Νέα

Οδηγική συμπεριφορά - Έλεος!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα thaleia
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 427
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
μη μου πειράζετε την Υπουργάρα μας...
εφαγε φιλικό τρίψωλο και τελεί υπό σύγχυση.
:2funny:
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.616
Κριτικές
41
Like
2.011
Πόντοι
8.235
Εαν τα εγραψες ειρωνικα ( που απο τη βιασυνη μου δεν το προσεξα ) ζητω συγνωμη για τους χαρακτηρισμους ..... αλλα αυτα που εγραψαν ας τα διαβασουν μερικοι γιατι δεν τα γνωριζουν .....
 

Επισκέπτης
Εαν τα εγραψες ειρωνικα ( που απο τη βιασυνη μου δεν το προσεξα ) ζητω συγνωμη για τους χαρακτηρισμους ..... αλλα αυτα που εγραψαν ας τα διαβασουν μερικοι γιατι δεν τα γνωριζουν .....

ολο το κειμενο γραφτηκε με την επιστροφη μου στην Αθηνα
πηγα Γαλατα, εκανα συναντησεις και γυρισα μεσα σε 4,5 ώρες.
Κυριακη, σημερα


καταλαβαίνεις την οργη μου φανταζομαι.....

απλα το έγραψα ειρωνικα συμπεριλαμβανοντας και μηχανες-φορτηγα
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
πηγα Γαλατα, εκανα συναντησεις και γυρισα μεσα σε 4,5 ώρες.
Κυριακη, σημερα


καταλαβαίνεις την οργη μου φανταζομαι.....

Δεν πειράζει την επόμενη φορά να προτιμήσεις το τραίνο που δεν κολλάει στην κίνηση.Τι;Δεν έχει σιδηροδρομική σύνδεση;Η Πελοπόννησος έχει εξαφανιστεί από το σιδηροδρομικό χάρτη;Τα παράπονα σου στους πολιτικούς που ψηφίζεις-ουμε...
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
Δεν πειράζει την επόμενη φορά να προτιμήσεις το τραίνο που δεν κολλάει στην κίνηση.Τι;Δεν έχει σιδηροδρομική σύνδεση;Η Πελοπόννησος έχει εξαφανιστεί από το σιδηροδρομικό χάρτη;Τα παράπονα σου στους πολιτικούς που ψηφίζεις-ουμε...
μην  ανησυχητε σε λιγα χρονια με τον γιγαντισμο της αθηνας θα πηγαινει το μετρο... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

blackbird

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
369
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
τωρα τι συζηταμε οταν το 20-25% των οδηγων δεν πηγαν καν στην σχολη να παρουν διπλωμα και τους ηρθε στο σπιτι;ή πληρωσαν και το πηραν;
ειδικα καποιες γυναικες....το πηραν αξια....με το τρομπονι......
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Πριν 3 μηνες γυρνοντας απο πατρα οδηγοντας μηχανη υψηλου κυβισμου,εζησα και εγω με τη σειρα μου ενα περιστατικο χαρακτηριστικο της ποιοτητας και της οδηγικης παιδειας τωμν ελληνων....Κινουμενος στην αριστερη λοριδα,με καμποσα χιλιμετρα των ακριβη αριθμο των οποιων δεν θυμαμαι,βρεθηκα αντιμετωπος με αμαξι ΑΚΙΝΗΤΟ μεσα στη μεση της αριστερης λοριδας!!!!!!!! :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:.....Αυτο που με εσωσε ειναι οτι δεν οδηγω ποτε την μηχανη στη μεση της λοριδας στην οποια κινουμαι...Ετσι με εναν ελαφρυ ελυγμο του τιμονιου,που οταν κινεισαι  με 200+ εχει τα αναλογα ρισκα,καταφερα να αποφυγω οριακα τη συγκρουση...
Οπως μετεπειτα μου εξηγησε ο παπαρας οδηγος του σταματημενου,αφου φυσικα τον περιμενα για να του αποδοσω τα δεοντα :tickedoff: :birdman:,ειχε σταματησει για να απομακρυνει το πτωμα ενο γατιου απο τη μεση του οδοστρωματος.... :headbang: :headbang: :idiot: :s&m_1:
 

Επισκέπτης
Πριν 3 μηνες γυρνοντας απο πατρα οδηγοντας μηχανη υψηλου κυβισμου,εζησα και εγω με τη σειρα μου ενα περιστατικο χαρακτηριστικο της ποιοτητας και της οδηγικης παιδειας τωμν ελληνων....Κινουμενος στην αριστερη λοριδα,με καμποσα χιλιμετρα των ακριβη αριθμο των οποιων δεν θυμαμαι,βρεθηκα αντιμετωπος με αμαξι ΑΚΙΝΗΤΟ μεσα στη μεση της αριστερης λοριδας!!!!!!!! :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:.....Αυτο που με εσωσε ειναι οτι δεν οδηγω ποτε την μηχανη στη μεση της λοριδας στην οποια κινουμαι...Ετσι με εναν ελαφρυ ελυγμο του τιμονιου,που οταν κινεισαι  με 200+ εχει τα αναλογα ρισκα,καταφερα να αποφυγω οριακα τη συγκρουση...
Οπως μετεπειτα μου εξηγησε ο παπαρας οδηγος του σταματημενου,αφου φυσικα τον περιμενα για να του αποδοσω τα δεοντα :tickedoff: :birdman:,ειχε σταματησει για να απομακρυνει το πτωμα ενο γατιου απο τη μεση του οδοστρωματος.... :headbang: :headbang: :idiot: :s&m_1:

ενώ εσύ που οδηγούσες με 200...ήσουν ο ιππότης της ασφάλτου....

μάλιστα.....
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
ειχε σταματησει για να απομακρυνει το πτωμα ενο γατιου απο τη μεση του οδοστρωματος.... :headbang: :headbang: :idiot: :s&m_1:

:priest:
images
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
hitman21 ποια παιδεία έχεις εσύ που οδηγούσες με 200χαω σε δημόσιο δρόμο;Για τη ζωή σου ειλικρινά αδιαφορώ,αλλά για τη ζωή του άλλου που πάει κανονικό στον προορισμό του και θα τον σκοτώσεις ενδιαφέρομαι,διότι μπορεί να είναι συγγενής μου.
Με 200 χαω είναι εγκληματική συμπεριφορά,όσο και αυτού που σταμάτησε στο δρόμο.
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
ενώ εσύ που οδηγούσες με 200...ήσουν ο ιππότης της ασφάλτου....

μάλιστα.....
hitman21 ποια παιδεία έχεις εσύ που οδηγούσες με 200χαω σε δημόσιο δρόμο;Για τη ζωή σου ειλικρινά αδιαφορώ,αλλά για τη ζωή του άλλου που πάει κανονικό στον προορισμό του και θα τον σκοτώσεις ενδιαφέρομαι,διότι μπορεί να είναι συγγενής μου.
Με 200 χαω είναι εγκληματική συμπεριφορά,όσο και αυτού που σταμάτησε στο δρόμο.
Το ζητημα των οριων ταχυτηας(στην αριστερη λοριδα παντα) σε κλειστους αυτοκινητοδρομους ειναι μια διαφορετικη συζητηση..Το να πιασεις μια τετοια ταχυτητα με μηχανη που 300σαριζει κιολας(με οτι αυτο σημαινει για τα φρενα και το κρατημα της),σε δρομο με 3 λοριδες εκατεροθεν,δεν θεωρω οτι ειναι κατι αναλογο με το να ακινητοποιησεις το αμαξι σου τερμα αριστερα στο δρομο.....
 

Επισκέπτης
Το ζητημα των οριων ταχυτηας(στην αριστερη λοριδα παντα) σε κλειστους αυτοκινητοδρομους ειναι μια διαφορετικη συζητηση..Το να πιασεις μια τετοια ταχυτητα με μηχανη που 300σαριζει κιολας(με οτι αυτο σημαινει για τα φρενα και το κρατημα της),σε δρομο με 3 λοριδες εκατεροθεν,δεν θεωρω οτι ειναι κατι αναλογο με το να ακινητοποιησεις το αμαξι σου τερμα αριστερα στο δρομο.....

Ωραία...επειδή το αμάξι μου δλδ...300ρίζει...πρέπει να πηγαίνω στη Συγγρού λόγου χάρη που έχει 4 λωρίδες....με 250 στην αριστερή ?

Φίλε μου...μαλακία τεράστια του οδηγού που ήταν ακινητοποιημένος...αλλά ίδια μαλακία κ η δική σου... ;)
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Πριν 3 μηνες γυρνοντας απο πατρα οδηγοντας μηχανη υψηλου κυβισμου,εζησα και εγω με τη σειρα μου ενα περιστατικο χαρακτηριστικο της ποιοτητας και της οδηγικης παιδειας τωμν ελληνων....Κινουμενος στην αριστερη λοριδα,με καμποσα χιλιμετρα των ακριβη αριθμο των οποιων δεν θυμαμαι,βρεθηκα αντιμετωπος με αμαξι ΑΚΙΝΗΤΟ μεσα στη μεση της αριστερης λοριδας!!!!!!!! :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:.....Αυτο που με εσωσε ειναι οτι δεν οδηγω ποτε την μηχανη στη μεση της λοριδας στην οποια κινουμαι...Ετσι με εναν ελαφρυ ελυγμο του τιμονιου,που οταν κινεισαι  με 200+ εχει τα αναλογα ρισκα,καταφερα να αποφυγω οριακα τη συγκρουση...
Οπως μετεπειτα μου εξηγησε ο παπαρας οδηγος του σταματημενου,αφου φυσικα τον περιμενα για να του αποδοσω τα δεοντα :tickedoff: :birdman:,ειχε σταματησει για να απομακρυνει το πτωμα ενο γατιου απο τη μεση του οδοστρωματος.... :headbang: :headbang: :idiot: :s&m_1:

υπάρχει περίπτωση το αυτοκίνητο να ακινητοποιηθεί στην αριστερή από εγκέφαλο, από κιβώτιο από πολλά.
Αυτό δεν αναιρεί την παράβαση του οδηγού του ακινητοποιημένου που δεν πρέπει ποτέ να κινείται στην αριστερή παρά μόνο για προσπέραση.
όπωε και του ότι ένας που κινείται σε ελληνικό οδικό δίκτυο με 200+, γνωρίζοντας και την κατάσταση του οδικού δικτύου και τη νοοτροπία των ελλήνων οδηγών είναι επιεικώς χαρακτηριζόμενος παντελώς μαλάκας.

Υ.Γ.
Στη ρώσσικη ρουλέτα σκοτώνεις μόνο τον εαυτό σου. Γι αυτό πάρε καλύτερα πιστόλι και άσε τη μηχανή.
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
υπάρχει περίπτωση το αυτοκίνητο να ακινητοποιηθεί στην αριστερή από εγκέφαλο, από κιβώτιο από πολλά.
Αυτό δεν αναιρεί την παράβαση του οδηγού του ακινητοποιημένου που δεν πρέπει ποτέ να κινείται στην αριστερή παρά μόνο για προσπέραση.
όπωε και του ότι ένας που κινείται σε ελληνικό οδικό δίκτυο με 200+, γνωρίζοντας και την κατάσταση του οδικού δικτύου και τη νοοτροπία των ελλήνων οδηγών είναι επιεικώς χαρακτηριζόμενος παντελώς μαλάκας.

Υ.Γ.
Στη ρώσσικη ρουλέτα σκοτώνεις μόνο τον εαυτό σου. Γι αυτό πάρε καλύτερα πιστόλι και άσε τη μηχανή.
Καλως ή κακως,εγω τα μηχανηματα τα αγοραζω για να τα χρησιμοποιω και οχι για να τα εχω να καθονται....Η ολη υποκρισια του συστηματος της τροχαιας με το ζητημα του οριου ταχυτητας (σε δρομους οπως θεσσαλικος καμπος,κατερινη-θεσσαλονικη,κορινθος-πατρα)εχει καθαρα κερδοσκοπικο χαρακτηρα...Σε περιπτωση που ενδιαφεροντουσαν πραγματικα για την οδικη ασφαλεια(παγκοσμια,οχι μονο στην ελλαδα),θα μπορουσαν να επιβαλλουν κοφτη σε μηχανες και αυτομινητα παραγωγης τα 130....Οσο δηλαδη και το πριο ταχυτητας....
Υπαρχει περιπτωση καποιος που εχει ΑΜg ή yamaha r1 να βγει σε ανοιχτο δρομο και να τηρει το οριο ταχτητας??? :think: :think: :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom