Νέα

NBA - το καλύτερο πρωτάθλημα μπάσκετ στον κόσμο!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ]{ING_J
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 213K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Ανέκτησαν το πλεονέκτημα έδρας οι Σέλτις, που ισοφάρισαν σε 2-2
Οι Σέλτικς ισοφάρισαν σε 2-2 τους Μάτζικ και ανέκτησαν το πλεονέκτημα έδρας στον β΄ γύρο των πλέι οφ, νικώντας στο Ορλάντο με 95-94. Ο κορυφαίος των πρωταθλητών ήταν ο Πολ Πιρς που είχε 27 πόντους, που θα υποδεχτούν τον αντίπαλό τους αύριο στη Βοστώνη. Ο Ντουάιτ Χάουαρντ με 23 πόντους και 17 ριμπάουντ ξεχώρισε για τους Μάτζικ.
από sportdog.gr
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Τελικά το έκαναν το διπλό οι Celtics. :grin:
Αυτό το Orlando είναι πολύ καλή ομάδα αλλά μου φαίνεται ότι δεν έχει ψυχολογία για playoffs.
Μέχρι και οι Bulls & 76ers φάνηκαν ότι ανέβηκαν ένα επίπεδο στο post-season ενώ το Orlando βλέπει τα παιχνίδια λες και είναι ακόμα Δεκέβρης.
Τεσπα, χθες είχε πλάκα η τελευταία φάση όπου μετά το τελευταίο play (pick n' pop με Pierce-Big Baby), ευστοχεί ο 2ος και καθώς αρχίζει να πανηγυρίζει, σπρώχνει ένα παιδάκι στην πρώτη σειρά.
(φαίνεται καλά από τη φάση στο 0:54 και μετά).

Glen "Big Baby" Davis Buzzer Beater Jump Shot..Plus Pushes Little Fat Kid On Orlando Magic Bench

[youtube=560,340]6HIToSvlsVA[/youtube]

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
ναι το ορλάντο είναι για χαβαλέ
 

perineo

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
762
Κριτικές
13
Like
156
Πόντοι
6.045
παίδες πληροφορίες λένε ότι ο Μπουρούσης έχει  πρόταση για το nba με εγγυημένο χρόνο συμμετοχής!!!! λέτε¨? :rockon:
 

jimmyee

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
ο μπουρουσης ειναι καλος στην αμυνα ψηλα αλλα χαμηλα εχει προβλημα . και ψηλα με τα θηρια του ΝΒΑ θα εχει μεγαλυτερο προβλημα γιατι δεν εχει την απαιτουμενη δυναμη . επισης -αν και βελτιωθηκε- δεν εχει παιχνιδι με πλατη αλλα μονο με προσωπο στο καλαθι .

αν εχει υπομονη και δουλεψει θα ειναι ενας χρησιμος χαμαλης. προσωπικη μου προβλεψη οτι δεν του ταιριαζει το ΝΒΑ και αν παει θα γυρισει την επομενη χρονια ευρωπη.
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
παίδες πληροφορίες λένε ότι ο Μπουρούσης έχει  πρόταση για το nba με εγγυημένο χρόνο συμμετοχής!!!! λέτε¨? :rockon:

ο μπουρουσης ειναι καλος στην αμυνα ψηλα αλλα χαμηλα εχει προβλημα . και ψηλα με τα θηρια του ΝΒΑ θα εχει μεγαλυτερο προβλημα γιατι δεν εχει την απαιτουμενη δυναμη . επισης -αν και βελτιωθηκε- δεν εχει παιχνιδι με πλατη αλλα μονο με προσωπο στο καλαθι .

αν εχει υπομονη και δουλεψει θα ειναι ενας χρησιμος χαμαλης. προσωπικη μου προβλεψη οτι δεν του ταιριαζει το ΝΒΑ και αν παει θα γυρισει την επομενη χρονια ευρωπη.

Συμφωνώ.

Ο Μπουρούσης για να πάει ΝΒΑ πρέπει να πάρει όγκο και να μάθει και άλλες 2-3 post moves αλλιώς θα γυρίσει πίσω.
Προσωπική μου άποψη είναι ότι ο πιο ΝΒΑ ready Έλληνας παίχτης είναι ο Πρίντεζης.

Τελικά το Dallas έκανε το 3-1. Λέτε? :2funny:
Τι βλέπετε για τα αποψινά? :think:
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Συμφωνώ.

Ο Μπουρούσης για να πάει ΝΒΑ πρέπει να πάρει όγκο και να μάθει και άλλες 2-3 post moves αλλιώς θα γυρίσει πίσω.
Προσωπική μου άποψη είναι ότι ο πιο ΝΒΑ ready Έλληνας παίχτης είναι ο Πρίντεζης.

Τελικά το Dallas έκανε το 3-1. Λέτε? :2funny:
Τι βλέπετε για τα αποψινά? :think:
συμφωνώ απολύτως.
άντε να δούμε κανένα μπάσκετ της προκοπής απόψε
 

pinkmartini20

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2008
Μηνύματα
255
Like
0
Πόντοι
1
Με βάση τη λογική οι Νάγκετς σε λίγη ώρα καθαρίζουν την πρόκριση με το Ντάλλας.
  Ίδωμεν. :rockon: :tits2: :rockon: :tits2:
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Τελικά οι Nuggets είναι σε τελικό περιφέρειας μετά απο 25 χρόνια. :tooth:
Για να πω την αλήθεια, πριν ξεκινήσουν τα playoffs δεν το περίμενα.
Το μεγάλο τους φετινό ατού, εκτός από τον Billups που όλοι τον παραδεχόμαστε, πιστεύω πως ήταν ο Νενέ. Ο τύπος γύρισε δυνατός μετά από 2 αποτυχημένες σεζόν και πρόσφερε πολλά σε επίθεση και άμυνα. Μπορεί να μην είναι ο αμυντικός-φόβητρο όπως ήταν πέρυσι ο Camby αλλά δίνει άλλη ενέργεια στην ομάδα. Επίσης, ο Melo αν και στατιστικά είχε μία από τις χειρότερες σεζόν στην καριέρα του, δεν το θυμάμαι ποτέ πιο ουσιαστικό από φέτος.

Σήμερα πιστεύω πως το LA θα καθαρίσει την υπόθεση-πρόκριση αλλά το ενδιαφέρον μου είναι στο Boston-Orlando. Το Orlando κατάφερε να χάσει και το 5ο ματς στα τελευταία λεπτά και άρχισε η γκρίνια (έντονη κριτική του Dwight στον Van Gundy για το τρόπο παιχνιδιού). Απόψε πρέπει να πάρουν το ματς στην έδρα τους ώστε να γίνει χαμός στο τελευταίο παιχνίδι της Βοστώνης.

Mavericks @ Nuggets - Game 5, May 13th 2009 (Watch In HQ)

[youtube=560,340]dKtugZCPynw[/youtube]
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Μπα, δεν το νομίζω.
Δεν βάζει ο Brooks 30 πόντους σε κάθε βραδιά.
Η απουσία του Yao είναι μεγάλη, μπορεί να μη φάνηκε απόψε γιατί ήμασταν χάλια αλλά σίγουρα θα φανεί στα επόμενα.

^ Πάλι μαλακίες έλεγα. :2funny:

Απόψε στις 22:30 στο ΣΠΟΡ+, Rockets @ Lakers, Game 7. :o
Let's go Lakers  :rockon:
 

jovanosss

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
835
Like
0
Πόντοι
6
Ενω έχω ΝοΒα δεν πίανω Σπορ +..

Δεν είμαι απο Αθηνα
 

stratigosss

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
6.275
Κριτικές
44
Like
20
Πόντοι
1.290
δεν εχει απολυτως καμια σχεση το αν εισαι αθηνα η οχι...
εισαι ατυχος παντως γιατι ειναι κυριακη, προλαβαινες να αγορασεις μια καινουργια τηλεοραση και να εβλεπες το παιχνιδακι... :2funny:
πλεον ολες οι καινουργιες tv εχουν ενσωματομενη την πλατφορμα του sport +
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
δεν εχει απολυτως καμια σχεση το αν εισαι αθηνα η οχι...
εισαι ατυχος παντως γιατι ειναι κυριακη, προλαβαινες να αγορασεις μια καινουργια τηλεοραση και να εβλεπες το παιχνιδακι... :2funny:
πλεον ολες οι καινουργιες tv εχουν ενσωματομενη την πλατφορμα του sport +
:thumbsup:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
^ Πάλι μαλακίες έλεγα. :2funny:

Απόψε στις 22:30 στο ΣΠΟΡ+, Rockets @ Lakers, Game 7. :o
Let's go Lakers  :rockon:

για πλακα το παιχνιδι τυπε
δεν μπορεσε το χιουστον να τους κοντραρει ουτε για αστειο
τελικος δυσης λεικερς-ντενβερ
λογικα θα γινουν παιχνιδαρες
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Ενω έχω ΝοΒα δεν πίανω Σπορ +..

Δεν είμαι απο Αθηνα

Όπως σου είπαν, δεν έχει σχέση με Nova μιας και είναι στο ψηφιακό πακέτο της ΕΡΤ.
Μπορείς να πάρεις ένα αποκωδικοποιητή (κάνει γύρω στα 30-40 ευρώ) ή μία νέα τηλεόραση.


για πλακα το παιχνιδι τυπε
δεν μπορεσε το χιουστον να τους κοντραρει ουτε για αστειο
τελικος δυσης λεικερς-ντενβερ
λογικα θα γινουν παιχνιδαρες

Συμφωνώ σε όλα.
Αν το LA παίξει όπως σε αυτή τη σειρά, το Denver πάει τελικό.
Σε 5' αρχίζει το Magic @ Celtics, Game 7.
Θα είναι ματσάρα. :rockon:

magic-dancers.jpg
 

jovanosss

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
835
Like
0
Πόντοι
6
δεν εχει απολυτως καμια σχεση το αν εισαι αθηνα η οχι...
εισαι ατυχος παντως γιατι ειναι κυριακη, προλαβαινες να αγορασεις μια καινουργια τηλεοραση και να εβλεπες το παιχνιδακι... :2funny:
πλεον ολες οι καινουργιες tv εχουν ενσωματομενη την πλατφορμα του sport +

Κατάλαβα...Να φανταστεις μέσα στο αμάξι το έπιανα και μου έκανε εντύπωση γιατί όχι στην άλλη.ευχαριστώ πάντος
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Τελικοί Ανατολής: Κλίβελαντ - Ορλάντο
Τελικοί Δύσης: ΛΑ Λέικερς - Ντένβερ
Τα πρώτα ματς είναι την Πέμπτη. :rockon:
Όλα είναι πιθανά. :o

Επίσης:
Τέλος εποχής διαφαίνεται ίσως για τη θεαματικότερη καλή ομάδα των τελευταίων ετών καθώς όλοι οι αστέρες της ψάχνουν νέες ομάδες.

www.sport-fm.gr/article/177304]Πέντε ομάδες θέλουν τον Στιβ Νας![/url]

amare-hyperdunk-pe-5.jpg


Ο Στιβ Νας είναι 34 χρονών αλλά η…μπογιά του περνάει ακόμα στον μαγικό κόσμο του ΝΒΑ. Και πως όχι άλλωστε, όταν ο πλέι μέικερ των Φοίνιξ Σανς λίγο έλειψε να τελειώσει για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά την κανονική περίοδο με νταμπλ νταμπλ. Ο Καναδός πλέι μέικερ των «Ήλιων» είχε 15,7 πόντους και 9,7 ασίστ φέτος αλλά οι διοικούντες την ομάδα φαίνεται πως είναι διατεθειμένοι να τον βάλουν στη μεταγραφική λίστα.

Ήδη Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς, Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς, Τορόντο Ράπτορς, Χιούστον Ρόκετς και Νιου Γιορκ Νικς έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον για την απόκτηση του 34χρονου πλέι μέικερ και όσο περνούν οι μέρες οι ομάδες που ενδιαφέρονται θα γίνονται όλο και περισσότερες. Στο Φοίνιξ, έχουν ενημερώσει πως σε λίγες ημέρες διαθέσιμοι για ανταλλαγή θα είναι επίσης και οι Σακιλ Ο΄Νιλ και Αμάρε Στουνταμαϊρ.
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Δείτε τις 2 αστείες διαφημίσεις με Kobe & LeBron (σαν κούκλες) να τη λένε ο ένας στον άλλον ενόψει playoffs. :2funny: :2funny: :2funny:

Nike Kobe & LeBron MVPs Puppet, Ad 1: Chalk

[youtube=560,340]EsPndm2ff4Q[/youtube]


Nike Kobe & LeBron MVPs Puppet, Ad 2: 3 Rings

[youtube=560,340]LFPPC_mG7sc[/youtube]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom