ταρζανιά και κατέβεις πχ από Περιστέρι κέντρο και κάνεις barhopping στα τυφλά θα χτυπήσεις 5-6 ποτά και μετά θα ψάχνεις ταξί να σε πάει πίσω. Μόνο στοχευμένα αλλιώς χαιρέτα μου τον πλάτανο.

Καλή φάση ήταν τα μπαράκια γύρω από ξενοδοχεία, όπως γύρω από το χίλτον πριν την ανακαίνιση, όπου έβγαιναν και ένοικοι μόνοι τους για κανένα ποτό και δεν έδειχνες τόσο άκυρος.
Όντως στην Ελλάδα και κυρίως Αθήνα φαίνεσαι τέρμα τελειωμένος όταν βγαίνεις μόνος.
Αυτό που όλοι σκέφτονται από μέσα τους είναι τι ναυάγιο είναι αυτός και αν πέσει καμιά ματιά πάνω σου θα είναι φουλ απαξιωτική.
Υπάρχουν ωστόσο ελάχιστά μπαρ στην Αθήνα με μεγάλες μακρόστενες μπάρες που κρατούν απασχολημένους τους μπαρμεν συνεχώς όσο ο κοσμος πίνει το ποτό του, πράγμα που κάνει τη κατάσταση κάπως καλύτερη. Γιατί από τεράστια προσωπική εμπειρία κυρίως αυτοί που έχουν το μαγαζί ή οι τύποι πίσω από τη μπάρα σε κάνουν να νιώσεις αμήχανα και σε διώχνουν με το τρόπο τους, αν βέβαια υπήρχε χωρίς αυτούς κάποιο περιθώριο να χωράει ένα μοναχικό ναυάγιο ή μη. Γιατί υπάρχουν και καταστάσεις που πρέπει να καταλάβεις μόνος σου ότι δεν κολλάς με τίποτα. Αν πας στο μέσο μπαρ με 1μιση μέτρο μπάρα και σταθείς σαν τον βούδα δεν θα είναι καθόλου καλή ιδέα. Το έχω κάνει κι αυτό, δεν έχω δεχτεί ευτυχώς κάποια παρατήρηση να φύγω αλλά έχω φάει πέσιμο από μπούστη. :2funny:

Προσωπικά από τότε που χώρισα έβγαινα μόνος γιατί λόγω γκόμενας είχα ήδη ξεκόψει από όλους. με αποτέλεσμα να έχουν αλλάξει πολλά όταν επέστρεψα στη χειροπαιξία. Παλιά που δεν υπήρχαν τα κινητά ίσως ήταν αλλιώς, είχαν διάθεση να γνωρίσει ο κόσμος, να συζητήσει. Τώρα αν πας στο μπαρ μόνος τι στο πούτσο σου απομένει να κάνεις; Ή να καπνίζεις σαν μανιακός για να απασχολείσαι ή θα κάθεσαι στο κινητό, πράγμα που το κάνεις και στο σπίτι σου. Τελικό συμπέρασμα: δεν βγαίνεις ούτε για αστείο μόνος. Αν βαρέσεις μπιέλα και δεν έχεις κανέναν βρίσκεις κανένα καφενείο της δεκάρας ή πηγαίνεις σε κανένα τσοντοσινεμά, εκεί σίγουρα θα ενδιαφερθεί κάποιος.

Το χειρότερο όμως δεν είναι να μην έχεις κανέναν. Είναι να έχεις ξοφλημένους ηλίθιους απαρουσίαστους για παρέα που σε φορτώνονται συνέχεια και να μην μπορείς να πας πουθενά. Είναι άλλη κουβέντα αυτή βέβαια.
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
701
Κριτικές
26
Like
1.923
Πόντοι
1.196
Στα πιο πολλά νυχτομάγαζα της Αθήνας άνδρας μόνος του είναι θλιβερό θέαμα, δυστυχώς. Κάνει μπαμ σαν τη μύγα μες στο γάλα.
Φαντάζομαι εξωτερικό δεν θα είναι τέτοιο χάλι.
Εδώ για καφέ ή μπύρα βγαίνεις και έρχεται κανένας μόνος του και κάθεται δίπλα στην παρέα και νιώθεις άβολα.
Δεν είναι τόσο συνηθισμένοε εδώ.
Αν θέλεις μια σύγκριση, και στο UK σε καλό εστιατόριο ή νυχτερινό μαγαζί πολύ σπάνια θα δεις κάποιον μόνο του, σε pubs συνοικιακές πάνε κάποιοι μόνοι τους για μπύρα, να δουν ποδόσφαιρο κλπ.

Στην Αθήνα από πρωί μέχρι απόγευμα έχει κόσμο που δουλεύει remote και πάει για καφέ μόνος του με τον υπολογιστή, και εγώ το κάνω καμιά φορά. Στο να πας μόνος σου για καφέ χωρίς να κάνεις και κάτι άλλο ταυτόχρονα και απλά να κοιτάζεις τριγύρω, δε βρίσκω και μεγάλο νόημα, αλλά, ΟΚ, o καθένας έχει τις προτιμήσεις του.
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.551
Like
4.627
Πόντοι
1.706
Αν θέλεις μια σύγκριση, και στο UK σε καλό εστιατόριο ή νυχτερινό μαγαζί πολύ σπάνια θα δεις κάποιον μόνο του, σε pubs συνοικιακές πάνε κάποιοι μόνοι τους για μπύρα, να δουν ποδόσφαιρο κλπ.

Στην Αθήνα από πρωί μέχρι απόγευμα έχει κόσμο που δουλεύει remote και πάει για καφέ μόνος του με τον υπολογιστή, και εγώ το κάνω καμιά φορά. Στο να πας μόνος σου για καφέ χωρίς να κάνεις και κάτι άλλο ταυτόχρονα και απλά να κοιτάζεις τριγύρω, δε βρίσκω και μεγάλο νόημα, αλλά, ΟΚ, o καθένας έχει τις προτιμήσεις του.
Aυτά τύπε έχουν το συγκεκριμένο χαρακτήρα τους. Με μεγάλα ξύλινα τραπεζοκαθίσματα, ψιλοφοιτητικό design κλπ. Δεν γίνεται παντού αυτό...
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
701
Κριτικές
26
Like
1.923
Πόντοι
1.196
Aυτά τύπε έχουν το συγκεκριμένο χαρακτήρα τους. Με μεγάλα ξύλινα τραπεζοκαθίσματα, ψιλοφοιτητικό design κλπ. Δεν γίνεται παντού αυτό...
Δεν είπα ότι γίνεται παντού, αλλά έχει πολλά και μερικά έχουν και ωραία κουζίνα. Δε ξέρω τι εννοείς ως φοιτητικό design, κάποια που ξέρω πιο πολύ κόσμο 30-50 μαζεύουν παρά φοιτητές.
 
Τελευταία τροποποίηση:

scool

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
18
Like
3
Πόντοι
0
Αυτό το σκηνικό ακριβώς με γκομενοπαιχνίδι το είχα συναντήσει στον Andronikos Bar στο Χαλάνδρι.
Έκλεισε όμως κάποια στιγμή και άνοιξε μετά απο καιρό με άλλον ιδιοκτήτη και δεν ξέρω αν έχει κρατήσει το ίδιο προφιλ.
Για χρόνια ήταν μουνοπαγίδα το μαγαζί.
Παίζει να έχει αλλάξει και όνομα.
Γυναίκες 40+ μόνες αλλά και γυναικοπαρέες.

Εθ. Αντιστάσεως 79, Χαλάνδρι
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
683
Κριτικές
3
Like
873
Πόντοι
366
Νταξει πρεπει οι περισσοτεροι να σκεφτειται οτι υπαρχουν πολλοι ανδρες εδω μεσα που δεν ειναι πιτσιρικαδες ηλικια 20 που το μονο που σε νοιαζει σε αυτη την ηλικια ειναι να βγεις εξω και τιποτα αλλο υπαρχουν αρκετοι ελευθεροι που ψαχνουν μαι γυναικα και τυχαινει οπως πολυ συχνα ξερετε ολοι τους οι φιλοι ειτε να εχουν συντροφο ειτε να εχουν παντρευτει γενικως να εχουν παιδια σκυλια γατια και αυτο προφανως να οδηγει στο να μην εχεις ανθρωπο να βγεις για παρεα για φλερτ. Επισης εκτος απο παιδια σκυλια γατια υπαρχουν και προβληματα στην κοινωνια μας ο κοσμος πειναει εχει τα δικα του θεματα οπως να δουλευει αρκετες ωρες χρονος μηδεν, θεματα υγειας, δυσκολιες και ολα αυτα οδηγουν στο να χανεσαι ευκολα με φιλους και να βλεπεστε ελαχιστο και οταν βλεπεστε να πρεπει πρωτα να καλυφθει η βασικη πρωτη αναγκη του να δεις τι κανει ο αλλος αν ειναι ολα καλα. Επομενως το να βγεις με φιλο να καυλαντησεις ερχεται σε δευτερη μοιρα. Και αναγκαστικα εισαι μονος που πρεπει να κανεις κατι να βρεις κοπελα. Οκ μια λυση ειναι τα σοσιαλ και οι εφαρμογες γνωριμιων αλλα δεν ειναι πανακεια. θες να βγεις να ξεσκασεις ρε αδερφε. Εσεις εχετε βρει την ρετσινια και χαρακτηριζεται αυτα τα ατομα ως ναυγια αλλα δεν ειναι ετσι τα πραγματα. Απλα εκεινη τη περιοδο της ζωης του θελουν κατι που οι φιλοι τους να μην μπορουν να παρεχουν. Ας πουμε για παραδειγμα εναν τετοιο ανθρωπο οτι ειναι ναυγιο και ας πουμε οτι ενας αλλος εχει παιδια οικογενεια σκυλια οικονομικη ανεση υγεια ολα. Η ζωη μπορει να τα τουμπαρει μπορει τελικα το αρχικο ναυγιο να βρει κοπελα και να παντρευτει και να εχει μια ωραια ζωη και ο αλλος που τα ειχε ολα να τα φερει ετσι οι μοιρα να εχει προβληματα οικονομικα, υγεια και να χωρισει και να μενει μονος. ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ!!! Οι ρολοι αντριστρεφονται πολυ ευκολα το ναυγιο εκανε ζωη και αυτος που τα ειχε ολα εγινε ναυγιο ολοι μπορει να υπαρξουμε ναυαγια καποια στιγμη στην ζωη μας ολοι οι ανθρωποι ετσι ειναι πλην μερικων εξαιρεσεων. Αλλα αυτο δεν ειναι ΜΟΝΙΜΟ. Ειναι κατι σαν τις μετοχες εχεις τα πανω σου και τα κατω σου. Αν εχει κομπλεξ λοιπον οταν βγαινεις εξω και φοβασαι και κοιτας δεξια μην σε κακοχαρακτηρισουν ως ναυγιο τοτε ναι κατσε σπιτι σου. Αν απο την αλλη εισαι καλα με τον εαυτο σου εισαι ενα δοτικος ανθρωπος με χιουμορ εισαι ετοιμολογος και ευχαριστος ανθρωπος τοτε ορμα εκει εξω και φλερταρε. Οταν δει μια γυναικα που θελει να δεχτει φλερτ αυτο που λεμε τα vibes τα θετικα σου θα το εκτιμησει και Παρακαλω σταματηστε πολλοι εδω μεσα να σκεφτεστε οτι το το Α και Ω ειναι η εμφανιση. Οι επιφανειακες κοπελες που κοιτανε μονο κοιλοιακους και μυς μονο ειναι πολυ λιγες. Οι περισσοτερες κοιτανε αλλα πραγματα. Και σας ρωτα αν βαλετε ενα quiz σε μια κοπελα αντρας 10 που δεν ξερει να μιλησει και αντρας μετριος με χιουμορ τι πιστευετε οτι θα διαλεγε το μελαυτερο ποσοστο των γυναικων????
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.551
Like
4.627
Πόντοι
1.706
Νταξει πρεπει οι περισσοτεροι να σκεφτειται οτι υπαρχουν πολλοι ανδρες εδω μεσα που δεν ειναι πιτσιρικαδες ηλικια 20 που το μονο που σε νοιαζει σε αυτη την ηλικια ειναι να βγεις εξω και τιποτα αλλο υπαρχουν αρκετοι ελευθεροι που ψαχνουν μαι γυναικα και τυχαινει οπως πολυ συχνα ξερετε ολοι τους οι φιλοι ειτε να εχουν συντροφο ειτε να εχουν παντρευτει γενικως να εχουν παιδια σκυλια γατια και αυτο προφανως να οδηγει στο να μην εχεις ανθρωπο να βγεις για παρεα για φλερτ. Επισης εκτος απο παιδια σκυλια γατια υπαρχουν και προβληματα στην κοινωνια μας ο κοσμος πειναει εχει τα δικα του θεματα οπως να δουλευει αρκετες ωρες χρονος μηδεν, θεματα υγειας, δυσκολιες και ολα αυτα οδηγουν στο να χανεσαι ευκολα με φιλους και να βλεπεστε ελαχιστο και οταν βλεπεστε να πρεπει πρωτα να καλυφθει η βασικη πρωτη αναγκη του να δεις τι κανει ο αλλος αν ειναι ολα καλα. Επομενως το να βγεις με φιλο να καυλαντησεις ερχεται σε δευτερη μοιρα. Και αναγκαστικα εισαι μονος που πρεπει να κανεις κατι να βρεις κοπελα. Οκ μια λυση ειναι τα σοσιαλ και οι εφαρμογες γνωριμιων αλλα δεν ειναι πανακεια. θες να βγεις να ξεσκασεις ρε αδερφε. Εσεις εχετε βρει την ρετσινια και χαρακτηριζεται αυτα τα ατομα ως ναυγια αλλα δεν ειναι ετσι τα πραγματα. Απλα εκεινη τη περιοδο της ζωης του θελουν κατι που οι φιλοι τους να μην μπορουν να παρεχουν. Ας πουμε για παραδειγμα εναν τετοιο ανθρωπο οτι ειναι ναυγιο και ας πουμε οτι ενας αλλος εχει παιδια οικογενεια σκυλια οικονομικη ανεση υγεια ολα. Η ζωη μπορει να τα τουμπαρει μπορει τελικα το αρχικο ναυγιο να βρει κοπελα και να παντρευτει και να εχει μια ωραια ζωη και ο αλλος που τα ειχε ολα να τα φερει ετσι οι μοιρα να εχει προβληματα οικονομικα, υγεια και να χωρισει και να μενει μονος. ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ!!! Οι ρολοι αντριστρεφονται πολυ ευκολα το ναυγιο εκανε ζωη και αυτος που τα ειχε ολα εγινε ναυγιο ολοι μπορει να υπαρξουμε ναυαγια καποια στιγμη στην ζωη μας ολοι οι ανθρωποι ετσι ειναι πλην μερικων εξαιρεσεων. Αλλα αυτο δεν ειναι ΜΟΝΙΜΟ. Ειναι κατι σαν τις μετοχες εχεις τα πανω σου και τα κατω σου. Αν εχει κομπλεξ λοιπον οταν βγαινεις εξω και φοβασαι και κοιτας δεξια μην σε κακοχαρακτηρισουν ως ναυγιο τοτε ναι κατσε σπιτι σου. Αν απο την αλλη εισαι καλα με τον εαυτο σου εισαι ενα δοτικος ανθρωπος με χιουμορ εισαι ετοιμολογος και ευχαριστος ανθρωπος τοτε ορμα εκει εξω και φλερταρε. Οταν δει μια γυναικα που θελει να δεχτει φλερτ αυτο που λεμε τα vibes τα θετικα σου θα το εκτιμησει και Παρακαλω σταματηστε πολλοι εδω μεσα να σκεφτεστε οτι το το Α και Ω ειναι η εμφανιση. Οι επιφανειακες κοπελες που κοιτανε μονο κοιλοιακους και μυς μονο ειναι πολυ λιγες. Οι περισσοτερες κοιτανε αλλα πραγματα. Και σας ρωτα αν βαλετε ενα quiz σε μια κοπελα αντρας 10 που δεν ξερει να μιλησει και αντρας μετριος με χιουμορ τι πιστευετε οτι θα διαλεγε το μελαυτερο ποσοστο των γυναικων????
Tύπε το ναυάγιο είναι χιουμοριστικός όρος που χρησιμοποιείται στο μπου. Ναυάγιο μπορεί να είναι ο καθένας ανάλογα από την σκοπιά που θα τον δεις. Δεν είναι ότι καλύτερο να βγαίνεις μόνος, εκεί καταλήγω. Αν όντως θες να βγεις μόνος σου έχε στο νου να πας και σε ανάλογα στέκια που σηκώνουν αυτή τη κατάσταση. Η γνώμη μου είναι ότι είναι ξεφτίλα να επικρατεί αυτό το πράγμα. Αν διάβασες και πιο πάνω το έκανα κι εγώ, το κάνω ακόμη καμιά φορά. Τα τελευταία χρόνια με όλα αυτά όλοι ασχολούνται με όλους, παρατηρεί πολύ ο ένας τον άλλον, συγκρινεί τους πάντες με τον εαυτό του. Αυτό πριν το 20 δεν έπαιζε σε τόσο άρρωστο βαθμό στην Αθήνα. Να το πω αλλιώς έκανες ότι ήθελες στα αρχίδια σου. Κι εγώ έχω φίλο με ταβέρνα που έσκαγα τα έκανα πουτάνα, έσκαγε κάθε ναυάγιο κάθε μέρα μπαστακωνόταν, έκανε πέρα δόθε με αέρα. Όλα αυτά τα έκοψε μαχαίρι. Βαριέμαι να εξηγήσω τους λόγους. Αλλάξανε οι εποχές και γίναν όλα περίεργα. Μακάρι να επανέλθουμε στα παλιά αλλά χλωμό.
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
683
Κριτικές
3
Like
873
Πόντοι
366
Tύπε το ναυάγιο είναι χιουμοριστικός όρος που χρησιμοποιείται στο μπου. Ναυάγιο μπορεί να είναι ο καθένας ανάλογα από την σκοπιά που θα τον δεις. Δεν είναι ότι καλύτερο να βγαίνεις μόνος, εκεί καταλήγω. Αν όντως θες να βγεις μόνος σου έχε στο νου να πας και σε ανάλογα στέκια που σηκώνουν αυτή τη κατάσταση. Η γνώμη μου είναι ότι είναι ξεφτίλα να επικρατεί αυτό το πράγμα. Αν διάβασες και πιο πάνω το έκανα κι εγώ, το κάνω ακόμη καμιά φορά. Τα τελευταία χρόνια με όλα αυτά όλοι ασχολούνται με όλους, παρατηρεί πολύ ο ένας τον άλλον, συγκρινεί τους πάντες με τον εαυτό του. Αυτό πριν το 20 δεν έπαιζε σε τόσο άρρωστο βαθμό στην Αθήνα. Να το πω αλλιώς έκανες ότι ήθελες στα αρχίδια σου. Κι εγώ έχω φίλο με ταβέρνα που έσκαγα τα έκανα πουτάνα, έσκαγε κάθε ναυάγιο κάθε μέρα μπαστακωνόταν, έκανε πέρα δόθε με αέρα. Όλα αυτά τα έκοψε μαχαίρι. Βαριέμαι να εξηγήσω τους λόγους. Αλλάξανε οι εποχές και γίναν όλα περίεργα. Μακάρι να επανέλθουμε στα παλιά αλλά χλωμό.
θα στο πω και εγω απλα οπως το πιστευω γιατι δεν μπορω να εξηγησω αν φορας μια μπλουζα και σε κουτσουλησει ενα πουλι ειναι στο χερι σου αν θα την αλλαξεις η αν θα μενεις με την κουτσουλια το ιδιο ειναι και με την γνωμη των αλλων αν σε ενδιαφερει η γνωμη των αλλων και χανεις τα πιο ομορφα χρονια της ζωης σου δικαιωμα σου καθεσαι σπιτι. Στην τελικη δν κανεις κανα εγκλημα δεν εισαι βιαστης που εκεινη ειναι σοβαρα τα πραγμαta απλα βγαινεις μονος εξω βολτα. Αν δεν εισαι καλα με αυτο το απλο γεγονος που δεν ενχολεις καποιον και ειναι δικαιωμα σου τοτε μενεις σπιτι και σκεφτεσαι τι θα λενε για εσενα. Your life your choice
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom