Νέα

Νυχτερινή Αθήνα χειμώνας 2022 - 2023

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

sisax87

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Ιουλ 2015
Μηνύματα
1.451
Κριτικές
40
Like
2.166
Πόντοι
1.206
Τυπε Μελα ακουγαμε απο δεκαετια 80! και δεν τον εχω δει ποτε λαιβ
Τερλεγκα χορευα ζεμπεκικα οταν ημουν εξωτερικο και παλι δεν τον εχω δει λαιβ.
Ειναι μεγαλο το διλλημα οπως καταλαβαινεις :tooth:
Δεν έχω χρόνο δυστυχώς να πάω μπουζούκια, από το νέο έτος θα κοιτάξω να γυρίσω στα φορτηγά διανομής εντός Αθηνών γιατί έχω γίνει ναυτικός της ξηράς.
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
10.999
Πόντοι
3.556
Θα προτιμούσα γκομενακιον,φασωματακιον,χουφτωματακιον,και μετά σπιτάκιον,γαμησακιον
Ο,τι λειπει στον καθενα μαν, σε αυτα δεν υπαρχουνε σωστα και λαθη. Μακαρι να το βρεις μες στις γιορτες
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
10.999
Πόντοι
3.556
Θα προτιμούσα γκομενακιον,φασωματακιον,χουφτωματακιον,και μετά σπιτάκιον,γαμησακιον
Σαλονικα παιζει κανα καλο ονομα αυτες τις μερες; Γενικα πως ειναι η νυχτερινη ζωη μετα κοβιντ; Κανε μας μια ενημερωση.
 

unknowndark

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.597
Like
5.224
Πόντοι
1.056
Το κακο στις γιορτές, ειναι οτι βγαίνει και η κουτσή μαρια...με αποτέλεσμα να ειναι ο ένας πάνω στον αλλον! Δύσκολα να χτυπήσεις μ@υνετο, ασε που δεν χωράς!
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.328
Like
1.931
Πόντοι
216
Nα πάτε ημέρα Τρίτη στον Τσαλίκη που γίνεται χαμός από νεαρά γκομενέτα!
Τώρα,το άν θα "παίξει" και καμμιά "φορτωματική" είναι κάτι το άγνωστον...!
Εάν γουστάρετε λαϊκο-κατάσταση με ζουμερές μιλφο-γκιλφάρες τότε προτείνω το μπουζουκάδικο στις Τρεις Γέφυρες όπου και τραγουδάει η Γωγάρα η Τσαμπά με τον Γιάννη τον Τάσσιο.Μπόλικο πάρκινγκ απο έξω απο το μαγαζί,απέναντι και στους τριγύρω δρόμους (ασφαλές) ενώ δίπλα είναι το ψητοκρεατάδικο για μασαμπούκα
(σ.σ.τα μπουρδελάκια με το αυτοκίνητο είναι πέντε λεπτά απόσταση!)
 

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
637
Like
1.373
Πόντοι
206
Τύποι στην πόλη της επαρχίας όπου είμαι, πρέπει να ψάξω για να βρω μπουζούκια.. :-(
Τέλοσπάντων η νέα τάση της εποχής ειδικά στους νέους είναι να μαζεύονται σε σπίτια, με χαρτάκι κρασί και μουσική από τον υπολογιστή.
Τα μπουζούκια και τα κλαμπ είναι για σκληροπηρηνικούς της νύχτας. Αυτή η τάση έχει ξεπεραστεί από την δεκαετία του 2000 και δεν ενδείκνυται για φόρτωμα, παρά μόνο για μάτι.
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.615
Like
68.017
Πόντοι
11.956
Σ' κάθε περιοχή υπάρχουν μπαράκια κλαμπακια ....ακόμα και καφετέριες που μετά τις 12 γίνονται ποταδικα...με ωραίο κόσμο μπαργουμαν και εκφυλα τοπικά μουνια....σε τέτοια μαγαζιά είναι καλά να πας ...εκεί γίνεται καλύτερο παιχνίδι....
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.276
Κριτικές
1
Like
35.299
Πόντοι
6.256
Αν μπορείτε να βγείτε οποιαδήποτε άλλη νύχτα .... θα είναι καλύτερα ...... γιορτές θα έχει ζευγάρια που τελευταία φορά που είχαν βγει πλήρωσαν με δραχμές και άλλα με πανωφόρια που μυρίζουν ναφθαλίνη ........
Χα χα
Ετσι ακριβως.
Ποιος τρελλος θα παει να ακουσει το χασικλή γονιδη
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: enduro

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.444
Κριτικές
171
Like
91.185
Πόντοι
46.423
  • Like
Αντιδράσεις: enduro

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.787
Πόντοι
3.656
Σ' κάθε περιοχή υπάρχουν μπαράκια κλαμπακια ....ακόμα και καφετέριες που μετά τις 12 γίνονται ποταδικα...με ωραίο κόσμο μπαργουμαν και εκφυλα τοπικά μουνια....σε τέτοια μαγαζιά είναι καλά να πας ...εκεί γίνεται καλύτερο παιχνίδι....

Αν είσαι μπαρμαν/υπεύθυνος μαγαζιού ή κολλητός αυτών,κάνεις παιχνίδι

Αν είσαι απλά ένας,με έναν φίλο του,που βγήκατε χωρίς να ξέρετε εκεί κανέναν,δεν κάνεις
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.477
Like
21.846
Πόντοι
5.006
Καλησπέρα παίδες, ανοίγω το νήμα για να συζητήσουμε επιλογές και μαγαζιά για Αθήνα για τον τωρινό χειμώνα. Που πήγαμε, πως περάσαμε, που σκοπεύουμε να πάμε, μπουζούκια, συναυλίες, λαιβ, τιμές χώροι, μουσικές, ποτά, μουνιά, κέφι και ό,τι άλλο αφορά το εθνικό μας σπόρ. Μετά από την περίοδο κοβιντ νομίζω δικαιούμαστε ένα τέτοιο νήμα.

Ξεκινάω με ένα δίλλημα

Για Χριστούγεννα θέλουμε να πάμε με έναν κολλητό είτε:

1. CABANA LIVE STAGE με ΑΔΑΜΑΝΤΙΔΗ ΤΕΡΛΕΓΚΑ ΖΑΖΟΠΟΥΛΟ
ή
2. VEGAS LIVE STAGE με ΓΟΝΙΔΗ ΜΕΛΑ

πήγε κανένας πρόσφατα και πως πέρασε; Τι προτείνετε απ τα δύο;

Επίσης απορία, θα έχουμε διπλές τιμές το Σάββατο των Χριστουγέννων; Έχω καιρό να βγω ανήμερα. Για να ξέρω αν είναι να κάνω υπερωρίες στα κάλαντα (joking :tooth:)

Ελπίζω σε μία εποικοδομητική χαρτογράφηση της νυχτερινής Αθήνας από τους έμπειρους και περπάτημενους συμφορουμίτες :headbaning1:

τυπε φυγε για καμπανα λαιβ στειτζ ασυζητητι....δεν θα βρεις καλυτερα....
αδαμαντιδης μονιμως κοκκαλο....
ψαλμοι τερλεγκα και φουλ κατανυξη.....
ζαζοπουλος με παντελονι μεχρι τα βυζια του.....
επισης θα παρεις ματι και βαρβαρα κιρκη να ρενει με γαρυφαλλα το αγορι της....

στα αρνητικα, οτι οι γλαστρες του προγραμματος παραειναι σκυλια ακομα και για ναυτικους που πιανουν στεργια μετα απο 8 μηνες στον βορειο ατλαντικο ωκεανο...

αλλα, μην το σκεφτεσει...που αλλου, θα δεις αυτο :
319105376_876331150156178_6731866131916655710_n.jpg
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.615
Like
68.017
Πόντοι
11.956
Αν είσαι μπαρμαν/υπεύθυνος μαγαζιού ή κολλητός αυτών,κάνεις παιχνίδι

Αν είσαι απλά ένας,με έναν φίλο του,που βγήκατε χωρίς να ξέρετε εκεί κανέναν,δεν κάνεις
Δεν απέχει πολύ αυτό που λες από την πραγματικότητα...αλλά ....δύο άντρες παρέα κάτσε στο μπαρ πάρε ένα μπουκάλι ξεκινάς και στην μπαργουμαν η σε διπλανές πελάτισσες σφηνάκια ...πάντα με τακτ και κυριλέ ...ρίχνεις το δόλωμα και περιμένεις ....και εάν δεν γίνει κάτι ...διασκεδασες ωραία σε νυχτερινή έξοδος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom