Νέα

Μπορώ να εμφανίσω μαύρο χρήμα από Western Union χωρίς να με πιάσει η Εφορία;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MrRobot15
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 270
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
690
Κριτικές
3
Like
885
Πόντοι
366
Νομιζω οτι η φορολογια για κρυπτο ειναι 15% + εισφορα αλληλεγγυης μεχρι 10% , αρα πως βγαινει το 50% που αναφερθηκε?
Αν πηγαινες στο event meetup που εγινε απο την ομαδα του Bitcoin στην Αθηνα που μιλησανε καποιοι φοροτεχνικοι θα εβλεπες οτι τα πραγματα εχουν αλλαξει και δεν ειναι τοσο απλα. Υπαρχει μια ρυθμιστικη αρχη η ΔΕΔ που σε πιανει και σου λεω ελα εδω που τα βρηκες που προεκυψαν και πολλα αλλα και στο τελος στα χαρακτηριζει κερδη απο επιχειριματικη δραστηριοτητα και σου επιβαλλει 35-40% περιπου(οχι 50 ηταν τροπος του λεγειν). Το event αυτο ηταν πολυ ενδιαφερον και οσοι ασχολουνται με αυτα πρεπει να το παρακαολουθησουν θα ανεβει βιντεο στο youtube. Ενας σας λεω ακομα και οι ιδιοι λογιστες,δικηγοροι φοροτεχνικοι δεν καταφεραν να δωσουν ξεκαθαρη απαντηση για την φορολογηση και πεφτανε σε αντιφασεις και διαφωνειες θα τα δειτε ολα στο βιντεο
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αν το ποσό αφορα κέρδη από αγοραπωλησία κρυπτο έχεις 15% φόρο αν είναι από εξόρυξη τότε αλλάζει πριν τέσσερα χρόνια τα είχαμε υπολογίσει με λογιστή γύρω στο 30% τελικά εγώ προσωπικά προτίμησα την λύση μέσω κάρτας και αγορές εξωτερικού γιατί δεν ήταν πολυ μεγάλο το ποσό
αν ακολουθήσεις το δρόμο της δηλωσης πρέπει να έχεις και την σχετική τεκμηρίωση (πόθεν εσχες αρχικου κεφαλαιου, εντολές αγοράς , πωλησης)
Δες τι απαντησα και στον φιλο παραπανω
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
690
Κριτικές
3
Like
885
Πόντοι
366
Σωστός ο φίλος, είμαστε στην αρχή του bull μην τα σπάσεις τώρα.
Περίμενε κάνα 9μηνο.
Επίσης η φορολογία είναι 15% που το είδες το 50%???
Εχω βάλει 2 χρονιές στη δήλωσή μου, σε συννενόηση με το λογιστή, βέβαια ήταν μικροποσά 2-3-4 χιλιάρικα το χρόνο.
Δες και εσυ τι απαντησα παρπανω στον φιλο
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
690
Κριτικές
3
Like
885
Πόντοι
366
Σωστός ο φίλος, είμαστε στην αρχή του bull μην τα σπάσεις τώρα.
Περίμενε κάνα 9μηνο.
Επίσης η φορολογία είναι 15% που το είδες το 50%???
Εχω βάλει 2 χρονιές στη δήλωσή μου, σε συννενόηση με το λογιστή, βέβαια ήταν μικροποσά 2-3-4 χιλιάρικα το χρόνο.
Εχω καποιες οικονομικες δυσκολιες δν μπορω να περιμενω αλλο ειμαι κερδισμενος μου αρκει εξαλου δν θα τα σπασω και ολα. αλλα αυτο που με καει ειναι να βρω την πιο αποδοτικη λυση
 

Ninja Gr

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
66
Like
241
Πόντοι
20
Εγώ στην θέση φιλαράκι θα αγόραζα με bitcoin ένα ρολόι αξίας 100.000. θα τσιμπούσα το ρολόι και θα το πουλούσα μετά τα λεφτά στο χέρι.
 

victoriatus

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2010
Μηνύματα
209
Κριτικές
3
Like
714
Πόντοι
81
Πας ταυλανδη ανοίγεις εύκολα ένα λογαριασμό εκεί σε ευρώ σου βγάζουν κάρτα ανάληψης και τα γλεντάς και τα παίρνεις σε ευρώ ή δολάρια .
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.636
Like
17.751
Πόντοι
3.656
Εγώ στην θέση φιλαράκι θα αγόραζα με bitcoin ένα ρολόι αξίας 100.000. θα τσιμπούσα το ρολόι και θα το πουλούσα μετά τα λεφτά στο χέρι.
Απο εξωτερικό η αγορά. Και πρέπει να πωληθεί έξω.
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
690
Κριτικές
3
Like
885
Πόντοι
366
Εγώ στην θέση φιλαράκι θα αγόραζα με bitcoin ένα ρολόι αξίας 100.000. θα τσιμπούσα το ρολόι και θα το πουλούσα μετά τα λεφτά στο χέρι.
και που να παω να το πουλησω μετα και να παρω μαυρα 100Κ στον ριγχαρδο?
 

Nofucksgiven

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
683
Κριτικές
28
Like
2.202
Πόντοι
1.196
και που να παω να το πουλησω μετα και να παρω μαυρα 100Κ στον ριγχαρδο?
Δεν θα πάρεις 100 θα πάρεις 65-75.
Ποιος αγοράζει στην αρχική τιμή????
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Μπορείς να τα μεταφέρεις σε λογαριασμό αυτά? Σε eurobank πχ?
 

Nofucksgiven

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
683
Κριτικές
28
Like
2.202
Πόντοι
1.196
Στείλε πμ να σου πω.
Τι μπορείς να κάνεις
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΡΕΣ
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.170
Like
2.061
Πόντοι
456
Άμα τα καταφέρεις πλιζ άσε σχόλιο πως το έκανες. Από περιέργεια όχι τίποτα.
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
690
Κριτικές
3
Like
885
Πόντοι
366
Δεν θα πάρεις 100 θα πάρεις 65-75.
Ποιος αγοράζει στην αρχική τιμή????
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Μπορείς να τα μεταφέρεις σε λογαριασμό αυτά? Σε eurobank πχ?
δεν θελω να σε στεναχωρησω ισως να μην ειναι τοσο καλη η λυση σου και στην eurobank μετα πως θα εμφανησω το κασερι των 65 απο το οποιο χανω κι ολας απο 100 σε 65 δεν πληρωνω καλυτερα την ΔΕΔ να εχω το κεφαλι μου ησυχο. Αν ειναι να εμφανισω το ποσο αυτο στην τραπεζα κανω κατευθειαν μεταφορα με SEPA τα btc σε ευρο απο ενα ανταλλακτηριο και με πιανει η εφορια μετα ειναι ατοπη η απαντηση σου δεν δινει λυση
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.636
Like
17.751
Πόντοι
3.656
και που να παω να το πουλησω μετα και να παρω μαυρα 100Κ στον ριγχαρδο?
Παπάρια.
Αν το πουλήσεις σε ενεχυροδανειστήριο , θα πάρεις το 10% της αξίας του.
Ειδικά για κομμάτι των 100Κ.
Αν έχεις έτοιμο αγοραστή και πάρεις μτχ κομμάτι από ΗΠΑ, αλλάζει το πράγμα. Μπορεί να βγάλεις και κέρδος.
Αλλά όχι με 1 κομμάτι . Πας τουλάχιστον για 3.
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
690
Κριτικές
3
Like
885
Πόντοι
366
Άμα τα καταφέρεις πλιζ άσε σχόλιο πως το έκανες. Από περιέργεια όχι τίποτα.
Μεχρι στιγμης απο τις απαντησεις που πηρα κραταω δυο πολυ καλες
  1. "Πας σε ευρωπαικη χωρα, η ντουμπαι υπαρχουν γραφεια που ρευστοποεις τα κρυπτο σε τραπεζικο λογαριασμο, η ελβετια , πρεπει να κατσεις εκει 4-5 μηνες να σε θεωρουν φορολογικο κατοικο εξωτερικου, πληρωνεις το ποσο φορου 4-5 τα εκατο και ειναι ηδη νομιμα μετα ερχεσαι εδω αγοραζεις οτι θες
    Νομιζω πλεον με WU παν απο 10 χιλιαδες μεταφορα σου κανουν ερωτησεις και υπογραφεις χαρτια, παν απο 50 χιλιαδες προελευση χρηματων" Με αυτο τον τροπο καταφερνω και τα ασπριζω κι ολας που ειναι πολυ καλη λυση
  2. Φτιαχνω πολλους λογαριασμους σε bybit,tap,nexo,etc σπαω το ποσο δια 4 βγαζω 4 καρτες και σηκωνω οσο μου επιτρεπει το οριο το μηναιο και περιπου σε 4-5 μηνες θα εχω σε μαυρα ολο το ποσό
 

Nofucksgiven

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
683
Κριτικές
28
Like
2.202
Πόντοι
1.196
δεν θελω να σε στεναχωρησω ισως να μην ειναι τοσο καλη η λυση σου και στην eurobank μετα πως θα εμφανησω το κασερι των 65 απο το οποιο χανω κι ολας απο 100 σε 65 δεν πληρωνω καλυτερα την ΔΕΔ να εχω το κεφαλι μου ησυχο. Αν ειναι να εμφανισω το ποσο αυτο στην τραπεζα κανω κατευθειαν μεταφορα με SEPA τα btc σε ευρο απο ενα ανταλλακτηριο και με πιανει η εφορια μετα ειναι ατοπη η απαντηση σου δεν δινει λυση
Εγώ σου είπα να να μου στείλεις.
Άμα δεν θες κάτσε κάνε τον έξυπνο κι άμα βρεις λύση πες μου.
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
690
Κριτικές
3
Like
885
Πόντοι
366
Εγώ σου είπα να να μου στείλεις.
Άμα δεν θες κάτσε κάνε τον έξυπνο κι άμα βρεις λύση πες μου.
Δεν κανω τον εξυπνω ακουω λυσεις απο συναγωνιστες και κρατω τις καλυτερες η δικια σου με το ρολοι το 10% της αξιας του και τα λεφτα στην τραπεζα δεν μου καθεται καλα σορρυ τι να σου κανω
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.749
Κριτικές
3
Like
29.180
Πόντοι
6.186
ερώτηση, ξέρω οτι έξω υπάρχουν ΑΤΜ για κρυπτο, δεν σε συμφέρει να πας 2 φόρες με 5 φίλους κ να φέρετε από 10Κ ο καθένας? κ δεν θα φας πάνω από 2-3Κ σε έξοδα
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
690
Κριτικές
3
Like
885
Πόντοι
366
ερώτηση, ξέρω οτι έξω υπάρχουν ΑΤΜ για κρυπτο, δεν σε συμφέρει να πας 2 φόρες με 5 φίλους κ να φέρετε από 10Κ ο καθένας? κ δεν θα φας πάνω από 2-3Κ σε έξοδα
Εχεις να μου προτινεις 5 φιλους που δεν θα μου φανε τα λεφτα γιατι εγω δν ξερω κανεναν. Επισης ποσο μετρητο να εχει το ατμ για btc και τι προμηθεια κρατα και σε τι τιμη διαπραγματευται συμφερει?
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.657
Πόντοι
2.456
Εχεις να μου προτινεις 5 φιλους που δεν θα μου φανε τα λεφτα γιατι εγω δν ξερω κανεναν. Επισης ποσο μετρητο να εχει το ατμ για btc και τι προμηθεια κρατα και σε τι τιμη διαπραγματευται συμφερει?
Πάρε συγγενείς ξαδέλφια αδέλφια και ότι άλλο σκεφτείς 5 άτομα μαζεύονται... επίσης δες YouTube έχει κάτι βιντεάκια που σου λένε για τέτοιες περιπτώσεις ανθρώπων
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.749
Κριτικές
3
Like
29.180
Πόντοι
6.186
Εχεις να μου προτινεις 5 φιλους που δεν θα μου φανε τα λεφτα γιατι εγω δν ξερω κανεναν. Επισης ποσο μετρητο να εχει το ατμ για btc και τι προμηθεια κρατα και σε τι τιμη διαπραγματευται συμφερει?
εγώ στον κύκλο μου έχω, εσύ στον δικό σου δεν ξέρω, αν κ θα είσαι μαζί, δεν θα πάνε μονοί τους! βασικά τώρα είδα οτι υπάρχουν κ 57 στην ελλαδα
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.657
Πόντοι
2.456

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom