Νέα

Παντρεμένος με παιδί: Τι γίνεται με το σεξ?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sinister
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 470
  • Εμφανίσεις 26K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
πια βασικά να κάνει? Ούτε να ξυρίσει τα πόδια της δεν έχει όρεξη.. Κατά τα άλλα με αγαπάει και το δείχνει.

λοιπόν φίλε μερικά πράγματα από έναν παντρεμένο επί 21 συναπτά έτη με 2 παιδιά (21 και 19 ετών) και ηλικίας 55 ετών ...

πράγματι η γέννα για την γυναίκα είναι μεγάλο και δύσκολο πράγμα.. ακόμη δυσκολώτερο είναι η ανατροφή των παιδιών ειδικά αν εργάζεται κιόλας (καλή ώρα σαν την δικιά μου) και το χειρότερο από όλα αν εργάζεται και δεν υπάρχει παπούς/γιαγια να βοηθήσουνε..

παρόλα αυτά η γυναικα είναι γυναίκα και ειδικά η σύζυγος πρέπει να είναι δυό φορές γυναίκα για τον άντρα.. υπάρχει μία απλή λογική ότι τον κήπο μας φροντίζουμε πρώτα και μετά ποτίζουμε άλλους..

τώρα επί του προκειμένου... σίγουρα οι σημερινοί ρυθμοί είναι τρελλοί και η κούραση είναι κάτι το οποίο δεν περιγράφεται (θυμάμαι τον εαυτό μου σε ηλικία 37 χρόνων να έχω γυρίσει απο την δουλειά 11.30 το βράδυ μετά από 3 βδομάδες συνεχών 15ωρων στο γραφείο και να με παίρνει ο υπνος πάνω σε γλυφομούνι  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:).. παρόλα αυτά νεόι είμαστε (εισαστε για να ακριβολογώ) και θα πρέπει να κάνεις κάτι ..

αν λοιπόν μπορείς να κανονίσεις με κάποιον συγγενή (παπού, γιαγιά, θείο, θεία) εμπιστοσύνης να αναλάβει την φροντίδα του παιδιού για ένα ΠΣΚ, φρόντισε να κανονίσεις μια εκδρομή εκτός Αθηνών.. προσοχή όχι σε μέρος με πολλά αξιοθέατα που να σας βγεί η πίστη στην γύρα (γιαυτό δεν προτείνω εξωτερικό που είναι γενικά φτηνότερα) αλλά σε ένα ήσυχο όμορφο μέρος (πχ λίμνη πλαστήρα)... κλείσε ένα ξενώνα η ξενοδοχείο ένα ωραίο ζεστό δωματιο (αν ο ξενώνας/ ξενοδοχείο έχει και μπαράκι/ εστιατ΄ροιο ακόμη καλύτερα) κατά προτίμηση με κανένα ψευτοσπά (μαλακία είναι αλλά χαλαρωτικό) και τραβάτε.... ξεχάστε τα αξιοθέατα (το πολύ πολύ καμμιά βολτίτσα αν έχει καλό καιρό).. το πρώτο βραδυ άστην να το αφιερώσει στον εαυτό της με μπανάκια, κανένα σπα αν έχει το μαγαζί, ξυρισματάκια (εδώ μπροείς να βοηθήσεις με την εμπειρία που έχουμε  :2funny: :2funny: :2funny:) και να ρίξει και ένα καλό ύπνο μετά από ένα μπουκάλι κόκκινο κρασί στο δείπνο.. φρόντισε να ξυπνήσεις εσύ νωρίτερα το πρωί και ξεκίνα  :knockinb: :knockinb: :knockinb: :knockinb: δώστης να καταλάβει...

μετά ντουσάκι παρέα, καλό πρωινό καμμιά βολτίτσα ή άραγμα σε κανένα καφέ, λφρύ μεσημεριανό και γύρος επόμενος.. μην την αφήσεις να παρει ανάσα... αν τα καταφέρεις να γυρίσεις και Δευτέρα ακόμη καλύτερα....

το έκανα αυτό πολλές φορές όταν είχα μικρά τα παιδιά (κανονίζαμε με τον αδελφό της και του αφηνα και τα δικά μου και αυτός τα δικά του εναλλάξ) ...

λειτουργεί πάντα.. μην λυπηθείς το χρήμα στην υπόθεση (όχι παλαβομάρες αλλά όχι και μιζέρια)..

τελευταία φορά το έκανα πρίν από δύο χρόνια (η γυναίκα μου είναι τώρα 47 χρόνων) 6 μήνες μετά από μία δύσκολη γυναικολογική επέμβαση την οποία έκανε και κινδύνευσε να την πάρει από κάτω..
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
λοιπόν φίλε μερικά πράγματα από έναν παντρεμένο επί 21 συναπτά έτη με 2 παιδιά (21 και 19 ετών) και ηλικίας 55 ετών ...

πράγματι η γέννα για την γυναίκα είναι μεγάλο και δύσκολο πράγμα.. ακόμη δυσκολώτερο είναι η ανατροφή των παιδιών ειδικά αν εργάζεται κιόλας (καλή ώρα σαν την δικιά μου) και το χειρότερο από όλα αν εργάζεται και δεν υπάρχει παπούς/γιαγια να βοηθήσουνε..

παρόλα αυτά η γυναικα είναι γυναίκα και ειδικά η σύζυγος πρέπει να είναι δυό φορές γυναίκα για τον άντρα.. υπάρχει μία απλή λογική ότι τον κήπο μας φροντίζουμε πρώτα και μετά ποτίζουμε άλλους..

τώρα επί του προκειμένου... σίγουρα οι σημερινοί ρυθμοί είναι τρελλοί και η κούραση είναι κάτι το οποίο δεν περιγράφεται (θυμάμαι τον εαυτό μου σε ηλικία 37 χρόνων να έχω γυρίσει απο την δουλειά 11.30 το βράδυ μετά από 3 βδομάδες συνεχών 15ωρων στο γραφείο και να με παίρνει ο υπνος πάνω σε γλυφομούνι  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:).. παρόλα αυτά νεόι είμαστε (εισαστε για να ακριβολογώ) και θα πρέπει να κάνεις κάτι ..

αν λοιπόν μπορείς να κανονίσεις με κάποιον συγγενή (παπού, γιαγιά, θείο, θεία) εμπιστοσύνης να αναλάβει την φροντίδα του παιδιού για ένα ΠΣΚ, φρόντισε να κανονίσεις μια εκδρομή εκτός Αθηνών.. προσοχή όχι σε μέρος με πολλά αξιοθέατα που να σας βγεί η πίστη στην γύρα (γιαυτό δεν προτείνω εξωτερικό που είναι γενικά φτηνότερα) αλλά σε ένα ήσυχο όμορφο μέρος (πχ λίμνη πλαστήρα)... κλείσε ένα ξενώνα η ξενοδοχείο ένα ωραίο ζεστό δωματιο (αν ο ξενώνας/ ξενοδοχείο έχει και μπαράκι/ εστιατ΄ροιο ακόμη καλύτερα) κατά προτίμηση με κανένα ψευτοσπά (μαλακία είναι αλλά χαλαρωτικό) και τραβάτε.... ξεχάστε τα αξιοθέατα (το πολύ πολύ καμμιά βολτίτσα αν έχει καλό καιρό).. το πρώτο βραδυ άστην να το αφιερώσει στον εαυτό της με μπανάκια, κανένα σπα αν έχει το μαγαζί, ξυρισματάκια (εδώ μπροείς να βοηθήσεις με την εμπειρία που έχουμε  :2funny: :2funny: :2funny:) και να ρίξει και ένα καλό ύπνο μετά από ένα μπουκάλι κόκκινο κρασί στο δείπνο.. φρόντισε να ξυπνήσεις εσύ νωρίτερα το πρωί και ξεκίνα  :knockinb: :knockinb: :knockinb: :knockinb: δώστης να καταλάβει...

μετά ντουσάκι παρέα, καλό πρωινό καμμιά βολτίτσα ή άραγμα σε κανένα καφέ, λφρύ μεσημεριανό και γύρος επόμενος.. μην την αφήσεις να παρει ανάσα... αν τα καταφέρεις να γυρίσεις και Δευτέρα ακόμη καλύτερα....

το έκανα αυτό πολλές φορές όταν είχα μικρά τα παιδιά (κανονίζαμε με τον αδελφό της και του αφηνα και τα δικά μου και αυτός τα δικά του εναλλάξ) ...

λειτουργεί πάντα.. μην λυπηθείς το χρήμα στην υπόθεση (όχι παλαβομάρες αλλά όχι και μιζέρια)..

τελευταία φορά το έκανα πρίν από δύο χρόνια (η γυναίκα μου είναι τώρα 47 χρόνων) 6 μήνες μετά από μία δύσκολη γυναικολογική επέμβαση την οποία έκανε και κινδύνευσε να την πάρει από κάτω..

εξαιρετικη προταση την οποια και εγω κανω συχνα. Εξαιρετικο και το Syrah στν λίμνη πλαστηρα απο παρακειμενο οινοποιείο.

μια ερωτηση: τι σχεση εχει αυτο με την υπαρξη η οχι ερωμενης?  :2funny:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
εξαιρετικη προταση την οποια και εγω κανω συχνα. Εξαιρετικο και το Syrah στν λίμνη πλαστηρα απο παρακειμενο οινοποιείο.

μια ερωτηση: τι σχεση εχει αυτο με την υπαρξη η οχι ερωμενης?  :2funny:

καμμία... αλλά αν θές να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο θα πρέπει να περιποιήσαι πρώτα τον κήπο σου και μετά να ποτίζεις άλλους..  :woldman: :woldman: :woldman: :woldman: :woldman:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
εξαιρετικη προταση την οποια και εγω κανω συχνα. Εξαιρετικο και το Syrah στν λίμνη πλαστηρα απο παρακειμενο οινοποιείο.

μια ερωτηση: τι σχεση εχει αυτο με την υπαρξη η οχι ερωμενης?  :2funny:

υπό το ανωτέρω πρίσμα λοιπόν το προηγούμενο μου πόστ εντάσσεται στην περιποίηση του κήπου του.. έτσι ώστε να μην έχει προβλήματα αν θέλει να ποτίζει και άλλους..  ;) ;) ;) ;)
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
υπό το ανωτέρω πρίσμα λοιπόν το προηγούμενο μου πόστ εντάσσεται στην περιποίηση του κήπου του.. έτσι ώστε να μην έχει προβλήματα αν θέλει να ποτίζει και άλλους..  ;) ;) ;) ;)

προφανως δεν ειστε εξοικιωμενος με τα συγχρονα συστηματα αυτοματης άρδευσης  :2funny: :2funny:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
προφανως δεν ειστε εξοικιωμενος με τα συγχρονα συστηματα αυτοματης άρδευσης  :2funny: :2funny:

απαπα... ποτέ στον δικό μου κήπο.. κάθε γωνίτσα του έχει την κατάλληλη περιποίηση...  ;) ;) ;) ;)
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
απαπα... ποτέ στον δικό μου κήπο.. κάθε γωνίτσα του έχει την κατάλληλη περιποίηση...  ;) ;) ;) ;)

σας πειραζω. καλα κανετε. εχω πει και εγω πολλες φορες οτι ο ηθικος και σωστος μοιχος, πρωτα πηδαει τη συζηγο.

απλο fair play.
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.158
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
εγω στο εξωτερικο μια χαρα σεξουαλικοτητα βλεπω να υπαρχει και σε μεγαλης ηλικιας ζευγαρια μαλιστα....οταν ο καθενας σκεφεται ομως μονο το πουλι και μονο το μουνι του ε...ναι...η σεξουαλικοτητα παει περιπατο οντως....

σωστοτατο
 

Επισκέπτης
ειναι χασιμο χρονου να προσπαθειτε να επιχειρηματολογισετε για το θεμα, ιδιως με χρηστριες/ες ανυπαντρες/ους.

οπου ακους το επιχειρημα '' αν θες να γαμησεις αλλη γυναικα, χωριζεις απο την δικη σου και τα παιδια σου'' πας παρακατω. δεν εχει κανενα νοημα να συνεχισεις τη συζητηση.

Πόσο μάλλον το να προσπαθείς να συζητήσεις με αγάμητες/ους και παρθένες/ους.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366

Άνοιξα το παραπάνω thread πριν 1,5 χρόνο. Πιστεύετε ειλικρινά ότι μπορεί ένας άνδρας να παραμείνει ερωτευμένος για πάνω από 7, άντε 10 χρόνια με την ίδια γυναίκα? Πιστεύετε ειλικρινά ότι εάν οι περισσότεροι από εσάς είχατε τη δυνατότητα να βρείτε νεά ερωμένη (ή και σύζυγο) μετά από 10 χρόνια γάμου, χωρίς τα αρνητικά που αυτό συνεπάγεται (διαζύγια, δικαστήρια, παιδιά, πόνος, δυστυχία, υστερίες, οικονομικές επιπτώσεις) δεν θα το πράττατε? Μιλάω για την πλειψηφία. Τη συντριπτική πλειψηφία.

Δεν ξέρω για τις γυναίκες, ας μας πουν οι ίδιες πως νοιώθουν.


εγω το εγραψα και πριν....φριττω στην ιδεα οτι θα πρεπει να κοιμαμαι με τον ιδιο αντρα για το υπολοιπο της ζωης μου....και δεν το λεω απο αποψη συναισθηματικη....δε σημαινει οτι δεν τον αγαπας τον αλλον....απλα μου φαινεται τοοοοοοοοοοοσο βαρετο....
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
εγω το εγραψα και πριν....φριττω στην ιδεα οτι θα πρεπει να κοιμαμαι με τον ιδιο αντρα για το υπολοιπο της ζωης μου....και δεν το λεω απο αποψη συναισθηματικη....δε σημαινει οτι δεν τον αγαπας τον αλλον....απλα μου φαινεται τοοοοοοοοοοοσο βαρετο....

Σταματα λεμε.

Εσυ εχεις μουνι, ειναι αλλιως  :2funny:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
εγω το εγραψα και πριν....φριττω στην ιδεα οτι θα πρεπει να κοιμαμαι μόνο με τον ιδιο αντρα για το υπολοιπο της ζωης μου....και δεν το λεω απο αποψη συναισθηματικη....δε σημαινει οτι δεν τον αγαπας τον αλλον....απλα μου φαινεται τοοοοοοοοοοοσο βαρετο....

νομίζω έτσι είναι το σωστό...
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
η ρήσις "ότι στους ελέυθερους επιτρέπεται στους παντρεμένους επιβάλλεται" δεν αναφέρει φύλο...  ;)

δεν υπαρχει μεγαλυτερη βλακεια οτι μονο οι αντρες βαριουνται και θελουν ποικιλια....
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
:s&m_2: σκασε εσυ ... μου θες και ποικιλια
τι τα περασες τα @@ .. δαμασκινα ?

χαχαχαχαχαχα γιατι ρε?????? ψυχη δεν εχουμε εμεις δηλαδη?????? ουτως ή αλλως η πραγματικοτητα διαψευδει καθε ρομαντικο σεναριο περι "ους ο θεος συνεζευξε ανθρωπος μη χωριζετο" :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom