Νέα

Νέος υπολογιστής

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Marie-ann
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 332
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
Marie-ann

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
το είπα ήδη
είχα ένα pc, που τώρα έχει κλατάρει, το οποίο λειτουργούσε άνετα photoshop, bridge, lightroom
και έπαιζα και σιμς
μέχρι που μπήκαν πολλά expansions και άρχισε να κολλάει
τώρα έχω ένα λαπτοπ, το οποίο σέρνεται όταν ανοίγω φωτοσοπ και δε νομίζω να μπορεί να σηκώσει sims
για άλλα μη με ρωτάς δε το 'χω :P
αυτά που έβγαλε ένα πρόγραμμα ανίχνευσης που έκανα που τα ανέβασα και πιο πριν
 

Συνημμένα

  • Untitled-3.jpg
    Untitled-3.jpg
    53 KB · Εμφανίσεις: 49

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.286
Κριτικές
11
Like
279
Πόντοι
1.520
ναι καμάρι μου, το είπα χίλιες φορές
κολλάει όταν αρχίζω και βάζω expansions!
με το οριτζιναλ και 2-3 exp παίζει μια χαρά, όταν μπαίνουν περισσότερα τα φτήνει
γιατί σου γράφει στο site τα requirements για το παιχνίδι, μετά όμως μπαίνουν τα exp και θέλει πιο εξελιγμένο υπολογιστή
κόλπο είναι για να αγοράζουμε συνέχεια νέα μηχανήματα  :cussing: :cussing: :cussing: :cussing:
Καλά εισαι ζαβή,αγοραζεις παιχνίδια;με τα λεφτα απο αυτο και μονο αναβαθμιζεις τον υπολογιστη σου.
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.286
Κριτικές
11
Like
279
Πόντοι
1.520
Και γαμώ τα λαπτοπ εχεις ρε ζαβό,τι αλλο θέλεις;και το photoshop το δουλεύει!το πολύ πολύ βαζεις μια καρτα γραφικών αν δεν ειναι ενσωματωμένη και θα φυσαει.Για να παρεις αντιστοιχο μηχανημα σε tower θες κανα χιλιαρικο.Επίσης 2 σημαντικά πραγματα,τον υπολογιστη που εχουμε για τετοια χρηση δεν μπαινουμε στο bourdela ή να κατεβαζουμε τσοντες ή ταινιες ή οτι αλλη μαλακία του κατεβεί του καθενός γιατί ετσι μαζεύει σκουπιδαριό.Επίσης σημαντικο ειναι να το εχεις σε μια βαση πανω να μην ζεσταινεται γιατί ζορίζετε και ο σκληρός και όλα τα αλλα και μπορει να κολλάει κι απο κει.
 
OP
OP
Marie-ann

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Και γαμώ τα λαπτοπ εχεις ρε ζαβό,τι αλλο θέλεις;και το photoshop το δουλεύει!το πολύ πολύ βαζεις μια καρτα γραφικών αν δεν ειναι ενσωματωμένη και θα φυσαει.Για να παρεις αντιστοιχο μηχανημα σε tower θες κανα χιλιαρικο.Επίσης 2 σημαντικά πραγματα,τον υπολογιστη που εχουμε για τετοια χρηση δεν μπαινουμε στο bourdela ή να κατεβαζουμε τσοντες ή ταινιες ή οτι αλλη μαλακία του κατεβεί του καθενός γιατί ετσι μαζεύει σκουπιδαριό.Επίσης σημαντικο ειναι να το εχεις σε μια βαση πανω να μην ζεσταινεται γιατί ζορίζετε και ο σκληρός και όλα τα αλλα και μπορει να κολλάει κι απο κει.


κάποιος άλλος μου είπε ακριβώς το αντίθετο
πως ένα καλό μηχάνημα σε tower κοστίζει λιγότερο απ'ότι ένα λαπτοπ με τις ίδιες δυνατότητες...
επίσης ΟΠΩΣ ΞΑΝΑΕΙΠΑ, στο φωτοσοπ το λαπτοπ αυτό σέρνεται
και όπως θα είδες σε αυτά που ανέβασα, το λαπτοπ έχει τα μινιμουμ requirements για το παιχνίδι όχι τα recommended
εγώ θέλω κάτι καλύτερο απ'τα recommended για να μη σκαλώσει μόλις μπουν 10 expansions

Και ναι αγοράζω μόνο τα σιμς, δε παίζω άλλα παιχνίδια γιατί θέλω να τα έχω σαν συλλογή.
Αλλά φέτος μάλλον θα δοκιμάσω πρώτα σπασμένα
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.286
Κριτικές
11
Like
279
Πόντοι
1.520
Οχι κανεις λαθος στα περισσότερα απο αυτα που γραφεις.Τα μινιμουμ σπεκς ειναι αυτα με τα μαυρα γραμματα,ενω με τα μπλέ ειναι αυτα που εχεις εσύ.Πατα επανω στην καρτελα που γραφει recomended και ξανατρεξε το τεστ.Για τις τιμες αγορας Η/Υ δεν θα κατσω να μπω σε αντιπαραθεση,κανε copy paste αυτα που εχει το λαπτοπ σου στο site καποιου e-shop και δες ποσο κανουν.Σου συνιστώ να ξεκινησεις απο τον επεξεργαστη και τις καρτες γραφικών για να καταλάβεις ποσο λαθος τα μετρατε.
 
OP
OP
Marie-ann

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Οχι κανεις λαθος στα περισσότερα απο αυτα που γραφεις.Τα μινιμουμ σπεκς ειναι αυτα με τα μαυρα γραμματα,ενω με τα μπλέ ειναι αυτα που εχεις εσύ.Πατα επανω στην καρτελα που γραφει recomended και ξανατρεξε το τεστ.Για τις τιμες αγορας Η/Υ δεν θα κατσω να μπω σε αντιπαραθεση,κανε copy paste αυτα που εχει το λαπτοπ σου στο site καποιου e-shop και δες ποσο κανουν.Σου συνιστώ να ξεκινησεις απο τον επεξεργαστη και τις καρτες γραφικών για να καταλάβεις ποσο λαθος τα μετρατε.

εγώ είδα το εξής
minimum specs check
recommended X

και δεν έχει καμία καρτέλα να πατήσω, το κατεβάζεις μια φορά, κάνει ένα ψάξιμο στον υπολογιστή σου και σου βγάζει τα αποτελέσματα
και πάλι να το κάνω τα ίδια θα βγάλει

τώρα για τα υπόλοιπα, δε θα αντιπαρατεθώ γιατί δε ξέρω, γίνεται όμως όλοι να έχουν λάθος και να είσαι μόνο εσύ σωστός?  :think:
 
OP
OP
Marie-ann

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
απ'ότι καταλαβαίνω λίγο που τα είδα, έχω κάτι καλύτερο απ'τα minimum, αλλά όχι τα recommended
 
OP
OP
Marie-ann

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Δε βγάζω άκρη...
όντως αυτά που έχω φαίνονται καλύτερα απ'τα recommended
αλλά γιατί μου βγάζει χ στο recommended?
και γιατί το photoshop κολλάει?
 

Συνημμένα

  • Untitled-4.jpg
    Untitled-4.jpg
    60,4 KB · Εμφανίσεις: 21
  • Untitled-6.jpg
    Untitled-6.jpg
    44,5 KB · Εμφανίσεις: 22

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.209
Κριτικές
35
Like
4.566
Πόντοι
2.046
Και γαμώ τα λαπτοπ εχεις ρε ζαβό,τι αλλο θέλεις;και το photoshop το δουλεύει!το πολύ πολύ βαζεις μια καρτα γραφικών αν δεν ειναι ενσωματωμένη και θα φυσαει.Για να παρεις αντιστοιχο μηχανημα σε tower θες κανα χιλιαρικο.Επίσης 2 σημαντικά πραγματα,τον υπολογιστη που εχουμε για τετοια χρηση δεν μπαινουμε στο bourdela ή να κατεβαζουμε τσοντες ή ταινιες ή οτι αλλη μαλακία του κατεβεί του καθενός γιατί ετσι μαζεύει σκουπιδαριό.Επίσης σημαντικο ειναι να το εχεις σε μια βαση πανω να μην ζεσταινεται γιατί ζορίζετε και ο σκληρός και όλα τα αλλα και μπορει να κολλάει κι απο κει.
Ρε μαν τι λες ενα πυργος με παρα πολλη καλα σπεκς θα βγει πολλη ποιο φθηνα με το αντιστοιχο λαπτοπ μη λεμε οτι θελουμε
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.286
Κριτικές
11
Like
279
Πόντοι
1.520
Δε βγάζω άκρη...
όντως αυτά που έχω φαίνονται καλύτερα απ'τα recommended
αλλά γιατί μου βγάζει χ στο recommended?
και γιατί το photoshop κολλάει?
Γιατι η καρτα γραφικών σου ειναι λιγο αδυναμη,προφανώς ειναι η καρτα η ενσωματωμένη στην motherboard.Θα πας λοιπον στον φιλο σου τον προγραμματιστη με το λαπτοπ και θα του πεις αν η μητρικη σου παιρνει εξτρα καρτα γραφικών.Και αν ναι,ποιές παιρνει!αν δεν σηκωνει αναβαθμιση,ξαναμιλάμε.
Υ.Γ:Στα π@π@ρια μου τι λενε ολοι οι υπόλοιποι,εγω μιλάω με υπαρκτα στοιχεια και νουμερα.Επίσης δεν εχω να κερδισω τιποτα γιατι δεν ειμαι αμιγώς κομπιουτεράς.
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.209
Κριτικές
35
Like
4.566
Πόντοι
2.046
Δε βγάζω άκρη...
όντως αυτά που έχω φαίνονται καλύτερα απ'τα recommended
αλλά γιατί μου βγάζει χ στο recommended?
και γιατί το photoshop κολλάει?
εδω μπες να βλεπεις αν το τρεχεις το παιχνιδι και οσον αφορα το λαπτοπ σου με ενα φορματ θα στρωσει μια χαρα ξεκινα εσυ με το 400αρι στ ον πυργο και στην πορεια βλεπεις αν θελει αλλαγη κατι και ασε το λαπτοτ τα λαπτοπ δε κανουν για παιχνιδια οσο καλα και να ειναι θα κλαταρουν απο τις θερμοκρασιες που σηκωνουν λογο παιχνιδιων
 
OP
OP
Marie-ann

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Γιατι η καρτα γραφικών σου ειναι λιγο αδυναμη,προφανώς ειναι η καρτα η ενσωματωμένη στην motherboard.Θα πας λοιπον στον φιλο σου τον προγραμματιστη με το λαπτοπ και θα του πεις αν η μητρικη σου παιρνει εξτρα καρτα γραφικών.Και αν ναι,ποιές παιρνει!αν δεν σηκωνει αναβαθμιση,ξαναμιλάμε.
Υ.Γ:Στα π@π@ρια μου τι λενε ολοι οι υπόλοιποι,εγω μιλάω με υπαρκτα στοιχεια και νουμερα.Επίσης δεν εχω να κερδισω τιποτα γιατι δεν ειμαι αμιγώς κομπιουτεράς.


ναι έχω ήδη στείλει να τοβ ρωτήσω και περιμένω απάντηση
μα και οι άλλοι δεν είδαν αυτά που ανέβασα?
αν όχι οκ...
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.209
Κριτικές
35
Like
4.566
Πόντοι
2.046
ναι έχω ήδη στείλει να τοβ ρωτήσω και περιμένω απάντηση
μα και οι άλλοι δεν είδαν αυτά που ανέβασα?
αν όχι οκ...
Μην επιβαρυνεις το λαπτοπ με παιχνιδια θα το στειλεις αδιαβαστο κρατα το για τη δουλεια σου ιντερνετ και χαλαρα πραματα και φτιαξε πυργο για να παιζεις
 
OP
OP
Marie-ann

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
εδω μπες να βλεπεις αν το τρεχεις το παιχνιδι και οσον αφορα το λαπτοπ σου με ενα φορματ θα στρωσει μια χαρα ξεκινα εσυ με το 400αρι στ ον πυργο και στην πορεια βλεπεις αν θελει αλλαγη κατι και ασε το λαπτοτ τα λαπτοπ δε κανουν για παιχνιδια οσο καλα και να ειναι θα κλαταρουν απο τις θερμοκρασιες που σηκωνουν λογο παιχνιδιων

μα και το σαιτ του παιχνιδιού μου λέει ότι το τρεχω με τα MINIMUM REQUIREMENTS και όχι τα RECOMMENDED!
εγώ θέλω τα recommended για να πηγαίνει σφέρα
εδώ όμως βλέπω ότι τα 'χω τα recommended
γιατί μου βγάζει όχι το γαμήδι?  :cussing: :cussing: :cussing:
 

Συνημμένα

  • Untitled-4.jpg
    Untitled-4.jpg
    60,4 KB · Εμφανίσεις: 15
  • Untitled-6.jpg
    Untitled-6.jpg
    44,5 KB · Εμφανίσεις: 14
OP
OP
Marie-ann

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Μην επιβαρυνεις το λαπτοπ με παιχνιδια θα το στειλεις αδιαβαστο κρατα το για τη δουλεια σου ιντερνετ και χαλαρα πραματα και φτιαξε πυργο για να παιζεις


ναι αυτό σκόπευα να κάνω
αλλά μου λέει ο άλλος πως παίζει άνετα και στο λαπτοπ
αν παίζει ΑΝΕΤΑ στο λαπτοπ γιατί να πάρω νέο μηχάνημα?
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.286
Κριτικές
11
Like
279
Πόντοι
1.520
Ρε μαν τι λες ενα πυργος με παρα πολλη καλα σπεκς θα βγει πολλη ποιο φθηνα με το αντιστοιχο λαπτοπ μη λεμε οτι θελουμε
Διαφωνώ φιλε μου,ενας επιτραπέζιος που θα τον φτιαξεις κομματι κομματι,βγαινει πολύ ακριβότερα απο εναν φορητό για δυο λόγους.Ο ενας ειναι οτι ενα καλό λαπτοπ για να μην μεινει στοκ σε ενα χρονο το πουλανε σε πολύ καλή τιμή προσφορας.Στο λάπτοπ αυτο συνηθως ειναι εγκατεστημενο και το λειτουργικο και πολλές φορες και το antivirus.
Στον επιτραπέζιο τα πληρωνεις ολα full season και το hardware και το software.Και μην μου πει καποιος οτι εγω τα βαζω σπασμενα,γιατι σε μια σοβαρη επιχειρηση δεν παιζει να τρεχεις σπασμενα windows.Ο επιτραπέζιος υπολογιστης μπορει να σου βγαλει τα λεφτα του σε βαθος χρονου οταν τον χρησιμοποείς στο σπιτι και του διαθετεις καθε διετία φραγκα για αναβαθμιση.Εγώ αυτο το εχω λύσει αλλαζοντας λαπτοπ καθε πενταετία.Και επειδη δεν μενω μονιμα σε ενα μερος,δεν μπορω να παρω 3-4 desktop,τι να κανουμε;
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.665
Πόντοι
2.606
ναι αυτό σκόπευα να κάνω
αλλά μου λέει ο άλλος πως παίζει άνετα και στο λαπτοπ
αν παίζει ΑΝΕΤΑ στο λαπτοπ γιατί να πάρω νέο μηχάνημα?

Τελικα η τυπισσα θα ανακαλυψει οτι δεν θα χρειαστει να παρει καινουργιο μηχανημα. :S :S :S

Παλι εγω την μυρίστηκα την τρολια.  :S :S :S

Τυπε τρολαρει παπαρια ψαχνει για laptop.  :S :S :S
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.209
Κριτικές
35
Like
4.566
Πόντοι
2.046
ναι αυτό σκόπευα να κάνω
αλλά μου λέει ο άλλος πως παίζει άνετα και στο λαπτοπ
αν παίζει ΑΝΕΤΑ στο λαπτοπ γιατί να πάρω νέο μηχάνημα?
Γιατι ματια μου το λαπτοπ θα ανεβαζει θερμοκρασιες και καποια στιγμη θα γραψει game over τα λαπτοπ δεν εχουν καλη ψηξη ακομα οσο ακριβα και να ειναι ειναι πολλη πισω τεχνολογικα σε αυτο το κομματι στον πυργο αν θες μεχρι και υδροψυξη βαζεις εγω προτεινο το εξης κανε ενα φορματ το λαπτοπ και ενα καθαρισμο απο μεσα να στο καθαρισουν απο τις σκονες και να βαλουν καινουργια παστα επεξεργαστη και να το εχεις μονο για δουλεια και να εχεις τον πυργο αν θες να παιζεις κανα παιχνιδι οι πυργοι δεν εχουν αναγκη
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.286
Κριτικές
11
Like
279
Πόντοι
1.520
Τελικα η τυπισσα θα ανακαλυψει οτι δεν θα χρειαστει να παρει καινουργιο μηχανημα. :S :S :S

Παλι εγω την μυρίστηκα την τρολια.  :S :S :S
Ο αλλος γραφει για 400 ευρω υπολογιστη.ΤΟΣΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ Η ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΡΕ ΜΑΣΤΟΡΑ.Τωρα περιμενουμε τον επομενο που θα της πει να αγορασει playstation,και τον Hellboy που θα της πει ελα να στον σφυριξω για να σου παρω υπολογιστή.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom