Νέα

μπάς καί μας μαδάνε οι βενζινοπώλές??

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα koproni65
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 86
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
Τι δουλειά κάνεις τύπε;

Σε ποια χώρα ζεις;  :rockon:
Η δουλειά φαινεται από το avatar..Οι χωρες ποικίλλουν..Βελγιο,Λουξεμβούργο,Ολλανδία,Γαλλία αναλόγως που με στέλνει το ΝΑΤΟ..Τωρα σου μιλάω από Λουξεμβούργο..Αλλά το site,είναι ΠΑΝΤΟΥ!!!!!!
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
YG: Πάρτε κι ενα κωλάμαξο από αυτά που κυκλοφορούν εδω σαν τα Φιατακια σε μας...
 

Συνημμένα

  • Φωτογραφία2942.jpg
    Φωτογραφία2942.jpg
    193,6 KB · Εμφανίσεις: 9

Επισκέπτης
Η δουλειά φαινεται από το avatar..Οι χωρες ποικίλλουν..Βελγιο,Λουξεμβούργο,Ολλανδία,Γαλλία αναλόγως που με στέλνει το ΝΑΤΟ..Τωρα σου μιλάω από Λουξεμβούργο..Αλλά το site,είναι ΠΑΝΤΟΥ!!!!!!
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
YG: Πάρτε κι ενα κωλάμαξο από αυτά που κυκλοφορούν εδω σαν τα Φιατακια σε μας...

:rockon: :rockon: :rockon:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Η δουλειά φαινεται από το avatar..Οι χωρες ποικίλλουν..Βελγιο,Λουξεμβούργο,Ολλανδία,Γαλλία αναλόγως που με στέλνει το ΝΑΤΟ..Τωρα σου μιλάω από Λουξεμβούργο..Αλλά το site,είναι ΠΑΝΤΟΥ!!!!!!
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
YG: Πάρτε κι ενα κωλάμαξο από αυτά που κυκλοφορούν εδω σαν τα Φιατακια σε μας...
Ναυαρχει εισαι ο απολυτος ματακιας!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
ανεβασε υλικο απο ευρωπαιες αγορι μου  :tits2: :tits2: :tits2: :tits2: :tits2: :tits2:  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
το κοινο σου περιμενει!!!!
 

soukeras1

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2012
Μηνύματα
3.926
Like
24
Πόντοι
16
Cyclon κατα προτιμηση...εταιρεια με τις λιγοτερες περιπτωσεις νοθειας στην Ελλαδα οσο και αν ακουγεται περιεργο...
  συμβουλη μακρια απο BP
 

Eisenfaust

Ανώτερος
Εγγρ.
11 Απρ 2011
Μηνύματα
1.217
Κριτικές
58
Like
2.597
Πόντοι
7.276
παιδιά επειδή αν καί οδηγώ χρόνια όχι πολύ συχνά γιά νάμε ειλικρινής υποψίαζομε ότι μέ κλέβουν οί περισσότεροι βενζινοπώλες καί μάλιστα χοντρά μερικοί...
Μα πώς σου πέρασε τέτοιο πράγμα από το μυαλό? Πού ακούστηκε νεοέλληνες επαγγελματίες να κάνουν τέτοια πράγματα ?
 

bestman69

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2009
Μηνύματα
2.714
Like
10
Πόντοι
16
παιδιά επειδή αν καί οδηγώ χρόνια όχι πολύ συχνά γιά νάμε ειλικρινής υποψίαζομε ότι μέ κλέβουν οί περισσότεροι βενζινοπώλες καί μάλιστα χοντρά μερικοί...

Μιας και ανακαλύπτεις τις μεγάλες αλήθειες, να σου πω και εγώ ότι η Γη είναι στρογγυλή και ο Άι Βασίλης δεν υπάρχει.
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Αυτο με τον Αη Βασιλη....δεν καταπινεται
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
Ναι φυσικα και κλέβουν. Οποτε το μετρας απο τα χιλιομετρα. Βαζεις βενζινη και βλεπεις κανονικα ποσα χιλιομετρα πρεπει να σε βγάλει.  ;)
Στην ΕΛΛΑΔΑ εισαι την χωρα της πουστιας ειναι δυνατον να μην κλεβουν στις βενζινες?  :grin:

αλλά όταν τα λένε οι Γερμανοί είναι πούστηδες.
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.730
Like
3.114
Πόντοι
506
όταν έβαλα μια μέρα στο scooter μου 5 ευρό βενζίνη ο τυπάς δέν έβαλε πάνω από 2 ευρό μέσα σίγουρα.Το μηχανάκι μου το έχω χρόνια και ξέρω πολύ καλά πώς γεμίζει!!!!!!!!!! όταν μετά του παραπονέθηκα ότι με έκλεψε παραλίγο να με δείρει!!!! μου είπε ότι φταίει το μηχανάκι να το πάω για φτιάξιμο.Άκου θράσος!!!!!!!!!! τι να έκανα εκείνη τη στιγμή;υπάρχει κάποιο τηλέφωνο να κάνει κανείς τα παράπονά του;;;;Μπουρδέλο κράτος

Καλείς αμέσως την αστυνομία, οπωςδήποτε μήνυση... μιλάμε για ζώα, σε κλέβουν και ζητάνε και τα ρέστα 
 
OP
OP
K

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
πάντως τώρα με την κρίση επειδή έχει μειωθεί 30 με 40% η κατανάλωση θέλουν να καλύψουν την χασούρα δαγκωνοντάς μας
έχω την εντύπωση ότι δέν υπάρχει οδηγός πού δέν έχει αισθανθεί ότι τόν δαγλώσαν οι βενζιονάδες.
αλλά απάντιση στό ερώτιμα πώς να καταλάβουμε ότι μάς κλέψαν την στιγμή πού βάζουμε βενζίνη δεν υπάρχει...
μετα στα χιλιόμετρα κάτι θα καταλάβουμε αλλά άντε πήγενε στόν κολοβενζίνα να ζητήσεις ρέστα...
ένας οδηγος που  χαλάει ενα 40ραι την βδομάδα για βενζίνη ειναι 160 τον μηνα και 160 επι 12 ειναι 1920 τόν χρονο μειον 20 τα εκατο κλεψιμέικα ειναι 380 ευρω δηλαδη οι μισές διακοπές η ένα λαπτοπ περίπου....
έτσι και μάς κλεψουν τό λαπτοπ κανενας πακιστανός θο τόυ κοψουμε το κεφάλι ...ενώ ο ελληναρας βενζινάς τρίβει τα χεράκια του διοτι 380 ευρω επι χιλιοι πελάτες λέω... ισον 380000 χιλιαρικα.....
συμπερασμα μασ κλεβουν και στα καυσιμα και στην ποιοτητα του καυσιμου...
μπας καί τα λέω σωστά...???
 

Seihis

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2010
Μηνύματα
1.086
Like
6
Πόντοι
16
Cyclon κατα προτιμηση...εταιρεια με τις λιγοτερες περιπτωσεις νοθειας στην Ελλαδα οσο και αν ακουγεται περιεργο...
  συμβουλη μακρια απο BP

CYCLON
Μπορεί να ισχύει αυτό που λές, αλλά είναι από τις εταιρείες με το μικρότερο δίκτυο που έχουν απομείνει, άρα αναλογικά..δικαιολογείται και η διαφορά.


BP-SHELL-AVIN
Βράζουν στο ίδιο ''καζάνι'', δηλαδή το βασικό προιόν είναι ένα και το αυτό.
 

balkanexpress77

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2013
Μηνύματα
4.739
Like
7
Πόντοι
16
πρατηριο οχι ιδιωτικ με συστημα εισροων εκρωων,η σε μεγαλα μαρκετ πχ βεροπουλο βασιλοπουλο που εχουν πρατηρια
εκει δεν σας κλεβουν
οι λοιποι σας κλεβουν οπως κ ναχει,,,, :)
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
το μεγάλο γαμώτο είναι πως όλοι έχουμε την αίσθηση πως μας κλέβουν στην παροχή καυσίμου και πως η ποιότητα δεν είναι αυτή που θα έπρεπε ΑΛΛΑ δεν μπορούμε να το αποδείξουμε...
πάντως εγώ προσπαθώ να βάζω από το ίδιο πρατήριο και όσο μπορώ όταν φτάνει στη μέση το φουλάρω ξανά... δεν το αφήνω να αδειάσει... πάνω κάτω τα χλμ που κάνω με το μισό ρεζερβουάρ είναι ίδια...
 

Seihis

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2010
Μηνύματα
1.086
Like
6
Πόντοι
16
Η νοθευμένη βενζίνη δημιουργεί πρόβλημα στην καύση με αποτέλεσμα ο κινητήρας να ..κλοτσάει ή να ζορίζεται, γενικώς να λειτουργεί..κάπως διαφορετικά από τα συνηθισμένα του.
Όσοι διαθέτουν turbo κινητήρες το καταλαβαίνουν αμέσως μόλις ανοίξει η τουρμπίνα καθώς θα αρχίσουν τα ρεταρίσματα και το αυτοκίνητο αποκτά .. κόφτη!...είναι από τα καλύτερα απλά εργαλεία για δοκιμή..καυσίμου, αλλά δεν είναι ..παιγνίδι καθώς λίγο παραπάνω ζόρισμα και πάει τουρμπίνα και κινητήρας μαζί.
Για αυτό αν σας συμβεί, επιστροφή με προσοχή στον τόπο του εγκλήματος και άδειασμα όλου του ρεζερβουάρ.

Η ποσότητα ήταν η μεγαλύτερη κλοπή που έκαναν τα πρατήρια και οφειλόταν στην διαφορά θερμοκρασίας του καυσίμου εντός της δεξαμενής αλλά και μετά όταν έφθανε στην αντλία.

Τώρα τα πρόστιμα είναι πλέον τεράστια και αν τους πιάσουν με νοθευμένα καύσιμα φτάνουν μέχρι κλείσιμο επι τόπου, οπότε δεν το ρισκάρουν πλέον να κάνουν μίξεις όπως παλιά.
Υπάρχει όμως θέμα με την ποσότητα καθώς δεν έχουν βάλει όλοι ακόμη σύστημα εισροών-εκροών με το οποίο είναι αδύνατον να παρέμβει κανείς και απο πλευράς ποσότητας-ποιότητας είναι ελεγμένο και εγγυημένο.

Όπου πάντως το δείτε σε ταμπέλα να το προτιμάτε.
Το έχουν σίγουρα αρκετά ΠΡΑΤΉΡΙΑ, AVIN, κυρίως τα της εταιρείας (ΜΑΚΡΑΙΩΝ ..νομίζω..κάπως έτσι) ,αρκετά REVOIL, SHELL και ΕΚΟ.

Χρησιμοποιείστε το site του... Υπουργείου για έρευνα τιμών.
http://www.fuelprices.gr/]   [/url]

Και επειδή είμαι ''μυστήριος'' με ότι αφορά βενζίνες, λάδια και γενικώς σχετικά με τα αυτοκίνητα, θα δώσω..με εγγύηση μερικά βενζινάδικα, εντός Αττικής, τα οποία έχουν ανόθευτη βενζίνη αλλά και από τις χαμηλότερες τιμές σχεδόν..πάντα. Εάν είναι στον δρόμο σας ή κοντά σας..προτιμήστε τα, ειδικά για φουλάρισμα.

ΑΘΗΝΑ-Περιοχή Ταύρου

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ (MS)
ΠΕΙΡΑΙΩΣ 200 - ΤΑΥΡΟΣ

AVIN
ΠΕΙΡΑΙΩΣ 202 - ΤΑΥΡΟΣ

Περιοχή Νέου Κόσμου
AVIN
ΑΜΒΡΟΣΙΟΥ ΦΡΑΝΤΖΗ 86

Περιοχή Χαλανδρίου
REVOIL
Επί της Καποδιστρίου ανεβαίνοντας για Αγ. Παρασκευή
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΗ 98 & ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ

EKO
ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΥ 46-48

Περιοχή Αγ. Παρασκευής
AEGEAN
ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 33 & ΚΥΠΡΟΥ

AVIN
Σ/Μ ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΣ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ


ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΑΤΤΙΚΗ - Καλύβια
SHELL
34οΧΛΜ Ε.Ο. ΑΘΗΝΩΝ-ΛΑΥΡΙΟΥ, κατ. προς Κερατέα-Λαύριο

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ (MS)
35 ΧΛΜ Λ. ΑΘΗΝΩΝ-ΛΑΥΡΙΟΥ

ΚΕΡΑΤΕΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΘΕΣΗ «ΣΠΗΛΙΑ ΖΕΖΑ» ΛΕΩΦ.ΛΑΥΡΙΟΥ, κατ. προς Αθήνα
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
πρατηριο οχι ιδιωτικ με συστημα εισροων εκρωων,η σε μεγαλα μαρκετ πχ βεροπουλο βασιλοπουλο που εχουν πρατηρια
εκει δεν σας κλεβουν
οι λοιποι σας κλεβουν οπως κ ναχει,,,, :)

γιατί δεν κλέβουν στα σουπερ μαρκετ;
 
OP
OP
K

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
Η νοθευμένη βενζίνη δημιουργεί πρόβλημα στην καύση με αποτέλεσμα ο κινητήρας να ..κλοτσάει ή να ζορίζεται, γενικώς να λειτουργεί..κάπως διαφορετικά από τα συνηθισμένα του.
Όσοι διαθέτουν turbo κινητήρες το καταλαβαίνουν αμέσως μόλις ανοίξει η τουρμπίνα καθώς θα αρχίσουν τα ρεταρίσματα και το αυτοκίνητο αποκτά .. κόφτη!...είναι από τα καλύτερα απλά εργαλεία για δοκιμή..καυσίμου, αλλά δεν είναι ..παιγνίδι καθώς λίγο παραπάνω ζόρισμα και πάει τουρμπίνα και κινητήρας μαζί.
Για αυτό αν σας συμβεί, επιστροφή με προσοχή στον τόπο του εγκλήματος και άδειασμα όλου του ρεζερβουάρ.

Η ποσότητα ήταν η μεγαλύτερη κλοπή που έκαναν τα πρατήρια και οφειλόταν στην διαφορά θερμοκρασίας του καυσίμου εντός της δεξαμενής αλλά και μετά όταν έφθανε στην αντλία.

Τώρα τα πρόστιμα είναι πλέον τεράστια και αν τους πιάσουν με νοθευμένα καύσιμα φτάνουν μέχρι κλείσιμο επι τόπου, οπότε δεν το ρισκάρουν πλέον να κάνουν μίξεις όπως παλιά.
Υπάρχει όμως θέμα με την ποσότητα καθώς δεν έχουν βάλει όλοι ακόμη σύστημα εισροών-εκροών με το οποίο είναι αδύνατον να παρέμβει κανείς και απο πλευράς ποσότητας-ποιότητας είναι ελεγμένο και εγγυημένο.

Όπου πάντως το δείτε σε ταμπέλα να το προτιμάτε.
Το έχουν σίγουρα αρκετά ΠΡΑΤΉΡΙΑ, AVIN, κυρίως τα της εταιρείας (ΜΑΚΡΑΙΩΝ ..νομίζω..κάπως έτσι) ,αρκετά REVOIL, SHELL και ΕΚΟ.

Χρησιμοποιείστε το site του... Υπουργείου για έρευνα τιμών.
http://www.fuelprices.gr/]  [/url]

Και επειδή είμαι ''μυστήριος'' με ότι αφορά βενζίνες, λάδια και γενικώς σχετικά με τα αυτοκίνητα, θα δώσω..με εγγύηση μερικά βενζινάδικα, εντός Αττικής, τα οποία έχουν ανόθευτη βενζίνη αλλά και από τις χαμηλότερες τιμές σχεδόν..πάντα. Εάν είναι στον δρόμο σας ή κοντά σας..προτιμήστε τα, ειδικά για φουλάρισμα.

ΑΘΗΝΑ-Περιοχή Ταύρου

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ (MS)
ΠΕΙΡΑΙΩΣ 200 - ΤΑΥΡΟΣ

AVIN
ΠΕΙΡΑΙΩΣ 202 - ΤΑΥΡΟΣ

Περιοχή Νέου Κόσμου
AVIN
ΑΜΒΡΟΣΙΟΥ ΦΡΑΝΤΖΗ 86

Περιοχή Χαλανδρίου
REVOIL
Επί της Καποδιστρίου ανεβαίνοντας για Αγ. Παρασκευή
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΗ 98 & ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ

EKO
ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΥ 46-48

Περιοχή Αγ. Παρασκευής
AEGEAN
ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 33 & ΚΥΠΡΟΥ

AVIN
Σ/Μ ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΣ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ


ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΑΤΤΙΚΗ - Καλύβια
SHELL
34οΧΛΜ Ε.Ο. ΑΘΗΝΩΝ-ΛΑΥΡΙΟΥ, κατ. προς Κερατέα-Λαύριο

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ (MS)
35 ΧΛΜ Λ. ΑΘΗΝΩΝ-ΛΑΥΡΙΟΥ

ΚΕΡΑΤΕΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΘΕΣΗ «ΣΠΗΛΙΑ ΖΕΖΑ» ΛΕΩΦ.ΛΑΥΡΙΟΥ, κατ. προς Αθήνα
για τό σύστιμα εισροών εκροών ποιά είναι η άποψη σου??
 

PeterAndrews

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2012
Μηνύματα
2.661
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
16
Αρκετά πρατήρια με κάποιους τρόπους παραδίδουν στην αντλία λιγότερη ποσότητα απο την αναγαφόμενη.Περα απο τον οποιοδήποτε έλεγχο απο το κράτος η την εταιρεία ένας απλός τρόπος για να ελέγχουμε εμείς, είναι να γεμίσουμε ένα ογκομετρημένο δοχείο πχ τα  δοχεία του απιονισμένου νερού είναι 4 λίτρα, αν υπάρχει διαφορά θα γίνει αμέσως αντιληπτή.
 

lebesque

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2013
Μηνύματα
571
Like
0
Πόντοι
6
Εχω 2 κοντινους συγγενεις βενζιναδες.

Με αυτα που μου εχουν πει κατα καιρους, δεν εχω ουτε σε αυτους εμπιστοσυνη  :S

Εδω ρε συναγωνιστες κυκλοφορουσαν μεχρι προτινος στην αγορα αντλιες,
κατασκευασμενες για να κλέβουν απο το εργοστάσιο!!!!  :headbang:
o κλέψας , του κλέψαντος. :woldman:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Οι πιθανόητες κλεψιάς είναι πολύ μικρότερες έως μηδαμινές στα ιδιόκτητα εταιρικά πρατήρια.

Ιδιόκτητα έχει η ΕΚΟ υπό την επωνυμία ΕΚΟ Καλυψώ ΕΠΕ.

Για παράδειγμα τέτοια είναι τα διπλά πρατήρια του Ασπροπύργου στην Αττική Οδό, τα διπλά στον Αυλώνα στην ΠΑΘΕ και άλλα.

Δεν ξέρω τι απέγιναν τα ιδιόκτητα πρατήρια της BP που αγόρασε η ΕΚΟ. Όπως και τα ιδιόκτητα της Shell.
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom