Νέα

Ντονατς ... ωραια και καθαρη μπιζνα!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα majestic69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 406
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ΧΧΧ-Man

Μέγας
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.238
Κριτικές
46
Like
3.743
Πόντοι
4.365
ωρα 8 περιπου στο παγκρατι ειχε 40 μετρα ουρα ,τοσο πια ζητηση?
Σε ολα τα μαγαζια -ανα την Αθηνα- ετσι ειναι...  (κ εδω στην περιοχη μου-δυτικα-χαμος)
Ειπαμε... κονομανε προς το παρον.. κ μπραβο τους...
Το θεμα ειναι για ποσο...? :think:
 

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
Σε ολα τα μαγαζια -ανα την Αθηνα- ετσι ειναι...   (κ εδω στην περιοχη μου-δυτικα-χαμος)
Ειπαμε... κονομανε προς το παρον.. κ μπραβο τους...
Το θεμα ειναι για ποσο...? :think:

Ε όπως και με frozen yogurt, hot dogs με 0.70, όπως επίσης με φραπέ με 0.8, the novelty will wear off  :zfuck:
ΥΓ Καλλιθέα ακόμα μεγαλύτερη ουρά (κοντά στην πλατεία Δαβάκη)
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Ρε παιδια ανοιγω ενα θεμα για μπιζνα σε σαιτ για πουτανες.Ναι το εχω κανει αλλες 100 φορες.Και επειδη το σαιτ δεν περιλαμβανει μονο θεματα περι γαμησιου αλλα σχεδον τα παντα γιαυτο το κανω.Προφανως ανοιγετε προς θεμα συζυτησης και για να ακουστουν διαφορα.Εννοειται οτι καποιος θα διαφωνησει και καποιος θα συμφωνησει.Αλλα κανενας δεν μπορει να μας πει αν ειναι καλη η κακη η μπιζνα.Ναι οι μισοι με κατηγορησατε για τεμπελη αεργο και δεν ξερω εγω τι.Μαγκια σας αλλα καλυτερα να αναρωτηθειτε για το τι εχετε κανει εσεις η ιδιοι πρωτα και μετα τους αλλους.Καποιοι πανε να χαλασουν την δουλεια που στην τελικη ποτε δεν θα κανουνΚκαποιοι δεν τους αρεσει το 0.60 το φθηνο δηλαδη αλλα θελουν να τρωνε τα γιαουρταδικα των 5 ευρω τα σουβλακια των 3 ευρω και την pizza hut των 15 ευρω.Γιατι παντα τρωγεσται?Γιατι ειμαστε ετσι οι Ελληνες αν ειναι δυνατον....Αλλαξτε λογικη βγειτε απο τον κομπλεξισμο δειτε την ζωη με αλλο ματι........(Προς θεου δεν απευθεινεται σε ολους γιατι καποιοι κανανε σωστα την δουλεια τους).
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Και θελει να μου πει καποιος οτι οι ουρες που εχουν κανει τα ντονατσαδικα τις εκαναν μηπως τα γιαουρταδικα των 5 ευρω?? Δεν Νομιζω!
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.392
Κριτικές
1
Like
903
Πόντοι
96
  Αν καποιοι νομιζουν οτι δουλευοντας καθημερινες  7 με 9 και μιση και κλεινοντας τα ΣΚ θα βγαζουν 3χιλιρα τον μηνα τους αζίζει να χασουν τα λεφτα τους .

ΥΓ Σε αυτο το site  εχουμε διαβασει μεχρι και οτι ο Βγενόπουλος ηταν καταλληλος για πρωθυπουργος οποτε μια μαλακια ακόμα δεν κανει διαφορά.
 

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
Και θελει να μου πει καποιος οτι οι ουρες που εχουν κανει τα ντονατσαδικα τις εκαναν μηπως τα γιαουρταδικα των 5 ευρω?? Δεν Νομιζω!

Ε απλά μαθηματικά άλλο όγκο παραγγελίας κάνει 1 πελάτης στο γιαούρτι (πχ 2 γιαούρτια από όλα τα toppings, κανένα χυμό κτλ), στο donuts πιάσε 3 με σοκολάτα (3 επί 60 λεπτά 1,8 ευρώ στην άλλη περίπτωση σίγουρα παραπάνω), απλώς η συμπεριφορά καταναλωτή στην Ελλάδα ευνοεί την σοκολάτα και το αλεύρι με την γιαούρτι  :cum:
 

psolaras78

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.795
Κριτικές
74
Like
1.834
Πόντοι
9.295
Κάποιος φουκαράς θα πάρει δάνειο από τράπεζα , θα καταχρεωθεί σε φίλους και γνωστούς για να ανοίξει  ντονατσάδικο και μετά θα διαπιστώσει με τρόμο ότι τα πράγματα δεν ήταν όπως του τα είχαν πει ...

"Μα ..μα...μα θα περνούσαν 1000 άτομα την μέρα ..." .

Μετά από καιρό λόγω μπόχας θα τον βρουν σπίτι του να κρέμεται από το πατάρι .
Πολυ σωστος...Το φαινομενο με ουρες ειναι μιζερο αλλα και οικονομικο καθως η τιμη τους ειναι value for money-δεν θα περιμενα με αλλα 40ατομα σαν να ειμαι στην Ρωσια και να περιμενω με δελτιο το ντονατ-δειχνει και μια λιγουριά στις μάζες που σαν προβατα ακολουθουν κατα ρυπας το ρευμα..

σωστο και το ποστ του τρουενο.Οι εποχες των 90ς με τα κωλοτρυπιδατα λαιφσταιλ που εκαψαν μαλακες να παιρνουν μεχρι και διακοποδανεια,ΠΕΡΑΣΕ...
 

psolaras78

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.795
Κριτικές
74
Like
1.834
Πόντοι
9.295
Και επισης αυτη η συνηθεια θα σε κανει παχυσαρκο.
Πας και λες'΄΄Τωρα που εχω υπογλυκαιμιες ας καβατζωσω το λιγοτερο καμια 20αρια γαματα ζουμερα ντονατ''
Σε ενα μηνα ανωνυμε αναγνωστη θα γινεις το μινιμουμ ΜΠΟΥΧΕΣΑΣ..
 

S.F.E.

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2008
Μηνύματα
1.002
Like
0
Πόντοι
16
  Αν καποιοι νομιζουν οτι δουλευοντας καθημερινες  7 με 9 και μιση και κλεινοντας τα ΣΚ θα βγαζουν 3χιλιρα τον μηνα τους αζίζει να χασουν τα λεφτα τους .

ΥΓ Σε αυτο το site  εχουμε διαβασει μεχρι και οτι ο Βγενόπουλος ηταν καταλληλος για πρωθυπουργος οποτε μια μαλακια ακόμα δεν κανει διαφορά.

ετσι φανηκε εν τελει, οτι το περιτυλιγμα κανει την διαφορα.

για αυτο και εδω μιλαμε για doughnuts και οχι για λουκουμαδες, επειδη ειναι too vanilla ως λεξη για εμας τους νεοελληνες....
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
ετσι φανηκε εν τελει, οτι το περιτυλιγμα κανει την διαφορα.

για αυτο και εδω μιλαμε για doughnuts και οχι για λουκουμαδες, επειδη ειναι too vanilla ως λεξη για εμας τους νεοελληνες....
Δεν συλλαμβάνω το συλλογισμό σου αλλά εγώ προτιμώ να τα λέω με το όνομά τους: γουστάρω κλασσικό λουκουμά με τη ζάχαρη ή το πολύ-πολύ να ειναι βουτηγμένος σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΙ σοκολολάτα (ελληνική παραλλαγή ντόνατς)  :rockon:
Α, και ο Βγενόπουλες δεν μου "γέμισε" ποτέ το μάτι :dancing:
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.941
Κριτικές
161
Like
5.826
Πόντοι
37.127
Ρε παιδια ανοιγω ενα θεμα για μπιζνα σε σαιτ για πουτανες.Ναι το εχω κανει αλλες 100 φορες.Και επειδη το σαιτ δεν περιλαμβανει μονο θεματα περι γαμησιου αλλα σχεδον τα παντα γιαυτο το κανω.Προφανως ανοιγετε προς θεμα συζυτησης και για να ακουστουν διαφορα.Εννοειται οτι καποιος θα διαφωνησει και καποιος θα συμφωνησει.Αλλα κανενας δεν μπορει να μας πει αν ειναι καλη η κακη η μπιζνα.Ναι οι μισοι με κατηγορησατε για τεμπελη αεργο και δεν ξερω εγω τι.Μαγκια σας αλλα καλυτερα να αναρωτηθειτε για το τι εχετε κανει εσεις η ιδιοι πρωτα και μετα τους αλλους.Καποιοι πανε να χαλασουν την δουλεια που στην τελικη ποτε δεν θα κανουνΚκαποιοι δεν τους αρεσει το 0.60 το φθηνο δηλαδη αλλα θελουν να τρωνε τα γιαουρταδικα των 5 ευρω τα σουβλακια των 3 ευρω και την pizza hut των 15 ευρω.Γιατι παντα τρωγεσται?Γιατι ειμαστε ετσι οι Ελληνες αν ειναι δυνατον....Αλλαξτε λογικη βγειτε απο τον κομπλεξισμο δειτε την ζωη με αλλο ματι........(Προς θεου δεν απευθεινεται σε ολους γιατι καποιοι κανανε σωστα την δουλεια τους).

δεν προσπαθεί κανείς να σου χαλάσει την ιδέα ρε παίκτη...απλά άκου και μια διαφορετική άποψη μπορεί να σε κάνει να δεις πράγματα που ίσως να μην έχει σκεφθεί και που ίσως τα βρεις μπροστά σου...επιπλέον να είσαι σίγουρος πως το πάρτυ θα λήξει σύντομα μόλις μεγάλες αλυσίδες φούρνων βάλουν το προιόν στη γκάμα τους με 0,50 και οι φουκαριάριδες που έλπιζαν να πλουτίσουν θα νιώσουν σαν το σκύλο που του πήραν το κόκκαλο από το πιάτο
 

S.F.E.

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2008
Μηνύματα
1.002
Like
0
Πόντοι
16
Δεν συλλαμβάνω το συλλογισμό σου αλλά εγώ προτιμώ να τα λέω με το όνομά τους: γουστάρω κλασσικό λουκουμά με τη ζάχαρη ή το πολύ-πολύ να ειναι βουτηγμένος σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΙ σοκολολάτα (ελληνική παραλλαγή ντόνατς)  :rockon:
Α, και ο Βγενόπουλες δεν μου "γέμισε" ποτέ το μάτι :dancing:

δεν διαφωνουμε για τους λουκουμαδες.

οσο για τον τυπο αποδειχθηκε μετοχη φουσκα, οπως και τοσοι αλλο που εκαναν τις εποχες μας σε αυτον τον τοπο ιστορικες...

και αλλοι τοσοι στο αμεσο μελλον που ενω ειναι "σωτηρες" στο ονομα θα αποδειχθουν φουσκα, αλλα θα την πληρωσουμε εμεις εδω και οχι οι Κυπριοι οπως με τον εν λογω τυπο...

ο Ελληνας ομως, οπως και να ερθουν τα πραγματα, το φαγητο δεν θα το εγκαταλειψει, οχι μονο σαν μεσο επιβιωσης, αλλα ανεκαθεν σαν μεσο απολαυσης και κοινωνικοποιησης. Το θεμα ειναι αν καποιος μπορει να ανοιχτει για ενα τετοιο βημα σε μια τετοια εποχη, οπως πολυ σωστα εγινε μνεια σε αυτο ηδη.
 

menios34

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2012
Μηνύματα
502
Like
0
Πόντοι
6
Συγνώμη για το άσχετο. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω στην Αθήνα λουκουμάδες μικρούς στρογγυλούς ή σε σχήμα κουλουριού με τρύπα, που να είναι τραγανοί απ' έξω και μουλιασμένοι στο σιρόπι;
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Συγνώμη για το άσχετο. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω στην Αθήνα λουκουμάδες μικρούς στρογγυλούς ή σε σχήμα κουλουριού με τρύπα, που να είναι τραγανοί απ' έξω και μουλιασμένοι στο σιρόπι;
την τρυπα τι την θες ρε μενιο?για να τον γαμησεις τον λουκουμα? :think:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Δεν συλλαμβάνω το συλλογισμό σου αλλά εγώ προτιμώ να τα λέω με το όνομά τους: γουστάρω κλασσικό λουκουμά με τη ζάχαρη ή το πολύ-πολύ να ειναι βουτηγμένος σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΙ σοκολολάτα (ελληνική παραλλαγή ντόνατς)  :rockon:
Α, και ο Βγενόπουλες δεν μου "γέμισε" ποτέ το μάτι :dancing:

γιατί ρε με μέλι σου κακοπέφτει???
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom