Νέα

Ο λύκος της Γουόλ Στριτ / Σκορτσέζε και Ντι Κάπριο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΠΥΡΑΥΛΟΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 298
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Neymar

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.332
Like
0
Πόντοι
16
ο χοντρός ποου την έπαιζε στο pool party
δεν συγκρατώ ονόματα
Ντόνι?

Αυτό το συγκράτησες όμως  :rolleyes:


Που τον κατέδωσε αυτός μωρέ;;


Μπορεί εγω να χαζολογούσα στο σινεμά και να μην το πρόσεξα  :think:

 

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Αυτό το συγκράτησες όμως  :rolleyes:


Που τον κατέδωσε αυτός μωρέ;;


Μπορεί εγω να χαζολογούσα στο σινεμά και να μην το πρόσεξα  :think:

όταν πάει ο Ντι κάπριο με τον κοριό και προκειμένου να τον προστατέψει του βγάζει τη χαρτοπετσέτα και του γράφει "μη καρφώνεσαι έχω κοριό"
ο χοντρός τη καβατζάρει τη χαρτοπετσέτα
και μετά πάει το FBI στον Ντι κάπριο με αποδεικτικό τη χαρτοπετσέτα
Και λίγο πριν πάνε στα γραφεία να τους συλλάβουν, ο χοντρός πατάει συνέχεια enter-delete enter-delete
Σβήνει αρχεία που τον ενοχοποιούν?
Κι όταν μπαίνει το FBI στο γραφείο τους πιάνουν όλους εκτός απ'αυτόν
Που τον δείχνει μετά μόνο του στο γραφείο του να κατεβάζει το κεφάλι του
Τύψεις που τους έδωσε όλους
Ντάξει δεν στο δίνει και στο πιάτο θέλει και λίγη παρατηρητικότητα, είναι και μετά απο 3 ώρες ταινία...

ps: φυσικά και το συγκράτησα γιατί δεν βλέπεις συχνά σε ταινία κάτι τέτοιο! δεν ήταν αληθινό πέος παρ'όλα αυτά
 

Neymar

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.332
Like
0
Πόντοι
16
όταν πάει ο Ντι κάπριο με τον κοριό και προκειμένου να τον προστατέψει του βγάζει τη χαρτοπετσέτα και του γράφει "μη καρφώνεσαι έχω κοριό"
ο χοντρός τη καβατζάρει τη χαρτοπετσέτα
και μετά πάει το FBI στον Ντι κάπριο με αποδεικτικό τη χαρτοπετσέτα
Και λίγο πριν πάνε στα γραφεία να τους συλλάβουν, ο χοντρός πατάει συνέχεια enter-delete enter-delete
Σβήνει αρχεία που τον ενοχοποιούν?
Κι όταν μπαίνει το FBI στο γραφείο τους πιάνουν όλους εκτός απ'αυτόν
Που τον δείχνει μετά μόνο του στο γραφείο του να κατεβάζει το κεφάλι του
Τύψεις που τους έδωσε όλους
Ντάξει δεν στο δίνει και στο πιάτο θέλει και λίγη παρατηρητικότητα, είναι και μετά απο 3 ώρες ταινία...

ps: φυσικά και το συγκράτησα γιατί δεν βλέπεις συχνά σε ταινία κάτι τέτοιο! δεν ήταν αληθινό πέος παρ'όλα αυτά

Ρε Μαράκι, εκεί τον είχαν πιάσει ήδη και του είπαν να το κάνει αυτό με τα μικρόφωνα, για να πιάσουν στον ύπνο τους άλλους και ο χοντρός επωφελήθηκε  :grin:

Εγώ εννοούσα με τι στοιχεία τον έπιασαν εκεί που έκανε τα διαφημιστικά γυρίσματα, στη σκηνή με το ελικόπτερο. :think:

Στη σκηνή που λες εσύ, το κάρφωμα του χοντρού απλά έκανε την θέση του ακόμα πιο δύσκολη.

Και αυτό το πρόσεξες...Μάλιστα μάλιστα... :rolleyes:

 

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Ρε Μαράκι, εκεί τον είχαν πιάσει ήδη και του είπαν να το κάνει αυτό με τα μικρόφωνα, για να πιάσουν στον ύπνο τους άλλους και ο χοντρός επωφελήθηκε  :grin:

Εγώ εννοούσα με τι στοιχεία τον έπιασαν εκεί που έκανε τα διαφημιστικά γυρίσματα, στη σκηνή με το ελικόπτερο. :think:

Στη σκηνή που λες εσύ, το κάρφωμα του χοντρού απλά έκανε την θέση του ακόμα πιο δύσκολη.

Και αυτό το πρόσεξες...Μάλιστα μάλιστα... :rolleyes:

Εκεί τον κάρφωσε ο τραπεζίτης!!!!
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
παιδια συγνωμη ξερετε εσεις καμια περιπτωση να γυρνανε πισω λεφτα απο ελβετια για πληρωμες??
μην λετε μπουρδες.....

του τσοχατζοπουλου γυρισαν?
του σμποκου γυρισαν?
του μηλιωνη γυρισαν?
του ψωμιαδη γυρισαν?
του Κωστοπουλου γυρισαν?
 

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
παιδια συγνωμη ξερετε εσεις καμια περιπτωση να γυρνανε πισω λεφτα απο ελβετια για πληρωμες??
μην λετε μπουρδες.....

του τσοχατζοπουλου γυρισαν?
του σμποκου γυρισαν?
του μηλιωνη γυρισαν?
του ψωμιαδη γυρισαν?
του Κωστοπουλου γυρισαν?

ας μη φέρνουμε για παράδειγμα τη μπουρδελο-Ελλάδα
δε ξέρω τι γίνεται έξω αλλά εμείς είμαστε τεράστια λαμόγια
 

Neymar

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.332
Like
0
Πόντοι
16
Εκεί τον κάρφωσε ο τραπεζίτης!!!!


Γι' αυτό είπα μωρέ "λίγες σκηνές, έπρεπε να μας δείξει λίγες παραπάνω λεπτομέριες κλπ" και επίσης σίγουρα και κάτι άλλο θα έγινε  ;)

Θα πάρουμε το βιβλίο να τα διελευκάνουμε :P

Πάω για ύπνο γιατί το πρωί έχει δουλειά  :s&m_1:  :sleeping: :sleeping:

 

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Γι' αυτό είπα μωρέ "λίγες σκηνές, έπρεπε να μας δείξει λίγες παραπάνω λεπτομέριες κλπ" και επίσης σίγουρα και κάτι άλλο θα έγινε  ;)

Θα πάρουμε το βιβλίο να τα διελευκάνουμε :P

Πάω για ύπνο γιατί το πρωί έχει δουλειά  :s&m_1:  :sleeping: :sleeping:

το εξήγησε πως τον κατέδωσε ο τραπεζίτης αλλά κι εγώ βαριέμαι να γράφω
μπλέχτηκε σ'ένα σκάνδαλο ενός εστιατορίου και μπλά μπλά μπλά...
 

Neymar

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.332
Like
0
Πόντοι
16
το εξήγησε πως τον κατέδωσε ο τραπεζίτης αλλά κι εγώ βαριέμαι να γράφω
μπλέχτηκε σ'ένα σκάνδαλο ενός εστιατορίου και μπλά μπλά μπλά...

Και βρέθηκε κατά τύχη σε αμερικάνικο έδαφος κλπ κλπ


Μαλακίες :P


Νύχτα  :-*
 

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Και βρέθηκε κατά τύχη σε αμερικάνικο έδαφος κλπ κλπ


Μαλακίες :P


Νύχτα  :-*

όχι απλά όταν βρέθηκε Αμερική τον έπιασαν για μια άλλη απάτη κι αυτός για να τη σκαπουλάρει κάρφωσε τον Μπέλφορτ

νύχτα!
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
θα σας πω κατι.πριν ο τζορνταν δημιουργησει την εταιρια του ηταν υπαλληλος του ροκφελλερ οπως εδειξε κ το εργο.Εντελως τυχαια εχω ανθρωπο που δουλευε τοτε μαζι με τον τζορνταν.Ε θα σας πω κατι O Belford τα λεφτα που ειχε στην ελβετια μετα την φυλακη τα διαχειριστηκε αυτος τα πηρε δλδ.Τα σεμιναρια κτλπ ηταν απλα μια βιτρινα.Πουθενα στον κοσμο δεν ακουμπανε λεφτα στην ελβετια.Οπως και με τον Μαντοφ αν ξερετε του πηρανε ολους τους λογαριασμους που ειχε στην αμερικη goldman sacs και morgan stnaley την ελβετια δεν του την ακουμπισαν και την εχει η γυναικα του και ζει.και κατι αλλο εχετε αναρωτηθει ποτε πως ο χψ απατεωνας τσοχατζοπουλος πληρωνει τον δικηγορο του η τα τρεχων εξοδα του οπως πχ ιδωτικο σχολειο του παιδιου του εφοσον ειναι μπλοκαρισμενοι ολοι οι λογαριασμοι του??

Ας μου δωσει καποιος μια απαντηση.
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
θα σας πω κατι.πριν ο τζορνταν δημιουργησει την εταιρια του ηταν υπαλληλος του ροκφελλερ οπως εδειξε κ το εργο.Εντελως τυχαια εχω ανθρωπο που δουλευε τοτε μαζι με τον τζορνταν.Ε θα σας πω κατι O Belford τα λεφτα που ειχε στην ελβετια μετα την φυλακη τα διαχειριστηκε αυτος τα πηρε δλδ.Τα σεμιναρια κτλπ ηταν απλα μια βιτρινα.Πουθενα στον κοσμο δεν ακουμπανε λεφτα στην ελβετια.Οπως και με τον Μαντοφ αν ξερετε του πηρανε ολους τους λογαριασμους που ειχε στην αμερικη goldman sacs και morgan stnaley την ελβετια δεν του την ακουμπισαν και την εχει η γυναικα του και ζει.και κατι αλλο εχετε αναρωτηθει ποτε πως ο χψ απατεωνας τσοχατζοπουλος πληρωνει τον δικηγορο του η τα τρεχων εξοδα του οπως πχ ιδωτικο σχολειο του παιδιου του εφοσον ειναι μπλοκαρισμενοι ολοι οι λογαριασμοι του??

Ας μου δωσει καποιος μια απαντηση.

Πολυ σωστο αυτο που επισημαινεις...

Ειναι λες και η δικαιοσυνη του απαγορευει να εχει υπερασπιση!

Φυσικα, επι του πρακτεου, ολα τα λαμογια διαθετουνε ΠΟΛΛΑ μετρητα, σε ΠΟΛΛΑ σεντουκια... Αλλα το ερωτημα παραμενει. Πώς η δικαιοσυνη ενεργει ετσι, εκθετοντας σε κινδυνο ελλειψης υπερασπισης τους κατηγορουμενους??
 
OP
OP
ΠΥΡΑΥΛΟΣ

ΠΥΡΑΥΛΟΣ

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Δεκ 2009
Μηνύματα
3.274
Κριτικές
104
Like
2.754
Πόντοι
7.783
Την είδα. Απευθύνεται σε 15 χρονους. Οι μεγαλύτεροι από αυτή την ηλικία που έχουν 5 εμπειρίες και ξέρουν 5 πράγματα κάθε λεπτό που περνάει βλέποντας την ταινία αντί να μπαίνουνε μέσα στην ιστορία απομακρύνονται. Ο λόγος είναι ότι είναι γελοία μυθοπλασία. Δεν μπορείς να μπεις στη θέση των πρωταγωνιστών και να ταυτιστείς.
...
Η θέση σας θα ήταν ορθή, εάν η ιστορία δεν ξεκίναγε με κάτι θεμελιώδες: Πρώτα έκαψαν τα μυαλά τους με σκληρά ναρκωτικά, και μετά επιδόθηκαν σε υπερβολές.
Ο Σκορτσεζε το έδειξε αυτό, όταν στην αρχή της γνωριμίας του χοντρού Donnie με τον Belford, και πριν κάνουν κάποια δουλειά, πλακώθηκαν στο κρακ.

Δικαιολογημένα λοιπόν, να μη μπορεί να συμμετέχει στην ταινία κάποιος θεατής που είτε του ξέφυγε αυτή η ουσιώδης παράμετρος, είτε είναι ανυποψίαστος για το τι σημαίνει να ρουφάς κόκες, κρακ, angeldust, κτλ...
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Αν είχες γκόμενα(νες) κοκούδες η είσαι ό ίδιος ή έχεις σχέσεις με μπρόκερς ή κάτι σχετικό ή είσαι ο ίδιος ή είσαι πολύ πλούσιος ο ίδιος με γιωτ κτλ ή είσαι φίλος ανθρώπων με γιωτ και ξέρεις πως ζούνε τι γαμάνε έχεις γαμήσει μαζί τους κτλ όχι. Απλά ξέρεις ότι η πουτάνα η πραγματικότητα είναι πολύ πεζή ΑΚΟΜΑ και για τους πολύ πλούσιους.

Αν πάλι απλά σοκαρίστηκες και ξενέρωσες ή ακόμα χειρότερα ζήλεψες είσαι ο συνήθης μαλάκας, αβάσιμος, επιφανειακός άλεξ και δε χρειάζεται να ανησυχείς.

Ελπίζω να βοήθησα.

να το βαλουμε και αυτο στους κανονες οπως τον ποινικο κωδικα που ειχες γραψει οτι ο ηθικος αυτουργος τρωει διπλασια ποινη? μπορει να εισαι ηλιθιος, μπορει να καθησυχαζεις τη μιζερια σου, σιγουρα εισαι ασχετος με τον κοσμο των πλουσιων. στο δια ταυτα οσον αφορα το συγκεκριμενο παραδειγμα, η γουασινγκτον ποστ ειχε γραψει ρεπορταζ για να λυσει αποριες σε κατι φτωχομπινεδες σαν εσενα οτι τα παρτυ δεν αποτελουν υπερβολη της ταινιας αλλα ηταν πραγματικοτητα και το επιβεβαιωσαν ανθρωποι που ηταν παροντες.
 

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
θα σας πω κατι.πριν ο τζορνταν δημιουργησει την εταιρια του ηταν υπαλληλος του ροκφελλερ οπως εδειξε κ το εργο.Εντελως τυχαια εχω ανθρωπο που δουλευε τοτε μαζι με τον τζορνταν.Ε θα σας πω κατι O Belford τα λεφτα που ειχε στην ελβετια μετα την φυλακη τα διαχειριστηκε αυτος τα πηρε δλδ.Τα σεμιναρια κτλπ ηταν απλα μια βιτρινα.Πουθενα στον κοσμο δεν ακουμπανε λεφτα στην ελβετια.Οπως και με τον Μαντοφ αν ξερετε του πηρανε ολους τους λογαριασμους που ειχε στην αμερικη goldman sacs και morgan stnaley την ελβετια δεν του την ακουμπισαν και την εχει η γυναικα του και ζει.και κατι αλλο εχετε αναρωτηθει ποτε πως ο χψ απατεωνας τσοχατζοπουλος πληρωνει τον δικηγορο του η τα τρεχων εξοδα του οπως πχ ιδωτικο σχολειο του παιδιου του εφοσον ειναι μπλοκαρισμενοι ολοι οι λογαριασμοι του??

Ας μου δωσει καποιος μια απαντηση.

Μα είπαμε πουθενά ότι και ο Μπέλφορτ δεν έχει ακόμη λογαριασμούς έξω?
Εδώ ολόκληρη επιχείρηση έκαναν για να βγάλουν λεφτά έξω κι ακόμη κι αν τα λεφτά της θείας χάθηκαν, ποιός ξέρει πόσους άλλους λογαριασμούς θα είχε...
Μπορεί το σκηνικό με τη θεία να ήταν σκηνοθετικό/σεναριακό τρικ για περισσότερη αγωνία και στη πραγματικότητα αυτός να μην έχασε ποτέ κάποιον μεγάλο λογαριασμό.
Ή είπαμε πουθενά πως και τα λαμόγια τα δικά μας δεν έχουν λογαριασμούς έξω?
Δεν είναι κάτι καινούριο αυτό.
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
Μα είπαμε πουθενά ότι και ο Μπέλφορτ δεν έχει ακόμη λογαριασμούς έξω?
Εδώ ολόκληρη επιχείρηση έκαναν για να βγάλουν λεφτά έξω κι ακόμη κι αν τα λεφτά της θείας χάθηκαν, ποιός ξέρει πόσους άλλους λογαριασμούς θα είχε...
Μπορεί το σκηνικό με τη θεία να ήταν σκηνοθετικό/σεναριακό τρικ για περισσότερη αγωνία και στη πραγματικότητα αυτός να μην έχασε ποτέ κάποιον μεγάλο λογαριασμό.
Ή είπαμε πουθενά πως και τα λαμόγια τα δικά μας δεν έχουν λογαριασμούς έξω?
Δεν είναι κάτι καινούριο αυτό.

Μαριαννακι να σου δωσω 2 ευρω να μου παρεις μια πιπα ?
 
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
2.072
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
16
να το βαλουμε και αυτο στους κανονες οπως τον ποινικο κωδικα που ειχες γραψει οτι ο ηθικος αυτουργος τρωει διπλασια ποινη? μπορει να εισαι ηλιθιος, μπορει να καθησυχαζεις τη μιζερια σου, σιγουρα εισαι ασχετος με τον κοσμο των πλουσιων. στο δια ταυτα οσον αφορα το συγκεκριμενο παραδειγμα, η γουασινγκτον ποστ ειχε γραψει ρεπορταζ για να λυσει αποριες σε κατι φτωχομπινεδες σαν εσενα οτι τα παρτυ δεν αποτελουν υπερβολη της ταινιας αλλα ηταν πραγματικοτητα και το επιβεβαιωσαν ανθρωποι που ηταν παροντες.

Μπορεί να έχεις μοναξιές και να θες κουβέντα αλλά εγώ έχω δουλειά συνεπώς απλά σάλτα και γαμήσου

ΥΓ Εγώ δεν εκανα καμία κουβέντα περί ηθικών αυτουργών ποινικού κώδικα κτλ. Μάλλον με μπερδεύεις με άλλον. Λογικό αφού σαπίζεις όλη μέρα μπροστά στο pc έχεις χάσει το αίσθημα του χρόνου. Περαστικά.
 
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
2.072
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
16
Η θέση σας θα ήταν ορθή, εάν η ιστορία δεν ξεκίναγε με κάτι θεμελιώδες: Πρώτα έκαψαν τα μυαλά τους με σκληρά ναρκωτικά, και μετά επιδόθηκαν σε υπερβολές.
Ο Σκορτσεζε το έδειξε αυτό, όταν στην αρχή της γνωριμίας του χοντρού Donnie με τον Belford, και πριν κάνουν κάποια δουλειά, πλακώθηκαν στο κρακ.

Δικαιολογημένα λοιπόν, να μη μπορεί να συμμετέχει στην ταινία κάποιος θεατής που είτε του ξέφυγε αυτή η ουσιώδης παράμετρος, είτε είναι ανυποψίαστος για το τι σημαίνει να ρουφάς κόκες, κρακ, angeldust, κτλ...


Που θα κολλούσε η παπαριά σου και να ίσχυε. Όχι πως ισχύει διότι τις κόκες τις έμαθε από τον συνάδελφο στην πρώτη δουλειά.

Ξέρω. Από πολύ κοντά.
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.549
Κριτικές
212
Like
4.846
Πόντοι
9.035
Και μένα μου άρεσε πολύ η ταινία. Αν και 3 ώρες... έχει συνεχή πλοκή και δεν βαριέσαι. Και αυτό είναι πολύ δύσκολο να το καταφέρεις σε ταινία 3 ώρες. Η σκηνοθεσία είναι Scorsese 100%, και να μην ήξερες ποιος την έφτιαξε το καταλάβαινες. Ο τύπος είναι απίστευτος και του αξίζει να πάρει και 2ο αγαλματάκι, αν και το θεωρώ απίθανο γιατί έχει ισχυρό ανταγωνισμό φέτος. Όμως ο DiCaprio πιστεύω ότι αυτήν τη φορά θα το πάρει το Oscar και πανάξια γιατί σίγουρα δούλεψε πάρα πολύ για την συγκεκριμένη ταινία. Τέλος αξίζουν συγχαρητήρια και σε αυτόν που έκανε το casting, οι ηθοποιοί είναι όλοι εξαιρετικοί στους ρόλους τους, με φυσικά πρώτο τον DiCaprio.
Και για να έρθω και στο θέμα μας: η Naomi (Margot Robbie) είναι απλά κουκλάρα, 10άρι, αν δεν είναι αυτή 10άρι τότε ποια θα είναι!!!
su-maxim-in-bikini.jpg

margot_robbie_2013_m85884.jpg
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537

Και χωρις κοκες....

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom