Νέα

NBA - το καλύτερο πρωτάθλημα μπάσκετ στον κόσμο!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ]{ING_J
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 213K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
εσυ γραφεις αλλα το εχω παραπονο τα βλεπω live και μιλαω μονος μου. :2funny:

και χαλαρωστε λιγο με τα σικαγα και τα νταλας και τις δυναστειες  γιατι ξεκουραζεται τοσες μερες ο lebron και μολις ξαναμπει στο γηπεδο θα πηδαει και τις μπασκετες....
O Wade θα σας(δεν ξερω αν εισαι Κλιβελαντ ή απλα θαυμαστης του LeCrab) βαλει καποια προβληματα και θα φτυσετε αιμα για να περασετε το Ορλαντο και να πατε τελικο ΝΒΑ. :sunglasses:
 

jimmyee

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
αντε να σε δω . απο αυριο ομως γιατι σημερα το ματς που με ενδιαφερει ειναι 5.30 οποτε θα παρω ρεπο για να ανακτησω δυναμεις.


E-E-EΡXETAI!!!!

lebron-wallpaper-1.jpg
 

jimmyee

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
O Wade θα σας(δεν ξερω αν εισαι Κλιβελαντ ή απλα θαυμαστης του LeCrab) βαλει καποια προβληματα και θα φτυσετε αιμα για να περασετε το Ορλαντο και να πατε τελικο ΝΒΑ. :sunglasses:

ειμαι θαυμαστης παικτων,  η ομαδα μου εδω και 5 χρονια που ασχολουμαι φανατικα, ειναι το phoenix. π.χ. τωρα τελευταια εχω φαει κολλημα με τον Birdman και βλεπω αρκετα Denver. απλα γουσταρω Lebron γιατι ειναι εξωγηινος....συμπαθω πολυ cavs λογω Ben, West και μου αρεσει κ η αλεγκρια που βγαζουν οι παικτες στο γηπεδο .

για τον wade συμφωνω για το orlado διαφωνω , με εχει απογοητευσει απο οσο εχω δει.
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
Καλά, το σχόλιο ήταν όλα τα λέφτα.
Λες και είχες φύγει για το Round 1, ήρθες μετά από 2 βδομάδες και μας είπες τα νέα από πρώτο χέρι. :2funny: :2funny: :2funny:

Εγώ δε θυμάμαι τι είχα πει αλλά σε πολλά έπεσα έξω. Το Dallas πάντως το υπολόγιζα. Για το Ginobili έχεις δίκαιο ενώ ο πλέον τραγικός ήταν ο Bonner που πραγματικά ήταν σαν να έπαιζε το San Antonio με 4 παίχτες.

Τι βλέπεις για μετά, Denver ή New Orleans? Ποιόν θέλεις από τους 2? :think:
Ο Μπονερ απλα θυμηθηκε ποιος ειναι.Τιποτα λιγοτερο. :grin:

Απλα γυρισε ο Τζος και τους γαμησαμε ευκολα.Το Νταλας τον τελευταιο μηνα ειναι κλασικη περιπτωση ομαδας που φτανει στο πικ της την καταλληλη στιγμη.Απο το τελος της ρεγκιουλαρ το εδειξε.Μπορει το Φοινιξ και η Γιουτα να ειναι αστειες αμυντικα ομαδες αλλα 30αρες στο κεφαλι δεν τρωνε.

Τωρα αν αυτο το πικ αρκει για να μας παει τελικο Δυσης θα δειξει.

Απο την στιγμη που η αλλη σειρα παει κατα 99% στο Ντενβερ δεν εχει νοημα πιστευω να πω ποιον θα ηθελα.
Πριν αρχισει η σειρα ισως να σου ελεγα Ντενβερ.Γνωστοι πουθεναδες,καλο match-up με τον Μπιλαπς(ο Κιντ δεν αστειευεται) και απο την αλλη φοβομουν τον Πολ οσο δεν παει.Παρ'ολο οτι με τους Ναγκετς θα ειχαμε μεινεκτημα εδρας ενω με τους αλλους οχι.
Τωρα με τα χαλια των Χορνετς θα σου ελεγα οτι προτιμω αυτους.

Οπως και να εχει την κοντρα με τους Κολορανταιους την ηθελα απο την αρχη.Τον εχουν παρει πολυ ψηλα τον αμανε(αντιδρασεις μεσα στον αγωνα,δηλωσεις Μελο οτι ειναι η χρονια τους φετος κτλπ) και πολυ γουσταρω να τους γειωσουμε.
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66

lebron-james-2.jpg


http://[URL unfurl="true"]www.espn980.com/upload/image/Anatomy%20of%20the%20Crab%20Dribble%20(JT%20version).jpg[/img[/URL]]

:2funny: :2funny: :2funny:

OK, έκλεισε από αύριο. :headbang3:

Για τα άλλα που είπατε πριν για το Denver, στα συν βάζω το Νενέ που τους έλειπε πέρυσι & τον αυξημένο ρόλο του J.R.Smith (μέγας καυλιάρης). Αύριο πάνε για το 4-1 και βλέπουν Dallas (ματσάρες).
 

jimmyee

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
παω για υπνο.κ μην ξεχνατε....

ds_finals.jpg
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Ο Μπονερ απλα θυμηθηκε ποιος ειναι.Τιποτα λιγοτερο. :grin:

Απλα γυρισε ο Τζος και τους γαμησαμε ευκολα.Το Νταλας τον τελευταιο μηνα ειναι κλασικη περιπτωση ομαδας που φτανει στο πικ της την καταλληλη στιγμη.Απο το τελος της ρεγκιουλαρ το εδειξε.Μπορει το Φοινιξ και η Γιουτα να ειναι αστειες αμυντικα ομαδες αλλα 30αρες στο κεφαλι δεν τρωνε.

Τωρα αν αυτο το πικ αρκει για να μας παει τελικο Δυσης θα δειξει.

Απο την στιγμη που η αλλη σειρα παει κατα 99% στο Ντενβερ δεν εχει νοημα πιστευω να πω ποιον θα ηθελα.
Πριν αρχισει η σειρα ισως να σου ελεγα Ντενβερ.Γνωστοι πουθεναδες,καλο match-up με τον Μπιλαπς(ο Κιντ δεν αστειευεται) και απο την αλλη φοβομουν τον Πολ οσο δεν παει.Παρ'ολο οτι με τους Ναγκετς θα ειχαμε μεινεκτημα εδρας ενω με τους αλλους οχι.
Τωρα με τα χαλια των Χορνετς θα σου ελεγα οτι προτιμω αυτους.

Οπως και να εχει την κοντρα με τους Κολορανταιους την ηθελα απο την αρχη.Τον εχουν παρει πολυ ψηλα τον αμανε(αντιδρασεις μεσα στον αγωνα,δηλωσεις Μελο οτι ειναι η χρονια τους φετος κτλπ) και πολυ γουσταρω να τους γειωσουμε.

Σε αυτό με το peak έχεις δίκαιο.
Με το Denver θα γίνουν μεγάλα ματς που θα τα πάρει η καλύτερη επίθεση.
Θυμήθηκα κάτι κουβέντες που ακουγόντουσαν όταν έγινε η ανταλλαγή Kidd-Harris του τύπου "Ποιός θα μαρκάρει τώρα τον Parker, δεν περνάμε τώρα με το Kidd" αλλά τελικά δεν κατάφερε να σας κάνει ζημιά (αν και έπαιξε καλά).
Επίσης, ο Barrea έχει γίνει μορφή και υπολογίσιμος.
Για τα υπόλοιπα, ίδωμεν. :rockon:
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
ειμαι θαυμαστης παικτων,  η ομαδα μου εδω και 5 χρονια που ασχολουμαι φανατικα, ειναι το phoenix. π.χ. τωρα τελευταια εχω φαει κολλημα με τον Birdman και βλεπω αρκετα Denver. απλα γουσταρω Lebron γιατι ειναι εξωγηινος....συμπαθω πολυ cavs λογω Ben, West και μου αρεσει κ η αλεγκρια που βγαζουν οι παικτες στο γηπεδο .

για τον wade συμφωνω για το orlado διαφωνω , με εχει απογοητευσει απο οσο εχω δει.

Σε βλεπω να αλλαζεις ομαδα απο του χρονου. :grin: :grin:
Δυστυχως εχετε πολλα προβληματα εκει στην Αριζονα.

Για το Μαιαμι ισως να βιαζομαι,η Ατλαντα ειναι συμπαθητικη ομαδα,αλλα πιστευω οτι θα τους παρει ο Wade μονος του.Heat in 7 ειναι η δικη μου προβλεψη.

Για το Ορλαντο εχεις δικιο,στην σειρα με την Φιλα δεν παιζουν και τιποτα το ιδιαιτερο.Παντως εχουν το ταλεντο και τα κομματια να προβληματισουν πολυ το Κλιβελαντ.Ειδικα αν αρχισουν να μπαινουν και τα τριποντα,πραγμα αναμενομενο.

Θα δειξει. :sunglasses:
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
Σε αυτό με το peak έχεις δίκαιο.
Με το Denver θα γίνουν μεγάλα ματς που θα τα πάρει η καλύτερη επίθεση.
Θυμήθηκα κάτι κουβέντες που ακουγόντουσαν όταν έγινε η ανταλλαγή Kidd-Harris του τύπου "Ποιός θα μαρκάρει τώρα τον Parker, δεν περνάμε τώρα με το Kidd" αλλά τελικά δεν κατάφερε να σας κάνει ζημιά (αν και έπαιξε καλά).
Επίσης, ο Barrea έχει γίνει μορφή και υπολογίσιμος.
Για τα υπόλοιπα, ίδωμεν. :rockon:
Ετσι ειναι.Προβλεπονται ψηλα σκορ,shoot out αγωνες.Πιστευω θα γινει πολυ καλη σειρα.

Ο Κιντ πολυ απλα ειναι ο Κιντ αδελφε.Μιλαμε για τεραστιο παιχτη που μπορει να εχει προβληματα εναντιον Πολ,Παρκερ αλλα η παρουσια του στην θεση του πλει μεικερ ειναι εγγυηση για μια ομαδα.Στην σειρα με το Σαν Αντονιο,σε 5 αγωνες ειχε μονο 3 λαθη. :o :o
Μιλαμε για τρελλο στατιστικο.

Ο Μπαρεα βοηθαει πολυ και στην επιθεση ειναι σημαντικο οπλο.

Θα τα δουμε στην πορεια.
 

jimmyee

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
Σε βλεπω να αλλαζεις ομαδα απο του χρονου. :grin: :grin:
Δυστυχως εχετε πολλα προβληματα εκει στην Αριζονα.

απαντω με καθυστερηση...οντως θα αλλαξω ομαδα αδερφε. απο τοτε που ο ακατανομαστος εδωσε τον matrix και πηρε o'neal απλα ευνουχισε το nash...τον εβλεπα σε μερικα ματς να παιρνει τοαμυντικο ριμπαουντ και να ξεχυνεται στο ανοιχτο γηπεδο αλλα ελειπε η φιγουρα του marion που ετρεχε μαζι του. για μενα απο τους πιο υποτιμημενους παικτες . θεωρω αδιανοητο να δινεται ανταλλαγη τετοιος αθλητης. παρολαυτα ενα τεραστιο ευχαριστω στο steve nash σχεδον 3 συνεχομενες φορες MVP τι αλλο να πουμε? και λεω σχεδον γιατι το αξιζε και την 3η χρονια απλα το δωσανε στον dirk για να μην γινει κανενα ρεκορ που δεν θα εσπαγε ποτε....το εχουνε κανει μονο o Rusell kai o Wilt αλλα πολυ παλια και ο Bird νομιζω στα μεσα της δεκαετιας του 80 . αν κανω λαθος διορθωστε με.

ασχετο αλλα ειστε ετοιμοι ???

celtsbulls608.jpg
 

jimmyee

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
εμενα στην αρχη δε με ενθουσιαζε , η βοστωνη ειναι πολυ κρυα ομαδα για τα γουστα μου , πλην γκαρνετ. μολις ειδα το πρωτο ματς κολλησα ομως . για να δουμε σημερα...
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16

Jimmy,γαμησε τα,η τραμπα σας πηδηξε τελειως. :pipa2:

Καλος ο Στιβι αλλα δεν ειναι απο τους αγαπημενους μου.Ειναι ο χειροτερος αμυντικος που εχω δει ποτε γιαυτο χανει πολυ στα δικα μου ματια.Το σουτ του βεβαια ειναι το καλυτερο που κυκλοφορει σε pg.

Εμενα ο αλλος ειναι ο my man.Ο Αμαρε ειναι ΓΑΜΗΣΕΡΟΣ.Τεραστιο respect σαυτη την παικτουρα.

3-3 παει σημερα. :sunglasses:
 

jimmyee

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
Jimmy,γαμησε τα,η τραμπα σας πηδηξε τελειως. :pipa2:

Καλος ο Στιβι αλλα δεν ειναι απο τους αγαπημενους μου.Ειναι ο χειροτερος αμυντικος που εχω δει ποτε γιαυτο χανει πολυ στα δικα μου ματια.Το σουτ του βεβαια ειναι το καλυτερο που κυκλοφορει σε pg.

Εμενα ο αλλος ειναι ο my man.Ο Αμαρε ειναι ΓΑΜΗΣΕΡΟΣ.Τεραστιο respect σαυτη την παικτουρα.

3-3 παει σημερα. :sunglasses:

ενταξει ο αμαρε ειναι ο iron man . για το νας συμφωνω στον αμυντικο τομεα αλλα βαζει 25 ποντους και μοιραζει 10+ ασιστ στα καλα του. οσο θυμαμαι πως χασαμε το πρωταθλημα με τους βρωμο spurs προπερσι τρελαινομαι ....

και μιας μιλαμε για ασους θα πω ενα ονομα J.Will aka The White Chocolate!!!  :rockon: :rockon: :rockon:
 

jimmyee

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
και δεν του φαινοτανε του χαινριχ. ο ροντο εκανε πισωπεταλιες να γλυτωσει τις μαπες...
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
και δεν του φαινοτανε του χαινριχ. ο ροντο εκανε πισωπεταλιες να γλυτωσει τις μαπες...

Ε ναι, μάλλον θα σκέφτηκε ότι αν έπαιζε μάπες, ή θα χτυπούσε και δε θα μπορούσε να παίξει ή θα τον αποβάλανε από το ματς.
Μετά ποιος θα έπαιζε? Ο Marbury?
& πέρυσι στους τελικούς έκανε ιστορίες με τον Kobe στο Garden αλλά δεν το συνέχισε.
Πάντως οι Bulls είναι on fire. :o
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
& το 6ο παιχνίδι ήταν τρελό.
51 πόντους ο Ray Allen αλλά νικήσαν οι Bulls στην 3η παράταση.
Απίστευτη σειρά, από τις καλύτερες όλων των εποχών.
Το Game 7 μόλις άρχισε και είναι win or go home. :rockon:
Το βλέπει κανείς?
Όποιος θέλει:
LET'S GO BULLS  :rockon: :rockon: :rockon:
 

dimispagrati7

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.535
Like
14
Πόντοι
16
& το 6ο παιχνίδι ήταν τρελό.
51 πόντους ο Ray Allen αλλά νικήσαν οι Bulls στην 3η παράταση.
Απίστευτη σειρά, από τις καλύτερες όλων των εποχών.
Το Game 7 μόλις άρχισε και είναι win or go home. :rockon:
Το βλέπει κανείς?
Όποιος θέλει:
LET'S GO BULLS  :rockon: :rockon: :rockon:
mou το ξεπερασες το χθεσινο? :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom