Νέα

Μπάγερν Μονάχου - Φαβορί για τελικό Αθήνας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα trixotos kavliaris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 148
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
Η Μάντσεστερ τους ξέσκισε.

Και η Αγγλία μπαίνει στα ημιτελικά με 3 ομάδες δηλαδή.

Μπράβο τους

Αλλά τελικά την κούπα θα τη σηκώσει η Λίβερπουλ
 

marky

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2007
Μηνύματα
402
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
5.760
Ετσι ακριβώς. Η ρέντα του Σερ Αλεξ κάποια στιγμή θα τελειώσει. Απόψε ότι πήγαινε μέσα έγραφε. Δεν υπήρξε ούτε τερματοφύλακας ούτε άμυνα της Ρόμα. Και ας μην ξεχνάμε ότι η Μπάγερν, αν περάσει τη Μίλαν, χρωστάει κάτι στην Γιουνάιτεντ. Οσο για τη Λίβερπουλ, ομολογώ ότι φοβάμαι τους ημιτελικούς με την Τσέλσι, αλλά έχω εμπιστοσύνη στο Ράφα...
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
UNITED κύριοι....τελείωσε το τσάμπιονς λίνγκ.............. :dancing:
 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
Πάντως φαίνεται, έμμεσα, από τον αριθμό των αγγλικών ομάδων στο Τσ.Λιγκ οτι η Πρέμιερσιπ είναι μακράν το καλύτερο(και πιο εμπορικό) πρωτάθλημα που υπάρχει από άποψη ομάδων,παιχτών και ποιότητας ποδοσφαίρου...ίσως να είναι επειδή πέφτει και το περισσότερο χρήμα εκεί πέρα....αλλά σε σχέση πια με το ιταλικό που η δυναμικότητά του αλλά και η αξιοπιστία του(λόγω calciopoli) έχει πέσει σημαντικά η Πρέμιερ πολύ καλύτερη...
 

marky

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2007
Μηνύματα
402
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
5.760
Πάντως φαίνεται, έμμεσα, από τον αριθμό των αγγλικών ομάδων στο Τσ.Λιγκ οτι η Πρέμιερσιπ είναι μακράν το καλύτερο(και πιο εμπορικό) πρωτάθλημα που υπάρχει από άποψη ομάδων,παιχτών και ποιότητας ποδοσφαίρου...ίσως να είναι επειδή πέφτει και το περισσότερο χρήμα εκεί πέρα....αλλά σε σχέση πια με το ιταλικό που η δυναμικότητά του αλλά και η αξιοπιστία του(λόγω calciopoli) έχει πέσει σημαντικά η Πρέμιερ πολύ καλύτερη...
Ναι έτσι είναι. Στην Ιταλία κάνει περίπατο η Ιντερ, οι λούζερς της Ευρώπης που αποκλείστηκαν από τη μετριότατη Βαλένθια, η οποία με τη σειρά της αποκλείστηκε απο την χειρότερη από πέρυσι Τσέλσι. Στην Ισπανία, η Μπαρτσελόνα είναι ασταθής, η Ρεάλ ψάχνεται, ενώ στη Γερμανία, η Μπάγερν είναι τέταρτη. Γενικά βάση εμφανίσεων στο CHL, ο δίκαιος τελικός θα είναι Λίβερπουλ-Μάντσεστερ Γ. κι εκεί όπως έχω ξαναπεί η Λιβ είναι σε θέση να σηκώσει την έκτη κούπα.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.594
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Λίβερπουλ-Μάντσεστερ είναι με διαφορά οι πιο φορμαρισμένες ομάδες φέτος. Αλλά σε αυτό το επίπεδο όλα γίνονται. Και μη ξεχνάμε πολλές φορές το τσάμπιονς λιγκ το παίρνει ομάδα που δε την περιμένεις.

Μη ξεγράφουμε Μίλαν και Μπάγερν έτσι εύκολα αλλά και την Τσέλσι. Έχει το υλικό να πάρει το τρόπαιο.
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Ρε παιδιά, ξεκολλήστε λίγο! :tickedoff: Εδώ η Μάντσεστερ έδωσε μιά σπάνια παράσταση ποδοσφαίρου κι εσάς το μόνο που σας νοιάζει είναι ποιός θα σηκώσει το κιούπι; Σκασίλα μου κι αν το πάρει η Σπίθα Νίκαιας και ο Αετός Κορυδαλλού.

Και για όσους το έχουν δέσει πως θα το πάρει η Λίβερπουλ έχω να ρωτήσω το εξής: σας ικανοποιεί το ποδόσφαιρο που παίζει; Διοτί εγώ ούτε να με πλήρωνουν δεν κάθομαι να την παρακολουθήσω.
Προσοχή!!! Δεν λέω πως δεν θα το πάρει. Είναι πολύ πιθανό. ʼλλο όμως αυτό, κι' άλλο η (ανύπαρκτη) ποιότητα που παρουσιάζει στον αγωνιστικό χώρο. 

οχι και ανυπαρκτη η ποιοτητα........της λιβερπουλ...αν θυμηθεις το πρωτο ημιχρονο κυριως στον επαναληπτικο με την μπαρτσα ή το ματς με την αρσεναλ(4-1) και την τσελσι(2-0) ηταν αρκετα καλη η αποδοση της σε ποιοτικο επιπεδο.....αν και κατι μου λεει οτι φετος ισως ειναι η χρονια της τσελσι.....και τι εννοω?αν προκριθει η μπαγερν στους 4 τοτε βρισκει την γιουναιτεντ......μην κρινετε την σημερινη αντιπαλο της,ρομα.....με την μπαγερν θα τα βρει σκουρα ασχετα αν οι γερμανοι δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο......θα πρεπει βεβαια να περασει και την λιβερπουλ...αλλα πολυ δυσκολο να επαναληφθει το προ διετιας σκηνικο.....θεωρω οτι πιο πιθανος ειναι ενας τελικος τσελσι-γιουναιτεντ!
 

marky

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2007
Μηνύματα
402
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
5.760
Ρε παιδιά, ξεκολλήστε λίγο! :tickedoff: Εδώ η Μάντσεστερ έδωσε μιά σπάνια παράσταση ποδοσφαίρου κι εσάς το μόνο που σας νοιάζει είναι ποιός θα σηκώσει το κιούπι; Σκασίλα μου κι αν το πάρει η Σπίθα Νίκαιας και ο Αετός Κορυδαλλού.

Και για όσους το έχουν δέσει πως θα το πάρει η Λίβερπουλ έχω να ρωτήσω το εξής: σας ικανοποιεί το ποδόσφαιρο που παίζει; Διοτί εγώ ούτε να με πλήρωνουν δεν κάθομαι να την παρακολουθήσω.
Προσοχή!!! Δεν λέω πως δεν θα το πάρει. Είναι πολύ πιθανό. ʼλλο όμως αυτό, κι' άλλο η (ανύπαρκτη) ποιότητα που παρουσιάζει στον αγωνιστικό χώρο. 

Διαφωνώ αγαπητέ.Φέτος η Λιβερπουλ έχει παίξει καλή μπάλα και μάλιστα και σε παιχνίδια που έχασε (Μαν Γ. και Μπάρτσα στο Ανφιλντ). Είναι πολύ βελτιωμένη και παρουσιάζει σταθερότητα. Οσο για την Γιουναιτεντ, παίζει το πιο θεαματικό ποδόσφαιρο λόγω Ρονάλντο, αλλά πολλές φορές στηρίζεται και στη ρέντα του Σερ Αλεξ. Η ήττα μας στο Ανφιλντ, μαγική εικόνα, δεν υπήρχε η Μαν Γ. Ολα ανοιχτά λοιπόν, αλλά αν συνεχίσει να παίζει όπως σήμερα ο μεγάλος μας αντίπαλος ας το πάρει...
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Τι γίνεται ρε παιδιά στο Μάντσεστερ; Έχει δει ποτέ στο όνειρο της η Λίβερπουλ τέτοιο παιχνιδί; :2funny:

φιλε η λιβερπουλ για μενα εχει την πιο βαρυα φανελα στον κοσμο μαζι με τις ρεαλ μαδριτης,γιουβεντους και μιλαν!ολες οι αλλες...μπαρτσελονες,γιουναιτεντ,αγιαξ,μπαγερν κλπ.....ειναι πιο κατω....

και μην ξεχνας οτι δεν ειναι λουζερ οπως η γιουναιτεντ......σε οσους τελικους εχει παει το εχει παρει εκτος απο το χεηζελ που το εχασε με τζουφιο πεναλτι και λογω των γεγονοτων.....την παλια λιβερπουλ και την ομαδαρα της ποτε δεν προκειται να την πλησιασει καμια......
 

marky

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2007
Μηνύματα
402
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
5.760
οχι και ανυπαρκτη η ποιοτητα........της λιβερπουλ...αν θυμηθεις το πρωτο ημιχρονο κυριως στον επαναληπτικο με την μπαρτσα ή το ματς με την αρσεναλ(4-1) και την τσελσι(2-0) ηταν αρκετα καλη η αποδοση της σε ποιοτικο επιπεδο.....αν και κατι μου λεει οτι φετος ισως ειναι η χρονια της τσελσι.....και τι εννοω?αν προκριθει η μπαγερν στους 4 τοτε βρισκει την γιουναιτεντ......μην κρινετε την σημερινη αντιπαλο της,ρομα.....με την μπαγερν θα τα βρει σκουρα ασχετα αν οι γερμανοι δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο......θα πρεπει βεβαια να περασει και την λιβερπουλ...αλλα πολυ δυσκολο να επαναληφθει το προ διετιας σκηνικο.....θεωρω οτι πιο πιθανος ειναι ενας τελικος τσελσι-γιουναιτεντ!

Συμφωνώ φίλε Vaso.Και ίσως όπως λες η Μπάγερν, που παίζει καλύτερα στο CHL να κάνει την έκπληξη. Κι εγώ φοβάμαι πολύ την Τσέλσι,έστω κι αν είναι χειρότερη από το 2005 και εμείς πολύ καλύτεροι. Δεύτερη φορά σε ημιτελικό θα είναι δύσκολο, αν και ο Ράφα τον έχει πελάτη τον Ζοζέ στα κύπελα.
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Συμφωνώ φίλε Vaso.Και ίσως όπως λες η Μπάγερν, που παίζει καλύτερα στο CHL να κάνει την έκπληξη. Κι εγώ φοβάμαι πολύ την Τσέλσι,έστω κι αν είναι χειρότερη από το 2005 και εμείς πολύ καλύτεροι. Δεύτερη φορά σε ημιτελικό θα είναι δύσκολο, αν και ο Ράφα τον έχει πελάτη τον Ζοζέ στα κύπελα.

πιστευω οτι το 2005 ομως η λιβερπουλ ειχε σε εκπληκτικη φορμα ολους σχεδον τους παικτες.....και ειχε και αυτη την διψα....για αυτο πιστευω οτι η τσελσι μπορει και να ειναι πιο κοντα στην προκριση..κατι φυσικα που δεν ευχομαι!
 

moynitsokinigos

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2007
Μηνύματα
188
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
1
Ανάμεσα σε Τσέλσι και Λίβερπουλ βλέπω Λίβερπουλ...Είναι τυχαία η εμφάνιση και το διπλό της Τσέλσι στο δεύτερο ημίχρονο σήμερα με την Βαλένθια...Θα μπορούσε να χάσει και με 3-1 αλλά η μπάλα είναι...μπάλα. Για το ζευγάρι Μάντσεστερ-Μπάγερν ή Μίλαν βλέπω πως αν περάσει η γερμανική ομάδα η Μάντσεστερ θα δυσκολευτεί για να περάσει στην Αθήνα. Πιο εύκολα θα αποκλείσει την Μίλαν. Ανάμεσα σε Μπάγερν και Μίλαν, εκτιμώ πως η Μπάγερν έχει το πλεονέκτημα αλλά αν και "Μπάρτσα μια ζωή" δεν ξεχνάω πως όταν πήραμε εμείς το Τσαμπιονς Λιγκ είχαμε να αντιμετωπίσουμε την Μίλαν και ενώ ήταν πάλι χάλια ακυρώθηκε γκολ του Σεφτσένκο μέσα στο Καμπ Νου και περάσαμε...Είναι τεράστια ομάδα.
 

marky

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2007
Μηνύματα
402
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
5.760
πιστευω οτι το 2005 ομως η λιβερπουλ ειχε σε εκπληκτικη φορμα ολους σχεδον τους παικτες.....και ειχε και αυτη την διψα....για αυτο πιστευω οτι η τσελσι μπορει και να ειναι πιο κοντα στην προκριση..κατι φυσικα που δεν ευχομαι!

Βλέπω και ξαναβλέπω τον τελικό της Κωνσταντινούπολης. Μόνη της η φανέλλα της Λίβερπουλ γύρισε το ματς και αυτό θα είναι το μεγάλο μας ατού και φέτος. Υπάρχουν πάντως παίκτες στην ομάδα που ειναι καινούριοι και έχουν δίψα για το τρόπαιο (Κράουτς, Κάιτ, Αγκερ, Μπέλαμι, Ρέινα.
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Ετσι ακριβώς. Η ρέντα του Σερ Αλεξ κάποια στιγμή θα τελειώσει. Απόψε ότι πήγαινε μέσα έγραφε. Δεν υπήρξε ούτε τερματοφύλακας ούτε άμυνα της Ρόμα. Και ας μην ξεχνάμε ότι η Μπάγερν, αν περάσει τη Μίλαν, χρωστάει κάτι στην Γιουνάιτεντ. Οσο για τη Λίβερπουλ, ομολογώ ότι φοβάμαι τους ημιτελικούς με την Τσέλσι, αλλά έχω εμπιστοσύνη στο Ράφα...

Αυτά που χρωστούσε, τα ξεπλήρωσε το 2001 (δύο νίκες)!!!!
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Λιιιιιιιβερπουουουουουλ!!!!!!!

Τι μας νοιάζει αν παίζει καλή μπάλα; Το θέμα είναι να το σηκώσει!!
 

Επισκέπτης

Συνημμένα

  • 2418807.jpg
    2418807.jpg
    26,5 KB · Εμφανίσεις: 19
  • liverpool-fans-poster.jpg
    liverpool-fans-poster.jpg
    68,6 KB · Εμφανίσεις: 22
  • the spion kop v sobotu.jpg
    the spion kop v sobotu.jpg
    96,5 KB · Εμφανίσεις: 16

Bluevertigo

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
393
Like
4
Πόντοι
1
Ετσι.........You 'll never walk alone......
Καλά, ο "παππούς" κατά τα λεγόμενα σου studian, να υποθέσω ότι έγινε Liverpool βλέποντας Kenny Dalglish,Alan Hansen,Alan Kennedy,Graeme Souness και αργότερα με τον απατεώνα Bruce Grobbelaar και τους συνήθεις υπόπτους Molby,Lawrenson,Rush,Whelan,Nicol...Εσύ πως το έπαθες το κακό; Με Biscan και Djimi Traore;;
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Με τέτοια μυαλά απορούμε μετά γιατί το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα έχει πιάσει πάτο. :idiot: Ποιά μπάλα και μαλακίες; Λεπτομέρειες όλα αυτα αρκεί να σηκώσουμε την κούπα. Δε πα να ναι με αυτογκόλ, με πέτσινο πέναλτι, με την αντίπαλη ομάδα ''πιασμένη''. Κι άσε τους μαλάκες να φωνάζουν ότι το ποδόσφαιρο είναι θέαμα.

Δυστυχώς φαίνεται ότι κάποιοι μπέρδεψαν το παιχνίδι του ποδοσφαίρου με το χάνι της Γραβιάς και τη μάχη στις Θερμοπύλες. Να παιρναν τουλάχιστον κάνα πριμ θα δικαιολογούνταν τέτοιες αντιδράσεις.

Κι αφού μιλάμε έτσι για ξενες ομαδες, ε μετά ας μην εκπλησόμαστε για τα όσα έγιναν στη Λεωφορο Λαυρίου.

Στο Χάνι της Γραβιάς και στις Θερμοπύλες συμμετείχαν και ʼγγλοι;  :o :o :huh: :huh:

Είχαν και accent του Λίβερπουλ; :o :o :huh: :huh:

Δεν μου λες ρε πάνσοφε γνώστη του ποδοσφαίρου μίλησα εγώ για Ελλάδα και ελληνικό πρωτάθλημα και τον πάτο στον οποίο βρίσκεται;

Μίλησα εγώ για πιασμένα παιχνίδια, πέτσινο πέναλτι και εύνοια της διαιτησίας; Από το μυαλό σου προφανώς τα έβγαλες όλα αυτά.

Έχεις μεγάλη φαντασία ρε συναγωνιστή αν από μια φράση μπορείς να βγάλεις τέτοια συμπεράσματα.

Δεν έχεις δει εσύ παιχνίδια ποτέ που δεν παίζεται καλή μπάλα κι όμως κάποιος νικάει στο τέλος;
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Εγώ είμαι με τον στρατό του Μουρίνιο.

Επελαύνουν οι τύποι... Χωρίς αισθητική, χωρίς βιρτουοζιτέ, ξερά και αλύπητα. Όπως κάθε στρατός.

 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Καλά, ο "παππούς" κατά τα λεγόμενα σου studian, να υποθέσω ότι έγινε Liverpool βλέποντας Kenny Dalglish,Alan Hansen,Alan Kennedy,Graeme Souness και αργότερα με τον απατεώνα Bruce Grobbelaar και τους συνήθεις υπόπτους Molby,Lawrenson,Rush,Whelan,Nicol...Εσύ πως το έπαθες το κακό; Με Biscan και Djimi Traore;;

Είναι μικρός αλλά ξέρει κι αναγνωρίζει τις αξίες!

Σαν τα αυγά Faberge ένα πράγμα. Δεν είναι ανάγκη να ξέρεις ποιός ήταν ο Faberge για να αναγνωρίσεις την αξία τους!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom