Νέα

NBA - το καλύτερο πρωτάθλημα μπάσκετ στον κόσμο!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ]{ING_J
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 213K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kostakis27

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
6.726
Κριτικές
126
Like
7.754
Πόντοι
7.885
Ματσαρα χθες στο ΝΤΕΝΒΕΡ...
Στο 1-1 η σειρα....
Μετακομιζουν πλεον για δυο αγωνες στο ΜΑΙΑΜΙ..
Τυπε εγώ γουστάρω Μαϊάμι που πέταξε έξω Μπακς και γλιτώσαμε από τους παπάρες δημοσιογράφους.
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.141
Κριτικές
166
Like
26.983
Πόντοι
34.538

passionfruit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
409
Κριτικές
5
Like
1.343
Πόντοι
481
Δυστυχώς οι ανησυχίες μου επιβεβαιώθηκαν. Οι αξιόμαχοι Χιτ έχουν καταφέρει φέτος πολλές φορές απέναντι σε διαφορετικούς αντιπάλους να ανατρέψουν διαφορές και καταστάσεις εν μέσω παιχνιδιών και να πάρουν νίκες απέναντι σε αντιπάλους που έπαιζαν καλύτερα για 43, 44 ή 45 λεπτά από αυτούς. Είναι εκείνη η ομάδα που την έχεις με την πλάτη στον τοίχο, αλλά αν δεν της στρίψεις το λαρύγγι όταν είναι κάτω, θα επιστρέψει και θα σε δαγκώσει με θανάσιμο τρόπο. Πολλά μπράβο γιατί καταφέρνουν να αξιοποιούν τις ευκαιρίες που τους δίνουν οι αντίπαλοί τους, αλλά δεν πρέπει να λησμονούμε ότι τους δίνουν πολλά δικαιώματα οι αντίπαλοι. Πίστευα ότι το Ντένβερ θα είναι πιο σταθερό και αξιόπιστο από Σέλτικς και Μπακς και οι παίχτες του θα αποδόσουν σύμφωνα με τις δυνατότητές τους, αλλά με απογοήτευσε στο συγκεκριμένο ματς. Θέλω να δω τη συνέχεια και την αντίδρασή τους, γιατί έχω ένα προαίσθημα ότι αν δεν μείνουν συγκεντρωμένοι και μαλακιστούν όπως στο συγκεκριμένο παιχνίδι, θα βρεθούν με ένα μεγαλοπρεπέστατο 1-3 και θα τρέχουν να μαζέψουν μετά τα ασυμμάζευτα.
 

passionfruit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
409
Κριτικές
5
Like
1.343
Πόντοι
481
Aποκαταστάθηκε η τάξη και η κανονικότητα. Οι Νάγγετς δεν μαλακίστηκαν, έμειναν συγκεντρωμένοι, έπαιξαν σύμφωνα με τις δυνατότητές τους και κέρδισαν εμφατικά δύο φορές στην έδρα των αντιπάλων τους και με εχθρική διαιτησία, σε σημείο πραγματικά εκνευριστικό. Ακόμα και έχοντας Γιοκιτς και Μάρεϊ σε κακή επιθετικά μέρα, βρήκαν άλλους πρωταγωνιστές, ενώ το φοβερό δίδυμο επηρέασε θετικά το ματς με άλλους τρόπους. Οι Χιτ είναι μαχητές και ήδη έχουν κάνει τρελές υπερβάσεις, αλλά το έχω ξαναπεί, ότι φταίνε και οι αντίπαλοί τους που αυτοκτονούσαν διαρκώς (πέραν των Νικς που ήταν αντικειμενικά χειρότερη ομάδα).
 
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.387
Like
3.705
Πόντοι
456
Aποκαταστάθηκε η τάξη και η κανονικότητα. Οι Νάγγετς δεν μαλακίστηκαν, έμειναν συγκεντρωμένοι, έπαιξαν σύμφωνα με τις δυνατότητές τους και κέρδισαν εμφατικά δύο φορές στην έδρα των αντιπάλων τους και με εχθρική διαιτησία, σε σημείο πραγματικά εκνευριστικό. Ακόμα και έχοντας Γιοκιτς και Μάρεϊ σε κακή επιθετικά μέρα, βρήκαν άλλους πρωταγωνιστές, ενώ το φοβερό δίδυμο επηρέασε θετικά το ματς με άλλους τρόπους. Οι Χιτ είναι μαχητές και ήδη έχουν κάνει τρελές υπερβάσεις, αλλά το έχω ξαναπεί, ότι φταίνε και οι αντίπαλοί τους που αυτοκτονούσαν διαρκώς (πέραν των Νικς που ήταν αντικειμενικά χειρότερη ομάδα).
ειναι αληθεια οτι το ΝΒΑ πολλες φορες ωθει μεσω διαιτησιας καποιες σειρες με το ζορι σε έκτα ή εβδομα παιχνίδια για ευνόητους λόγους
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

passionfruit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
409
Κριτικές
5
Like
1.343
Πόντοι
481
ειναι αληθεια οτι το ΝΒΑ πολλες φορες ωθει μεσω διαιτησιας καποιες σειρες με το ζορι σε έκτα ή εβδομα παιχνίδια για ευνόητους λόγους
Ε, ναι, εντάξει, το παραδέχομαι, οι Χιτ είναι μαχητές και μπράβο τους για όσα έχουν καταφέρει, αλλά πρέπει να μέτρησα μέχρι το τέλος του αγώνα150 φάουλ και τους είχαν σφυρίξει 20. Να μη σχολιάσω τα επιθετικά που έδωσαν στον Γιόκιτς. Γελάει ο κόσμος δηλαδή........ Εκείνος ο Αντεμπάγιο σε κάθε ματς κάνει 18 φάουλ και του καταλογίζουν 2 με το ζόρι. Μου θυμίζει κάτι από Ιγκουοντάλα και Ντρέιμοντ Γκριν στα καλά χρόνια των Γουόριορς που έκαναν λαβές συνοδείας και καρατιές και τελείωναν με ένα και δύο φάουλ τα ματς.
 

atapos21

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Νοε 2021
Μηνύματα
809
Like
6.166
Πόντοι
1.046
Λίγο πιο προσεκτικοί να ήταν στο 2ο παιχνίδι οι ναγκετς η σειρά θα είχε τελειώσει..οι χιτ εδώ που έφτασαν ως νο8 ήταν άθλος.. κατάφεραν σ όλες τις σειρές να σπάσουν έδρα..νομίζω αν περνούσαν οι σελτικς θα ηταν πιο ενδιαφέρον σειρά.. οι ναγκετς έχουν καταφέρει να κλείσουν παίκτες όπως Βίνσεντ στρας..και βγάζουν καλές άμυνες στο μπάτλερ..πάμε για ένα gentlemen sweep στο 5ο παιχνιδι
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
πάμε για ένα gentlemen sweep στο 5ο παιχνιδι
και γω πιστευω θα τους θαψουν στο game5. Κανεις δεν εχει ορεξη να το τραβηξουν παραπανω. Καλο το παραμυθι των Χιτ, αλλα τους λειπει ο δρακος. Το ντενβερ εχει τον κινγκ κονγκ

Denver Nuggets Idk GIF by NBPA
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Φίλε πασσιον φρουιτ ξέρεις πολύ μπάσκετ .Θελω να μου πεις την γνώμη σου για δυο παίχτες των ναγκετς τον Πρώην παίχτη των Λέικερς τι όνομα είναι αυτό τον ΚεντΑβίους κολτγουελ ποπ καο τον μπρους μπραουν πρώην παίκτη τον Μπρούκλιν νετς .Να είσαι καλά .Επίσης πως βλέπεις την εθνική ομαδα των ηνωμενων πολιτειών της Αμερικής θα κατέβουν όλοι οι αστέρες του nba .(έχει Επιβεβαιωθεί ο Μίκαελ μπριτζες και ο οστιν Ριβς των Λέικερς ).Ποιος πιστεύεις ότι θα πάρει το παγκόσμιο ;
 

passionfruit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
409
Κριτικές
5
Like
1.343
Πόντοι
481
Φίλε πασσιον φρουιτ ξέρεις πολύ μπάσκετ .Θελω να μου πεις την γνώμη σου για δυο παίχτες των ναγκετς τον Πρώην παίχτη των Λέικερς τι όνομα είναι αυτό τον ΚεντΑβίους κολτγουελ ποπ καο τον μπρους μπραουν πρώην παίκτη τον Μπρούκλιν νετς .Να είσαι καλά .Επίσης πως βλέπεις την εθνική ομαδα των ηνωμενων πολιτειών της Αμερικής θα κατέβουν όλοι οι αστέρες του nba .(έχει Επιβεβαιωθεί ο Μίκαελ μπριτζες και ο οστιν Ριβς των Λέικερς ).Ποιος πιστεύεις ότι θα πάρει το παγκόσμιο ;

Φίλε πασσιον φρουιτ ξέρεις πολύ μπάσκετ .Θελω να μου πεις την γνώμη σου για δυο παίχτες των ναγκετς τον Πρώην παίχτη των Λέικερς τι όνομα είναι αυτό τον ΚεντΑβίους κολτγουελ ποπ καο τον μπρους μπραουν πρώην παίκτη τον Μπρούκλιν νετς .Να είσαι καλά .Επίσης πως βλέπεις την εθνική ομαδα των ηνωμενων πολιτειών της Αμερικής θα κατέβουν όλοι οι αστέρες του nba .(έχει Επιβεβαιωθεί ο Μίκαελ μπριτζες και ο οστιν Ριβς των Λέικερς ).Ποιος πιστεύεις ότι θα πάρει το παγκόσμιο ;
Γεια σου ρε φίλε! Να ξεκινήσω ανάποδα. Δεν έχω ενημέρωση για το ποιοι θα πάνε στο παγκόσμιο. Ξέρω ότι θα είναι ο Κερ προπονητής. Καλοί παίχτες, αλλά δεν θα τους έλεγα κι αστέρες αυτούς που ανέφερες. Λείπουν τα πολύ μεγάλα ονόματα. Δεν έχω ιδέα ποιος μπορεί να το σηκώσει. Έχουμε καιρό μέχρι τότε. Σίγουρα οι ΗΠΑ είναι πάντα το πρώτο φαβορί, αλλά ποιος μπορεί να ξεγράψει Σέρβους, Ισπανούς, ακόμα και Καναδούς αν κατέβουν τα πρώτα τους ονόματα.
Τώρα για τον Πόουπ και τον Μπράουν, ο δεύτερος είναι πιο ποιοτικός παίχτης που μπορεί κάποια στιγμή υπό τις κατάλληλες προϋποθέσεις να φτάσει να γίνει μέχρι και all-star. Είχε δείξει καλά σημάδια και στο Μπρούκλιν, αλλά στο Ντενβερ νομίζω βρήκε τη θέση του ακόμα περισσότερο με αποτέλεσμα να είναι πάντα θετικός και ενίοτε και κομβικός, όπως στο τελευταίο ματς. Ο πρώτος έχει τρυπήσει ταβάνι. Καλός ρολίστας που μπορεί να κάνει ζημιά στην επίθεση όταν βρει ρυθμό και έχει διάθεση στην άμυνα, αν και είναι πολύ ασταθής παίχτης και στις δύο μεριές του γηπέδου. Χρήσιμος παίχτης πάντως και καλό εργαλείο για κάθε ομάδα.
 

Iraklis_agg

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2023
Μηνύματα
71
Κριτικές
2
Like
192
Πόντοι
0
Γεια σου ρε φίλε! Να ξεκινήσω ανάποδα. Δεν έχω ενημέρωση για το ποιοι θα πάνε στο παγκόσμιο. Ξέρω ότι θα είναι ο Κερ προπονητής. Καλοί παίχτες, αλλά δεν θα τους έλεγα κι αστέρες αυτούς που ανέφερες. Λείπουν τα πολύ μεγάλα ονόματα. Δεν έχω ιδέα ποιος μπορεί να το σηκώσει. Έχουμε καιρό μέχρι τότε. Σίγουρα οι ΗΠΑ είναι πάντα το πρώτο φαβορί, αλλά ποιος μπορεί να ξεγράψει Σέρβους, Ισπανούς, ακόμα και Καναδούς αν κατέβουν τα πρώτα τους ονόματα.
Τώρα για τον Πόουπ και τον Μπράουν, ο δεύτερος είναι πιο ποιοτικός παίχτης που μπορεί κάποια στιγμή υπό τις κατάλληλες προϋποθέσεις να φτάσει να γίνει μέχρι και all-star. Είχε δείξει καλά σημάδια και στο Μπρούκλιν, αλλά στο Ντενβερ νομίζω βρήκε τη θέση του ακόμα περισσότερο με αποτέλεσμα να είναι πάντα θετικός και ενίοτε και κομβικός, όπως στο τελευταίο ματς. Ο πρώτος έχει τρυπήσει ταβάνι. Καλός ρολίστας που μπορεί να κάνει ζημιά στην επίθεση όταν βρει ρυθμό και έχει διάθεση στην άμυνα, αν και είναι πολύ ασταθής παίχτης και στις δύο μεριές του γηπέδου. Χρήσιμος παίχτης πάντως και καλό εργαλείο για κάθε ομάδα.
Νομίζω σχεδόν σίγουροι είναι οι Τζάρετ τζακσον , αντονυ Έντουαρντς, Μπράνσον , μπριτζες Ίνγκραμ, τειτουμ και χαλιμπερτο
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.687
Κριτικές
183
Like
43.777
Πόντοι
21.896
Άξιοι πρωταθλητες τελικά οι ναγκετς
Λίγοι στους τελικούς οι χιτς κ με πολλά λάθη στο τέλος.
 

Iraklis_agg

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2023
Μηνύματα
71
Κριτικές
2
Like
192
Πόντοι
0
Ήταν από την αρχή της χρονιάς η καλύτερη ομάδα και επιβεβαιώθηκε στα playoff. Με 2 διψασμένους σταρ, 5 πολύ καλούς σολίστες και ένας από τους καλύτερους προπονητές της λίγκας. Πιστευω μπορούν άνετα και το ριπιτ
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
Πιστευω μπορούν άνετα και το ριπιτ
αστο τυπε του χρονου με τις αλλαγες που θα γινουν οι ναγκετς θα γαμηθουν για να περασουν τα πλευοφ, ποσο μαλλον να ξαναπανε τελικους. Καλη ομαδα και δικαια πρωταθλητρια αλλα το back to back δεν θα ειναι συχνο στις μερες μας, θελει ομαδαρα για να γινει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom