Νέα

Παντρεμένος με παιδί: Τι γίνεται με το σεξ?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sinister
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 470
  • Εμφανίσεις 26K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
μα παραθεση στην αλιντι κανατε...αυτο που ειπε ειναι αυτ που λετε οτι πρεπει να κανει ενας αντρας που πρεπει να πηδηξει...
Oταν πρεπει να πηδηξει και δεν του καθεται η γυναικα του, το δευτερο μερος κανει και την διαφορα. Αυτο που ειπε η αλι ειναι τι μπορει να κανει μια γυναικα οταν δεν την γαμαει ο αντρας της, γιατι δεν θελει, περναει φαση, δεν του σηκωνεται, εχει γκομενα, εχει αγχος και ξερω γω τι αλλο. Βεβαια ετσι βαζεις και μια ταμπελα "το μαγαζι εκλεισε" και καταριπτεις και τους αρχεγονους μυθους του στυλ ο "αντρας ειναι ηλιθιος, η γυναικα κραταει το σπιτι" κλπ Επισης αποδεικνυει την ισοτητα των δυο φυλων (στο μεγεθος της βλακειας)
 

dominatrix_domna

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2011
Μηνύματα
171
Like
0
Πόντοι
1
Λοιπον αγορια το "θελω να γαμησω και η καριολα δεν μου καθεται και εγω εχω αναγκες και θα ξενογαμησω" μου κανει "εχω βαρεθει και θελω οντως να ξενογαμησω" και δεν εχει καμμια σχεση με την κουραση της γυναικας σου.Σκεφτεσαι σαν να σου λειπει μια τρυπα να πας να την βουλωσεις και να ξελαφρωσεις.Το αν πρεπει εσυ μια και την παντρευτηκες να την κανεις να θυμηθει οτι ειναι γυναικα χωρις να την μειωνεις δεν σου περασε απο το μυαλο ε?Κοιτα καποια στιγμη θα  ξυρισει και τα ποδια της θα ερθει στα ισα της και θα βρεθει καποιος αλλος μαγκας να την κανει να νιωσει γυναικα και οχι λυση αναγκης.Αν μια γυναικα δεν θελει να πηδηχτει μαζι σου τοτε φταιτε και οι δυο.Και οσοι κριτικαρουν εδω μεσα και δινουν απολυτες συμβουλες ας κοιταξουν πρωτα τι συμβαινει μεσα στα σπιτια τους.
 

kskoufitsa

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2010
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0

"Φιλε μου, παρα την πλυση εγκεφαλου απο θρησκειες και καθωσπρεπιστικες κοινωνιες,ο ανδρας ειναι απο φυση "πολυγαμικο ζωο".Η γυναικα ειναι "αλλη ιστορια":

Συγνομη αλλα δεν συμφωνω με αυτο που λες καθολου. Οι αντρες και οι γυναικες εχουνε τις ιδιες αναγκες, ζουμε στο 2011, οχι στης ημερες των παππουδων μας. Εαν αγαπατε πραγματικα τον συντροφο σας, δεν υπαρχει αλλη στο κρεβατι σας, ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ!! Αν θελετε αλλες, χωρισε την και ζησε την ζωη που θελεις, και μην πληγωνεις 3ατομα με τις βλακιες που σκεφτεστε και κανετε εσεις οι αντρες, τουλαχιστον σκεφτειτε το παιδι, τι φταιει το κακομοιρο εαν μαθει ε??? Και να θυμοσαστε ενα πραγμα, η αληθεια αργα η γρηγορα εμφανιζετε, πιστεψε με, και  τοτες πως θα εξιγησεις οτι του κατεστρεψες την ζωη στον γιο σου? Σκεψου του καλα, γιατι θα το μαθουν καποια στιγμη! 
 

silvestros

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2010
Μηνύματα
335
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
"Φιλε μου, παρα την πλυση εγκεφαλου απο θρησκειες και καθωσπρεπιστικες κοινωνιες,ο ανδρας ειναι απο φυση "πολυγαμικο ζωο".Η γυναικα ειναι "αλλη ιστορια":

Συγνομη αλλα δεν συμφωνω με αυτο που λες καθολου. Οι αντρες και οι γυναικες εχουνε τις ιδιες αναγκες, ζουμε στο 2011, οχι στης ημερες των παππουδων μας. Εαν αγαπατε πραγματικα τον συντροφο σας, δεν υπαρχει αλλη στο κρεβατι σας, ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ!! Αν θελετε αλλες, χωρισε την και ζησε την ζωη που θελεις, και μην πληγωνεις 3ατομα με τις βλακιες που σκεφτεστε και κανετε εσεις οι αντρες, τουλαχιστον σκεφτειτε το παιδι, τι φταιει το κακομοιρο εαν μαθει ε??? Και να θυμοσαστε ενα πραγμα, η αληθεια αργα η γρηγορα εμφανιζετε, πιστεψε με, και  τοτες πως θα εξιγησεις οτι του κατεστρεψες την ζωη στον γιο σου? Σκεψου του καλα, γιατι θα το μαθουν καποια στιγμη! 

Eνω αν το παιδι σου συνειδητοποιησει καποτε πως ησουν δυστυχισμενος και εμεινες σε ενα γαμο μονο και μονο για εκεινο, τι θα σκεφτει? Οτι καλα εκανες και αφησες τη ζωη να περασει?
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.111
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
Eνω αν το παιδι σου συνειδητοποιησει καποτε πως ησουν δυστυχισμενος και εμεινες σε ενα γαμο μονο και μονο για εκεινο, τι θα σκεφτει? Οτι καλα εκανες και αφησες τη ζωη να περασει?
Δεν θα αφησεις να εννοειθει ποτε κατι τετοιο ....

γιαυτο θελει μεγαλη συνειδητοποιηση οταν παιρνουμε την αποφαση να φερουμε παιδι στον κοσμο....

Δεν φερνουμε απλα ενα παιδι στον κοσμο και λεμε καναμε οικογενεια οκ

υπαρχουν υποχρεωσεις και ευθυνες γυρω απο αυτο....
και φυσικα και αυτην που θα το φερει θα πρεπει να την τιμας γιατι εφερε το παιδι σου....

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΑΓΑΠΙΩΜΑΣΤΕ
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.111
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
"Φιλε μου, παρα την πλυση εγκεφαλου απο θρησκειες και καθωσπρεπιστικες κοινωνιες,ο ανδρας ειναι απο φυση "πολυγαμικο ζωο".Η γυναικα ειναι "αλλη ιστορια":

Συγνομη αλλα δεν συμφωνω με αυτο που λες καθολου. Οι αντρες και οι γυναικες εχουνε τις ιδιες αναγκες, ζουμε στο 2011, οχι στης ημερες των παππουδων μας. Εαν αγαπατε πραγματικα τον συντροφο σας, δεν υπαρχει αλλη στο κρεβατι σας, ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ!! Αν θελετε αλλες, χωρισε την και ζησε την ζωη που θελεις, και μην πληγωνεις 3ατομα με τις βλακιες που σκεφτεστε και κανετε εσεις οι αντρες, τουλαχιστον σκεφτειτε το παιδι, τι φταιει το κακομοιρο εαν μαθει ε??? Και να θυμοσαστε ενα πραγμα, η αληθεια αργα η γρηγορα εμφανιζετε, πιστεψε με, και  τοτες πως θα εξιγησεις οτι του κατεστρεψες την ζωη στον γιο σου? Σκεψου του καλα, γιατι θα το μαθουν καποια στιγμη! 
Σωστοτατη......
Ακομη και προβληματα να υπαρχουν για ολα υπαρχει λυση
οταν το θελουν και οι δυο και υπαρχει κατι ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ μεταξυ τους...
 

AB66

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2008
Μηνύματα
2.054
Like
359
Πόντοι
36
Συνάδελφοι γεια σας. Πριν το παιδί, σεξ πολύ, σούπερ με ενέργεια και αγάπη. Από τη γέννηση και μετά αραιό ως σπάνιο, άγχος, προβλήματα, ΚΟΥΡΑΣΗ και μοιάζει πια για τη γυναίκα μια αγγαρεία γιατί πρέπει να ξυρίσει τα πόδια της, γιατί έχει παχύνει, γιατί δεν έχει χρόνο για τον ευατό της, γιατί δεν την καταλαβαίνεις.. και παπαριές. Οπότε το ρίχουμε και εμείς στα call girls / studio, διότι είμαστε νέοι, ωραίοι και πρέπει να πηδάμε.. Ακούω απόψεις!!!

Ευτυχως που το καταλαβες
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
Αν ειναι να παρακαλαει ο αντρας για ενα γαμησι στο τελος του δημιουργειτα αποστροφη και ακομα και μουναρα να γινει η γυναικα του δεν τον καβλωνει με τιποτα.

Ή παντρεμένος είσαι, ή έχεις πολλούς παντρεμένους φίλους.
 

silvestros

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2010
Μηνύματα
335
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Αν ειναι να παρακαλαει ο αντρας για ενα γαμησι στο τελος του δημιουργειτα αποστροφη και ακομα και μουναρα να γινει η γυναικα του δεν τον καβλωνει με τιποτα.

Aτακα παντρεμενου στην γυναικα του: "με 3 να παρτουζωνεσαι και να μπω μεσα στο σπιτι να σε πιασω στα πρασα, στα αρχιδια μου"!!
Αυτο κανει το πολυ παρακαλεμα.
 

silvestros

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2010
Μηνύματα
335
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Δεν θα αφησεις να εννοειθει ποτε κατι τετοιο ....

γιαυτο θελει μεγαλη συνειδητοποιηση οταν παιρνουμε την αποφαση να φερουμε παιδι στον κοσμο....

Δεν φερνουμε απλα ενα παιδι στον κοσμο και λεμε καναμε οικογενεια οκ

υπαρχουν υποχρεωσεις και ευθυνες γυρω απο αυτο....
και φυσικα και αυτην που θα το φερει θα πρεπει να την τιμας γιατι εφερε το παιδι σου....

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΑΓΑΠΙΩΜΑΣΤΕ

Στην αρχη ολα καλα. Αν μετα χαλασει το πραγμα, θα κατσεις να δυστυχισεις?
 

Ήριννα

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2011
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0
Μια επίσης καλή ιδέα είναι να πάει το ζευγάρι σε ψυχολόγο για couple's therapy. :) Αν υπάρχει καλή θέληση και επικοινωνία και από τις δυο πλευρές, το πρόβλημα θα λυθεί.
 

toumpanos7

Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2009
Μηνύματα
25
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
παιδια εγω ειμαι με την γυναικα μου 15 χρονια και παντρεμενος 6 και με κυνηγαει και θελει συνεχεια παροτι που δουλευει και εχουμε και δυο παιδια.πιστευω οτι αν η γυναικα σε θελει δεν την κραταει τιποτα.και παρολο που εγω της εχω πει οτι δεν ειμαι οπως πρωτα εκεινη προσπαθει να κανει οτι μπορει να περναμε καλα.το κακο ειναι οτι εγω ξενοπηδαω γιατι δεν μπορω να ειμαι σε ενα μουνι συνεχεια το ξενο ειναι πιο γλυκο.βεβαια μονο πληρωμενα και αυτα με πολυ προσοχη
 

neko72

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2009
Μηνύματα
47
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
0

Άνοιξα το παραπάνω thread πριν 1,5 χρόνο. Πιστεύετε ειλικρινά ότι μπορεί ένας άνδρας να παραμείνει ερωτευμένος για πάνω από 7, άντε 10 χρόνια με την ίδια γυναίκα? Πιστεύετε ειλικρινά ότι εάν οι περισσότεροι από εσάς είχατε τη δυνατότητα να βρείτε νεά ερωμένη (ή και σύζυγο) μετά από 10 χρόνια γάμου, χωρίς τα αρνητικά που αυτό συνεπάγεται (διαζύγια, δικαστήρια, παιδιά, πόνος, δυστυχία, υστερίες, οικονομικές επιπτώσεις) δεν θα το πράττατε? Μιλάω για την πλειψηφία. Τη συντριπτική πλειψηφία.

Δεν ξέρω για τις γυναίκες, ας μας πουν οι ίδιες πως νοιώθουν.



Και κάτι ακόμα:

Στην αρχαία Αθήνα οι άνδρες (που τόσα προσφεραν στο πνεύμα, την πολιτική και τον πολιτισμό) είχαν 3 είδη γυναικών:

1.τις συζύγους για την τεκνοποίηση (νόμιμα τέκνα) και τη φροντίδα της εστίας. Οι σύζυγοι γενικότερα δεν έχαιραν ιδιαίτερης εκτίμησης.
2.τις παλλακίδες για το sex
3.τις εταίρες για να ικανοποιούν ανώτερες ανάγκες επικοινωνίας, συνοδοιπόρους σε πνευματικές αλλά και ερωτικές αναζητήσεις. Αυτές έχαιραν ιδιαίτερης εκτίμησης.

Φυσικά θα πρέπει να αναφέρουμε και το θέμα της ομοφυλοφιλίας με μικρά αγόρια, αν και νομίζω ότι πέρα από το ερωτικό στοιχείο υπήρχε έντονο και το στοιχείο της καθοδήγησης και διδαχής.

Δεν είμαι ειδήμων περί την αρχαία Ελλάδα, πιθανόν να κάνω λάθος στα παραπάνω, όμως δεν μπορεί κανείς να μην κάνει την αναγωγή και σύγκριση με τη σεξουαλκή ζωή των σύγχρονων ανδρών της Αθήνας και τη θέση των σύγχρονων ανδρών και γυναικών στην κοινωνική, επαγγελματική, πολιτική, οικογενειακή, σεξουαλική ζωή και στη ζωή γενικότερα.

Γνώμη μου ότι τα τελευταία χρόνια έχουν μπλέξει οι ρόλοι ανδρών-γυναικών και αυτό είναι η αιτία για πολλά δεινά. Όταν η γυναίκα θα πρέπει να λείπει από το σπίτι ατελείωτες ώρες ενώ το παίδι δεν έχει γίνει ακόμα 1 έτους και ο άνδρας επιφορτίζεται με φροντίδες ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΤΟΥ,  τότε μην περιμένετε να λειτουργήσει τελικά εκείνος ως άνδρας και εκείνη ως γυναίκα. Το αποτέλεσμα δεν μπορεί παρά να είναι ο ευνουχισμός του άνδρα και τα διαρκή παράπονα των γυναικών ότι α)οι άνδρες δεν τις βοηθούν αρκετά και β)δεν υπάρχουν άνδρες.

Μπορείτε να φανταστείτε τον παππού σας να φροντίζει σε καθημερινή βάση μωρό (έστω και για λίγες ώρες), να μαγειρεύει ενώ η γιαγια ήταν στη δουλειά και τα Σαββατοκύριακα να πηγαίνει επίσκεψη στη φιλενάδα της γιαγιάς για να δούν τα νέα έπιπλα?

Τις ακούω από τώρα τις αντιγνωμίες: σεξιστής, φαλλοκράτης, οπισθοδρομικός, οι ανάγκες του σύγχρονου νοικοκυριού πολλές (ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ?, μήπως τις δημιουργήσατε μόνοι σας?), ο ρόλος της γυναίκας αναβαθμίστηκε (δείγμα πολιτισμού) κτλ. Δεν μπορείτε όμως να αρνηθείτε ότι στα παραπάνω πολλοί θα αναγνωρίσετε τους εαυτούς σας. Όσο για τις γυναίκες, θα πρέπει κάποτε να παραδεχθούν ότι για αυτές η τεκνοποίηση (και η ολοκλήρωση που επέρχεται με αυτήν) είναι το ορόσημο για την ερωτική τους ζωή και τη στάση τους απέναντι στο σύζυγο. Κάπως σαν διορισμός στο Δημόσιο...Όλοι χρειζόμαστε κίνητρα για να είμαστε ευχάριστοι και χρήσιμοι. Όταν αυτά εκλείψουν παύουμε να είμαστε και τα δύο.

Για τα πρακτικά: 38 ετών διαζευγμένος με 2 παιδιά.

 

neko72

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2009
Μηνύματα
47
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
0
Κάτι ακόμη: είναι σημαντικό να είναι η σύζυγος ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΕΟΤΕΡΗ. 'Ετσι θα έχει ο άνδρας την υπομονή, τη σοφία και το κίνητρο (νέα και όμορφη σύζυγος) να υπομείνει και να διαχειριστεί καταστάσεις που δεν θα ανέχονταν αλλιώς. 'Ισως οφείλεται και στο γεγονός ότι, όπως λένε, οι γυναίκες ωριμάζουν πιο νωρίς (και μετά πέφτουν  :)).
 

Επισκέπτης
Εαν αγαπατε πραγματικα τον συντροφο σας, δεν υπαρχει αλλη στο κρεβατι σας, ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ!! Αν θελετε αλλες, χωρισε την και ζησε την ζωη που θελεις, και μην πληγωνεις 3ατομα με τις βλακιες που σκεφτεστε και κανετε εσεις οι αντρες, τουλαχιστον σκεφτειτε το παιδι, τι φταιει το κακομοιρο εαν μαθει ε??? Και να θυμοσαστε ενα πραγμα, η αληθεια αργα η γρηγορα εμφανιζετε, πιστεψε με, και  τοτες πως θα εξιγησεις οτι του κατεστρεψες την ζωη στον γιο σου? Σκεψου του καλα, γιατι θα το μαθουν καποια στιγμη! 

Πολύ σωστά!
Θα προσέθετα επίσης ότι οι κακοί άνθρωποι πάνε φυλακή,
πχ οι καταχραστές του Δημοσίου χρήματος ,
ενώ οι πτωχοί πλην τίμιοι , μπορεί να γαμιούνται μια ζωή σε αυτόν τον κόσμο,
αλλά μετά θάνατον κερδίζουν τη βασιλεία των ουρανών.

Επίσης τους τίμιους και πιστούς συγύζους , δεν τους κερατώνουν ποτέ οι καλές τους γυναίκες!!!
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
ειναι χασιμο χρονου να προσπαθειτε να επιχειρηματολογισετε για το θεμα, ιδιως με χρηστριες/ες ανυπαντρες/ους.

οπου ακους το επιχειρημα '' αν θες να γαμησεις αλλη γυναικα, χωριζεις απο την δικη σου και τα παιδια σου'' πας παρακατω. δεν εχει κανενα νοημα να συνεχισεις τη συζητηση.
 

nobourdela

Νέο Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2005
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Γνώμη μου ότι τα τελευταία χρόνια έχουν μπλέξει οι ρόλοι ανδρών-γυναικών και αυτό είναι η αιτία για πολλά δεινά. Όταν η γυναίκα θα πρέπει να λείπει από το σπίτι ατελείωτες ώρες ενώ το παίδι δεν έχει γίνει ακόμα 1 έτους και ο άνδρας επιφορτίζεται με φροντίδες ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΤΟΥ,  τότε μην περιμένετε να λειτουργήσει τελικά εκείνος ως άνδρας και εκείνη ως γυναίκα. Το αποτέλεσμα δεν μπορεί παρά να είναι ο ευνουχισμός του άνδρα και τα διαρκή παράπονα των γυναικών ότι α)οι άνδρες δεν τις βοηθούν αρκετά και β)δεν υπάρχουν άνδρες.

Μπορείτε να φανταστείτε τον παππού σας να φροντίζει σε καθημερινή βάση μωρό (έστω και για λίγες ώρες), να μαγειρεύει ενώ η γιαγια ήταν στη δουλειά και τα Σαββατοκύριακα να πηγαίνει επίσκεψη στη φιλενάδα της γιαγιάς για να δούν τα νέα έπιπλα?

Τις ακούω από τώρα τις αντιγνωμίες: σεξιστής, φαλλοκράτης, οπισθοδρομικός, οι ανάγκες του σύγχρονου νοικοκυριού πολλές (ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ?, μήπως τις δημιουργήσατε μόνοι σας?), ο ρόλος της γυναίκας αναβαθμίστηκε (δείγμα πολιτισμού) κτλ. Δεν μπορείτε όμως να αρνηθείτε ότι στα παραπάνω πολλοί θα αναγνωρίσετε τους εαυτούς σας. Όσο για τις γυναίκες, θα πρέπει κάποτε να παραδεχθούν ότι για αυτές η τεκνοποίηση (και η ολοκλήρωση που επέρχεται με αυτήν) είναι το ορόσημο για την ερωτική τους ζωή και τη στάση τους απέναντι στο σύζυγο. Κάπως σαν διορισμός στο Δημόσιο...Όλοι χρειζόμαστε κίνητρα για να είμαστε ευχάριστοι και χρήσιμοι. Όταν αυτά εκλείψουν παύουμε να είμαστε και τα δύο.

Για τα πρακτικά: 38 ετών διαζευγμένος με 2 παιδιά.

Το παραπάνω post θα έπρεπε πολλοί άνθρωποι να το κάνουν κορνίζα και να το βάλουν δίπλα στον καθρέπτη τους για να το διαβάζουν κάθε πρωί. Κυρίως γυναίκες, αλλά και πολλοί άντρες που ζουν ακόμα στην disneyland. Και εγώ μέσα, πριν από κάποια χρόνια.
Για τα πρακτικά: εγώ είμαι 42 ετών διαζευγμένος με 2 παιδιά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom