Νέα

Παντρειά ελεύθερου με χωρισμένη με παιδιά, αίτια-απόψεις

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα madrach
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 255
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.570
Κριτικές
4
Like
498
Πόντοι
36
Καταλαβαίνεις τι γράφεις; Αναγνωρίζεις ότι η προτεραιότητα μια γυναίκας είναι τα παιδιά της, δεν αναφέρεις το γεγονός ότι σε περίπτωση διαφωνίας σχετικά με την ανατροφή ο άντρας δεν θα μπορεί να πει κάτι, αφού δεν είναι ο βιολογικός πατέρας, κι όμως γράφεις ότι αυτό δεν αποτελεί επιχείρημα. ΟΚ. Καλά στέφανα λοιπόν
καλο θα  ειναι  να καταλαβαινεις τι διαβαζεις.αν με ρωτησεις για το αν θα προχωρουσα σε τετοιο γαμο,θα σου ελεγα οχι γτ δε θελω να εχω ολα αυτα τα αρνητικα που εχει μια τετοια κατασταση.το να μην ειναι προτεραιοτητα  για μια γυναικα τα παιδια της ομως,ειναι κατι που δεν υπαρχει στη φυση και θα πρεπει να το αποδεχθουμε γιατι αυτη ειναι η φυση.
στο δικο μου γαμο,ασφαλως και προτεραιοτητα ειναι το παιδι μου και οχι η γυναικα μου.αν χωρισω και κανω δευτερο γαμο,παλι η προτεραιοτητα μου θα ειναι το παιδι μου και οχι η δευτερη γυναικα μου.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Ειπώθηκε επίσης ότι οι χωρισμένες γυναίκες με παιδιά κάνουν κρα να βρουν χορηγό. Πολύ προσβλητικό.
Είμαι παιδί μάνας που έχασε τον άντρα της πριν 22 χρόνια, όσο είμαι και εγώ , και όσα χρόνια ζω δεν προχώρησε με κανέναν, δεν έφερε κανέναν άντρα στο σπίτι,  αλλά είχε εμένα και μόνο προτεραιότητα παρόλο που ήταν κούκλα και είχε τα τυχερά της. Τι κέρδισε , έχει εμένα. Τί έχασε; Τα πάντα. Γιατί όταν εγώ φεύγω μένει μόνη της, γιατί όταν κανω εγω οικογένεια σε λίγα χρόνια  θα είναι μόνη της. Καταλάβατε παιδιά ορισμένα πράγματα;
Αν με ρωτούσατε θα σας έλεγα ότι θα προτιμούσα να είχε κάποιον δίπλα της χίλιες φορές. Να ήξερα ότι όταν φεύγω εγώ δεν μένει μόνη της. Αλλά τώρα δεν έχει πια θέληση για κάτι τέτοιο.
Καταλάβατε Μάγκες μου κάποια πράγματα; Εσείς μπορείτε να μου πείτε ότι καλά έκανε και εμεινε μόνη της, αλλά εμένα αυτό ποτέ δεν θα με βρει σύμφωνο και θα συνεχίσω να τη στηρίζω να βρει κάποιον. Γιατί είναι νέα ακόμα και το αξίζει. Και το σημαντικότερο θέλω να βλέπω ευτυχισμένους τους ανθρώπους , οχι δυστυχισμένους.
ΥΓ. Δεν θα το έγραφα αυτό, αλλά το έκανα για να σας δείξω ότι δεν είναι όλες οι γυναικες με παιδιά που ζουν μόνες τους τόσο απελπισμένες και δεν κοιτάνε μόνο το σεξ και τις σχέσεις. Αν ήθελε τώρα θα ζούσε αρχόντισσα. Μέχρι και πλούσιους απέρριψε για να καταλάβετε.

Με ολο το σεβασμο, η γυναικα οπως γραφεις ΕΧΑΣΕ τον αντρα της. Δεν ειναι χωρισμενη. Σωστα;
 

kostas21d

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2018
Μηνύματα
695
Κριτικές
2
Like
240
Πόντοι
6
Με ολο το σεβασμο, η γυναικα οπως γραφεις ΕΧΑΣΕ τον αντρα της. Δεν ειναι χωρισμενη. Σωστα;
Ναι . Αλλά μεγαλώνει το παιδί της , δηλαδη εμένα απο 2 μηνων μόνη της. Το έγραψα για να καταλάβουν μερικοί, ότι δεν είναι όλες οι γυναικες που μεγαλώνουν παιδιά μόνες τους  ίδιες.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Ναι . Αλλά μεγαλώνει το παιδί της , δηλαδη εμένα απο 2 μηνων μόνη της. Το έγραψα για να καταλάβουν μερικοί, ότι δεν είναι όλες οι γυναικες με παιδιά ίδιες.

Διαβασε το προσεκτικα !!!

Δεν εχει καμια σχεση η περιπτωση που μια γυναικα ατυχησε και εχασε τον αντρα της με τη περιπτωση που καποια γυναικα χωρισε με τον αντρα της.

Εντελως διαφορετικη κατασταση, εντελως διαφορετικο mindset, καμια σχεση.

Τα οσα γραφω, τα γραφω για τις περιπτωσεις που μια γυναικα εχει χωρισει με τον αντρα της και μονο. Σε καμια περιπτωση δεν γραφω για τις περιπτωσεις που εμεινε μονη της λογω απωλειας.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.513
Πόντοι
3.656
καλο θα  ειναι  να καταλαβαινεις τι διαβαζεις.αν με ρωτησεις για το αν θα προχωρουσα σε τετοιο γαμο,θα σου ελεγα οχι γτ δε θελω να εχω ολα αυτα τα αρνητικα που εχει μια τετοια κατασταση.το να μην ειναι προτεραιοτητα  για μια γυναικα τα παιδια της ομως,ειναι κατι που δεν υπαρχει στη φυση και θα πρεπει να το αποδεχθουμε γιατι αυτη ειναι η φυση.
στο δικο μου γαμο,ασφαλως και προτεραιοτητα ειναι το παιδι μου και οχι η γυναικα μου.αν χωρισω και κανω δευτερο γαμο,παλι η προτεραιοτητα μου θα ειναι το παιδι μου και οχι η δευτερη γυναικα μου.

Τότε γιατί έγραψες όσα έγραψες; αν συμφωνείς ότι δεν είναι και τόσο πιθανή ευτυχής κατάληξη, δεν έχουμε διαφωνία  
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Και τα υπολοιπα μελη που εγραψαν αρχικα τα οσα εγραψαν, θεωρω οτι και αυτοι για αυτες τις περιπτωσεις εγραψαν (τις χωρισμενες) και οχι τις περιπτωσεις οπου υπαρχει απωλεια.
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.221
Κριτικές
81
Like
7.941
Πόντοι
7.865
Ειπώθηκε επίσης ότι οι χωρισμένες γυναίκες με παιδιά κάνουν κρα να βρουν χορηγό. Πολύ προσβλητικό.
Είμαι παιδί μάνας που έχασε τον άντρα της πριν 22 χρόνια, όσο είμαι και εγώ , και όσα χρόνια ζω δεν προχώρησε με κανέναν, δεν έφερε κανέναν άντρα στο σπίτι,  αλλά είχε εμένα και μόνο προτεραιότητα παρόλο που ήταν κούκλα και είχε τα τυχερά της. Τι κέρδισε , έχει εμένα. Τί έχασε; Τα πάντα. Γιατί όταν εγώ φεύγω μένει μόνη της, γιατί όταν κανω εγω οικογένεια σε λίγα χρόνια  θα είναι μόνη της. Καταλάβατε παιδιά ορισμένα πράγματα;
Αν με ρωτούσατε θα σας έλεγα ότι θα προτιμούσα να είχε κάποιον δίπλα της χίλιες φορές. Να ήξερα ότι όταν φεύγω εγώ δεν μένει μόνη της. Αλλά τώρα δεν έχει πια θέληση για κάτι τέτοιο.
Καταλάβατε Μάγκες μου κάποια πράγματα; Εσείς μπορείτε να μου πείτε ότι καλά έκανε και εμεινε μόνη της, αλλά εμένα αυτό ποτέ δεν θα με βρει σύμφωνο και θα συνεχίσω να τη στηρίζω να βρει κάποιον. Γιατί είναι νέα ακόμα και το αξίζει. Και το σημαντικότερο θέλω να βλέπω ευτυχισμένους τους ανθρώπους , οχι δυστυχισμένους.
ΥΓ. Δεν θα το έγραφα αυτό, αλλά το έκανα για να σας δείξω ότι δεν είναι όλες οι γυναικες με παιδιά που ζουν μόνες τους τόσο απελπισμένες και δεν κοιτάνε μόνο το σεξ και τις σχέσεις. Αν ήθελε τώρα θα ζούσε αρχόντισσα. Μέχρι και πλούσιους απέρριψε για να καταλάβετε.
'Αλλο χήρα με ορφανό και άλλο ζωντοχήρα,ήτοι χωρισμένη, μάστορα...
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.221
Κριτικές
81
Like
7.941
Πόντοι
7.865
Και τα υπολοιπα μελη που εγραψαν αρχικα τα οσα εγραψαν, θεωρω οτι και αυτοι για αυτες τις περιπτωσεις εγραψαν (τις χωρισμενες) και οχι τις περιπτωσεις οπου υπαρχει απωλεια.
Μα για χωρισμένες λέμε,απλά κάποιοι δεν διαβάζουν καλα.Άλλο ατυχία και άλλο επιλογή.
 

kostas21d

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2018
Μηνύματα
695
Κριτικές
2
Like
240
Πόντοι
6
Διαβασε το προσεκτικα !!!

Δεν εχει καμια σχεση η περιπτωση που μια γυναικα ατυχησε και εχασε τον αντρα της με τη περιπτωση που καποια γυναικα χωρισε με τον αντρα της.

Εντελως διαφορετικη κατασταση, εντελως διαφορετικο mindset, καμια σχεση.

Τα οσα γραφω, τα γραφω για τις περιπτωσεις που μια γυναικα εχει χωρισει με τον αντρα της και μονο. Σε καμια περιπτωση δεν γραφω για τις περιπτωσεις που εμεινε μονη της λογω απωλειας.
Έχει τόση σημασία για σας αν είναι χήρα ή χωρισμένη. Εγώ και χωρισμένη να ήταν τα ίδια θα έλεγα, ότι δηλαδή θα ήθελα να είχε έναν άνθρωπο δίπλα της και να μην είναι μόνη, γιατί εγώ είμαι σε μια ηλικία , όπου σιγά σιγά θα φύγω απο το σπίτι.
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.570
Κριτικές
4
Like
498
Πόντοι
36
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.513
Πόντοι
3.656
Μα για χωρισμένες λέμε,απλά κάποιοι δεν διαβάζουν καλα.Άλλο ατυχία και άλλο επιλογή.

Εξαίρετος. Ο τίτλος δεν έγραφε για χήρα με παιδί. Έγραφε για χωρισμένη με παιδί.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Έχει τόση σημασία για σας αν είναι χήρα ή χωρισμένη. Εγώ και χωρισμένη να ήταν τα ίδια θα έλεγα, ότι δηλαδή θα ήθελα να είχε έναν άνθρωπο δίπλα της και να μην είναι μόνη, γιατί εγώ είμαι σε μια ηλικία , όπου σιγά σιγά θα φύγω απο το σπίτι.

Για χωρισμενη μιλαμε, οχι για χηρα γυναικα. Δεν συνεχιζω αλλο τη συζητηση, δεν εχει νοημα. Εχεις τη δικη σου γνωμη. Σου ευχομαι οτι καλυτερο στη ζωη σου.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.513
Πόντοι
3.656
η διαφωνια μου βρισκεται στο συγκεκριμενο επιχειρημα.μπορει να μην εγινε αντιληπτο.

Υπάρχει ένα σύνολο προβλημάτων, στη χωρισμένη με παιδί. Ακόμα κι αν παντρεύτηκε κάποιον ακατάλληλο άντρα, αυτό κάτι δείχνει για τις δικές της αρέσκειες, για τις δικές της προτιμήσεις. Οι οποίες είναι πολύ πιθανόν να ξαναεφαρμοστούν όταν συναντήσει κάποιο κακό αγόρι  που θα της φέρεται άσχημα, αλλά με αυτόν θα της υγραίνεται το βρακάκι. Όχι με ένα σταθερό άνθρωπο. Πόσο βαρετός θα της φαίνεται
 

kostas21d

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2018
Μηνύματα
695
Κριτικές
2
Like
240
Πόντοι
6
Για χωρισμενη μιλαμε, οχι για χηρα γυναικα. Δεν συνεχιζω αλλο τη συζητηση, δεν εχει νοημα. Εχεις τη δικη σου γνωμη. Σου ευχομαι οτι καλυτερο στη ζωη σου.
Να σαι καλά. Και εσύ το ίδιο
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.570
Κριτικές
4
Like
498
Πόντοι
36
Υπάρχει ένα σύνολο προβλημάτων, στη χωρισμένη με παιδί. Ακόμα κι αν παντρεύτηκε κάποιον ακατάλληλο άντρα, αυτό κάτι δείχνει για τις δικές της αρέσκειες, για τις δικές της προτιμήσεις. Οι οποίες είναι πολύ πιθανόν να ξαναεφαρμοστούν όταν συναντήσει κάποιο κακό αγόρι  που θα της φέρεται άσχημα, αλλά με αυτόν θα της υγραίνεται το βρακάκι. Όχι με ένα σταθερό άνθρωπο. Πόσο βαρετός θα της φαίνεται
πολλα προβληματα.φαντασου να ζεις σε ενα περιβαλλον με ξενα παιδια τα οποια τα ποτιζει με μισος για σενα ο βιολογικος τους πατερας οταν τα παιρνει στο σπιτι του.συνεβη στον κουμπαρο μου και χωρισε σε 6 μηνες.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Υπάρχει ένα σύνολο προβλημάτων, στη χωρισμένη με παιδί. Ακόμα κι αν παντρεύτηκε κάποιον ακατάλληλο άντρα, αυτό κάτι δείχνει για τις δικές της αρέσκειες, για τις δικές της προτιμήσεις. Οι οποίες είναι πολύ πιθανόν να ξαναεφαρμοστούν όταν συναντήσει κάποιο κακό αγόρι  που θα της φέρεται άσχημα, αλλά με αυτόν θα της υγραίνεται το βρακάκι. Όχι με ένα σταθερό άνθρωπο. Πόσο βαρετός θα της φαίνεται

Ειναι μικρα γραμματα αυτα, δεν τα βλεπουν. Γουσταρουν να ζησουν το δραμα τους πιο πολυ απο οτι οι γυναικες.

Δυστυχως στην εποχη μας οι αντρες ειναι τα πραγματικα drama junkies, οι γυναικες ειναι ανυπαρκτες μπροστα τους. Τις εχουν ξεπερασει κατα πολυ, το εχουν παει σε αλλο επιπεδο.

Αφιερωνεις χρονο, δωρεαν, τους τα εξηγεις, τους δινεις ετοιμη μασσημενη τροφη να γλυτωσουν μελλοντικα απο διαφορες αρρωστες καταστασεις και στο τελος...βγαινεις και μισογυνης-κακος-υπερβολικος-ψευτης και οτι αλλο θελουν να σε χρεωσουν, ετσι απλα.

Αστους να ζησουν το δραμα τους, το ζηταει το κορμι τους. Το θελει το dna τους.

Αστους να πανε να φορτωθουν τη χωρισμενη με παιδια. Δικαιωμα τους αλλωστε.
 

gbeyyt11

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.516
Like
143
Πόντοι
16
Υπάρχει ένα σύνολο προβλημάτων, στη χωρισμένη με παιδί. Ακόμα κι αν παντρεύτηκε κάποιον ακατάλληλο άντρα, αυτό κάτι δείχνει για τις δικές της αρέσκειες, για τις δικές της προτιμήσεις. Οι οποίες είναι πολύ πιθανόν να ξαναεφαρμοστούν όταν συναντήσει κάποιο κακό αγόρι  που θα της φέρεται άσχημα, αλλά με αυτόν θα της υγραίνεται το βρακάκι. Όχι με ένα σταθερό άνθρωπο. Πόσο βαρετός θα της φαίνεται

Αυτά προφανώς ισχύουν και για τους άντρες με συτη τη λογική;
Ένας αποτυχημένος γάμος στο ενεργητικό ενός άντρα δείχνει τις επιλογές, προτιμήσεις του κλπ και δεν αξίζει να τον επιλέξει κάποια ώστε να ξαναφτιάξει τη ζωή του;
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.513
Πόντοι
3.656
πολλα προβληματα.φαντασου να ζεις σε ενα περιβαλλον με ξενα παιδια τα οποια τα ποτιζει με μισος για σενα ο βιολογικος τους πατερας οταν τα παιρνει στο σπιτι του.συνεβη στον κουμπαρο μου και χωρισε σε 6 μηνες.

Αυτό, και άλλα πολλά προβλήματα εννοούσα χύστη. Με τα οποία θα έρθει σε επαφή όποιος καλοκάγαθος ή διψασμένος άνθρωπος θα έχει την ατυχία να παντρευτεί κάποια τέτοια. Γιατί ο έρωτας μας τυφλώνει. Προσπαθούμε να μεταδώσουμε γνώσεις στο νήμα, τίποτα άλλο
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Αυτό, και άλλα πολλά προβλήματα εννοούσα χύστη. Με τα οποία θα έρθει σε επαφή όποιος καλοκάγαθος ή διψασμένος άνθρωπος θα έχει την ατυχία να παντρευτεί κάποια τέτοια. Γιατί ο έρωτας μας τυφλώνει. Προσπαθούμε να μεταδώσουμε γνώσεις στο νήμα, τίποτα άλλο

Σωστος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom