Νέα

Όλα όσα θα θέλατε να μάθετε για Ουκρανίδες μουνάρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 18K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

foreigner

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
59
Like
6
Πόντοι
0
Καλητερα 46 τετραγωνικά και Οοδησσό παρά 100-200 και Ελλάδα  :jerking:.Αν αλλάξεις στη μαύρη αγορά πετυχαίνεις καλητερη τιμή,ειχε γραψει ο Μάκης σχετικα πως η γυναικα του αλλαξε λεφτα με πολυ καλητερη ισοτημία.Ασε που τα διαμερίσματα παζαρευονται άνετα το νοικιάζεις με 300 Ευρω το μήνα.
 Δε νομιζω οτι το δικο σου σπιτι ειναι καλητερο απ'αυτο? :think:Απορώ γιατί κάθεσαι Ελλάδα?Εκτος αν σου αρέσουν οι Πακιστανοί και οι Αράπηδες τότε αλλάζει το θέμα.
 Για καποιον που δεν εχει ζησει εξωτερικο μπορει η Ελλάδα να φανταζει η καλητερη χωρα.Οσους φιλους μου ξερω που πηγαν καπου (μιλαω να εχουν καποιο οικονομικο επιπεδο) ολοι το ιδιο με μενα λένε.Ακομα και ο KMAN και ο DR LOVE εχουν την ιδια αποψη με μένα για την Ελλάδα.
 Αν καποιος εχει ενα εισόδημα 700-1000 Ευρώ μην το σκέφτετε ας την κανει για Ουκρανία!

Αγαπητέ Δημήτρη,

Θα ήθελα να παραθέσω και την προσωπική μου εμπειρία, μετά σύντομης επίσκεψης στην Οδησσό.

Μπορεί να έχει αλλάξει πολύ η πόλη από την μαύρη δεκαετία του '90, αλλά τα προβλήματα εξακολουθούν να υπάρχουν. Το ότι είναι σύνηθες για μια τετραμελή οικογένεια να ζει σε ένα διαμέρισμα των 50-60 τετραγωνικών, δεν νομίζω ότι αντιπροσωπεύει ή μπορεί αν συγκριθεί με την νέο-Ελληνική αστική οικογένεια. Για τα ελληνικά δεδομένα, ένα διαμέρισμα 80-100 τετραγωνικών είναι πιο σύνηθες από ένα των 50-60. Βέβαια υπάρχουν και στη χώρα μας οικογένειες που αναγκάζονται να ζουν σε τόσο μικρά διαμερίσματα, αλλά αυτό αποτελεί μια μειοψηφία.

Το γεγονός ότι αναφέρεσαι για αλλαγή χρημάτων στην "μαύρη αγορά" είναι από μόνο του ένα δείγμα για τη διαφορά της λογικής αλλά και του τρόπου ζωής. Θυμάμαι ότι πριν 20+ χρόνια στην Ελλάδα αλλάζαμε δολάρια στη μαύρη αγορά, μπας και κερδίσουμε καμιά δραχμή στη συναλλαγματική διαφορά. Αυτό πια δε νομίζω ότι υπάρχει.

Από την άλλη, ποτέ δε με ευχαριστούσε το γεγονός του ότι πήγαινα σε κάποιο μαγαζί να αγοράσω κάτι και έπρεπε να πληρώσω επιπλέον για να πάρω την πλαστική σακούλα που θα το μεταφέρω, ή πηγαίνοντας να αγοράσεις ένα δώρο, να πρέπει να πληρώσεις επιπλέον για το "αμπαλάζ".

Αυτά είναι αδιανόητα για τον Ελλαδικό χώρο, αλλά κατά τα άλλα απόλυτα αποδεκτά στο "Ανατολικό Μπλοκ".

Καλό θα ήταν να μην τα ισοπεδώνουμε όλα και να λέμε ότι η Οδησσός είναι πολύ καλύτερη από την Ελλάδα. Είναι απλά διαφορετική. Εάν το αποκλειστικό σου κριτήριο είναι το κόστος διαβίωσης, τότε υπάρχουν ακόμα φτηνότερα μέρη που μπορεί κάποιος να μείνει. Αυτό όμως δε συνεπάγεται αυτόματα ότι είναι και καλύτερα.

Το να μένεις 3+ εβδομάδες χωρίς ηλεκτρικό ρεύμα γιατί ένας υποσταθμός έχει χαλάσει, δεν είναι κάτι το οποίο έχω δει στην Αττική, πράγμα που αν δε με απατά η μνήμη μου, συνέβη πέρυσι στην Οδησσό. Θα μου πεις βέβαια ότι έχεις ηλεκτρογεννήτρια για τέτοιες καταστάσεις. Αλλά και πάλι δε συμβαδίζει αυτό με την "καλύτερη ζωή" που προασπίζεσαι για την Οδησσό.

Θα πρότεινα να χρησιμοποιείς τον όρο "διαφορετική" μιας και κατά τη γνώμη μου, είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα.

Ευχαριστώ και ελπίζω να μην λάβεις τα ανωτέρω ως επίκριση, παρά μόνο ως μια διαφορετική ανάλυση της καταστάσεως.
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.681
Like
2.423
Πόντοι
606
Δημητρακη  αναβολικα για γατες υπαρχουν μηπως ξερεις?  Εχω εναν γατο που τον εχουν σπασει στο ξυλο οι αλλες γατες και θελω να τον κανω τουμπανο για να μην τις τρωει
 

Jimmy Jim

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2014
Μηνύματα
3.385
Like
121
Πόντοι
16
Καλά πάω να ξαπλώσω λιγάκι στο άθλιο μπάνιο μου (χωρίς τα γατάκια :2funny:) μετά εχω ραντεβού με ένα καινουργιο γκομενάκι που γνωρισα μεσω ιντερνετ  :)....ετοιμαζομαι και για Πορνοεκδρομη στο Νόβγκοροντ  :) :) :)

Και τα παπούτσα μέσα Δημητράκη και τα παπούτσα. :hi: :hi:
 

philippnav

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2015
Μηνύματα
283
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
1
Ολα αυτα που από μόνος σου γραφεις, ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΟΥΝ ακριβως όσα εγραψα στις προηγουμενες σελίδες. Οτι δηλαδή το συνηθες για μια μεση Ουκρανική οικογενεια με 3, 4, 5 μελη, είναι να ζουν στοιβαγμένοι σε σπίτια-τρωγλες των 30-35 τεραγωνικών, να κοιμούνται σε πτυσόμενους καναπέδες και πολυθρόνες... και μαλιστα να το θεωρούν και "φυσιολογικό"! Τι ζωή μπορείς να κανεις εκεί μεσα?
...και κάτι ακόμη για το "φοβερό διαμερισματάκι" που πρότεινε ως εξαιρετική ευκαιρία ο πορνομεταναστης (φαντασου δηλαδή, τα υπολοιπα που δεν ειναι ευκαιρίες):

  • [li]Aπό όσο βλέπω στην αγγελία του ταχα "φοβερού διαμερισματος" που μας εδειξε o dimitrakis29, δεν αναφέρει πουθενα "κοντα σε σχολείο" ή "κοντα σε σουπερ μαρκετ" ή "κοντα σε σταση μετρο". Τα μεσιτικά γραφεία που ψαχνουν να νοικιασουν σπιτια σε οικογενειες, αναφερουν εξ αρχής τετοιου είδους χαρακτηριστικά! Εδω, δεν βλέπω το "φοβερό διαμερισματάκι" να διαφημίζεται ως "κοντα σε σχολείο" ή "κοντα σε σουπερ μαρκετ" ή "κοντα σε σταση μετρο" κλπ.[/li]

Επίσης...

  • [li]Aπό όσο βλέπω στην αγγελία του ταχα "φοβερού διαμερισματος" που μας εδειξε o dimitrakis29, βρίσκεται στον 3ο (τελευταίο) όροφο κτιρίου. Στην πραγματικότητα πρόκειται για 2ο οροφο αφού στην Ουκρανία / Ρωσία θεωρούν ως "1ο όροφο" αυτό που εμείς ονομαζουμε "ισόγειο". Αρα μιλάμε για διαμερισμα στον 2ο όροφο, διόροφου κτιρίου. Από ότι βλέπω δεν υπάρχει πουθενα εγκατασταση aircondition (το aircondition είναι παντελώς άγνωστη έννοια σε Ουκρανία και Ρωσία όπου χρησιμοποιούν αποκλειστικά φουρφουρια και ανεμιστηρες), κι αυτό σημαίνει οτι το καλοκαίρι, θα αναβει η πλάκα από πανω και το "φοβερό διαμερισματάκι" σου, θα γίνεται φούρνος![/li]

Kαι ζητάνε 330 EUR το μήνα για μια τρύπα 46 τμ, με μόλις ένα υπνοδωμάτιο, χωρίς κανονικό διπλό κρεβατι, χωρίς aircondition, χωρίς ασανσερ, χωρίς σχολείο / σουπερ μαρκετ / σταση μετρο ή λεωφορείου στην γειτονιά? Ισως στην Σοβιετία αυτή την τρύπα 46 τετραγωνικών μέτρων να τη θεωρούν "φοβερό διαμερισματάκι" για οικογένεια και να την νοικιάζουν 330 EUR (δηλαδή πανω από δύο μηνιαίους μισθούς δημοσίου υπαλλήλου στην Ουκρανία), αλλα εδώ στην Ελλάδα το ονομαζουμε "ταπεινή γκαρσονιέρα" και το εχουμε για να διαμενουν φοιτητες που το νοικιαζουν για 120-150 EUR το μήνα.
 

psolaras78

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.795
Κριτικές
74
Like
1.834
Πόντοι
9.295
Καλητερα 46 τετραγωνικά και Οοδησσό παρά 100-200 και Ελλάδα 
πτώμα έχει καλυφθεί στην φωτό?

csi_las_vegas_wallpaper_by_roflbot.jpg
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Αγαπητέ Δημήτρη,

Θα ήθελα να παραθέσω και την προσωπική μου εμπειρία, μετά σύντομης επίσκεψης στην Οδησσό.

Μπορεί να έχει αλλάξει πολύ η πόλη από την μαύρη δεκαετία του '90, αλλά τα προβλήματα εξακολουθούν να υπάρχουν. Το ότι είναι σύνηθες για μια τετραμελή οικογένεια να ζει σε ένα διαμέρισμα των 50-60 τετραγωνικών, δεν νομίζω ότι αντιπροσωπεύει ή μπορεί αν συγκριθεί με την νέο-Ελληνική αστική οικογένεια. Για τα ελληνικά δεδομένα, ένα διαμέρισμα 80-100 τετραγωνικών είναι πιο σύνηθες από ένα των 50-60. Βέβαια υπάρχουν και στη χώρα μας οικογένειες που αναγκάζονται να ζουν σε τόσο μικρά διαμερίσματα, αλλά αυτό αποτελεί μια μειοψηφία.

Το γεγονός ότι αναφέρεσαι για αλλαγή χρημάτων στην "μαύρη αγορά" είναι από μόνο του ένα δείγμα για τη διαφορά της λογικής αλλά και του τρόπου ζωής. Θυμάμαι ότι πριν 20+ χρόνια στην Ελλάδα αλλάζαμε δολάρια στη μαύρη αγορά, μπας και κερδίσουμε καμιά δραχμή στη συναλλαγματική διαφορά. Αυτό πια δε νομίζω ότι υπάρχει.

Από την άλλη, ποτέ δε με ευχαριστούσε το γεγονός του ότι πήγαινα σε κάποιο μαγαζί να αγοράσω κάτι και έπρεπε να πληρώσω επιπλέον για να πάρω την πλαστική σακούλα που θα το μεταφέρω, ή πηγαίνοντας να αγοράσεις ένα δώρο, να πρέπει να πληρώσεις επιπλέον για το "αμπαλάζ".

Αυτά είναι αδιανόητα για τον Ελλαδικό χώρο, αλλά κατά τα άλλα απόλυτα αποδεκτά στο "Ανατολικό Μπλοκ".

Καλό θα ήταν να μην τα ισοπεδώνουμε όλα και να λέμε ότι η Οδησσός είναι πολύ καλύτερη από την Ελλάδα. Είναι απλά διαφορετική. Εάν το αποκλειστικό σου κριτήριο είναι το κόστος διαβίωσης, τότε υπάρχουν ακόμα φτηνότερα μέρη που μπορεί κάποιος να μείνει. Αυτό όμως δε συνεπάγεται αυτόματα ότι είναι και καλύτερα.

Το να μένεις 3+ εβδομάδες χωρίς ηλεκτρικό ρεύμα γιατί ένας υποσταθμός έχει χαλάσει, δεν είναι κάτι το οποίο έχω δει στην Αττική, πράγμα που αν δε με απατά η μνήμη μου, συνέβη πέρυσι στην Οδησσό. Θα μου πεις βέβαια ότι έχεις ηλεκτρογεννήτρια για τέτοιες καταστάσεις. Αλλά και πάλι δε συμβαδίζει αυτό με την "καλύτερη ζωή" που προασπίζεσαι για την Οδησσό.

Θα πρότεινα να χρησιμοποιείς τον όρο "διαφορετική" μιας και κατά τη γνώμη μου, είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα.

Ευχαριστώ και ελπίζω να μην λάβεις τα ανωτέρω ως επίκριση, παρά μόνο ως μια διαφορετική ανάλυση της καταστάσεως.
Aυτο με της διακοπές ρευματος ηταν κάποτε τωρα νομιζω δεν γινεται.Η πλάκα ειναι οτι στην Ελλάδα εχω τυχει διακοπες ρευματος σε απεργίες της ΔΕΗ στη Ρωσσία στα 23 χρονια που ειμαι εδω μια φορα μονο ειχε γινει για κανα 20 λεπτο.Για την Ουκρανια εχω ακουσει οτι γινοταν συχνα διακοπες ρευματος τη δεκαετια του '90 και οτι δεν ειχαν ζεστο νερο.Εδω δεν ειχαμε τιποτα τετοιο μας τα λεγαν σαν προπαγανδα και καλα τι ασχημα που ειναι στην Ουκρανία.
 Στην Ελλάδα τα σπίτια δεν εχουν καθολου μόνωση και το χειμώνα το δαγκώνεις ειδηκά τωρα που κανεις δεν παίρνει πετρέλαιο!Το καλοκαιρι εχει τρομερη ζεστη που εγω δεν υποφέρω εδω τωρα εχει 18 βαθμους με ηλιο και ειναι χαρά θεού.
 Ενα αλλο τρελλό στην Ελλάδα ειναι τα κοινόχρηστα για ενα διαμερισμα 75 τετραγωνικα σου φευγουν 300+ Ευρω το μηνα μαζι με το ρευμα :rockon:.
 Αυτο με της σακούλες τωρα ειναι μονο στα μαγαζια με τα τροφιμα στα υπολοιπα π.χ. ρουχα,ηλεκτρονικά (αν παρεις ενα φορτωτη) σου δινουν τσαμπα σακουλα.Η σακούλα αν τη χρεώνουν τη χρεώνουνε 1-3,5 ρουβλια (0,013-0,045 του Ευρώ) ενα ποσό αστείο γ'αυτο και δεν το ανεφερα ποτέ και δεν εδωσα σημασία.
  Η μαυρη αγορα ειχε σταματισει να υπαρχει στην Ουκρανια εδω και πολλά χρόνια τωρα ξαναέγινε.
  Σιγουρα ειναι διαφορετικη η Οοδησσός απο την Αθήνα.Αν εχεις ενα εισόδημα 700-1000 στην Οδησσό περνάς 1.000.000 καλητερα απ'οτι θα πέρναγες στην Αθηνα με τα ιδια λεφτα!Αθήνα δεν εχεις καμία άνεση τα μαγαζια ειναι συνεχεια κλειστα απο γυναικες αστο Μεταξουργειο θα γαμάς εκτος αν εχεις λιγα λεφτα παραπανω και μπορεις να πας Φυλής.
 Αν όμως μένεις με τους γονεις σου και έχεις ενα χαρτζιλίκι 300-400 Ευρώ καλητερα να μεινεις Ελλάδα θα εχεις ενα πιατο φα'ι' στο σπιτι θα μπορεις να πηγαινεις με το μετρό και να  :knockinb: και Μεταξουργειο ισως και καμια Φυλής θα ζεις πολυ καλητερα απ'οπως θα ζουσες με τα ιδια λεφτα Ουκρανία.Αν ομως εχεις μεγαλητερο εισόδημα ειναι μαλακια να καθεσαι Ελλάδα!
  Για Μόσχα,Αγία Πετρουπολη δεν συγκρίνω γιατι ειναι εντελώς ανόμοια πραγματα και εντελως διαφορετικο το επιπεδο ζωης!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
...και κάτι ακόμη για το "φοβερό διαμερισματάκι" που πρότεινε ως εξαιρετική ευκαιρία ο πορνομεταναστης (φαντασου δηλαδή, τα υπολοιπα που δεν ειναι ευκαιρίες):

  • [li]Aπό όσο βλέπω στην αγγελία του ταχα "φοβερού διαμερισματος" που μας εδειξε o dimitrakis29, δεν αναφέρει πουθενα "κοντα σε σχολείο" ή "κοντα σε σουπερ μαρκετ" ή "κοντα σε σταση μετρο". Τα μεσιτικά γραφεία που ψαχνουν να νοικιασουν σπιτια σε οικογενειες, αναφερουν εξ αρχής τετοιου είδους χαρακτηριστικά! Εδω, δεν βλέπω το "φοβερό διαμερισματάκι" να διαφημίζεται ως "κοντα σε σχολείο" ή "κοντα σε σουπερ μαρκετ" ή "κοντα σε σταση μετρο" κλπ.[/li]

Επίσης...

  • [li]Aπό όσο βλέπω στην αγγελία του ταχα "φοβερού διαμερισματος" που μας εδειξε o dimitrakis29, βρίσκεται στον 3ο (τελευταίο) όροφο κτιρίου. Στην πραγματικότητα πρόκειται για 2ο οροφο αφού στην Ουκρανία / Ρωσία θεωρούν ως "1ο όροφο" αυτό που εμείς ονομαζουμε "ισόγειο". Αρα μιλάμε για διαμερισμα στον 2ο όροφο, διόροφου κτιρίου. Από ότι βλέπω δεν υπάρχει πουθενα εγκατασταση aircondition (το aircondition είναι παντελώς άγνωστη έννοια σε Ουκρανία και Ρωσία όπου χρησιμοποιούν αποκλειστικά φουρφουρια και ανεμιστηρες), κι αυτό σημαίνει οτι το καλοκαίρι, θα αναβει η πλάκα από πανω και το "φοβερό διαμερισματάκι" σου, θα γίνεται φούρνος![/li]

Kαι ζητάνε 330 EUR το μήνα για μια τρύπα 46 τμ, με μόλις ένα υπνοδωμάτιο, χωρίς κανονικό διπλό κρεβατι, χωρίς aircondition, χωρίς ασανσερ, χωρίς σχολείο / σουπερ μαρκετ / σταση μετρο ή λεωφορείου στην γειτονιά? Ισως στην Σοβιετία αυτή την τρύπα 46 τετραγωνικών μέτρων να τη θεωρούν "φοβερό διαμερισματάκι" για οικογένεια και να την νοικιάζουν 330 EUR (δηλαδή πανω από δύο μηνιαίους μισθούς δημοσίου υπαλλήλου στην Ουκρανία), αλλα εδώ στην Ελλάδα το ονομαζουμε "ταπεινή γκαρσονιέρα" και το εχουμε για να διαμενουν φοιτητες που το νοικιαζουν για 120-150 EUR το μήνα.
Συγγνώμη απο το δικό σου νομιζω οτι ειναι λιγάκι καλήτερο :think: δεν καταλαβαινω γιατι εχεις κολίσει με το διπλό κρεβάτι? :2funny:Ασε που αυτο το διαμέρισμα εχει κανονικο διπλο κρεβάτι αν δεις της αλλες φωτογραφίες.Κ'εσυ σπιτι σου σε καναπέ δεν είσαι στη φωτογραφία?Αθήνα ενα τέτοιο σε σχετικά καλη γειτονιά θα είχε κανα 200άρι.Αγιο Παντελεημονα μπορουσες να βρεις και με 100 αλλα για πηγαινε να μεινεις εκει? :2funny:Εγω ουτε στο κεντρο του Πειραια δεν μπορω να μεινω πανω απο 10 μέρες!
  Τωρα σχετικα με τους φοιτητες που νοικιάζουν μονοι τους διαμερισμα ειναι ολο και λιγότεροι.
  Ο κόσμος Ελλάδα ντυνεται χειρότερα ακομα κ'απο σένα αλλα δεν το βλεπουν γιατι ειναι συνεχεια εκει οπως εχω πει.Εγω οσο πιο απλα και να προσπαθισω να ντυθω φενομαι αμεσως οτι δεν μενω Ελλάδα,το ιδιο μου εχουν πει και Ελληνες απο την Αγγλία.
 Ειναι ωραια η παρεα σας παιδια αλλα πρεπει να φύγω....Ας φτιαξει ο Αντιστένης Mobile version να μπαινω αμεσως απο το τηλεφωνο χωρις κωδικους και  :jerking:.
 Μετα μου λες γιατι σας θεωρω υπανάπτικτους?Ειστε σαν το παραδειγμα με το αεροδρόμιο των Σπάτων και το μετρό της Αθήνας που λεγαν οτι ειναι τα καλητερα στον κόσμο.
 

Συνημμένα

  • 000008474275.jpg
    000008474275.jpg
    58,8 KB · Εμφανίσεις: 40
  • spiti.jpg
    spiti.jpg
    82,6 KB · Εμφανίσεις: 41

philippnav

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2015
Μηνύματα
283
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
1
μπορεις να πηγαινεις με το μετρό και να  :knockinb: και Μεταξουργειο ισως και καμια Φυλής
@ foreigner,

Ελπίζω τώρα που διάβασες www.bourdela.com/forum/index.php?topic=45007.msg6506807#msg6506807]όλη την ανωτέρω απάντηση[/url] & τον τρόπο σκέψης του dimitrakis29, να αντιληφθηκες πως "μετράει" την ποιότητα ζωής και τι θεωρεί ως "αξία" ο πορνομεταναστης κτηνοβατης (aka www.bourdela.com/forum/index.php?topic=45007.msg6503583#msg6503583]dimitrakis29[/url]), σε σύγκριση με οποιονδήποτε άλλο φυσιολογικό νοήμωνα άνθρωπο.

Χρειάζεται να πούμε περισσότερα?
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Aυτο με της διακοπές ρευματος ηταν κάποτε τωρα νομιζω δεν γινεται.Η πλάκα ειναι οτι στην Ελλάδα εχω τυχει διακοπες ρευματος σε απεργίες της ΔΕΗ στη Ρωσσία στα 23 χρονια που ειμαι εδω μια φορα μονο ειχε γινει για κανα 20 λεπτο.Για την Ουκρανια εχω ακουσει οτι γινοταν συχνα διακοπες ρευματος τη δεκαετια του '90 και οτι δεν ειχαν ζεστο νερο.Εδω δεν ειχαμε τιποτα τετοιο μας τα λεγαν σαν προπαγανδα και καλα τι ασχημα που ειναι στην Ουκρανία.
 Στην Ελλάδα τα σπίτια δεν εχουν καθολου μόνωση και το χειμώνα το δαγκώνεις ειδηκά τωρα που κανεις δεν παίρνει πετρέλαιο!Το καλοκαιρι εχει τρομερη ζεστη που εγω δεν υποφέρω εδω τωρα εχει 18 βαθμους με ηλιο και ειναι χαρά θεού.
 Ενα αλλο τρελλό στην Ελλάδα ειναι τα κοινόχρηστα για ενα διαμερισμα 75 τετραγωνικα σου φευγουν 300+ Ευρω το μηνα μαζι με το ρευμα :rockon:.
 Αυτο με της σακούλες τωρα ειναι μονο στα μαγαζια με τα τροφιμα στα υπολοιπα π.χ. ρουχα,ηλεκτρονικά (αν παρεις ενα φορτωτη) σου δινουν τσαμπα σακουλα.Η σακούλα αν τη χρεώνουν τη χρεώνουνε 1-3,5 ρουβλια (0,013-0,045 του Ευρώ) ενα ποσό αστείο γ'αυτο και δεν το ανεφερα ποτέ και δεν εδωσα σημασία.
  Η μαυρη αγορα ειχε σταματισει να υπαρχει στην Ουκρανια εδω και πολλά χρόνια τωρα ξαναέγινε.
  Σιγουρα ειναι διαφορετικη η Οοδησσός απο την Αθήνα.Αν εχεις ενα εισόδημα 700-1000 στην Οδησσό περνάς 1.000.000 καλητερα απ'οτι θα πέρναγες στην Αθηνα με τα ιδια λεφτα!Αθήνα δεν εχεις καμία άνεση τα μαγαζια ειναι συνεχεια κλειστα απο γυναικες αστο Μεταξουργειο θα γαμάς εκτος αν εχεις λιγα λεφτα παραπανω και μπορεις να πας Φυλής.
 Αν όμως μένεις με τους γονεις σου και έχεις ενα χαρτζιλίκι 300-400 Ευρώ καλητερα να μεινεις Ελλάδα θα εχεις ενα πιατο φα'ι' στο σπιτι θα μπορεις να πηγαινεις με το μετρό και να  :knockinb: και Μεταξουργειο ισως και καμια Φυλής θα ζεις πολυ καλητερα απ'οπως θα ζουσες με τα ιδια λεφτα Ουκρανία.Αν ομως εχεις μεγαλητερο εισόδημα ειναι μαλακια να καθεσαι Ελλάδα!
  Για Μόσχα,Αγία Πετρουπολη δεν συγκρίνω γιατι ειναι εντελώς ανόμοια πραγματα και εντελως διαφορετικο το επιπεδο ζωης!


 

Συνημμένα

  • 0.jpg
    0.jpg
    9 KB · Εμφανίσεις: 20

foreigner

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
59
Like
6
Πόντοι
0
@ foreigner,

Ελπίζω τώρα που διάβασες www.bourdela.com/forum/index.php?topic=45007.msg6506807#msg6506807]όλη την ανωτέρω απάντηση[/url] & τον τρόπο σκέψης του dimitrakis29, να αντιληφθηκες πως "μετράει" την ποιότητα ζωής και τι θεωρεί ως "αξία" ο πορνομεταναστης κτηνοβατης (aka www.bourdela.com/forum/index.php?topic=45007.msg6503583#msg6503583]dimitrakis29[/url]), σε σύγκριση με οποιονδήποτε άλλο φυσιολογικό νοήμωνα άνθρωπο.

Χρειάζεται να πούμε περισσότερα?

Όπως είπε και ο τροβαδούρος "τα λόγια είναι περιττά". Είναι προφανές το υπάρχει ένα χάσμα μεταξύ του τι εννοεί ο καθένας "ποιότητα ζωής". Δεν υπάρχει σωστό και λάθος, απλά διαφορετικές προτεραιότητες. Στο κάτω κάτω όπως λέει και ο σοφός λαός "περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα".

Αυτά για σήμερα και καλή συνέχεια στον αγώνα.
 

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
οταν ο μικρος αριστος εφτασε στην εφηβεια τον αρπαξε  ο μπαρμπας του απο το αυτι και τον περασε απο ολλες της μεγαλοπουτανες της σμηρνης απο ολα τα πορνεια και τα χασισαδικα  διασφαλιζοντας οτι ο πιτσιρικας δεν θα την ακουει απο το μουνι ουτε θα μασαει απο ερωτες και αγαπες!!! τον εκανε δε ξεφτερι στο γαμιση  ξερα και επι πληρωμη!!!! και του ειπε το σμυρνιοτικο μιστικο που τον εκανε κροισο παγκοσμιο μεγιστανα!!!! η καθε γυνεκα που σε πλησιαζει ειναι στοχος για κρεβατομα  και να θυμασε η γυνεκα μικρε θελει δυο πραγματα αν την αγαπας ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΗ !! με το καυλη του ο μικρος κατεκτησε το σιμπαν ειταν ο μεγαλητερος γαμιας του πλανητη το δευτερο μισο του 20 αιωνα !!εσκισε στην πουτσα ολο το χολιγουντ και ξεσκισε ακομα και την μαυρη χιρα ιερη για τους αμερικανους τσακι του κενεντη  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:  ειταν κοντος στραβος κοιλαρας με μιτη καργκιοζη!!!!!! και οταν τον ροστησε για το μιστικο της επιτηχιας του ενας πολη γνοστος αγγλος δημοσιογραφος του εβγαλε την πουτσα του και την εβαλε μπροστα του σε ενα ασιμενιο δισκο σερβιριζματος και του ειπε!!!! ΑΥΤΟ !!!!
 

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
Ο ΑΡΙΣΤΟς ειταν αρσενικος :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: της γυνεκες που παντρευτηκε της ξεσκισε στην πουτσα στο ξιλο και στο κερατο!! η προτη αυτοκτονησε !! της ερομενες της ζοησ του ξηλο γαμιση και κερατο  οποια τον πλησιαζε την καμακονε παντα μα παντα !!! και με αυτο το σιστημα ειταν παντα σε εγρηγορση τσιλικα ντημενος και καθε φορα και καλητερος στο καμακι!!! και στην δουλεια !!! στην τσιτα εγκεφαλικα δηλαδη συνεχεια!!!!!!! μεγας νυχτοβιος τα πινε ολααα τεζααα και μπουζουκτσης καραπουτανιαρης απο τους προτους :rockon: :rockon: :rockon:  δεν τον εφτασε κανεις !!! και δεν τον ξεπερασε ποτε κανεις!!!  ξεκινησε στα 42!! με τον προτο του γαμο!!! ουσιαστηκα !!!  απο δο ο καλος ελληνας γαμιας αρχιζει την μπουρδελοσοφεια!!!                              << Στη δουλειά σου να είσαι σοβαρός και στη ζωή σου τρελός>> !!!!! :rockon: :rockon: :rockon:
 

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
η ελλαδα γαμηθικε απο την στιγμη που οι μαλακισμενες ελλεηνηδες βαζουν το γιοκα τους απο την κιλια στο βρακι τους !!! ελιψη αρσενικης ελληνικης πιγμης!!!  :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1: πος να MH βγει μετα ο νεοελλην μαλακς μουνιοδουλος ευνουχος  :headbang: :headbang: :headbang: η γυνεκες δεν την ακουν απο τον παιδαρο μαμακια !!! την ακουν απο αρσενικο!!! πουτσα ξηλο κερατο!!! και η παντρεια και οι νομοι οι πουστρονομοι  στα πουτρακια  :rockon: :rockon: :rockon: να γιατι γαμηθηκε η ελλαδα!!!!  :rockon: :rockon: :rockon: ΕΥΤΗΧΟς ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΥΤΑΝΕς ΑΝΑΤΟΛΙΚΕς ΕΠΙ ΠΛΗΡΟΜΗ!!! ΓΙΑΤΙ ΟΠΙΟς ΔΕ ΣΚΑΜΠΑΖΕΙ !!! ΟΛΛΕς ΠΟΥΤΑΝΕς ΕΙΝΑΙ!!!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: [video] [video]http://www.youtube.com/watch?v=4jzzK4ldrhE[/video] [/video] arsenikos δεν ειναι εμφανηση αρσενικος ειναι ψηχη!!! θρασος δηναμη !!! αρχιδια που λεμε αντερα!!!! αυτο της καυλονει !! αυτο της τρελενει της κανει της ορμονες να χτυπανε παλαμακιαα !!! αλλα αυτο σε κανει και πιο απαθη και πιο σκληρο οταν της βλεπεις να κατουριουντε απο καυλα κλαμα μισος και ιδονη!!! εξασκηση θελει !! και αποφαση!! ΑΠΟΦΑΣΗΖΕΙς ΝΑ ΕΙΣΕ ΑΡΣΕΝΙΚΟς ΜΕ ΤΗς ΓΥΝΕΚΕς!! ΚΑΙ ΑΝΤΕΧΕΙς ΦΙΣΙΚΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟς!!!! ΜΗΝ ΚΛΕς ΜΕΤΑ ΣΑ ΜΑΛΑΚΑς ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΣΟΥΥ :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: για το κακο που της εκανες της καργιολας!!  :2funny: :2funny: :2funny:  και μη τηε λοιπασε!!! πιος πεθανε λεμε οταν βαρανε τα σιμαντρα αυτες παντα καβατζα ειναι ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
Δεν μπορεί, θα τελειώσει η μπαταρία και θα σβήσει. Κακό πράγμα τα ναρκωτικά...
εση θα μα σ πεις τιποτα περι μουνιου περι ανατολικου μπλοκ περι μπουρδελον τελος παντον???? δεν χριαζετε να μας ιπενθιμηζεις το ποσο ασχετη κακιστρο εισε!!  σουπα ψιχιατρο στο τελος στην αρχη ψιχολογο  :2funny: :2funny: :2funny:  και μιας και ιπες για ντρανκξ αναψε τι βι να δεις πος γαμαει ο πριντεζις της ολλανδεζεςς τουλιπεςςς :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: το μπασκετ βγαζει ακομα ελληναρες παλικαρια ακομα :rockon: :rockon: :rockon:
 

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
ο αριστος παντα εκανε το σιστιμα καρδιογραφιμα στης γυνεκες την μια της ειχε βασιλησες στα ουρανια με λουσα δορα και χλιδα και στο καπακι της πεταγε πανο στι κρεβατι και της εσκιζε στην πουτσα χαρντκορε σαν τις τελευτεες πουτανες του λιμανιου!!! της ξεφτιλιζε στο γαμιση!! και οσο πιο κυριες ιψιλον σαλονιον ειταν τοσο πιο χαρντκορε ξεσκιζμα επεφτε!!!  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:  εκανε στης γυνεκες οτι κανενας αλλος ανδρας δεν τολμουσε να κανει!!!! ολες τον λατρεψαν και τον μισισαν αλλα καμια ποτε δεν τον ξεχασε!!!! ειταν ανεπαναληπτος!!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:  σε εθνικο επιπεδο οι μεγαλητεροι γαμιαδες ειταν δυο !! ο ζαχος!!! και ο τολις!!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: ο τολις της πιρε ολες μα ολες τησ ενχοριες!! ανεπαναλιπτος !!! προτα της γαμαγε και μετα της γνοριζε να μαθει επιτελους πος της λενε!!! :2funny: :2funny: :2funny: κοντος τσιτουρας αλλα με πουτσα και θρασος καγκελο!! μεχρι και σιμερα!!!! ΘΡΑΣΟς ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!! ΚΑΙ ΕΞΟΦΡΕΝΙΚΑ ΓΑΜΙΣΙΑ ΣΙΝΕΧΕΙΑ!! Ο ΖΑΧΟΣ ΔΕ ΘΡΥΛΟς!!!!!! ΕΛΛΑ ΝΑ ΣΕ ΓΑΜΗΣΟ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΟΘΗΣΟ!!! ΜΠΝ ΒΙΒΕΡ ΑΛΛΑ ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑς ΚΟΚΕΤΗς !! ΚΑΙ ΑΥΤΟς ΣΕΒΑΖΜΟς ΜΙΔΕΝ ΣΤΑ ΘΗΛΗΚΑ ΠΟΥΤΣΑ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΙΑΑΑΑ!!!! :2funny: :2funny: :2funny: τα γραφο αυτα για να φτασο στην σιμπεριφορα του αντρα στης γυνεκες που κατακτα γαμει και δερνει και εφαρμογη μετα στης ντεβουσκες!!! θεοριτικα μπουρδολογιας !!  :2funny: :2funny: :2funny:  που σε δασκαλε να γελασουμε !!! μου λιψες αφησες την καθεδρα ορφανη :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

philippnav

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2015
Μηνύματα
283
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
1
Κακό πράγμα τα ναρκωτικά... Ο ανωτερω ζαβός βεβαια έπεσε στη χύτρα με τα ναρκωτικά όταν ήταν μικρός & η καταστασή είναι μη ανατρεψιμη.

Κανόνισε μαλακα να πας να πλαγιάσεις και να κοιμηθείς σαν άνθρωπος μήπως και συνελθεις από τα ναρκωτικά που καταπιες πάλι. Κοίτα μην λιποθυμήσεις ξανα στην χεστρα σου, με τα σαλια και τα ξερατά να τρέχουν πάνω σου. Αντε πανε ξεκουρασου, μη παθεις τίποτα και μετα εμείς τι θα κανουμε χωρίς εσένα βρε? Με ποιόν ζαβό θα κανουμε χαβαλε και θα γελαμε?
 

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
Κακό πράγμα τα ναρκωτικά... Ο ανωτερω ζαβός βεβαια έπεσε στη χύτρα με τα ναρκωτικά όταν ήταν μικρός & η καταστασή είναι μη ανατρεψιμη.

Κανόνισε μαλακα να πας να κοιμηθείς σαν άνθρωπος μήπως και συνελθεις από τα ναρκωτικά που καταπιες πάλι, μην λιποθυμήσεις ξανα στην πολυθρόνα, με τα σαλια και τα ξερατά να τρέχουν πάνω σου. Αντε πανε ξεκουρασου, μη παθεις τίποτα και μετα εμείς τι θα κανουμε χωρίς εσένα? Με ποιόν ζαβό θα κανουμε χαβαλε και θα γελαμε?
επι προσοπικου καηρο !!! στο θεμα τιποτα???????????
 

fremar

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2008
Μηνύματα
14
Like
0
Πόντοι
0
καλησπερα σας...
Επειδη μιλαω τελευταια με αρκετες ουκρανες απο το ιντερνετ..θελω να ρωτησω αυτους που ξερουν απο την χωρα.
Ολες μα ολες και δεν μιλαω για κιεβο πλευρα αλλα απο Kherson η απο nikolaev το πρωτο πραμα που ρωτανε ειναι τι δουλεια κανω η τι αμαξι οδηγω. υποτιθεται οτι αυτες οι κοπελες ψαχνουν μια καλυτερη ζωη..εν τω μεταξυ ολες οδηγουν κατα τα λεγομενα τους καινουργια αυτοκινητα..μου λενε μαλακιες πιστευετε η αληθεια..έχετε δει εσεις ομορφες ουκρανες στις περιοχες που εχετε παει να οδηγουν σαραβαλα?
 

kavlomenos leon

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
2.148
Like
2
Πόντοι
16
καλησπερα σας...
Επειδη μιλαω τελευταια με αρκετες ουκρανες απο το ιντερνετ..θελω να ρωτησω αυτους που ξερουν απο την χωρα.
Ολες μα ολες και δεν μιλαω για κιεβο πλευρα αλλα απο Kherson η απο nikolaev το πρωτο πραμα που ρωτανε ειναι τι δουλεια κανω η τι αμαξι οδηγω. υποτιθεται οτι αυτες οι κοπελες ψαχνουν μια καλυτερη ζωη..εν τω μεταξυ ολες οδηγουν κατα τα λεγομενα τους καινουργια αυτοκινητα..μου λενε μαλακιες πιστευετε η αληθεια..έχετε δει εσεις ομορφες ουκρανες στις περιοχες που εχετε παει να οδηγουν σαραβαλα?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom