Νέα

Μπάσκετ Ολυμπιακού

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 129K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
φιλε εχω καποιες ενστασεις:
1ον οι διαιτητες βοηθησαν εκει που επρεπε, στο σημειο δηλαδη που μπορουσε να ξεφυγει ο Ολυμπιακος. θυμιζω παιχτης του παναθηναικου σωζει την μπαλα πατωντας ενα μετρο εκτος γραμμης, ο ιδιος διαιτητης με ευκολια διακρινει το νυχι του γκριρ να εφαπτεται της τελικης γραμμης λιγο αργοτερα(καθαρη ωστοσο η φαση , απλα εδω υπηρξε η δεουσα  προσοχη), δυο φαουλ του παπαλουκα που τον βγαζουν εκτος παιχνιδιου τη στιγμη που εχει σβησει τον διαμαντιδη και ουσιαστικα οδηγει τον Ολυμπιακο στη νικη. Ολα τα λαθη εγιναν στην 3 περιοδο τη μονη οπου ο Ολυμπιακος με ηγετη τον Τεο εδειχνε να βρισκει ρυθμο και να μπορει να ξεφυγει. α μην ξεχασω και τη νεπιθεση που ανανεωθηκε χωρις να χτυπησει η μπαλα στη στεφανη και στο τελος δεχτηκαμε καλαθι. Στην 4η δεν εγινε τιποτα αλλα δε θα μαθουμε ποτε αν θα γινοταν γιατι στα κρισιμα σημεια τα θαλασσωσαμε μονοι μας. Το μπασκετ δεν ειναι ποδοσφαιρο η δουλεια μπορει να γινει ευκολα σε ανυποπτα σημεια. Ασε που για χαρη τους οι γκριζοι δεν εχουν διστασει να εκτεθουν ανεπανορθωτα.

2ον συμφωνω οτι ο Διαμαντιδης ειναι παιχταρας αλλα δεν χασαμε απο σουταρες του αλλα απο δυο ελευθερα σουτ που εγιναν με ευθυνη του γκριρ.

3ον οντως break γινεται εκει που δεν το περιμενεις αλλα με τον Παναθηναικο το περιμενεις οποτε...

πρεπει να σου πω οτι χαιρομαι που θεωρουσες τον τελικο τοσο σημαντικο γιατι για τη μαζα μονο ο αντιπαλος μετραει (εξου και το σχολιο μου), ανοικουμε παντως στη ιδια πλευρα .


Φιλικα..
Φίλε καμμία σχέση με basket αυτά που λες για τους διαιτητές, sorry
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
φιλε εχω καποιες ενστασεις:
1ον οι διαιτητες βοηθησαν εκει που επρεπε, στο σημειο δηλαδη που μπορουσε να ξεφυγει ο Ολυμπιακος. θυμιζω παιχτης του παναθηναικου σωζει την μπαλα πατωντας ενα μετρο εκτος γραμμης, ο ιδιος διαιτητης με ευκολια διακρινει το νυχι του γκριρ να εφαπτεται της τελικης γραμμης λιγο αργοτερα(καθαρη ωστοσο η φαση , απλα εδω υπηρξε η δεουσα  προσοχη), δυο φαουλ του παπαλουκα που τον βγαζουν εκτος παιχνιδιου τη στιγμη που εχει σβησει τον διαμαντιδη και ουσιαστικα οδηγει τον Ολυμπιακο στη νικη. Ολα τα λαθη εγιναν στην 3 περιοδο τη μονη οπου ο Ολυμπιακος με ηγετη τον Τεο εδειχνε να βρισκει ρυθμο και να μπορει να ξεφυγει. α μην ξεχασω και τη νεπιθεση που ανανεωθηκε χωρις να χτυπησει η μπαλα στη στεφανη και στο τελος δεχτηκαμε καλαθι. Στην 4η δεν εγινε τιποτα αλλα δε θα μαθουμε ποτε αν θα γινοταν γιατι στα κρισιμα σημεια τα θαλασσωσαμε μονοι μας. Το μπασκετ δεν ειναι ποδοσφαιρο η δουλεια μπορει να γινει ευκολα σε ανυποπτα σημεια. Ασε που για χαρη τους οι γκριζοι δεν εχουν διστασει να εκτεθουν ανεπανορθωτα.

2ον συμφωνω οτι ο Διαμαντιδης ειναι παιχταρας αλλα δεν χασαμε απο σουταρες του αλλα απο δυο ελευθερα σουτ που εγιναν με ευθυνη του γκριρ.

3ον οντως break γινεται εκει που δεν το περιμενεις αλλα με τον Παναθηναικο το περιμενεις οποτε...

πρεπει να σου πω οτι χαιρομαι που θεωρουσες τον τελικο τοσο σημαντικο γιατι για τη μαζα μονο ο αντιπαλος μετραει (εξου και το σχολιο μου), ανοικουμε παντως στη ιδια πλευρα .


Φιλικα..

& εσύ τα λες ωραία. :rockon:

Γενικότερα στον αθλητισμό απεχθάνομαι την νοοτροπία που δίνει σημασία στη διαιτησία όπως απεχθάνομαι και τις κλαψομουνιές μετά από αμφισβητούμενες φάσεις (από παίχτες & από θεατές). Ξέρω ότι στην Ελλάδα δεν ισχύει αυτό και ότι πρέπει ο κάθε φίλαθλος να τα προσέχει αυτά, δυστυχώς. Χαίρομαι να βλέπω ωραία παιχνίδια μπάσκετ και τον τελευταίο καιρό χαίρομαι διπλά γιατί πάω να κάνω ομάδα, σαν Ολυμπιακός. Μου αρέσει πολύ το μπάσκετ και σήμερα για παράδειγμα, όταν άκουσα ότι την ίδια μέρα γίνανε και οι τελικοί των κυπέλλων μπάσκετ σε Ισπανία και Ιταλία και ήτανε ματσάρες (στην παράταση 100αρα η Ταού) σκέφτηκα "Τι μπάσκετ βλέπουν οι πούστηδες, μακάρι να γίνει έτσι και το δικό μας". Αρνούμαι να κάνω πρωταγωνιστές τους διαιτητές σε οποιοδήποτε άθλημα (παρ'όλο που στον ελληνικό χώρο αυτή η σκέψη δε μου φεύγει τελειώς). Δυο φάσεις που θυμάμαι πρόχειρα είναι οι γραμμή που πάτησε ο Περπέρογλου και το καλάθι του ΠΑΟ όταν είχε λήξει ο χρόνος. Επίσης και στα 2 φαουλ του Παπαλουκά απόρρησα λίγο αλλά σκέφτηκα "αν είναι να μένω σε αυτά, καλύτερα να πάω καμιά βόλτα και στα αρχίδια μου τι θα γίνει στο ματς". Παλαιότερα ήμουν τελείος διαφορετικός πχ. Πρωταθλητής κάθε μέρα, διαρκείας ΟΑΚΑ & Ριζούπολη σε κάθε ματς και καζούρα παντού. Πλέον, βλέπω διαφορετικά τα πράγματα και αν έδειχνε πχ. στην ΕΤ1 το Ταού-Ρεάλ ενώ το δικό μας ήταν μούφα με διαιτησίες, χαμηλά σκορ, επεισόδια κλπ. θα έβλεπα το ξένο. Ξέρω ότι είμαι στη μειοψηφία αλλά το ευχαριστιέμαι.

Ο Διαμαντίδης έβαλε 3 συναχόμενα τρίποντα που όσο ελεύθερος και αν ήταν, θέλανε αρχίδια. Ο Γκριρ έχει μεγάλο πρόβλημα στο να παίξει άμυνα στα pick-n-roll οπότε αμέσως σκεφτόμουνα ποιος θα σουτάρει και από που.

Για το 3ο έχεις δίκαιο. Για break είμαστε ανίκανοι αυτή τη στιγμή.

Τον τελικό τον περίμενα καιρό...
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
Μάγκες,εσάς που γράφετε στις τελευταίες 3-4 σελίδες,πρέπει να σας "αποθηκεύσω" και να σας θυμάμαι όταν θέλω να μιλήσω ΣΟΒΑΡΑ για μπάλα/μπάσκετ,κτλ,κτλ γιατί "έπαθα πλάκα"(με την καλή έννοια)με το πόσο "νορμάλ" εξελίχθηκε η κουβέντα.
δεν λέω πως συμφωνώ σε όλα όσα γράψατε(ούτε εσείς συμφωνήσατε σε όλα άλλωστε μεταξύ σας)αλλά ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ διάβασα μία σειρά από posts όπου υπήρξε μία σωστή ανταλαγή απόψεων(ειδικά στο θέμα των αθλητικών,αυτό είναι υπερβολικά σπάνιο,γι'αυτό το τονίζω) :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
Να ρωτησω κατι ρε μαγκες?Πιστευετε οτι εχετε καλυτερο ροστερ απο τον Παναθηναικο?Επειδη ολη η κουβεντα ειδα οτι περιστρεφεται γυρω απο τα λαθη του Γιαννακη.Ναι,ο τυπος ειναι 3 σκαλες κατω απο τον Ζοτς,αλλα μηπως εχετε μπερδεψει λιγο το πληρες ροστερ με το σουπερ ροστερ?

Και κατι αλλο.Κατα τα αλλα δεν ασχολειστε με διαιτησια,ομως κανετε παραθεση ολες τις φασεις που εγιναν στην 3η περιοδο.
Ναι,η φαση του Περπερογλου και το εκπροθεσμο καλαθι ειναι φασεις που αδικηθηκατε.Τα 2ο φαουλ του Παπαλουκα ειναι φαουλ,μαγκωνει το χερι του Μητσαρα.Το 3ο που δινει στα καπακια σας λεω οτι δεν ειναι.Μηπως γουσταρετε να μιλησουμε και για τα υπολοιπα ή γουσταρετε να βλεπετε μονο τα δικα σας?
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Μάγκες,εσάς που γράφετε στις τελευταίες 3-4 σελίδες,πρέπει να σας "αποθηκεύσω" και να σας θυμάμαι όταν θέλω να μιλήσω ΣΟΒΑΡΑ για μπάλα/μπάσκετ,κτλ,κτλ γιατί "έπαθα πλάκα"(με την καλή έννοια)με το πόσο "νορμάλ" εξελίχθηκε η κουβέντα.
δεν λέω πως συμφωνώ σε όλα όσα γράψατε(ούτε εσείς συμφωνήσατε σε όλα άλλωστε μεταξύ σας)αλλά ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ διάβασα μία σειρά από posts όπου υπήρξε μία σωστή ανταλαγή απόψεων(ειδικά στο θέμα των αθλητικών,αυτό είναι υπερβολικά σπάνιο,γι'αυτό το τονίζω) :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Kαι εγώ το ευχαριστήθηκα πραγματικά γι' αυτό και έγραψα και τόσο  :rockon:
(βέβαια, πριν είδα έξω το ματς με παρέα που είχε πολλούς βάζελους και μου πρήξανε τα αρχίδια. Εδώ τα λέμε ωραία αλλά είναι αδύνατον να μιλήσει κάποιος έτσι έξω από κοντά)

Να ρωτησω κατι ρε μαγκες?Πιστευετε οτι εχετε καλυτερο ροστερ απο τον Παναθηναικο?Επειδη ολη η κουβεντα ειδα οτι περιστρεφεται γυρω απο τα λαθη του Γιαννακη.Ναι,ο τυπος ειναι 3 σκαλες κατω απο τον Ζοτς,αλλα μηπως εχετε μπερδεψει λιγο το πληρες ροστερ με το σουπερ ροστερ?

Και κατι αλλο.Κατα τα αλλα δεν ασχολειστε με διαιτησια,ομως κανετε παραθεση ολες τις φασεις που εγιναν στην 3η περιοδο.
Ναι,η φαση του Περπερογλου και το εκπροθεσμο καλαθι ειναι φασεις που αδικηθηκατε.Τα 2ο φαουλ του Παπαλουκα ειναι φαουλ,μαγκωνει το χερι του Μητσαρα.Το 3ο που δινει στα καπακια σας λεω οτι δεν ειναι.Μηπως γουσταρετε να μιλησουμε και για τα υπολοιπα ή γουσταρετε να βλεπετε μονο τα δικα σας?

:think:
 

ploughman

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
945
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
1.997
φιλε εχω καποιες ενστασεις:
1ον οι διαιτητες βοηθησαν εκει που επρεπε, στο σημειο δηλαδη που μπορουσε να ξεφυγει ο Ολυμπιακος. θυμιζω παιχτης του παναθηναικου σωζει την μπαλα πατωντας ενα μετρο εκτος γραμμης, ο ιδιος διαιτητης με ευκολια διακρινει το νυχι του γκριρ να εφαπτεται της τελικης γραμμης λιγο αργοτερα(καθαρη ωστοσο η φαση , απλα εδω υπηρξε η δεουσα  προσοχη), δυο φαουλ του παπαλουκα που τον βγαζουν εκτος παιχνιδιου τη στιγμη που εχει σβησει τον διαμαντιδη και ουσιαστικα οδηγει τον Ολυμπιακο στη νικη. Ολα τα λαθη εγιναν στην 3 περιοδο τη μονη οπου ο Ολυμπιακος με ηγετη τον Τεο εδειχνε να βρισκει ρυθμο και να μπορει να ξεφυγει. α μην ξεχασω και τη νεπιθεση που ανανεωθηκε χωρις να χτυπησει η μπαλα στη στεφανη και στο τελος δεχτηκαμε καλαθι. Στην 4η δεν εγινε τιποτα αλλα δε θα μαθουμε ποτε αν θα γινοταν γιατι στα κρισιμα σημεια τα θαλασσωσαμε μονοι μας. Το μπασκετ δεν ειναι ποδοσφαιρο η δουλεια μπορει να γινει ευκολα σε ανυποπτα σημεια. Ασε που για χαρη τους οι γκριζοι δεν εχουν διστασει να εκτεθουν ανεπανορθωτα.

2ον συμφωνω οτι ο Διαμαντιδης ειναι παιχταρας αλλα δεν χασαμε απο σουταρες του αλλα απο δυο ελευθερα σουτ που εγιναν με ευθυνη του γκριρ.

3ον οντως break γινεται εκει που δεν το περιμενεις αλλα με τον Παναθηναικο το περιμενεις οποτε...

πρεπει να σου πω οτι χαιρομαι που θεωρουσες τον τελικο τοσο σημαντικο γιατι για τη μαζα μονο ο αντιπαλος μετραει (εξου και το σχολιο μου), ανοικουμε παντως στη ιδια πλευρα .


Φιλικα..
Φίλε,στο μόνο που μπορώ να καταλογίσω ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ευθύνες στους διαιτητές,είναι στη φάση που μέτρησαν-σαφέστατα αντικανονικά-το καλάθι του ΠΑΟ.
Σε όλα τα άλλα ,δεν υπήρχε κάτι που να είναι κατακριτέο.Δεν λέω αν έγιναν ή όχι λάθη,αλλά αν ήταν "βοήθεια" προς την ομάδα μου.Γιατί και τα φάουλ του Παπαλουκά έγιναν και μπορώ να σου βρω και "κόκκινες" φάσεις που δεν δόθηκαν αντίστοιχα υπέρ του Παναθηναϊκού,όπως π.χ. φάουλ του Μπουρούση,αλλά και του χοντρού(συγνώμη αλλά δεν τον θεωρώ μπασκετμπολίστα τον Σόφο,ο άνθρωπος δεν ξέρει μπάσκετ)πάνω στον Σπανούλη.
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
Να ρωτησω κατι ρε μαγκες?Πιστευετε οτι εχετε καλυτερο ροστερ απο τον Παναθηναικο?Επειδη ολη η κουβεντα ειδα οτι περιστρεφεται γυρω απο τα λαθη του Γιαννακη.Ναι,ο τυπος ειναι 3 σκαλες κατω απο τον Ζοτς,αλλα μηπως εχετε μπερδεψει λιγο το πληρες ροστερ με το σουπερ ροστερ?

Και κατι αλλο.Κατα τα αλλα δεν ασχολειστε με διαιτησια,ομως κανετε παραθεση ολες τις φασεις που εγιναν στην 3η περιοδο.
Ναι,η φαση του Περπερογλου και το εκπροθεσμο καλαθι ειναι φασεις που αδικηθηκατε.Τα 2ο φαουλ του Παπαλουκα ειναι φαουλ,μαγκωνει το χερι του Μητσαρα.Το 3ο που δινει στα καπακια σας λεω οτι δεν ειναι.Μηπως γουσταρετε να μιλησουμε και για τα υπολοιπα ή γουσταρετε να βλεπετε μονο τα δικα σας?
αυτά-για τους διαιτητές-τα έγραψε ένας μόνο,ενώ όλα τα υπόλοιπα ποστς είχαν άλλο αντικείμενο(καταρχήν Παναθηναικός είμαι,μην με...μπερδέψεις και με αρχίσεις σε ερωτήσεις.εγώ συμφωνώ με αυτά που γράφεις,στο συγκεκριμένο θέμα)
επειδή όμως τα διάβασα μόλις τώρα "όλα μαζί" όσα γράφτηκαν στις τελευταίες σελίδες,δεν ασχολήθηκαν τα παιδιά με διαιτησία,σχεδόν καθόλου.
για το ρόστερ τους,ούτε...losers είναι όπως κάποιοι γράφουν-έχουν κάποιους πολύ καλούς παίχτες-αλλά και ούτε "σούπερ" είναι.πάντως είναι πολύ καλό ρόστερ και σίγουρα αν κρατηθεί μια καλή "βάση" μπορεί να δυναμώσει ακόμα περισσότερο στο μέλλον.αλλά ο Γιαννάκης φαίνεται πως "φρενάρει" πολύ τις δυνατότητες που μπορεί να έχει σαν ρόστερ.σε αυτό συμφωνώ και εγώ.
 

ploughman

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
945
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
1.997
Μάγκες,εσάς που γράφετε στις τελευταίες 3-4 σελίδες,πρέπει να σας "αποθηκεύσω" και να σας θυμάμαι όταν θέλω να μιλήσω ΣΟΒΑΡΑ για μπάλα/μπάσκετ,κτλ,κτλ γιατί "έπαθα πλάκα"(με την καλή έννοια)με το πόσο "νορμάλ" εξελίχθηκε η κουβέντα.
δεν λέω πως συμφωνώ σε όλα όσα γράψατε(ούτε εσείς συμφωνήσατε σε όλα άλλωστε μεταξύ σας)αλλά ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ διάβασα μία σειρά από posts όπου υπήρξε μία σωστή ανταλαγή απόψεων(ειδικά στο θέμα των αθλητικών,αυτό είναι υπερβολικά σπάνιο,γι'αυτό το τονίζω) :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Μα,πλην σπανίων εξαιρέσεων,το κλίμα στις συζητήσεις μεταξύ μας είναι πάντα επιπέδου.Και αυτές οι εξαιρέσεις έρχονται από "άσχετους" με την παρέα.
Άλλωστε,έτσι δεν πρέπει να γίνεται;
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
Kαι εγώ το ευχαριστήθηκα πραγματικά γι' αυτό και έγραψα και τόσο  :rockon:
(βέβαια, πριν είδα έξω το ματς με παρέα που είχε πολλούς βάζελους και μου πρήξανε τα αρχίδια. Εδώ τα λέμε ωραία αλλά είναι αδύνατον να μιλήσει κάποιος έτσι έξω από κοντά)

:think:
καταρχήν Παναθηναικός είμαι και'γω(επειδή δεν είχα ξαναγράψει σ'αυτό το θρεντ,το αναφέρω)αλλά.....άστα.μπαίνω και διαβάζω σχόλια(όχι σήμερα,γενικά)σε sportdog/gazzetta,κτλ και μου.....γυρίζει το κεφάλι με αυτά που διαβάζω:jerking: :jerking:.καλά και εδώ έχω δει κάτι "κουφά" κάτι φορές,σε άλλα θρεντ,αλλά μου έκανε μεγάλη εντύπωση όλη η σειρά των ποστς,γι'αυτό και το ανέφερα.το ξαναλέω.ΚΑΙ Ας ΔΙΑΦΩΝΗΣΟΥΜΕ,τουλάχιστον ας συνεννοηθούμε!!!αυτό είναι το σημαντικότερο
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
Απλη ερωτηση ρε φιλε.Αν πιστευετε οτι εχετε καλυτερο ροστερ απο τον Παναθηναικο.Απλα ειμαι περιεργος να ακουσω την αποψη σας γυρω απο αυτο το θεμα.

Για την διαιτησια το γαμαω,λαθος μου,επειδη μονο ενας εκανε αναλυση για αυτην και οχι οι υπολοιποι.
 

ploughman

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
945
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
1.997
Μάγκες,καλό σας βράδυ,ελπίζω να τα ξαναπούμε στο ίδιο πνεύμα την ερχόμενη Κυριακή,με διπλό ταμπλώ!
 

ploughman

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
945
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
1.997
Και μην ξεχνιόμαστε...
 

Συνημμένα

  • 333.jpg
    333.jpg
    31,1 KB · Εμφανίσεις: 52
  • 333_cup.jpg
    333_cup.jpg
    129,3 KB · Εμφανίσεις: 47
  • 646616-41535843.jpg
    646616-41535843.jpg
    17,3 KB · Εμφανίσεις: 16

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
καταρχήν Παναθηναικός είμαι και'γω(επειδή δεν είχα ξαναγράψει σ'αυτό το θρεντ,το αναφέρω)αλλά.....άστα.μπαίνω και διαβάζω σχόλια(όχι σήμερα,γενικά)σε sportdog/gazzetta,κτλ και μου.....γυρίζει το κεφάλι με αυτά που διαβάζω:jerking: :jerking:.καλά και εδώ έχω δει κάτι "κουφά" κάτι φορές,σε άλλα θρεντ,αλλά μου έκανε μεγάλη εντύπωση όλη η σειρά των ποστς,γι'αυτό και το ανέφερα.το ξαναλέω.ΚΑΙ Ας ΔΙΑΦΩΝΗΣΟΥΜΕ,τουλάχιστον ας συνεννοηθούμε!!!αυτό είναι το σημαντικότερο

Εμένα μου αρέσουν και τα 2, πχ. ήταν ιδανικό το σκηνικό σήμερα που στο "Το Μάη θα είναι ωραία με την κούπα στον Περαία;" γίνεται ο χαβαλές και στο "Μπάσκετ Ολυμπιακού" μιλάμε σοβαρά. Εγώ βαριέμαι να γράφω στα οπαδικά γιατί αρχίζω και δε σταματάω αλλά γελάω πολύ με τους διαλόγους και τις ατάκες που διαβάζω. Εδώ έγινε σωστή συζήτηση και θα μπορούσα να συνεχίζω μέχρι το πρωί (που λέει ο λόγος). Σε αυτό για τη συνεννόηση συμφωνώ γιατί αν δεν υπάρχει το θεωρώ κοροϊδία.

Απλη ερωτηση ρε φιλε.Αν πιστευετε οτι εχετε καλυτερο ροστερ απο τον Παναθηναικο.Απλα ειμαι περιεργος να ακουσω την αποψη σας γυρω απο αυτο το θεμα.

Αυτό είναι σχετικό, πχ. σε ονόματα ειναι ισάξιο, σε αξία αυτή τη στιγμή ο ΠΑΟ, σε περιθώρια βελτίωσης το δικό μας κλπ κλπ.
Τι εννοείς ακριβώς?
Να αναλύσουμε guards-forwards-centers?
Να κάνουμε ανάλυση του τύπου: Διαμαντίδης>Παπαλουκάς, Νίκολας<Πάργκο etc.?
:think:
 

ploughman

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
945
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
1.997
Αυτό είναι σχετικό, πχ. σε ονόματα ειναι ισάξιο, σε αξία αυτή τη στιγμή ο ΠΑΟ, σε περιθώρια βελτίωσης το δικό μας κλπ κλπ.
Τι εννοείς ακριβώς?
Να αναλύσουμε guards-forwards-centers?
Να κάνουμε ανάλυση του τύπου: Διαμαντίδης>Παπαλουκάς, Νίκολας<Πάργκο etc.?
:think:
Μπορείς να κάνεις την εξής σύγκριση:αν βγει ο Διαμαντίδης,ο Τσαρτσαρής,ο Νίκολας ή ο Σάρας,ποιοι παίχτες θα τους αντικαταστήσουν και τι προσφορά έχουν μέχρι τώρα στην ομάδα,ενώ αν από την άλλη μεριά βγει ο Μπουρούσης,ο Παπαλουκάς,ο Γκριρ ή ο Πάργκο ποιους έχουν ως αλλαγές;
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Μπορείς να κάνεις την εξής σύγκριση:αν βγει ο Διαμαντίδης,ο Τσαρτσαρής,ο Νίκολας ή ο Σάρας,ποιοι παίχτες θα τους αντικαταστήσουν και τι προσφορά έχουν μέχρι τώρα στην ομάδα,ενώ αν από την άλλη μεριά βγει ο Μπουρούσης,ο Παπαλουκάς,ο Γκριρ ή ο Πάργκο ποιους έχουν ως αλλαγές;

Αυτό που λες είναι όντως καλύτερη μέθοδος αλλά και πάλι δε θα βγάλουμε άκρη.
πχ. μπορεί οι "βασικοί" μιας ομάδας να είναι καλύτεροι από της άλλης αλλά η άλλη ομάδα να έχει βασικούς και αναπληρωματικούς στο ίδιο περίπου επίπεδο. Επίσης ο χρόνος συμμετοχής παίζει ρόλο γιατί καθορίζει την "αποτελεσματικότητα" του εκάστοτε ρόστερ.
Δε ξέρω αν γίνομαι κατανοητός... :think:
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
Αυτό είναι σχετικό, πχ. σε ονόματα ειναι ισάξιο, σε αξία αυτή τη στιγμή ο ΠΑΟ, σε περιθώρια βελτίωσης το δικό μας κλπ κλπ.
Τι εννοείς ακριβώς?
Να αναλύσουμε guards-forwards-centers?
Να κάνουμε ανάλυση του τύπου: Διαμαντίδης>Παπαλουκάς, Νίκολας<Πάργκο etc.?
:think:
Με καλυψε η απαντηση σου.
Απλα ορμωμενος απο κατι σχολια και εδω μεσα (ειδικα παλιοτερα) και γενικα απο ολυμπιακους ειπα να κανω μια ερωτηση.
Γνωμη μου ειναι οτι εχετε υπερκτιμησει το ροστερ σας,αλλα οκ μπορει να ειμαι εγω πολυ καυλωμενος και να τα βλεπω ολα πρασινα.
Απλα η αποψη μου ειναι οτι Διαμαντιδης-Σπανουλης-Γιασικεβιτσιους-Πεκοβιτς-Μπατιστ δεν υπαρχουν στον Ολυμπιακο.Σαυτη την 5αδα μπορει να μπει μονο ο Παργκο(αν καταφερει να προσαρμοστει) και απο του χρονου-αν συνεχισει ετσι-ο Μπουρουσης.
Παπαλουκας και Βουισιτς δεν τραβανε.Ο Κροατης μπορει να παιρνει κατι ματσακια με τους αρηδες και με τους παοκ αλλα στα μεγαλα ματς ειναι αφαντος.Ποιος αλλος μενει?
Εχετε ελπιδοφορους παικτες και ειστε πιο πληρεις σαν 12αδα αλλα ποιοτικα πιστευω πως ειστε πιο κατω.

ΥΓ:Μπορει να προξενει εντυπωση σε μερικους οτι βαζω και τον Σαρας μεσα,αλλα φετος ο Λιθουανος γαμαει.
 
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.014
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
16
Τί να κάνουμε δυστηχώς πρέπει να το αποδεχτούμε ότι στο Μπάσκετ είμαστε 2ροι και στον βασιλιά τον spor το ποδόσφαιρο οι βασιλιάδες!!! :grin:
Υ.Γ.Προσωπικά θέλω διπλή κυριαρχία αλλά...... :headbang: :headbang: :tickedoff:
 

papaflik

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2007
Μηνύματα
374
Κριτικές
2
Like
35
Πόντοι
1
Απλη ερωτηση ρε φιλε.Αν πιστευετε οτι εχετε καλυτερο ροστερ απο τον Παναθηναικο.Απλα ειμαι περιεργος να ακουσω την αποψη σας γυρω απο αυτο το θεμα.

Για την διαιτησια το γαμαω,λαθος μου,επειδη μονο ενας εκανε αναλυση για αυτην και οχι οι υπολοιποι.

Προσωπικά θεωρώ και τα 2 πολύ καλά ρόστερ με δυο διάφορες. Το μεν του Ολυμπιακού θέλει δουλειά σαν ομάδα άλλα και σαν μονάδες , το δε του Παναθηναϊκού  πρέπει να βελτιώσει κάποιες μονάδες ( πχ χαμένες βολές Διαμαντίδη δεν ταιριάζουν για ένα παίχτη του επιπέδου του )αλλά σαν ομάδα λειτουργεί άριστα . Πράγμα που το ρόστερ του Ολυμπιακού θέλει δουλειά .

Σαν Ολυμπιακός δεν ξέρω από που να αρχίσω.....Την επιθετική δυστοκία του Βασιλόπουλου ?? Τα κιλά του Σόφο ή τις βολές του ?? Το σούτ του Chilli ? Την υπερβολική αυτοπεποίθηση του Πρίντεζη  ?  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom