Νέα

Όλα όσα θα θέλατε να μάθετε για Ουκρανίδες μουνάρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 18K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Don Frantcesco

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2013
Μηνύματα
447
Κριτικές
1
Like
52
Πόντοι
1
Θεματολογία του σάιτ δεν είναι οι γεωπολιτικές αναλύσεις.  :hi:
 

kavlomenos leon

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
2.148
Like
2
Πόντοι
16
ξερει κανεις μηπως το μελος Ιωσηφ Μπλασκος αν γραφει με αλλο ονομα ή αν ειναι καλα? Ειναι εξαιρετικος! σήμερα τελείωσα την ανάγνωση όλων του των δημοσιευσεων! τι να πω!! Συγχαρητήρια, αν και εχει λιγο μονοδιαστατη αποψη για τα τεκταινομενα επι ΕΣΣΔ, βασικά γνωρίζει οσα η δυτικη προπαγανδα του διδαξε. Παραμενει εξαιρετικος στα υπολοιπα!
μια χαρα ειναι μιλησαμε λιγο σημερα.αν παω κιεβο δεκεβριο η φεβραρη θα τον συναντησω.ειναι θεος!αντιπρωσωπευη την πραγματικοτητα στο κιεβο.
 

kavlomenos leon

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
2.148
Like
2
Πόντοι
16
[quote author=Don Frantcesco  link=topic=45007.msg7148971#msg7148971 date=1473451950]
Κρύφτηκε στο λαγούμι του. Βγήκαν και έγραψαν πιο έμπειρα μέλη και τα παραμύθια του Ιωσηφ ούτε στα νήπια δεν περνάν.
[/quote]ολοι οι ασχετοι απο κιεβο σιγουρα θα αμφισβητουν τον μεγαλο δασκαλο.δωσε μας εσυ τι εμπειριεσ εχεις.διαβαζοντας πριν 3 χρονια τον δασκαλο διαβασα ολα οσα ελεγα και περασα στουσ φιλους μου απο το 1990 μεχρι 2016 που παω εκει.37 θα κλισω μην νομιζεισ κανας πενηνταρης ειμαι φιλε.στο πρωσωπο του δασκαλου με τισ ιστοριεσ και εμπειριεσ του ηταν σαν να εβλεπα τον εαυτο μου.οσα περασε,επαθε,εμαθε τα παθαμε ολοι εκει για αυτο αμφισβιτω τουσ συχρονουσ δον ζουαν που γνωρισαν την χωρα το 2015-2016.ο ιωσηφ δεν λεει παραμυθια,τοτε ειμαι και εγω παραμυθασ που ειπα οσα κακα μου ετυχαν εκει.θα μπορουσα να λεω πως γαμω και δερνω και ιστοριεσ τυπου κμαν με φανταστικα καμακια και δακτυλιασματα  στα τρενα αλλα προσπαθω να ειμαι ρεαλιστησ λεγοντας την πραγματικοτητα παρα να ειμαι αρεστος.τι μπορει να μας πει καπειοσ απο τους παλιουςη που οι περισοτεροι ειναι οι τυποι που πρωτωγνωρησε ο ιωσηφ  στην αρχη της σταδιοδρομιας του σαν απλοσ επισκεπτησ τοτε οτι γαμανε και τους παρακαλανε οι γκομενεσ ενω η πραγματικοτητα καπειοσ ουκρανοσ ταξιτζησ η ξενοδοχοσ απο το χερακι τουσ επερνε να γαμησουν.
 

kavlomenos leon

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
2.148
Like
2
Πόντοι
16
ο δασκαλοσ χαρισε γνωσεις και γελιο.του ειμαι ευγνωμων που μπορω να τον απολαμβανω ακομα.σαν μαθητης δεν σταματω ποτε να συμβολευωμε τον δασκαλο αν και ξερω ο ιδιοσ παντα τισ απαντησεισ του μου αρεσει να μου τισ λεει ο ιδιοσ χαχαχαχα.μετα τον ιωσηφ το χαος.αληθεια αυτοι που τον αμφισβητουσαν ποτε πηγανε πανω τελευταια φορα?
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
.....τι μπορει να μας πει καπειοσ απο τους παλιουςη που οι περισοτεροι ειναι οι τυποι που πρωτωγνωρησε ο ιωσηφ  στην αρχη της σταδιοδρομιας του σαν απλοσ επισκεπτησ τοτε οτι γαμανε και τους παρακαλανε οι γκομενεσ ενω η πραγματικοτητα καπειοσ ουκρανοσ ταξιτζησ η ξενοδοχοσ απο το χερακι τουσ επερνε να γαμησουν.

Στο σχολείο -αν πάτησες ποτέ- δεν σου μάθανε κάτι για σημεία στίξης, και για σίγμα το τελικό; Είναι ανάγκη να μας βγάζεις τα μάτια για να σε διαβάσουμε; Εεεε;
Εμπας περιπτώσι, παρά τις τορπίλες που έχεις πετάξει κατά καιρούς, όλο το ρεζουμέ του νήματος κρύβεται στο υπογραμμισμένα. Αει γειά σου. Έτσι είναι..... Ακριβώς όπως τα γράφεις.
Τοχω πει και θα το ξαναπώ. Αν δεν ξέρεις την γλώσσα, δεν σε παίρνει για γαμπρός στην Ουκρανία. Ακόμα και αν έχει φουσκωμένο πορτοφόλι. Τελεία και παύλα. Όταν έπεσε το καθεστώς, και μέχρι το 95-96, ΝΑΙ.... σχεδόν σε παρακαλούσανε. Τα τελευταία 20 χρόνια γιοκ. Παίζει ένα περίεργο σκηνικό εδώ που για μένα είναι ανεξήγητο. Μια διάσταση του θα σας δώσω ευθύς αμέσως. Είμαι προχθές σε κάποια πόλη της Ουκρανίας σε ένα μπαρ-εστιατόριο και απέναντι μου κάθονται 2 γκόμενες για τι οποίες ξέρω αποδεδειγμένα ότι ψωνίζονται. Αρχικά ήρθαν κάτι Τούρκοι και κάτσανε απέναντι τους, και αρχίσανε κάτι χαζοκαμάκια και λοιπές μαλακίες. Ενας πήγε και στο τραπέζι τους και κάτι τους έλεγε, ώσπου έφυγε με την ουρά στα σκέλια. Παρόμοιο σκηνικό έγινε στο καπάκι με κάτι Έλληνες. Νεαρά παιδιά και εμφανίσιμα. Ούτε που τούς κοιτάξανε. Αυτό εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω με τίποτα.  Έχω μείνει στην Ουκρανία πάνω απο 2 χρόνια τα τελευταία 10 χρόνια. 2-3 γκόμενες (που λέει ο λόγος) κατάφερα να βγάλω. Μια γκαρσόνα (αφού με είχε σερβίρει πάνω από 300 καφέδες), μια ρεσεψιονηστρια που για να αποδεχτεί την πρόσκληση μου για δείπνο της έκανα για πάνω από 2 μήνες τον καραγκιόζη, και μια ταξιτζού την οποία έπαιρνα για τις μετακινήσεις μου. Ακόμα και στην Αίγυπτο να ήμουν πιστεύω ότι θα είχα ποιο πολλές επιτυχίες. Τις υπόλοιπες φορές την έβγαζα όπως αναφέρεις παραπάνω. Ζητούσα από τον σεκιουριτά του ξενοδοχείου να μου στείλει κανα τσούρμο να διαλέξω. Η αλήθεια να λέγεται, μερικές φορές πέτυχα κάτι απίθανα τεμάχια με αυτόν τον τρόπο. Με μερικές από αυτές κράτησα επαφή και με επισκεπτόταν συχνά-με το αζημίωτο πάντα. Μια άλλη μέθοδο που πήγα να δοκιμάσω, ήταν με sms από σάιτ γνωριμιών. Έστειλα (πρόσφατα) πάνω από 30 μηνύματα αρχικά στα Αγγλικά, και μετά στα ρώσσικα (μεταφρασμένα από τον μεταφραστή)σε 30 διαφορετικές γκόμενες. Μόνο 1 απάντησε, και αυτή δεν δέχτηκε να έρθει στο ξενοδοχείο μου, παρά ήθελε να πάω στον χώρο της. Φυσικά αρνήθηκα. Δεν ενέδωσε ακόμα και όταν της πρόσφερα τα διπλά, τα οποία με τις σημερινές ισοτιμίες είναι βέβαια σαν τζάμπα.....
 

kavlomenos leon

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
2.148
Like
2
Πόντοι
16
χαχαχαχαχαχ λευτερη μου αυτα λεω και εγω.ενω ξερω ειναι βιζιτες μολις παω να κοντεψω με γραφουνε κανονικα.νομιζουν οτι θα χασουν χρονο και απαντανε μονο απο ιτερνετ.πλισιαζω εξω απο το καφε που στεκετε, σαν κυριος προτεινω καφε και μετα στην συζητηση θα ριξω το συνθημα για να την ψωνισω.τι θελει να τισ πω αμεσως θελω να σε γαμησω ποσα?περνα και  κοσμοσ που μασ ξερει διπλα και κοπελιτσεσ που γουσταρω δουλευουν γυρω χαχαχαχα.αυτα λεω στον τρελο κμαν που μου λεει για καμακια.τυχεροι οι τουρκοι που δεν τους μαδησαν και μετα να φυγουν οι πουτανεσ.οπως την παρεα μου στο παλαντιουμ 32000 γριβνα δωσαμε στην βοτκα γρει γκουσ,φρουτα,ναργιλε και σουσι χαχαχαχαχχαχαχα.δεν πηραζει πληρωσαν τα παιδεια και μετα εγιναν αρνακια να με ακουνε οτι τους λεω.νομιζαν ετσι παιζει οδυσσο,σαν κυπρο ανοιγουν μπουκαλα και μαζευουν γκομενεσ να κερνουν.τουσ ειπα παιδεια με το ρειτ ειναι σαν να πληρωναμε πριν 2 χρονια 3200 ευρο!τωρα δωσαμε τα μισα 1100 για να κανετε τουσ οραιους 2 ωρες.μετα τους εφεραν βιζιτεσ στο χοτελ 100 ευρο τοπ και εμειναν ευχαριστημενοι.
 

babinos077

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2011
Μηνύματα
579
Like
0
Πόντοι
6
Καλησπέρα παιδιά :hi: Έχω γνωρίσει μια γκόμενα απο Lviv και σκέφτομαι να πάω ένα ταξιδάκι στην Ουκρανία,όχι μόνο για την γκόμενα γενικά μου αρέσουν τα ταξίδια και δεν έχω πάει ποτέ Ουκρανία...Είμαι νέος 28 χρονων και θα ήθελα να βγάλω και καμια άλλη γκόμενα όχι μόνο την γνωστή μου. Αυτή δεν έχει πρόβλημα να έρθει στο Κίεβο ή να πάω εγώ στο Lviv... Τι μου προτείνετε Κιεβο ή lviv? Διάβαζα που λέγατε ότι έχει χαλάσει το Lviv και πλέων μόνο το Κίεβο έχει μείνει βράχος :grin: Ρωσικα δε μιλάω καθόλου μόνο Αγγλικά :)
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
Καλησπέρα παιδιά :hi: Έχω γνωρίσει μια γκόμενα απο Lviv και σκέφτομαι να πάω ένα ταξιδάκι στην Ουκρανία,όχι μόνο για την γκόμενα γενικά μου αρέσουν τα ταξίδια και δεν έχω πάει ποτέ Ουκρανία...Είμαι νέος 28 χρονων και θα ήθελα να βγάλω και καμια άλλη γκόμενα όχι μόνο την γνωστή μου. Αυτή δεν έχει πρόβλημα να έρθει στο Κίεβο ή να πάω εγώ στο Lviv... Τι μου προτείνετε Κιεβο ή lviv? Διάβαζα που λέγατε ότι έχει χαλάσει το Lviv και πλέων μόνο το Κίεβο έχει μείνει βράχος :grin: Ρωσικα δε μιλάω καθόλου μόνο Αγγλικά :)

Κίεβο με τα χίλια.Πες στη γκόμενα Λβιφ να έρθει Κίεβο να σε δει.Αν δεν έρθει χέστην.Λβιφ περθαμένα πράγματα πλέον Κίεβο επί γης παράδεισος το πάλαι ποτέ ανατολικό μπλοκ στις αναλαμπές του.
 

kavlomenos leon

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
2.148
Like
2
Πόντοι
16
Κίεβο με τα χίλια.Πες στη γκόμενα Λβιφ να έρθει Κίεβο να σε δει.Αν δεν έρθει χέστην.Λβιφ περθαμένα πράγματα πλέον Κίεβο επί γης παράδεισος το πάλαι ποτέ ανατολικό μπλοκ στις αναλαμπές του.
ειπε γνωρισε γκομενα αρχοντα αλλα δεν ειπε που η πως.σαν απειρο παιδακι αν ειναι απο ιτερνετ θα ειναι καμια πουτανα που θελει λεφτα μονο χωρισ συναντηση οπως ολεσ στο ιτερνετ.αν την γνωρισε ελλαδα τουριστρια αμφιβαλω να την δει εκει η μπορει να ερχετε για καφε,φαι και μετα στον γκομενο λεγοντασ δικαιολογιεσ για φιλιεσ και μαλακιεσ οπως λενε στουσ αγαθουληδεσ ξενουσ.φιλοσ μου βγαινει με μια καραπουταναρα ουκρανη κυπρο και αυτη γραφη κατι μαλακιεσ για αγαπεσ και τετεια 35 ειναι φενεται οτι ειναι καραπουταναρα αλλα δεν λεω κατι στο παιδι.απλα γελω με τισ βλακειεσ που γραφει στα ρωσικα και τα κανει τρασλειτχαχαχαχα σαν να γραφει πουτανα του πρακτορειου γαμου σε αγαπουληδεσ χαχαχαχ.αν ο φιλοσ σε περιπτωση που παιζει αυτο το σεναριο σκαμ τον συμβουλευω να μην στειλει λεφτα ουτε να περιμενει οτι θα τον συναντησουν.προχτεσ  εμφανιστηκε η πιτσιρικα που περιμενα απο πολταβα και  θελει να βρεθουμε.ερχοταν με το λεωφορειο να με βρει,χαθηκε μολισ εφτασε και εμφανιστηκε απο θαυμα μετα απο 3 χρονια.την δικααιολογω την καυμενη μαλλον περασε απο το τριγωνο τον βερμουδων το λεοφορειο χαχαχαχαχαχα
 

kavlomenos leon

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
2.148
Like
2
Πόντοι
16
δεν..
ουτε πουτανες,ουτε σπονσοριλικια,ουτε γκομενιλικια παιζουν Βελιγραδι..
Και αν ξεφυγεις λιγακι φροντισε να εχεις ασφαλεια με αεροδιακομιδη αφου δεν υπαρχει περιπτωση να γυρισεις ορθιος..
Οι Σερβοι ειναι εκ φυσεως υπερμεγεθεις..
ΟΛΟΙ εχουν βιωσει τραγωδιες στις οικογενειες τους λογω εμφυλιου..
ΟΛΟΙ γυμναζονται σε μονιμη βαση..
Η συντριπτικη πλειοψηφια κατεχει πολυ καλα μια ή & παραπανω πολεμικες τεχνες & καπακι εχει μεγαλη εμπειρια απο τσαμπουκαδες στον δρομο-στα γηπεδα..
Οι δε Σερβες ειναι πολυ υπερηφανες για να ξεπεσουν στην πουτανια που εσυ στοχευεις..
Τα υπερ 10αρια ειναι ΙΧ πουτανες εκτος χωρας..
Τα 10αρια ειναι ΙΧ ψωλες εντος χωρας των αρχιμαφιοζων που ποτε δεν θα ηθελες να συναντησεις εστω & τυχαια..
Η καταταξη συνεχιζεται αναλογικα..
Καβαντζωμενες ολες οσες ανηκουν ηλικιακα στην γαμευσιμη ηλικια..
Τραβα Ουγγαρια-Τσεχια στον παραδεισο του καθε μπουρδελιαρη..
Αν δε εχεις ορεξη για τσαμπα γαμησι νυχθημερον,πηγαινε τωρα ή μεσα στον Σεπτεμβριο στο Valalta Naturist Camp-Rovinj στην Κροατια οπου μαζευονται οι μισοι swingers της Ευρωπης,αφου οι αλλοι μισοι (φραγκατοι) ειναι στην Cap D'Agde στην Γαλλια.. 
σημερα με μια φιλη ουκρανη μιλουσαμε για σερβους και ελεγε ειναι ομορφοι χωρισ να εχει δει ποτε η παει εκει.τησ λεω δεν τουσ βρισκω ωραιουσ και τουσ οραιουσ λιγουσ ολοι ιδια φατσα μου φενονται.σκαει μια παρεα καταλαβα σερβοι η βουλγαροι.τελικα σερβοι!ολοι γυμναζμενοι των οινομενων εθνων ηταν τα παιδια αλλα εμφανιση χαλια,μονο κορμι.τησ λεω τοτε συγρινεισ αυτους με μενα?οκ κοντοσ ειμαι και οχι γυμνασμενοσ αλλα οταν δουνε το ντυσιμο μου και στην πρωτη μπουκαλα εξαφανιζολ αυτοι χαχαχαχα.δεν μασαω ουτε τουσ υπολογιζω
 

kavlomenos leon

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
2.148
Like
2
Πόντοι
16
ανακαλυψα εχει μασαζ για γυναικεσ οδυσσο εκει που παει συνεχεια η τρελη.μασερ νεαροσ πολυ οραιοσ και ειδα στο ιτερνετ 2000 φιλεσ ολεσ κουκλεσ!μαλλον εκει πανε ολεσ να γαμιουνται οπως η πουτανα η τρελη για να μην εχουν προβλημα με τον αντρα τουσ τησ τσακωσει με κανα γκομενο.μας μενουν μονο οι βιζιτεσ να γαμαμε
 

kavlomenos leon

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
2.148
Like
2
Πόντοι
16
Καλησπέρα παιδιά :hi: Έχω γνωρίσει μια γκόμενα απο Lviv και σκέφτομαι να πάω ένα ταξιδάκι στην Ουκρανία,όχι μόνο για την γκόμενα γενικά μου αρέσουν τα ταξίδια και δεν έχω πάει ποτέ Ουκρανία...Είμαι νέος 28 χρονων και θα ήθελα να βγάλω και καμια άλλη γκόμενα όχι μόνο την γνωστή μου. Αυτή δεν έχει πρόβλημα να έρθει στο Κίεβο ή να πάω εγώ στο Lviv... Τι μου προτείνετε Κιεβο ή lviv? Διάβαζα που λέγατε ότι έχει χαλάσει το Lviv και πλέων μόνο το Κίεβο έχει μείνει βράχος :grin: Ρωσικα δε μιλάω καθόλου μόνο Αγγλικά :)
τωρα που σε ξαναδιαβαζω καταλαβα απο ιτερνετ μιλασ με καραπουταναρεσ που μιλανε αγγλικα.αδικα πασ αν πασ για αυτην.μονοσ παλι θα παρεισ πουλλον εκτοσ αν ακολουθησεισ τον δρομο ταξιτζηδων και ξενοδοχειον.φιλοσ εμενε οδυσσο σε πολυτελεσ ξενοδοχειο την επαθε μονο γκομενεσ δουλευαν ρεσεψιον.ντρεποταν τι να τουσ πει,ηταν και καλα κοριτσακια που ειδα.τελικα γνωριστηκαμε τυχαια και πηδηξε σε σαλλον 50 ευρο.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Καλησπέρα παιδιά :hi: Έχω γνωρίσει μια γκόμενα απο Lviv και σκέφτομαι να πάω ένα ταξιδάκι στην Ουκρανία,όχι μόνο για την γκόμενα γενικά μου αρέσουν τα ταξίδια και δεν έχω πάει ποτέ Ουκρανία...Είμαι νέος 28 χρονων και θα ήθελα να βγάλω και καμια άλλη γκόμενα όχι μόνο την γνωστή μου. Αυτή δεν έχει πρόβλημα να έρθει στο Κίεβο ή να πάω εγώ στο Lviv... Τι μου προτείνετε Κιεβο ή lviv? Διάβαζα που λέγατε ότι έχει χαλάσει το Lviv και πλέων μόνο το Κίεβο έχει μείνει βράχος :grin: Ρωσικα δε μιλάω καθόλου μόνο Αγγλικά :)

Αν με την τύπισσα υπάρχει κάποια θετική προοπτική στον ορίζοντα για να γίνει κάτι (και εφόσον δεν ισχύουν όσα σωστά, σημειώνει ο λέοντας
με σούζον το βίλλον) τότε τραβήξου στην έδρα της στο Λβόφ που είναι πανέμορφη
πόλη και έχεις να δείς και να κάνεις πολλά πράγματα. Αν δέσει το γλυκό με την τύπισσα και δεν σε έχει τυχόν μόνο στο μέλι και μάδημα
(και τηγανίτα καθόλου), τότε μπορείτε να πάτε μαζί και Κίεβο. Σαν νεαρός και στο ξέμπαρκο, χωρίς γλώσσα, δεν νομίζω ότι υπάρχει
δυνατότητα να βγάλεις άλλη γκόμενα. Για εργαζόμενες, άλλο θέμα. Οπότε θα σε συμβούλευα να ασχοληθείς με την ευκαιρία που σου δόθηκε
και να πας Λβόφ, και στο μέλλον, βλέπεις και πράττεις αναλόγως με άλλες, και με βάση την εμπειρία που θα αποκτήσεις.
Πριν φύγεις, σιγουρέψου όμως και κάνε προκαταβολικά την καβάντζα σου, για τυχόν στραβή, διότι ο καβλολέοντας
σε αρκετά έχει δίκιο να σε προειδοποιεί, καθώς μέσω διαδικτυακών γνωριμιών γίνονται γενικώς διάφορα.

Μην ακούς τις μαλακίες που γράφει ο Κμαν, διότι στο μυαλό του συγχέει το ελεύθερο καμάκι με τον πληρωμένο έρωτα. Το Λβόφ, είναι μια όμορφη, ερωτική και φιλόξενη πόλη. Σαν μόνο αρνητικό, να προσθέσω ότι οι μετακινήσεις στους δρόμους έχουν τώρα δυσκολέψει αρκετά διότι έχουν πέσει αρκετά κονδύλια και κάνουν παντού έργα, πεζόδρομους, κλπ. Το Κίεβο, από κάθε άποψη είναι πιο δύσκολη πόλη για κάποιον που δεν έχει προηγούμενη εμπειρία από Ουκρανία.
Στο μόνο που θα συμφωνήσω με τον άρχοντα βαλκανιόπουτσο, είναι ότι στο Κίεβο είναι καλύτερα τα πράγματα από θέμα τιμών, επιλογών και ποσότητας στις βίζιτες. Και πάλι, όμως, το παίγνιο δεν είναι για τον καθένα. Καλή συνέχεια  :hi:
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Αν με την τύπισσα υπάρχει κάποια θετική προοπτική στον ορίζοντα για να γίνει κάτι (και εφόσον δεν ισχύουν όσα σωστά, σημειώνει ο λέοντας
με σούζον το βίλλον) τότε τραβήξου στην έδρα της στο Λβόφ που είναι πανέμορφη
πόλη και έχεις να δείς και να κάνεις πολλά πράγματα. Αν δέσει το γλυκό με την τύπισσα και δεν σε έχει τυχόν μόνο στο μέλι και μάδημα
(και τηγανίτα καθόλου), τότε μπορείτε να πάτε μαζί και Κίεβο. Σαν νεαρός και στο ξέμπαρκο, χωρίς γλώσσα, δεν νομίζω ότι υπάρχει
δυνατότητα να βγάλεις άλλη γκόμενα. Για εργαζόμενες, άλλο θέμα. Οπότε θα σε συμβούλευα να ασχοληθείς με την ευκαιρία που σου δόθηκε
και να πας Λβόφ, και στο μέλλον, βλέπεις και πράττεις αναλόγως με άλλες, και με βάση την εμπειρία που θα αποκτήσεις.
Πριν φύγεις, σιγουρέψου όμως και κάνε προκαταβολικά την καβάντζα σου, για τυχόν στραβή, διότι ο καβλολέοντας
σε αρκετά έχει δίκιο να σε προειδοποιεί, καθώς μέσω διαδικτυακών γνωριμιών γίνονται γενικώς διάφορα.

Μην ακούς τις μαλακίες που γράφει ο Κμαν, διότι στο μυαλό του συγχέει το ελεύθερο καμάκι με τον πληρωμένο έρωτα. Το Λβόφ, είναι μια όμορφη, ερωτική και φιλόξενη πόλη. Σαν μόνο αρνητικό, να προσθέσω ότι οι μετακινήσεις στους δρόμους έχουν τώρα δυσκολέψει αρκετά διότι έχουν πέσει αρκετά κονδύλια και κάνουν παντού έργα, πεζόδρομους, κλπ. Το Κίεβο, από κάθε άποψη είναι πιο δύσκολη πόλη για κάποιον που δεν έχει προηγούμενη εμπειρία από Ουκρανία.
Στο μόνο που θα συμφωνήσω με τον άρχοντα βαλκανιόπουτσο, είναι ότι στο Κίεβο είναι καλύτερα τα πράγματα από θέμα τιμών, επιλογών και ποσότητας στις βίζιτες. Και πάλι, όμως, το παίγνιο δεν είναι για τον καθένα. Καλή συνέχεια  :hi:
Φίλε Popov :hi:

Πριν μιλήσω για Λβιβ διακρίνω πως είστε κι εσείς επηρεασμένος απο τον Κμαν :2funny:!Και διακρίνω πως έχετε τη σπίθα μέσα σας και είστε "κρυφοβαλκανοπουτσιστής" :2funny: :rockon:
Πάμε τώρα στον φίλο που το σκέφτεται για Λβιβ!Καταρχήν να κρατάει πολύ μικρό καλάθι αν η γνωριμία με τη κοπέλα είναι ιντερνετική και σχετικά επιφανειακή ..Το αν θα εμφανιστεί εξαρτάται από τη κυκλοθυμία των ημερών της και οι Ουκρανές δεν τα πάνε καλά σε επίπεδο ψυχικής ισοροπίας !Το ιδανικό θα ήταν αφού δέχεται να έρθει Κίεβο να τη δει στη πρωτεύουσα τις μισές μέρες στην αρχή που θα κάνει και αυτή διακοπές και αναγκαςτικά θα μείνει στο διαμέριςμα μη έχοντας εναλλακτική το σπίτι της και να πάει Λβιβ μετά!Αν δεν έρθει Κίεβο τότε ας παει για τουρισμό Λβιβ!Πιστευω πως η πόλη δεν είναι τόσο ερωτική όσο ακούγεται...Ίσως οι πρεσβύτεροι να έχετε άλλες εμπειρίες!Επίσης 3 μέρες είναι αρκετές για Λβιβ και με λίγα λεφτά κάνεις απίστευτες ...γαστρονομικές διακοπές!!! !Η τέταρτη θα είναι βαρετή και επανάληψη των ιδίων αν είσαι απλά μόνος τουρίστας !Παιχνίδι απο Ίντερνετ σχεδόν αδύνατο ...Έχει δε πολλές με ψυχολογικά προβλήματα..και θέλει προσοχή με ποιά μιλας και τι λες!
Επίσης συμφωνώ με Lefteris στο ελεύθερο παιχνίδι!Και πράγματι στην Αίγυπτο σε 5 μέρες είχα βγάλει γκόμενα(Ιαπωνέζα) πράγμα που δεν έγινε σε 10 μέρες Ουκρανία...
Τυχερά βέβαια μπορεί να υπάρξουν αλλά όχι με τη συχνότητα άλλων χωρών !!
Για οτιδήποτε άλλο στη διάθεσή σας!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Φίλε Popov :hi:

Πριν μιλήσω για Λβιβ διακρίνω πως είστε κι εσείς επηρεασμένος απο τον Κμαν :2funny:!Και διακρίνω πως έχετε τη σπίθα μέσα σας και είστε "κρυφοβαλκανοπουτσιστής" :2funny: :rockon:
Πάμε τώρα στον φίλο που το σκέφτεται για Λβιβ!Καταρχήν να κρατάει πολύ μικρό καλάθι αν η γνωριμία με τη κοπέλα είναι ιντερνετική και σχετικά επιφανειακή ..Το αν θα εμφανιστεί εξαρτάται από τη κυκλοθυμία των ημερών της και οι Ουκρανές δεν τα πάνε καλά σε επίπεδο ψυχικής ισοροπίας !Το ιδανικό θα ήταν αφού δέχεται να έρθει Κίεβο να τη δει στη πρωτεύουσα τις μισές μέρες στην αρχή που θα κάνει και αυτή διακοπές και αναγκαςτικά θα μείνει στο διαμέριςμα μη έχοντας εναλλακτική το σπίτι της και να πάει Λβιβ μετά!Αν δεν έρθει Κίεβο τότε ας παει για τουρισμό Λβιβ!Πιστευω πως η πόλη δεν είναι τόσο ερωτική όσο ακούγεται...Ίσως οι πρεσβύτεροι να έχετε άλλες εμπειρίες!Επίσης 3 μέρες είναι αρκετές για Λβιβ και με λίγα λεφτά κάνεις απίστευτες ...γαστρονομικές διακοπές!!! !Η τέταρτη θα είναι βαρετή και επανάληψη των ιδίων αν είσαι απλά μόνος τουρίστας !Παιχνίδι απο Ίντερνετ σχεδόν αδύνατο ...Έχει δε πολλές με ψυχολογικά προβλήματα..και θέλει προσοχή με ποιά μιλας και τι λες!
Επίσης συμφωνώ με Lefteris στο ελεύθερο παιχνίδι!Και πράγματι στην Αίγυπτο σε 5 μέρες είχα βγάλει γκόμενα(Ιαπωνέζα) πράγμα που δεν έγινε σε 10 μέρες Ουκρανία...
Τυχερά βέβαια μπορεί να υπάρξουν αλλά όχι με τη συχνότητα άλλων χωρών !!
Για οτιδήποτε άλλο στη διάθεσή σας!

Φίλε Ρολογά, πρώτα πρώτα, ο Κμαν είναι μια υψηλή ιδέα και ένα αδιαπραγμάτευτο βαλκανιοπουτσικό asset. Οφείλουμε όλοι να τιμούμε
τον άρχοντα μνημονεύοντας λέξεις, ιδιωματισμούς και ατάκες του!  :grin:

Δεν έχεις άδικο σε όσα γράφεις! Τα βλέπεις από μια άλλη, εξίσου σωστή και λογική σκοπιά. Νομίζω όμως ότι είναι πιο risky να δώσει
ραντεβού στο Κίεβο και να μείνει τελικά στον άσσο, παρά να πάει καρφί εντός έδρας της (εφόσον με κάποιο τρόπο
έχει σιγουρέψει την όλη κατάσταση με τηλέφωνα, και άλλα προσωπικά στοιχεία). Φοβάμαι πως αν ο φιλαράκος δώσει ραντεβού με την τύπισσα στο απρόσωπο Κίεβο, θα ξεμείνει απλώς εκεί με το πουλί στο χέρι, και δεν θα πάει στο Λβώφ για τουρισμό όπως προτείνεις.
Δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι οι Ουκρανές (ειδικά του Λβώφ που γνωρίζω καλύτερα) έχουν τα ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα που έχουν λ.χ. ομολογουμένως οι Πολωνές. Δεν μπορώ να συμφωνήσω μαζί σου και ίσως έπεσες σε συγκεκριμένες περιπτώσεις που όμως δεν αποτελούν τον γενικό κανόνα.
Συμφωνώ ότι σε άκυρα μέρη, μπορεί και να παίξεις ευκολότερα μπάλλα, επειδή τα δεδομένα δεν κραυγάζουν. Αν ένας ξένος (από τους τόσους ληγούρηδες τουρίστες που πάνε στην Ουκρανία για το μουνί, και οι γκομενίτσες -οι κανονικές- το ξέρουν αυτό από τα γενοφάσκια τους) κάνει κίνηση σε μια Ουκρανή, υπάρχει αυτομάτως η καχυποψία και το ανάλογο σφίξιμο. Σε ένα ουδέτερο μέρος, όμως, όπου υπάρχει μεγάλο ποσοστό
τουριστών ΚΑΙ τουριστριών, και δεν περιορίζεται το θέμα στις local υπάρχει άλλη δυνατότητα χειρισμού και επαφών. Το παράδειγμα με την Αίγυπτο και την Γιαπωνέζα είναι χαρακτηριστικό.
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Φίλε Ρολογά, πρώτα πρώτα, ο Κμαν είναι μια υψηλή ιδέα και ένα αδιαπραγμάτευτο βαλκανιοπουτσικό asset. Οφείλουμε όλοι να τιμούμε
τον άρχοντα μνημονεύοντας λέξεις, ιδιωματισμούς και ατάκες του!  :grin:

Δεν έχεις άδικο σε όσα γράφεις! Τα βλέπεις από μια άλλη, εξίσου σωστή και λογική σκοπιά. Νομίζω όμως ότι είναι πιο risky να δώσει
ραντεβού στο Κίεβο και να μείνει τελικά στον άσσο, παρά να πάει καρφί εντός έδρας της (εφόσον με κάποιο τρόπο
έχει σιγουρέψει την όλη κατάσταση με τηλέφωνα, και άλλα προσωπικά στοιχεία). Φοβάμαι πως αν ο φιλαράκος δώσει ραντεβού με την τύπισσα στο απρόσωπο Κίεβο, θα ξεμείνει απλώς εκεί με το πουλί στο χέρι, και δεν θα πάει στο Λβώφ για τουρισμό όπως προτείνεις.
Δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι οι Ουκρανές (ειδικά του Λβώφ που γνωρίζω καλύτερα) έχουν τα ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα που έχουν λ.χ. ομολογουμένως οι Πολωνές. Δεν μπορώ να συμφωνήσω μαζί σου και ίσως έπεσες σε συγκεκριμένες περιπτώσεις που όμως δεν αποτελούν τον γενικό κανόνα.
Συμφωνώ ότι σε άκυρα μέρη, μπορεί και να παίξεις ευκολότερα μπάλλα, επειδή τα δεδομένα δεν κραυγάζουν. Αν ένας ξένος (από τους τόσους ληγούρηδες τουρίστες που πάνε στην Ουκρανία για το μουνί, και οι γκομενίτσες -οι κανονικές- το ξέρουν αυτό από τα γενοφάσκια τους) κάνει κίνηση σε μια Ουκρανή, υπάρχει αυτομάτως η καχυποψία και το ανάλογο σφίξιμο. Σε ένα ουδέτερο μέρος, όμως, όπου υπάρχει μεγάλο ποσοστό
τουριστών ΚΑΙ τουριστριών, και δεν περιορίζεται το θέμα στις local υπάρχει άλλη δυνατότητα χειρισμού και επαφών. Το παράδειγμα με την Αίγυπτο και την Γιαπωνέζα είναι χαρακτηριστικό.
Η Στρατηγική μου είναι η εξής!Αν έρθει Κίεβο τότε κατά 90% είναι τελειωμένη υπόθεση απο το πρώτο βράδι!Μετά ο φίλος θα έχει ξεναγό και σύντροφο στο Κίεβο σαν τουρίστας και παρέα στο τρένο για Λβιβ!Επίσης θα ξέρει πως θα έχει και η κατάσταση και τι του προσφέρει το ταξίδι...
Αν αρνηθεί το Κίεβο έχει σημασία ο τρόπος, αν αρρώστισε αυτή η μάνα της ή η γάτα της τότε υπάρχει σοβαρό θέμα  :S!Αν εξηγηθεί (δύσκολο) πως θέλω να σε γνωρίσω καλύτερα και δεν θέλω να μείνω στο σπίτι κάποιου που δεν ξέρω κτλ τότε υπάρχουν προοπτικές στο Λβιβ αλλά και παλί δύσκολα!Νομίζω πως η πρόσκληση για 3 μέρες στο Κίεβο είναι το "crash test"!!!
Όσο για τις γκόμενες στο Λβιβ.. Πράγματι δεν έχω εμπειρία...Δεν επιμένω!Απλά δεν είδα με τις λίγες που ήρθα σε επαφή απο Ίντερνετ και έξω κάτι πιο ιδιαίτερο απο άλλα μέρη που έχω πάει στην Ανατολική Ευρώπη αλλά και Ουκρανία!
Τα γράφουμε εξ' άλλου στο ομώνυμο νήμα!Δεν έχει πολλές σελίδες και βρίσκονται εύκολα!

 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Η Στρατηγική μου είναι η εξής!Αν έρθει Κίεβο τότε κατά 90% είναι τελειωμένη υπόθεση απο το πρώτο βράδι!Μετά ο φίλος θα έχει ξεναγό και σύντροφο στο Κίεβο σαν τουρίστας και παρέα στο τρένο για Λβιβ!Επίσης θα ξέρει πως θα έχει και η κατάσταση και τι του προσφέρει το ταξίδι...
Αν αρνηθεί το Κίεβο έχει σημασία ο τρόπος, αν αρρώστισε αυτή η μάνα της ή η γάτα της τότε υπάρχει σοβαρό θέμα  :S!Αν εξηγηθεί (δύσκολο) πως θέλω να σε γνωρίσω καλύτερα και δεν θέλω να μείνω στο σπίτι κάποιου που δεν ξέρω κτλ τότε υπάρχουν προοπτικές στο Λβιβ αλλά και παλί δύσκολα!Νομίζω πως η πρόσκληση για 3 μέρες στο Κίεβο είναι το "crash test"!!!
Όσο για τις γκόμενες στο Λβιβ.. Πράγματι δεν έχω εμπειρία...Δεν επιμένω!Απλά δεν είδα με τις λίγες που ήρθα σε επαφή απο Ίντερνετ και έξω κάτι πιο ιδιαίτερο απο άλλα μέρη που έχω πάει στην Ανατολική Ευρώπη αλλά και Ουκρανία!
Τα γράφουμε εξ' άλλου στο ομώνυμο νήμα!Δεν έχει πολλές σελίδες και βρίσκονται εύκολα!

Ο φίλος γράφει "Αυτή δεν έχει πρόβλημα να έρθει στο Κίεβο ή να πάω εγώ στο Lviv...". Το θέμα είναι αν τελικά όντως πάει αυτή Κίεβο όταν φτάσει εκεί το παλλικάρι. Δεν ξέρω τώρα αν με πιάνεις...  :sunglasses:
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Ο φίλος γράφει "Αυτή δεν έχει πρόβλημα να έρθει στο Κίεβο ή να πάω εγώ στο Lviv...". Το θέμα είναι αν τελικά όντως πάει αυτή Κίεβο όταν φτάσει εκεί το παλλικάρι. Δεν ξέρω τώρα αν με πιάνεις...  :sunglasses:
Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ! Αν πάει σημαίνει πως γουστάρει! Αν δεν πάει θα βγεί προβληματική τη στιγμή που έχει πει και μεγάλες κουβέντες του στυλ "δεν έχω πρόβλημα"! Αρα ραντεβού στο Κίεβ θα έδειχνε τις προθέσεις της κορασίδας και θα γλιτώσει απο ταλαιπωρία ψησίματος στο Λβιβ που είναι η έδρα της!Και έχω σαν δεδομένο οτι είναι αναξιόπιστες κυρίως απο γνωριμία Ίντερνετ!

Και αυτό το λέω απο ιδία εμπειρία στο Μουκάτσεβο...2 μήνες πριν πάω είχα συχνή επάφη με 2 Τριαντάρες Μιλφ! Όχι πολλά πολλά αλλά ανταλάζαμε φωτογραφίες και συμφωνήσαμε να βρεθούμε! Με το που έφτασα η μια εξαφανίστηκε και όταν έφυγα μου έστειλε μύνημα πως ίσως βρεθούμε το πρωί στο πάρκινγκ μιας αγοράς :jerking: και η άλλη με κάλεσε μια βόλτα στο πάρκο με τα παιδάκια απο το σχολείο που συνόδευε! Δεν είχα καμία όρεξη...
Και μιλάμε για ένα χωριό που όλα είναι δίπλα και τα βράδια δεν υπήρχε ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΟΛΑ ΝΕΚΡΑ ΕΞΩ!!!!! Εγώ ο μοναδικός Τουρίστας!! Και πάλι δεν ήρθαν να με βρουν οι τριαντάρες Μιλφ  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:  
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom