Νέα

Νέα μέτρα - φοροεπιδρομή...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα gatto
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 96K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Που σκέφτεστε να ξοδέψετε τον 14ο μισθό ??? (όσοι βεβαίως θα πάρετε...)

  • Στην Πιστωτική Κάρτα

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε Δάνειο

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Στα Τέλη Κυκλοφορίας

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε άλλες "ανελαστικές" δαπάνες (πχ ασφάλιστρα κλπ)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε CG/CT

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε δώρα...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε κάποιο ταξίδι λόγω εορτών

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Πουθενά, αποταμιεύω!

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Εορτοδάνειο θα πάρω για να την βγάλω...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ποιός ήρθε ???

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

CCSS13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2009
Μηνύματα
19.297
Like
2
Πόντοι
166
αυτα ειναι περισσοτερο για τουs δημοσιουs υπαλληλουs που τα ξυνουν ολημεριs.Ο ιδιωτικοs τομεαs ουτωs η αλλωs εχει πιεστει πολυ.Μηδεν αυξησειs,καταργηση υπερωριων κλπ.Ενδεικτικα να αναφερω οτι εμενα η καριολα η επιχειρηση που δουλευω εδω και 2 χρονια μου εχει φαει ενα μηνιαιο επιδομα 55 ευρω τον μηνα και ειμαι ακομα στο περιμενε
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2007
Μηνύματα
83
Like
0
Πόντοι
0
λοιπον η σωτηρια ειναι 1)κοψιμο του εφαπαξ 2)οι μησθοι των δημοσιων υπαλ. ΣΤΟ ΜΙΣΟ.3)οσοι διοικησαν οργανισμους -υπουργεια και τα εβαλαν μεσα αλλα αυτοι εχουν ,να τα παρουμε την περιουσια τους .αλλιως μας βλεπω για πολλες :pipa2:και πολλα  :fuck2:
 

helios747

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.009
Like
0
Πόντοι
16
λοιπον η σωτηρια ειναι 1)κοψιμο του εφαπαξ 2)οι μησθοι των δημοσιων υπαλ. ΣΤΟ ΜΙΣΟ.3)οσοι διοικησαν οργανισμους -υπουργεια και τα εβαλαν μεσα αλλα αυτοι εχουν ,να τα παρουμε την περιουσια τους .αλλιως μας βλεπω για πολλες :pipa2:και πολλα  :fuck2:
  ρε φιλε αφου αυτοι που τα κλεψαν κυβερνουν και νομοθετουν! λες να επιτρεψουν μεσω φορολογιας να μπει χερι στη περιουσια τους :idiot:  οσο  για τους δημοσιους και εμενα μου προκαλουν αηδια, αλλα ειναι το 30% του ενεργου εργασιακα πλυθησμου! αν τους κανουν μειωσεις!  δε με νοιαζει γι αυτους, φοβαμαι οτι θα γονατισει η αγορα! μα καλα εκτος απο κλεφτες ειναι και ηλιθιοι :headbang: δε θα μεινει καμια ελληνικη μικρη μεσαια η μεγαλη επιχειρηση λιανικης :uglystupid: μονο ικεα,πρακτικερ,κοτσοβολος(dixons) 1 εκατομμυριο ιδιοκτητες και εργαζομενοι σε μαγαζια τι δουλεια θα βρουν να κανουν? η μονη λυση ειναι παγωμα προσληψεων για 10 χρονια και οι ελλειψεις λογω συνταξιοδοτησεων να καλυπτονται με μεταταξεις! αρκετοι κοπριτες καθονται! και καιρος να τελειωνουμε και με τη μονιμοτητα!  οποιος δε δουλευει σπιτι του! λαμογια
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2007
Μηνύματα
83
Like
0
Πόντοι
0
  ρε φιλε αφου αυτοι που τα κλεψαν κυβερνουν και νομοθετουν! λες να επιτρεψουν μεσω φορολογιας να μπει χερι στη περιουσια τους :idiot:  οσο  για τους δημοσιους και εμενα μου προκαλουν αηδια, αλλα ειναι το 30% του ενεργου εργασιακα πλυθησμου! αν τους κανουν μειωσεις!  δε με νοιαζει γι αυτους, φοβαμαι οτι θα γονατισει η αγορα! μα καλα εκτος απο κλεφτες ειναι και ηλιθιοι :headbang: δε θα μεινει καμια ελληνικη μικρη μεσαια η μεγαλη επιχειρηση λιανικης :uglystupid: μονο ικεα,πρακτικερ,κοτσοβολος(dixons) 1 εκατομμυριο ιδιοκτητες και εργαζομενοι σε μαγαζια τι δουλεια θα βρουν να κανουν? η μονη λυση ειναι παγωμα προσληψεων για 10 χρονια και οι ελλειψεις λογω συνταξιοδοτησεων να καλυπτονται με μεταταξεις! αρκετοι κοπριτες καθονται! και καιρος να τελειωνουμε και με τη μονιμοτητα!  οποιος δε δουλευει σπιτι του! λαμογια
θα γλυτωσεις πολλα λεφτα απο της περικοπες των μισθων αρα λιγοτερη εφορεια.και δευτερων να υπαρξει εν μερη ισοροποια των υπαλληλων(ιδιωτηκων και δημοσ. τι παραπανω κανουν ρε γαμωτο οι δημ.υπαλ και αμοιβωνται τοσο δηλ μισθως ικανοποιητηκος,ασφαλεια η καλυτερη,εφαπαξ αχρηαστο μερες δουλειας 5,ωρες εργασειας 1 ωρα (μεσος ορος) γιατι ρε γαμωτο το δεχομαστε αυτο.ΓΙΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ?  ΓΙΑΤΙ?
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.272
Κριτικές
4
Like
1.988
Πόντοι
266
...Οι μειώσεις πρέπει να ξεκινήσουν από τα μεγάλα κεφάλια. Δηλαδή: από ανώτερους δικαστικούς, βουλευτές, υπουργούς (νυν και πρώην), τραπεζικούς, υπαλλήλους του υπουργείου οικονομικών, γραμματείς και φαρισαίους υπουργείων...και βέβαια από τα δημόσια έργα...μετά βλέπουμε..
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
  ρε φιλε αφου αυτοι που τα κλεψαν κυβερνουν και νομοθετουν! λες να επιτρεψουν μεσω φορολογιας να μπει χερι στη περιουσια τους :idiot:  οσο  για τους δημοσιους και εμενα μου προκαλουν αηδια, αλλα ειναι το 30% του ενεργου εργασιακα πλυθησμου! αν τους κανουν μειωσεις!  δε με νοιαζει γι αυτους, [size=12pt]φοβαμαι οτι θα γονατισει η αγορα![/size] μα καλα εκτος απο κλεφτες ειναι και ηλιθιοι :headbang: δε θα μεινει καμια ελληνικη μικρη μεσαια η μεγαλη επιχειρηση λιανικης :uglystupid: μονο ικεα,πρακτικερ,κοτσοβολος(dixons) 1 εκατομμυριο ιδιοκτητες και εργαζομενοι σε μαγαζια τι δουλεια θα βρουν να κανουν? η μονη λυση ειναι παγωμα προσληψεων για 10 χρονια και οι ελλειψεις λογω συνταξιοδοτησεων να καλυπτονται με μεταταξεις! αρκετοι κοπριτες καθονται! και καιρος να τελειωνουμε και με τη μονιμοτητα!  οποιος δε δουλευει σπιτι του! λαμογια

Γιατί να γονατίσει η αγορά, αγορίνα;

Αφού ο ιδιωτικός τομέας...παράγει  :2funny:

'Ετσι όπως τα λες, παραδέχεσαι ότι και η αγορά, από το χρήμα των ΔΥ κινείται, κάτι που είναι σε μεγάλο βαθμό ΑΛΗΘΕΣ...Κι επειδή το Δημόσιο, δεν παράγει πλούτο, και οι ΔΥ πληρώνονται με δανεικά απ' έξω, αυτά τα δανεικά κινούν και την εγχώρια αγορά...Αλλιώς πάπαλα...
Συνεπώς ερχόμαστε σε αυτό που αποτελεί το ΒΑΣΙΚΟ πρόβλημα της Ελληνικής οικονομίας που είναι ότι δεν παραγει ΤΙΠΟΤΑ!!!

Και δεν παράγει τίποτα, γιατί ο Έλληνας είτε είναι δημόσιος υπάλληλος, είτε είναι "επιχειρηματίας" είναι λαμόγιο με πατέντα...

Αυτά, και σε όποιον περιμένει ότι με το να βγει από τη μύγα ξύγκι με περικοπές σε κωλομισθούς σε κωλοσυντάξεις θα υπάρξει λύση, έχω να πω ... καλά κρασιά  :uglystupid:

ΥΓ:
Φυσικά υπάρχουν κι εξαιρέσεις, αλλά είναι απλά εξαιρέσεις ...
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2007
Μηνύματα
83
Like
0
Πόντοι
0
Γιατί να γονατίσει η αγορά, αγορίνα;

Αφού ο ιδιωτικός τομέας...παράγει  :2funny:

'Ετσι όπως τα λες, παραδέχεσαι ότι και η αγορά, από το χρήμα των ΔΥ κινείται, κάτι που είναι σε μεγάλο βαθμό ΑΛΗΘΕΣ...Κι επειδή το Δημόσιο, δεν παράγει πλούτο, και οι ΔΥ πληρώνονται με δανεικά απ' έξω, αυτά τα δανεικά κινούν και την εγχώρια αγορά...Αλλιώς πάπαλα...
Συνεπώς ερχόμαστε σε αυτό που αποτελεί το ΒΑΣΙΚΟ πρόβλημα της Ελληνικής οικονομίας που είναι ότι δεν παραγει ΤΙΠΟΤΑ!!!

Και δεν παράγει τίποτα, γιατί ο Έλληνας είτε είναι δημόσιος υπάλληλος, είτε είναι "επιχειρηματίας" είναι λαμόγιο με πατέντα...

Αυτά, και σε όποιον περιμένει ότι με το να βγει από τη μύγα ξύγκι με περικοπές σε κωλομισθούς σε κωλοσυντάξεις θα υπάρξει λύση, έχω να πω ... καλά κρασιά  :uglystupid:

ΥΓ:
Φυσικά υπάρχουν κι εξαιρέσεις, αλλά είναι απλά εξαιρέσεις ...
και πως θα πληρωσουμαι τα χρεοι αφου δεν παραγουμαι τιποτα?να δανειζωμαστε τοσα ωστε καποτε να πουλησουμαι ολοι την ελλαδα για να περναν καλα τωρα οι δ.υπαλ.ΟΧΙ.ΟΧΙ.ΟΧΙ (ΟΥΤΕ Ο ΜΕΤΑΞΑΣ ΝΑ ΗΜΟΥΝ)επιστροφη των χρηματων απο τους πολιτικους,διοικητες,που εβαλαν μεσα το κρατος και στη μεση τα χρηματα των δ.υπαλ και κομμενο το εφαπαξ.ο προιπολογισμος  σε μεγαλο μερος αυτος αφορα
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
και πως θα πληρωσουμαι τα χρεοι αφου δεν παραγουμαι τιποτα?να δανειζωμαστε τοσα ωστε καποτε να πουλησουμαι ολοι την ελλαδα για να περναν καλα τωρα οι δ.υπαλ.ΟΧΙ.ΟΧΙ.ΟΧΙ (ΟΥΤΕ Ο ΜΕΤΑΞΑΣ ΝΑ ΗΜΟΥΝ)επιστροφη των χρηματων απο τους πολιτικους,διοικητες,που εβαλαν μεσα το κρατος και στη μεση τα χρηματα των δ.υπαλ και κομμενο το εφαπαξ.ο προιπολογισμος   σε μεγαλο μερος αυτος αφορα

Για τη φοροδιαφυγή και το μαύρο χρήμα, που είναι ΑΝΥΠΟΛΟΓΙΣΤΟ, δε βλέπω να γίνεται λόγος  :idiot:

Αυτά που αναφέρεις, έστω κι αν εγώ  σου λέω ότι είναι σωστά, είναι:

1) Ευχολόγια

2) Ενδεικτικά απουσίας ρεαλισμού, μια και δεν έχεις καταλάβει ότι ΔΕΝ δίνουν λύση στο πρόβλημα, παρά το μεταθέτουν για λίγο αργότερα, χώρια που μειώνουν κατά πολύ τη ροή χρήματος στην αγορά, μια και ο τιμημένος ιδιωτικός τομέας παράγει παπάτζες...

 
Εγγρ.
21 Ιαν 2007
Μηνύματα
83
Like
0
Πόντοι
0
Για τη φοροδιαφυγή και το μαύρο χρήμα, που είναι ΑΝΥΠΟΛΟΓΙΣΤΟ, δε βλέπω να γίνεται λόγος  :idiot:

Αυτά που αναφέρεις, έστω κι αν εγώ  σου λέω ότι είναι σωστά, είναι:

1) Ευχολόγια

2) Ενδεικτικά απουσίας ρεαλισμού, μια και δεν έχεις καταλάβει ότι ΔΕΝ δίνουν λύση στο πρόβλημα, παρά το μεταθέτουν για λίγο αργότερα...
και το μαυρο χρημα στους δημοσιους υπαλ. ωφειλεται 1)εκπαιδευτηκοι δημοσιοι μετα το σχολειο κανουν μαθηματα (50 ευρω η ωρα παρακαλω)τα δηλωνουν?2)εφοριακοι τα εξτρα τα δηλωνουν?δ.υπαλ. ταξιτσιδες μετα την δουλεια τα δηλωνουν? και πολλα αλλα αλλα βαριεμαι να τα γραψω  :huh:
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2007
Μηνύματα
83
Like
0
Πόντοι
0
Όταν πας σε γιατρό σου κόβει απόδειξη;
Όταν καλείς τον υδραυλικό, μη μου πεις ότι φέρνει μαζί του και ταμειακή μηχανή...
Σε φαγάδικα σου δίνουν αποδείξεις από ταμειακή ή χειρόγραφο κωλόχαρτο;

Κι άλλα πολλά που βαριέμαι να γράψω...

Δεν υπάρχει γιατρειά σε αυτό το κωλοχανείο...
σε ολα τα φαγαδηκα δινουν.αν ερθει υδραυλικος σου λεει τοσο με αποδειξη και τοσο χωρις ΕΣΥ αποφασιζεις.και στον γιατρο αν εχω προβλημα γαμω της αποδειξης τους γαμω :idiot:
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
σε ολα τα φαγαδηκα δινουν.αν ερθει υδραυλικος σου λεει τοσο με αποδειξη και τοσο χωρις ΕΣΥ αποφασιζεις.και στον γιατρο αν εχω προβλημα γαμω της αποδειξης τους γαμω :idiot:
1ον γιατι τα μουνόπανα οι πολιτικοι να περνουν σύνταξη??Ας πάρουν την σύντακη της ιδιοτητας τους πριν το βουλευτιλικοι η εστω 1 απο της 2.

2ονΤο εφάπαξ νομίζω είναι κρατήσεις τους άρα γιατί να το χάσουν οι άνθρωποι

3ον Να βγάλει τα κομάντο στα καφε και εαν δεν ξέρουν σε ποια ας φωνάξει εμένα να του δείξω

4ον Πάει να τα μαζέψει τώρα όντως με το αφορολόγητο που προκύπτει απο της αποδείξης. ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ.

5ον Αποδείξης απο ΤΑΞΙ εχετε πάρει ποτέ εσείς?Αν εξερεσεται τον πρώτο καιρο που εφαρμόστηκε εγω δεν έχω ξαναπάρει γιατί μερικοί έχουν η δεν έχουν ταμειακη

6ον Να γαμήσει της τράπεζες40% των κερδών τους να τους πάρει εμένα που έχω ενα σπιτι και το νοικιάζω 400 γιατι μου περνει τα 180???

7ον Να ξεσκίσει τα περουσιακα στοιχεία της εκκλησειας ολη η βουλιαγμενη, βαρκιζα,Σουνιο και οχι μονο τους ανηκει γιατι δεν πληρώνουν ΕΤΑΚ ενω εγω για ενα χωράφι άχρηστο,το σπίτι μου και το σπιτι που νοικιαζω να πληρώσω όταν με την πιο χαμηλη φορολογια το κράτος μαζεύει επι 20 φορες σε φορους απο την εκκλησια συγκριτικα με τα ποσα στο συνολο ολον τον φορολογουμενων

8ον Να γαμήσει κερδη απο μετοχες


και αλλα πολλααααααααααααα ακομα

και αλλα πολλααααααα
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
1ον γιατι τα μουνόπανα οι πολιτικοι να περνουν σύνταξη??Ας πάρουν την σύντακη της ιδιοτητας τους πριν το βουλευτιλικοι η εστω 1 απο της 2.

2ονΤο εφάπαξ νομίζω είναι κρατήσεις τους άρα γιατί να το χάσουν οι άνθρωποι

3ον Να βγάλει τα κομάντο στα καφε και εαν δεν ξέρουν σε ποια ας φωνάξει εμένα να του δείξω

4ον Πάει να τα μαζέψει τώρα όντως με το αφορολόγητο που προκύπτει απο της αποδείξης. ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ.

5ον Αποδείξης απο ΤΑΞΙ εχετε πάρει ποτέ εσείς?Αν εξερεσεται τον πρώτο καιρο που εφαρμόστηκε εγω δεν έχω ξαναπάρει γιατί μερικοί έχουν η δεν έχουν ταμειακη

6ον Να γαμήσει της τράπεζες40% των κερδών τους να τους πάρει εμένα που έχω ενα σπιτι και το νοικιάζω 400 γιατι μου περνει τα 180???

7ον Να ξεσκίσει τα περουσιακα στοιχεία της εκκλησειας ολη η βουλιαγμενη, βαρκιζα,Σουνιο και οχι μονο τους ανηκει γιατι δεν πληρώνουν ΕΤΑΚ ενω εγω για ενα χωράφι άχρηστο,το σπίτι μου και το σπιτι που νοικιαζω να πληρώσω όταν με την πιο χαμηλη φορολογια το κράτος μαζεύει επι 20 φορες σε φορους απο την εκκλησια συγκριτικα με τα ποσα στο συνολο ολον τον φορολογουμενων

8ον Να γαμήσει κερδη απο μετοχες


και αλλα πολλααααααααααααα ακομα

και αλλα πολλααααααα
τους κατασκευαστες να γαμησει!
αυτοι φταινε για ολα!
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
τους κατασκευαστες να γαμησει!
αυτοι φταινε για ολα!
ΣΑΦΩΣ επίσης να γαμήσει αυτούς που φτιαχνουν σπίτια που γίνονται διαστημόπλοια χααχαχχα σαν εσενα memosan.Εγω είπαμε ειμαι πορτιερης
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
ΣΑΦΩΣ επίσης να γαμήσει αυτούς που φτιαχνουν σπίτια που γίνονται διαστημόπλοια χααχαχχα σαν εσενα memosan.Εγω είπαμε ειμαι πορτιερης
αμα γινουνε διαστημοπολοια ρε βλακα δεν πληρωνουνε μετα ετακ! πληρωνουνε τελη κυκλοφοριας που ειναι μεγαλυτερα!
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
αμα γινουνε διαστημοπολοια ρε βλακα δεν πληρωνουνε μετα ετακ! πληρωνουνε τελη κυκλοφοριας που ειναι μεγαλυτερα!
Τι λες ρε παπαρα θα πληρώνουμε αλλα απο ΕΤΑΚ θα γίνει ΕΤΚΚ Ενιαίο Τελος Κινητής Περιουσίας. Όσο για τα τέλη ίσως ποτε δεν ξέρεις αλλά κάνε εσυ την πατέντα και τρέχα σε άλλο πλανητη να μην πληρώσεις
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Τι λες ρε παπαρα θα πληρώνουμε αλλα απο ΕΤΑΚ θα γίνει ΕΤΚΚ Ενιαίο Τελος Κινητής Περιουσίας. Όσο για τα τέλη ίσως ποτε δεν ξέρεις αλλά κάνε εσυ την πατέντα και τρέχα σε άλλο πλανητη να μην πληρώσεις
αμα τον κατασκευασεις εσυ μονο τοτε φευγω απο το σπιτι μου!
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Μπα εσύ κατάφερες να φτιάξεις σπιτι το 1990 με προδιαγραφες 2010 αστο το αφήνω πάνω σου.
ειναι μεγαλο εργο ο πλανητης,χριαζεται καποιον με αριστες γνωσεις οπως εσυ! μπορει να βρεις και κανεναν να ρωτησεις στο σαιτ των αστρολογων...
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
ειναι μεγαλο εργο ο πλανητης,χριαζεται καποιον με αριστες γνωσεις οπως εσυ! μπορει να βρεις και κανεναν να ρωτησεις στο σαιτ των αστρολογων...
Είσαι off topic οπως πάντα.Πάντως thnx για την συμβουλή
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom