Νέα

Οι παππούληδες και οι «μικροτσούτσουνοι» του μπου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα blizardeye
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 477K
  • Εμφανίσεις 6M
  • Ετικέτες
    bou classics
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (1 μέλη και 12 επισκέπτες)

Ο @Ωρίων αναζητά τον πατέρα του. Ποιος είναι ο πατέρας του; (Έως 5 ψήφοι).

  • blizardeye. Μόνο ένα alien έχει τόσο αχάριστο γιο!

  • CaptainK. Θρύλος των Ωκεανών. Πρώην πειρατής!

  • Κωλο-γερος. Χιλιάδες fucks! Ένα μόνο bareback και ιδού ο Ωρίων ...

  • Eraser... Ήρεμη Δύναμη!

  • troubakhs μου. Νόμιζε ότι πότιζε αλόη.

  • rodriguez96. Easy Rider!!!

  • Ιζνογκούντ. Η σιγανοπαπαδιά του Νήματος.

  • Zebu. Γαμήκουλας!

  • leader. Αγαπημένο νικ του Ωρίωνος.

  • Ο χοντρός Πρόεδρος Βαγγέλας.


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

Διαγραμμένο μέλος 172222

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
18 Μαΐ 2017
Μηνύματα
1.864
Κριτικές
83
Like
13.716
Πόντοι
24.436
Προφανώς εσένα λόγω ηλικίας δεν πρόλαβε να σε ξεβλαχέψει ο Κωστόπουλος...:woldman:
Πολύ θα το 'θελ να γίνου κι εγώ μονδέρνος αλλά βιάστηκ ο πατέρας μου εκείνου του μακρινό 1908...:grin:
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.484
Κριτικές
36
Like
38.161
Πόντοι
19.795
Υπάρχει μια περίοδος στην ζωή ενός αγοριού, και αντίστοιχη, υποθέτω ενός κοριτσιού, πριν την εφηβεία, που το αγόρι θα πρέπει να κατανοήσει την σεξουαλικότητα του. Η τηλεόραση, δυστυχώς είναι ένα μέσο που η συγκεκριμένη ηλικία την παρακολουθεί. Δεν με ενοχλεί που, ειδικά στις πρωινές εκπομπές κυριαρχεί η γκει κοινότητα. Με ενοχλεί που με την συμπεριφορά τους διαφημίζουν την διαφορετικότητα τους.
Προσπαθώ στη ζωή μου να είμαι όσο πιο ανεκτικτός γίνεται σε αυτό το θέμα.
Αλλά με ενοχλεί η σχεδόν μονόπλευρη διαφήμιση σεξουαλικου προσανατολισμου που γίνεται στην τηλεόραση.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.484
Κριτικές
36
Like
38.161
Πόντοι
19.795
Αυτό που θέλω να πω είναι το εξής: Είσαι γκέι, εντάξει, αποδεκτό, στο κρεβάτι σου έχεις δικαίωμα να φερθείς όπως θες. Αποδεξου όμως ότι έχεις γεννηθεί σε ένα αντρικό σώμα και δεν είσαι γυναίκα για να συμπεριφέρεσαι θηλυπρεπως, αγάπησε και σεβασου τι κορμί σου, μην το ευτελιζεις με συμπεριφορά και κινήσεις που δεν του ταιριάζουν και κυρίως μην διαφημίζεις αυτόν τον ευτελισμό.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Αυτό που θέλω να πω είναι το εξής: Είσαι γκέι, εντάξει, αποδεκτό, στο κρεβάτι σου έχεις δικαίωμα να φερθείς όπως θες. Αποδεξου όμως ότι έχεις γεννηθεί σε ένα αντρικό σώμα και δεν είσαι γυναίκα για να συμπεριφέρεσαι θηλυπρεπως, αγάπησε και σεβασου τι κορμί σου, μην το ευτελιζεις με συμπεριφορά και κινήσεις που δεν του ταιριάζουν και κυρίως μην διαφημίζεις αυτόν τον ευτελισμό.
Γέροντα, υπάρχει και μια ακόμα βασική παράμετρος: το γεγονός ότι το αδελφάτο προ πολλού ασκεί εξουσία σε διάφορους τομείς, ενώ παλαιότερα βρισκόταν στο περιθώριο. Όταν μια μειοψηφική παρέκκληση (διότι αυτό είναι) καθορίζει σε μεγάλο βαθμό το γίγνεσθαι, την οπτική, τις τάσεις ακόμα και την επαγγελματική καταξίωση, σε διάφορους τομείς της κοινωνικής και πολιτιστικής ζωής, με γνώμονα τον σεξουαλικό προσανατολισμό, τότε στην πράξη έχουμε φασισμό από την ανάποδη και λογική του Προκρούστη. Το πρόβλημα, νομίζω, και θα συμφωνήσω μαζί σου, είναι ότι διαφημίζεται ο ευτελισμός και όλη αυτή η θρασίλα που αποπνέει το χαζοχαρούμενο και ξεφωνημένο gay attitude. Από πάντα υπήρχαν ομοφυλόφιλοι, όμως υπήρχαν και άνθρωποι με ανάστημα, αξιοπρέπεια και αυτοσεβασμό στη συμπεριφορά και τη δημόσια εικόνα τους. Κάποιοι δε, άφησαν πίσω τους και μεγάλο έργο χωρίς να δίνουν δικαιώματα για την προσωπική τους ζωή. Μεγάλη κουβέντα όμως ανοίξαμε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν mod:

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.913
Κριτικές
34
Like
14.696
Πόντοι
17.346
Καλησπέρα ω σάψαλα !!! :zombie:

girl2.jpg
 

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.913
Κριτικές
34
Like
14.696
Πόντοι
17.346
Δεν το βρίσκω όμως θεμιτό να την διαφημίζει καί νά γίνεται πρότυπο.
Όπως και να το κάνουμε, διαφορετικότητα είναι.

και ακόμα χειρότερα όταν χρησιμοποιείτε αυτή η διαφορετικότητα για την επαγγελματική και κοινωνική αναρρίχηση
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
Δυστυχώς έχει παραγίνει το κακό.
Έχω φίλους και γνωστούς gay και το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι όταν έχουν κοινό να τους ακούει τείνουν να βγαζουν αυτη τη θηλυπρέπεια περισσότερο κι εντονότερα. Αντίθετα σε πιο στενό κύκλο είναι σοβαρότεροι..ςξαρτάται βεβαια απ το οπτικό τους πεδίο, τι περνάει εκείνη την ώρα απο μπροστά τους.
Τα ΜΜΕ για να μη κατηγορηθουν ότι τους βάζουν στο περιθώριο τους προβάλουν περισσότερο. Και πάλι δυστυχώς όσο τους προβάλουν τόσο περισσότερο θέλουν να προβάλλονται καθώς είναι εκδικητικά όντα και τα φυλάνε όλα μαζεμένα..
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.775
Κριτικές
90
Like
36.666
Πόντοι
25.467
Το θέμα είναι απλό και τελειώνει σε τρεις γραμμές.

Όπως θεωρείται γελοίος ο και καλά αντρούα καλαμπαλικάτος που περπατάει και τα σέρνει και που χωρίς να ερωτηθεί μας ενημερώνει με στόμφο πως τον δίνει, άλλο τόσο πρέπει να θεωρείται γελοίος, αυτός, που με Βουγουκλακίστικο νάζι, μας ενημερώνει αυτόκλητα και χωρίς να συντρέχει λόγος, πως τον παίρνει.-
 
Εγγρ.
15 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
25
Like
6.243
Πόντοι
5.646
Γέροντα, υπάρχει και μια ακόμα βασική παράμετρος: το γεγονός ότι το αδελφάτο προ πολλού ασκεί εξουσία σε διάφορους τομείς, ενώ παλαιότερα βρισκόταν στο περιθώριο. Όταν μια μειοψηφική παρέκκληση (διότι αυτό είναι) καθορίζει σε μεγάλο βαθμό το γίγνεσθαι, την οπτική, τις τάσεις ακόμα και την επαγγελματική καταξίωση, σε διάφορους τομείς της κοινωνικής και πολιτιστικής ζωής, με γνώμονα τον σεξουαλικό προσανατολισμό, τότε στην πράξη έχουμε φασισμό από την ανάποδη και λογική του Προκρούστη. Το πρόβλημα, νομίζω, και θα συμφωνήσω μαζί σου, είναι ότι διαφημίζεται ο ευτελισμός και όλη αυτή η θρασίλα που αποπνέει το χαζοχαρούμενο και ξεφωνημένο gay attitude. Από πάντα υπήρχαν ομοφυλόφιλοι, όμως υπήρχαν και άνθρωποι με ανάστημα, αξιοπρέπεια και αυτοσεβασμό στη συμπεριφορά και τη δημόσια εικόνα τους. Κάποιοι δε, άφησαν πίσω τους και μεγάλο έργο χωρίς να δίνουν δικαιώματα για την προσωπική τους ζωή. Μεγάλη κουβέντα όμως ανοίξαμε...
Αναρωτιέμαι εάν μπορούμε να χαρακτηρίσουμε ως παρέκκλιση τις σεξουαλικές προτιμήσεις μιας αριθμητικά υπολογίσιμης μειοψηφίας της κοινωνίας. Νομίζω ότι για σεξουαλική παρέκκλιση πρέπει να μιλάμε μόνο εάν λείπει το στοιχείο της συναίνεσης. Από την άλλη συμφωνώ μαζί σας ότι ο ευτελισμός παίζει πια ρόλο και διαμορφώνει σε "μεγάλο βαθμό το γίγνεσθαι, την οπτική, τις τάσεις ακόμα και την επαγγελματική καταξίωση". Αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με την ομοφυλοφιλία αλλά με μια γενικότερη μεταστροφή προς το ανούσιο. Μην μου πείτε ότι δεν βλέπετε straight άντρες να ευτελίζονται ή να παραληρούν με κάθε ευκαιρία. Π.χ. ο Κωστόπουλος που θυμήθηκες εσύ Popov. Μέγας μαϊντανός. Σήμερα καθένας και καθεμία πουλά ό,τι έχει για μια θέση σε αυτό που διαφημίζεται ως ευτυχία, ως παράδεισος. Ακόμα και ό,τι θεωρείται εν γένει μη αποδεκτό από την κοινωνία. Αρκεί να πουλάει.

Πολύ στενή μου συγγενής, με την οποία μεγαλώσαμε μαζί και κατά διαστήματα συγκατοικήσαμε, είναι λεσβία. Ποτέ δεν ένιωσα ότι η σεξουαλικότητά της με προσβάλλει. Η δημόσια εικόνα της ήταν η δημόσια εικόνα μιας γυναίκας της ηλικίας της. Ούτε ντύθηκε ποτέ σαν εμένα ούτε κέρδισε όσα κέρδισε στη ζωή της πουλώντας την ομοφυλοφιλία της, Επίσης, όταν βγαίναμε μαζί για γκόμενες ποτέ δεν μου έκανε χαλάστρα...

Θέλω να πω ότι η τρασίλα, η βλακεία, η επιφανειακότητα, διαποτίζει την κοινωνία κάθετα. Δεν είναι δυνατόν να είναι καρικατούρα του εαυτού του ένα κομμάτι μόνο της κοινωνίας. Συνεπώς ο κανόνας είναι ο ζόφος, οι εξαιρέσεις υπάρχουν παντού. Παρέκκλιση τείνει να γίνει η σοβαρότητα γενικώς.
 
Τελευταία τροποποίηση:
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Το θέμα είναι απλό και τελειώνει σε τρεις γραμμές.

Όπως θεωρείται γελοίος ο και καλά αντρούα καλαμπαλικάτος που περπατάει και τα σέρνει και που χωρίς να ερωτηθεί μας ενημερώνει με στόμφο πως τον δίνει, άλλο τόσο πρέπει να θεωρείται γελοίος, αυτός, που με Βουγουκλακίστικο νάζι, μας ενημερώνει αυτόκλητα και χωρίς να συντρέχει λόγος, πως τον παίρνει.-
Σωστή προσέγγιση, όμως νομίζω ότι στη δεύτερη περίπτωση όλη αυτή η επίδειξη έχει μάλλον τη διάθεση ενός statement, μιας δήλωσης του "ανήκειν" σε μια συγκεκριμένη ομάδα (με τα ανάλογα οφέλη και φαβοριτισμούς), ενώ στην πρώτη περίπτωση, η συμπεριφορά αυτή, διακρίνεται νομίζω από ατομική και μόνο κομπλεξαμάρα, λόγω υιοθέτησης λανθασμένων ανδρικών προτύπων και συμπεριφορών, που υποδηλώνουν κατά βάση άνθρωπο ανώριμο και συμπλεγματικό. Έναν θλιβερό μοναχικό λύκο που όμως δεν συσπειρώνεται σε ομάδες για να δημιουργήσει αγέλη (όταν στην αντίθετη περίπτωση, λειτουργεί ο κανόνας του αδελφάτου).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν mod:
Εγγρ.
15 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
25
Like
6.243
Πόντοι
5.646
Σωστή προσέγγιση, όμως νομίζω ότι στη δεύτερη περίπτωση, όλη αυτή η επίδειξη έχει μάλλον τη διάθεση ενός statetment, μιας δήλωσης του "ανήκειν" σε μια συγκεκριμένη ομάδα (με τα ανάλογα οφέλη και φαβοριτισμούς), ενώ στην πρώτη περίπτωση, η συμπεριφορά αυτή, διακρίνεται νομίζω από ατομική και μόνο κομπλεξαμάρα, λόγω υιοθέτησης λανθασμένων ανδρικών προτύπων και συμπεριφορών, που υποδηλώνουν κατά βάση άνθρωπο ανώριμο και συμπλεγματικό. Έναν θλιβερό μοναχικό λύκο που όμως δεν συσπειρώνεται σε ομάδες για να δημιουργήσει αγέλη (όταν στην αντίθετη περίπτωση, λειτουργεί ο κανόνας του αδελφάτου).
Ναι αλλά οι γκέι αναγκάστηκαν να ανήκουν στο "αδελφάτο". Αλλιώς θα ήταν εντελώς περιθωριοποιημένοι. Σήμερα που τους μοστράρουν σαν αξιοθέατα και όχι ως μιάσματα, ζουν την ψευδαίσθηση μιας μη πραγματικής ελευθερίας, μη πραγματικής αποδοχής. Όπως και οι υπόλοιποι άνθρωποι, αυτοπροσδιορίζονται κατά κύριο λόγο, όχι αυτόνομα αλλά μέσω μιας οχλοποίησης (και όχι μιας αληθούς κοινωνικοποίησης).
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.775
Κριτικές
90
Like
36.666
Πόντοι
25.467
Σωστή προσέγγιση, όμως νομίζω ότι στη δεύτερη περίπτωση, όλη αυτή η επίδειξη έχει μάλλον τη διάθεση ενός statetment, μιας δήλωσης του "ανήκειν" σε μια συγκεκριμένη ομάδα (με τα ανάλογα οφέλη και φαβοριτισμούς), ενώ στην πρώτη περίπτωση, η συμπεριφορά αυτή, διακρίνεται νομίζω από ατομική και μόνο κομπλεξαμάρα, λόγω υιοθέτησης λανθασμένων ανδρικών προτύπων και συμπεριφορών, που υποδηλώνουν κατά βάση άνθρωπο ανώριμο και συμπλεγματικό. Έναν θλιβερό μοναχικό λύκο που όμως δεν συσπειρώνεται σε ομάδες για να δημιουργήσει αγέλη (όταν στην αντίθετη περίπτωση, λειτουργεί ο κανόνας του αδελφάτου).


Ανέκαθεν υπήρχαν "συσπειρώσεις" για οφέλη και φαβοριτσμούς. Μασόνοι, Ορθόδοξοι Εβραίοι κλπ. και που κι αυτοί θεωρήθηκαν απειλή και κυνηγήθηκαν. Παρόλο αυτό, και τώρα που το κυνηγητό έχει σταματήσεις, δεν είδα να δηλώνουν με τέτοια ζέση και τέτοιο ζήλο την ιδιότητά τους.
 
Εγγρ.
15 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
25
Like
6.243
Πόντοι
5.646
Ανέκαθεν υπήρχαν "συσπειρώσεις" για οφέλη και φαβοριτσμούς. Μασόνοι, Ορθόδοξοι Εβραίοι κλπ. και που κι αυτοί θεωρήθηκαν απειλή και κυνηγήθηκαν. Παρόλο αυτό, και τώρα που το κυνηγητό έχει σταματήσεις, δεν είδα να δηλώνουν με τέτοια ζέση και τέτοιο ζήλο την ιδιότητά τους.
Οι Μασόνοι έχουν οικονομική επιφάνεια και εγγενή μυστικότητα. Οι ορθόδοξοι, εδώ τουλάχιστον, είναι πλειοψηφία. Οι εβραίοι χρειάστηκε να περάσουν ένα ολοκαύτωμα για να τους αφήσουν στην ησυχία τους (και πάλι ακούς συχνά "οι εβραιομασόνοι φταίνε"). Η σεξουαλική επιλογή έχει να κάνει με τη λίμπιντο. Είναι μια καθημερινή δύναμη. Η αναμφίβολη γελοιότητα κάποιων γκέι τηλεπερσόνων δεν διαφέρει από την αντίστοιχη επιφανών προσώπων της κοινωνίας (π.χ. πολλών πολιτικών, επιχειρηματιών και γενικά δημοσίων προσώπων)
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.775
Κριτικές
90
Like
36.666
Πόντοι
25.467
Οι Μασόνοι έχουν οικονομική επιφάνεια και εγγενή μυστικότητα. Οι ορθόδοξοι, εδώ τουλάχιστον, είναι πλειοψηφία. Οι εβραίοι χρειάστηκε να περάσουν ένα ολοκαύτωμα για να τους αφήσουν στην ησυχία τους (και πάλι ακούς συχνά "οι εβραιομασόνοι φταίνε"). Η σεξουαλική επιλογή έχει να κάνει με τη λίμπιντο. Είναι μια καθημερινή δύναμη. Η αναμφίβολη γελοιότητα κάποιων γκέι τηλεπερσόνων δεν διαφέρει από την αντίστοιχη επιφανών προσώπων της κοινωνίας (π.χ. πολλών πολιτικών, επιχειρηματιών και γενικά δημοσίων προσώπων)


Στους ορθόδοξους εβραίους αναφέρθηκα. Σε αυτούς με τα κοτσιδάκια και τις καπελαδούρες. :)
 

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.913
Κριτικές
34
Like
14.696
Πόντοι
17.346
Αναρωτιέμαι εάν μπορούμε να χαρακτηρίσουμε ως παρέκκλιση τις σεξουαλικές προτιμήσεις μιας αριθμητικά υπολογίσιμης μειοψηφίας της κοινωνίας.

Με ποίον τρόπο ορίζετε τι είναι "αριθμητικά υπολογίσιμη μειοψηφία" και με ποιόν τρόπο βγαίνουν τα πραγματικά ποσοστά των gay στην κοινωνία. Υπάρχει κάποια σοβαρή (και όχι σοβαροφανής και με σκοπιμότητα) μελέτη που να μας δείχνει αυτό το ποσοστό. Από όσο ξέρω όχι. Το ότι μια μειοψηφία κάνει πολύ θόρυβο γύρω από τον εαυτό της δεν την αναβαθμίζει σε αριθμητικά υπολογίσιμη μειοψηφία.
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
Ανέκαθεν υπήρχαν "συσπειρώσεις" για οφέλη και φαβοριτσμούς. Μασόνοι, Ορθόδοξοι Εβραίοι κλπ. και που κι αυτοί θεωρήθηκαν απειλή και κυνηγήθηκαν. Παρόλο αυτό, και τώρα που το κυνηγητό έχει σταματήσεις, δεν είδα να δηλώνουν με τέτοια ζέση και τέτοιο ζήλο την ιδιότητά τους.
πάντως γέροντες όπου και να γυρίσω την κεφαλή μου μόνο λοατκι θωρώ..και αυτη η κατάστασις με κάνει να νοιώθω ο ίδιος πλέον εις το περιθώριον!
 
Εγγρ.
15 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
25
Like
6.243
Πόντοι
5.646
Με ποίον τρόπο ορίζετε τι είναι "αριθμητικά υπολογίσιμη μειοψηφία" και με ποιόν τρόπο βγαίνουν τα πραγματικά ποσοστά των gay στην κοινωνία. Υπάρχει κάποια σοβαρή (και όχι σοβαροφανής και με σκοπιμότητα) μελέτη που να μας δείχνει αυτό το ποσοστό. Από όσο ξέρω όχι. Το ότι μια μειοψηφία κάνει πολύ θόρυβο γύρω από τον εαυτό της δεν την αναβαθμίζει σε αριθμητικά υπολογίσιμη μειοψηφία.
Δεν έχω διαβάσει κάποια μελέτη. Κι αν υπήρχε δεν θα ήταν αξιόπιστη γιατί πολλοί ομοφυλόφιλοι άνθρωποι δεν θα το δήλωναν ούτε ανώνυμα. Ωστόσο η δική μου αίσθηση και η αίσθηση όσων ανθρώπων ξέρω είναι ότι είναι πολλοί περισσότεροι από π.χ. τους εξαδάκτυλους, ή ξέρω γω, τους παιδεραστές ή τους κτηνοβάτες. Επίσης, να σε προλάβω, δεν βλέπω τηλεόραση εδώ και δεκαετίες. Δεν ξέρω ούτε μία εκπομπή. Θέλω να πω ότι η αίσθησή μου για το πλήθος των ανθρώπων που είναι ομοφυλόφιλοι δεν στηρίζεται σε καμία περίπτωση στην εικόνα που έχουμε για το περιβάλλον μας από την τηλεόραση.
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
Δεν έχω διαβάσει κάποια μελέτη. Κι αν υπήρχε δεν θα ήταν αξιόπιστη γιατί πολλοί ομοφυλόφιλοι άνθρωποι δεν θα το δήλωναν ούτε ανώνυμα. Ωστόσο η δική μου αίσθηση και η αίσθηση όσων ανθρώπων ξέρω είναι ότι είναι πολλοί περισσότεροι από π.χ. τους εξαδάκτυλους, ή ξέρω γω, τους παιδεραστές ή τους κτηνοβάτες. Επίσης, να σε προλάβω, δεν βλέπω τηλεόραση εδώ και δεκαετίες. Δεν ξέρω ούτε μία εκπομπή. Θέλω να πω ότι η αίσθησή μου για το πλήθος των ανθρώπων που είναι ομοφυλόφιλοι δεν στηρίζεται σε καμία περίπτωση στην εικόνα που έχουμε για το περιβάλλον μας από την τηλεόραση.
τι περιμένεις when routine bites hard and ambitions are low?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom