Νέα

Μπορώ να εμφανίσω μαύρο χρήμα από Western Union χωρίς να με πιάσει η Εφορία;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MrRobot15
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 270
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

txar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
4.211
Κριτικές
3
Like
1.699
Πόντοι
496
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
690
Κριτικές
3
Like
885
Πόντοι
366
αν στελνεις ανα 5χιλ κ ανα, πες 2-3 μηνες, πως θα βαρεσουν καμπανακια?
αν στελνω λιγα λιγα στο τελος θα εχω ενα revolut λογαριασμο με 100 χιλιαρικα εκει τι κανω? ας απαντησουν καλυτερα οι ανωτεροι μυστες που ξερουν πιο πολλα
 

unknowndark

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.596
Like
5.227
Πόντοι
1.056
Καταρχην σε ποια πλατφορμα τα εχεις... Binance, Kraken?

Με western union μπορείς να γλυτώσεις απο την εφορία μονο αν χρησιμοποίησης money mules !
 

anon.

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
15.860
Κριτικές
8
Like
19.336
Πόντοι
4.636
τζαμπα σε τρομαξανε καποια ατομα η κατασταση δεν ειναι τοσο τραγικη οσο νομιζεις ...
τσεκαρε ΕΔΩ ...
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
690
Κριτικές
3
Like
885
Πόντοι
366
Καταρχην σε ποια πλατφορμα τα εχεις... Binance, Kraken?

Με western union μπορείς να γλυτώσεις απο την εφορία μονο αν χρησιμοποίησης money mules !
Τα εχω σε Binanace δωσε περισσοτερα infos φαινεται ενδιαφερουσα η λυση σου
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
12
Like
6.891
Πόντοι
2.646
Ρε τυπε ήμαρτον. Άνοιξε λογαριασμό και σε άλλα ανταλακτηρια, βγάλε κάρτες και χρησιμοποίησε τες. Βρες κανένα οπαπ να αγοράζεις κερδισμένα, κανένα φίλο να χτυπάς την κάρτα εκεί και να σου δίνει μετρητά κτλ. Στην τελική πήγαινε παιζε εσύ σε οπαπ τίποτα 1.02 και πλήρωνε με κάρτα ledger, crypto.com, nexo, wirex κτλ
 

xaris42

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2017
Μηνύματα
143
Κριτικές
2
Like
179
Πόντοι
281
Και τέλος, γιατί να τα βγάλεις τώρα από btc, αφού αν περιμένεις κανένα χρόνο ακόμα θα είναι τουλάχιστον επί 2, 3 κτλ?
Σωστός ο φίλος, είμαστε στην αρχή του bull μην τα σπάσεις τώρα.
Περίμενε κάνα 9μηνο.
Επίσης η φορολογία είναι 15% που το είδες το 50%???
Εχω βάλει 2 χρονιές στη δήλωσή μου, σε συννενόηση με το λογιστή, βέβαια ήταν μικροποσά 2-3-4 χιλιάρικα το χρόνο.
 

Hammer

Νέο Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2006
Μηνύματα
4
Like
2
Πόντοι
0
Φτιάχνεις μία εσθονική εταιρία, κανονικά και νόμιμα. Η εταιρία κάνει mint ένα NFT το οποίο πουλάει για 100 χιλιάρικα. Σου πληρώνει επιχειρηματικό κέρδος και κλείνει. Εννοείται ότι δηλώνεις τα επιχειρηματικό εισόδημα στην ελληνική εφορία και πληρώνεις τον φόρο. Με ένα εικοσάρικο καθάρισες και έχεις τα 80 να τα κάνεις ότι θέλεις νόμιμα.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.393
Like
9.550
Πόντοι
2.306
Κάνε εγγραφή διεύθυνσης Πορτογαλία η Λουξεμβούργο ,περίμενε έξι μήνες και μετά δε θα πληρώσεις τίποτα σε φόρο.

Η ψάξε πλατφόρμα κρυπτο που σου δίνει βίζα και ξοδευε τα λίγα λίγα.βεβαια εκατό χιλιάρικα δε ξέρω αν μπορείς να τα ξοδέψεις.

αυτό που κάνει μεγάλη διαφορά είναι αν τα έχεις πουλήσει ήδη τα κρυπτο η όχι. Τα παραπάνω ισχύουν αν δεν τα έχεις πουλήσει.

Αν πας και δηλωθεις καμία Μπράγκα , για έξι μήνες , τρίχες θα σου φύγουν από λεφτά
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.393
Like
9.550
Πόντοι
2.306
Επίσης αν δεν κάνω λάθος ,Γεωργία αγοράζουν κρυπτο σε ανταλλακτήρια. Στο χύμα. Αλλά θα πρέπει να κουβαλήσεις τα λεφτά πίσω και αν σε πιάσουν με πάνω από τα μετρητά που επιτρέπει η εφορία τη γαμησες. Η Πορτογαλία είναι η καλύτερη λύση ,Μπράγκα έχει Κολομβιανές πουτανες με ένα τριαντάρι. Και δε μιλάω για τις σαύρες που καταλήγουν Ελλάδα
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.323
Κριτικές
18
Like
20.260
Πόντοι
4.546
Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν πολλοί ασβερκοι καυκάσιοι και τηγανοκεφαλοι μπουμπουκια που έχουν λύση για τέτοια προβλήματα.
 

Tobolas

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
12
Like
7
Πόντοι
0
Νομιζω οτι η φορολογια για κρυπτο ειναι 15% + εισφορα αλληλεγγυης μεχρι 10% , αρα πως βγαινει το 50% που αναφερθηκε?
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.085
Κριτικές
23
Like
7.715
Πόντοι
3.346
Καλησπερα συναγωνιστες εχω καποια κερδη απο btc και θελω να τα κανω ευρο ειναι γυρω στα 100 χιλιαρικα οπως καταλαβαινεται βεβαια δεν μπορω να τα βαλω σε καποιο τραπεζικο λογαρισαμο γιατι θα με πιασει η εφορια και γενικα απο οτι ξερω η φοροληση στα κρυπτο ειναι κλαμα. Οποτε σκεφτηκα να τα μεταφερω μεσω p2p σε ενα western union λογαριασμο και να τα σηκωνω λιγα λιγα μαυρα. Ξερει κανεις αν αυτο γινεται μπορει η εφορια να με εντοπισει ετσι. Επισης ξερετε ποιο ειναι το οριο αναληψεων σε cash απο καποιο western union καταστημα? Αυτα απο εμενα αναμενω απαντηση απο την εμπειρια σας καλα γιορτες και καλη χρονια!!!!!!
Εμεις στη Γιακουζα δουλευουμε με 10% πανω σε btc αν ενδιαφερεσε ξερεις που θα μας βρεις.
 

level1991

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2021
Μηνύματα
437
Κριτικές
7
Like
1.751
Πόντοι
481
Εμένα για 47.000€ σε ένα χρόνο απο western union μετά απο ένα εξάμηνο μου βάλανε όριο σε οκους τους τραπεζικούς μου λογαριασμούς και με κυνηγούσαν κάνα χρόνο μέχρι να τους φέρω χαρτιά απο που προήλθαν
 

mikch65

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2023
Μηνύματα
14
Like
18
Πόντοι
0
Αν το ποσό αφορα κέρδη από αγοραπωλησία κρυπτο έχεις 15% φόρο αν είναι από εξόρυξη τότε αλλάζει πριν τέσσερα χρόνια τα είχαμε υπολογίσει με λογιστή γύρω στο 30% τελικά εγώ προσωπικά προτίμησα την λύση μέσω κάρτας και αγορές εξωτερικού γιατί δεν ήταν πολυ μεγάλο το ποσό
αν ακολουθήσεις το δρόμο της δηλωσης πρέπει να έχεις και την σχετική τεκμηρίωση (πόθεν εσχες αρχικου κεφαλαιου, εντολές αγοράς , πωλησης)
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
11.950
Κριτικές
2
Like
73.504
Πόντοι
12.056
Καλησπερα συναγωνιστες εχω καποια κερδη απο btc και θελω να τα κανω ευρο ειναι γυρω στα 100 χιλιαρικα οπως καταλαβαινεται βεβαια δεν μπορω να τα βαλω σε καποιο τραπεζικο λογαρισαμο γιατι θα με πιασει η εφορια και γενικα απο οτι ξερω η φοροληση στα κρυπτο ειναι κλαμα. Οποτε σκεφτηκα να τα μεταφερω μεσω p2p σε ενα western union λογαριασμο και να τα σηκωνω λιγα λιγα μαυρα. Ξερει κανεις αν αυτο γινεται μπορει η εφορια να με εντοπισει ετσι. Επισης ξερετε ποιο ειναι το οριο αναληψεων σε cash απο καποιο western union καταστημα? Αυτα απο εμενα αναμενω απαντηση απο την εμπειρια σας καλα γιορτες και καλη χρονια!!!!!!
Στείλε πμ στον @Νιπλης είναι ειδικός στα καθαριστήρια έχει ολόκληρη αλυσίδα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom