Νέα

Ο Μ. Αλέξανδρος και η συνέχεια των "αμαρτημάτων".

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Boldemort
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 211
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Δεν ειναι ενας. Τα βιβλια ειναι αρκετα.
Δεν μπορει να βγει μονο απο ενα βιβλιο νοημα.
Ολοι αυτοι εχουν αδικο... και εμεις δικιο?
δε βγαινει ακρη!
δηλαδη εχεις αντιγραψει αποσπασματα βιβλιων ή μεταφερεις με δικα σου λογια οτι θυμασαι απο αυτα που διαβασες?
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Εγω δεν βλεπω αποτελεσμα σε αυτα που κανε ο Μ. Αλεξανδρος...
εκανε ενα μπαμ και ξεφουσκωσε.. Οπως και το Euro 2004  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Τι μπαμ ρε? απο τα 17 μεχρι τα 33 που πεθανε ηταν ανικητος....Και τα βασιλεια που εφτιαξε αντεξαν 300 χρονια...Η μαλακια ηταν οτι δεν αφησε διαδοχο και οι στρατηγοι του αμεσως μετα φαγωθηκαν μεταξυ τους για το ποιος θα παρει τα περισσοτερα( τρανη αποδειξη οτι οι Μακεδονες ηταν Ελληνες  :2funny: )
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.705
Κριτικές
90
Like
36.286
Πόντοι
25.467
ναι ε? Εγω κατι για ΕΪΤΖ ειχα ακουσει :think:

Κατά καιρούς όλα παίζουν. Άλλοι πάλι υποστηρίζουν ότι "πήγε" από κύρωση του ήπατος. Είναι γεγονός ότι λάτρευε τον "Διόνυσο"
 

Le_Roi 1982

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
376
Like
10
Πόντοι
1
δε θα 'πρεπε να μάθεις αφού έχεις νταλκά με τον Αλέξανδρο τον Μακεδόνα;

Πουστοπαπια τραβας κανα ζορι με τους Μακεδνους? Ρε σε γαμησε κανεις και σε ξεκωλιασε και σου εχει μεινει απωθημενο και δεν μας λες? Σε εχουνε "βουλωσει" αμετρητες φορες εδω μεσα οσο καιρο παρακολουθω το forum,αλλα εσυ παραμενεις σιχαμενο σκουληκι/ερπετο. Μεινε λοιπον εγκλωβισμενος στην πλανη σου,συνεχισε την "ψιττακιαση" και μην προκαλεις τα μαζοχιστικα σου ενστικτα.
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
δε βγαινει ακρη!
δηλαδη εχεις αντιγραψει αποσπασματα βιβλιων ή μεταφερεις με δικα σου λογια οτι θυμασαι απο αυτα που διαβασες?

Μεταφερω με δικα μου λογια οτι μου εχει μεινει
απο αυτα που διαβασα.
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Τι μπαμ ρε? απο τα 17 μεχρι τα 33 που πεθανε ηταν ανικητος....Και τα βασιλεια που εφτιαξε αντεξαν 300 χρονια...Η μαλακια ηταν οτι δεν αφησε διαδοχο και οι στρατηγοι του αμεσως μετα φαγωθηκαν μεταξυ τους για το ποιος θα παρει τα περισσοτερα( τρανη αποδειξη οτι οι Μακεδονες ηταν Ελληνες  :2funny: )

Συμφωνω εν μερει.
Αλλα και το γεγονος να μην αφηνεις διαδοχο δεν δειχνει αλαζονεια?
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
καρκινος στο παγκρεας!!
εφαγε μεταλλαγμενα μετα το ατυχημα του τσερνομπιλ,και ο οργανισμος του δεν αντεξε..

Από καρκίνο πήγε αλλά επειδή εκτέθηκε σε ραδιενέργεια από τον κρυμμένο πυρηνικό αντιδραστήρα του μαντείου των Δελφών!  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Le_Roi 1982

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
376
Like
10
Πόντοι
1
Boldemort ωραια σκεψη η αρχικη σου θεωρηση,αλλα εκει που αναφερεις περι αποτελεσματος νομιζω εισαι λαθος. Σκεψου ποια ηταν η επιδραση του Ελληνικου στοιχειου (γλωσσα-θρησκεια/φιλοσοφια-πολιτισμος/μαθηματικα) στην οικουμενικη χωρα/κρατος του Αλεξανδρου. Δεν ονομαστικαν τυχαια "Ελληνιστικη Περιοδος" τα χρονια μετα τον Θανατον του Αλεξανδρου και εως την καθολικη κυριαρχια των Ρωμαιων. Το οτι οσο εζησε ανεγερθησαν πολεις οπως η Αλεξανδρια? Το "ελληνικο νομισμα" ως το "Δολλαριο" της τοτε εποχης? Η γλωσσα μας που κυριαρχησε? Το "ελληνιστικο βασιλειο της Ινδιας"? Εαν ψαξεις λιγακι περισσοτερο θα δεις πολυ καλα οτι σχεδον 2500 χρονια μετα ο Μ.Αλεξανδρος ειναι ακομα εκει/εδω.
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Boldemort ωραια σκεψη η αρχικη σου θεωρηση,αλλα εκει που αναφερεις περι αποτελεσματος νομιζω εισαι λαθος. Σκεψου ποια ηταν η επιδραση του Ελληνικου στοιχειου (γλωσσα-θρησκεια/φιλοσοφια-πολιτισμος/μαθηματικα) στην οικουμενικη χωρα/κρατος του Αλεξανδρου. Δεν ονομαστικαν τυχαια "Ελληνιστικη Περιοδος" τα χρονια μετα τον Θανατον του Αλεξανδρου και εως την καθολικη κυριαρχια των Ρωμαιων. Το οτι οσο εζησε ανεγερθησαν πολεις οπως η Αλεξανδρια? Το "ελληνικο νομισμα" ως το "Δολλαριο" της τοτε εποχης? Η γλωσσα μας που κυριαρχησε? Το "ελληνιστικο βασιλειο της Ινδιας"? Εαν ψαξεις λιγακι περισσοτερο θα δεις πολυ καλα οτι σχεδον 2500 χρονια μετα ο Μ.Αλεξανδρος ειναι ακομα εκει/εδω.

ολο το θεμα ειναι βλακωδες...
οσο συνεχιζει να μιλα ο δημιουργος του θρεντ τοσο εκτιθεται με τις ανοησιες που γραφει..
προ ολιγου παρομοιασε την εκστρατεια με το γιουρο 2004..
σε λιγο μπορει να παρομοιασει τον Μ.Αλεξανδρο με κανενα αποχωρησαντα απο το μπιγκ-μπραδερ...
δεν νομιζω οτι αξιζει να ασχοληθουμε περισσοτερο...
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Boldemort ωραια σκεψη η αρχικη σου θεωρηση,αλλα εκει που αναφερεις περι αποτελεσματος νομιζω εισαι λαθος. Σκεψου ποια ηταν η επιδραση του Ελληνικου στοιχειου (γλωσσα-θρησκεια/φιλοσοφια-πολιτισμος/μαθηματικα) στην οικουμενικη χωρα/κρατος του Αλεξανδρου. Δεν ονομαστικαν τυχαια "Ελληνιστικη Περιοδος" τα χρονια μετα τον Θανατον του Αλεξανδρου και εως την καθολικη κυριαρχια των Ρωμαιων. Το οτι οσο εζησε ανεγερθησαν πολεις οπως η Αλεξανδρια? Το "ελληνικο νομισμα" ως το "Δολλαριο" της τοτε εποχης? Η γλωσσα μας που κυριαρχησε? Το "ελληνιστικο βασιλειο της Ινδιας"? Εαν ψαξεις λιγακι περισσοτερο θα δεις πολυ καλα οτι σχεδον 2500 χρονια μετα ο Μ.Αλεξανδρος ειναι ακομα εκει/εδω.

Ναι ρε παιδια δεν αντιλεγω. Ουτε εχω κατι με τον ανθρωπο που ηταν σπουδαιος
Και εγω αρκετα μικρος για να τον πιανω στο στομα μου.

Φυσικα και ολα αυτα που λες δεν τα εχω διαβασει(βεβαια τα εχω υποψιν μου) αλλα εγω απλα
μιας και διαβαζα για αυτον (και οχι μονο για αυτον) ηθελα να δω ποια λαθη... οδηγησαν
στην πτωση. Πηγα να συσχετισω την αλαζονια και με σημερινες καταστασεις... τουλαχιστον
σε αυτο δεν νομιζω να ειμαι αρκετα εξω...
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
1.ολο το θεμα ειναι βλακωδες...

2.οσο συνεχιζει να μιλα ο δημιουργος του θρεντ τοσο εκτιθεται με τις ανοησιες που γραφει..
προ ολιγου παρομοιασε την εκστρατεια με το γιουρο 2004..
σε λιγο μπορει να παρομοιασει τον Μ.Αλεξανδρο με κανενα αποχωρησαντα απο το μπιγκ-μπραδερ...

3.δεν νομιζω οτι αξιζει να ασχοληθουμε περισσοτερο...

1. Ειναι η αποψη σας.

2. Εγω εκτιθομαι και οχι εσυ.... Καμια παρομοιωση... απλα εισαι λιγακι παρορμητικος.

3. Ευχαριστω για τον χρονο σου  :cheesy: ;)
 

mpotofilos

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.478
Κριτικές
13
Like
200
Πόντοι
6.055
τωρα αυτο με την οικογενεια μου γιατι το ειπες? γτ ανακατευεις οικογενειες?
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66
ο αλεξανδρος δεν πεθανε,ειναι κρυμμενος στην αργεντινη
υγ.καποιοι τον ειχαν δει και παλιοτερα να κανει εκπομπη στο tempo και μετα στο sport tv
 

mpotofilos

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.478
Κριτικές
13
Like
200
Πόντοι
6.055
κανουμε διαλογο η απλα προσβαλουμε το συνομιλητη μας? μιλησε λοιπον
 

frifrikos

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2008
Μηνύματα
253
Like
0
Πόντοι
1
Εγω δεν βλεπω αποτελεσμα σε αυτα που κανε ο Μ. Αλεξανδρος...
εκανε ενα μπαμ και ξεφουσκωσε.. Οπως και το Euro 2004  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Δε θα πιάσω τα εθνικοπατριωτικά. Επισημαίνω μόνο την επικράτηση, οικουμενικά, μιας κοινής γλώσσας και τη συνέπεια που είχε παγκοσμίως στην εξέλιξη του πολιτισμού ( ΟΚ, επωφελήθηκε ο Παυλικιανισμός αργότερα....γκχχ γκχχ σόρρυ, Χριστιανισμός ήθελα να γράψω -αλλά ουδέν καλόν αμιγές κακού sic ).
Επίσης, ίσως πιο καίριας σημασίας, τη διοχέτευση του   α π ί σ τ ε υ τ ο υ  αλλά και οικονομικά ''τεμπέλη'' περσικού αυτοκρατορικού πλούτου στην παγκόσμια οικονομία. Οδήγησε στην εκπληκτική οικονομική ανάπτυξη κατά τους Αλεξανδρινούς χρόνους, για να μη λογαριάσουμε την αλματώδη εξέλιξη της επιστήμης.
Το πράγμα οργανώθηκε, έγινε μεθοδικό και ήρθαν αργότερα οι φίλοι Ιταλοί να το αποθεώσουν.

[Το αγλάισμα του καπιταλισμού πορνόπαππε χαχαχαχαχα]
 

Le_Roi 1982

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
376
Like
10
Πόντοι
1
Hitman λαθος παραθεση φιλε συμπολεμιστη. +10 για τον Φριφρικο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom