Νέα

Mundobasket 2023

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα paparotriftoulas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 869
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιος πουστης θα το σηκωσει;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    89
OP
OP
paparotriftoulas

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
O Iτούδης δε μπορεί ούτε να φταίει μόνο αυτός ,ούτε όταν νικάμε να νικάμε εξαιτίας του. Στο Ευρωμπάσκετ όλα ήταν Γιάννης Αντετοκούμπο. Αυτός να παίρνει τη μπάλα στην επίθεση, αυτός να πάρει το ρυμπάουντ στην άμυνα. Για αυτό και όταν δεν έπαιξε καλά με τη Γερμανία γίναμε ρεζίλι. Οι υπόλοιποι δεν ήξεραν τι να κάνουν.
τυπε το ματς το ειδες τοτε;
να σου θυμισω λιγα στατιστικα;
βλεπεις κατι παραλογο; να σου δωσω ενα tip; γερμανια ποσοστο τριποντα 55%
το εχεις δει συχνα αυτο; 17 στα 31 τριποντα. 51 ποντοι :O
"δεν επαιξε καλα με τη γερμανια"; με 31 ποντους και 7 ριμπαουντ; "αφου ειχε την μπαλα ολη την ωρα" ε παρε και 8 ασσιστ....
Μαλακα μονος του επαιζε... Σλουκας αφαντος (8 ποντοι 3 ασσιστ) Ντορσει σχεδον αφαντος (14 ποντοι 0 ασσιστ), και αν θυμαμαι καλα, δεν ειχαμε 5αρι ΚΑΙ τοτε...
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.043
Like
72.100
Πόντοι
12.756
τυπε το ματς το ειδες τοτε;
να σου θυμισω λιγα στατιστικα;
βλεπεις κατι παραλογο; να σου δωσω ενα tip; γερμανια ποσοστο τριποντα 55%
το εχεις δει συχνα αυτο; 17 στα 31 τριποντα. 51 ποντοι :O
"δεν επαιξε καλα με τη γερμανια"; με 31 ποντους και 7 ριμπαουντ; "αφου ειχε την μπαλα ολη την ωρα" ε παρε και 8 ασσιστ....
Μαλακα μονος του επαιζε... Σλουκας αφαντος (8 ποντοι 3 ασσιστ) Ντορσει σχεδον αφαντος (14 ποντοι 0 ασσιστ), και αν θυμαμαι καλα, δεν ειχαμε 5αρι ΚΑΙ τοτε...

:wanker::wanker::wanker:
 
OP
OP
paparotriftoulas

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
Ευτυχως με ξέχασε :coffee:
δεν σε ξεχασα, βαρεθηκα. Δεν ειμαι δικηγορος του θαναση, να πα να γαμηθει το μουνι αν θελει ας φτιαξει ακαουντ να ριξει μπινελικια.


αυτη η @Maximilien η βαζελα ομως, ενω πριν 10 μερες μας ανεβαζε περηφανα δηλωσεις Θαναση, τωρα κανει την φραγκοκοτα και "συμφωνει" με οσα γραφεις. Επειδη τους ειπα οτι θα φανε γαμησι στο γιουροπα μου κανει μουτρακια... ουυυυυυυυυστ βρωμιαρηδες :2on1:

Που να σας φερουν ρε μουνια 5 θανασηδες να τυφλωθειτε να αλλαξετε εθνικη :alivedick::tooth:
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.062
Κριτικές
9
Like
13.033
Πόντοι
3.836
τυπε το ματς το ειδες τοτε;
να σου θυμισω λιγα στατιστικα;
βλεπεις κατι παραλογο; να σου δωσω ενα tip; γερμανια ποσοστο τριποντα 55%
το εχεις δει συχνα αυτο; 17 στα 31 τριποντα. 51 ποντοι :O
"δεν επαιξε καλα με τη γερμανια"; με 31 ποντους και 7 ριμπαουντ; "αφου ειχε την μπαλα ολη την ωρα" ε παρε και 8 ασσιστ....
Μαλακα μονος του επαιζε... Σλουκας αφαντος (8 ποντοι 3 ασσιστ) Ντορσει σχεδον αφαντος (14 ποντοι 0 ασσιστ), και αν θυμαμαι καλα, δεν ειχαμε 5αρι ΚΑΙ τοτε...
να σου θυμίσω και μια άλλη λεπτομέρεια; Αποβλήθηκε με 2 αντιαθλητικά. Σε κάθε ματς έπαιζε μόνος του επειδή το μοναδικό σύστημα ήταν "δώσε τη μπάλα στο Γιάννη". Προς το τέλος όμως τα παράτησε για μένα αποβλήθηκε και επίτηδες αν θυμάσαι έκανε μια μαλακία κούνησε τη στεφάνη σε σουτ των Γερμανών.

Οι Γερμανοί έβαζαν όλα τα τρίποντα από τα 7 και τα 8 μέτρα ,εγώ σου λέω θα κέρδιζαν έτσι και αλλιώς. Οι δικοί μας όμως κοιμόντουσαν όρθιοι, τους έβλεπες ότι έκαναν αγγαρεία που ήταν μέσα. Αν θυμάσαι μας ειρωνευόντουσαν οι Γερμανοί ,γελούσαν μαζί μας.
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.259
Κριτικές
9
Like
8.090
Πόντοι
2.036
Γνωρίζω εξ αρχής ής ότι κάνένας δεν θα καταλάβει τι εννοώ αλλά θα το πω. Το Ελληνικό μπάσκετ μας τελείωσε φιλαράκια μου. Δεν είναι μια πρόσκαιρη ανάπαυλαυτό αυτό που βιώνουμε αλλά κάτι μόνιμο και επιδεινούμενο όσο θα προχωράμε. Και υπάρχει φυσικά εξήγηση, που δεν είναι άλλη από το "φαινόμενο Αντετοκούμπο" Φυσικά δεν αναφέρομαι στα παιδιά ως απλούς ανθρώπους, άλλωστε μου είναι παντελώς αδιάφοροι. Από την στιγμή όμως που εμφανίστηκε ως φαινόμενο στην μπασκετική Ελλάδα, δεν μπορεί να περάσει έτσι απλά. Η ζημιά που κάνει αυτό το φαινόμενο είναι ανεπανόρθωτη. Κι εξηγούμε. Γιατί ρε παλληκάρια μου φοράει την φανέλα ο Θανάσης, ο πλέον άμπαλος; Αμ ο άλλος,ο Κώστας; Για να πάμε και στο πουλέν σας τώρα τον Γιάννη. Δεν υπάρχει άλλος αθλητής που να έχει ρίξει τόσες πατσαβούρες στη μούρη μας και να συνεχίζουμε να τον αντιμετωπίζουμε ως ιερή αγελάδα. Ο άνθρωπος με την μηδενική προσφορά στον Ελληνικό αθλητισμό, προβάλλεται όσο κανείς άλλος. Στ' αρχίδια μου τι κάνει στο τσίρκο, που κάποιοι επιμένουν να το αποκαλούν ΝΒΑ. ΕΔΩ ΤΙ ΚΑΝΕΙ μ' ενδιαφέρει. Στο ίδιο πλαίσιο φυσικά και οι άλλοι τυχάρπαστοι, Ντόρσευ κλπ, με αποκορύφωμα τον "Θωμά". Τον Γουόκαπ ντε. Καλά για τον Ιτούδη τι να πεις; Υπήρχε ποτέ περίπτωση να δεχτεί ο Ομπράντοβιτς να καθήσει δίπλα του μια εξάδα Αμερικανών και να του υποδεικνύουν ποτέ θα μπει ένας παίχτης του, πόσο και πως θα παίξει; Αν θέλεις να τον στείλεις με εγκεφαλικό τον Ζοτς, μπορείς να του το προτείνεις και μόνον...
 
OP
OP
paparotriftoulas

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
να σου θυμίσω και μια άλλη λεπτομέρεια; Αποβλήθηκε με 2 αντιαθλητικά. Σε κάθε ματς έπαιζε μόνος του επειδή το μοναδικό σύστημα ήταν "δώσε τη μπάλα στο Γιάννη". Προς το τέλος όμως τα παράτησε για μένα αποβλήθηκε και επίτηδες αν θυμάσαι έκανε μια μαλακία κούνησε τη στεφάνη σε σουτ των Γερμανών.

Οι Γερμανοί έβαζαν όλα τα τρίποντα από τα 7 και τα 8 μέτρα ,εγώ σου λέω θα κέρδιζαν έτσι και αλλιώς. Οι δικοί μας όμως κοιμόντουσαν όρθιοι, τους έβλεπες ότι έκαναν αγγαρεία που ήταν μέσα. Αν θυμάσαι μας ειρωνευόντουσαν οι Γερμανοί ,γελούσαν μαζί μας.
ναι ρε τυπε αλλα τους ανοιξε η κωλοτρυπιδα εκεινη την μερα.
Οτι και να πουμε ειναι λιγο. Βλεπεις ειναι ευκολο να ριξουμε ευθυνες, αρκει ενας πινακας στατιστικων, κι ας μην λεει παντα την αληθεια.
Αλλα 55% στα τριποντα και οι μισοι σου ποντοι να προερχονται απο αυτα, ε δεν κοντραρεται αυτο το πραγμα. Τι να εκανες;
Μας εφτυσε ο θεος της μπαλας εκει, δεν ειναι ματς για συμπερασματα αυτο...
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.043
Like
72.100
Πόντοι
12.756
Γνωρίζω εξ αρχής ής ότι κάνένας δεν θα καταλάβει τι εννοώ αλλά θα το πω. Το Ελληνικό μπάσκετ μας τελείωσε φιλαράκια μου. Δεν είναι μια πρόσκαιρη ανάπαυλαυτό αυτό που βιώνουμε αλλά κάτι μόνιμο και επιδεινούμενο όσο θα προχωράμε. Και υπάρχει φυσικά εξήγηση, που δεν είναι άλλη από το "φαινόμενο Αντετοκούμπο" Φυσικά δεν αναφέρομαι στα παιδιά ως απλούς ανθρώπους, άλλωστε μου είναι παντελώς αδιάφοροι. Από την στιγμή όμως που εμφανίστηκε ως φαινόμενο στην μπασκετική Ελλάδα, δεν μπορεί να περάσει έτσι απλά. Η ζημιά που κάνει αυτό το φαινόμενο είναι ανεπανόρθωτη. Κι εξηγούμε. Γιατί ρε παλληκάρια μου φοράει την φανέλα ο Θανάσης, ο πλέον άμπαλος; Αμ ο άλλος,ο Κώστας; Για να πάμε και στο πουλέν σας τώρα τον Γιάννη. Δεν υπάρχει άλλος αθλητής που να έχει ρίξει τόσες πατσαβούρες στη μούρη μας και να συνεχίζουμε να τον αντιμετωπίζουμε ως ιερή αγελάδα. Ο άνθρωπος με την μηδενική προσφορά στον Ελληνικό αθλητισμό, προβάλλεται όσο κανείς άλλος. Στ' αρχίδια μου τι κάνει στο τσίρκο, που κάποιοι επιμένουν να το αποκαλούν ΝΒΑ. ΕΔΩ ΤΙ ΚΑΝΕΙ μ' ενδιαφέρει. Στο ίδιο πλαίσιο φυσικά και οι άλλοι τυχάρπαστοι, Ντόρσευ κλπ, με αποκορύφωμα τον "Θωμά". Τον Γουόκαπ ντε. Καλά για τον Ιτούδη τι να πεις; Υπήρχε ποτέ περίπτωση να δεχτεί ο Ομπράντοβιτς να καθήσει δίπλα του μια εξάδα Αμερικανών και να του υποδεικνύουν ποτέ θα μπει ένας παίχτης του, πόσο και πως θα παίξει; Αν θέλεις να τον στείλεις με εγκεφαλικό τον Ζοτς, μπορείς να του το προτείνεις και μόνον...

Περίμενε τωρα απάντηση για Θαναση απο τον μοναδικό του φαν στην Ελλαδα , το @paparotriftoulas :rockon::rockon::rockon:
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.570
Κριτικές
31
Like
13.155
Πόντοι
5.097
οτι καλυτερο για την εθνικη μας ο γουοκαπ και οτι χειροτερο ο παπαγιαννης.
γιαννακοπουλος για αλλη μια φορα ξεφτυλας προχθες αποθεωνε παπαπετρου λες και κερδισε μονος του τους ιθαγενεις και σημερα κραζει αλλα οχι τον ιωαννης αλλα τον παπαγιαννης και τον ιτουδη,αξιος προεδρος για τους ζελες και μονο.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.043
Like
72.100
Πόντοι
12.756
ναι ρε τυπε αλλα τους ανοιξε η κωλοτρυπιδα εκεινη την μερα.
Οτι και να πουμε ειναι λιγο. Βλεπεις ειναι ευκολο να ριξουμε ευθυνες, αρκει ενας πινακας στατιστικων, κι ας μην λεει παντα την αληθεια.
Αλλα 55% στα τριποντα και οι μισοι σου ποντοι να προερχονται απο αυτα, ε δεν κοντραρεται αυτο το πραγμα. Τι να εκανες;
Μας εφτυσε ο θεος της μπαλας εκει, δεν ειναι ματς για συμπερασματα αυτο...

Να σου συστησω τον Μακεδόνα ή θα συστηθείτε μόνοι σας ; :coffee:
 
OP
OP
paparotriftoulas

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
Περίμενε τωρα απάντηση για Θαναση απο τον μοναδικό του φαν στην Ελλαδα , το @paparotriftoulas :rockon::rockon::rockon:
ναι τωρα, θα ασχοληθω και με αυτο το παρατραγουδο...
αυτος λεει οτι φταιει ο γιαννης για την καταντια της εθνικης, που δεν κατεβαινει καν πλεον.

εκτος απτην κυβερνηση που αξιζετε, εχετε και την εθνικη που αξιζετε ρε μουνια :wanker:
 
OP
OP
paparotriftoulas

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
Εχουμε και λεμε, για την καταντια της εθνικης φταινε.
Ιτουδης, ευρωλιγκα, θανασης, γιαννης, παπαγιαννης, ολυμπιακος, παναθηναικος, ελλαδα, μητσοτακης, φιμπα, και γιαννακοπουλος.

δεν πατε καλα ρε μαλακες :2funny:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.043
Like
72.100
Πόντοι
12.756
ναι τωρα, θα ασχοληθω και με αυτο το παρατραγουδο...
αυτος λεει οτι φταιει ο γιαννης για την καταντια της εθνικης, που δεν κατεβαινει καν πλεον.

εκτος απτην κυβερνηση που αξιζετε, εχετε και την εθνικη που αξιζετε ρε μουνια :wanker:

μην το αφησεις να περασει ετσι , ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ :rockon::rockon::rockon:

Συγκεντρωσου στον Θαναση μπρο , μην χαθεις με τον Γιαννη , για τον Γιαννη ΘΑ ΣΕ ΓΑΜΗΣΩ ΕΓΩ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ :coffee:
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.912
Κριτικές
20
Like
26.878
Πόντοι
8.346
Παπαγιάννης κ Θ. Αντετοκούμπο
download (4).jpeg

Με 9 παίκτες κατεβήκαμε
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.043
Like
72.100
Πόντοι
12.756
Εχουμε και λεμε, για την καταντια της εθνικης φταινε.
Ιτουδης, ευρωλιγκα, θανασης, γιαννης, παπαγιαννης, ολυμπιακος, παναθηναικος, ελλαδα, μητσοτακης, φιμπα, και γιαννακοπουλος.

δεν πατε καλα ρε μαλακες :2funny:

Και ο Μιχάλης ο Σκοτ εχει κάτι θεμάκια με τον Θαναση :coffee:
Θα σου κραταω εγω λογαριασμο , εσυ μην αποσπάς την προσοχη σου :coffee:
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.142
Κριτικές
8
Like
32.313
Πόντοι
6.536
δεν σε ξεχασα, βαρεθηκα. Δεν ειμαι δικηγορος του θαναση, να πα να γαμηθει το μουνι αν θελει ας φτιαξει ακαουντ να ριξει μπινελικια.


αυτη η @Maximilien η βαζελα ομως, ενω πριν 10 μερες μας ανεβαζε περηφανα δηλωσεις Θαναση, τωρα κανει την φραγκοκοτα και "συμφωνει" με οσα γραφεις. Επειδη τους ειπα οτι θα φανε γαμησι στο γιουροπα μου κανει μουτρακια... ουυυυυυυυυστ βρωμιαρηδες :2on1:

Που να σας φερουν ρε μουνια 5 θανασηδες να τυφλωθειτε να αλλαξετε εθνικη :alivedick::tooth:
Τον Θανάση ρε κίναιδε ομοφυλόφιλε τον γουστάρω με τα 1000.
Είναι τρελή τυπάρα και Ελληνάρας.
Στο δια ταύτα όμως έχει δίκιο.

Είναι ο πoύστης του the point.....
Εντωμεταξύ σε έχει κολλήσει στον τοίχο και πετάς ροπάϊκο αντιπερισπασμό με Γιάννη....
:tooth:

υ.γ:Για το Γιουρόπα θα τρώς εξπερμάτιση όλο το φθινόπωρο.....

:coffee:
 
OP
OP
paparotriftoulas

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
Τον Θανάση ρε κίναιδε ομοφυλόφιλε τον γουστάρω με τα 1000.
Είναι τρελή τυπάρα και Ελληνάρας.
Στο δια ταύτα όμως έχει δίκιο.

Είναι ο πoύστης του the point.....
Εντωμεταξύ σε έχει κολλήσει στον τοίχο και πετάς ροπάϊκο αντιπερισπασμό με Γιάννη....
:tooth:

υ.γ:Για το Γιουρόπα θα τρώς εξπερμάτιση όλο το φθινόπωρο.....

:coffee:
ελα παμε και συ βλαμμενε.
ποιον θα επαιρνες στη θεση του παγκιτη θαναση. :coffee:
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.142
Κριτικές
8
Like
32.313
Πόντοι
6.536
Εχουμε και λεμε, για την καταντια της εθνικης φταινε.
Ιτουδης, ευρωλιγκα, θανασης, γιαννης, παπαγιαννης, ολυμπιακος, παναθηναικος, ελλαδα, μητσοτακης, φιμπα, και γιαννακοπουλος.

δεν πατε καλα ρε μαλακες :2funny:
Εκτός από κο Μητσοτάκη και Ευρωλίγκα οι άλλοι ναι φταίνε...

:coffee:
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom