Νέα

Οι παππούληδες και οι «μικροτσούτσουνοι» του μπου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα blizardeye
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 477K
  • Εμφανίσεις 6M
  • Ετικέτες
    bou classics
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

Ο @Ωρίων αναζητά τον πατέρα του. Ποιος είναι ο πατέρας του; (Έως 5 ψήφοι).

  • blizardeye. Μόνο ένα alien έχει τόσο αχάριστο γιο!

  • CaptainK. Θρύλος των Ωκεανών. Πρώην πειρατής!

  • Κωλο-γερος. Χιλιάδες fucks! Ένα μόνο bareback και ιδού ο Ωρίων ...

  • Eraser... Ήρεμη Δύναμη!

  • troubakhs μου. Νόμιζε ότι πότιζε αλόη.

  • rodriguez96. Easy Rider!!!

  • Ιζνογκούντ. Η σιγανοπαπαδιά του Νήματος.

  • Zebu. Γαμήκουλας!

  • leader. Αγαπημένο νικ του Ωρίωνος.

  • Ο χοντρός Πρόεδρος Βαγγέλας.


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
Kαλημέρα σας,
Η κοινωνία αλλάζει και δυστυχώς εμείς οι παλιoμοδίτες δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα...
Απολαύστε την κανούργια διαφήμηση της pantene (έπαιξε χθες στα κανάλια)

η κοινωνια μεταλλασσεται, η φύση αντεπιτιθεται
 

Διαγραμμένο μέλος 172222

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
18 Μαΐ 2017
Μηνύματα
1.864
Κριτικές
83
Like
13.716
Πόντοι
24.436
η κοινωνια μεταλλασσεται, η φύση αντεπιτιθεται
Aναρωτιέμαι ποιός θα θερίζει το στάρι, ποιός θα βγάζει την γλουτένη από το παντεσπάνι τους, να τραφούν οι ιεροί τους κώλοι...
Τα κανάλια, τα ινσταγκράμια, τα βελζεβούλια, η κοινωνία ολάκερη γέμισαν από δαυτούς που δεν θέλουν να ιδρώσουν τα κωλομέρια τους.
Συγνώμη αλλά αϊ σιχτίρ!
 
Τελευταία τροποποίηση:

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
Aναρωτιέμαι ποιός θα θερίζει το στάρι, ποιός θα βγάζει την γλουτένη από το παντεσπάνι τους, να τραφούν οι ιεροί τους κώλοι...
Τα κανάλια, τα ινσταγκράμια, τα βελζεβούλια, η κοινωνία ολάκερη γέμισαν από δαυτούς που δεν θέλουν ιδρώσουν τα κωλομέρια τους.
Συγνώμη αλλά αϊ σιχτίρ!
Δυστυχώς υπάρχουν παντού ☹
 
Εγγρ.
15 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
25
Like
6.243
Πόντοι
5.646
Δυστυχώς υπάρχουν παντού ☹
εγώ λέω ότι οι διαφημίσεις πχ της μπένετον ή της παντέν δεν είναι δυνατόν να κάνουν μια κοινωνία λιγότερο ρατσιστική ή ομοφοβική γιατί μετακινούν το ζητούμενο από την ουσία στην εικόνα και όταν οι άνθρωποι αυτοπροσδιορίζονται μέσω της εικόνας, δεν μπορούν να έχουν σαφή αντίληψη του εαυτού τους αλλά μόνο ενός ανύπαρκτου ειδώλου τους
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.994
Κριτικές
32
Like
15.643
Πόντοι
12.946
Kαλημέρα σας,
Η κοινωνία αλλάζει και δυστυχώς εμείς οι παλιoμοδίτες δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα...
Απολαύστε την κανούργια διαφήμηση της pantene (έπαιξε χθες στα κανάλια)

Καλημέρα,
την έχουν εδώ και καιρό, προσωπικά με αφήνει αδιάφορο γιατί λούζομαι με άμλα :cool2:
 

Διαγραμμένο μέλος 172222

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
18 Μαΐ 2017
Μηνύματα
1.864
Κριτικές
83
Like
13.716
Πόντοι
24.436
Μπορεί μια διαφήμιση να έχει ουσιαστικό (πολιτικό) περιεχόμενο; Εγώ λέω όχι.
εγώ λέω ότι οι διαφημίσεις πχ της μπένετον ή της παντέν δεν είναι δυνατόν να κάνουν μια κοινωνία λιγότερο ρατσιστική ή ομοφοβική γιατί μετακινούν το ζητούμενο από την ουσία στην εικόνα και όταν οι άνθρωποι αυτοπροσδιορίζονται μέσω της εικόνας, δεν μπορούν να έχουν σαφή αντίληψη του εαυτού τους αλλά μόνο ενός ανύπαρκτου ειδώλου τους
Τα μυαλά πίσω από τις διαφημίσεις μπορούν να δούν οποιαδήποτε ροπή της κοινωνίας προς οποιάδηποτε κατεύθυνση με σκοπό να την εκμεταλευτούν εμπορικά.
Αι υπόλοιπαι ευαισθησίαι εις τους όρχεις των, ολέ!
Για την συγκεκριμένη ροπή πάντως έχω να πω πως η ομοφοφία είναι φερετζ΄ές που από κάτω κρύβεται μια κοινωνία κακομαθημένη που δεν θέλει να μοχθήσει και ασχολείται με τον κώλο και τις μπούκλες αυτού.
Καταραμένη ευδαιμονία!
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
εγώ λέω ότι οι διαφημίσεις πχ της μπένετον ή της παντέν δεν είναι δυνατόν να κάνουν μια κοινωνία λιγότερο ρατσιστική ή ομοφοβική γιατί μετακινούν το ζητούμενο από την ουσία στην εικόνα και όταν οι άνθρωποι αυτοπροσδιορίζονται μέσω της εικόνας, δεν μπορούν να έχουν σαφή αντίληψη του εαυτού τους αλλά μόνο ενός ανύπαρκτου ειδώλου τους
κάτι σαν το the voice για παραδειγμα..δεν είδαμε ποτέ εν ελλάδι να κερδίζει τον τελικόν κάποια χονδρή και άσχημη αοιδός!
 

Διαγραμμένο μέλος 172222

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
18 Μαΐ 2017
Μηνύματα
1.864
Κριτικές
83
Like
13.716
Πόντοι
24.436

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.484
Κριτικές
36
Like
38.161
Πόντοι
19.795
Αυτή η διαφήμιση παίζει πολλές μέρες. Ο καθένας βέβαια έχει δικαίωμα και είναι ελεύθερος να εκφράζει την διαφορετικότητα του όπως θέλει.
Δεν το βρίσκω όμως θεμιτό να την διαφημίζει καί νά γίνεται πρότυπο.
Όπως και να το κάνουμε, διαφορετικότητα είναι.
 
Εγγρ.
15 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
25
Like
6.243
Πόντοι
5.646
Τα μυαλά πίσω από τις διαφημίσεις μπορούν να δούν οποιαδήποτε ροπή της κοινωνίας προς οποιάδηποτε κατεύθυνση με σκοπό να την εκμεταλευτούν εμπορικά.
Αι υπόλοιπαι ευαισθησίαι εις τους όρχεις των, ολέ!
Για την συγκεκριμένη ροπή πάντως έχω να πω πως η ομοφοφία είναι φερετζ΄ές που από κάτω κρύβεται μια κοινωνία κακομαθημένη που δεν θέλει να μοχθήσει και ασχολείται με τον κώλο και τις μπούκλες αυτού.
Καταραμένη ευδαιμονία!
Στο δεύτερο που λες διαφοροποιούμε λίγο. Μια χαρά χρειάζονται αυτούς που θα σπείρουν το στάρι, τους εργάτες, τους μισθωτούς κλπ. Σκοπός είναι να μην αντιλαμβάνονται το ρόλο τους και τη θέση τους και, κυρίως, να καταναλώνουν. Μια υπάλληλος των 500 ευρώ να ζει για να αγοράσει κάτι άχρηστο που κοστίζει ένα μισθό, ο εργάτης να κάνει οικονομίες για να πάρει ένα κινητό που δεν χρειάζεται κοκ. Όσο η ουσία γίνεται θέαμα όλα καλά. Οι πολίτες είναι καταναλωτές και όλα, ακόμα και τα δικαιώματα, είναι ψευδαισθήσεις.

Εγώ που λούζομαι με πράσινο σαπούνι μήπως έχω ροπή? :2funny:
Ο γλαυκός σάπωνας δεν πουλά φίλε Πωλ. Δεν είναι αυτό "που σου αξίζει" :grin:
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.484
Κριτικές
36
Like
38.161
Πόντοι
19.795
Εγώ που λούζομαι με πράσινο σαπούνι μήπως έχω ροπή? :2funny:
Το πράσινο σαπουνακι στην εγχώρια τουριστική βιομηχανία, κατάλληλα συσκευασμένο, προσφέρει οικονομικά ωφελη, εδώ και πολλά χρόνια.
 

Διαγραμμένο μέλος 172222

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
18 Μαΐ 2017
Μηνύματα
1.864
Κριτικές
83
Like
13.716
Πόντοι
24.436
Στο δεύτερο που λες διαφοροποιούμε λίγο. Μια χαρά χρειάζονται αυτούς που θα σπείρουν το στάρι, τους εργάτες, τους μισθωτούς κλπ. Σκοπός είναι να μην αντιλαμβάνονται το ρόλο τους και τη θέση τους και, κυρίως, να καταναλώνουν. Μια υπάλληλος των 500 ευρώ να ζει για να αγοράσει κάτι άχρηστο που κοστίζει ένα μισθό, ο εργάτης να κάνει οικονομίες για να πάρει ένα κινητό που δεν χρειάζεται κοκ. Όσο η ουσία γίνεται θέαμα όλα καλά. Οι πολίτες είναι καταναλωτές και όλα, ακόμα και τα δικαιώματα, είναι ψευδαισθήσεις.


Ο γλαυκός σάπωνας δεν πουλά φίλε Πωλ. Δεν είναι αυτό "που σου αξίζει" :grin:
Φυσικά και τους χρειάζονται.
Τα χειρονακτικά όμως οι λευκοί νεοαντιρατσιστές τα έχουν αναθέσει στους σκουρόχρωμους που ενίοτε τους καταριούνται κι όλας...
Και μια και λέγαμε για διαφημήσεις...
Η Μπένετον πούλησε και πουλάει, απέκτησε αντιρατσιστικό επίχρισμα και μια χαρά οι μαύροι δουλεύουν τις κοτρόνες.
 
Εγγρ.
15 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
25
Like
6.243
Πόντοι
5.646
Αυτή η διαφήμιση παίζει πολλές μέρες. Ο καθένας βέβαια έχει δικαίωμα και είναι ελεύθερος να εκφράζει την διαφορετικότητα του όπως θέλει.
Δεν το βρίσκω όμως θεμιτό να την διαφημίζει καί νά γίνεται πρότυπο.
Όπως και να το κάνουμε, διαφορετικότητα είναι.
Δε νομίζω ότι γίνεται πρότυπο η "διαφορετικότητα". Πρότυπο γίνεται το να απεκδύεις την ζωή σου από το δικαίωμα αυτοπροσδιορισμού και να αυτοδικαιώνεσαι μέσα από μια ανύπαρκτη εικόνα.

Ο πλούσιος γκέι θα βγει στην τηλεόραση να πει τις σαχλαμάρες του όπως και ο πλούσιος στρέιτ. Ο φτωχός γκέι θα νιώσει ότι είναι ελεύθερος με τη νέα του φράντζα το Σαββατόβραδο. Τις υπόλοιπες μέρες θα παραμείνει και φτωχός και γκέι και δεν θα του μιλά ούτε η μάνα του
Φυσικά και τους χρειάζονται.
Τα χειρονακτικά όμως οι λευκοί νεοαντιρατσιστές τα έχουν αναθέσει στους σκουρόχρωμους που ενίοτε τους καταριούνται κι όλας...
Και μια και λέγαμε για διαφημήσεις...
Η Μπένετον πούλησε και πουλάει, απέκτησε αντιρατσιστικό επίχρισμα και μια χαρά οι μαύροι δουλεύουν τις κοτρόνες.
Ναι , συμφωνούμε τώρα. Συνεννοηθήκαμε.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Καλημέρα,
την έχουν εδώ και καιρό, προσωπικά με αφήνει αδιάφορο γιατί λούζομαι με άμλα :cool2:
Εμένα με αφήνει παγερά αδιάφορο γιατί δεν λούζομαι καθόλου. Μια χαρά γυαλίζει από μόνη της
η γέρικη φαλάκρα μου στον ήλιο! :woldman:
 
Εγγρ.
15 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
25
Like
6.243
Πόντοι
5.646
Εμένα με αφήνει παγερά αδιάφορο γιατί δεν λούζομαι καθόλου. Μια χαρά γυαλίζει από μόνη της
η γέρικη φαλάκρα μου στον ήλιο! :woldman:
Ναι αλλά όταν δεν έχει ήλιο τί κάνεις; φοράς τραγιάσκα με φωτοβολταϊκό;
 

Διαγραμμένο μέλος 172222

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
18 Μαΐ 2017
Μηνύματα
1.864
Κριτικές
83
Like
13.716
Πόντοι
24.436
Αυτή η διαφήμιση παίζει πολλές μέρες. Ο καθένας βέβαια έχει δικαίωμα και είναι ελεύθερος να εκφράζει την διαφορετικότητα του όπως θέλει.
Δεν το βρίσκω όμως θεμιτό να την διαφημίζει καί νά γίνεται πρότυπο.
Όπως και να το κάνουμε, διαφορετικότητα είναι.
Η διαφορετικότητα παίζει από αρχαιοτάτων χρόνων και είναι αποδεκτή, αλλά όταν η αυξητική τάση των ανδρών να μιλάνε πλέον σαν γυναίκες, τα δαχτυλάκια τους είναι σαν της μαντάμ Κοκό και οι γάμπες τους απαλότερες από μετάξι, ο Τούρκος παραμονεύει :2funny:
Αστειεύομαι κ. κωλόγερε αλλά η παρακμή μας είναι ορατή και δεν είναι θέμα διαφορετικότητας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom