Νέα

Παντρειά ελεύθερου με χωρισμένη με παιδιά, αίτια-απόψεις

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα madrach
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 255
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.513
Πόντοι
3.656
Eπίσης ξεχνάνε ότι οι γυναίκες αυτές αφοσιώνονται στα παιδιά όπως καλά κάνουν, αλλά παραμελούν την προσωπική τους ζωή πολλές φορές και μένουν μόνες στο τέλος. Μην ξεχνάμε ότι οι γυναίκες που είναι χωρισμένες με παιδί πρέπει να επιλέξουν προσεκτικά ποιον θα έχουν δίπλα τους ,γιατί δεν είναι μόνες όπως είστε εσείς την επόμενη ήδη μέρα,  αλλά έχουν και τα παιδιά μαζί τους. Οπότε πρέπει να προσέξουν πολύ ποιον θα βάλουν στο σπίτι, γιατί προέχει η ασφάλεια των παιδιών.

Μετά από όλα αυτά που λες, μου δείχνεις γιατί είναι συμφέρον για κάποιον άντρα να παντρευτεί χωρισμένη με παιδί; τι θα κερδίσει;
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.513
Πόντοι
3.656
Στην αντιθετη περιπτωση, δηλαδη αντρα χωρισμενου με παιδι(α), τι ισχυει?

Ότι συνήθως η μητριά θα του τα γαμίσει. Η Λαική παράδοση και το Αστυνομικό Δελτίο είναι γεμάτο με ανατριχιαστικές ιστορίες
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.513
Πόντοι
3.656
ενας ελευθερος αντρας μπορει να κανει ανετα σχεση με μια χωρισμενη με παιδια
εαν την παντρευτει, ειναι ΚΟΛΟΣΣΙΑΙΟΣ ΜΑΛΑΚΑΣ
γιατι ουσιαστικα δεσμευεται νομικα με μια που εχει κανει χιλιομετρα αποδεδειγμενα, που εχει χωρισει ηδη μια φορα αρα μπορει ανετα να ξαναχωρισει και κυριως που εχει κουτσουβελα ενος αλλου που πρεπει να μεγαλωσει ο μαλακας
συνηθως αυτοι που κανουν τη μαλακια οντας ελευθεροι να ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΝ χωρισμενη με παιδια ειναι beta males απαξιωμενοι στον ερωτικο τομεα μια ολοκληρη ζωη που τους δινει σημασια η χωρισμενη και παραβλεπουν ολη την σκατοκατασταση για να κανουν κι αυτοι "οικογενεια"

Δεν έχω να προσθέσω κάτι. RESPECT
 

rokos

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2010
Μηνύματα
939
Κριτικές
1
Like
159
Πόντοι
6
Οι χωρισμένες με παιδιά είναι οι καλύτερες για γαμήσι χωρίς αύριο !!!!!!

Όσο για τον γάμο είναι άλλη η κατάσταση γιατί θα έχεις εκτός από αυτήν τα παιδιά της τον πρώην τα πεθερικά της κτλ κτλ

Όποιος το αποφασίσει μαγκιά του(είναι μεγάλο το πακέτο) εγώ με κοπέλα πραγματικό αστέρι πρώτα σε χαρακτήρα ) είχε άτυχο γάμο με τεμπέλη μαλάκα) δεν το έκανα  !!!!

Υπάρχουν πολλές ελεύθερες και σε καλύτερες ηλικίες !!!
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.513
Πόντοι
3.656
επειδη αναφερθηκε πιο πισω,η προτεραιοτητα της γυναικας θα ειναι παντα τα παιδια,ειτε ειναι παντρεμενη 500 χρονια με τον ιδιο αντρα,ειτε χωρισει και βρει αλλο,ειτε εκπορνευεται,ειτε,ειτε,ειτε.
κι ο νυμφευμενος αντρας εχει προτεραιοτητα το παιδι/παιδια οταν αυτα προκυψουν.
αν ειναι αρνητικο να κανεις γαμο με χωρισμενη που εχει παιδια,αυτο δεν αποτελει επιχειρημα.

Καταλαβαίνεις τι γράφεις; Αναγνωρίζεις ότι η προτεραιότητα μια γυναίκας είναι τα παιδιά της, δεν αναφέρεις το γεγονός ότι σε περίπτωση διαφωνίας σχετικά με την ανατροφή ο άντρας δεν θα μπορεί να πει κάτι, αφού δεν είναι ο βιολογικός πατέρας, κι όμως γράφεις ότι αυτό δεν αποτελεί επιχείρημα. ΟΚ. Καλά στέφανα λοιπόν
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Θέλει πολλά κιλά αρχίδια να είσαι μόνος χωρίς παιδιά και να κάνεις δεσμό με μια γυναίκα που έχει ήδη παιδιά. Αυτό. Όσο για τα ονόματα των δύο πουλημένων που ανέφερες, αυτοί δεν έχουν ανάγκη, μην τους λυπάσαι , με τα λεφτά που παίρνουν. Εμάς να λυπάσαι , όχι αυτούς,

Δεν θελει πολλα κιλα αρχιδια οπως λες, πολλα κιλα μαλακιας θελει.

Παντα θα εισαι ο τελευταιος, στα παντα. Πρωτα θα μπαινουν ολα τα αλλα και στο τελος εσυ. Γουσταρεις κατι τετοιο;

Μπορεις ανετα να βρεις μερικες απο αυτες που λυσσανε για πουτσα (και καλα κανουν δικαιωμα τους) και απλα να βρισκεστε οποτε μπορουν (για αυτο εχεις φροντισει και εχεις επιλογες δεν παιζεις ποτε μονο με μια για να μην εχεις εσωτερικο στρες και κανεις μαλακιες, να μπορεις να εισαι ανετος) και περνατε ομορφα και οι δυο σας, και εσυ και αυτη. Απλα, ομορφα. Μη βαζουμε ταμπελες, σχεσεις κτλπ. Οποτε μπορειτε, βρισκεστε και περνατε καλα. Η ιδανικη περιπτωση που θα εχεις αξιοπρεπεια ως αντρας. Καθε αλλη περιπτωση, δηλωνει οτι εισαι μαλακας-βητας οπως πολυ σωστα εχουν πει αλλα μελη στις πρωτες σελιδες.

Ναι, αποτελουν πιο ευκολες περιπτωσεις γυναικων (εχουν κανει αυτα που ηθελαν, τωρα απλα λυσσανε για πουτσα και να περνανε καλα), φερσου αναλογα και περνα και εσυ καλα. Δεν υπαρχει λογος να μπλεξεις, να μετατρεψεις κατι ομορφο και ευχαριστο σε τραγωδια.

Εχει δυνατα εργαλεια να παιξεις μπαλα, απο 30 εως και 40 ετων (μερα με τη μερα αυξανεται συνεχως ο αριθμος χαμος γινεται γυρω μας ολες χωριζουν και ψαχνουν να καβαλησουν καρουζελ απο πουτσες μετα) που ειναι τερμα. Εντοπιζεις μερικες απο αυτες, παιζεις σωστα μπαλα και περνατε ολοι σας ομορφα.

Εχεις δυο επιλογες:

1) Να εισαι ενας απο αυτους που απλα θα τη γαμαει και θα περνατε καλα.

2) Να γινεις ο επομενος μαλακας-παροχος-προσκυνητης-βητας που δεν θα σε εχει σε καμια εκτιμηση (ασε τι λεει, τι γραφουν τα παιδια στη πρωτη σελιδα δες και ξεστραβωσου) και θα σε στιψει σε ολα τα επιπεδα. Γιατι; Γιατι εσυ της το δηλωσες, το ζηταει το κορμι σου αφου δεν καταλαβαινεις. Θες να το νιωσεις καλα.

Υπαρχουν και σπανιες περιπτωσεις που ναι καποιος αντρας θα παρει μια τετοια γυναικα για αλλους λογους τη καθε φορα. Ειναι ομως αλλες αυτες οι περιπτωσεις, σπανιες και ξεχωριστες τη καθε φορα. Μη τα μπλεκουμε.
 

kostas21d

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2018
Μηνύματα
695
Κριτικές
2
Like
240
Πόντοι
6
Μετά από όλα αυτά που λες, μου δείχνεις γιατί είναι συμφέρον για κάποιον άντρα να παντρευτεί χωρισμένη με παιδί; τι θα κερδίσει;
Στον έρωτα φίλε μου δεν υπάρχει η λέξη κέρδος.. Πρόσεξε, στον αληθινό έρωτα.  Τόσο απλό.
Εσείς τα κάνετε τόσο δύσκολα τα πράγματα. Ένας άντρας για μένα χωρίς παιδιά  που μπλέκει με μια  γυναίκα με παιδιά είναι ΜΑΓΚΑΣ , αν ξέρετε τι σημαίνει αυτό. Μάγκας γιατί αντί να επιλέξει να γαμάει απο εδω κι εκεί και να κάνει ένα παιδί το οποίο θα είναι απο το σπέρμα του, αυτός δεν υπολόγισε τέτοια και έδειξε ότι έχει τα άντερα για την γυναίκα που αγαπάει, να αγαπήσει και το παιδί που ήδη έχει αυτή απο πριν και να είναι όλοι μαζί οικογένεια.
 

on92

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.529
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Θα συμφωνησω με τους πιο πολλους,ο γαμος με μια χωρισμενη με παιδια ειναι μαλακια.
Ολοι εχουμε στο οικογενειακο η φιλικο περιβαλλον καποια περιπτωση που ενας αντρας τραβαει τα πανδεινα μολις παντρευτηκε μια χωρισμενη γυναικα.
Βεβαια σε καθε κανονα υπαρχουν και εξαιρεσεις,αλλα γιατι να μπλεξεις σε μια περιπλοκη κατασταση και να μη βρεις καποια ελευθερη ??
Απλα για σεξ ειναι καλες παντως  :knockinb:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.513
Πόντοι
3.656
Στον έρωτα φίλε μου δεν υπάρχει η λέξη κέρδος.. Πρόσεξε, στον αληθινό έρωτα.  Τόσο απλό.
Εσείς τα κάνετε τόσο δύσκολα τα πράγματα. Ένας άντρας για μένα χωρίς παιδιά  που μπλέκει με μια  γυναίκα με παιδιά είναι ΜΑΓΚΑΣ , αν ξέρετε τι σημαίνει αυτό. Μάγκας γιατί αντί να επιλέξει να γαμάει απο εδω κι εκεί και να κάνει ένα παιδί το οποίο θα είναι απο το σπέρμα του, αυτός δεν υπολόγισε τέτοια και έδειξε ότι έχει τα άντερα για την γυναίκα που αγαπάει, να αγαπήσει και το παιδί που ήδη έχει αυτή απο πριν και να είναι όλοι μαζί οικογένεια.

Πόσο χάχας μπορεί να είναι οποιοσδήποτε δηλώνει ότι ο αληθινός έρωτας μπλα μπλα μπλα. Το ότι οι γυναίκες επιβιώνουν από την αρχή του χρόνου λέγοντας ψέμματα και παίζοντας θέατρο, δεν το έχεις ξανακούσει; Men Love, Women Live. Δεν σου περνάει από το μυαλό ότι η γυναίκα που θέλει να τυλίξει κάποιον, γιατί το να μεγαλώσει μόνη της τα παιδιά της είναι πολύ δύσκολο,  θα προσποιηθεί έρωτα; Δεν θα είναι Μάγκας, ηλίθιος θα είναι που θα φορτωθεί τα παιδιά κάποιου άλλου, και στο τέλος δεν θα τον έχουν σε καμία εκτίμηση. Στην πράξη όμως, δείχνει τη δύναμη της φυσικής επιλογής. Τα δικά του γονίδια, δεν θα περάσουν στην επόμενη γενιά. Το πρόβλημα λύθηκε
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.513
Πόντοι
3.656
Θα συμφωνησω με τους πιο πολλους,ο γαμος με μια χωρισμενη με παιδια ειναι μαλακια.
Ολοι εχουμε στο οικογενειακο η φιλικο περιβαλλον καποια περιπτωση που ενας αντρας τραβαει τα πανδεινα μολις παντρευτηκε μια χωρισμενη γυναικα.
Βεβαια σε καθε κανονα υπαρχουν και εξαιρεσεις,αλλα γιατι να μπλεξεις σε μια περιπλοκη κατασταση και να μη βρεις καποια ελευθερη ??
Απλα για σεξ ειναι καλες παντως  :knockinb:

Αν σε τυλίξει και σε δέσει με γάμο, θα σου πω πόσο σεξ θα σου δίνει όταν σιγουρέψει τη θέση της
 

kostas21d

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2018
Μηνύματα
695
Κριτικές
2
Like
240
Πόντοι
6
Δεν θελει πολλα κιλα αρχιδια οπως λες, πολλα κιλα μαλακιας θελει.

Παντα θα εισαι ο τελευταιος, στα παντα. Πρωτα θα μπαινουν ολα τα αλλα και στο τελος εσυ. Γουσταρεις κατι τετοιο;

Μπορεις ανετα να βρεις μερικες απο αυτες που λυσσανε για πουτσα (και καλα κανουν δικαιωμα τους) και απλα να βρισκεστε οποτε μπορουν (για αυτο εχεις φροντισει και εχεις επιλογες δεν παιζεις ποτε μονο με μια για να μην εχεις εσωτερικο στρες και κανεις μαλακιες, να μπορεις να εισαι ανετος) και περνατε ομορφα και οι δυο σας, και εσυ και αυτη. Απλα, ομορφα. Μη βαζουμε ταμπελες, σχεσεις κτλπ. Οποτε μπορειτε, βρισκεστε και περνατε καλα. Η ιδανικη περιπτωση που θα εχεις αξιοπρεπεια ως αντρας. Καθε αλλη περιπτωση, δηλωνει οτι εισαι μαλακας-βητας οπως πολυ σωστα εχουν πει αλλα μελη στις πρωτες σελιδες.

Ναι, αποτελουν πιο ευκολες περιπτωσεις γυναικων (εχουν κανει αυτα που ηθελαν, τωρα απλα λυσσανε για πουτσα και να περνανε καλα), φερσου αναλογα και περνα και εσυ καλα. Δεν υπαρχει λογος να μπλεξεις, να μετατρεψεις κατι ομορφο και ευχαριστο σε τραγωδια.

Εχει δυνατα εργαλεια να παιξεις μπαλα, απο 30 εως και 40 ετων (μερα με τη μερα αυξανεται συνεχως ο αριθμος χαμος γινεται γυρω μας ολες χωριζουν και ψαχνουν να καβαλησουν καρουζελ απο πουτσες μετα) που ειναι τερμα. Εντοπιζεις μερικες απο αυτες, παιζεις σωστα μπαλα και περνατε ολοι σας ομορφα.

Εχεις δυο επιλογες:

1) Να εισαι ενας απο αυτους που απλα θα τη γαμαει και θα περνατε καλα.

2) Να γινεις ο επομενος μαλακας-παροχος-προσκυνητης-βητας που δεν θα σε εχει σε καμια εκτιμηση (ασε τι λεει, τι γραφουν τα παιδια στη πρωτη σελιδα δες και ξεστραβωσου) και θα σε στιψει σε ολα τα επιπεδα. Γιατι; Γιατι εσυ της το δηλωσες, το ζηταει το κορμι σου αφου δεν καταλαβαινεις. Θες να το νιωσεις καλα.

Υπαρχουν και σπανιες περιπτωσεις που ναι καποιος αντρας θα παρει μια τετοια γυναικα για αλλους λογους τη καθε φορα. Ειναι ομως αλλες αυτες οι περιπτωσεις, σπανιες και ξεχωριστες τη καθε φορα. Μη τα μπλεκουμε.
Παιδιά ειλικρινά δεν καταλαβαίνω αυτό το μίσος , γιατί μίσος είναι για τις χωρισμένες με παιδιά. Αν δύο άνθρωποι ερωτευτούν και ο άντρας θέλει την γυναίκα δεν θα σκεφτεί αν αυτή έχει ήδη παιδιά αλλά θα κάνει το παν για να την κερδίσει. Αυτό θα κανει ένας αληθινός άντρας. Ένας καθικαράς το μόνο που θα κάνει θα είναι να συνεχίσει να γαμάει απο εδώ και εκεί και μια μέρα να καταλήξει μόνος του, γιατί όταν πια συνειδητοποιήσει τι έκανε στην ζωή του θα είναι αργά. Γιατί, γιατί όταν είχε την ευκαιρία του αυτός έκλασε mendes  φοβούμενος να πάει με την γυναίκα που ήθελε γιατί αυτή είχε παιδιά.
ΥΓ. Παρουσιάζεις άθελα σου μια εικονα και για τους άντρες και για τις γυναίκες που είναι το λιγότερο γελοία. Ποιός σου είπε αγόρι μου ότι ένας άντρας είναι τόσο χαζός που όταν στην συμβίωση του με την γυναίκα δει τέτοια πραγματα που λες , δεν θα φύγει, αλλά θα κάτσει εκεί; Ξέρεις οι άνθρωποι δεν παντρεύονται την επόμενη μέρα, αλλά ζουν πρώτα μαζί δοκιμαστικα αν σου λέει κάτι.
ΥΓ2. Επιμένετε να λέτε οτι σας βάζουν σε τελευταία μοίρα. Θα επιμείνω και εγώ . Καλά σας κάνουν. Μια χωρισμένη γυναίκα με παιδιά πρέπει να σκεφτεί πολύ καλά και διεξοδικά ποιον θα βάλει στο σπίτι της , γιατί εκεί φίλε μου μεγαλώνουν και τα παιδιά σου, τα οποία αυτόν τον άνθρωπο θα τον βλέπουν κάθε μέρα στο σπίτι. Δεν μπορεί μια γυναίκα ποτέ να βάζει τους γαμιάδες πάνω απο τα παιδιά της. Τελεία.
ΥΓ3. Γιατί το συζητάμε τόσο βρε παιδιά; Απλώς για να γεμίσουμε τις σελίδες; Όποιος έχει τα άντερα ας πάρει μια γυναίκα με παιδιά , όποιος δεν τα έχει ας συνεχίσει να γαμάει απο εδώ κι εκεί . Πολύ απλά τα πράγματα εσείς τα κάνετε δύσκολα
 

kostas21d

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2018
Μηνύματα
695
Κριτικές
2
Like
240
Πόντοι
6
Πόσο χάχας μπορεί να είναι οποιοσδήποτε δηλώνει ότι ο αληθινός έρωτας μπλα μπλα μπλα. Το ότι οι γυναίκες επιβιώνουν από την αρχή του χρόνου λέγοντας ψέμματα και παίζοντας θέατρο, δεν το έχεις ξανακούσει; Men Love, Women Live. Δεν σου περνάει από το μυαλό ότι η γυναίκα που θέλει να τυλίξει κάποιον, γιατί το να μεγαλώσει μόνη της τα παιδιά της είναι πολύ δύσκολο,  θα προσποιηθεί έρωτα; Δεν θα είναι Μάγκας, ηλίθιος θα είναι που θα φορτωθεί τα παιδιά κάποιου άλλου, και στο τέλος δεν θα τον έχουν σε καμία εκτίμηση. Στην πράξη όμως, δείχνει τη δύναμη της φυσικής επιλογής. Τα δικά του γονίδια, δεν θα περάσουν στην επόμενη γενιά. Το πρόβλημα λύθηκε
Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι. Μην το παίζετε επιστήμονες. Μάλλιασε  η γλώσσα μου να το λεω εδώ μέσα.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.513
Πόντοι
3.656
Παιδιά ειλικρινά δεν καταλαβαίνω αυτό το μίσος , γιατί μίσος είναι για τις χωρισμένες με παιδιά. Αν δύο άνθρωποι ερωτευτούν και ο άντρας θέλει την γυναίκα δεν θα σκεφτεί αν αυτή έχει ήδη παιδιά αλλά θα κάνει το παν για να την κερδίσει. Αυτό θα κανει ένας αληθινός άντρας. Ένας καθικαράς το μόνο που θα κάνει θα είναι να συνεχίσει να γαμάει απο εδώ και εκεί και μια μέρα να καταλήξει μόνος του, γιατί όταν πια συνειδητοποιήσει τι έκανε στην ζωή του θα είναι αργά. Γιατί, γιατί όταν είχε την ευκαιρία του αυτός έκλασε mendes  φοβούμενος να πάει με την γυναίκα που ήθελε γιατί αυτή είχε παιδιά.
ΥΓ. Παρουσιάζεις άθελα μου μια εικονα και για τους άντρες και για τις γυναίκες που είναι το λιγότερο γελοία. Ποιός σου είπε αγόρι μου ότι ένας άντρας είναι τόσο χαζός που όταν στην συμβίωση του με την γυναίκα δει τέτοια πραγματα που λες , δεν θα φύγει, αλλά θα κάτσει εκεί; Ξέρεις οι άνθρωποι δεν παντρεύονται την επόμενη μέρα, αλλά ζουν πρώτα μαζί δοκιμαστικα αν σου λέει κάτι.
ΥΓ2. Επιμένετε να λέτε οτι σας βάζουν σε τελευταία μοίρα. Θα επιμείνω και εγώ . Καλά σας κάνουν. Μια χωρισμένη γυναίκα με παιδιά πρέπει να σκεφτεί πολύ καλά και διεξοδικά ποιον θα βάλει στο σπίτι της , γιατί εκεί φίλε μου μεγαλώνουν και τα παιδιά σου, τα οποία αυτόν τον άνθρωπο θα τον βλέπουν κάθε μέρα στο σπίτι. Δεν μπορεί μια γυναίκα ποτέ να βάζει τους γαμιάδες πάνω απο τα παιδιά της. Τελεία.
ΥΓ3. Γιατί το συζητάμε τόσο βρε παιδιά; Απλώς για να γεμίσουμε τις σελίδες; Όποιος έχει τα άντερα ας πάρει μια γυναίκα με παιδιά , όποιος δεν τα έχει ας συνεχίσει να γαμάει απο εδώ κι εκεί . Πολύ απλά τα πράγματα εσείς τα κάνετε δύσκολα

Ακολούθησε λοιπόν τη συμβουλή που δίνεις στους άλλους κι άσε εμάς να νομίζουμε ότι όποιος φορτώνεται παιδιά άλλου είναι ηλίθιος. Παντρέψου κάποια χωρισμένη με παιδιά και καλό έγγαμο βίο. Στο εύχομαι πραγματικά
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Πόσο χάχας μπορεί να είναι οποιοσδήποτε δηλώνει ότι ο αληθινός έρωτας μπλα μπλα μπλα. Το ότι οι γυναίκες επιβιώνουν από την αρχή του χρόνου λέγοντας ψέμματα και παίζοντας θέατρο, δεν το έχεις ξανακούσει; Men Love, Women Live. Δεν σου περνάει από το μυαλό ότι η γυναίκα που θέλει να τυλίξει κάποιον, γιατί το να μεγαλώσει μόνη της τα παιδιά της είναι πολύ δύσκολο,  θα προσποιηθεί έρωτα; Δεν θα είναι Μάγκας, ηλίθιος θα είναι που θα φορτωθεί τα παιδιά κάποιου άλλου, και στο τέλος δεν θα τον έχουν σε καμία εκτίμηση. Στην πράξη όμως, δείχνει τη δύναμη της φυσικής επιλογής. Τα δικά του γονίδια, δεν θα περάσουν στην επόμενη γενιά. Το πρόβλημα λύθηκε

Σωστα τα γραφεις, συμφωνω απολυτα.

Δεν προκειται ομως να σε καταλαβουν, θελουν να το ζησουν, το ζηταει το κορμι τους. Δυστυχως.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Παιδιά ειλικρινά δεν καταλαβαίνω αυτό το μίσος , γιατί μίσος είναι για τις χωρισμένες με παιδιά. Αν δύο άνθρωποι ερωτευτούν και ο άντρας θέλει την γυναίκα δεν θα σκεφτεί αν αυτή έχει ήδη παιδιά αλλά θα κάνει το παν για να την κερδίσει. Αυτό θα κανει ένας αληθινός άντρας. Ένας καθικαράς το μόνο που θα κάνει θα είναι να συνεχίσει να γαμάει απο εδώ και εκεί και μια μέρα να καταλήξει μόνος του, γιατί όταν πια συνειδητοποιήσει τι έκανε στην ζωή του θα είναι αργά. Γιατί, γιατί όταν είχε την ευκαιρία του αυτός έκλασε mendes  φοβούμενος να πάει με την γυναίκα που ήθελε γιατί αυτή είχε παιδιά.
ΥΓ. Παρουσιάζεις άθελα σου μια εικονα και για τους άντρες και για τις γυναίκες που είναι το λιγότερο γελοία. Ποιός σου είπε αγόρι μου ότι ένας άντρας είναι τόσο χαζός που όταν στην συμβίωση του με την γυναίκα δει τέτοια πραγματα που λες , δεν θα φύγει, αλλά θα κάτσει εκεί; Ξέρεις οι άνθρωποι δεν παντρεύονται την επόμενη μέρα, αλλά ζουν πρώτα μαζί δοκιμαστικα αν σου λέει κάτι.
ΥΓ2. Επιμένετε να λέτε οτι σας βάζουν σε τελευταία μοίρα. Θα επιμείνω και εγώ . Καλά σας κάνουν. Μια χωρισμένη γυναίκα με παιδιά πρέπει να σκεφτεί πολύ καλά και διεξοδικά ποιον θα βάλει στο σπίτι της , γιατί εκεί φίλε μου μεγαλώνουν και τα παιδιά σου, τα οποία αυτόν τον άνθρωπο θα τον βλέπουν κάθε μέρα στο σπίτι. Δεν μπορεί μια γυναίκα ποτέ να βάζει τους γαμιάδες πάνω απο τα παιδιά της. Τελεία.
ΥΓ3. Γιατί το συζητάμε τόσο βρε παιδιά; Απλώς για να γεμίσουμε τις σελίδες; Όποιος έχει τα άντερα ας πάρει μια γυναίκα με παιδιά , όποιος δεν τα έχει ας συνεχίσει να γαμάει απο εδώ κι εκεί . Πολύ απλά τα πράγματα εσείς τα κάνετε δύσκολα

Γιατι φτιαχνεις δρακους και κακες μαγισες εκει που δεν υπαρχουν;

Κανεις δεν ειπε οτι μισει τις χωρισμενες με παιδι γυναικες, γιατι καταλαβαινεις οτι να ναι;

Μην ακους εμας, παιξε τη δικη σου μπαλα οπως σου ειπε και ο Μποκολος και καλη επιτυχια.

Σε καθε περιπτωση, μη κατασκευαζεις σκηνικα που δεν υπαρχουν. Το οτι εχουμε αντιθετη αποψη με σενα δεν σημαινει οτι μισουμε τις γυναικες, μη λες πραγματα που ειναι ανοητα.

Δεν το καταλαβα δηλαδη, οποιος δεν θελει να συμφωνει μαζι σου ή με τον χ ψ βητα θα πρεπει να ειναι απαραιτητα μισογυνης;

Οτι να ναι...

Ξεκινα απο το να καταλαβαινεις τα οσα σου γραφουμε και οχι τα δικα σου που θες εσυ να καταλαβεις, ειναι μια καλη αρχη.
 

kostas21d

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2018
Μηνύματα
695
Κριτικές
2
Like
240
Πόντοι
6
Ειπώθηκε επίσης ότι οι χωρισμένες γυναίκες με παιδιά κάνουν κρα να βρουν χορηγό. Πολύ προσβλητικό.
Είμαι παιδί μάνας που έχασε τον άντρα της πριν 22 χρόνια, όσο είμαι και εγώ , και όσα χρόνια ζω δεν προχώρησε με κανέναν, δεν έφερε κανέναν άντρα στο σπίτι,  αλλά είχε εμένα και μόνο προτεραιότητα παρόλο που ήταν κούκλα και είχε τα τυχερά της. Τι κέρδισε , έχει εμένα. Τί έχασε; Τα πάντα. Γιατί όταν εγώ φεύγω μένει μόνη της, γιατί όταν κανω εγω οικογένεια σε λίγα χρόνια  θα είναι μόνη της. Καταλάβατε παιδιά ορισμένα πράγματα;
Αν με ρωτούσατε θα σας έλεγα ότι θα προτιμούσα να είχε κάποιον δίπλα της χίλιες φορές. Να ήξερα ότι όταν φεύγω εγώ δεν μένει μόνη της. Αλλά τώρα δεν έχει πια θέληση για κάτι τέτοιο.
Καταλάβατε Μάγκες μου κάποια πράγματα; Εσείς μπορείτε να μου πείτε ότι καλά έκανε και εμεινε μόνη της, αλλά εμένα αυτό ποτέ δεν θα με βρει σύμφωνο και θα συνεχίσω να τη στηρίζω να βρει κάποιον. Γιατί είναι νέα ακόμα και το αξίζει. Και το σημαντικότερο θέλω να βλέπω ευτυχισμένους τους ανθρώπους , οχι δυστυχισμένους.
ΥΓ. Δεν θα το έγραφα αυτό, αλλά το έκανα για να σας δείξω ότι δεν είναι όλες οι γυναικες με παιδιά που ζουν μόνες τους τόσο απελπισμένες και δεν κοιτάνε μόνο το σεξ και τις σχέσεις. Αν ήθελε τώρα θα ζούσε αρχόντισσα. Μέχρι και πλούσιους απέρριψε για να καταλάβετε.
 

kostas21d

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2018
Μηνύματα
695
Κριτικές
2
Like
240
Πόντοι
6
Ακολούθησε λοιπόν τη συμβουλή που δίνεις στους άλλους κι άσε εμάς να νομίζουμε ότι όποιος φορτώνεται παιδιά άλλου είναι ηλίθιος. Παντρέψου κάποια χωρισμένη με παιδιά και καλό έγγαμο βίο. Στο εύχομαι πραγματικά
Μπορεί να με καταριέσαι τώρα, αλλά ειλικρινά δεν με πειράζει. Εγώ δεν θα είχα τέτοιο κόμπλεξ. Αλλά δεν είναι στις προτεραιότητες μου σε αυτή την ηλικία. Αν πάω 30 ή 40 και μου τύχει, τότε μπορεί και να το κάνω.
 

kostas21d

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2018
Μηνύματα
695
Κριτικές
2
Like
240
Πόντοι
6
Γιατι φτιαχνεις δρακους και κακες μαγισες εκει που δεν υπαρχουν;

Κανεις δεν ειπε οτι μισει τις χωρισμενες με παιδι γυναικες, γιατι καταλαβαινεις οτι να ναι;

Μην ακους εμας, παιξε τη δικη σου μπαλα οπως σου ειπε και ο Μποκολος και καλη επιτυχια.

Σε καθε περιπτωση, μη κατασκευαζεις σκηνικα που δεν υπαρχουν. Το οτι εχουμε αντιθετη αποψη με σενα δεν σημαινει οτι μισουμε τις γυναικες, μη λες πραγματα που ειναι ανοητα.

Δεν το καταλαβα δηλαδη, οποιος δεν θελει να συμφωνει μαζι σου ή με τον χ ψ βητα θα πρεπει να ειναι απαραιτητα μισογυνης;

Οτι να ναι...

Ξεκινα απο το να καταλαβαινεις τα οσα σου γραφουμε και οχι τα δικα σου που θες εσυ να καταλαβεις, ειναι μια καλη αρχη.
Αν δεν καταλαβαίνεις ότι απο τα γραφόμενα σου βγαίνει ένα μίσος για τις γυναίκες τις χωρισμένες με παιδιά, ε τι να σου πω  τότε. Τίποτα. Αρκετά είπαμε. Έχε αυτή την άποψη, να χω και εγώ την δική μου.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Οταν βλεπεις κατι τετοια "Όποιος έχει τα άντερα ας πάρει μια γυναίκα με παιδιά , όποιος δεν τα έχει ας συνεχίσει να γαμάει απο εδώ κι εκεί ." καταλαβαινεις γιατι εχει οδηγηθει εδω που εχει φτασει η ολη κατασταση σε παγκοσμιο επιπεδο...


Καταλαβες; Πρεπει να εχεις αρχιδια-αντερα φιλε...

Δεν εχεις αρχιδια ρε...σαν δεν ντρεπεσαι που γυρνας απο εδω και εκει και γαμας μονο και φευγεις...ντροπη σου.

Προτεινομενη θεραπεια: Το παρακατω βιντεο 10 φορες την ημερα. Αν δεν πιασει, καντες 20, εως να το βλεπεις και στον υπνο σου.

Σαν δεν ντρεπεσαι...δεν εχεις αρχιδια ρε...γαμας και φευγεις μονο...ντροπη σου.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom