Νέα

Πάγια ΟΤΕ isdn

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα fallos200
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

fallos200

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
32
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
0
Ρε σεις ακούστε: Ο ΟΤΕ το διάστημα 2001-2005 περίπου, από λάθος του δεν μου έβαζε τα πάγια του Ιsdn στους λογαριασμούς.Εν τω μεταξύ επειδή οι λογαριασμοί ήταν αρκετά μεγάλοι λόγω της σύνδεσης στο διαδίκτυο (επακ) και ποτέ δεν κοίταξα τι πληρώνω.Οπότε μια ωραία πρωία (το 2007 νομίζω;) μου στέλνει μια απανταχούσα που λέει οφείλετε 1250 περίπου ευρώ περίπου.
Ωραία λέω κι εγώ να τα πληρώσω.Σε πόσες δόσεις τους ρωτάω;Α μου λένε το πολύ σε 3-4 δόσεις.
Τι λέτε λέω ρε παιδιά;Για δικό σας λάθος θα τρέχω εγώ;Τόσες δόσεις όσες και τα λάθη σας. Δηλαδή κάθε μήνα το ποσό του παγίου που δεν είχε καταχωρηθεί. Α μου λένε βγαίνουν 80 δόσεις δε γίνεται.Οκ λέω πόσες μπορούμε; Ε μου λένε (επιτροπή επίλυσης διαφορών) να κάνουμε 25 δόσεις των 50 ευρώ περίπου. Άντε λέω δεν πάει στο διάολο.
Πληρώνω την πρώτη δόση πληρώνω και τη δεύτερη όμως ο λογαριασμός ερχόταν με την ίδια αναδρομική χρέωση.Δηλαδή στον επίσημο λογαριασμό δεν φαινόταν ότι είχα πληρώσει κάποιο ποσό από την αναδρομική χρέωση.Το λέω στη διευθύντρια του υποκαταστήματος και μου λέει έχετε δίκιο έχουμε ένα πρόβλημα με το πρόγραμμα που βγάζει τους λογαριασμούς. Και πως θα είμαι σίγουρος ότι δε θα μου τα ξαναζητήσετε της λέω.(Μούδινε κάτι μουτζουρωμένα χαρτιά για απόδειξη που δεν ξεχώριζες τι λένε και που αναφερόταν το ποσό που πλήρωνα.)Τέλος πάντων εκνευρισμένος έφυγα και πήγα HOL με την οποία είμαι πλήρως ευχαριστημένος. Από τότε συνεχίζουν και μου στέλνουν λογαριασμούς με επαυξήσεις και δε συμμαζευεται.Εγώ σταρχίδια μου. Δεν τους πληρώνω τίποτα.Ας μου τα ζητήσουν δικαστικώς.
Εχει τύχει σε κανένα σας ?
ΟΤΕ; ΠΟΤΕ
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
υπόψιν ότι ο οτές φημίζεται για την καλύτερη αξιοπιστία σε όλους τους τομείς του σε σχέση με τις άλλες εταιρίες.

μια ξαδέρφη μου ήταν στην forthnet στην κρήτη στο πρόγραμμα αυτό με το 24 internet και απεριόριστες κλήσεις. της ερχόντουσαν χρεώσεις που δεν έπρεπε και έκανε πόλεμο για να την βγάλουν από το πρόγραμμα αυτό, ακόμα και μετά την διακοπή πλήρωνε.
ο οτέ έχει τα την πιο αξιόπιστη γραφειοκρατία αλλά άμα είναι στόκος ο άλλος προφανώς μπορεί να σκατώσει τα πάντα.
 
OP
OP
F

fallos200

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
32
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
0
Αξιόπιστος ΟΤΕ;
Το άλλο με τον τοτό το ξέρεις;
Δεν έχω τίποτα με τον ΟΤΕ και θα ήμουν ο τελευταίος που θα προέτρεπα να πάμε σε ιδιωτικά δίκτυα (HOL=ΚΟΚΚΑΛΗΣ+ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ) αλλά εμένα δε με σεβάστηκε.
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Από τότε συνεχίζουν και μου στέλνουν λογαριασμούς με επαυξήσεις και δε συμμαζευεται.Εγώ σταρχίδια μου. Δεν τους πληρώνω τίποτα.Ας μου τα ζητήσουν δικαστικώς.
Εχει τύχει σε κανένα σας ?
ΟΤΕ; ΠΟΤΕ
Εσύ στ΄ αρχίδια σου, αλλά θα στα πάρουν κανονικά και επαυξημένα παίχτη μου. Ο ΟΤΕ αν δεν κατάλαβες, είναι κράτος.
 

hounik

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Δεκ 2005
Μηνύματα
614
Κριτικές
25
Like
87
Πόντοι
5.765
Αξιόπιστος ΟΤΕ;
Το άλλο με τον τοτό το ξέρεις;
Δεν έχω τίποτα με τον ΟΤΕ και θα ήμουν ο τελευταίος που θα προέτρεπα να πάμε σε ιδιωτικά δίκτυα (HOL=ΚΟΚΚΑΛΗΣ+ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ) αλλά εμένα δε με σεβάστηκε.
θα στα παρει δικαστικα με τοκο και δικαστικα εξοδα,καλο ειναι να κανεις εκ νεου διακανονισμο και να κλεισεις το θεμα.
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Άστον να εκπαιδευτεί - τι του τα λες.... :rolleyes:
 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
ΑΚΟΜΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ ADSL ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ 

Αθήνα, 08/05/2009 

Μεγαλύτερες ταχύτητες
o Όλες οι συνδέσεις 1 Mbps αναβαθμίζονται αυτόματα σε 2 Mbps
o Όλες οι συνδέσεις 4 Mbps αναβαθμίζονται αυτόματα σε 8 Mbps
Χαμηλότερες τιμές σε όλες τις ταχύτητες:
o 2 Mbps
o 8 Mbps
o Έως 24 Mbps
Ωφελημένοι οι πάνω από 1 εκατομμύριο υφιστάμενοι και όλοι οι νέοι πελάτες ADSL του ΟΤΕ


:cheesy:
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Αξιόπιστος ΟΤΕ;
Το άλλο με τον τοτό το ξέρεις;
Δεν έχω τίποτα με τον ΟΤΕ και θα ήμουν ο τελευταίος που θα προέτρεπα να πάμε σε ιδιωτικά δίκτυα (HOL=ΚΟΚΚΑΛΗΣ+ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ) αλλά εμένα δε με σεβάστηκε.
είσαι ένας στους τόσους,
στις άλλες εταιρίες είναι πολλοί στους "μετρημένους στα δάχτυλα συνδρομητές"
όσο για τα λεφτά , θα τα πληρώσεις όλα. είναι ένα πράγμα σαν την εφορία
 

joe125

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2006
Μηνύματα
407
Like
62
Πόντοι
1
Παίδες σκέφτομαι να αλλάξω τον ΟΤΕ και να βάλω TELLAS τι λέτε???
Έχει ακούσει κανείς για παράπονα η καλά λόγια??? :helpplea:
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Παίδες σκέφτομαι να αλλάξω τον ΟΤΕ και να βάλω TELLAS τι λέτε???
Έχει ακούσει κανείς για παράπονα η καλά λόγια??? :helpplea:
αυτό θέλει ψάξιμο.
ρώτα κανέναν τεχνικό της κάθε εταιρίας τα εξής:
αν υποστηρίζει τις ταχύτητες που θα πληρώνεις, αν υπάρχει κεντρικός κόμβος(ενισχυτής ... κάτι τέτοιο είναι δεν θυμάμαι πως λέγεται ακριβώς) κοντά στην περιοχή σου, αν έχει πολλούς συνδρομητές και φορτώνουν το δίκτυο συνέχεια με αποτέλεσμα της πτώσης της ταχύτητας, πότε θα είναι συνδεδεμένο


και φυσικά θα συγκρίνεις μόνος σου τις τιμές ανά ταχύτητα
 

kovi1

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2008
Μηνύματα
98
Like
0
Πόντοι
0
Φιλε πληρωσε γιατι οταν θα φτασει η υποθεση στο δικαστηριο περιπου μετα απο 2 χρονια θα πληρωσεις τα μαλιοκεφαλα σου: 1250 + τοκους επι 2 χρονια + δικαστικα εξοδα. Και το κακο ειναι οτι εχεις παραδεχτει ηδη την οφειλή αφου ξεκινησες να πληρωνεις. Ασε που καμμια μερα θα πας να κανεις καμμια δουλεια στην εφορια και εκει θα σε μπλοκαρουν και θα σου βγαλουν το φιρμανι! Παζαρεψε οσο το δυνατο περισσοτερες δοσεις και θα το δεχτουν!!!
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Μάγκες - νομίζω ότι το κατάλαβε τώρα. :grin:
 

cooljohn

Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2009
Μηνύματα
207
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
11
Παίδες σκέφτομαι να αλλάξω τον ΟΤΕ και να βάλω TELLAS τι λέτε???
Έχει ακούσει κανείς για παράπονα η καλά λόγια??? :helpplea:

Αδερφέ, όσο κι αν ακούγεται γενικόλογο και κλισέ, είναι "να σου τύχει"... Όλοι λίγο πολύ έχουν προβλήματα και το μπαλάκι πάει κι έρχεται. ο οτε μας σαμποτάρει, ο οτε νίπτει τας χείρας του κλπ κλπ. Από θέμα ταχυτήτων και ποιότητας σύνδεσης, όσο πιο κοντά είσαι στο τοπικό κέντρο του οτε, τόσο καλύτερα, αλλά κι αυτό δε φτάνει... Οι ταχύτητες είναι πάντα ΕΩΣ και αυτή ειναι η φύση της τεχνολογίας δεν είναι ελληνική... παγαποντιά! Παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο, ακόμα κι εντός του κτιρίου σου, όπως η εσωτερική καλωδίωση, οι πρίζες που έχεις, η απόσταση του router απο την πριζα κλπ. κλπ.
Ως προς την οργάνωση και τη γραφειοκρατεία, επίσης είναι να μη σου τύχει! Εγώ στο παρελθόν "παρακαλούσα" επί μήνες τη forthnet να... τους πληρώσω και δε μπορούσα να επικοινωνήσω μαζι τους με τίποτα, μέχρι που βρήκα άκρη μέσω ενός γνωστού που δούλευε εκεί, ώστε να ξεκινήσουν οι χρεώσεις κανονικά....
Ρίξε μια ματια εδω ωστε να δεις στην περιοχή σου πως πάνε οι πάροχοι  ;)
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
είσαι ένας στους τόσους,
στις άλλες εταιρίες είναι πολλοί στους "μετρημένους στα δάχτυλα συνδρομητές"
όσο για τα λεφτά , θα τα πληρώσεις όλα. είναι ένα πράγμα σαν την εφορία

Μην ακούω κουλά...
Ο ΟΤΕ ποτέ δεν έστελνε καθυστερούμενους λογαριασμούς μέσω εφορίας ούτε και είναι νπδδ για να κάνει κάτι τέτοιο...
Οι διαφορές με τον ΟΤΕ είναι "ιδιωτικού δικαίου" και έχει φτάσει σε σημείο να έχει αναθέσει την είσπραξη καθυστερούμενων οφειλών σε εισπρακτικές εταιρείες...

Όσο για το φίλο, έπρεπε να είχε συμβουλευτεί δικηγόρο από την αρχή και να τους είχε γράψει στα αρχίδια του από τότε...
Αλλά ακόμη και αν ο ΟΤΕ ασκήσει αγωγή, είναι αμφίβολο αν θα πάρει όλο το ποσό- μπορεί να μην πάρει και τίποτα...
Το πιο πιθανό είναι να συνεχίσει να ζαλίσει τον έρωτα του συναγωνιστή χωρίς να προβεί σε δικαστική ενέργεια...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom