Νέα

Παντρειά ελεύθερου με χωρισμένη με παιδιά, αίτια-απόψεις

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα madrach
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 255
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

petercanali

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
148
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
11
[
[/quote]
Συναγωνιστές όλα είνια μετρημένα στην φύση και εξηγουμαι.Κάνεις παιδιά και προσπαθείς να τα αναθρέψεις και να δώσεις ότι καλύτερο μπορείς.Είναι ο βιολογικός μας ρόλος ως αρσενικά αυτός.Οι πόροι που θα δώσεις,απο τροφή,στέφη,μέχρι ένδυση,υπόδηση και μόρφωση αφορούν επένδυση στην διαιώνιση του γενετικού σου υλικού.Και μια επένδυση έχει κάποια επιστροφή,αυτό που λένε οι οικονομολόγοι ROI (Return of Investment) ή Ε.Ε. (Επιστροφή Επένδυσης,περίπου στα Ελληνικά-αν κάποιος γνωρίζει τον δόκιμο όρο θα ήθελα να τον αναφέρει για ακκαδημαϊκούς λόγους).
Υπο κανονικές συνθήκες χρεώνεσαι την πλήρη παροχή πόρων και ως ανταμειβή-επιστροφή,θα έχεις τουλάχιστον την συνέχιση του DNA που κληρονόμησες και εσύ απο τους προγόνους σου.Δεν μιλάω για "το ένα ποτήρι νερό" που θα σου δώσουν τα παιδιά σου και διάφορες άλλες χαρές οι λύπες,καθώς αυτά είναι άλλου παπά Ευαγγέλια.
Υπο έκφυλες συνθήκες που μπλέξεις και πας με κάποια ζωντοχήρα,αναλαμβάνεις την πλήρη παροχή πόρων με 0% ROI.Γιατί;Γιατί πολύ απλά φροντίζεις να επιβιώσει με όλες τις δυνάμεις σου το DNA κάποιου άλλου και αφου,στατιστικά μιλώντας,μια που έχει ήδη παιδιά δεν θα κάνει μαζί σου και θα μείνεις άκληρος, θα είσαι ο τελευταίος κλώνος στο οικογενειακό σου δέντρο,μετά απο αρκετές γενιές.Αυτομάτως αυτό σε κάνει beta και αδύναμο,άρα κατώτερο βιολογικά,ηθικά και κοινωνικά,καθώς επέτρεψες τον ευνουχισμό σου ή αυτοευνουχίστηκες.
Και ναι,ακομα και για τα παιδιά που θα μεγαλώσεις θα είσαι ξένος.Προσωπικά και εγώ αν είχα πατριό,θα τον έγραφα στα παπάρια μου,όχι μονο γιατί ο πατέρας μου είναι άλλος και ο πατριός μου δεν θα έχει καμία εξουσία πάνω μου,αλλά και γιατί θα ήταν στα μάτια μου ξεφτίλας και αυτό γιατί έτσι είμαστε προγραμματισμένοι βιολογικά.Αν μάλιστα έχεις και ψυχολογία Alpha δεν υπάρχει περίπτωση να τον πάρεις αυτό τον άνθρωπο στα σοβαρά,ανεξάρτητα απο την τυχόν μόρφωση ή χρήματα ή οτιδήποτε έχει.Και δυστυχώς πάντα αυτό το άτομο θα έρχεται τελευταίο.
Μην παρεξηγηθώ ότι ο εκάστοτε γαμιάς θα πρέπει να έρχεται πριν τα παιδιά του καθένα ή της καθεμίας.Όμως έτσι είναι τα πράγματα και φυσικά ο καθένας που δεν κοιτάει πάνω απο όλα τους απογόνους του και εν συνεχεία τον βιοπορισμό του,τότε μάλλον κάτι δεν κάνει σωστά.Απο εκεί και πέρα ο καθένας επιλέγει αν θέλει να είναι ο τελευταίος τροχός της αμάξης και να θεωρείται αναλώσιμος και άνευ σημασίας.Προσωπικά εμένα αυτό με πειράζει και μάλιστα πολύ και σαν σκέψη μονο,αλλα δημοκρατία έχουμε,οπότε...

Σωστή η ακαδημαϊκή ανάλυση. Δεν υπάρχει βιολογικό υπόβαθρο σε σχέση με χωρισμένη και με τα παιδιά της. Τώρα, το αν κάποιος επιλέγει να είναι ο τελευταίος τροχός της αμάξης ή αν οδηγείται άθελά του εκεί, αυτό χωρά συζήτηση μέσα στο καθεστώς δομικής βίας που ζούμε, εμείς οι πιο ανίσχυροι κοινωνικά.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Τα τελευταια χρονια βλεπουμε περισσοτερους επιτυχημενους να παντρευονται χωρισμενες με παιδια. Προσφατα γνωστος μου ιδιοκτητης επιχειρησης ενω ειχε περαση παντρευτικε χωρισμενη με παιδι, ο πατερας απο το ιδιο χωριο.
Τελευταιο παραδειγμα ο Κικιλιας, νομιζω ελευθερος, παντρευτικε γυναικα με 3! παιδια. Αλλο παραδειγμα Α.Γεωργιαδης χωρισμενη με ετοιμο παιδι.
Προσωπικα το θεωρω ξευτιλα για εναν ελευθερο να κανει κατι τετοιο. Εκτος εαν ο αντρας ειναι και αυτος γονεας. Γερμνια σε συζητηση με καποια, οταν ειπα οτι οι ελληνες δεν παντρευομαστε γυναικες με παιδια μου απαντησε οτι εαν ηταν και εδω ετσι οι μισες γυναικες θα ηταν ανυπαντρες, υπερβολικο βεβαια αλλα ειναι μια ταση.

Γιατι αυτοι οι επιτυχημενοι, οπως και αλλοι λιγοτερο γνωστοι, κανουν κατι τετοιο. Ξερουν κατι που δεν ξερουμε εμεις ή ειναι κατι αλλο;

:think:
το να εισαι ελευθερος και τα μπλέξεις με χωρισμενη με παιδια δεν είναι κακο,αρκει να μην την παντρευτείς η αρραβωνιαστείς κλπ.εκει εσυ θα το ξεκαθαρίσεις λεγοντας όχι γαμο,μονο σχεση και πηδημα μεχρι να βαρεθείς και να φυγεις.
οι χωρισμένες οι περισσοτερες θελουν κατά βαθος να τυλιξουν έναν μλκ για να συνεχισουν την ζωη τους εξαλλου ο μλκ ο πρωην θα πληρωνει διατροφή παιδιων.
οι γυναικες γενικα δεν αντεχουν την μοναξια γι αυτό και ψαχνουν καπαρο ας είναι χωρισμένες με παιδια η ερευση αντρα είναι η πρωτη τους προτιμηση.

 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.675
Πόντοι
2.606

Συνημμένα

  • 222.jpg
    222.jpg
    28,2 KB · Εμφανίσεις: 35

Profilaktika

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.811
Like
253
Πόντοι
36
Μα θύμισες τις παλιες καλες επόχες τυπε ιακοβε με τη μεγκαρα  :S :S :S
 

Profilaktika

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.811
Like
253
Πόντοι
36
Αντε με το καλο τυπε να ξεκινήσει...λογικα τωρα που μιλαμε θα γινοντε τα γυρισματα(ή λιγο μετα τον 15Αυγουστο)  :S :S :S
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Εχω αναρωτηθει κι εγω πολλες φορες γιατι

Εχω την εντυπωση οτι εχει να κανει με το οτι για καποιον περιεργο λογο δεν θα μπορω ποτέ να την θεωρησω 100% "δικη μου".

Τωρα τι να σου πω, μπορει αυριο να γνωρισω μια ξενη και να την ικετευω να με παντρευτει, ολα μεσα στη ζωη ειναι

Ετσι και αλλιως ο καθε ανθρωπος στη ζωη μας δεν θα ειναι 100% "δικος μας", σωστα;

Εννοεις οτι δεν θα εχει τη δικη μας κουλτουρα και παιδεια;
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
360
Πόντοι
326
Τα τελευταια χρονια βλεπουμε περισσοτερους επιτυχημενους να παντρευονται χωρισμενες με παιδια. Προσφατα γνωστος μου ιδιοκτητης επιχειρησης ενω ειχε περαση παντρευτικε χωρισμενη με παιδι, ο πατερας απο το ιδιο χωριο.
Τελευταιο παραδειγμα ο Κικιλιας, νομιζω ελευθερος, παντρευτικε γυναικα με 3! παιδια. Αλλο παραδειγμα Α.Γεωργιαδης χωρισμενη με ετοιμο παιδι.
Προσωπικα το θεωρω ξευτιλα για εναν ελευθερο να κανει κατι τετοιο. Εκτος εαν ο αντρας ειναι και αυτος γονεας. Γερμνια σε συζητηση με καποια, οταν ειπα οτι οι ελληνες δεν παντρευομαστε γυναικες με παιδια μου απαντησε οτι εαν ηταν και εδω ετσι οι μισες γυναικες θα ηταν ανυπαντρες, υπερβολικο βεβαια αλλα ειναι μια ταση.

Γιατι αυτοι οι επιτυχημενοι, οπως και αλλοι λιγοτερο γνωστοι, κανουν κατι τετοιο. Ξερουν κατι που δεν ξερουμε εμεις ή ειναι κατι αλλο;

:think:
Τους πολιτικούς που ανέφερες είναι τα χειροτερα παραδείγματα που μπορούσες να φέρεις
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.695
Like
1.463
Πόντοι
216
Ξεχνατε το Κασιδοκωστα με τη Ταμτα
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.822
Κριτικές
10
Like
2.553
Πόντοι
3.187
Μια χωρισμένη με παιδί/α είναι πιο κατασταλαγμένη και πιο απελευθερωμένη. Δεν έχει το άγχος να αποδείξει τίποτε και δεν έχει και την πίεση από το οικογενειακό περιβάλλον να παντρευτεί και να κάνει οικογένεια. Επιπλέον η χωρισμένη έχει τη γνώση των προβλημάτων του εγγαμου βίου και ξέρει που να υποχωρήσει και πως να φερθει σε κάποιες καταστάσεις που έχουν να κάνουν με συγγενείς κλπ χωρίς βέβαια αυτό να είναι απόλυτο. Όλο αυτό το πακετο είναι ελκυστικό για έναν ανύπαντρο που δεν είναι και στην πρώτη νιότη του. Τώρα αυτό που διαβάζω εδώ μέσα για dna και οτι μεγαλώνει παιδιά άλλου, εγώ προσωπικά γελάω. Δηλαδή αποκλείεται να παντρευτείς μια χωρισμένη και να κάνεις μαζί της παιδί? Ελεος πια. Το ζήτημα δεν είναι εκεί αλλά για ποιο λόγο χώρισε και αν έχει η ίδια μερίδιο ευθύνης στο χωρισμό.  :effemine: :effemine:
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Δειτε και αυτο, τι γνωμη εχετε για αυτα που λεει;

 
OP
OP
madrach

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.109
Κριτικές
10
Like
1.542
Πόντοι
506
Μια χωρισμένη με παιδί/α είναι πιο κατασταλαγμένη και πιο απελευθερωμένη. Δεν έχει το άγχος να αποδείξει τίποτε..Δηλαδή αποκλείεται να παντρευτείς μια χωρισμένη και να κάνεις μαζί της παιδί? Ελεος πια. Το ζήτημα δεν είναι εκεί αλλά για ποιο λόγο χώρισε και αν έχει η ίδια μερίδιο ευθύνης στο χωρισμό.  :effemine: :effemine:

στο χωρισμο και οι 2 φταινε! Ακομα και εαν η γυναικα συμεριφεροτανε σαν πουτανακι εχει μεριδιο ευθυνης ο αντρας που την πηρε.
Εχεις δικαιο, μετα τη γεννηση παιδιου η γυναικα αλλαζει εχει αλλο χαρακτηρα. Το να εχεις ενα ξενο παιδι εστω και αδελφακι με το δικο σου ειναι δυσκολο, σου θυμιζει οτι αυτη η γυναικα εκανε ενα τοσο τραγικο λαθος για τη ζωη της. Μετα ,δεν ησουν ο μεγαλος της ερωτας αλλα μια αναγκαια επιλογη, βητας. Η γυναικα δεν θα ξεχασει ποτε τον πατερα του 1ου παιδιου, θα τα θημαται ολα. Ολα!

Τελος, ξερεις τον μυθο του Αισωπου με τον βατραχο και τον σκορπιο;
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.513
Πόντοι
3.656
Είμαι 41 ετών και έχω βγει με δυο χωρισμένες με παιδιά, 38 και οι δυο, μουνάρες και οι δυο.
Δεν τις παντρεύτηκα αλλά σκέφτηκα κιόλας πως θα ήταν ο έγγαμος βίος μαζί με αυτές και το μούλικο. Δεν είχα σκοπό να δώσω κεφάλαια για το μούλικο (σπουδές, αυτοκίνητα κτλ) αλλά σε καθημερινά έξοδα θα συμμετείχα αναγκαστικά με αντάλλαγμα συναίσθημα, ενδιαφέρον και σεξ απο την χωρισμένη. Καλώς η κακώς έτσι το σκέφτηκα.
Αυτό που διαπίστωσα και σας μεταφέρω είναι πως οι χωρισμένες με παιδί αυτές κυρίες ήταν ώριμες και συνειδητοποιημένες, όσο μπορείς να χαρακτηρίσεις έτσι μια γυναίκα.

ΗΤΑΝ ΩΡΙΜΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΕΣ. Αν σε είχαν τυλίξει και είχες παντρευτεί κάποια από αυτές, θα έβλεπες πόσο ώριμη και συνειδητοποιημένη θα κατέληγε όταν πια θα είχε δέσει το γάιδαρό της και θα σε είχε σίγουρο. Και πόσο σεξ θα σου έδινε σε τακτική βάση. Και πως θα σε αντιμετώπιζε τελικά το παιδί της, σαν ξένος που θα ήσουν
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.513
Πόντοι
3.656
Μια χωρισμένη με παιδί/α είναι πιο κατασταλαγμένη και πιο απελευθερωμένη. Δεν έχει το άγχος να αποδείξει τίποτε και δεν έχει και την πίεση από το οικογενειακό περιβάλλον να παντρευτεί και να κάνει οικογένεια. Επιπλέον η χωρισμένη έχει τη γνώση των προβλημάτων του εγγαμου βίου και ξέρει που να υποχωρήσει και πως να φερθει σε κάποιες καταστάσεις που έχουν να κάνουν με συγγενείς κλπ χωρίς βέβαια αυτό να είναι απόλυτο. Όλο αυτό το πακετο είναι ελκυστικό για έναν ανύπαντρο που δεν είναι και στην πρώτη νιότη του. Τώρα αυτό που διαβάζω εδώ μέσα για dna και οτι μεγαλώνει παιδιά άλλου, εγώ προσωπικά γελάω. Δηλαδή αποκλείεται να παντρευτείς μια χωρισμένη και να κάνεις μαζί της παιδί? Ελεος πια. Το ζήτημα δεν είναι εκεί αλλά για ποιο λόγο χώρισε και αν έχει η ίδια μερίδιο ευθύνης στο χωρισμό.  :effemine: :effemine:

Πολύ καλό. Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις; Δεν έχει άγχος; ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΓΧΟΣ, εκτός αν είναι αρκετά πλούσια, προκειμένου να βρει κάποιον να τη βοηθήσει με όποιο τρόπο μπορεί, στο μεγάλωμα του παιδιού ή των παιδιών της. Και βέβαια έχει την πίεση του περιβάλλοντος να νοικοκυρευτεί, οι περισσότεροι αντιλαμβάνονται την ζωντοχήρα σαν κατώτερη. Ειδικά οι παντρεμένες πρώην φίλες της, την θεωρούν επικίνδυνη και την κάνουν πέρα, άσχετα  αν η ίδια δεν ευθυνόταν για το χωρισμό. Έχω παράδειγμα από συγγενικό μου πρόσωπο.  Και μην κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις. Ακόμα κι αν κάνεις παιδί μαζί της, το παιδί από τον προηγούμενο γάμο θα είναι ένα πρόβλημα το οποίο δεν θα μπορείς να αντιμετωπίσεις, ως μη βιολογικός πατέρας
 

panagos7

Πορνοστάρ
Εγγρ.
5 Δεκ 2014
Μηνύματα
4.543
Κριτικές
53
Like
7.675
Πόντοι
8.816
Τα τελευταια χρονια βλεπουμε περισσοτερους επιτυχημενους να παντρευονται χωρισμενες με παιδια. Προσφατα γνωστος μου ιδιοκτητης επιχειρησης ενω ειχε περαση παντρευτικε χωρισμενη με παιδι, ο πατερας απο το ιδιο χωριο.
Τελευταιο παραδειγμα ο Κικιλιας, νομιζω ελευθερος, παντρευτικε γυναικα με 3! παιδια. Αλλο παραδειγμα Α.Γεωργιαδης χωρισμενη με ετοιμο παιδι.
Προσωπικα το θεωρω ξευτιλα για εναν ελευθερο να κανει κατι τετοιο. Εκτος εαν ο αντρας ειναι και αυτος γονεας. Γερμνια σε συζητηση με καποια, οταν ειπα οτι οι ελληνες δεν παντρευομαστε γυναικες με παιδια μου απαντησε οτι εαν ηταν και εδω ετσι οι μισες γυναικες θα ηταν ανυπαντρες, υπερβολικο βεβαια αλλα ειναι μια ταση.

Γιατι αυτοι οι επιτυχημενοι, οπως και αλλοι λιγοτερο γνωστοι, κανουν κατι τετοιο. Ξερουν κατι που δεν ξερουμε εμεις ή ειναι κατι αλλο;

:think:
εγω ειμαι κατα ειδικα αφου ο αντρας ειναι ελευθερος εχει επιλογες.τωρα αμα θελει να μπλεξει σε τετοια φαση για μενα κακο του κεφαλιου του
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom