Νέα

Οι παππούληδες και οι «μικροτσούτσουνοι» του μπου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα blizardeye
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 477K
  • Εμφανίσεις 6M
  • Ετικέτες
    bou classics
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Ο @Ωρίων αναζητά τον πατέρα του. Ποιος είναι ο πατέρας του; (Έως 5 ψήφοι).

  • blizardeye. Μόνο ένα alien έχει τόσο αχάριστο γιο!

  • CaptainK. Θρύλος των Ωκεανών. Πρώην πειρατής!

  • Κωλο-γερος. Χιλιάδες fucks! Ένα μόνο bareback και ιδού ο Ωρίων ...

  • Eraser... Ήρεμη Δύναμη!

  • troubakhs μου. Νόμιζε ότι πότιζε αλόη.

  • rodriguez96. Easy Rider!!!

  • Ιζνογκούντ. Η σιγανοπαπαδιά του Νήματος.

  • Zebu. Γαμήκουλας!

  • leader. Αγαπημένο νικ του Ωρίωνος.

  • Ο χοντρός Πρόεδρος Βαγγέλας.


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.071
Κριτικές
40
Like
23.153
Πόντοι
26.096
? ιστορικές στιγμές κ. Bliz ?
πολυ λυπηρό όταν οι άνθρωποι σταματάνε να ζουν με τις αναμνήσεις δεν βρίσκετε;
Δυστυχώς τείνω επί του παρόντος να ζω με τις αναμνήσεις. Και είναι θέμα πια ολίγου χρόνου να υποχρεούμαι να ζω με τις αναμνήσεις.
Ο κύκλος φτάνει πια στο κλείσιμό του. Φευ!
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.847
Like
28.190
Πόντοι
5.506
Ευχαριστώ, παιδί μου. Ίσως εσείς έπρεπε να ήσασταν ανεψιός μου. Αλλά η ευκαιρία πέρασε πια ...
ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
καλα....να ξερεις οτι μου εχει στειλει απειρα μνμ ο ζεμπου για να σου ψυρισουμε την συνταξη αλλα εγω δεν δεχτηκα ποτε.....

ΟΧΙ ΣΤΟ ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟΣ

ΝΟ ΝΗΜΑ ΝΟ ΧΑΡΤΖΗΛΙΚΙ
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
Τέθηκε ζήτημα συνέχειας του νήματος, σωστα.
Ο Άγιος είναι ο ιδανικότερος να το αναλάβει και ας έχει και ένα Φύλλο μηδέν να κουμαντάρει. Δεν τον κουράζει. Αυτόν ακόμα και οι γιατροί δεν θα τον σταματήσουν. Μόνο ο νεκροθάφτης όταν έρθει η ώρα.
Γιατί εγώ, τώρα εικάζω ότι δεν θα ήθελε; Το δις εξ αμαρτείν ούκ ανδρός σο΄φου...

Το νήμα που θα δεις στο link το άνοιξε ο blizardeye. Φ΄έρει το nickname του άγιου. Σταμάτησε για χρόνια να κινείται. Το έτρεξε κάποια στιγμή ο άγιος με μια παρέα. Δες την τελευταία ανάρτησή του σε αυτό το νήμα...

Δική μου εκτίμηση είναι ότι ο άγιος δεν θα δεχτεί. Αν πέσω έξω, (μακάρι) έπεσα και ρίξτε τα γιαούρτια.

zebu όλα όσα παραθέτεις τα παρακολουθώ πάντα στενά..
ωστόσο το ότι δεν παρεμβαίνω ή συμμετέχω δεν σημαίνει ότι είμαι απών.
Έχω και εγω την ιστορία μου εδώ πολύ πριν την αναγραφόμενη εδώ ημερομηνια εγγραφής μου...
Και όλως τυχαίως τα όσα έχουν γίνει ήταν κι ο κύριος λόγος για να σταματήσω να μιλαω ανθρώπινα και με την κοπέλα της κριτικής που έκανε μνεία ο κ. Blizard
Ψέμματα, πολλά ψέμματα, λογια, κατινιές..Όμως δεν εχει καμια σημασία...
Ας είμαστε καλά όλοι μας ..
Παντως αν κλείσει το τοπικ θα με στεναχωρήσει για καποιο λογο..
ίσως όμως είναι απαραίτητο πριν συμβεί κάτι αναπάντεχο και περισσότερο άβολο και λυπηρό..
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.071
Κριτικές
40
Like
23.153
Πόντοι
26.096
καλα....να ξερεις οτι μου εχει στειλει απειρα μνμ ο ζεμπου για να σου ψυρισουμε την συνταξη αλλα εγω δεν δεχτηκα ποτε.....

ΟΧΙ ΣΤΟ ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟΣ

ΝΟ ΝΗΜΑ ΝΟ ΧΑΡΤΖΗΛΙΚΙ
Ούτε το 857.000.000 μΧ.!!!
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
28.111
Κριτικές
42
Like
29.627
Πόντοι
28.246
Παντως αν κλείσει το τοπικ θα με στεναχωρήσει για καποιο λογο..
Εμένα λες να μην με στεναχωρήσει;

Όλο και κάτι σου είχα πει όταν μιλήσαμε εκείνο το βράδυ στο τηλέφωνο. Για blizardeye, vlandi, nick trive, popov. Μέσα σε αυτό το νήμα τους γνώρισα...
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
Εμένα λες να μην με στεναχωρήσει;

Όλο και κάτι σου είχα πει όταν μιλήσαμε εκείνο το βράδυ στο τηλέφωνο. Για blizardeye, vlandi, nick trive, popov. Μέσα σε αυτό το νήμα τους γνώρισα...
zebu να είμαστε όλοι καλά.
καποια πράγματα γίνονται πάντα για καλό σκοπό.
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.169
Κριτικές
3
Like
4.314
Πόντοι
736
Κύριοι το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω , το νήμα τούτο που ταυτίζεται με την πρόοδο και την ποιότητα πρέπει να συνεχιστεί.
Και ο Ιπποκράτης είναι ο πατέρας της Ιατρικής όταν βιολογικά σταμάτησε δεν σταμάτησε η εξέλιξη της.
Με άπειρο σεβασμό στον νηματοθέτη από πλευράς μου, το νήμα είναι τα μέλη !!
Όταν αλλάζει ο μαέστρος δεν σταματάει η ορχήστρα!!
Οι σοφοί δεν πρέπει μόνο να έχουν τον σεβασμό των υπολοίπων , πρέπει να στέκονται στο ύψος των περιστάσεων την κατάλληλη στιγμή .
Καλημέρα σας !
 

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.169
Κριτικές
3
Like
4.314
Πόντοι
736
Τουλάχιστον εδώ είμαστε παραπάνω από ένας που λέμε .... Και όμως γυρίζει !!!
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
EXM6fHiXYAE86wB.jpg

κ. Blizard τούτο το νήμα δεν μπορεί να αφανιστεί..ιδού παραπάνω και η αιτία..
Νομίζω επαυξάνετε!
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.750
Κριτικές
90
Like
36.615
Πόντοι
25.467
καλημέρα σε όλους.
το νήμα να πάρει παράταση και να μεταβιβαστει απ τον νηματοθέτη με γονική παροχή στο πιο άξιο τέκνο του. θα προτεινα τον κ. The Saint

Δεν ρώτησα αυτό. Αλλά τι σε κάνει να πιστεύεις ότι και ο Άγιος θα ήθελε να θέσει τον εαυτό του υποψήφιο.

Έχω έναν λόγο και είναι αρκετός, να σου πω ότι δεν θέλει. Και δεν έχω μιλήσει μαζί του γι αυτό το θέμα. Τώρα το διαβάζει και αυτός πρώτη φορά.

Εν πρώτοις να ευχαριστήσω θερμά τον κ. Μοσχοβίτη για την εμπιστοσύνη στο νίκ μου, και να τον ενημερώσω πως η πρότασή του με τιμά.

Εν δευτέροις επιτρέψτε μου να τοποθετηθώ πάνω σε αυτή την πρόταση, διότι ανέκαθεν αρέσκομαι στο να ξεκαθαρίζω την θέση μου.

Σας βεβαιώ πως θα αναλάμβανα με χαρά τα ηνία του δύσκολου αυτού εγχειρήματος (και γράφω δύσκολου διότι το να διαχειριστεί κανείς επιτυχώς μια τόσο πλούσια κληρονομιά, απαιτεί προσήλωση, σύνεση, τόλμη και αρετή) και δεν κρύβω θα το θεωρούσα τιμή μου. Πλην όμως δεν θα το πράξω διότι ο νηματοθέτης του νήματος κ. Χιονοστροβιλλομάτης έχει ήδη φροντίσει να αποδώσει σημαντικές αρμοδιότητες σε κάποια μέλη χρίζοντας τα (επιτρέψτε μου το αδόκιμο) σκιώδεις υπουργούς της σκιώδους κυβέρνησής του.

Ως εκ τούτου, εφόσον ο ίδιος ο κ. νηματοθέτης είχε μεριμνήσει για το ποια νικ θα πρέπει να αναλάβουν (επιτρέψτε μου και πάλι το αδόκιμο) θεσμικό ρόλο στο νήμα, και εφόσον τα υπόλοιπα μέλη του νήματος αποδέχθηκαν αυτή την ιεραρχία δίνοντάς της ψήφο εμπιστοσύνης όχι μόνον δια της συμμετοχής τους, αλλά και δια των αρρήκτων δεσμών που δημιουργήθηκαν μεταξύ των, το μόνο που θεωρώ εφικτό (στην περίπτωση που θα αποφασιστεί να συνεχίσει το παρόν νήμα την πορεία του), είναι να συστηθεί από αυτά τα ήδη θεσμικά μέλη μια επιτροπή, και το νήμα να συνεχίσει υπό την επιτροπεία τους.
 
Τελευταία τροποποίηση:

kafearkoudas

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.105
Κριτικές
26
Like
17.827
Πόντοι
4.496
Μην το κλείσετε ρε νιαμού!!! Θέλετε να ποστάρω μια σελίδα από το "ΓΚΕΜΜΑ" του Λιαντίνη κάθε μέρα;;;;
 

giorgos2226

Μέγας
Εγγρ.
9 Ιαν 2010
Μηνύματα
679
Κριτικές
19
Like
2.442
Πόντοι
4.577
Καλημερα γεροντες , καλο ΣΚ σε ολους !
Αν και δεν αποτελώ παλαιο μέλος του παρόντος νήματος επιθυμώ να μην κλείσει το νήμα. Για να κλεισει την αποφαση να την παρουν μαζι τα παλαια μελη του νήματος που ειναι κ η κινητήρια πηγής... χωρις αυτους , δεν υπαρχουν παππούληδες και χωρις παππούληδες δεν θα πρεπει να συνεχίσει το νημα

:hi:
 

Διαγραμμένο μέλος 172222

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
18 Μαΐ 2017
Μηνύματα
1.864
Κριτικές
83
Like
13.716
Πόντοι
24.436
Όσο οι πούτσες των παππούληδων θα πάλλονται, έστω και τεχνιέντως, όσο η γη θα γυρίζει, έστω κι οδεύοντας προς το τέλος της, το αειθαλές αυτό νήμα των άθλιων πορνόγερων θα σπαρταρά από καύλα, από θλίψη, από της ύπαρξης την διανοητική κόπωση.

Ω αιωνιότητα!
Ω απεραντοσύνη!
Μην μας δείχνεις τον δρόμο προς την νιρβάνα!

Είμαστε καταδικασμένοι σε κακουχίες πριν μας ρουφήξει κι εμάς μια μαύρη τρύπα.
Ξουτ!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Παρότι πολλές φορές εκρούσθη (χωρίς ανταπόκριση) ο κώδων του κινδύνου, προς πάσα κατεύθυνση, ότι το παρόν νήμα είναι κάτι πολύ περισσότερο από το δίπολο "γάμησα-γάμησες" ή από την εξίσου ανιαρή απόχρωση του "γάμησες - δεν γάμησα", οφείλουμε να παραδεχτούμε ότι έχουμε πέσει σε βαθύ τέλμα.

Παρά το γεγονός ότι έγιναν φιλότιμες προσπάθειες να διαφυλαχτεί το βασικό πνεύμα που διέπει τις σχέσεις και τη λειτουργία του νήματος, παρά τους αγώνες να κρατηθούν εκτός οι άσχετοι "βέβηλοι" και οι μπαχαλάκηδες (ειδικά στην περίοδο της μεγάλης του ακμή όπου όλοι ήθελαν να συμμετέχουν με άλφα ή βήτα τρόπο), και παρά τις αρκετές και αξιόλογες νέες παρουσίες που ήρθαν να προστεθούν, θεωρώ ότι για πολλούς και διάφορους λόγους έχει πλέον επέλθει η κούραση και όλο και συχνότερα παρατηρούνται αυτιστικά ή εμμονικά φαινόμενα από κάποια μέλη που "καλύπτουν" καταχρηστικά ζωτικό χώρο του νήματος.

Στην κρίση αυτή, θεωρώ ότι έπαιξαν επίσης ρόλο και τρείς βασικοί παράγοντες: α) η αποχώρηση πολύτιμων μελών που είχαν ουσιαστική συμμετοχή β) η μακρά δυσλειτουργική "αναβάθμιση" του φόρουμ, που έσπασε τα νεύρα πολλών, οδηγώντας σε αναγκαστική αποχή και αποσυντόνισε μοιραία και τη λειτουργία του νήματος (λ.χ. η προσθήκη ψηφοριών που τόσο ωραία "έριχνε νερό στον μύλο" του νήματος, πλέον έπαψε να ισχύει), γ) η προσθήκη του απρόσωπου "like" με το οποίο ξεμπερδεύει κάποιος, με ένα πάτημα, εκεί που θα μπορούσε να αντιδράσει είτε με κάποιο σχόλιο, είτε έστω με κάποιο σχετικό (ακόμα και προβοκατόρικο) emoticon για να συνεχιστεί η κουβέντα. Ίσως, τέλος, και τα πολλά χρόνια και οι χιλιάδες σελίδες, επίσης να βάρυναν στις πλάτες των παλαιότερων. Χώρια τα δαπανηρά κεράσματα του νηματοθέτη που μας άφηναν πάντα "χορτάτους"... :woldman:

Κάποιοι, πάντως, δεν κατάλαβαν ή δεν θέλησαν να καταλάβουν ότι η πορεία του νήματος είναι ευθύνη όλων, σε ό,τι αναλογεί στον καθένα, και χρειάζεται κι ένας άλφα συντονισμός με το πνεύμα των άλλων για να υπάρξει "παιχνίδι". Η λειτουργία δεν βασίζεται αποκλειστικά στον νηματοθέτη ή σε άλλα τάχα "επιτελικά" μέλη και οπωσδήποτε ένα νήμα δεν μπορεί να περπατήσει, αν κάποια μέλη λειτουργούν εξακολουθητικά ως να ζούν στον κόσμο τους, αδιαφορώντας για τους υπόλοιπους. Το σημαντικότερο, κατά τη γνώμη μου, πρόβλημα είναι η έλλειψη (ή η αδιαφορία) συντονισμού με το πνεύμα, το χιούμορ και την πνευματικότητα (ας μην το ξεχνούμε) που διαμόρφωσαν τη φυσιογνωμία του νήματος.

Εντούτοις, δεν συμφωνώ με την πρόταση του νηματοθέτη να κλείσει το νήμα, διότι παρά τα προβλήματα, παρά τα βαρίδια, παρά την κρίση ταυτότητας και λειτουργίας, εξακολουθεί να έχει πολύ αξιόλογα καινούργια μέλη που έχουν όλα τα απαραίτητα στοιχεία για να το κρατήσουν ζωντανό και να το πάνε μπροστά. Θεωρώ, ωστόσο, ότι υπάρχει ανάγκη αυτοκριτικής και επανακαθορισμού ορισμένων βασικών πραγμάτων και σίγουρα έξω από την ανακυκλούμενη συζήτηση περί του αγοραίου έρωτα, που άλλοτε ήταν απλώς το αλατοπίπερο (και μόνο) στη συζήτηση. Υπήρξαν περιπτώσεις ανθρώπων που έπεσαν σε κώμα για ένα πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα, ακόμα και για χρόνια ολόκληρα, οι οποίοι απροσδόκητα και παρά τις αντίθετες ιατρικές προβλέψεις άνοιξαν μια μέρα τα μάτια και επανήλθαν στην κανονική ζωή.

Ακριβώς λόγω της ιστορίας του νήματος και ακριβώς λόγω των καινούργιων αξιόλογων μελών που προσεκλήθησαν ή διεκδίκησαν επάξια τη θέση τους σε αυτό, δεν συμφωνώ με την ιδέα να κλείσει το νήμα.
Κρίσεις υπήρξαν και παλαιότερα. Κρίσεις θα ξαναϋπάρξουν. Είτε εμείς οι παλαιότεροι εξακολουθούμε να συμμετέχουμε, είτε όχι (συμπεριλαμβανομένου και του αμφίθυμου, λόγω αλτσχάιμερ, νηματοθέτη), το παρόν
νήμα πιστεύω ότι έχει τη δυναμική να επανέλθει, ίσως επανεφευρίσκοντας τον εαυτό του και αποκτώντας
καινούργια μυθολογία και πνοή. Το ζήτημα είναι αν οι συμμετέχοντες (που πολλοί γνωριζόμαστε και στην κανονική ζωή, άρα δεν είμαστε απρόσωπα nicknames) το πιστεύουν και το πονάνε το νήμα, ή αν το θεωρούν, εγωιστικά, απλώς ένα περιστασιακό αποκούμπι για να ξεφεύγουν που και που από το φορτίο της ατομικής τους καθημερινότητας. Αν εξακολουθεί, κάπως, να ισχύει το πρώτο, τότε ίσως υπάρχει ελπίδα.

Ας κάνουν, λοιπόν, πρώτα όλοι τις απαραίτητες ερωτήσεις στον εαυτό τους κι ας βάλουν με ειλικρίνεια το δάχτυλο επί τον τύπον των ήλων, προτού αποφανθούν για το αν πρέπει να κλείσει το νημα ή όχι. :woldman:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν mod:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom