Νέα

Ο λύκος της Γουόλ Στριτ / Σκορτσέζε και Ντι Κάπριο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΠΥΡΑΥΛΟΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 298
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Στην ελβετια ειχαν μεινει 20 εκατομμυρια σε λογαριασμο της θειας απο το λονδινο που πεθανε.

Αληθεια αυτα τα λεφτα τι απεγιναν?? :dancing: :dancing:

Γιατι ο τζορνταν 3 χρονια εμεινε φυλακη μετα τι εκανε ξεκινησε να στελνει βιογραφικα??
 

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Μάλλον δεν θες να με καταλάβεις.
Στ' αρχίδια μου αν σου άρεσε ή όχι. Εσύ μπορεί να γουστάρεις να σε δουλεύουν ή να τρελαίνεσαι για μυθοπλασίες. Δικαίωμά σου είναι.
Αυτό απέχει άγαν από το να πιστεύεις ότι οι χρηματιστές συνομιλούν σα να είναι 16χρονα αφροαμερικάνια πρεζάκια την ώρα που τα έχουν κατεβάσει και μετράνε τις πούτσες τους ή ότι στις αίθουσες των χρηματιστηριακών γίνονται ομαδικά όργια με πουτάνες και ναρκωτικά.
Αυτό δεν είναι μεταφορά είναι καλτίλα τύπου ελληνικής βιντεοκασέτας των 80's.
Φυσικά ο καθένας διατηρεί το δικαίωμα της κακογουστιάς.

Μαύρη κωμωδία θέλανε να φτιάξουνε
Δεν νομίζω να τους ενδιέφερε ιδιαίτερα η ρεαλιστική αναπαράσταση
Το ότι μέσα στην αίθουσα κάνανε όργια το βρήκα όντως χοντράδα αλλά ήταν η υπερβολή που ήθελε να του δώσει ο σκηνοθέτης
Κι αφού είχαν το οκ απ'τον συγγραφέα του βιβλίου, τον πραγματικό δλδ Belfort , να "διασύρουν" έτσι το όνομά του, εμάς μας περισσεύει
Και σ'όποιον άρεσε
 

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Στην ελβετια ειχαν μεινει 20 εκατομμυρια σε λογαριασμο της θειας απο το λονδινο που πεθανε.

Αληθεια αυτα τα λεφτα τι απεγιναν?? :dancing: :dancing:

Γιατι ο τζορνταν 3 χρονια εμεινε φυλακη μετα τι εκανε ξεκινησε να στελνει βιογραφικα??

Δε τα πήρε μάλλον τα λεφτά
Μετά δεν τον είδες που έκανε σεμινάρια?
 
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
2.072
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
16
Μαύρη κωμωδία θέλανε να φτιάξουνε
Δεν νομίζω να τους ενδιέφερε ιδιαίτερα η ρεαλιστική αναπαράσταση
Το ότι μέσα στην αίθουσα κάνανε όργια το βρήκα όντως χοντράδα αλλά ήταν η υπερβολή που ήθελε να του δώσει ο σκηνοθέτης
Κι αφού είχαν το οκ απ'τον συγγραφέα του βιβλίου, τον πραγματικό δλδ Belfort , να "διασύρουν" έτσι το όνομά του, εμάς μας περισσεύει
Και σ'όποιον άρεσε


Επειδή ΑΚΟΜΑ έχω μία ΑΜΟΙΔΡΗ υπόνοια ότι δεν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.
Κατανοείς τη διαφορά του τα φουσκώνω με το τα παρουσιάζω τελείως διαφορετικά απότι είναι; Δηλαδή τα αλλοιώνω;
Συμφωνούμε στο ότι η ταινία δεν φούσκωσε αλλά αλλοίωσε το χαρακτήρα, τα άτομα, τις καταστάσεις;
Πιστεύεις ότι η ταινία σε έκανε να μάθεις περισσότερα για την Γουωλ Στρητ ή ότι σε παραπληροφόρησε;
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36

Neymar

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.332
Like
0
Πόντοι
16
οχι μορε παραμυθια ηταν αυτο.

πηρε τα λεφτα της θειας και συνεχισε τηην ζωαρα διαβασε το βιβλιο.....

Το βιβλίο λέει το εξής... "Πλήρωσε 110 εκατομμύρια δολάρια σε επενδυτές που εξολόθρευσε και κάθισε δύο μόλις χρόνια στη φυλακή γιατί αποκάλυψε τους συνεργούς του. Βγαίνοντας το έριξε στη… συγγραφή και στις διαλέξεις περί καλών πωλήσεων. "

Επίσης, τον πιάσαν πάνω που είχε σταματήσει...Στην ταινία δεν αφιέρωσαν λίγο χρόνο να μας δείξουν στοιχεία, μαρτυρίες κλπ  :think:
 

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
οχι μορε παραμυθια ηταν αυτο.

πηρε τα λεφτα της θειας και συνεχισε τηην ζωαρα διαβασε το βιβλιο.....

τι λες άνθρωπέ μου? αφου μετά συνέχισε να τα κονομάει απ'τα σεμινάρια κι απ'τα βιβλία!
διάβασες μήπως εσύ το βιβλίο?
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Το βιβλίο λέει το εξής... "Πλήρωσε 110 εκατομμύρια δολάρια σε επενδυτές που εξολόθρευσε και κάθισε δύο μόλις χρόνια στη φυλακή γιατί αποκάλυψε τους συνεργούς του. Βγαίνοντας το έριξε στη… συγγραφή και στις διαλέξεις περί καλών πωλήσεων. "

Επίσης, τον πιάσαν πάνω που είχε σταματήσει...Στην ταινία δεν αφιέρωσαν λίγο χρόνο να μας δείξουν στοιχεία, μαρτυρίες κλπ  :think:

Τι δηλαδη τα λεφτα που εφαγε τα γυρισε πισω? Και αυτα που ετρωγε αυτος που τα ξαναβρηκε?Με τα 20 μυρια στην ελβετια της θειας τι απεγιναν?

''τον πιασαν πανω που ειχε σταματησει'' τι εννοεις??
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
τι λες άνθρωπέ μου? αφου μετά συνέχισε να τα κονομάει απ'τα σεμινάρια κι απ'τα βιβλία!
διάβασες μήπως εσύ το βιβλίο?

ναι απο τα σεμιναρια κ απο το βιβλιο τα κονομησε ......παιδια μην πιστευετε την καθε μπουρδα που διαβαζετε πραγματικα....

τι κονομαγε δλδ 5οοο δολλαρια τον μηνα??
 

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Το βιβλίο λέει το εξής... "Πλήρωσε 110 εκατομμύρια δολάρια σε επενδυτές που εξολόθρευσε και κάθισε δύο μόλις χρόνια στη φυλακή γιατί αποκάλυψε τους συνεργούς του. Βγαίνοντας το έριξε στη… συγγραφή και στις διαλέξεις περί καλών πωλήσεων. "

Επίσης, τον πιάσαν πάνω που είχε σταματήσει...Στην ταινία δεν αφιέρωσαν λίγο χρόνο να μας δείξουν στοιχεία, μαρτυρίες κλπ  :think:



Στο βιβλίο μιλάει στο 3ο πρόσωπο???  :P
Μήπως αυτά τα λέει σε κανα σάιτ τύπου wiki?
Καλά έκαναν και δεν μας τα έδειξαν,ήδη έφαγαν 3 ώρες, πόσο πια?
Αυτός ακόμη και τώρα έχει εκκρεμότητες με τον νόμο γιατί ακόμη βγάζει λεφτά και η συμφωνία που 'χει κάνει είναι να αποζημιώσει όσους εξαπάτησε και να πληρώσει το 50% στο κράτος (η τεσπα κάτι τέτοιο)
Δεν θα τελείωνε ποτέ η ταινία!
 

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16

Neymar

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.332
Like
0
Πόντοι
16
Τι δηλαδη τα λεφτα που εφαγε τα γυρισε πισω? Και αυτα που ετρωγε αυτος που τα ξαναβρηκε?Με τα 20 μυρια στην ελβετια της θειας τι απεγιναν?

''τον πιασαν πανω που ειχε σταματησει'' τι εννοεις??

Τι να απέγιναν ρε τύπε;

Πίσω τα γύρισε και λογικά θα μοιράστηκαν σε αυτούς που παραπλάνησε.


Με τα σεμινάρια και το συγγραφιλίκι θα έβγαζε λογικά αρκετά ώστε να ζήσει μια νορμάλ ζωή.


Δεν είδες την ταινία?Τον πιάσαν όταν είχε σταματήσει (το βιβλίο λέει μάλιστα 2 χρόνια) να κάνει λαμογιές.


Ποιοί και αν τον κατέδωσαν δεν ξέρω.
 

Neymar

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.332
Like
0
Πόντοι
16
Στο βιβλίο μιλάει στο 3ο πρόσωπο???  :P
Μήπως αυτά τα λέει σε κανα σάιτ τύπου wiki?
Καλά έκαναν και δεν μας τα έδειξαν,ήδη έφαγαν 3 ώρες, πόσο πια?
Αυτός ακόμη και τώρα έχει εκκρεμότητες με τον νόμο γιατί ακόμη βγάζει λεφτά και η συμφωνία που 'χει κάνει είναι να αποζημιώσει όσους εξαπάτησε και να πληρώσει το 50% στο κράτος (η τεσπα κάτι τέτοιο)
Δεν θα τελείωνε ποτέ η ταινία!

Προφανώς δεν το έχω διαβάσει.


Απλά διάβασα μια περίληψη του βιβλίου (που έχει βγει και σε ελληνική μετάφραση).





 

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Προφανώς δεν το έχω διαβάσει.


Απλά διάβασα μια περίληψη του βιβλίου (που έχει βγει και σε ελληνική μετάφραση).


Χοντρός;

ο χοντρός ποου την έπαιζε στο pool party
δεν συγκρατώ ονόματα
Ντόνι?
 

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Τι δηλαδη τα λεφτα που εφαγε τα γυρισε πισω? Και αυτα που ετρωγε αυτος που τα ξαναβρηκε?Με τα 20 μυρια στην ελβετια της θειας τι απεγιναν?

''τον πιασαν πανω που ειχε σταματησει'' τι εννοεις??

διάβασα πως είναι υποχρεωμένος να δώσει πίσω τα χρήματα αλλά δεν τα 'χει δώσει ακόμη
αυτός βγάζει ακόμη μπόλικα λεφτά αλλά έχει να ξεχρεώσει πολύ κόσμο!
και λυσσάξατε με τα λεφτά της θείας!
πάνε αυτά!
μπορεί και να μην υπήρχαν καν στη πραγματικότητα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom