Νέα

Μουντιάλ 2018

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Cr9
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 74K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ποια ομάδα θα κερδίσει το Μουντιάλ της Ρωσίας;

  • Ρωσία

    Ψήφοι: 19 6,6%
  • Σαουδική Αραβία

    Ψήφοι: 6 2,1%
  • Αίγυπτος

    Ψήφοι: 3 1,0%
  • Ουρουγουάη

    Ψήφοι: 13 4,5%
  • Πορτογαλία

    Ψήφοι: 11 3,8%
  • Ισπανία

    Ψήφοι: 14 4,9%
  • Μαρόκο

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ιράν

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Γαλλία

    Ψήφοι: 46 16,0%
  • Αυστραλία

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Περού

    Ψήφοι: 1 0,3%
  • Δανία

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αργεντινή

    Ψήφοι: 32 11,1%
  • Ισλανδία

    Ψήφοι: 3 1,0%
  • Κροατία

    Ψήφοι: 8 2,8%
  • Νιγηρία

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Βραζιλία

    Ψήφοι: 43 14,9%
  • Ελβετία

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Κόστα Ρίκα

    Ψήφοι: 3 1,0%
  • Σερβία

    Ψήφοι: 2 0,7%
  • Γερμανία

    Ψήφοι: 22 7,6%
  • Μεξικό

    Ψήφοι: 9 3,1%
  • Σουηδία

    Ψήφοι: 1 0,3%
  • Νότια Κορέα

    Ψήφοι: 1 0,3%
  • Βέλγιο

    Ψήφοι: 24 8,3%
  • Παναμάς

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Τυνησία

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αγγλία

    Ψήφοι: 21 7,3%
  • Πολωνία

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σενεγάλη

    Ψήφοι: 3 1,0%
  • Κολομβία

    Ψήφοι: 1 0,3%
  • Ιαπωνία

    Ψήφοι: 2 0,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    288

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Πού ειναι η Μιχαληδα να μας σχολιασει οτι εχουμε οκτω χριστιανικες χωρες στα προημιτελικα
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
Ουρουγουαη και μετα μπραζιλ !
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
Ο Οσπινα μια χαρα επεσε σε ολα. Μονο που ειναι εναμισι μετρο και για να πιασει εστω και ενα αναγκαστηκε να τιναχτει σαν ελατηριο.
Αυτός ο τύπος λέει ότι οι τερματοφύλακες πρέπει να περιμένουν να δουν προς τα πού θα πάει η μπάλα και μετά να πέσουν. Κι όχι όπως κάνουν τώρα που διαλέγουν γωνία. Φαντάζεσαι τον Οσπίνα να περίμενε? Στο ριπλέι θα τα έβλεπε όλα
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.672
Like
6.010
Πόντοι
1.406
Αυτός ο τύπος λέει ότι οι τερματοφύλακες πρέπει να περιμένουν να δουν προς τα πού θα πάει η μπάλα και μετά να πέσουν. Κι όχι όπως κάνουν τώρα που διαλέγουν γωνία. Φαντάζεσαι τον Οσπίνα να περίμενε? Στο ριπλέι θα τα έβλεπε όλα
Παντως αν σκεφτεις οτι πολλοι κανουν μαλακιες εκτελεσεις και τα στελνουν τελειως κεντρο η πολυ λιγο δεξια-αριστερα(δε λεω για περιπτωσεις που εχουν δει τον τερμα να πεφτει,πολλοι πανε κουτουρου) και δεδομενω οτι αν παει γωνια δυσκολα το πιανει ακομα και αν κανει καλη εκτιναξη ισως δεν ειναι κακη επιλογη να περιμενουν  :hmm:
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
Μια χαρά ιδέα είναι. Απλώς ο Γιωργάκης έχει ανοίξει προσωπική βεντέτα με τον τύπο που την ανέφερε.
Ρε τύπε, έχω παρατηρήσει ότι εσύ δεν είσαι άμπαλος.  Δεν σου κάνει εντύπωση που κανένας δεν το εφαρμόζει? Χιλιάδες έως εκατομμύρια άνθρωποι ασχολούνται σοβαρά με το ποδόσφαιρο. Γιατί κάποιος δεν ανοίγει τα μάτια στους τερματοφύλακες?
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
Παντως αν σκεφτεις οτι πολλοι κανουν μαλακιες εκτελεσεις και τα στελνουν τελειως κεντρο η πολυ λιγο δεξια-αριστερα(δε λεω για περιπτωσεις που εχουν δει τον τερμα να πεφτει,πολλοι πανε κουτουρου) και δεδομενω οτι αν παει γωνια δυσκολα το πιανει ακομα και αν κανει καλη εκτιναξη ισως δεν ειναι κακη επιλογη να περιμενουν  :hmm:
Τύπε, αν αρχίσουν οι τερματοφύλακες να κάθονται στη μέση, όλοι θα τα ρίχνουν γωνία και Τότε πάλι θα το γυρίσουν στο να πέφτουν. Οπότε Στην τελική, η καλύτερη λύση είναι να πέφτουν. Έχω παίξει μπάλα και ξέρω, πίστεψέ με
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.697
Κριτικές
183
Like
43.810
Πόντοι
21.896
Ρε τύπε, έχω παρατηρήσει ότι εσύ δεν είσαι άμπαλος.  Δεν σου κάνει εντύπωση που κανένας δεν το εφαρμόζει? Χιλιάδες έως εκατομμύρια άνθρωποι ασχολούνται σοβαρά με το ποδόσφαιρο. Γιατί κάποιος δεν ανοίγει τα μάτια στους τερματοφύλακες?
αν κατσουν χωρις να πεσουν  επειδη ειναι σταατικη τοτε και στο μετρο με δυναμη αν περασει η μπαλα θα το φανε για αυτο καπου πρεπει να πεσουν
απλα πορει να πεσουν σε μια γωνια χωρισ να εκτιναχθουν πολυ και ισως πιασουν στο κεντρο το σουτ αλλα καπου πρεπει να πεσουν εστω κ ελαχιστα

σας καλυψα????
 

Επισκέπτης
Κωλοπουσταρες Άγγλοι.
2-3 φορές έχω ποντάρει υπέρ των κοκάκηδων και είδα κουβά, έτσι την αποφεύγω και ποντάρω αντίθετα αν αξίζει το ρίσκο. Στο εγχώριο πρωτάθλημα τους παρακολουθώ Ενβιγκάδο & Πατριότας, ενίοτε τη Μιγιονάριος και μακρυά από Μεντεγίν βρώμες, Ατλέτικος καριόλες (3Χ), Ντεπορτίβες γαμιόλες (3Χ)....
Από την άλλη μεριά δεν θεωρώ κάποια σοβαρή ομάδα την Αγγλία (άλλο το UK Championship που πλέον ποντάρω με τις μπάντες & δυναμικά άλλο τα @@ροΜουντιάλ).
Για προσπάθησε να με φανταστείς πώς νοιώθω που χθες 2/2 τελικά σκορ δεν κάθισαν. Άσχετα με τα δεδομένα της βάσης που είναι λιγοστά - θες και την τύχη - γιατί και στο μεταμεσονύκτιο ματς έναρξης του Ισημερινού πέρασε το ένα σκορ και όχι και τα δύο....
Θα μπορούσε να είχε δωθεί το πέναλτι στη Σουηδία για να πέρναγε έστω για το γαμώτο το σκορ (τα έγραψα στο κατεξοχήν θέμα)....
Αλλά πώς να μην σπάζεσαι όταν ο άλλος ο συφλιτικός πάει και σκοράρει στο 93 για να σου χαλάσει το διπλό σκορ........
Ως τζογαδόρος θέλω να πάω κουβά "δίκαια". Να έτρωγε π.χ. 2-3 γκολ η Αγγλία κι όχι ένα "ύπουλο" στις καθυστερήσεις.
 

Συνημμένα

  • Aπό την τσαντίλα πόνταρα χαμηλή απόδοση κι έκλεισα το PC μισή ώρα.png
    Aπό την τσαντίλα πόνταρα χαμηλή απόδοση κι έκλεισα το PC μισή ώρα.png
    37,9 KB · Εμφανίσεις: 30

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
αν κατσουν χωρις να πεσουν  επειδη ειναι σταατικη τοτε και στο μετρο με δυναμη αν περασει η μπαλα θα το φανε για αυτο καπου πρεπει να πεσουν
απλα πορει να πεσουν σε μια γωνια χωρισ να εκτιναχθουν πολυ και ισως πιασουν στο κεντρο το σουτ αλλα καπου πρεπει να πεσουν εστω κ ελαχιστα

σας καλυψα????
Εμένα Δεν χρειαζόταν να με καλύψεις. Είναι ακριβώς η άποψή μου. Γι' αυτό και ΌΛΟΙ οι τερματοφύλακες στον κόσμο κάνουν αυτό ακριβώς. Κι όταν κάθισα ο ίδιος τέρμα και δέχθηκα πέναλτι, διαπίστωσα ότι αυτό είναι αναγκαιότητα.
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.677
Πόντοι
2.606
μάικ άνοιξέ στον εντουροϊάκωβο δεύτερη κωλοτρυπίδα
καλό θα του κάνεις

η πρώτη παραχαλάρωσε απ' το πολύ φιστίκωμα  :S :S :S

:S :S :S

Τυπε παρε και dopa να με βρισεις.  :S :S :S

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.672
Like
6.010
Πόντοι
1.406
Τύπε, αν αρχίσουν οι τερματοφύλακες να κάθονται στη μέση, όλοι θα τα ρίχνουν γωνία και Τότε πάλι θα το γυρίσουν στο να πέφτουν. Οπότε Στην τελική, η καλύτερη λύση είναι να πέφτουν. Έχω παίξει μπάλα και ξέρω, πίστεψέ με
Nαι δεν εχεις αδικο σε αυτο,γινεται φαυλος κυκλος,ισως ειναι καλη λυση μονο για μεμονωμενες περιπτωσεις οπως πχ σε διαδικασια πεναλτυ,που θα ριξουν και κανα 2 ταγαρια που ποτε δε βαρανε
 

kostassex

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2011
Μηνύματα
123
Κριτικές
2
Like
29
Πόντοι
1
Ασε έχουμε μάτια και είδαμε τι τσουρουκαδες είναι αυτοί οι Άγγλοι.
Σύν οτι κουβαλάν τη λουζερια όσα χρόνια βλέπω μπάλα είναι να αναρωτιέται κανείς γιατί έχει οπαδούς αυτή η ομάδα



Οι άγγλοι μπορεί να μην εντυπωσιάζουν αλλά έχουν πειθαρχημένη ομάδα, με 6 παίκτες της Τότεναμ. Παίζουν καλά το 3-5-2 έχουν πολύ καλό σέντερ φορ και αρκετά καλό τερματοφύλακα.
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
Nαι δεν εχεις αδικο σε αυτο,γινεται φαυλος κυκλος,ισως ειναι καλη λυση μονο για μεμονωμενες περιπτωσεις οπως πχ σε διαδικασια πεναλτυ,που θα ριξουν και κανα 2 ταγαρια που ποτε δε βαρανε
Πολύ απλά, δες αυτό που είπα και στον άλλον. Γιατί όλοι οι τερματοφύλακες στον κόσμο εφαρμόζουν την ίδια πρακτική??? Όλοι ηλίθιοι είναι?
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.672
Like
6.010
Πόντοι
1.406
Πολύ απλά, δες αυτό που είπα και στον άλλον. Γιατί όλοι οι τερματοφύλακες στον κόσμο εφαρμόζουν την ίδια πρακτική??? Όλοι ηλίθιοι είναι?
Nαι ρε παιδι μου καταλαβαινω τι λες,και απο απλη παρατηρηση και μονο, ετσι ειναι,λεω σε φασεις που θα τυχει κανα σεντερ μπακ η γενικα καποιος που δεν το εχει με τα πεναλτυ και τον ψυλιαστει ο τερμας(η απλα εχει κανει σκαουτινγκ) ε εκει και μονο να αλλαξει τακτικη
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom