Νέα

Ο 50άρης είναι ένας νέος της εποχής

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 480
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.248
Like
3.509
Πόντοι
1.706
Στο β' σκέλος, το αγγούρι είναι να συντηρείς το πτυχίο σου, θέλει ώρες πτήσης οπότε και χρήμα.
Μπορεί να προσφέρει εθελοντική εργασία (μικρομεταφορές) σε διεθνείς ΜΚΟ για να γράφει ώρες πτήσης.
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.248
Like
3.509
Πόντοι
1.706
Dr. Sinclair για αντιγήρανση:
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.860
Κριτικές
21
Like
11.019
Πόντοι
4.546
Εγω στα 20 και στα 25 ημουν τελειως μαλάκας και ανώριμος,περα απο το μουνι δε σκεφτόμουν κατι αλλο....γέλαγα ολη μερα,χαβαλές ολη μερα,γκομένιζα ολη μερα,κλαμπ.μπαρ μαλακιες,ανάθεμα και αν εστω και μια ωρα απο τη μερα σκεφτόμουν κατι σοβαρο για το κόσμο...και μια μερα ηρθε ο θειος μου και μου ειπε" γελα γελα...μια μερα θα σου κοπει το γέλιο για τα καλα"
Νομίζω ότι όλοι μας λίγο πολύ έχουμε περάσει από αυτή τη φάση. Το θέμα είναι να είμαστε και λίγο συνειδητοποιημένοι για τα αποτελέσματα των πράξεών μας. Εν τέλη, το γέλιο σου κόπηκε ή το πρόλαβες?
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.896
Like
17.929
Πόντοι
3.656
Καλύτερη ηλικία είναι τα 18-25.Σωματικά στα καλύτερα σου,πρώτη φορά που ζεις μόνος,άγχος ανύπαρκτο,γκόμενες γύρω σου,πιώματα...Μετα αρχίζουν τα γαμήσια της ζωής
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.480
Κριτικές
1
Like
6.173
Πόντοι
2.356
:confused: :confused: :confused:

Πέρα από το γεγονός ότι θεωρώ το γάμο μια ιστορία που απευθύνεται στην προηγούμενη χιλιετία, αρκεί μόνο και μόνο ο λόγος να ΜΗΝ μπορώ να ΜΗΝ απαντήσω σε κλήση, σε SMS, στο Viber και όλες αυτές τις μαλακίες.

Ας μας πει και κανένας παντρεμένος τη γνώμη του γι' αυτό.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.662
Κριτικές
62
Like
45.399
Πόντοι
9.297
:confused: :confused: :confused:

Πέρα από το γεγονός ότι θεωρώ το γάμο μια ιστορία που απευθύνεται στην προηγούμενη χιλιετία, αρκεί μόνο και μόνο ο λόγος να ΜΗΝ μπορώ να ΜΗΝ απαντήσω σε κλήση, σε SMS, στο Viber και όλες αυτές τις μαλακίες.

Ας μας πει και κανένας παντρεμένος τη γνώμη του γι' αυτό.
Το ότι δύσκολα βρίσκεται αξια γυναίκα για γάμο δεν υποβαθμίζει την σημασία ενός Ιερού Μυστηρίου της Εκκλησιας.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.896
Like
17.929
Πόντοι
3.656
Μην εξαρτασθε από άλλους ανθρώπους για να περνάτε καλά!
Δεν είμαστε γκόμενες για να λειτουργούμε έτσι

Ναι αλλά ούτε και μόνος περνάς καλά.Πρέπει πάντα να έχεις μια γκόμενα stand by για όταν σε πιάνουν οι μοναξιές
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.134
Κριτικές
4
Like
9.125
Πόντοι
2.306
Καλύτερη ηλικία είναι τα 18-25.Σωματικά στα καλύτερα σου,πρώτη φορά που ζεις μόνος,άγχος ανύπαρκτο,γκόμενες γύρω σου,πιώματα...Μετα αρχίζουν τα γαμήσια της ζωής
Διαφωνω τυπε.. Η καλύτερη ηλικία είναι το απόγειο του ανδρικού μεταβολισμου και γενικά το πικ του σώματος.
Κάπου 32-35.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Περα απο την υγεια που θεωρειται αυτονοητα το βασικοτερο απ ολα, το δευτερο σημαντικοτερο ειναι το χρημα. Εχεις χρημα εχεις τα παντα και δε σε νοιαζουν ουτε ηλικιες, ουτε ομορφιες, ουτε τιποτα.
Εδω 100 ευρω στο κινο κερδιζει καποιος και του γυαλιζει το ματι, κανει σα μικρο παιδι, τι να λεμε τωρα. Τρομερη η επιδραση του επανω στον ανθρωπο
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.662
Κριτικές
62
Like
45.399
Πόντοι
9.297
Ναι αλλά ούτε και μόνος περνάς καλά.Πρέπει πάντα να έχεις μια γκόμενα stand by για όταν σε πιάνουν οι μοναξιές
Μαλακίες...περνώ και μόνος μου καλά...το έλεγε και η Βανδή!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Περα απο την υγεια που θεωρειται αυτονοητα το βασικοτερο απ ολα, το δευτερο σημαντικοτερο ειναι το χρημα. Εχεις χρημα εχεις τα παντα και δε σε νοιαζουν ουτε ηλικιες, ουτε ομορφιες, ουτε τιποτα.
Εδω 100 ευρω στο κινο κερδιζει καποιος και του γυαλιζει το ματι, κανει σα μικρο παιδι, τι να λεμε τωρα. Τρομερη η επιδραση του επανω στον ανθρωπο
Ορθόν!
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Διαφωνω τυπε.. Η καλύτερη ηλικία είναι το απόγειο του ανδρικού μεταβολισμου και γενικά το πικ του σώματος.
Κάπου 32-35.
Κι εγω εκει πιστευω. 32 χρονων και περιξ, ο αντρας δεν πιανεται.
Ωστοσο ειναι σχετικα ανωριμος ακομα σε πολλα θεματα.
Η μεγαλη ωριμοτητα για τον ανδρα αρχιζει μετα τα 35-38, οταν και αντιλαμβανεται για τα καλα πως δουλευει η κοινωνια και ο κοσμος
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.896
Like
17.929
Πόντοι
3.656
Περα απο την υγεια που θεωρειται αυτονοητα το βασικοτερο απ ολα, το δευτερο σημαντικοτερο ειναι το χρημα. Εχεις χρημα εχεις τα παντα και δε σε νοιαζουν ουτε ηλικιες, ουτε ομορφιες, ουτε τιποτα.
Εδω 100 ευρω στο κινο κερδιζει καποιος και του γυαλιζει το ματι, κανει σα μικρο παιδι, τι να λεμε τωρα. Τρομερη η επιδραση του επανω στον ανθρωπο

Και όχι μόνο το χρήμα.Εδώ και με μια γκόμενα να καυλαντίσεις,πάλι ανεβαίνεις
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Η ελλειψη χρηματος αυτοματως δημιουργει αναβλιτικοτητα.
Να πεσει ο επομενος μισθος για να φτιαξω το αμαξι, τα δοντια, τα σπασμενα γυαλια, την οθονη του κινητου
Να πεσει ο μεθεπομενος μισθος για να διορθωσω το χαλασμενο πλυντηριο, κλπ
Να πεσει ο μεταμεθεπομενος μισθος για να βαλουμε πετρελαιο για του χρονου
Οπα, ηρθε καλοκαιρακι, πιαστηκαμε στα πρασα! Τι παιζει με λεφτα για διακοπες; Ασε ας κανουμε κρατει, μεχρι να πεσει ο επομενος μισθος, για να παμε τριημερο καπου εδω κοντα να ξεγκαυλωσουμε.
Οι περισσοτεροι ετσι ζουμε. Και στην απανω ιστορια, εχουν μεινει και 3 απο τα 4 πραγματα της πρωτης σειρας αφτιαχτα, περιμενοντας τους επομενους μισθους.
Και παλι καλα ειναι αυτη η φαση, υπαρχουν και χειροτερα (χρεη, ανεργια, απληρωτοι μισθοι, κλπ)

Και καπως ετσι περνανε τα χρονια, και βρισκεις τον εαυτο σου να μενει με τους γονεις στα 40, χωρις αμαξι, και χωρις λεφτα στην τσεπη. Που μυαλο μετα για γαμους, γκομενες, κλπ
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Και όχι μόνο το χρήμα.Εδώ και με μια γκόμενα να καυλαντίσεις,πάλι ανεβαίνεις
Αν εισαι απενταρος, ακομα και τοτε νιωθεις δυστυχης, ισως και περισσοτερο απ οτι αν ησουν μονος.
Πολλαπλασιες υποχρεωσεις φερνει η γκομενα. Δε θα θες αμαξι; Δε θα την πας διακοπες; Ενα δωρακι στη γιορτη της; Αμα δεν εχεις λεφτα πικρα ειναι κι αυτο. Δες τον Χορν στην καλπικη λιρα, που επρεπε να θρεψει και την κοπελια του. Υποτιθεται ζουσανε τον απολυτο ερωτα, αλλα οταν ηρθε η πεινα, ητανε ισοπεδωτικη οπως ειναι παντα και ολα μπηκανε στη θεση τους. Αυτη πισω στο μπαμπα της και τα μαρμαρινα μπανια, και αυτος απενταρος να καπνιζει κατω απο τη φωτογραφια της, με κομμενο το ρευμα, το νερο και το γκαζι
Τιποτε δεν εχει αλλαξει απο τοτε στις σχεσεις και στην σχεση μας με το χρημα
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.662
Κριτικές
62
Like
45.399
Πόντοι
9.297
1)40 ετων παντρεμένος εδω και 11 χρονια με παιδι

2)Σεξ με τη γυναικα 0 επειδη κατα βαση δε θελω εγω αλλα γενικοτερα βρίσκουμε δικαιολογίες....δεν εχει να κανει με το εμφανησιακο της αλλα με την καθημερινοτητα και προφανως τα χρονια...

3)Οικονομικα σχετικά άνετος...

4)Δε θελω να χαλάσω το σπιτι απλα ιδανικά θα ηθελα μια γκομενα να βρισκόμαστε που και που να ξεδινουμε ....καμμια αγκαλιά και γαμησακια σε καμμια περιπτωση ομως δε θελω να χαλάσω το σπιτι ην

5)Παρόλη την παραπανω επιθυμία δυστυχως δεν εχω δει υπαρχει προσφορα....και μια περιπτωση πριν καμμια 2ετια που πηγε να προκύψει με παντρεμένη τελικα εφαγα χυλόπιτα

6)Τα τελευταια 2 χρονια λογω κορονοϊού εχω κόψει και τις πουτανες και μονο μαλακια

7)Απο ολα τα παραπανω πίκρα πολυ και λυση καμμια :) καθε μερα και ψυχολογικα πιο κατω

Αυτα νετα σκέτα :)

Υ.Γ.Εμφανησιακα περα απ την καράφλα νορμαλ ειμαι και απο επαγγελματικής άποψης αρκετα πιο ψηλα απ το μεσο ορο...στα γκομενικά ομως ...........
Αν βρεις καμμία από την δουλειά σου ,ορμα...εκτός αν πάρεις κάνα ωραίο σετακι εσωρούχων στην κυρά και φτιαχτεί έτσι...αλλά και η κυρά μπορεί να το υποστηρίξει το σετακι η τζάμπα θα φύγουν τα λεφτά;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.662
Κριτικές
62
Like
45.399
Πόντοι
9.297
Στη δουλεια δεν υπαρχει διαθεσιμότητα και περα αυτου ειμαι ο ιδιοκτήτης και δε θελω για ευνόητους λογους τουλαχιστον εσωτερικά....με πελάτισσες -συνεργασίες εκει δεν εχει τυχει κατι...

Με τη γυναικα δεν ειναι το εμφανησιακο μια χαρα ειναι για καποιο λογο δε μου βγαινει πλεον...πιθανως να ειναι η φθορά της καθημερινότητας δε ξερω...μου ειναι πολυ ωραιο να παω με μια αλλη πολυ ασχημότερη παρα με τη γυναικα...δε ξερω γιατι μου εχει βγει αυτο...
Δοκίμασε με εκφυλη /σκυλί του πολέμου...ίσως κάπου στην γειτονιά η άλλου π.χ.σε βενζινάδικο .Μην πας στο ίδιο συνέχεια,δες λίγο πιο κάτω αν υπάρχει καμμία που να σε φτιάξει και αν δεις ότι σε παίζει με τα μάτια ορμα...βέβαια ρωτα αν έχει κάνει εμβόλιο.Αλλιως φάτε μάτια ψάρια.
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
δε ξερω γιατι μου εχει βγει αυτο...
τυπε και τη σαρλιζ θερον να ειχες παντρευτει θα το παθαινες αλλα μη στεναχωριεσαι,το σαη εχει τυπους ανοιχτομυαλους ψηφοφορους του κουλη να σε βοηθησουν να ικανοποιησεις τη κυρα και να γουσταρεις και εσυ ,τσεκαρε θρεντ με σουιγκεραδες,κακολντακηδες,παρτουζιαρηδες,αν δε μπορεις μονος θα σου στειλουν ανθρωπο για βοηθεια,ολα γινονται
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom