Νέα

Οι παππούληδες και οι «μικροτσούτσουνοι» του μπου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα blizardeye
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 477K
  • Εμφανίσεις 6M
  • Ετικέτες
    bou classics
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 8 άτομα (1 μέλη και 7 επισκέπτες)

Ο @Ωρίων αναζητά τον πατέρα του. Ποιος είναι ο πατέρας του; (Έως 5 ψήφοι).

  • blizardeye. Μόνο ένα alien έχει τόσο αχάριστο γιο!

  • CaptainK. Θρύλος των Ωκεανών. Πρώην πειρατής!

  • Κωλο-γερος. Χιλιάδες fucks! Ένα μόνο bareback και ιδού ο Ωρίων ...

  • Eraser... Ήρεμη Δύναμη!

  • troubakhs μου. Νόμιζε ότι πότιζε αλόη.

  • rodriguez96. Easy Rider!!!

  • Ιζνογκούντ. Η σιγανοπαπαδιά του Νήματος.

  • Zebu. Γαμήκουλας!

  • leader. Αγαπημένο νικ του Ωρίωνος.

  • Ο χοντρός Πρόεδρος Βαγγέλας.


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.914
Κριτικές
34
Like
14.698
Πόντοι
17.346
Ωστόσο η δική μου αίσθηση και η αίσθηση όσων ανθρώπων ξέρω είναι ότι είναι πολλοί περισσότεροι από π.χ. τους εξαδάκτυλους, ή ξέρω γω, τους παιδεραστές ή τους κτηνοβάτες. Επίσης, να σε προλάβω, δεν βλέπω τηλεόραση εδώ και δεκαετίες. Δεν ξέρω ούτε μία εκπομπή. Θέλω να πω ότι η αίσθησή μου για το πλήθος των ανθρώπων που είναι ομοφυλόφιλοι δεν στηρίζεται σε καμία περίπτωση στην εικόνα που έχουμε για το περιβάλλον μας από την τηλεόραση.

Η δική μου πάλι αίσθηση είναι ότι κάνουν τόσο θόρυβο που η κοινωνία πιστεύει ότι είναι ένα σημαντικό μέρος της. Κάνεις δεν μπορεί να ξέρει τα πραγματικά ποσοστά τους , όχι ότι παίζει κάποιον ρόλο στο αν θα έχουν τα ίσια δικαιώματα με τους υπόλοιπους, το ποστάρισμά μου ήρθε σαν αντίδραση στον όρο "αριθμητικά υπολογίσιμη μειοψηφία"
 
Εγγρ.
15 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
25
Like
6.243
Πόντοι
5.646
Η δική μου πάλι αίσθηση είναι ότι κάνουν τόσο θόρυβο που η κοινωνία πιστεύει ότι είναι ένα σημαντικό μέρος της. Κάνεις δεν μπορεί να ξέρει τα πραγματικά ποσοστά τους , όχι ότι παίζει κάποιον ρόλο στο αν θα έχουν τα ίσια δικαιώματα με τους υπόλοιπους, το ποστάρισμά μου ήρθε σαν αντίδραση στον όρο "αριθμητικά υπολογίσιμη μειοψηφία"
Δεν διαφωνώ μαζί σου σε κάτι αλλά το αριθμητικά υπολογίσιμη μειοψηφία ήταν παρατήρηση πάνω στη χρήση της λέξης "παρέκκλιση" και όχι επιχείρημα από μόνο του.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.776
Κριτικές
90
Like
36.671
Πόντοι
25.467
πάντως γέροντες όπου και να γυρίσω την κεφαλή μου μόνο λοατκι θωρώ..και αυτη η κατάστασις με κάνει να νοιώθω ο ίδιος πλέον εις το περιθώριον!

Έχετε δίκιο αγαπητέ.

Τα παιδιά που γεννιούνται πλέον, είναι πριγκίπισσες, νεράιδες και αμαζόνες.

Τα αρσενικά μάλλον μας τελείωσαν. :confused:
 

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.914
Κριτικές
34
Like
14.698
Πόντοι
17.346
Δεν διαφωνώ μαζί σου σε κάτι αλλά το αριθμητικά υπολογίσιμη μειοψηφία ήταν παρατήρηση πάνω στη χρήση της λέξης "παρέκκλιση" και όχι επιχείρημα από μόνο του.

Βασικά το επιχείρημα της αριθμητικά υπολογίσιμης μειοψηφίας είναι ένα κούφιο επιχείρημά που χρησιμοποιεί και η ίδια η κοινότητα των gay (βάζοντας τα χεράκια της και βγάζοντας τα ματάκια της) παρουσιάζοντας αυθαίρετα κάποια ποσοστά.
πχ είμαστε το 10% όποτε πρέπει να μας σέβεστε και να μην γίνονται διακρίσεις εις βάρος μας. Μα η ισονομία για μια μειονότητα δεν έχει να κάνει με τα ποσοστά της.
Ακόμα το παρέκκλιση δεν έχει να κάνει μόνο ως παρέκκλιση από την πλειοψηφία άλλα και ως παρέκκλιση από το φυσιολογικό. Το να κουτουπώνει ο Βρασίδας τον Μπάμπη είναι παρέκκλιση από όποια οπτική γωνία και να το δεις.
 

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.914
Κριτικές
34
Like
14.698
Πόντοι
17.346
Kαλημέρα σας,
Η κοινωνία αλλάζει και δυστυχώς εμείς οι παλιoμοδίτες δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα...
Απολαύστε την κανούργια διαφήμηση της pantene (έπαιξε χθες στα κανάλια)


ρε κερατά Λέλο πινέλο εσύ το ξεκίνησες όλο αυτό... :knuppel:
 
Εγγρ.
15 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
25
Like
6.243
Πόντοι
5.646
Βασικά το επιχείρημα της αριθμητικά υπολογίσιμης μειοψηφίας είναι ένα κούφιο επιχείρημά που χρησιμοποιεί ή ίδια η κοινότητα των gay παρουσιάζοντας αυθαίρετα κάποια ποσοστά.
πχ είμαστε το 10% όποτε πρέπει να μας σέβεστε και να μην γίνονται διακρίσεις εις βάρος μας. Μα η ισονομία για μια μειονότητα δεν έχει να κάνει με τα ποσοστά της.
Ακόμα το παρέκκλιση δεν έχει να κάνει μόνο ως παρέκκλιση από την πλειοψηφία άλλα και ως παρέκκλιση από το φυσιολογικό. Το να κουτουπώνει ο Βρασίδας τον Μπάμπη είναι παρέκκλιση από όποια οπτική γωνία και να το δεις.
Σαφώς και η ισονομία δεν έχει να κάνει με το ποσοστό. Επίσης, σαφώς και παρέκκλιση δεν σημαίνει μόνο σπάνια εξαίρεση αλλά και κάτι άλλο από το φυσιολογικό. Ως προς το πρώτο σκέλος λοιπόν, το ποσοτικό, εγώ νομίζω ότι δεν είναι λίγοι οι άνθρωποι που είναι ομοφυλόφιλοι. Ως προς το ποιοτικό, αφενός η ποσότητα εκ των πραγμάτων αλλάζει τα σύνορα φυσιολογικού-μη φυσιολογικού (δεν μπορείς να πεις μη φυσιολογικό κάτι που συμβαίνει συχνά όπως δεν μπορείς να πεις μη φυσιολογικές τις πορτοκαλί βοκαμβύλιες επειδή είναι πιο σπάνιες), αφετέρου, ως προς το ποιοτικό, τοποθετήθηκα γράφοντας ότι κατά την άποψή μου παρέκκλιση είναι η έλλειψη συναίνεσης και όχι η αμοιβαία ευχαρίστηση μεταξύ ενηλίκων με βούληση.

Επίσης Σπίπη, φίλε μου, δεν ξέρω αν έχω δίκιο. Λέω απλώς τη γνώμη μου. Μπορεί να κάνω λάθος.
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.071
Κριτικές
40
Like
23.153
Πόντοι
26.096
Χμμ....
Η 1η σοβαρή συζήτηση μετά από μήνες <΄γάμησα- γάμησες>.
Καλά πάει το νήμα υπό την [μάλλον soft] αιγίδα του νέου νηματοθέτη σας.
Επόμενος στόχος να μπει γκόμενα στο νήμα. Όχι ΛΟΑΤΚΙ ,,, για να εξηγούμεθα!
 

Διαγραμμένο μέλος 163859

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
24 Απρ 2016
Μηνύματα
4.382
Κριτικές
67
Like
10.458
Πόντοι
24.436

giorgos2226

Μέγας
Εγγρ.
9 Ιαν 2010
Μηνύματα
679
Κριτικές
19
Like
2.442
Πόντοι
4.577
Αλλο ο σεξουαλικος προσανατολισμος καθε ατομο ο οποιος ειναι σεβαστος και άλλο να προωθούν κατι αφύσικο σαν φυσιολογικο και να το προβάλουν σαν πρότυπο ακόμα και σε παιδιά δημοτικού. Το περιεργο ειναι οτι αυτα τα ατομα στο ονομα της διαφορετικοτητας εμφανίζονται να υπερασπιζονται ατομα , τα οποια στην πατριδα τους κ στην θρησκεία τους , τους ΛΟΑΤΚΙ τους κρεμάνε και τους πετάνε απτις ταράτσες
 

Διαγραμμένο μέλος 163859

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
24 Απρ 2016
Μηνύματα
4.382
Κριτικές
67
Like
10.458
Πόντοι
24.436
Αδέρφια μου αλήτες γεροντόπουλα θα εκχυδαισω μερικώς τη συζήτηση και θα πω μακριά από τον κώλο μας και όπου θέλει ας είναι. ???
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom