Νέα

Νέος υπολογιστής

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Marie-ann
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 332
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.209
Κριτικές
35
Like
4.566
Πόντοι
2.046
13680819_1113083025423407_7347658224985189296_n.jpg


:wanker: :wanker: :wanker: :wanker: :wanker: :wanker:
Aντε γεια  :erection: :erection: :erection: :erection: :erection: :erection:
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.209
Κριτικές
35
Like
4.566
Πόντοι
2.046
Βασική αρχή πάντως, για υπολογιστή , σήμερα , είναι ότι μνήμη κάτω από 8gb ειναι βλακεία.
Και εφόσον μιλάμε για 8gb , καλό είναι να είναι σε ένα ντιμάκι , για να διευκολύνει μελλοντική αναβάθμιση. Ειδικά αν μιλάμε για (φθηνή) μητρική με 2 σλοτς για μνήμες.
Αναλογα τη χρηση κανεις εχω 6 γιγα στο λαπτοπ 5 στον πυργο και βολευομαι μια χαρα κολημα μηδεν
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
τυπε ο λακης μονο 3 μερες ασχολειται με το θεμα του υπολογιστη της  :S


Κάνω επίδειξη των γνώσεων και της ... εμπειρίας μου!


Στο γιό μου έχω δώσει 2 παλια pc και στην κόρη άλλα 2.
Τα κατσαβίδιασα όλα μόνος μου.
 
OP
OP
Marie-ann

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Αν δεν πεις πόσα λεφτά διαθέτεις δε θα πάρεις ξεκάθαρη απάντηση
Εγώ πάντως θα έπαιρνα το εξής:
1100€ κοστίζει


είπα καλό μου, όσα χρειάζεται για να παίζει καλά το σιμς
αλλά απ'ότι μου είπαν δεν είναι ιδιαίτερα απαιτητικό παιχνίδι, οπότε δεν υπάρχει λόγος να δωσω 1100!
 
OP
OP
Marie-ann

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Τυπισσα όσο πιο λίγα χρήματα θα δώσεις τωρα τόσο πιο πολλά θα χρειάζεται να ξοδέψεις αργότερα..Παρε κανενα καλό εργαλείο σαν το hp omen 870 008nv  για να παίζεις το sims 4,τα expansion όλα και αργότερα το sims 5,6,7...
Αυτο εχω και εγω και δεν κολλάει ποτέ και με τίποτα.Στον Κοτσόβολο θα το βρεις με κανενα 2000-2500€ αν θυμάμαι καλα..Επένδυσε τα με την μια για να μην τα χώνεις κάθε λίγο και λιγάκι!
Για καμια 8-10 χρονάκια θα εισαι καθαρισμένη!

:o :o :o :o
 
OP
OP
Marie-ann

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Μαριαννάκι, πια έχεις τον τίτλο
της πατσαβούραααααααααααααααααααααααααας  :2funny: :2funny: :2funny:

Καλό το φωτοσοπ, αλλά στη παραλία από κοντά είσαι σαν
φεστιβάλ χοληστερίνης !  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Γράψου βρε σε κανένα γυμναστήριο, να σφίξουν οι πατσάδες !  :2funny:


ότι δλδ η φωτο που ανέβηκε πριν σου φάνηκε φωτοσοπαρισμένη?  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
το παίζεις κι έξυπνος τρομάρα σου
 

Νικ Ο Ντικ

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2015
Μηνύματα
595
Κριτικές
2
Like
83
Πόντοι
6
Φτιαχτον μονο σου. Με 700 ευρω περιπου παιζεις πολλα παραπανω απο sims. Αν σου φαινονται πολλα κατεβα περιπου 100-150 ευρω κατω. Αμα τον παρεις ετοιμο με 700 ευρω ουτε το sims δεν παιζεις.
 

Νικ Ο Ντικ

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2015
Μηνύματα
595
Κριτικές
2
Like
83
Πόντοι
6
Ο επεξεργαστης που εχεις βαλει της intel νομιζω δεν πρεπει να ειναι τοσο οικονομικος. Παρε εναν intel i5 4460. Γρηγορος και πολυ καλος. Ψαχτον σε μαγαζακια να δεις τι παιζει απο τιμες. Αν σου φαινονται πολλα παρε i3. Να ξερεις οτι ο συγκεκριμενος i5 εχει ενσωματομενη μια μετρια σχετικα καρτα γραφικων ικανη πιστευω να αντεχει το sims. Με αυτον τον τροπο αποφευγεις για αρχη παραπανω εξοδα για καρτα γραφικων. Βαλτην σε 4-5 μηνες που θα εχεις μαζειψει και καλα λεφτα. Αντεχει και το photoshop.

Motherboard. Βαλε μια ακριβη η οποια ομως αν θες να την αναβαθμισης να σου δινει την δυνατοτητα. Και οταν λεω ακριβη εννοω στα 100 ευρω κοντα. Π.χ Gigabyte Motherboard H97-HD3 (H97/1150/DDR3). Αυτο ειναι ενα πολυ καλο μοντελο που αξιζει τα λεφτα του. Και αυτη εχει ενσωματομενη καρτα γραφικων νομιζω οπως και ο επεξεργαστης. Επισης εχει πολυ καλη καρτα ηχου.

Ram. Βαλε 8gb. Αχρειαστα να ναι βαλτα. Σου ρχεται πιο φθηνα αναλογικα με τα 4 και δεν θα χρειαστεις να κανεις αναβαθμιση σε αυτο το θεμα αργοτερα επειδη σου καυλωσε.

Ψαξε λιγο αυτα τα 3 και μετα δες για τροφοδοτικο. Κουτι αν εχεις δεν χρειαζεσαι αλλο. Καρτα γραφικων κοιτα αργοτερα αν οχι τελευταια. Και γω μεχρι το Δεκεμβριο ημουν ασχετος με το θεμα αλλα επειδη ηθελα να χω τα καλυτερα και να δωσω τα λιγοτερα ασχοληθηκα με το θεμα και τον εφτιαξα μονος μου. Δεν ειναι τεχνη. Λιγο υπομονη θελει και προσοχη μεγαλη.



Υ.Γ Με 750 ευρω κοντα, εγω παιζω ανετα παιχνιδια που κυκλοφορουν στην αγορα βαρια σε απαιτησεις. Το μειον μου ειναι η καρτα γραφικων. Δεν τσιγκουνευτηκα. Εκανα λαθος επιλογη και το καταλαβα αφου την ειχα αγορασει. Αλλα τα παει καλα μεχρι στιγμης.

 
OP
OP
Marie-ann

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Φτιαχτον μονο σου. Με 700 ευρω περιπου παιζεις πολλα παραπανω απο sims. Αν σου φαινονται πολλα κατεβα περιπου 100-150 ευρω κατω. Αμα τον παρεις ετοιμο με 700 ευρω ουτε το sims δεν παιζεις.


σοβαρά???
αυτο μου έχει πει κι ένας φίλος μου που είναι προγραμματιστής και με έβριζε που τον τελευταίο τον πήρα έτοιμο απο πλαίσιο
εντάξει απ'όσα μου χουν πει κι εγώ υπολογίζω 400-700
θενκς
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.209
Κριτικές
35
Like
4.566
Πόντοι
2.046
σοβαρά???
αυτο μου έχει πει κι ένας φίλος μου που είναι προγραμματιστής και με έβριζε που τον τελευταίο τον πήρα έτοιμο απο πλαίσιο
εντάξει απ'όσα μου χουν πει κι εγώ υπολογίζω 400-700
θενκς
Πολλη βαρια με 500 εισαι μπομπα το 700αρι τη το θες ελεος ενα sims και μερικα ψιλοπραματακια ακομα θες να κανεις γιατι να δωσεις τοσα εκτος αν το θες εσυ σκεψου ο δικος μου που ειναι παλιος και σηκωνει τα sims
 
OP
OP
Marie-ann

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Πολλη βαρια με 500 εισαι μπομπα το 700αρι τη το θες ελεος ενα sims και μερικα ψιλοπραματακια ακομα θες να κανεις γιατι να δωσεις τοσα εκτος αν το θες εσυ σκεψου ο δικος μου που ειναι παλιος και σηκωνει τα sims


ποια σιμς σηκώνει?
υπάρχει 1,2,3,4!
και όλα έχουν και καμια 10αριά expansion
κάθε φορά παίρνω pc με τις προδιαγραφές του σιμς
και μετά όταν αρχίζω να το φορτώνω με expansions κολλάει
ε αρα πρέπει να παρω κάτι καλύτερο σωστά?
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.209
Κριτικές
35
Like
4.566
Πόντοι
2.046
ποια σιμς σηκώνει?
υπάρχει 1,2,3,4!
και όλα έχουν και καμια 10αριά expansion
κάθε φορά παίρνω pc με τις προδιαγραφές του σιμς
και μετά όταν αρχίζω να το φορτώνω με expansions κολλάει
ε αρα πρέπει να παρω κάτι καλύτερο σωστά?
Ρε συ τα sims εχουν πολλη χαμηλα specs τη βαζεις μεσα μετα και κολαει δε μπορω να καταλαβω  :think: :think: :think: και ο δικος μου τα σηκωνει ολα εδω σηκωνει το tomb raider survivor kai to resident evil 6 συν τα call of duty μεχρι το black ops 2 και θα σου γραψω τα  specs μου
Μητρικη:Gigabyte-GA-P35-DS3L
Τροφοδοτικo:ISO P500SPP 420W
Ram:5 γιγα ddr2
Σκληρος:1 τερα western digital blue
Επεξεργαστης:Intel core 2 duo E8400 3 γιγα
Καρτα γραφικων:Αsus amd radeon R7 240 1 γιγα
Λειτουργικο:Windows 10 64 bit home
Σιγα το δυνατο πυργο και παλι σηκωνει μια χαρα games οπως βλεπεις
 
OP
OP
Marie-ann

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Ρε συ τα sims εχουν πολλη χαμηλα specs τη βαζεις μεσα μετα και κολαει δε μπορω να καταλαβω  :think: :think: :think: και ο δικος μου τα σηκωνει ολα εδω σηκωνει το tomb raider survivor kai to resident evil 6 συν τα call of duty μεχρι το black ops 2 και θα σου γραψω τα  specs μου
Μητρικη:Gigabyte-GA-P35-DS3L
Τροφοδοτικo:ISO P500SPP 420W
Ram:5 γιγα ddr2
Σκληρος:1 τερα western digital blue
Επεξεργαστης:Intel core 2 duo E8400 3 γιγα
Καρτα γραφικων:Αsus amd radeon R7 240 1 γιγα
Λειτουργικο:Windows 10 64 bit home
Σιγα το δυνατο πυργο και παλι σηκωνει μια χαρα games οπως βλεπεις

ναι καμάρι μου, το είπα χίλιες φορές
κολλάει όταν αρχίζω και βάζω expansions!
με το οριτζιναλ και 2-3 exp παίζει μια χαρά, όταν μπαίνουν περισσότερα τα φτήνει
γιατί σου γράφει στο site τα requirements για το παιχνίδι, μετά όμως μπαίνουν τα exp και θέλει πιο εξελιγμένο υπολογιστή
κόλπο είναι για να αγοράζουμε συνέχεια νέα μηχανήματα  :cussing: :cussing: :cussing: :cussing:
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.209
Κριτικές
35
Like
4.566
Πόντοι
2.046
ναι καμάρι μου, το είπα χίλιες φορές
κολλάει όταν αρχίζω και βάζω expansions!
με το οριτζιναλ και 2-3 exp παίζει μια χαρά, όταν μπαίνουν περισσότερα τα φτήνει
γιατί σου γράφει στο site τα requirements για το παιχνίδι, μετά όμως μπαίνουν τα exp και θέλει πιο εξελιγμένο υπολογιστή
κόλπο είναι για να αγοράζουμε συνέχεια νέα μηχανήματα  :cussing: :cussing: :cussing: :cussing:
Οκ εγω λεω ξεκινα με αυτον και στην πορεια ΑΝ χρειαστει αναβαθμιζεις κατι πυργος ειναι οχι λαπτοπ να πεις την πατησα μπορει με 400 βαρια 500 η δουλεια να γινει μη δωσεις το 700αρι κατευθειαν
 
OP
OP
Marie-ann

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Οκ εγω λεω ξεκινα με αυτον και στην πορεια ΑΝ χρειαστει αναβαθμιζεις κατι πυργος ειναι οχι λαπτοπ να πεις την πατησα μπορει με 400 βαρια 500 η δουλεια να γινει μη δωσεις το 700αρι κατευθειαν


σωστός
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.286
Κριτικές
11
Like
279
Πόντοι
1.520
Εχω 2 αποριες,πως γινεται να εισαι επαγγελματιας φωτογραφος,να δουλεύεις photoshop και να μην μπορεις να παιξεις sims?
Πόση μνήμη εχει το μηχανημα που εχεις;και τι καρτα γραφικών;
 
OP
OP
Marie-ann

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Εχω 2 αποριες,πως γινεται να εισαι επαγγελματιας φωτογραφος,να δουλεύεις photoshop και να μην μπορεις να παιξεις sims?
Πόση μνήμη εχει το μηχανημα που εχεις;και τι καρτα γραφικών;

το είπα ήδη
είχα ένα pc, που τώρα έχει κλατάρει, το οποίο λειτουργούσε άνετα photoshop, bridge, lightroom
και έπαιζα και σιμς
μέχρι που μπήκαν πολλά expansions και άρχισε να κολλάει
τώρα έχω ένα λαπτοπ, το οποίο σέρνεται όταν ανοίγω φωτοσοπ και δε νομίζω να μπορεί να σηκώσει sims
για άλλα μη με ρωτάς δε το 'χω :P
αυτά που έβγαλε ένα πρόγραμμα ανίχνευσης που έκανα που τα ανέβασα και πιο πριν
 

Συνημμένα

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    72,4 KB · Εμφανίσεις: 22
  • Untitled-2.jpg
    Untitled-2.jpg
    67,2 KB · Εμφανίσεις: 32

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom