Νέα

Μουντιάλ 2010 - Νότια Αφρική

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 142K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποια χωρα θα κατακτησει το παγκοσμιο ??

  • Ισπανία

    Ψήφοι: 31 63,3%
  • Ολλανδια

    Ψήφοι: 18 36,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    49

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Για μένα ο Ζιζού είναι ο κορυφαίος στον κόσμο μαζί με τον Κρόιφ(βάζω και την προσωπικότητα μέσα γι αυτό περνάνε Πελέ και Μαραντόνα)

  Ρε τι κακο αυτο το πραμα με το "Καλυτερος" και το "καλυτερος"...
  Τι κολλημα ειναι αυτο;

  Γιατι ρε Φιλοι το στενευετε το πραμα;
  Το ποδοσφαιρο ειναι μαγεια,και οι ποδοσφαιριστες μικροι θεοι,γιατι το γαματε με αποδωσεις τιτλων;
  Ο Τζορτζ Μπεστ ηταν λιγος ρε μαγκες;
  Ο Γκρειαμ Σουνες;
  Ο Γκεοργκι Χατζι;
  Ο Βαν Μπαστεν;
  Ο Ντενις Μπεργκαμπ;

  τυχαια πεταω ονοματα....

  το θεμα ειναι να τους θυμομαστε ολους αυτους,και οχι να τους κατατασσουμε σε σειρες
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
 Ποια σημερινη ρε παπαριδη
 η σημερινη ειναι παλιορεταλα μπροστα σε αυτους λεμε
 Λιγοι ειναι εκεινοι που αξιζουν στην σημερινη Αργεντινη
η σημερινη αργεντινη ειναι υπερπληρης..
φαντασου την με ζανεττι δεξια,γκαμπριελ μιλιτο στα στοπερ και καμπιασσο στο κεντρο..
αλλη ομαδα...
ας οψονται οι κλικες ;)
  Ρε τι κακο αυτο το πραμα με το "Καλυτερος" και το "καλυτερος"...
  Τι κολλημα ειναι αυτο;
ιριστες μικροι θεοι,γιατι το γαματε με αποδωσεις τιτλων;
ιντριγκα
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
οι μόνοι αμιγώς ευρωπαίοι που συγκαταλέγονται στο πάνθεο είναι με τη σειρά που τους γράφω.
Κρόιφ.
Πουσκας.
Μπέκενμπάουερ.
Μπεστ.

Τους δυο μεσαιους Πουσκας και Μπεκενμπαουερ,δεν τους προλαβα ,ειδικα τον Πρωτο
Για το δευτερο,τον Γερμανο,απο τους αγωνες που εχω δει μπορω να σου ευκολα 5-6 που επαιζαν στην ιδια θεση και ηταν καλυτεροι ως παικτες...

 Ο Φραντς ηταν ενα ευκολα επιβαλλομενο ειδωλο απο την Γερμανια,για διαφημιστικους λογους
 Η Ολλανδια εκεινη την εποχη εβγαζε Κροιφ π.χ.,ενα επιθετικο
 Η Γερμανια....απλα δεν ειχε κανεναν και εβγαλε ενα αμυντικο
 Απλα πραματα

 Οι πραγματικα εξαιρετοι Γερμανοι παιχτες ηρθαν λιγο μετα τον Μπεκενμπαουερ,αλλα ηταν αργα
 Ο Φραντς ειχε καθιερωθει στην συνειδηση του Γερμανικου Λαου που εψαχνε το ειδωλο του
 Καποιον Στιλικε τον θυμαστε;εχασε......δυστυχως
 Πολυ μετα βγηκε ο Ρουμενιγκε

 Οσο για Πουσκας....Τον Εουσεμπιο που τον βαζεις;
 ε;;;;;
 
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
έχω κόλλημα με τη μπάλλα του 70 80.
οι παίκτες ήταν με ανθρώπινο σωματότυπο χωρίς υπερβολές, χωρίς εργαστήρια από πίσω τους και απλά το ξεχωριστό ταλέντο ήταν αυτό που ξεχώριζε.
Ο Κρόιφ έκανε 3 πακέτα τσιγάρα την ημέρα, πριν τον τελικό με τη Γερμανία ήταν σε μπάρ και ξενύχταγε με πουτάνες.
Κι όμως το ανθρώπινο είναι αυτό που έκανε μαγική εκείνη την εποχή.
Γιατί ήξερε ότι αυτό που έβλεπες δεν ήταν ούτς παράταιρο στον ανθρώπινο οργανισμό ούτε δημιούργημα χημικών και εργαστηρίων.
Τότε η μπάλλα ήταν πράγματι διασκέδαση και θέαμα. Οχι μηχανή παραγωγής χρημάτων.
 

Novoselac

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2009
Μηνύματα
820
Κριτικές
4
Like
90
Πόντοι
6
έχω κόλλημα με τη μπάλλα του 70 80.
οι παίκτες ήταν με ανθρώπινο σωματότυπο χωρίς υπερβολές, χωρίς εργαστήρια από πίσω τους και απλά το ξεχωριστό ταλέντο ήταν αυτό που ξεχώριζε.
Ο Κρόιφ έκανε 3 πακέτα τσιγάρα την ημέρα, πριν τον τελικό με τη Γερμανία ήταν σε μπάρ και ξενύχταγε με πουτάνες.
Κι όμως το ανθρώπινο είναι αυτό που έκανε μαγική εκείνη την εποχή.
Γιατί ήξερε ότι αυτό που έβλεπες δεν ήταν ούτς παράταιρο στον ανθρώπινο οργανισμό ούτε δημιούργημα χημικών και εργαστηρίων.
Τότε η μπάλλα ήταν πράγματι διασκέδαση και θέαμα. Οχι μηχανή παραγωγής χρημάτων.

sωστός ο παίχτης
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
έχω κόλλημα με τη μπάλλα του 70 80.
οι παίκτες ήταν με ανθρώπινο σωματότυπο χωρίς υπερβολές, χωρίς εργαστήρια από πίσω τους και απλά το ξεχωριστό ταλέντο ήταν αυτό που ξεχώριζε.
Ο Κρόιφ έκανε 3 πακέτα τσιγάρα την ημέρα, πριν τον τελικό με τη Γερμανία ήταν σε μπάρ και ξενύχταγε με πουτάνες.
Κι όμως το ανθρώπινο είναι αυτό που έκανε μαγική εκείνη την εποχή.
Γιατί ήξερε ότι αυτό που έβλεπες δεν ήταν ούτς παράταιρο στον ανθρώπινο οργανισμό ούτε δημιούργημα χημικών και εργαστηρίων.
Τότε η μπάλλα ήταν πράγματι διασκέδαση και θέαμα. Οχι μηχανή παραγωγής χρημάτων.

 Και εγω εχω κολλημα με εκεινες τις δεκαετιες
 Κατεβαινω στο Κωσταλεξι μου,μακρια απο τα θηλυκα και βαζω κανα σιντι και γουσταρω
 Ποιος εχει δει Γκαριντσα...Μανου Γκαριντσα; Ο Μαγος με τα στραβα ποδια;

 Ο μεγαλυτερος γκολτζης ολων των εποχων ποιος ειναι;
 Αυτος που εχω εγω κατα νου,ηταν ενα κοντοσβουρι,που σου περναγε την μπαλλα απο οπου ηθελες....
 Μπορει να μην ειχε την καλυτερη τριπλα (τριπλαριζε ομως ανετοτατα τον οποιοδηποτε πανω σε ενα πλακακι
 μπανιου..)μπορει να μην ειχε το τεραστιο δρασκελισμο σαν καθαροαιμου οπως ο Κροιφ φερειπειν,αλλα ηταν
 γρηγορος...Που ειχε πολυ δυνατο σουτ στελνοντας την μπαλλα ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΘΕΛΕ;

 Τον εχω σε μια προπονηση με την Μπαρτσα (δεν ξερω αν παιζει τετοιο βιντεο στο νετ) που σουταρει
 απο το κεντρο προς την εστια,και προλεγει το ξυλινο ανθρωπινο ομοιωμα που χρησιμοποιουν στις
 προπονησεις για τειχος,ποιο απο αυτα θα χτυπησει!!!!!!!
 Εκεινο...παφ,και κατω το ειδωλο,το τερμα δεξια...παφ το σουτ,ξαπλα το ομοιωμα.....απο 40 + μετρα!!!!!


 Ρομαριο Φαριας!!!!!!!!

 απο της βελονας την τρυπα στην περναγε ο πουστης
 
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Τους δυο μεσαιους Πουσκας και Μπεκενμπαουερ,δεν τους προλαβα ,ειδικα τον Πρωτο
Για το δευτερο,τον Γερμανο,απο τους αγωνες που εχω δει μπορω να σου ευκολα 5-6 που επαιζαν στην ιδια θεση και ηταν καλυτεροι ως παικτες...

  Ο Φραντς ηταν ενα ευκολα επιβαλλομενο ειδωλο απο την Γερμανια,για διαφημιστικους λογους
  Η Ολλανδια εκεινη την εποχη εβγαζε Κροιφ π.χ.,ενα επιθετικο
  Η Γερμανια....απλα δεν ειχε κανεναν και εβγαλε ενα αμυντικο
  Απλα πραματα

  Οι πραγματικα εξαιρετοι Γερμανοι παιχτες ηρθαν λιγο μετα τον Μπεκενμπαουερ,αλλα ηταν αργα
  Ο Φραντς ειχε καθιερωθει στην συνειδηση του Γερμανικου Λαου που εψαχνε το ειδωλο του
  Καποιον Στιλικε τον θυμαστε;εχασε......δυστυχως
  Πολυ μετα βγηκε ο Ρουμενιγκε

  Οσο για Πουσκας....Τον Εουσεμπιο που τον βαζεις;
  ε;;;;;
 
ούτε ο εουσέμπιο ήταν ορίτζιναλ πορτογάλος είχε καταγωγή από τη Μοζαμβίκη.

στους παίκτες που λατρεύω πρέπει για να μπουν εκεί που πρέπει να έχουν χαρακτήρα ντόμιναντ και να είναι εγκεφαλικοί στο παίξιμό τους.
Ελάχιστοι είναι οι ευρωπαίοι που είχαν αυτό το χάρισμα.
Μη ξεχνάς ότι παικταράδες όπως Ζιζού Εουσέμπιο είναι ημίαιμα και αυτό είναι θανατηφόρος συνδυασμός.
Οι βραζιλιάνοι λόγω αφρικανικής καταγωγής έχουν φυσικό χάρισμα.
Ο μπράιτνερ που ανεφερε η σάβρα ήταν για την εποχή του μέγας παικταράς με πολύ μυαλό.
Υπάρχουν και άλλοι ακόμα και Ιταλοί όπως ο Παολο Ρόσι, ο Λιτμπάρσκι, Ο Μπουντραγκένιο, ο Σάντσεθ......

Ντόμιναντ χαρακτήρες όμως σαν τους Ζιζού - Κρόιφ και Πούσκας δεν έχουν ξαναματαπεράσει.

Υ.Γ.
ο Πούσκας μαζί με τον Ντιστέφανο ήταν να περάσουν από Μπάρτσα αλλά η πουτάνα έκανε τα πάντα να τους πάρει ακόμα και με κλοπές και φασιστικούς εκβιασμούς.

πάρε να διαβάσεις το βιβλίο του Χρίστου Χαραλαμπόπουλου το ημίχρονο του θανάτου.
Καταλαβαίνεις τι είναι το ποδόσφαιρο και άσε τον μπούλη τον χιτμαν να σου μιλάει για ρεάλ και μουρίνιο.

.............................
Τέλος να πούμε σε όλους τους ανύπαρκτους πως από την Μπάρτσα έχουν περάσει τα περισσότερα 10αρια μύθοι του ποδοσφαίρου....
Κουμπάλα, Κρόιφ, Μαραντόνα, Ριβάλντο...........
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
Καλα τα λεει ο περσονας...γεμισαμε αποτριχωμενες  αδερφες με κοιλιακους στα γηπεδα....


Φερτε αναστοπουλο και χατζηπαναγη πισω ρεεε...ασχετο....αχαχαχαχαχαχαχαχα
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
  Και εγω εχω κολλημα με εκεινες τις δεκαετιες
  Κατεβαινω στο Κωσταλεξι μου,μακρια απο τα θηλυκα και βαζω κανα σιντι και γουσταρω
  Ποιος εχει δει Γκαριντσα...Μανου Γκαριντσα; Ο Μαγος με τα στραβα ποδια;

  Ο μεγαλυτερος γκολτζης ολων των εποχων ποιος ειναι;
  Αυτος που εχω εγω κατα νου,ηταν ενα κοντοσβουρι,που σου περναγε την μπαλλα απο οπου ηθελες....
  Μπορει να μην ειχε την καλυτερη τριπλα (τριπλαριζε ομως ανετοτατα τον οποιοδηποτε πανω σε ενα πλακακι
  μπανιου..)μπορει να μην ειχε το τεραστιο δρασκελισμο σαν καθαροαιμου οπως ο Κροιφ φερειπειν,αλλα ηταν
  γρηγορος...Που ειχε πολυ δυνατο σουτ στελνοντας την μπαλλα ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΘΕΛΕ;

  Τον εχω σε μια προπονηση με την Μπαρτσα (δεν ξερω αν παιζει τετοιο βιντεο στο νετ) που σουταρει
  απο το κεντρο προς την εστια,και προλεγει το ξυλινο ανθρωπινο ομοιωμα που χρησιμοποιουν στις
  προπονησεις για τειχος,ποιο απο αυτα θα χτυπησει!!!!!!!
  Εκεινο...παφ,και κατω το ειδωλο,το τερμα δεξια...παφ το σουτ,ξαπλα το ομοιωμα.....απο 40 + μετρα!!!!!


  Ρομαριο Φαριας!!!!!!!!

  απο της βελονας την τρυπα στην περναγε ο πουστης
 
ο Γκαρίντσα στην Βραζιλία αγαπιέται και λατρεύεται περισσότερο από τον Πελέ.
Απλά ο Πελέ εκμεταλλεύτηκε την τηλεόραση και αναδείχθηκε γρήγορα σε αυτό που ξέρουμε.
ο Γκαρίντσα είχε και το ένα πόδι πιο κοντό.
Κουτσός ήταν το παρατσούκλι του κι όμως στη Βραζιλία είναι το δεκάρι μύθος........
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
.............................
Τέλος να πούμε σε όλους τους ανύπαρκτους πως από την Μπάρτσα έχουν περάσει τα περισσότερα 10αρια μύθοι του ποδοσφαίρου....
Κουμπάλα, Κρόιφ, Μαραντόνα, Ριβάλντο...........

 ...και οχι μονο 10αρια.....οχι μονο 10αρια

 σε ολες τις θεσεις
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
ο Γκαρίντσα στην Βραζιλία αγαπιέται και λατρεύεται περισσότερο από τον Πελέ.
Απλά ο Πελέ εκμεταλλεύτηκε την τηλεόραση και αναδείχθηκε γρήγορα σε αυτό που ξέρουμε.
ο Γκαρίντσα είχε και το ένα πόδι πιο κοντό.
Κουτσός ήταν το παρατσούκλι του κι όμως στη Βραζιλία είναι το δεκάρι μύθος........

 http://[URL unfurl="true"]www.noticiasliterarias.com/entrevistas/images/Garrincha%2003.gif[/img[/URL]]


 και η αδελφη του,του εδωσε το παρατσουκλι Γκαριντσα απο ενα πουλακι

[img]http://s3.hubimg.com/u/1869954_f260.jpg

 
 

nautipu$$

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2010
Μηνύματα
567
Like
0
Πόντοι
6

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
παρεμπιπτόντως και μιας και προσφάτως κάποιες αδελφούλες μιλούσαν και έλεγαν ότι σχάρες λέγονται τα παπούτσια του 5χ5 ας δουν στη φωτό του Γκαρίντσα ΤΙ ΕΣΤΙ ΣΧΑΡΑ στο ποδόσφαιρο.  :pipa3:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
για δες τι εχει περασει απο μιλαν και γιουβε πχ και τα ξαναλεμε.

θουμπιθαρετα, ημαρτον....τον ξεκωλιασανε μεσα στο οακα οι μιλανεζοι....

τι θα πει αυτό;
δλδ επειδή η Ρεάλ έφαγε 6 από την μπάρτσα ο Κασίγιας δεν είναι τερματοφυλακάρα;
ρε μαλακισμένα μη με προκαλείτε.
τράβα παραπέρα.
μόνο όσοι έχουν μυαλό και όχι μαιντανό να ποστάρουν με παράθεση. οι λοιποί μπορούν απλά να βρίζονται μαζί μου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom