Νέα

Παράδεισος...Πράγα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα PROFONDO
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 564K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Valkanios Poutsaras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2023
Μηνύματα
622
Like
2.231
Πόντοι
446
Νομίζω ότι και εκεί τα ίδια είναι όπως και Αυστραλία όχι τόσο από θέμα λαθροσκουπιδιων , αλλα από θέμα wokeness και κορεκτιλας.

Αν μπορούσα θα πήγαινα κατά αραβια, Ιαπωνία η Σιγκαπούρη μεριά μιας κ γουστάρω Ασιάτισσες

Για να ξεφύγεις από wokeness και κορεκτίλα ή πας σλαβική χώρα ή καρφί ισλάμ..

Σιγκαπούρη έχει φύγει τελευταία αρκετός κόσμος, όπως και Καναδά.

Και Πράγα παίζει αρκετή πλύση εγκεφάλου και χρηματοδότηση διάφορων ΜΚΟ από τη Δύση και ειδικά από τη Γερμανία,
αλλά η επαρχία κρατάει ακόμη καλά.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.214
Like
9.080
Πόντοι
2.306
Για να ξεφύγεις από wokeness και κορεκτίλα ή πας σλαβική χώρα ή καρφί ισλάμ..

Σιγκαπούρη έχει φύγει τελευταία αρκετός κόσμος, όπως και Καναδά.

Και Πράγα παίζει αρκετή πλύση εγκεφάλου και χρηματοδότηση διάφορων ΜΚΟ από τη Δύση και ειδικά από τη Γερμανία,
αλλά η επαρχία κρατάει ακόμη καλά.
Ξέρεις ότι το παίγνιο έληξε όταν βλέπεις χοντρές σλαβες με μπλε μαλλιά
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.523
Κριτικές
181
Like
43.298
Πόντοι
21.896
Πολύ κουφά δλδ η Γερμανία κ.αγγλια :cry:
Κάτι ήξερα κ έτρεχα Σομαλία κ Μποτσουάνα .....τουλάχιστον εκεί βλέπεις μόνο ντόπιους και όχι λαθροπιθηκους :confused:
 

The1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.422
Κριτικές
14
Like
4.369
Πόντοι
746
Καλή η Σινγκαπουρη είναι πλεον μόνο για δουλειές...

Το μόνο καλό είναι ότι με πτήσεις 150 EUR πετάγεσαι για ΣΚ
Thailand, Vietnam, Indonesia, Cambodia ... και τους γαμας τη μάνα...

Τι μου θυμίσατε ... αντε πάω να φάω μια μερίδα γύρο με chopstics ...!
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.214
Like
9.080
Πόντοι
2.306
Καλή η Σινγκαπουρη είναι πλεον μόνο για δουλειές...

Το μόνο καλό είναι ότι με πτήσεις 150 EUR πετάγεσαι για ΣΚ
Thailand, Vietnam, Indonesia, Cambodia ... και τους γαμας τη μάνα...

Τι μου θυμίσατε ... αντε πάω να φάω μια μερίδα γύρο με chopstics ...!
Τύπε η Σιγκαπούρη είναι ένα από τα τρία μέρη (εκτός μπλοκ ) που έχω δει τις πιο πολλές μουναρες (σαν ποσοστό)
 

Valkanios Poutsaras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2023
Μηνύματα
622
Like
2.231
Πόντοι
446
Τύποι εγώ που δεν την παλεύω με ασιατισσες, λατίνες και μπουτσουανές,
την έχω γαμήσει από χέρι όπως και ο Αρχηγός δηλαδή :confused:

Ελβετίδες τικάρουν ευτυχώς λίγο πιο συντηρητικά από γερμανίδες σε όλα τα θέματα
και άμα νταραβεριστούν επίσημα με κανάν σκούρο αυτός θα είναι max λατινική Αμερική ή κανάς πορτογαλλοβραζιλιάνος.

Αλλά το mainstream εδώ και σε σχολεία,πανεπιστήμια,τηλεόραση,κ.λ.π. είναι πουστρίλα και εναλλακτικές κλαπαρχιδιές..
 

The1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.422
Κριτικές
14
Like
4.369
Πόντοι
746
Τύπε η Σιγκαπούρη είναι ένα από τα τρία μέρη (εκτός μπλοκ ) που έχω δει τις πιο πολλές μουναρες (σαν ποσοστό)

Συμφωνώ ... η Σινγκαπουρη εχει πολλα ωραια μουνια ...
αν και οι Σινγκαπουριανες είναι ψωναρες ...

Αλλά αν σου αρέσουν τα λεπτά Ασσιατικα μουνακια είναι φοβερά...
Έχεις να διαλέξεις από όλο το Asia Pacific ...

Είναι άλλος κόσμος...!
 

The1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.422
Κριτικές
14
Like
4.369
Πόντοι
746
Τύποι εγώ που δεν την παλεύω με ασιατισσες, λατίνες και μπουτσουανές,
την έχω γαμήσει από χέρι όπως και ο Αρχηγός δηλαδή :confused:

Ελβετίδες τικάρουν ευτυχώς λίγο πιο συντηρητικά από γερμανίδες σε όλα τα θέματα
και άμα νταραβεριστούν επίσημα με κανάν σκούρο αυτός θα είναι max λατινική Αμερική ή κανάς πορτογαλλοβραζιλιάνος.

Αλλά το mainstream εδώ και σε σχολεία,πανεπιστήμια,τηλεόραση,κ.λ.π. είναι πουστρίλα και εναλλακτικές κλαπαρχιδιές..

Δυστυχώς ακόμα και χώρες του μπλοκ όπως Ρουμανία , Πολωνία, Τσεχία έχουν ανέβει παρα πολύ και οι Ευρω-Αμερικανοί πάνε να τα γαμησουν ολλα ...

Όπου έπεσε EUR και Δολάριο γαμηθηκαν Μουνια-Ακινητα-Αυτοκινητα...
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.413
Like
17.468
Πόντοι
3.656
Οι Τσέχες θεωρούνται σλάβες ? :think: , εγώ μέχρι τώρα πίστευα οτι είναι καποιο κεντροευρωπαικό φύλο με γερμανική επιρροή .
Τσέχοι , είναι δυτικοί σλάβοι . Καθολικοί με λατινικό αλφάβητο , όπως οι πολωνοί .
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.413
Like
17.468
Πόντοι
3.656
προτιμώ Μποτσουάνα Ρουάντα Ουγκάντα ..νιώθω πιο κοντά στην χώρα μου
Φίλος μου έλεγε ότι Freetown, το βρήκε αρκετά πιο πάνω από καστρί , πολιτεία γλυφάδα.
Οι συνάδελφοι εκεί δεν το συζητάμε.

Τους εδώ τους βλέπουν ζητιάνους σε φανάρια.
 

Αρραχίων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2022
Μηνύματα
432
Κριτικές
5
Like
764
Πόντοι
361
Φίλος μου έλεγε ότι Freetown, το βρήκε αρκετά πιο πάνω από καστρί , πολιτεία γλυφάδα.
Οι συνάδελφοι εκεί δεν το συζητάμε.

Τους εδώ τους βλέπουν ζητιάνους σε φανάρια.
Αν εννοείς το ταξί (freetown ,freenow ) ή όπως σκατά το λένε η διαφημηση είναι τελείως άθλια ( μας έχει πρήξει και τα παπάρια , ενα τραγούδι στο ΥΤ δεν μπορούμε να ακούσουμε ) δηλαδή στο τέλος που το ζευγάρι φιλιέται τι θα πρέπει να κάνει ο εκάστοτε οδηγός ???? , να κρατάει το φανάρι κιόλας ???? υποβιβάζει πολύ την αξία και το ρόλο του ταξιτζή , τον παρουσιάζει σαν αβουλο ον που εκτελεί σαν ρομπότ αυτά που του λένε οι εκάστοτε πελάτες - παπάρες .
 

Xaritosss2252

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουν 2024
Μηνύματα
11
Like
5
Πόντοι
0
Tι λέει Αρχηγέ; @Balkan cowboy
Tι κάνεις το τελευταίο ΣΚ του Ιούλη;

Eγώ θα πάω μια βδομάδα Πράγα και Μπρνο

Screenshot_20240629_134418.jpg
Screenshot_20240629_134533.jpg


Όπως βλέπεις το έχουμε αναβαθμίσει εδώ και καιρό το ΠΑΙΓΝΙΟ σε business class.
Από το Flix και το Polski Bus, το λες και μια αξιοσημείωτη αναβάθμιση.
Αράζεις business class και βλέπεις τι περνάει από τεμάχια στο economy για να παίξεις μπάλα στο βγες
ή με τις ιπτάμενες σερβιτόρες κατά την πτήση.
Αδερφέ, γιατί παίζεις μπάλα σε αυτές στην economy class και οχι στις διπλανές σου στην business class; Πιο εύκολο θα είναι! Επίσης το να πιστεύεις ότι θα σου κάτσει αεροσυνοδός είναι σα να λες ότι θα το πάρει η Ελλάδα το φετινό Euro. Με λίγα λόγια δεν πρόκειται να γίνει! Σόρρυ κιόλας
 

Valkanios Poutsaras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2023
Μηνύματα
622
Like
2.231
Πόντοι
446
Αδερφέ, γιατί παίζεις μπάλα σε αυτές στην economy class και οχι στις διπλανές σου στην business class; Πιο εύκολο θα είναι! Επίσης το να πιστεύεις ότι θα σου κάτσει αεροσυνοδός είναι σα να λες ότι θα το πάρει η Ελλάδα το φετινό Euro. Με λίγα λόγια δεν πρόκειται να γίνει! Σόρρυ κιόλας

Πολύ σπάνια να πετύχω αξιογάμητο τεμάχιο business class, συνήθως μόνο άντρες είμαστε,μεσήλικα ζευγάρια,κ.λ.π.

Όσο για τις αεροσυνοδούς, έχει γίνει,σιγά το πράγμα.
Απλές κοπέλες είναι και σε κάποιες εταιρείες είναι και κακοπληρωμένες.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.204
Like
3.468
Πόντοι
1.706
Πράγα όντως σε κλέβουν αλλά πολύ έξυπνα,δεν το καταλαβαίνεις.Συνήθως παίζουν με τα δεκαδικά στους φόρους.Δεν έχουν αυτή την πρωτόγονη κλεψιά των Τούρκων που σε κάνουν να νιώθεις μαλάκας,σε εξαγριώνουν.
Επαρχία Τσεχία είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα,δεν κλέβουν σχεδόν καθόλου.Από ATM γενικά Πράγα δεν πρέπει να βγάζεις ποτέ λεφτά,κλέβουν σε όλα.Παντού πρέπει να πληρώνεις με κάρτα αλλά με το conversion που κάνει η δική σου τράπεζα,όχι η δική τους που και αυτό δεν είναι πάντα φανερό,παίζει να ξεχάσουν να σου δώσουν την επιλογή.

Αυτό ότι σε κλέβουν με τα δεκαδικά στους φόρους τι σημαίνει; Ότι στρογγυλοποιούν προς τα πάνω;

Σε κλέβουν ακόμα και στα ΑΤΜ μεγάλων τραπεζών; Μπορείς να ανοίξεις ένα λογαριασμό Τσεχία σε καλή τράπεζα και να τον τροφοδοτείς από την τράπεζά σου στη χώρα σου (Γερμανία, Γαλλία) για να ελέγχεις το conversion;
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.204
Like
3.468
Πόντοι
1.706
Αλλά αν δεν προσέχεις ή είσαι θύμα, παίζει να σε κλέψει η ταμίας στο supermarket,o τύπος που θα σου αλλάξει συνάλλαγμα,ο τύπος που θα σου πουλήσει χοιρινό με το βάρος και όχι με το τεμάχιο
και τέλος η γκόμενα που δήθεν ερωτεύτηκε τα ωραία σου μάτια.
Μήπως εννοείς κάνα mini-market που το κρατάει η ίδια; Γιατί αν μιλάμε για μεγάλο σουπερμάρκετ υπάρχει σοβαρό πρόβλημα, με την έννοια ότι θα πρέπει να είσαι σε επιφυλακή κάθε φορά που κάνεις τα ψώνια σου. Αυτή δεν φοβάται μην την απολύσουν;
 

Valkanios Poutsaras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2023
Μηνύματα
622
Like
2.231
Πόντοι
446
Μήπως εννοείς κάνα mini-market που το κρατάει η ίδια; Γιατί αν μιλάμε για μεγάλο σουπερμάρκετ υπάρχει σοβαρό πρόβλημα, με την έννοια ότι θα πρέπει να είσαι σε επιφυλακή κάθε φορά που κάνεις τα ψώνια σου. Αυτή δεν φοβάται μην την απολύσουν;
Όχι, μιλάω για μεγάλα supermarket που η άλλη άμα σε δει άσχετο, παίζει να σε φάει στα ρέστα και χωρίς να υπάρξουν συνέπειες.
Το σκαμάρισμα στους τουρίστες είναι εδώ και πολλά χρόνια ηθικά αποδεκτό, όπως και στα περισσότερα τουριστικα μέρη.

Η λύση είναι να πληρώνεις παντού με κάρτα και τελείωσε η υπόθεση,
Πράγα,Μπρνο και άλλες πόλεις, μπορείς να πληρώσεις με κάρτα παντού.
 

Slavrlfucker

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2024
Μηνύματα
189
Like
338
Πόντοι
21
Όχι, μιλάω για μεγάλα supermarket που η άλλη άμα σε δει άσχετο, παίζει να σε φάει στα ρέστα και χωρίς να υπάρξουν συνέπειες.
Το σκαμάρισμα στους τουρίστες είναι εδώ και πολλά χρόνια ηθικά αποδεκτό, όπως και στα περισσότερα τουριστικα μέρη.

Η λύση είναι να πληρώνεις παντού με κάρτα και τελείωσε η υπόθεση,
Πράγα,Μπρνο και άλλες πόλεις, μπορείς να πληρώσεις με κάρτα παντού.
Όποιος πάει εξωτερικό και πληρώνει χωρίς Revolut είναι άξιος της μοίρας του.
Κάτσε να μετράς τα σελίνια και τα ζλοτυ σε κάθε συναλλαγή.
Να πας καμία Τουρκία και να κουβαλάς ένα πακο χαρτονομίσματα για 50€.
Τραγικό
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom