Νέα

NBA - το καλύτερο πρωτάθλημα μπάσκετ στον κόσμο!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ]{ING_J
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 213K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jimmyee

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
οι cavs πανε για μπρεικ και σκουπα μου φαινεται . +7 στο ημιχρονο και prince 3 , rasheed 4 φαουλ. πεφτουνε 2-3 στον λεμπρον και πασαρει στα 6 μετρα στον Ζ που εχει ηδη 12 ποντους.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Στο χείλος του αποκλεισμού οι Spurs
Έτοιμοι να ολοκληρώσουν τη μίνι έκπληξη, αποκλείοντας από τον πρώτο γύρο των play off τους Spurs, είναι οι Mavericks μετά την τρίτη νίκη τους σε τέσσερα ματς. Διπλό στο Σολτ Λέικ Σίτι και άλμα πρόκρισης για τους Lakers, αβαντάζ για τους Heat, ελπίζουν οι Hornets.


Το 2000 ήταν η τελευταία φορά που οι Spurs αποκλείστηκαν στον πρώτο γύρο των play off. Εννέα χρόνια μετά κινδυνεύουν να πέσουν στην ίδια παγίδα, αποχαιρετώντας πρόωρα τη σεζόν. Οι Mavericks, επικρατώντας 99-90 στο τέταρτο παιχνίδι της μεταξύ τους σειράς και δεύτερο σερί στο Ντάλας, πέτυχαν την τρίτη νίκη τους (3-1) και έχουν στριμώξει στα σχοινιά τους άλλοτε πρωταθλητές. Οι 43 πόντοι του Tony Parker και οι 25 του Tim Duncan ήταν λίγοι για την ομάδα του Gregg Popovic, η οποία ελλείψει εναλλακτικών επιλογών στην επίθεση (ουδείς άλλος πέτυχε πάνω από 7 πόντους), υπέκυψε φυσιολογικά. Άλλωστε οι Mavs, παρότι Nowitzki και Terry έμειναν χαμηλά (12 και 10 πόντους αντίστοιχα) πήραν πολλά από τον Josh Howard (28 πόντοι), ενώ κυριάρχησαν στα ριμπάουντ (49 έναντι 35).
Το πάθημα του προηγούμενο αγώνα έγινε μάθημα για τους Lakers, οι οποίοι έδειξαν τη δέουσα σοβαρότητα απέναντι στους Jazz και νικώντας 108-94 στο Σολτ Λέικ Σίτι βρίσκονται αγκαλιά με την πρόκριση στα ημιτελικά της δυτικής περιφέρειας. Ο Kobe Bryant πήρε πατριωτικά την υπόθεση και εξιλεώθηκε για την κακή βραδιά που είχε στο τελευταίο ματς. Σκόραρε τους πρώτους 11 πόντους των "λιμνάνθρωπων" και με συνολικά 38 (16/24 σουτ) τους οδήγησε εκ του ασφαλούς στην επιτυχία. Από το πρώτο ημίχρονο μάλιστα αναρριχήθηκε στην έβδομη θέση των σκόρερ όλων των εποχών στα play off, προσπερνώντας τους Havlicek και Olajuwon. Ο Bird είναι ο επόμενος.

Νέο ενδιαφέρον στη σειρά (2-1) έδωσαν οι Hornets μετά το 95-93 επί των Nuggets στη Νέα Ορλεάνη. Αν και καλύτερες στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, οι "σφήκες" κινδύνευσαν να υποστούν ένα γερό πλήγμα, αλλά το τελευταίο σουτ του αγώνα από το χέρι του Carmelo Anthony (πίσω από τη σέντρα) βρήκε σίδερο. Προηγουμένως ο Chris Paul είχε σκοράρει 32 πόντους και μοιράσει 12 ασίστ.

Τέλος οι Heat δεν άφησαν πολλά περιθώρια στους Hawks και φτάνοντας εύκολα στο 107-78 πήραν προβάδισμα με 2-1 στις νίκες. Ο Dwayne Wade πλησίασε το triple double (29 πόντοι, 7 ριμπάουντ, 8 ασίστ), αλλά τρομερή δουλειά έκανε ο Jermain O Neal με 22 πόντους και 10 ριμπάουντ. Από τα "γεράκια" υστέρησαν άπαντες.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα

New Orleans Hornets-Denver Nuggets 95-93 (1-2)
Dallas Mavericks-San Antonio Spurs 99-90 (3-1)
Miami Heat-Atlanta Hawks 107-78 (2-1)
Utah Jazz-LA Lakers 94-108 (1-3)


 

jimmyee

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
ειδα bulls το απογευμα , μεγαλο ματς με πολλες αλλαγες στο σκορ και 2 παρατασεις!!! 121-118 τελικο και οι bulls φαινεται να πιστευουν στην προκριση . φοβερος για αλλη μια φορα ο rose. η αγαπημενη μου σειρα ως τωρα μιας και οι λατρεμενοι μου cavs εκαναν πλακα στο 4ο ματς στο ντιτροιτ. 99-78 , σκουπα 4-0 και υποστολη σημαιας για τον sheed μιας και ληγει το συμβολαιο του και αποκλειεται να του δωσουν παλι 16 εκ που παιρνει . το σημαντικο ειναι οτι οι cavs τελειωσανε τη σειρα ξεκουραστοι , αλωβητοι και με την αυτοπεποιθηση στα υψη , ενω οι αλλοι διεκδικητες παιζουν πολλα και σκληρα ματς.

ξεκιναει orl @ phi τωρα και βλεπω 3-1 σημερα για την philly...
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
ειδα bulls το απογευμα , μεγαλο ματς με πολλες αλλαγες στο σκορ και 2 παρατασεις!!! 121-118 τελικο και οι bulls φαινεται να πιστευουν στην προκριση . φοβερος για αλλη μια φορα ο rose. η αγαπημενη μου σειρα ως τωρα μιας και οι λατρεμενοι μου cavs εκαναν πλακα στο 4ο ματς στο ντιτροιτ. 99-78 , σκουπα 4-0 και υποστολη σημαιας για τον sheed μιας και ληγει το συμβολαιο του και αποκλειεται να του δωσουν παλι 16 εκ που παιρνει . το σημαντικο ειναι οτι οι cavs τελειωσανε τη σειρα ξεκουραστοι , αλωβητοι και με την αυτοπεποιθηση στα υψη , ενω οι αλλοι διεκδικητες παιζουν πολλα και σκληρα ματς.

ξεκιναει orl @ phi τωρα και βλεπω 3-1 σημερα για την philly...

Συμφωνώ μαζί σου. Δυστυχώς δεν είδα το Celtics @ Bulls αλλά θα το δω αύριο σε μαγνητοσκόπηση γιατί θα ήταν ματσάρα. Οι Bulls με έχουν εντυπωσιάσει πολύ, όπως και οι 76ers (λιγότερο). Το τελευταίο που είδα ήταν το Hawks @ Heat χθες στο οποίο το Miami έπαιξε πολύ καλό μπάσκετ και δίκαια κέρδισε. Γενικά οι θεωρητικά αδύναμες ομάδες της Ανατολής έχουν δυσκολέψει τα φαβορί και είναι αρκετά πιθανό να έχουμε εκπλήξεις (εκτός από Pistons). Στη Δύση λογικά οι Lakers θα περάσουν με 4-1 όπως και το Dallas που δεν το περίμενα αλλά χάρηκα γιατί έπαιξε πολυ πιο σοβαρά από τη regular season. Τώρα μπορεί να δω και εγώ τη Philly.

Τελικά jimmyee, τι γνώμη έχεις πλέον για το League Pass? Εμένα δε μου ξαναέκανε τα περίεργα που έκανε στην πρεμιέρα και είμαι αρκετά ικανοποιημένος μέχρι στιγμής.
 

jimmyee

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
Τελικά jimmyee, τι γνώμη έχεις πλέον για το League Pass? Εμένα δε μου ξαναέκανε τα περίεργα που έκανε στην πρεμιέρα και είμαι αρκετά ικανοποιημένος μέχρι στιγμής.


στα ματς που ειναι νωρις εχω προβλημα..δεν ξερω αν παιζει να φταιει και το pc μου , ο επεξεργαστης ..τι να πω.. στα ματς που ειναι ξημερωματα βλεπω σουπερ το απογευμα στους bulls με ταλαιπωρησε λιγο . τωρα ας πουμε βλεπω μια χαρα.
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
στα ματς που ειναι νωρις εχω προβλημα..δεν ξερω αν παιζει να φταιει και το pc μου , ο επεξεργαστης ..τι να πω.. στα ματς που ειναι ξημερωματα βλεπω σουπερ το απογευμα στους bulls με ταλαιπωρησε λιγο . τωρα ας πουμε βλεπω μια χαρα.

Έτσι ακριβώς.
Στα της Ανατολής έχω και εγώ κάποια ψιλοκολλήματα αλλά στα της Δύσης είναι ΟΚ.
 

jimmyee

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
παντως τωρα που το σκεφτομαι καλυτερα οι seltics ζουνε ακομα λογω ray allen. εχει κανει 3 στα 4 καλα ματς τα 2 εκ των οποιων τα πηρανε. respect λοιπον στον sniper που γελαει σπανια. οποιος δεν εχει δει το He got Game του Spike Lee να το δει παραυτα...

για τον τουρκογλου τι να πω. τον εβλεπα να κραταει τη μπαλα και ελεγα θα του μεινει στα χερια .

για cavs θα γινω κουραστικος αλλα οι λυσεις για τους αντιπαλους ειναι 2. μαν του μαν και σου βαζει 40 ποντους ο Lebron ή βοηθειες στον Lebron και σου βαζει 20 δινει και 10 ασιστ και βαζουν αλλοι 2-3 απο 15 ποντους. διαλεγεις και παιρνεις!!

ανυπομονω για τελικο lakers cavs.....
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Τι έγινε χθες:

Λος Άντζελες Λέικερς - Γιούτα Τζαζ 107-96 (4-1)
Μαϊάμι Χιτ - Ατλάντα Χοκς 71-81 (2-2)
Νιου Ορλίνς Χόρνετς - Ντένβερ Νάγκετς 63-121 (1-3)  :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Οι Nάγκετς έφτασαν μια ανάσα από την πρόκριση στον δεύτερο γύρο των play-offs ,για πρώτη φορά μετά το 1994, με τον πλέον εμφατικό τρόπο. Η διαφορά των 58 πόντων με την οποία διέσυραν τους Χόρνετς είναι η μεγαλύτερη στην ιστορία της post season στο ΝΒΑ, ισοφαρίζοντας το 133-75 των Λέικερς επί των Χοκς στο μακρινό 1956. Επτά παίκτες του Ντένβερ, που φιλοξενεί το επόμενο ματς της σειράς, είχαν διψήφιο αριθμό πόντων, με κορυφαίο τον Καρμέλο Άντονι που είχε 26. Από τη Νέα Ορλεάνη, ο Κρις Πολ έμεινε στους 4 πόντους με 2/7 σουτ, ενώ υπέπεσε και σε 6 λάθη.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
τυπε μου τους γαμησανε!
τους βλεπεις δυνατους?
 

jimmyee

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
οι nuggets παρολο που ο melo παραμενει ανωριμος και εχει πολλες μεταπτωσεις , φετος εχουν το μεγαλο συν του billups του οποιου η φυγη εξηγει και το βατερλω των pistons.

προσθεστε τον εργατη kleiza και φυσικα τον αναγεννημενο "Birdman" , απο τους ελαχιστους λευκους με τετοια αισθηση του μπλοκ. βεβαια ειναι θεμα χρονου να τον πιασουνε παλι με κοκα αλλα ως τοτε ....δειτε αυτο !


 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
οι nuggets παρολο που ο melo παραμενει ανωριμος και εχει πολλες μεταπτωσεις , [glow=red,2,300]φετος εχουν το μεγαλο συν του billups του οποιου η φυγη εξηγει και το βατερλω των pistons. [/glow]

οταν τα λεω εγω τυπε μου :rockon:
 

jimmyee

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
οταν τα λεω εγω τυπε μου :rockon:

3ποντακι μολις μπηκε ο δικος σου!!!!

URL]]
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
τοσες μερες εχεις να γραψεις κ αυτο ειναι το σχολιο σου?

βαρεθηκε ο αλλος με τον marbury και γραφω μονος μου....
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Δικιο εχεις ρε αδελφε.Απλα αν αρχισω να γραφω για τα πλειοφ συνολικα μεχρι τωρα θα μου παρει 2-3 σελιδες.

Ο Απολυτος δεν βαριεται ποτε.Θα ξανααποθεωσει τον μαλακα τον Starbury μολις οι Μπουλς κλεισουν το μπουρδελο το Γκαρντεν στο 7ο παιχνιδι,με τον μεγαλο πλει μεικερ να εχει 0/5 σουτ,6 λαθη και 1 ασιστ σε 10 λεπτα συμμετοχης.Εννοειται οτι η ασιστ θα ειναι τυπου ΝΒΑ και οχι ευρωπαικη. :grin:
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Τώρα τι σκατά να πω δε ξέρω, πάντως γέλασα πολύ. :grin:
Σουπερ-σχολιο παντως,δεν μπορεις να πεις. :grin:
Δεν φταιω εγω ρε μαγκες.Η αρμαδα φταιει που τους ξεμουνιασε. :sunglasses:

Παντως χαιρομαι που διαβασα την προβλεψη σου πριν τα πλειοφ.Και δεν το λεω ειρωνικα.
Απλα χαιρομαι που καποιος που ασχολειται υπολογιζε τους Σπερς.Επειδη απο την αρχη που καναμε το break εχω βαρεθει να διαβαζω σε φορουμ,να ακουω τον χοντρο τον Μπαρκλει και ολους τους υπολοιπους ειδημονες να λενε οτι το Νταλας περασε επειδη δεν επαιζε ο Μανου.Τι στον πουτσο ρε?Μια μερα πριν αρχισουν τα πλειοφ μαθαν ολοι οτι θα τα χασει ο Αργεντινος?Η μηπως το Σαν Αντονιο βγηκε 3ο και πηρε την southwest με τον Τζινομπιλι να παιζει 82 ματς? :think:

ΝΤΑΛΑΣ ΡΕ ΜΟΥΝΑΡΕΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ. :rockon:
 

jimmyee

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Τώρα τι σκατά να πω δε ξέρω, πάντως γέλασα πολύ. :grin:


Εγώ ρε φίλε δεν υπάρχω? :think: :2funny:

εσυ γραφεις αλλα το εχω παραπονο τα βλεπω live και μιλαω μονος μου. :2funny:

και χαλαρωστε λιγο με τα σικαγα και τα νταλας και τις δυναστειες  γιατι ξεκουραζεται τοσες μερες ο lebron και μολις ξαναμπει στο γηπεδο θα πηδαει και τις μπασκετες....
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Σουπερ-σχολιο παντως,δεν μπορεις να πεις. :grin:
Δεν φταιω εγω ρε μαγκες.Η αρμαδα φταιει που τους ξεμουνιασε. :sunglasses:

Παντως χαιρομαι που διαβασα την προβλεψη σου πριν τα πλειοφ.Και δεν το λεω ειρωνικα.
Απλα χαιρομαι που καποιος που ασχολειται υπολογιζε τους Σπερς.Επειδη απο την αρχη που καναμε το break εχω βαρεθει να διαβαζω σε φορουμ,να ακουω τον χοντρο τον Μπαρκλει και ολους τους υπολοιπους ειδημονες να λενε οτι το Νταλας περασε επειδη δεν επαιζε ο Μανου.Τι στον πουτσο ρε?Μια μερα πριν αρχισουν τα πλειοφ μαθαν ολοι οτι θα τα χασει ο Αργεντινος?Η μηπως το Σαν Αντονιο βγηκε 3ο και πηρε την southwest με τον Τζινομπιλι να παιζει 82 ματς? :think:

ΝΤΑΛΑΣ ΡΕ ΜΟΥΝΑΡΕΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ. :rockon:

Καλά, το σχόλιο ήταν όλα τα λέφτα.
Λες και είχες φύγει για το Round 1, ήρθες μετά από 2 βδομάδες και μας είπες τα νέα από πρώτο χέρι. :2funny: :2funny: :2funny:

Εγώ δε θυμάμαι τι είχα πει αλλά σε πολλά έπεσα έξω. Το Dallas πάντως το υπολόγιζα. Για το Ginobili έχεις δίκαιο ενώ ο πλέον τραγικός ήταν ο Bonner που πραγματικά ήταν σαν να έπαιζε το San Antonio με 4 παίχτες.

Τι βλέπεις για μετά, Denver ή New Orleans? Ποιόν θέλεις από τους 2? :think:



εσυ γραφεις αλλα το εχω παραπονο τα βλεπω live και μιλαω μονος μου. :2funny:

και χαλαρωστε λιγο με τα σικαγα και τα νταλας και τις δυναστειες  γιατι ξεκουραζεται τοσες μερες ο lebron και μολις ξαναμπει στο γηπεδο θα πηδαει και τις μπασκετες....

:2funny: :2funny: :2funny:

Από 'δω και πέρα θα σοβαρευτώ. :rockon:
Θα κάνουμε update στο thread στα ημίχρονα και αναλύσεις μετά το τέλος των αγώνων. :rockon:

Η άλλη πρότασή σου είναι "homer alert" οπότε δεν την σχολιάζω μιας και είμαστε 2-0 στα μεταξύ μας (μέχρι στιγμής  :dancing:)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom