Νέα

Οι παππούληδες και οι «μικροτσούτσουνοι» του μπου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα blizardeye
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 478K
  • Εμφανίσεις 6M
  • Ετικέτες
    bou classics
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ίνα τι εξηφανίσθη ο 18χρονος Aristarxos d.j.??? (έως 5 ψήφοι).

  • Ηράσθη! Εδώ όμως θα ξαναβρεί την φωλεάν του όταν ...

  • Έδωσε όρκο σιωπής έως ότου η ΑΕΚ πάρει πρωτάθλημα.

  • Υπέστη εγκεφαλικήν μαλάκυνσιν εξαιτίας της μουσικής που ακούει.

  • Τα κεφαλόπουλα δάγκωσαν το πέος του έξω από το Shark [θεσσαλονίκη].

  • Υπήξε εις Θιβέτ ίνα ανεύρει γκόμεναν εις μοναστήριον Βουδιστών.

  • Ο μούτσος Ωρίων του δώρισε πράσινο κοστούμι διά να σαγηνεύσει γυνήν εις Μύκονον.

  • Ψάχνει να βρει μία μελαχρινή για να την γνωρίσει στο Νηματοθέτη.

  • Λύει την εικασία των Birch και Swinnerton-Dyer: Πόσες ακέραιες λύσεις έχει η εξίσωση ψ2=x2-x+1;

  • Μας βαρέθηκε και έφυγε.

  • Αναγιγνώσκει την ποίησιν του χοντρού Προέδρου Βαγγέλα αλλά η Νατάσα δεν του κάθεται...


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.189
Κριτικές
40
Like
23.355
Πόντοι
26.096
Πάνω στα βουνά μου αρέσει πάρα πολύ το φως του Χειμώνα γύρω στις 3 με 4 το απόγευμα.
Εκείνο το υπέροχο Χριστουγεννιάτικο φως. Όταν όλοι αυτοί που κάνουν σκι επιστρέφουν σιγά σιγά στα καταλύματά τους.
Και εκεί [για το Αγλάισμα της Αριστοκρατίας] ακολουθεί τακτοποίηση των skis, έκδυση, ντουζ και ... υπό τους ήχους -τουλάχιστον για εμάς- saxophone jazz.
 

genesis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
848
Like
2.158
Πόντοι
446
Καλημέρα Κύριοι.
Πάντως σε μας εδώ κάτω η θερμοκρασία αυτή τη στιγμή πρέπει να είναι 12 βαθμοί.
Καλή συνέχεια εις την ημέρα υμών!
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.189
Κριτικές
40
Like
23.355
Πόντοι
26.096
Καλημέρα Κύριοι.
Πάντως σε μας εδώ κάτω η θερμοκρασία αυτή τη στιγμή πρέπει να είναι 12 βαθμοί.
Καλή συνέχεια εις την ημέρα υμών!
12 βαθμοί;;;
Κοντομάνικα εδώ με 12 βαθμούς ... :grin:
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.189
Κριτικές
40
Like
23.355
Πόντοι
26.096
Έχω 3 1/2 χρόνια να συναντήσω ή να μιλήσω με την κα. erinal.
65363.jpg

Έχει κυριολεκτικά εξαφανιστεί από προσώπου γης. Γνωρίζω το κινητό της αλλά δεν της τηλεφωνώ επειδή πιθανώς να την φέρω σε δύσκολη θέση...
Γνωρίζει κάποιος αν η κα. erinal είναι καλά;;;
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.517
Κριτικές
61
Like
42.864
Πόντοι
22.785
Καλημέρα, κ. amjik!
Δεν γνωρίζω εάν ζείτε μόνος ή εάν υπάρχει θήλυ δίπλα σας, πλην όμως θα ήθελα να επαναλάβω ότι είστε πολύ γλυκός, πολύ καλός και πολύ ζεστός Άνθρωπος!
Και ένα από τα πολλά λάθη, που έκανα, κατά την πρώτη περίοδο των εργασιών του Νήματος, ήταν ότι εκνευριζόμουν και σας κατέκρινα για τις φωτογραφίες των ιχθύων και των οκταπόδων, που αναρτούσατε.
Αλλά τότε δεν είχα κατανοήσει τις υπόλοιπες διαστάσεις της προσωπικότητάς σας! :hi:
Καλημέρα κ. Μπλιζ ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ δια τίς φιλοφρονήσεις.... βέβαια & υπάρχει θύλεο αναλόγου ηλικίας..
Κατά την απουσία σας των ισχνών καιρών τα αλιεύματα πρόσφεραν (ζωήν) στο (έρημο) τόπικ..
Βεβαίως στολή ισοθερμικιά 7άρα τής OMER τον χειμώνα & 4άρα το καλοκαίρι...
Η θερμοκρασία είναι ανεβασμένη λόγω της Όστριας !!
Φεύ Χ 9⁰ C
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.189
Κριτικές
40
Like
23.355
Πόντοι
26.096
Καλημέρα κ. Μπλιζ ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ δια τίς φιλοφρονήσεις.... βέβαια & υπάρχει θύλεο αναλόγου ηλικίας..
Κατά την απουσία σας των ισχνών καιρών τα αλιεύματα πρόσφεραν (ζωήν) στο (έρημο) τόπικ..
Βεβαίως στολή ισοθερμικιά 7άρα τής OMER τον χειμώνα & 4άρα το καλοκαίρι...
Η θερμοκρασία είναι ανεβασμένη λόγω της Όστριας !!
Φεύ Χ 9⁰ C
Σας ευχαριστώ, κύριε!
Φευ Χ 6o C
 
  • Like
Αντιδράσεις: amjik
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.189
Κριτικές
40
Like
23.355
Πόντοι
26.096
Εντάξει ... είμαι εκτός αγοραίου χώρου εδώ και χρόνια ... και το έχω πει και δημόσια αυτό ..

Το μόνο θήλυ, που ειλικρινά ορέχθηκα από την στιγμή που επέστρεψα στο μπου, ήταν -όπως όλοι σας γνωρίζετε- η κα. Ιωάννα αλλά και αυτή στην πορεία είχα αποφασίσει ότι εάν την συναντούσα, θα προσπαθούσα να την συναντήσω εκτός της εργασίας της. Τα υπόλοιπα με την κα. Ιωάννα είναι Ιστορία και όλοι σας τα γνωρίζετε ...

Εδώ και 2-3 μέρες άρχισα να διαβάζω νήματα εργαζομένων ... Απλά εκπλήσσομαι από την αντρική αφέλεια ... Ρωσίδα η μία και Τσέχα η άλλη ... Άνοιξαν νήματα χθες, γράφουν σε άπταιστα Ελληνικά και οι ενδιαφερόμενοι συνομιλούν μαζί τους αγνοώντας το γεγονός ότι προφανέστατα μιλούν με κάποιον άντρα που εκπροσωπεί τις εργαζόμενες αυτές ...

Φευ εις τον νταβά!
 

billgun

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Ιουν 2008
Μηνύματα
5.074
Like
28.911
Πόντοι
5.956
Καλημέρα στην παρεα!
Ποια η θέση σας επί του ερωτηματος?
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20231219_190738_Facebook.jpg
    Screenshot_20231219_190738_Facebook.jpg
    146,2 KB · Εμφανίσεις: 15
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.189
Κριτικές
40
Like
23.355
Πόντοι
26.096
Για την Αγγλίδα τροφό μου και για όσα κάποτε πιστέψαμε ότι θα καταφέρναμε μαζί ...

And when the evening comes, we smile
So much of life ahead
We'll find a place where there's room to grow

 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.517
Κριτικές
61
Like
42.864
Πόντοι
22.785
Πάνω στα βουνά μου αρέσει πάρα πολύ το φως του Χειμώνα γύρω στις 3 με 4 το απόγευμα.
Εκείνο το υπέροχο Χριστουγεννιάτικο φως. Όταν όλοι αυτοί που κάνουν σκι επιστρέφουν σιγά σιγά στα καταλύματά τους.
Και εκεί [για το Αγλάισμα της Αριστοκρατίας] ακολουθεί τακτοποίηση των skis, έκδυση, ντουζ και ... υπό τους ήχους -τουλάχιστον για εμάς- saxophone jazz.
+ άπειρον εις την jazz
Είμαι λάτρης ασχέτως εάν ακουω blues & θα πάω για OpenSwim για να ακούω μουσική και όταν πσαρέβω.
 

genesis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
848
Like
2.158
Πόντοι
446
Carpenters!!!!!
:think::think::think::think::think::think:
Μου αρέσουν δεν λέω, αλλά πολύ :rose::rose::springsmile:
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.189
Κριτικές
40
Like
23.355
Πόντοι
26.096
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.189
Κριτικές
40
Like
23.355
Πόντοι
26.096
Who 's PopiPopakiBeba? :think::grin:

We all say good morning!
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.189
Κριτικές
40
Like
23.355
Πόντοι
26.096
+ άπειρον εις την jazz
Είμαι λάτρης ασχέτως εάν ακουω blues & θα πάω για OpenSwim για να ακούω μουσική και όταν πσαρέβω.
Κοιτάξτε, κύριε.
Πιστεύω ότι οι δύο μεγαλύτερες εφευρέσεις της Ανθρωπότητας είναι η ηλεκτρική κιθάρα και το single malt whiskey [non peaty].

Στα blues υπάρχουν τρομερές μουσικές εμπνεύσεις και εκπληκτικά κιθαρικά riffs. Έχω όμως την ατυχία να καταλαβαίνω την Αγγλικήν και αναγκαστικά συνδυάζω την μουσική με τα λόγια.

Ένας τραγουδοποιός των μπλουζ μπορεί να συνθέσει 1000 τραγούδια στην διάρκεια της παραγωγικής ηλικίας του. Στα 999 από αυτά κλαίει για την γκόμενα που τον παράτησε.
Και εμάς μας παράτησε γκόμενα ... πέσαμε κάτω, χτυπηθήκαμε σαν χταπόδι, ήπιαμε τον Πηνειό, τον Αλιάκμονα και ολίγον από τον Αξιό ... αλλά κάποια στιγμή σηκωθήκαμε ...

Δεν είναι δυνατόν κάποιος από τα 18του έως τα 70του να συνθέτει και να τραγουδά για την γκόμενα που τον παράτησε ... Έλεος!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom