Νέα

Νέα μέτρα - φοροεπιδρομή...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα gatto
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 96K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Που σκέφτεστε να ξοδέψετε τον 14ο μισθό ??? (όσοι βεβαίως θα πάρετε...)

  • Στην Πιστωτική Κάρτα

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε Δάνειο

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Στα Τέλη Κυκλοφορίας

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε άλλες "ανελαστικές" δαπάνες (πχ ασφάλιστρα κλπ)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε CG/CT

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε δώρα...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε κάποιο ταξίδι λόγω εορτών

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Πουθενά, αποταμιεύω!

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Εορτοδάνειο θα πάρω για να την βγάλω...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ποιός ήρθε ???

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
πρώτα θα χρεοκοπήσεις και μετά θα πάρεις πούλο.
Σταμάτα ρε μαλάκα να μου τρίβεσαι συνεχώς.
Και να χρεωκοπήσει το μπουρδέλο εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου.
Μου τα έφαγαν όλα απο το 2002 εως και το 2007 απο φόρους κληρονομιάς, φόρους εισοδήματος, περαιώσεις. Στο μουνί μου πλέον, ουκ αν λάβεις παρά του μη έχοντος  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Εσυ να κλαίγεσαι που ακόμα δε γύρισες το διαβατήριο.
Μπούλη, σπίτια στο Ελλάντα δεν έχεις? Καταθέσεις? Αυτοκίνητα?
Ετοιμάσου πλούσιε μαλακογκάβλη  :2on1: :2on1: :2on1:, ακόμα και αν είσαι στην Κύπρο.

Επι του θέματος, αυτό που ανέβασα απο το reporter.gr ίσως και να είναι το κύκνειο άσμα του αξιότιμου και αξιαγάπητου Κυρίου ΤΡΙΣΕ.
Κλάααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααάψε
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Τώρα κινδυνολογείς λίγο! Δεν προέρχεται από την ΕΚΤ, αλλά είναι έκθεση ιδεών κάποιου στελέχους της, μάλλον μικρομεσαίου και δεύτερον η εκδίωξη κράτους μέλους είναι κολοσιαία ΠΟΛΙΤΙΚΗ απόφαση και η ΕΚΤ δεν παίρνει πολιτικές αποφάσεις.
Σαν να αποφασίζαμε να παραχωρήσουμε στην Ήπειρο ανεξαρτησία επειδή είναι φτωχή περιοχή της Ελλάδος. Δεν είναι απόφαση της Τράπεζας της Ελλάδος!!

Kαμία σχέση με την Ήπειρο. Εκεί μιλάμε για κράτος. Εδώ μιλάμε για συνασπιμό κρατών. Που αξιώνει να γίνει... κάααποτε... ομοσπονδία πρώτα...

Αλλά για να γίνει πρέπει να συντίθεται από αξιόπιστα κράτη μέλη πρώτα. Αλλιώς δε θα γίνει στους αιώνες των αιώνων.

Καταρχήν οι υπάλληλοι η δουλειά τους δεν είναι να... γράφουν εκθέσεις ιδεών. Για να γράφτηκε και να υπογράφτηκε με την ιδιότητα του υπαλλήλου της ΕΚΤ ένα κείμενο, πάει να πει ότι εκφράζει τον οργανισμό που την συνέταξε. Δεύτερον η ΕΚΤ ασκεί τη σημαντικότερη λειτουγία στους ευρωπαικούς θεσμούς, που είναι η κοινή νομισματική και συναλλαγματική πολιτική. Δε θα πω τώρα θεσμικά τι λόγο έχει. Όπως και να χει όμως, έχει βαρύνουσα σημασία, γιατί αποτελεί τον " κατεξοχήν" θεσμό της ευρωπαικής ενοποίησης. Μια ενοποίηση , η οποία επιχειρείται με άξονα την κοινη- και συγκεκριμένης κατεύθυνσης- νομισματική πολιτική, δε μπορεί παρά να ασκείται με σημαντικότερο εργαλείο το ΕΣΚΤ και τον πυρήνα του την ΕΚΤ.
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Τώρα κινδυνολογείς λίγο! Δεν προέρχεται από την ΕΚΤ, αλλά είναι έκθεση ιδεών κάποιου στελέχους της, μάλλον μικρομεσαίου και δεύτερον η εκδίωξη κράτους μέλους είναι κολοσιαία ΠΟΛΙΤΙΚΗ απόφαση και η ΕΚΤ δεν παίρνει πολιτικές αποφάσεις.
Σαν να αποφασίζαμε να παραχωρήσουμε στην Ήπειρο ανεξαρτησία επειδή είναι φτωχή περιοχή της Ελλάδος. Δεν είναι απόφαση της Τράπεζας της Ελλάδος!!
Μα για αυτό το λόγο το βλέπω και ως θετική εξέλιξη.
Μην ξεχνάς οτι όλη η Ευρώπη ζορίζεται γιατί έχουμε ισχυρό Ευρώ, έτσι όπως το θέλει ο αξιότιμος και αξιαγάπητος κύριος Τρισέ, δηλαδή οι Ευρωπέη τραπεζίτες. Δεν μπορεί κανένα άλλο όργανο να επέμβει θεσμικά, η ΕΚΤ είναι ανεξάρτητη.
Το να μπαίνει λοιπόν σε "άλλα" χωράφια, όπως και εσυ γράφεις, μόνο σε καλό μπορεί να μας βγεί.
Νομίζω  :grin: :grin: :grin:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Σταμάτα ρε μαλάκα να μου τρίβεσαι συνεχώς.
Και να χρεωκοπήσει το μπουρδέλο εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου.
Μου τα έφαγαν όλα απο το 2002 εως και το 2007 απο φόρους κληρονομιάς, φόρους εισοδήματος, περαιώσεις. Στο μουνί μου πλέον, ουκ αν λάβεις παρά του μη έχοντος  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Εσυ να κλαίγεσαι που ακόμα δε γύρισες το διαβατήριο.
Μπούλη, σπίτια στο Ελλάντα δεν έχεις? Καταθέσεις? Αυτοκίνητα?
Ετοιμάσου πλούσιε μαλακογκάβλη  :2on1: :2on1: :2on1:, ακόμα και αν είσαι στην Κύπρο.

Επι του θέματος, αυτό που ανέβασα απο το reporter.gr ίσως και να είναι το κύκνειο άσμα του αξιότιμου και αξιαγάπητου Κυρίου ΤΡΙΣΕ.
Κλάααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααάψε

γιατί ρε φτωχόπουστα νομίζεις ότι όλοι σου κωλοτρίβονται;
πάνε σε κάνα μπουρδέλο να στανιάρεις.
εγώ απλά στη μαλακία που πόσταρες είπε την άποψή μου.
Από το Ευρώ δεν έχει νόημα να φύγεις εάν δεν έχεις καταρρεύσει.
Σ αυτούς που χρωστάς σε ευρά τα θέλουνε.
Αμα χρεοκοπήσεις πακέτο πάει και ο πούλος απ την ΟΝΕ.
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Kαμία σχέση με την Ήπειρο. Εκεί μιλάμε για κράτος. Εδώ μιλάμε για συνασπιμό κρατών. Που αξιώνει να γίνει... κάααποτε... ομοσπονδία πρώτα...

Αλλά για να γίνει πρέπει να συντίθεται από αξιόπιστα κράτη μέλη πρώτα. Αλλιώς δε θα γίνει στους αιώνες των αιώνων.

Καταρχήν οι υπάλληλοι η δουλειά τους δεν είναι να... γράφουν εκθέσεις ιδεών. Για να γράφτηκε και να υπογράφτηκε με την ιδιότητα του υπαλλήλου της ΕΚΤ ένα κείμενο, πάει να πει ότι εκφράζει τον οργανισμό που την συνέταξε. Δεύτερον η ΕΚΤ ασκεί τη σημαντικότερη λειτουγία στους ευρωπαικούς θεσμούς, που είναι η κοινή νομισματική και συναλλαγματική πολιτική. Δε θα πω τώρα θεσμικά τι λόγο έχει. Όπως και να χει όμως, έχει βαρύνουσα σημασία, γιατί αποτελεί τον " κατεξοχήν" θεσμό της ευρωπαικής ενοποίησης. Μια ενοποίηση , η οποία επιχειρείται με άξονα την κοινη- και συγκεκριμένης κατεύθυνσης- νομισματική πολιτική, δε μπορεί παρά να ασκείται με σημαντικότερο εργαλείο το ΕΣΚΤ και τον πυρήνα του την ΕΚΤ.
Λάθος, δεν είναι η σημαντικότερη λειτουργία μέσα στην ΕΕ.
Μπορεί να πήρε κάποια χρόνια αλλά η ΟΝΕ τελικά πραγματοποιήθηκε.
Το Ευρωσύνταγμα, το κυρίως πιάτο της ολοκλήρωσης, τι δυσκολίες συνάντησε??
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.776
Πόντοι
1.206
Kαμία σχέση με την Ήπειρο. Εκεί μιλάμε για κράτος. Εδώ μιλάμε για συνασπιμό κρατών. Που αξιώνει να γίνει... κάααποτε... ομοσπονδία πρώτα...

Αλλά για να γίνει πρέπει να συντίθεται από αξιόπιστα κράτη μέλη πρώτα. Αλλιώς δε θα γίνει στους αιώνες των αιώνων.

Καταρχήν οι υπάλληλοι η δουλειά τους δεν είναι να... γράφουν εκθέσεις ιδεών. Για να γράφτηκε και να υπογράφτηκε με την ιδιότητα του υπαλλήλου της ΕΚΤ ένα κείμενο, πάει να πει ότι εκφράζει τον οργανισμό που την συνέταξε. Δεύτερον η ΕΚΤ ασκεί τη σημαντικότερη λειτουγία στους ευρωπαικούς θεσμούς, που είναι η κοινή νομισματική και συναλλαγματική πολιτική. Δε θα πω τώρα θεσμικά τι λόγο έχει. Όπως και να χει όμως, έχει βαρύνουσα σημασία, γιατί αποτελεί τον " κατεξοχήν" θεσμό της ευρωπαικής ενοποίησης. Μια ενοποίηση , η οποία επιχειρείται με άξονα την κοινη- και συγκεκριμένης κατεύθυνσης- νομισματική πολιτική, δε μπορεί παρά να ασκείται με σημαντικότερο εργαλείο το ΕΣΚΤ και τον πυρήνα του την ΕΚΤ.

Πάλι θα ρισκάρω να ποντάρω πως ΔΕΝ θα μας διώξουν διότι το πολιτικό κόστος της εκδίωξης θα είναι μεγαλύτερο της ήδη υφιστάμενης οικονομικής ζημίας από την παραμονή μας.

Πως θα μας τραβάνε το αυτί συνεχώς και θα μας πηγαίνουν πίπα κώλο στις επιπλήξεις, είναι αναπόφευκτο.
Καλά κουράγια στον κ Παπακωνσταντίνου...
 

Επισκέπτης
οι γνωστοι κινδυνολογοι πρεζεμποροι παλι προσπαθουν να αυξησουν την πελατεια μου..
ευχαριστω συντεκνε..
ευχαριστω δροσερο αγορι-ιπποτη..
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Πάλι θα ρισκάρω να ποντάρω πως ΔΕΝ θα μας διώξουν διότι το πολιτικό κόστος της εκδίωξης θα είναι μεγαλύτερο της ήδη υφιστάμενης οικονομικής ζημίας από την παραμονή μας.

Πως θα μας τραβάνε το αυτί συνεχώς και θα μας πηγαίνουν πίπα κώλο στις επιπλήξεις, είναι αναπόφευκτο.
Καλά κουράγια στον κ Παπακωνσταντίνου...

Nαι γιατί όμως είναι μεγαλύτερο το πολιτικό ρίσκο? Και ποιο είναι αυτό?
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
οι γνωστοι κινδυνολογοι πρεζεμποροι παλι προσπαθουν να αυξησουν την πελατεια μου..
ευχαριστω συντεκνε..
ευχαριστω δροσερο αγορι-ιπποτη..
Α)Μερίδιο απο τα κέρδη  :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
Β)Εγω μωρέ, γαμώ τις μετεγραφές σου και τον προπονητή σου :grin: :grin: :grin:, κινδυνολογώ??
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.776
Πόντοι
1.206
Μα για αυτό το λόγο το βλέπω και ως θετική εξέλιξη.
Μην ξεχνάς οτι όλη η Ευρώπη ζορίζεται γιατί έχουμε ισχυρό Ευρώ, έτσι όπως το θέλει ο αξιότιμος και αξιαγάπητος κύριος Τρισέ, δηλαδή οι Ευρωπέη τραπεζίτες. Δεν μπορεί κανένα άλλο όργανο να επέμβει θεσμικά, η ΕΚΤ είναι ανεξάρτητη.
Το να μπαίνει λοιπόν σε "άλλα" χωράφια, όπως και εσυ γράφεις, μόνο σε καλό μπορεί να μας βγεί.
Νομίζω  :grin: :grin: :grin:

Συμφωνώ απόλυτα! Πάλι από καιρό είχα ξαναγράψει πως το 1 ευρώ = 1,5 δολάρια είναι ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ!
(Γι αυτό και έχω κάτι δολαριάκια στην πάντα, για να τα "διώξω" όταν εξορθολογιστεί η τιμή στο 1,3 - 1,35)
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Συμφωνώ απόλυτα! Πάλι από καιρό είχα ξαναγράψει πως το 1 ευρώ = 1,5 δολάρια είναι ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ!
(Γι αυτό και έχω κάτι δολαριάκια στην πάντα, για να τα "διώξω" όταν εξορθολογιστεί η τιμή στο 1,3 - 1,35)
1.44 είναι.... έφτασε κα 1.42
 

Επισκέπτης
Τι εγινε ρε μαγκες γιατι εχω χασει επεισοδεια, πτωχευσαμε ?
Πηγα λαδι σε εναν σημερα και ηθελε αποδειξη. Τι μαλακιες ειναι αυτες ? Απο που να κοψω αποδειξη? Δεν φτανει που το πηρε 3,70 το κιλο ο μαλακας ηθελε και αποδειξη.....
 

Επισκέπτης
Τι εγινε ρε μαγκες γιατι εχω χασει επεισοδεια, πτωχευσαμε ?
Πηγα λαδι σε εναν σημερα και ηθελε αποδειξη. Τι μαλακιες ειναι αυτες ? Απο που να κοψω αποδειξη? Δεν φτανει που το πηρε 3,70 το κιλο ο μαλακας ηθελε και αποδειξη.....
δεν τον πλακωσες στα χαστουκια???
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Nαι γιατί όμως είναι μεγαλύτερο το πολιτικό ρίσκο? Και ποιο είναι αυτό?
Μέχρι τώρα η ΕΕ δεν είχε περάσει παρόμοια οικονομική κρίση.
Πολιτικές είχε περάσει αλλά τελικά η ιδέα της ένωσης επιβίωσε. Βέβαια, ήταν λιγότερα τα μέλη τότε και οι κάφροι είμασταν μόνο εμείς  :grin: :grin:
Πλέον η ΕΕ έχει τα διπλάσια σχεδόν μέλη. Η μεγάλη πλεοψηφία των οποίων αντιμετωπίζουν σοβαρότατα προβλήματα.
Πήγαινε σε αυτούς τους λαούς και ζήτα τους να κάνουν θυσίες για να μπούν κάποτε στο Ευρώ.
Ή ακόμα καλύτερα να υποστηρίξουν Ευρωσύνταγμα και εκχώρηση αρμοδιοτήτων του κράτους τους στην ΕΕ όταν βλέπουν οτι ενα μέλος, που τα έκανε σκατά  :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:, εκδιώχτηκε.
Είναι και απο τα παλαιότερα της ΕΕ.
 

Επισκέπτης
δεν τον πλακωσες στα χαστουκια???

Τι λες ρε, τον πελατη ? Αλλα με αναγκασε ο μαλακας να του δωσω και 4 κιλα καρυδια τσαμπα. Οχι καθαρισμενα ετσι...
Το αλλο, παλι ακριβαινουν τσιγαρα και ξυδια. Παλι οι ανθρωποι της κρεπαλης θα πληρωσουμε τα σπασμενα...
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Τι εγινε ρε μαγκες γιατι εχω χασει επεισοδεια, πτωχευσαμε ?
Πηγα λαδι σε εναν σημερα και ηθελε αποδειξη. Τι μαλακιες ειναι αυτες ? Απο που να κοψω αποδειξη? Δεν φτανει που το πηρε 3,70 το κιλο ο μαλακας ηθελε και αποδειξη.....
τον έκλεψες τον άνθρωπο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom