Νέα

Οι παππούληδες και οι «μικροτσούτσουνοι» του μπου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα blizardeye
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 478K
  • Εμφανίσεις 6M
  • Ετικέτες
    bou classics
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ίνα τι εξηφανίσθη ο 18χρονος Aristarxos d.j.??? (έως 5 ψήφοι).

  • Ηράσθη! Εδώ όμως θα ξαναβρεί την φωλεάν του όταν ...

  • Έδωσε όρκο σιωπής έως ότου η ΑΕΚ πάρει πρωτάθλημα.

  • Υπέστη εγκεφαλικήν μαλάκυνσιν εξαιτίας της μουσικής που ακούει.

  • Τα κεφαλόπουλα δάγκωσαν το πέος του έξω από το Shark [θεσσαλονίκη].

  • Υπήξε εις Θιβέτ ίνα ανεύρει γκόμεναν εις μοναστήριον Βουδιστών.

  • Ο μούτσος Ωρίων του δώρισε πράσινο κοστούμι διά να σαγηνεύσει γυνήν εις Μύκονον.

  • Ψάχνει να βρει μία μελαχρινή για να την γνωρίσει στο Νηματοθέτη.

  • Λύει την εικασία των Birch και Swinnerton-Dyer: Πόσες ακέραιες λύσεις έχει η εξίσωση ψ2=x2-x+1;

  • Μας βαρέθηκε και έφυγε.

  • Αναγιγνώσκει την ποίησιν του χοντρού Προέδρου Βαγγέλα αλλά η Νατάσα δεν του κάθεται...


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.189
Κριτικές
40
Like
23.355
Πόντοι
26.096
Παραθέτω βίντεο από την παραμονή του κυρίου bliz στο Zermatt που μου προμήθευσε φίλος μελλοντολόγος. Προσοχή στη γάτα.
Πλάκα πλάκα κάπως έτσι είναι και το σαλέ που έχουμε κάνει κράτηση. Έβλεπα τώρα τις φωτογραφίες του. Πιο χαμηλοτάβανο βέβαια αλλά η αρχιτεκτονική λογική του είναι παρόμοια.
Με βάλατε σε mood, κ. genesis!
Thanks a lot!!!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ξημερώνει στην Καραϊβική.
Τέλειο!
Να φανταστώ ότι και αυτό το βίντεο το αφιερώνετε στον Λαγό, ε;;;
 

Ιζνογκουντ

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2014
Μηνύματα
4.152
Κριτικές
6
Like
9.493
Πόντοι
2.586
Τέλειο!
Να φανταστώ ότι και αυτό το βίντεο το αφιερώνετε στον Λαγό, ε;;;
ναι μωρη Λουκια Ροδακινία στο Λαγο το αφιερωνει ..τι σε νοιαζει?
αντε τραβα στην Ελβετια εσυ να κανεις γουτσου γουτσου με το Μαναρι και ασε μας εμας στο πονο μας
Βρε με ενα Κασελάκη που μπλεξαμε
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.543
Κριτικές
36
Like
38.401
Πόντοι
19.795
Πλάκα πλάκα κάπως έτσι είναι και το σαλέ που έχουμε κάνει κράτηση. Έβλεπα τώρα τις φωτογραφίες του. Πιο χαμηλοτάβανο βέβαια αλλά η αρχιτεκτονική λογική του είναι παρόμοια.
Με βάλατε σε mood, κ. genesis!
Thanks a lot!!!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Τέλειο!
Να φανταστώ ότι και αυτό το βίντεο το αφιερώνετε στον Λαγό, ε;;;
Σε όλους τούς λάτρεις του υγρού στοιχείου.
Και στους Νεάντερταλ που ξυπνάμε νωρίς.:confused:
 

genesis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
848
Like
2.158
Πόντοι
446
Πλάκα πλάκα κάπως έτσι είναι και το σαλέ που έχουμε κάνει κράτηση. Έβλεπα τώρα τις φωτογραφίες του. Πιο χαμηλοτάβανο βέβαια αλλά η αρχιτεκτονική λογική του είναι παρόμοια.
Με βάλατε σε mood, κ. genesis!
Thanks a lot!!!
You are welcome!!!
Χαίρομαι για το mood αγαπητέ.
Δυστυχώς το βίντεο είναι virtual reality και δυστυχώς η πραγματικότητα χλωμιάζει όταν συγκρίνεται με την τέχνη.:confused:
Να περάσετε καλά και να προσέχετε τα ατυχήματα εις το σκι διότι ο λαγός καραδοκεί:cheesy::cheesy::cheesy:
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.543
Κριτικές
36
Like
38.401
Πόντοι
19.795
Τέτοια ώρα μόνο εγώ θα μπορούσα να σας απαντήσω.
Καλημέρα, καλησπέρα.

Το ανάρτησα και στο νήμα του Δομήνικου:

"Νοίκιασα αυτοκίνητο χθες και πήγα στο Σάντο Ντομίνγκο. Στην επιστροφή με σταματησαν 2 μπάτσοι και μου είπαν ότι πήγαινα με 116 χιλ. μου έδειξαν το μηχάνημα. Δεν παω συνήθως πάνω από 100-105 (το όριο είναι 100).
Σκέφτηκα ότι μπορεί να έκανα λάθος και ήμουν έτοιμος να δώσω το δίπλωμα για να μου γράψει κλήση (100 δολ.) Τότε πετιέται γυναίκα μου και του λέει σταρ αγγλικά, "είμαστε τουρίστες δεν έχουμε λεφτά" και βγάζει από την τσάντα 20 ευρώ, μόνο αυτά έχουμε. Τότε ο μπάτσος κοιτώντας μήπως τον βλέπει ο συνάδελφός του παίρνει το 20ευρω μου δίνει το δίπλωμα και μου λέει "βάγια κον ντιος".
Σήμερα όμως στον ίδιο δρόμο, πάλι 2 άλλοι μπατσοι με σταμάτησαν. Εννοείται ότι δεν πήγαινα σε καμμία περίπτωση πάνω από 90 Χιλ. Μου δείχνει πάλι το μηχάνημα 116 Χιλ. Έβαλα τις φωνές, ο μπάτσος μου λέει οκ. Οκ. μου δίνει το δίπλωμα και με άφησε να φύγω."

Καληνύχτα.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.517
Κριτικές
61
Like
42.864
Πόντοι
22.785
:rockon::hi::hi:
Καλημέρα λατρεμένοι μού κύριοι...
Υπάγω είς το απέραντο γαλάζιο
προς αναζήτηση.
Φεύ. 9⁰C
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.189
Κριτικές
40
Like
23.355
Πόντοι
26.096
Τέτοια ώρα μόνο εγώ θα μπορούσα να σας απαντήσω.
Καλημέρα, καλησπέρα.

Το ανάρτησα και στο νήμα του Δομήνικου:

"Νοίκιασα αυτοκίνητο χθες και πήγα στο Σάντο Ντομίνγκο. Στην επιστροφή με σταματησαν 2 μπάτσοι και μου είπαν ότι πήγαινα με 116 χιλ. μου έδειξαν το μηχάνημα. Δεν παω συνήθως πάνω από 100-105 (το όριο είναι 100).
Σκέφτηκα ότι μπορεί να έκανα λάθος και ήμουν έτοιμος να δώσω το δίπλωμα για να μου γράψει κλήση (100 δολ.) Τότε πετιέται γυναίκα μου και του λέει σταρ αγγλικά, "είμαστε τουρίστες δεν έχουμε λεφτά" και βγάζει από την τσάντα 20 ευρώ, μόνο αυτά έχουμε. Τότε ο μπάτσος κοιτώντας μήπως τον βλέπει ο συνάδελφός του παίρνει το 20ευρω μου δίνει το δίπλωμα και μου λέει "βάγια κον ντιος".
Σήμερα όμως στον ίδιο δρόμο, πάλι 2 άλλοι μπατσοι με σταμάτησαν. Εννοείται ότι δεν πήγαινα σε καμμία περίπτωση πάνω από 90 Χιλ. Μου δείχνει πάλι το μηχάνημα 116 Χιλ. Έβαλα τις φωνές, ο μπάτσος μου λέει οκ. Οκ. μου δίνει το δίπλωμα και με άφησε να φύγω."

Καληνύχτα.
Καλημέρα, κύριε!
Ευνομούμενη χώρα ο Άγιος Δομίνικος από αυτά που διαβάζω ...

Αυτός είναι ο λόγος που έχω παύσει να ταξιδεύω οπουδήποτε αλλού πλην Ευρώπης και ΗΠΑ.
Αλίμονο εάν κάτι πάει στραβά και πέσεις στις ορέξεις των τοπικών αρχών σε χώρες σαν αυτή ή ακόμη χειρότερα σε χώρες κατώτερες από τον Άγιο Δομίνικο ...

Στην θέση σας θα ρωτούσα τους ντόπιους για το τι παίζει στους αυτοκινητόδρομούς τους ... Να θυμάστε ότι σε τέτοιες χώρες κατά διαστήματα και προκειμένου να δείξουν ότι εκεί ο Νόμος λειτουργεί, συλλαμβάνουν τουρίστες με απίθανες κατηγορίες και μετά θα αργήσουν οι τουρίστες αυτοί να δουν το φως του ήλιου ξανά.
Να προσέχετε, κύριε!

Όπως άλλωστε λέει και η πλέμπα: Πολλές φορές πάει η στάμνα στην βρύση αλλά μία φορά σπάει.

Φευ εις την στάμναν!
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.189
Κριτικές
40
Like
23.355
Πόντοι
26.096
Ούτε Ρωσία έχω πάει ... όσο παράξενο και αν ακούγεται αυτό ...
Βέβαια έχουμε αποφασίσει ότι όταν λήξει αυτή η κατάρα ανάμεσα στους Ρώσους και τους Ουκρανούς, θα κάνουμε ένα μεγάλο [χρονικά και τοπικά] ταξίδι στην mother Russia. Και όχι μόνο Μόσχα και Αγία Πετρούπολη [γενέθλιος πόλις της Μ] αλλά και στην Βόρεια Ρωσία. Όταν ...
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.189
Κριτικές
40
Like
23.355
Πόντοι
26.096
:kiss-mark::kiss-mark::kiss-mark:

Καλημέρα κΜπλιζ και κ.κωλο-γερε
Καλημέρα, κ. amjik!
Δεν γνωρίζω εάν ζείτε μόνος ή εάν υπάρχει θήλυ δίπλα σας, πλην όμως θα ήθελα να επαναλάβω ότι είστε πολύ γλυκός, πολύ καλός και πολύ ζεστός Άνθρωπος!
Και ένα από τα πολλά λάθη, που έκανα, κατά την πρώτη περίοδο των εργασιών του Νήματος, ήταν ότι εκνευριζόμουν και σας κατέκρινα για τις φωτογραφίες των ιχθύων και των οκταπόδων, που αναρτούσατε.
Αλλά τότε δεν είχα κατανοήσει τις υπόλοιπες διαστάσεις της προσωπικότητάς σας! :hi:
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.189
Κριτικές
40
Like
23.355
Πόντοι
26.096
Είναι περίεργο το μικροκλίμα της χώρας μας.
Με έκπληξη διάβασα τον κ. amjik να σχολιάζει τους 9 βαθμούς. Βέβαια θα μπει στην θάλασσα.
Παρόλα αυτά οι 9 βαθμοί στην πόλη μου θεωρούνται ζέστη για Δεκέμβριο...
3 βαθμοί εδώ!
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.189
Κριτικές
40
Like
23.355
Πόντοι
26.096
You are welcome!!!
Χαίρομαι για το mood αγαπητέ.
Δυστυχώς το βίντεο είναι virtual reality και δυστυχώς η πραγματικότητα χλωμιάζει όταν συγκρίνεται με την τέχνη.:confused:
Να περάσετε καλά και να προσέχετε τα ατυχήματα εις το σκι διότι ο λαγός καραδοκεί:cheesy::cheesy::cheesy:
Ευχαριστώ δια τας ευχάς σας, κύριε.
Βεβαίως αναχωρώ το Σάββατο και ελπίζω ότι θα έχουμε χρόνο να ανταλλάξουμε επισήμους ευχάς την Παρασκευήν.

Ο Λαγός είναι ένας πολύ ωραίος άντρας και τύπος και τυπάς και δεν θα είχα κανένα πρόβλημα εάν επρόκειτο να με διαδεχθεί εις το παρόν Νήμα.
Πλην όμως και επί του παρόντος ας του προσφέρουμε Σουρωτή ή Σόδα και ας τον αφήσουμε να χωνέψει το 84% και για μετά ... βλέπουμε ...

Αναφορικά με τα ατυχήματα στο σκι, κατά σύμπτωση είχα χθες την ίδια συνομιλία με τον αδελφό μου, κ. NICK TRIVE, στο τηλέφωνο.
Ατυχήματα συμβαίνουν αρκεί να μην είναι αναστρέψιμα...
Όλοι έχουμε πάθει θλάσεις ή διαστρέμματα ...

Προφανώς σεις αναφέρεστε στο ατύχημα του Michael Schumacher.
Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος, εδώ ή κάποιος που μας διαβάζει, κάνει σκι. Αυτό το είδος της πτώσεως που έπαθε αυτός ο άνθρωπος, το έχουμε πάθει όλοι. Είναι όταν δεν πέφτεις με τα πόδια μπροστά αλλά με το κεφάλι μπροστά.
Γλυστράς χωρίς να μπορείς να σταματήσεις.
Εγώ, όταν έπεσα έτσι, είχα την τύχη να προσκρούσω σε ένα όγκο από μισοπαγωμένο χιόνι. Την γλύτωσα με ένα ευμέγεθες καρούμπαλο. Μετά αγόρασα και πλέον φορώ κράνος όταν κάνω σκι.
Αλλά ο συγκεκριμένος φορούσε κράνος πλην όμως έπεσε,. γλιστρώντας, με μεγάλη ταχύτητα σε βράχο. Εκεί κανένα κράνος δεν μπορεί να σε προστατεύσει. Σπάνουν οι αυχενικοί και μετά είναι είτε θάνατος είτε παράλυση..
Αυτά!
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.189
Κριτικές
40
Like
23.355
Πόντοι
26.096
Έχετε δει ή προσέξει πάνω στις Toblerone την παρακάτω κορυφή των Άλπεων, ω πλέμπα;;;;
tr:n-srp_hitbox_sm
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.189
Κριτικές
40
Like
23.355
Πόντοι
26.096
κ. Ωρίωνα,
μπορεί να μην έχουμε τις ίδιες σεξουαλικές επιλογές, πλην όμως σας αναμένω εις το Νήμα μας.
Και το εννοώ αυτό.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom