Νέα

Μουντιάλ 2010 - Νότια Αφρική

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 142K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποια χωρα θα κατακτησει το παγκοσμιο ??

  • Ισπανία

    Ψήφοι: 31 63,3%
  • Ολλανδια

    Ψήφοι: 18 36,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    49

O Gentleman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2009
Μηνύματα
2.664
Κριτικές
38
Like
0
Πόντοι
616
Θα μπορούσε να παίξει η Ολλανδία ανοιχτά αλλά ΔΕΝ είναι τόσο μαλάκες ΠΙΑ

κανεις δεν ειναι τοσο μαλακας πια... ακομα και οι γερμανοι ουσιαστικα αρνηθηκαν την ποδοσφαιρικη τους ταυτοτητα και, αν το εβαζε ο Κροος, ισως τα καταφερναν... Ομως τελικα αποδοθηκε ποδοσφαιρικη δικαιοσυνη...
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Ολλανδία και μικρή Ολλανδία στον τελικό είναι ποδοσφαιρική δικαιοσύνη ότι και να λέμε  :rockon:
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Αν δε τους έδερνε η γνωστή αλαζονεία τους και δεν έβρισκαν μπροστά τους τον Ολλανδό Χίντινγκ κι εκεί Ολλανδία-Ισπανία θα είχαμε
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Να δούμε και τη Βραζιλία-καλά να είμαστε ως τότε-στην έδρα της με την πίεση που θα έχει να το σηκώσει σώνει και καλά
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Και κόσμο τρελό για το τόπι έτσι?
Φαντάσου οποιον το σηκώσει μεσα στο Μαρακανά(ή όπου αλλού)τι βουντού έχουν να του κάνουν? :2funny:
Φαντάσου να ειναι καμιά Αργεντινή
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Θα γίνει Πλεζ,είναι μεγάλη αγορά η Βραζιλία και με ανάπτυξη τον τελευταίο καιρό
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Με 3-4 καλές μεταγραφές στην άμυνα και στο κέντρο και κανά Χίντινγκ στον πάγκο θα τον σήκωναν οι Αργεντίνοι  :2funny:
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Larissa
 

Συνημμένα

  • larisa1.jpg
    larisa1.jpg
    117,7 KB · Εμφανίσεις: 46

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366

Η 11άδα της Ισπανίας έγινε γνωστή πρώτη και ο Βιθέντε ντελ Μπόσκε δεν έκανε καμία αλλαγή, με τον Φερνάντο Τόρες να μένει ξανά στον πάγκο.
Ο Πέδρο της Μπαρτσελόνα διατήρησε την θέση του στην 11άδα και είναι μαζί με τον Αντρές Ινιέστα οι μεσοεπιθετικοί που στηρίζουν τον Βίγια που είναι στην κορυφή.

Kαμία έκπληξη από τον Μπερτ φαν Μάρβαϊκ που επέλεξε τους... κλασικούς 11, με τον Νάιτζελ ντε Γιονγκ να επιστρέφει μετά την τιμωρία του, αντί του Ντίμι ντε Ζέεουβ.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Στεκέλενμπουργκ, Φαν ντερ Βίελ, Ματάισεν, Χέιτινγκα, Φαν Μπρόνκχορστ, Φαν Μπόμελ, Ντε Γιονγκ, Σνάιντερ, Ρόμπεν, Κάιτ, Φαν Πέρσι.
ΙΣΠΑΝΙΑ: Κασίγιας, Σέρχιο Ράμος, Πουγιόλ, Πικέ, Καπντεβίλα, Μπούσκετς, Τσάμπι Αλόνσο, Τσάβι, Ινιέστα, Πέδρο, Βίγια.

 

nautipu$$

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2010
Μηνύματα
567
Like
0
Πόντοι
6
Κατενατσιο....
Δεν σε προδιδει ποτε
Βλεπε Ιντερ πολυ προσφατα....

Πλακα κανεις ετσι?

Κατενατσιο η 1η Γιουβε του Λιπι? Ειχε ξεκωλιασει ολη την Ευρωπη και εφτανε στον τελικο ρελαντι. Εκει τα σκατωνε η' επεφτε σε "περιεργες" καταστασεις (βλεπε Ρεαλ). Κατενατσιο αυτη η ομαδα? Ποσο τυποποιημενη αποψη.

Για την  Μπαρτσελονα, το ειπα και το ξαναλεω, κομπαρσος μεχρι προσφατα. Κοροιδευοσασταν με κατι  ουεφα και κυπελουχων μεχρι το 90. Aκου Inter-Cities Fairs Cup χαχαχαχαχαχα

Α, και για την Ιντερ που λες, καλη φαση να θυμασαι μονο τον επαναληπτικο αγωνα και να ξεχνας τον 1ο αγωνα. Κατενατσιο επαιξε και εκει?
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166

Tα εξηγεί και το από πάνω άρθρο gaba ,συμφωνούμε παίχτη όσοι θέλουν "να δουν", βλέπουν

 Ετσι ειναι ,τι να λεμε....Τα ειπα αυτα τα πραματα,και την δυσκολια που εχει η Ισπανια με την
 εμμονη της στο 4-3-3 και στο passing game,και στον "τρομο" και την κακη ψυχολογια που δημιουργει
 στους αντιπαλους της με αυτον τον τροπο παιξιματος...
 Ειδωμεν....
 Πιστευω οτι οι Ολλανδοι ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΠΟΛΥ αυτο το παγκοσμιο....Πιστευω οτι θα το παρουν,χτυπωντας
 τους Ισπανους εκει που υπερτερουν,στο 4-3-3 ακι στην κατοχη μπαλλας....χωρις να παιξουν κατενατσιο..







συμφωνω απολυτα, τουλαχιστον απο οσους ειχα την ευκαιρια να δω με τα ματια μου, ειναι μακραν ο μεγαλυτερος γκολτζης...
Για εμενα ενα απο τα δυσκολοτερα γκολ απο οσα εχω δει...
Εχω πετυχει αφιερωμα στο C+, πριν απο λιγα χρονια, οταν εφτασε τα 1000 γκολ καριερας, αλλα αυτο δεν το δειξανε:(

 Τετοιο ολοιδιο γκολ εχει βαλει και ο Ροναλντινιο αν θυμαμαι καλα....
 Στον Ρομαριο το εστιαζω στην ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ αισθηση της θεσης του τερματος,και στο εκπληκτικο τροπο
 που ειχε να στελνει την μπαλλα εκει που ηθελε ΚΑΙ με τα δυο ποδια,ειδικα με το δεξι....
 Αυτα που μου αρεσαν στον Ρομαριο ηταν οταν "κρεμαγε" τον πορτιερο.....με εκεινα τα τοσο "γλυκα"
 πλασαρισματα,ακριβως με την δυναμη που χρειαζοταν......Απολυτος ελεγχος στην δυναμη που εβαζε στο
 ποδι.....



 
Ελπίζουμε να το πάρει η Ολλανδία κι όχι η "Ολλανδία"(Ισπανία)


 Παιχτη μου εμεις ειμαστε ικανοποιημενοι λεμε

 Ισπανια και Ολλανδια ειναι οι ομαδες της καρδιας μας...Θα νινησει ο καλυτερος
 Προσωπικα υποστηριζω Ολλανδια,οι Ισπανοι θα μας απασχολησουν και σε αλλες διοργανωσεις,μην ξεχναμε
 την ρηση του Ζινταν....
 

Επισκέπτης
Έλα ρε τώρα,στη Νότια Αφρική δεν έχει εγληματικότητα?Στη Αθήνα των Ολυμπιακων αγώνων δεν είχε?
πλακα κανεις..
μιλαμε για τουλαχιστον 20 νεκρους καθημερινα στις φαβελες του Ριο..
κανονικες μαχες μεταξυ των φτωχοδιαβολων & των τσεων με βαρυ οπλισμο..
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
 Παίχτη μου εμεις ειμαστε ικανοποιημενοι λεμε

 Ισπανια και Ολλανδια ειναι οι ομαδες της καρδιας μας...Θα νινησει ο καλυτερος
 Προσωπικα υποστηριζω Ολλανδια,οι Ισπανοι θα μας απασχολησουν και σε αλλες διοργανωσεις,μην ξεχναμε
 την ρηση του Ζινταν....
Εγώ φίλε gabadoo θέλω Ολλανδία για ένα ακόμα πιο σημαντικό-για μένα-λόγο.
Πιτσιρικάς στα τέλη της δεκαετίας του 70 που παίζαμε στα χωράφια και στα χαλίκια με σκισμένες-στην καλύτερη περίπτωση,αν όχι πλαστικές μπάλες-ο συγχωρωμένος ο πατέρας μου που ήταν φαν της μεγάλης Ολλανδίας και του Άγιαξ με φώναζε Κρόιφ(λόγω μαλλιού κυρίως).Από τότε κόλησσα το Ολλανδικό μικρόβιο ρε φίλε.Πες μου τώρα.Μπορεί κανένας να το βγάλει αυτό από μέσα του μετά ρε φίλε? ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΛΑ
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
πλακα κανεις..
μιλαμε για τουλαχιστον 20 νεκρους καθημερινα στις φαβελες του Ριο..
κανονικες μαχες μεταξυ των φτωχοδιαβολων & των τσεων με βαρυ οπλισμο..
Θα τους "σκουπίσουν" αφού τα ξέρεις ρε πλεζ
 

Επισκέπτης
Εγώ φίλε gabadoo θέλω Ολλανδία για ένα ακόμα πιο σημαντικό-για μένα-λόγο.
Πιτσιρικάς στα τέλη της δεκαετίας του 70 που παίζαμε στα χωράφια και στσ χαλίκια με σκισμένες-στην καλύτερη περίπτωση,αν όχι πλαστικές μπάλες-ο συγωρωμένος ο πατέρας μου που ήταν φαν της μεγάλης Ολλανδίας και του Άγιαξ με φόναζε Κρόιφ(λόγο μαλλιού κυρίως).Από τότε κόλησσα το Ολλανδικό μικρόβιο ρε φίλε.Πες μου τώρα.Μπορεί κανένας να το βγάλει αυτό από μέσα του μετά ρε φίλε? ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΛΑ
αααααααααααα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα..
δηλαδη εγω που εχω δει τον αγιαξ σε φιλικο με τον αιαντα σαλαμινας & βεβαια με τον ΘΡΥΛΟ,τι πρεπει να κανω???
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
αααααααααααα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα..
δηλαδη εγω που εχω δει τον αγιαξ σε φιλικο με τον αιαντα σαλαμινας & βεβαια με τον ΘΡΥΛΟ,τι πρεπει να κανω???
Γάβρος και Ολλανδός είσαι πλεζ,δικός μας δλδ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom