Νέα

Νέο κόμμα από τον Ηλία Κασιδιάρη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα savvass
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 103K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Προβλέπεται είσοδος του νέου κόμματος στην Βουλή ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 203 54,4%
  • Οχι

    Ψήφοι: 148 39,7%
  • Δεν ξέρω , δεν απαντώ

    Ψήφοι: 22 5,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    373

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.967
Πόντοι
456
Ρε τύπε...προφανώς και αποκλεισμός...ο άνθρωπος είναι ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΟΣ εγκληματίας!

Έπρεπε όμως να αφήσουν τον μπάρμπα που έβαλε μπροστινό ο κασιδιάρης να κατέβει με το δικό του κόμμα....αν ήθελε...αλλά δεν θα θέλει και αυτός γιατί ξέρει ότι δεν έχει καμία ελπίδα.

Δεν μπορεί να κατεβάζει κόμμα ο καταδικασμένος πως να το κάνουμε? Αν αντί για τον κασίδη ήταν ο ξηρός θα ήθελες να κατεβάσει κόμμα?

καταδικασμενος πρωτοδικως και με χαλκευμενο κατηγορητηριο,δεν ηταν τυχαια η απαλλακτικη προταση της κυριας εισαγγελεως.

εσυ καταλαβες για ποιον ακριβως λογο κατηγορουνταν? επισης, γνωριζεις ποινικα τη σημαινει εγκληματικη οργανωση?

να ιδιοποιεισαι παρανομο περιουσιακο οφελος σε συνεργασια με περισσοτερα εκ των 2 ατομων....

τι μου τον συγκρινεις τωρα με το καθαρμα τον Ξηρο που ληστευε και δολοφονουσε κοσμακη ?

τουλαχιστον ο.. Παλαιοκωστας δε δολοφονουσε ,ληστευε για λογους επιβιωσης.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.433
Like
13.782
Πόντοι
3.656
Δεν είναι το υποστηρίζω εγώ, αν δεν θέλει η πολιτεία την ενασχόληση με τα πολιτικά ΄κάποιου καταδικασμένου του αφαιρεθεί τα πολιτικά δικαιώματα.

Δεν αντιλέγω, οι υπόλοιποι 300 για τι ακριβώς ενδιαφέρονται;

Όχι δεν λες. Αλλά δεν απαγορεύεται μέχρι σήμερα. Να συμφωνήσω όμως με τον κασιδιάρη, ούτε εγώ θέλω να τον βλέπω αλλά αυτό όπως καταλαβαίνεις δεν είναι αντικειμενικό. Στον αποκλεισμό του κόμματος όμως διαφωνώ κάθετα και ο τζήμερος το απέδειξε σήμερα. Θα ακολουθήσουν και άλλα, δεν είναι δημοκρατία αυτή. Αυτούς τους αντιμετωπίζεις με μια δίκαιη κοινωνία, το να κρύβεις το κακό κάτω από το χαλί δεν κερδίζεις παρά λίγο χρόνο, μέχρι να το αντιμετωπίσεις ξανά και πιο δυναμωμένο, όπως κακή ώρα.


ΥΣ. αν δεν απατώμαι στους έγκλειστους της 17 Νοέμβρη έχουν αφαιρεθεί τα πολιτικά δικαιώματα.
Ρε τύπε εδώ την γνώμη του ο καθένας υποστηρίζει. Δεν είμαι νομικός και δεν γνωρίζω ποτέ αφαιρούνται τα πολιτικά δικαιώματα.

Σου έγραψα και πιο πάνω...με τις μαλακίες της αυτή η κυβέρνηση και με τις παρεμβολές στην δικαιοσύνη κατάφερε να φανεί αντιδημοκρατική απέναντι στους ναζί. Άλλος ένας θρίαμβος των άριστων...

Κάνουμε κύκλους...σου είπα έπρεπε να αφήσουν τον μπάρμπα να κατέβει με το κόμμα του το Ε.Π.Α.Ν ή όπως το λένε. Σου είπα επίσης ότι αυτός δεν το κάνει διότι θέλει να πάρει και τους όρκ ψηφοφόρους της χρυσής αυγής οι οποίοι είναι επί της ουσίας οι μπαχαλάκιδες από τα ''τάγματα εφόδου'' και οι λίγο πιο....ρομαντικοί φασιστές. Διαφωνείς?
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.967
Πόντοι
456
και πισω απο τις δολοφονιες της 17Ν δε γνωριζουμε αν...υποκρυπτονταν συμβολαια θανατου,οποτε εν προκειμενω παλι τα αρπαζαν οι τρομοκρατες-"αγωνιστες του λαου".

ακομα δηλ. και οι δολοφονιες δε γνωριζουμε καν αν ..γινονταν για ιδεολογικους λογους.

πρεπει να ειναι το λιγοτερο μαλακας-ψυχακιας-κομματοσκυλο -φασιστομουτρο καποιος που συμφωνει με μια τροπολογια που αποκλειει εκλογικα ενα νομιμο κομμα,αναγνωρισμενο απο τον Αρειο Παγο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.433
Like
13.782
Πόντοι
3.656
καταδικασμενος πρωτοδικως και με χαλκευμενο κατηγορητηριο,δεν ηταν τυχαια η απαλλακτικη προταση της κυριας εισαγγελεως.

εσυ καταλαβες για ποιον ακριβως λογο κατηγορουνταν? επισης, γνωριζεις ποινικα τη σημαινει εγκληματικη οργανωση?

να ιδιοποιεισαι παρανομο περιουσιακο οφελος σε συνεργασια με περισσοτερα εκ των 2 ατομων....

τι μου τον συγκρινεις τωρα με το καθαρμα τον Ξηρο που ληστευε και δολοφονουσε κοσμακη ?

τουλαχιστον ο.. Παλαιοκωστας δε δολοφονουσε ,ληστευε για λογους επιβιωσης.
Δεν γνωρίζω το κατηγορητήριο για να ξέρω τι ήταν. Εσύ το γνωρίζεις? Εγώ δεν είμαι νομικός για να το κρίνω αν είσαι πες μου σε τι ήταν off??

Επίσης...δεν τον σύγκρινα με τον ξηρό....είπα επί λέξη "ένας καταδικασμένος δεν μπορεί να ζητάει να μπει στη βουλή από την φυλακή..όπως δεν θα θέλαμε να κάνει το ίδιο και ο ξηρός''. Τώρα έγινε πιο σαφές? Κανένας από τους 2 δεν ανήκει στις εκλογές για μια κυβέρνηση σε περίπτωση που αυτό δεν είχε γίνει ξεκάθαρο τι θέλω να πω.

Από αυτά που έχω παρακολουθήσει...χαρακτηρίστηκαν ως εγκληματική οργάνωση επειδή έκαναν εγκληματικές πράξεις..όχι ο καθένας μόνος του αλλά με μια συνοχή..δηλαδή με οργανωμένες κινήσεις. Δεν ξέρω αν έχεις ακούσει τα ηχητικά που έχουν βγει στο YouTube αλλά εκεί ακούγονται καθαρά να δίνει ο λαγός εντολή στου πιο κάτω να πετάξουν ότι παράνομο έχουν από μαχαίρια, κλπ και γενικά να μην μιλάνε στα τηλέφωνα γιατί παρακολουθούνται ''και είναι σαν να τα δίνουμε κατευθείαν στην ασφάλεια'' είχε πει κατα λέξη σε ένα που είχα ακούσει και μου είχε κάνει εντύπωση.

Εσένα αυτά σου ακούγονται για καθημερινές συζητήσεις που έχεις εσύ με τους κολλητούς σου?
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.268
Like
3.522
Πόντοι
1.706
και πισω απο τις δολοφονιες της 17Ν δε γνωριζουμε αν...υποκρυπτονταν συμβολαια θανατου,οποτε εν προκειμενω παλι τα αρπαζαν οι τρομοκρατες-"αγωνιστες του λαου".

ακομα δηλ. και οι δολοφονιες δε γνωριζουμε καν αν ..γινονταν για ιδεολογικους λογους.

πρεπει να ειναι το λιγοτερο μαλακας-ψυχακιας-κομματοσκυλο -φασιστομουτρο καποιος που συμφωνει με μια τροπολογια που αποκλειει εκλογικα ενα νομιμο κομμα,αναγνωρισμενο απο τον Αρειο Παγο.
Από που κι ως που είναι αναγνωρισμένο από τον ΑΠ?????
Όταν προκυρηχθούν οι εκλογές θα πρέπει να πάνε στον ΑΠ και μετά συζητάμε τα περαιτέρω.

Ρε τύπε εδώ την γνώμη του ο καθένας υποστηρίζει. Δεν είμαι νομικός και δεν γνωρίζω ποτέ αφαιρούνται τα πολιτικά δικαιώματα.

Σου έγραψα και πιο πάνω...με τις μαλακίες της αυτή η κυβέρνηση και με τις παρεμβολές στην δικαιοσύνη κατάφερε να φανεί αντιδημοκρατική απέναντι στους ναζί. Άλλος ένας θρίαμβος των άριστων...

Κάνουμε κύκλους...σου είπα έπρεπε να αφήσουν τον μπάρμπα να κατέβει με το κόμμα του το Ε.Π.Α.Ν ή όπως το λένε. Σου είπα επίσης ότι αυτός δεν το κάνει διότι θέλει να πάρει και τους όρκ ψηφοφόρους της χρυσής αυγής οι οποίοι είναι επί της ουσίας οι μπαχαλάκιδες από τα ''τάγματα εφόδου'' και οι λίγο πιο....ρομαντικοί φασιστές. Διαφωνείς?
Δεν διαφωνώ αλλά κάτι σου διαφεύγει.
Η Εθνική Αυγή.
Δηλαδή(ς) τι, μαλάκας θα μείνει ο Μιχαλοβλάκας????
 

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.892
Κριτικές
34
Like
14.632
Πόντοι
17.346
Σταύρος Λυγερός , από τις τελευταίες ανεξάρτητες φωνές στην δημοσιογραφία.Μεστός και καθαρός λόγος για το θέμα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.433
Like
13.782
Πόντοι
3.656
Από που κι ως που είναι αναγνωρισμένο από τον ΑΠ?????
Όταν προκυρηχθούν οι εκλογές θα πρέπει να πάνε στον ΑΠ και μετά συζητάμε τα περαιτέρω.


Δεν διαφωνώ αλλά κάτι σου διαφεύγει.
Η Εθνική Αυγή.
Δηλαδή(ς) τι, μαλάκας θα μείνει ο Μιχαλοβλάκας????
Τύπε εδώ τα παιδιά νομίζουν ότι μιλάμε για πατριωτικά κόμματα γεμάτα με αγνά παιδιά της Ελλάδας που βρήκαν την ευκαιρία να προασπίσουν τα δικιά του Έλληνα (ποιος άραγε είναι ο πραγματικός Έλληνας???).

Δεν μας λένε βέβαια τα αγνά παιδιά τι άλλο θα κάνουν για την Ελλάδα εκτός από το να στήσουν κρεμάλες για τους μετανάστες...
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.268
Like
3.522
Πόντοι
1.706
Τύπε εδώ τα παιδιά νομίζουν ότι μιλάμε για πατριωτικά κόμματα γεμάτα με αγνά παιδιά της Ελλάδας που βρήκαν την ευκαιρία να προασπίσουν τα δικιά του Έλληνα (ποιος άραγε είναι ο πραγματικός Έλληνας???).

Δεν μας λένε βέβαια τα αγνά παιδιά τι άλλο θα κάνουν για την Ελλάδα εκτός από το να στήσουν κρεμάλες για τους μετανάστες...
Και πάλι βιάζεσαι, πρώτα θα πρέπει να οργανωθεί η "Νύχτα των μαχαιριών", να οριστεί ο νέος Φύρερ και όλα τα υπόλοιπα ακολουθούν.
Όταν βέβαια αποφυλακιστούν.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.433
Like
13.782
Πόντοι
3.656
Και πάλι βιάζεσαι, πρώτα θα πρέπει να οργανωθεί η "Νύχτα των μαχαιριών", να οριστεί ο νέος Φύρερ και όλα τα υπόλοιπα ακολουθούν.
Όταν βέβαια αποφυλακιστούν.
Μη τα λες αυτά ρε τύπε...ο κασίδας σέβεται την δημοκρατία...θα ορκιστεί και στον Άρειο πάγο....και στη βουλή μετά....

κάτι Αιγύπτιοι ψαράδες και κάτι τυχαίοι περαστικοί που σκοτώθηκαν στο ξύλο ή κάηκαν ζωντανοί ήταν ναζάκια για να μας κάνει να τον θέλουμε περισσότερο ανάμεσα μας :confused:
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.575
Like
6.209
Πόντοι
2.356
ΥΣ. αν δεν απατώμαι στους έγκλειστους της 17 Νοέμβρη έχουν αφαιρεθεί τα πολιτικά δικαιώματα.
Όχι δια βίου. Για δέκα χρόνια νομίζω. Παρεκτός που σε λίγο αποφυλακίζονται και οι τελευταίοι. Αν ο Κουφπντίνας θελησει να κατέβει υποψήφιος με κάποιο κομμα θα έχει μεγάλο νταβαντούρι η υπόθεση.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.433
Like
13.782
Πόντοι
3.656
Όχι δια βίου. Για δέκα χρόνια νομίζω. Παρεκτός που σε λίγο αποφυλακίζονται και οι τελευταίοι. Αν ο Κουφπντίνας θελησει να κατέβει υποψήφιος με κάποιο κομμα θα έχει μεγάλο νταβαντούρι η υπόθεση.
Λογικά τύπε θα είναι οι ίδιοι δημοκράτες εδώ που κόπτονται τώρα για τον κασίδη να υποστηρίξουν και αυτούς...γιατί? αφού θα έχουν πολιτικά δικαιώματα...τι και αν έχουν θερίσει μισό νεκροταφείο κόσμο...
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.575
Like
6.209
Πόντοι
2.356
Λογικά τύπε θα είναι οι ίδιοι δημοκράτες εδώ που κόπτονται τώρα για τον κασίδη να υποστηρίξουν και αυτούς...γιατί? αφού θα έχουν πολιτικά δικαιώματα...τι και αν έχουν θερίσει μισό νεκροταφείο κόσμο...
Εκείνο που πιστεύω εγώ ειναι πως οι αποκλεισμοί και οι απαγορεύσεις τρέφουν το αυγό του φιδιού. Οι Δημοκρατίες που πατάνε γερά στα πόδια τους δεν κινδυνεύουν ουτε από Κασιδιαρηδες ουτε από Κουφοντινες.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.433
Like
13.782
Πόντοι
3.656
Εκείνο που πιστεύω εγώ ειναι πως οι αποκλεισμοί και οι απαγορεύσεις τρέφουν το αυγό του φιδιού. Οι Δημοκρατίες που πατάνε γερά στα πόδια τους δεν κινδυνεύουν ουτε από Κασιδιαρηδες ουτε από Κουφοντινες.
Ισχύει...εγώ όμως σίγουρα θα αισθάνομαι λίγο καλύτερα ξέροντας ότι μέρος από τους φόρους και τις εισφορές που πληρώνω δεν θα πηγαίνει στην ζωάρα του κάθε κρυφοφασίστα που το βράδυ σπίτι του την παίζει με φωτογραφίες του Αδόλφου.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.575
Like
6.209
Πόντοι
2.356
Ισχύει...εγώ όμως σίγουρα θα αισθάνομαι λίγο καλύτερα ξέροντας ότι μέρος από τους φόρους και τις εισφορές που πληρώνω δεν θα πηγαίνει στην ζωάρα του κάθε κρυφοφασίστα που το βράδυ σπίτι του την παίζει με φωτογραφίες του Αδόλφου.
Σεβαστό, αλλά ήδη πηγαίνει.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.472
Κριτικές
1
Like
6.154
Πόντοι
2.356
Εκείνο που πιστεύω εγώ ειναι πως οι αποκλεισμοί και οι απαγορεύσεις τρέφουν το αυγό του φιδιού. Οι Δημοκρατίες που πατάνε γερά στα πόδια τους δεν κινδυνεύουν ουτε από Κασιδιαρηδες ουτε από Κουφοντινες.
Στην Ελλάδα όμως είχαμε και Κουφοντίνα και Κασιδιάρη, οι οποίοι με συγκαλημένο το μανδύα της ιδεολογίας , διέπραξαν εγκλήματα. Άμεσα ο 2ος, εμμέσως ο 1ος για συμμετοχή.

Οι δημοκρατίες θα πρέπει να δίνουν βήμα στον οποιονδήποτε; Ακόμα και σε αυτούς που θα τις καταργούσαν την επόμενη μέρα; Με το πρόσχημα ότι αν τους αποκλείεις, τους ενισχύεις;
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.575
Like
6.209
Πόντοι
2.356
Στην Ελλάδα όμως είχαμε και Κουφοντίνα και Κασιδιάρη, οι οποίοι με συγκαλημένο το μανδύα της ιδεολογίας , διέπραξαν εγκλήματα. Άμεσα ο 2ος, εμμέσως ο 1ος για συμμετοχή.

Οι δημοκρατίες θα πρέπει να δίνουν βήμα στον οποιονδήποτε; Ακόμα και αυτούς που θα τις καταργούσαν την επόμενη μέρα; Με το πρόσχημα ότι αν τους αποκλείεις, τους ενισχύεις;
Ο Χιτλερ δυνάμωσε στη Φυλακή. Αυτή ηταν η μητρα της δύναμής του κι ας ηταν κοντά στο χρόνο το δισστημα που έμεινε μέσα. Οι λόγοι ξεκαθαροι σε όποιον θέλει να τους δει.
Οι Δημοκρατίες δεν κινδυνεύουν από ψευδοδιλημματα. Αν αυτοί που θα τις καταργούσαν την επόμενη μέρα, αναλάβουν την εξουσία μεσω εκλογων, σημαίνει ότι οι Δημοκρατίες τίναξαν τα πέταλα και δεν ήθελαν να το δεχθούν.
Όπως είπε κι ο Αλιβιζάτος το Σύνταγμα δε σου απαγορεύει να δηλώνεις φασίστας και οπαδός του Μουσολίνι. Το πρόβλημα ξεκινάει από τη στιγμή που υπάρχουν κι άλλοι οπαδοί του Μουσολίνι και είναι τόσοι που εκλέγεσαι.

Για να μην κρυβομαστε πίσω από το δάχτυλό μας, αν η εκλογή Κασιδιάρη δεν έκοβε την αυτοδυναμία Μητσοτάκη ουτε καν θα ασχολιόταν κανείς με την κάθοδό του στις εκλογές. Αυτός άλλωστε είναι κι ο λόγος που ο ΣΥΡΙΖΑ στέκεται ουδέτερος στην άκρη, παρόλο που όλες οι μετρήσεις δείχνουν πως δεν υπάρχει κέρδος του σε ψήφους από την απαγόρευση.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.722
Πόντοι
6.515
παρόλο που όλες οι μετρήσεις δείχνουν πως δεν υπάρχει κέρδος του σε ψήφους από την απαγόρευση.

Αφου η απαγόρευση βοηθά αυτοδυναμία κουλη, ζημιά υπάρχει στον ΣΥΡΙΖΑ με την απαγορευση
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
ΥΣ. κα΄που είχε πει ο Άλεξ για 92% αποδοχή, σήμερα φτάσαμε στο 48% Για να καταλάβει πως επικίνδυνα είναι τα αφελή συμπεράσματα.
Γιατι 48%? Ποιο κομμα ταχθηκε υπερ της συμμετοχης?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

700 εκατομμυρια χρωστάνε πασοκ και ΝΔ
Σχεδόν όλοι οι βουλευτές έχουν 15- 20 σπίτια
Αμα χρωστάει ένας πολιτης του κατάσχουν το σπίτι
Αντε, λαμογια...
Το ειπαμε αυτο, το ξαναειπαμε, το ξαναειπαμε, τιποτα φρεσκο?
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.575
Like
6.209
Πόντοι
2.356
Αφου η απαγόρευση βοηθά αυτοδυναμία κουλη, ζημιά υπάρχει στον ΣΥΡΙΖΑ με την απαγορευση
Υπάρχει μια συζήτηση αν οι δυσαρεστημένοι με τον αποκλεισμό ψηφίσουν ΣΥΡΙΖΑ. Αυτό δεν προκύπτει από τις μετρήσεις.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom