Νέα

Νεκρός ο 34χρονος Παύλος Φύσσας στο Κερατσίνι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Τρυποκάρυδος
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 121K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Επισκέπτης
ας δούμε τα δεδομένα.

στο καφέ πόσοι ήταν?


 Τα δεδομένα είναι απλά. Μην το κουράζουμε. 5 μαλακες τσαμπουκαλεμένοι τσακώθηκαν με τον Φυσσα. Ερχεται ο 6ος μαλάκας και σκοτωνει τον Φύσσα.
 Ας τους βρουν όλους και να τους στείλουν στα κάτεργα.
Τέτοια μιάσματα δεν πρέπει να ζουν ανάμεσά μας.
Τελος.


 Οι υπόλοιπες μαλακίες με εκνευρίζουν. Αυτές τις αρλούμπες που ακούω από Ν.Δ. ΠΑΣΟΚ και ΣΥΡΙΖΑ που θελουν να εμπλέξουν πολιτικό κόμμα σε αυτή τη στυγερή δολοφονία.
 Κι όλα τα ΜΜΕ να σιγοντάρουν. Επειδή ξέρουν πως αν βγει η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ στην εξουσία θα χάσουν τα δανεικά και αγύριστα.
 

pavlaras111

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2012
Μηνύματα
411
Like
20
Πόντοι
1
Ρε  μάγκες καλά τα λέτε , αλλά εμένα κάτι  δεν μου κολλάει καλά σόλη αυτήν την ιστορία .
Και καλά ο θύτης καταφτάνει με το αυτοκίνητο   ,  παίρνει το μαχαίρι και σκοτώνει εν ψυχρώ  κάποιον άνθρωπο.    Ολοι ξέρουμε ότι αν κάνει κάποιος κάτι τέτοιο ,  τελείωσε ,  η ζωή του καταστράφηκε  .  Και πάει ο θύτης ,  παντρεμένος με δύο παιδιά  και δολοφονεί εν ψυχρώ.   Δούλευε λένε στην ιχθυόσκαλα , σε βυτιοφόρο , ακόμα και στην χα  δούλευε και έπερνε χαρτζηλίκι . Βιοπαλαιστής    της ζωής δηλαδή  για την οικογενειά του .  Συνήθως η δουλειά   κάνει τον άνθρωπο   ήρεμο και προσγειωμένο .  Και αυτός πάει εν ψυχρώ και δολοφονεί ??
Καταρχάς   πρέπει να ήξερε πολύ καλά να χειρίζεται μαχαίρι .  Και το κατευθύνει   στου αλλουνού την καρδιά ??  Που το θύμα δεν φαίνεται κανένας  αποφοιτος κολλεγίου , από την άποψη ότι ήταν άντρακλας  .  Πως   ο θύτης  ήταν σίγουρος ότι θα  τον καταφέρει  και ότι το θύμα  δεν θα του παιρνε το μαχαίρι  και  ο θύτης θα γινόταν θύμα..
Και το θύμα δεν αντέδρασε καθόλου ?? ούτε οι φίλοι του που ήτανε καμμιά δεκαριά ??
Οπως λένε   ο θύτης ήρθε εκείνη την στιγμή ,  δεν ήταν εν βρασμώ ψυχής  που δεν θα  καταλάβαινε τίποτε . Δεν έβγαλε το μαχαίρι επειδή τσαντίστηκε και όποιον πάρει ο χάρος  .

Και ομολογεί οτι είναι στην χα απο την μια και απο την άλλη λέει στην γυναικα του να  πάρει ότι αντικείμενο τον συνδέει  με την χα και να το πετάξει ??

Και η γυναίκα ομολογεί απο την αρχή – ναι το έκανα ??  δεν ειναι και τιποτα σπουδαίο να πετάξεις κάτι απο το σπίτι ,  δεν πας φυλακή γιαυτό ...

Κάτι δεν κολλάει στην όλη υπόθεση . Κάτι δεν φαίνεται φυσιολογικό .


 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.570
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
με ποιούς λες φίλε μου :birdman:
με τα πολιτικα ανωμαλακια
που προσπαθουν να μας πεισουν οτι οι αποψεις τους διαφερουν
τα σκατα και αν ξεραθουν παλι σκατα μενουν
κανεις δεν θελει να τα πατησει
 

Heinz W Guderian

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.563
Like
2
Πόντοι
16
βλακεύεις. η εγκληματική οργάνωση είναι στον ΠΚ. ο δικομματισμός όχι.
κόρακας κοράκου μάτια δε βγάζει!
και όσο εσείς ήσασταν στην απέξω ρίχνατε ανάθεμα στο δικομματισμό!
τώρα που είστε μέρος του υπερασπίζεσαι με πάθος και τον ΠΚ και την ευνομία!
θλιβερό αλλά όχι μη αναμενόμενο.....
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
με τα πολιτικα ανωμαλακια
που προσπαθουν να μας πεισουν οτι οι αποψεις τους διαφερουν
τα σκατα και αν ξεραθουν παλι σκατα μενουν
κανεις δεν θελει να τα πατησει

δεν καταλαβαίνω :grin:
 

Επισκέπτης
σωστα αυτα,αλλα το μεγαλο στραβο με την χα,κ σου μιλαει ανθρωπος συμπαθων,μεχρ καποιου σημειου τον ακτιβισμο
οχι ομως να  στηνει συμοριες κ μπλοκα ανανδρα
να στο πω κι αλλιως
μια χαμουρα ηταν ο δραστης
ενας μπουλης χοντροκεφτες,τον γαμαω με τονα χερι δεμενο,ευκολα
αλλα θρασυδιελος οντας,χωθηκε μεσα στην χα,για ναχει πλατες κ να ανταποδωσει τις καρπαζες πουφαγε στο σχολειο κ την παντοφλα απο την χοντρη γυναικα του
ε τετοιοι κ αποτυχημενα πανια πρωην  μπραβοι κ θρασυδειλοι ειναι γεματη η χα
ταχω πει κ σε οσους ξερω απο την οργανωση αλλα δεν τον παραδεχονται
γιατι?
απλα πιστευω οτι ο παρακρατησμος ειναι συστατικο στοιχειο της κι αυτο την εχει "καψει",κι οσους ηγουνται..τι θα γινει δεν ξερω
σκοπευα ν ατους ψηφησω στι ευροκλογες,μπας κ κουνηθει το συστημα λιγο,αλλα ολα αυτα τα αποκρουστικα με παγωνουν
δεν παει το χερι μου πλεον,,,οπως κι οσες φορες σκεφτηκα ν αριξω κκε,για αντιστοιχους λογους,,,
συμπερασμα
οπως ο χιτλερ "εκαψε" αυτο που το συστημα φοβταν,τον εθνικοσοσιαλισμο,ετσι κι η χα ,εκαψε τον εθνικισμο,στην πλατια συνηδηση ,ενος ετσι κι αλλιως,χαμηλου επιπεδου λαου.... :S
το μελλον προβλεπεται ζοφεροτερο,,,,πλεον.... :S


 Μια χαρά τα καταφέρνουν τα ΜΜΕ...  μια χαρά....


Όπως το πε ο Γκαίμπελς είναι τελικά.... " Λέγε λέγε... κάτι θα μείνει..."


 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
Για την σύλληψη του δολοφόνου οι αστυνομικοί τα χρησιμοποίησαν όπλα τους. Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να τα χρησιμοποιήσουν νωρίτερα, ίσως να είχε σωθεί το θύμα.
Όμως ο ΣΥΡΙΖΑ είναι υπέρ του αφοπλισμού της αστυνομίας.  
Πως θα μπορούσε να συλληφθεί ένας δολοφόνος χωρίς τη χρήση όπλων από την αστυνομία?



Αριστερά εναντίον κρατικής τρομοκρατίας

Του Δημοσθένη Παπαδάτου-Αναγνωστόπουλου

Η στρατιωτικοποίηση των πόλεων σε καιρό ειρήνης και η ατιμωρησία των οργάνων της Τάξης κατονομάστηκαν ξανά και ξανά –και απολύτως δίκαια- ως οι κύριες αιτίες για το «μεμονωμένο περιστατικό» που στοίχισε τη ζωή του Αλέξανδρου Γρηγορόπουλου. Το «μπάτσοι-γουρούνια-δολοφόνοι», σύνθημα που από την Μεταπολίτευση συμπυκνώνει την οργή για τις δολοφονίες και τα «ατυχήματα» τόσων και τόσων αγωνιστών (από τον Πέτρουλα το ’65 και τους δολοφονημένους απ’ τη Χούντα, μέχρι τον Παναγούλη, τον Ισιδωρόπουλο, τον Κουμή και την Κανελλοπούλου μετά το ‘74), έγινε τις μέρες του Δεκέμβρη το σύνθημα όπου αναγνωρίστηκαν εξεγερμένοι ανεξαρτήτως ηλικίας ή πολιτικής ένταξης: η άμεση διάλυση των οργανώσεων κρατικής τρομοκρατίας (ΜΑΤ, ΕΚΑΜ, ΟΠΚΕ, «Ειδικών Φρουρών») και ο αφοπλισμός της Αστυνομίας ήταν η πιο εμφατική απαίτησή τους. Η ίδια απαίτηση, άλλωστε, συμπεριλήφθηκε στο σώμα των 15 σημείων-προτάσεων του ΣΥΡΙΖΑ, που δημοσιοποιήθηκαν τον περασμένο Δεκέμβριο.

 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
 
 Κι όλα τα ΜΜΕ να σιγοντάρουν. Επειδή ξέρουν πως αν βγει η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ στην εξουσία θα χάσουν τα δανεικά και αγύριστα.

Αν βγει η ΧΑ μπορεί αυτοί μεν να χάσουν τα δανεικά κι αγύριστα, αλλά όλοι εμείς οι υπόλοιποι θα χάσουμε κάτι πολύ σημαντικό, την ελευθερία μας
 
Εγγρ.
3 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.201
Like
204
Πόντοι
36
  Άλλο να σε κλέψουν κι άλλο να σε ληστέψουν υπό την απειλή μαχαιριού τρεις μαυριδεροί ξεπλένηδες.

 Εχει τεράστια διαφορά.

   Εν πάσει περιπτωσει δεν είναι αυτό το θέμα μας.  Το θέμα μας είναι αν υπάρχει ενεργή συμμετοχή του κόμματος ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ στη δολοφονία αυτού του φουκαρά.
  Εγώ βλέπω έναν θερμοκέφαλο Χρυσαυγίτη που έκανε ένα ειδεχθές έγκλημα εν ψυχρώ.


 Και τίποτα παραπάνω.

Το θέμα μας είναι ότι κάνατε την χείριστη, αλλά όχι μη αναμενόμενη μαλακία και γκρεμίσατε δια παντός τον μύθο σας στα μάτια του απλού, μέσου, νυκοκυραίου, απολίτικου, απονήρευτου, αφελή Έλληνα που σας ψήφισε.
Αν θες να στο αναλύσω το όλο θέμα πολιτικά και όχι νομικά, αλλά για να είμαι ειλικρινής, ψιλοβαριέμαι. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι θέλω να πω...
 

Heinz W Guderian

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.563
Like
2
Πόντοι
16
  Τα δεδομένα είναι απλά. Μην το κουράζουμε. 5 μαλακες τσαμπουκαλεμένοι τσακώθηκαν με τον Φυσσα. Ερχεται ο 6ος μαλάκας και σκοτωνει τον Φύσσα.
  Ας τους βρουν όλους και να τους στείλουν στα κάτεργα.
Τέτοια μιάσματα δεν πρέπει να ζουν ανάμεσά μας.
Τελος.


  Οι υπόλοιπες μαλακίες με εκνευρίζουν. Αυτές τις αρλούμπες που ακούω από Ν.Δ. ΠΑΣΟΚ και ΣΥΡΙΖΑ που θελουν να εμπλέξουν πολιτικό κόμμα σε αυτή τη στυγερή δολοφονία.
  Κι όλα τα ΜΜΕ να σιγοντάρουν. Επειδή ξέρουν πως αν βγει η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ στην εξουσία θα χάσουν τα δανεικά και αγύριστα. το φαγοπότι
που ακόμα συνεχίζεται....

πρόχειρα:

Το μεγάλο φαγοπότι των τοπικών αρχόντων
Εκατόν πέντε δήμαρχοι, πρώην νομάρχες και περιφερειάρχες, καθώς και σύμβουλοι της τοπικής αυτοδιοίκησης σε όλη την επικράτεια που ελέγχονται για «μαύρο χρήμα» περιλαμβάνονται στη λίστα του ΣΔΟΕ που φέρνει στη δημοσιότητα το «Εθνος της Κυριακής».


Γιάννης κερνάει, Γιάννης πίνει στο... φαγοπότι με το ΕΣΠΑ


Ομοβροντία κακουργημάτων για το "φαγοπότι" στο ταμείο οδοποιίας

Πηγή:
 

Επισκέπτης
Το θέμα μας είναι ότι κάνατε την χείριστη, αλλά όχι μη αναμενόμενη μαλακία και γκρεμίσατε δια παντός τον μύθο σας στα μάτια του απλού, μέσου, νυκοκυραίου, απολίτικου, απονήρευτου, αφελή Έλληνα που σας ψήφισε.
Αν θες να στο αναλύσω το όλο θέμα πολιτικά και όχι νομικά, αλλά για να είμαι ειλικρινής, ψιλοβαριέμαι. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι θέλω να πω...


Δεν είμαι Χρυσαυγιτης φίλε μου. Ούτε σχέση έχω με το κόμμα, ούτε καν ψηφίζω.
  Δεν γκρέμισε κανέναν μυθο η ίδια η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ.
τα ΜΜΕ τον γκρέμισαν... ειπα τον λόγο... όποιος δεν το καταλαβαίνει δυστυχώς δεν μπορώ να το αναλύσω περισσότερο.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645

Επισκέπτης
Τουλάχιστον θεωρητικά μπορώ ελεύθερα να πω ότι π.χ. η ΝΔ δε μου αρέσει, ή ότι ο Σαμαράς είναι ανίκανος και να μη βρεθώ σε κανά κελί


  Τι σε κάνει να πιστεύεις πως αν κυβερνησει η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ θα πεις τον Μιχαλολιάκο ανίκανο και θα πας φυλακή?


  Αστεία με λες?  :2funny:
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom